Рутарий на дачі своїми руками: створюємо красу самостійно

Рутарий на дачі - оригінальна композиція, доповнює ландшафтний дизайнРутарий на дачі - оригінальна композиція, доповнює ландшафтний дизайнРутарий - чудова фантазійна композиція, створити яку може абсолютно кожен, навіть дитина. Рутарий на дачі - оригінальний елемент ландшафтного дизайну, який можна цікаво вписати практично в кожен стиль.

 

Для багатьох дачників, рутарий - невідоме слово, але кожен з них щодня стикається з матеріалами виконання подібних композицій. Зробити рутарий своїми руками досить просто, варто лише включити фантазію, підібрати вільний час, попрацювати з оригінальними деталями та поєднувати їх в єдине ціле, щоб отримати красивий малюнок.

Рутарий на дачі

В першу чергу, щоб розуміти, що і як, треба б дізнатися, що таке рутарий, адже практично 70-80% дачників ніколи і не задумувалися про подібне. Рутарий - це оригінальна ландшафтна композиція з коренів, стовбурів, гілок, кори, корчів, а також, допоміжних елементів декору. Відбувається запозичене назва рутарий від англійського "root", що означає корінь. Отже, якщо по-нашому, то рутарий - це поляна коренів або сад коренів, які симпатично складені в химерну композицію.

Особливості рутария на дачі

Просто зібрати коріння від викорчуваних дерев і скласти їх на газоні, буде неправильно, бо цим ви нічого не створите, а просто замусорите газон або частину саду. Але, якщо підійти до питання серйозно і дуже постаратися, то повірте, за кілька днів роботи можна організувати таке, чого буде дивуватися і заздрити кожен гість вашої ділянки. Отже, які ж основні особливості рутария на дачі?

  • Максимальна унікальність, адже повністю ідентичну композицію не зможе зібрати навіть профі, навіть якщо дуже захоче, навіть якщо витратить на це гроші. І це чудово, адже бути господарем ексклюзиву дуже приємно.
  • Вигадливість форм. Природно, адже по-іншому і бути не може. Навіщо вам корені, які будуть просто лежати на полянці і сохнути, розпадаючись на частині, вони повинні виконувати якусь роль - веселити, дивувати, може трохи лякати, подобатися людям, радувати око і так далі.
  • Особливістю рутария є і можливості експериментів з елементами створення. Ви завжди можете творити своїми руками те, що заманеться - цілі картини, декоративні мертві сади, чудові живі клумби (в композиції з живими рослинами), фігури тварин і казкових персонажів і так далі.
  • Ніяких витрат на елементи створення. І, дійсно, ви не витрачаєте ні копійки, адже сухих коренів досить на дачі, а якщо ні, завжди хтось поруч "зачищає" територію. Багато навколо дачі і гілок, кори, непотрібних колод.
  • Можливість створити рутарий не тільки на території дачної ділянки, але і на терасі, веранді, близько патіо, розмістивши з коренів кілька величних і страшних охоронців вашої власності.

Особливості рутария: яким повинен бути створений самостійно рутарий?Особливості рутария: яким повинен бути створений самостійно рутарий?

Принципи створення рутария

Завжди є правила і виключення, і те ж саме ми можемо сказати про створення рутария. Його можна зробити хаотично, саме так, як хочеться вам, але можна і за певними принципами, щоб отримати реальний шедевр, несхожий на інші подібні композиції, і сад коренів, який оригінально впишеться саме у ваш ділянку.

  • Слід створювати рутарий тільки на тій ділянці, де він буде відповідати стилю. Одразу хочемо попередити, що в регулярному стилі бароко або італійською, подібні фігури будуть трохи недоречні. Те ж можна сказати про мінімалізм, хіба ви побудуєте рутарий із строгих прямих форм в єдиному кольорі. Рутарии підходять для змішаних стилів, в яких, як повелося, ми оформляємо свої дачі. Немає нічого суворого і капризно-інтелігентного, нічого ставного і надто багатого, вигадливого і навмисно дизайнерського? Тоді, рутарий для вашої ділянки підходить.
  • Рутарий слід створювати в певному напрямку, задавати йому філософію спочатку. Подумайте відразу, яким саме ви хочете бачити рутарий в саду вашої дачі, бути може, це страшний і похмурий куточок, який буде піддаватися веселому обговорення дорослих. Можливо, радісна композиція веселих звірятком і персонажів з казок, яка буде до душі маленьким. Але, цілком реально й поєднання, наприклад, яскрава гармонія з природою, трохи зла, але більше добра, яке перемагає перше. Так-так, саме так, можна створити навіть фрагмент з казки, який сподобається всім і надовго залишиться в пам'яті.
  • У рутарии повинна проглядатися якась цілісність, єдина концепція, навіть якщо він створений у змішаному стилі. Для цього вам знадобитися докласти максимум зусиль, тим більше що не тільки рутарий повинен бути єдиним всередині себе, але і його поєднання з іншим ділянкою і ландшафтом також повинне бути вкрай помітно.
  • Крім усього, створюючи чарівну або трохи страхітливу композицію, ви повинні думати не тільки про зовнішність рутария, його стилі і поєднанні з ландшафтним дизайном території, але і про довговічність вашого шедевра.

Основний принцип створення рутария - потрапити в стиль ландшафтуОсновний принцип створення рутария - потрапити в стиль ландшафту

По правді кажучи, можна написати з добрий десяток подібних принципів, але в нашій ситуації, це точно недоречно. Нам потрібен гарний і довговічний рутарий, з певним настроєм, максимальним терміном існування, радісний і незабутній, який здивує друзів і родичів... в принципі, цього і досить!!!

Створюємо рутарий своїми руками

Ви думаєте, зробити рутарий своїми руками дуже складно? Правильно думаєте, адже нескладно тільки просто накидати коренів і корчів на майданчик або галявину, а скласти з них композицію - набагато важче. Але, є і деякі види, над якими не доведеться замислюватися особливо

Вибираємо рутарий за типом

  • Найпростіший рутарий. Зробити найпростіший рутарий можна саме тим способом, який ми назвали, згадавши про коріння і корчах на ділянці. З одного боку, так можна тільки все зіпсувати, але з іншого, якщо у вас вистачить сил - створити найпростіший, але і самий оригінальний рутарий. Для цього вам знадобиться не тільки знайти якісний матеріал, який вже схожий на щось симпатичне і ексклюзивне (корчі у формі крокодилів, коріння з пеньками у вигляді старих страшних гномів, і так далі), але і доопрацювати його. Природно, для цього будуть потрібні певні навички. Якщо ви змайструєте з простих коренів дійсно "сильні" елементи, їх можна просто встановити на газон. Все, невеликий і простий рутарий готовий, але головне, що він гарний і оригінальний.
  • Природний рутарий. Також, його можна назвати композиційним рутарием, і саме даний вид вибирають практично всі. Це як біомеханіка - суміш живого з неживим. У нас також, старі і мертві коріння, плюс красиві декоративні рослини в композиції з ними. Це дуже складно, повірте, але і дуже красиво. Створюючи такий шедевр, а по-іншому його і називати не хочеться, необхідно розуміти, що термін життя рутария до 5-7 років (максимально), рослини в композицію повинні підбиратися дуже правильно, місце розташування рутария доведеться вибирати за певними параметрами, на створення піде далеко не 1-2 дні. Загалом, складнощів предостатньо.
  • Казковий рутарий, або декоративний, мультяшний, фантазійний, як його тільки не називають. Тут упор йде саме на вироби з дерев'яних елементів, а живі рослини - всього лише простенький декор, фон для картини. Створюється він у відповідності з яким-небудь певним сценарієм, наприклад, який ви самі і придумали. Але точно без хаосу і незрозумілих композицій. Все повинно бути максимально злагоджено всередині рутария, але його доведеться ще й вписати в основний стиль ландшафту. Як показує практика, це легко зробити тільки з класикою, а коли вхід йде власна фантазія, то все набагато складніше.

Який рутарий вибрати для дачної ділянки: веселий, похмурий, казковий...Який рутарий вибрати для дачної ділянки: веселий, похмурий, казковий...

Рутарий в ландшафтному дизайні

Далі, ми вибираємо місце на дачі під рутарий, тобто, намагаємося вписати наш сад коренів у готовий стиль (якщо для цього, звичайно ж, підходить).

Це можна робити просто, розставивши якусь композицію на ділянці, але можна і пофантазувати. Ось вам пара оригінальних прикладів:

  • Рутарий біля зони відпочинку, у вигляді зберігачів вогнища, гномів, що приносять щастя, деяких тварин, які гуляють поруч з вами.
  • Рутарий, захований за живоплотом, при вході на дачу - оригінальний і живий, з яскравою і барвистою композицією живих рослин;
  • Рутарий, який лякає або дивує, наприклад, великої форми коріння в куточку саду, де люди бувають нечасто. Такі композиції завжди залишають яскраві враження і стають приводом для обговорень.

Варіанти рутариев, або як і де розмістити сад коренів на дачіВаріанти рутариев, або як і де розмістити сад коренів на дачі

Максимально працюйте зі стилем, в якому б місці ви не вирішили розташувати оригінальний сад коренів, постарайтеся зробити це гармонійно і ненав'язливо.

Матеріал створення рутария

Як ми і говорили вище, це можуть бути старі корені дерев і чагарників, корчі і колоди, зотлілі частині стовбурів, кора, камені, живі рослини, галька, дрібні дикорослі кущі, мохи і навіть шматки газону.

Намагайтеся вибирати більш-менш якісний матеріал, який прослужить довше, підключіть до пошуку матеріалів дітей і знайомих, попросіть подібні елементи у сусідів по дачі, адже у кожного у дворі багато подібного, і все це не використовується.

Обов'язково зверніть увагу на декоративність, вибирайте матеріали для рутария, склавши план дій, може бути, вам знадобляться і різні предмети старовини, скульптури, деякі фігурки і навіть пляшки і горщики.

Готуємо матеріал для композиції рутария

Звичайно, тут можна застосувати власні знання та фантазію - пофарбувати матеріали, розкрити лаком, розпиляти або поєднати деякі частини, і так далі. Але, набагато краще, робити все правильно і послідовно.

  • Зібраний матеріал слід очистити від потерті, пройти щітками, віником, а може, навіть і замит деякі частини.
  • Далі, обов'язково обробити окропом, оглянути на предмет життя різноманітних комах, по максимуму видалити їх.
  • Опрацювати матеріали для рутария антисептиком, з обприскувача, щоб склад потрапив навіть в самі важкодоступні місця. Обробити кілька разів.
  • Якщо є можливість, обробити спеціальними захисними складами, просоченнями.
  • Матеріал можна фарбувати, лакувати, але пам'ятайте, що в такому разі він втратить в природності і натуральності.

Вибір матеріалу для рутария і його ретельна підготовка для продовження терміну службиВибір матеріалу для рутария і його ретельна підготовка для продовження терміну служби

Планування рутария

Це досить важливий крок, адже один раз все розпланувавши і зробивши відповідно власним проектом, переробити вже точно не вдасться, так як більшість матеріалів будуть просто втрачені. Тому, планувати рутарий слід один раз, з аркушем паперу і олівцем, з допомогою спеціальних ландшафтних програм і ПК, або ж, тренуючи свою пам'ять і розставляючи думок всередині все по поличках в майбутній композиції.

Плануємо рутарий на папері або за допомогою допоміжних програм. Проект повинен бути в кожному випадку створення рутарияПлануємо рутарий на папері або за допомогою допоміжних програм. Проект повинен бути в кожному випадку створення рутария

Планування - важливий етап будь-якого творіння, а тому, ми рекомендуємо, як мінімум, скористатися простеньким малюнком на папері в той момент, коли ви створюєте рутарий своїми руками. Ось побачите, так працювати буде куди простіше.

Як зробити рутарий своїми руками?

Насправді, можна було ще довго говорити про корисне і не дуже, але ми вважаємо, що найважливіше вже визначено, а тому, можна приступати до створення рутария власними руками. Як правило, ми вибираємо певний приклад та описуємо його, щоб було від чого відштовхнутися. Ми не нав'язуємо своєї думки, і кожен має право визначити власний стиль і напрямок рутария, встановити рутарий в ландшафтному дизайні дачі і так далі, але основну послідовність все-таки рекомендуємо витримати.

  • Ми вирішили, що наш рутарий буде не дуже складним, адже великих капіталів і часу у нас на нього немає, а значить, створюємо оригінальну і симпатичну композицію, яка просто буде радувати нас своєю присутністю на дачі.
  • Майданчик під рутарий ми вибрали на газоні, перед основною будівлею. Нам здається, що рутарий повинен бути помітний і радувати кожного відвідувача дачі.
  • Матеріали для рутария дуже прості: великий корінь дерева, кілька невеликих коріння чагарників з розгалуженою кореневою системою, пара химерних гілок, корчі і колоди.
  • Майданчик готуємо дуже просто - насаджуємо газонну траву, формуємо зону рутария, насаджуємо огородження будь-якими яскравими і низькорослими квітами-однорічниками (в послідовності даний крок тут, але якщо робити правильно, то висадка рослин під галявину і підстава повинна відбуватися після установки основних елементів, щоб не витоптати насіння).
  • Тепер, встановлюємо основний, великий корінь дерева. Ставимо його в невелику ямку, зрізаними корінням вниз, а зрізом ствола вгору, тобто, в натуральну позицію. Низ кореня трохи прикапываем і обкладаємо камінням, як фортеця, верх вирізаємо і засипаємо землею. А ось середина кореня у нас сформована за типом замка, великого і неприступного. У верхню частину, куди була насипана земля, висаджуємо кучеряве квіточки, які потім пустимо вниз по кореню. По боках від основного кореня встановлюємо коріння чагарників, стволами вниз, корінням вгору, також, у їх підстави викладаємо камені невеликого розміру. За меж нашого рутария, де вся площадка буде завершуватися симпатичними однорічниками, розкладаємо корчі, які ми задекорували під драконів (фарба, намисто, трохи механічної обробки сокирою і ножівкою).

Рутарий своїми руками: здійсніть красиву мрію в життя, створіть на території дачі казкуРутарий своїми руками: здійсніть красиву мрію в життя, створіть на території дачі казку

Наша фантазія, а також, композиція завершена, тепер варто тільки почекати, поки за рутарию почнуть сходити і розпускатися ті рослини, які додадуть йому веселих фарб. Ми влаштували невелику площадку, посередині якої встановили казковий замок (великий пень) у вигляді вигаданого персонажа, поруч з ним - двох охоронців (страшні корінці кущів), по периметру розклали драконів для охорони території (наші оброблені корчі та колоди) загалом, вийшло щось дивне, не страшне, оригінальне, і навіть симпатичне.

Створення рутария на дачі своїми руками (відео)

З усього вище сказаного можна зробити висновок - спорудити рутарий просто, але якщо це буде нехитра композиція, спорудити ж декоративний і фантазійний рутарий своїми руками - набагато складніше, оскільки потрібно не тільки зібрати матеріал, але і конкретно над ним попрацювати. Але, який би варіант ви не вибрали, ми хочемо побажати вам класних ідей та успіхів у роботі, адже рутарий на дачі - це дійсно красиво і навіть круто.

Prev Next
Утеплення підлоги в гаражі на дачі

10.09.2014

Утеплення підлоги в гаражі на дачі

Утеплення підлоги в гаражі багато вважають необязательном процесом, але ж саме через пів всередину гаража надходить величезна кількість холоду взимку і про...

Підготовка до зими на дачі: корисні поради

08.09.2014

Підготовка до зими на дачі: корисні поради

Про зиму говорити ніколи не пізно, адже даний період переноситься дачею досить складно. Тому, з наближенням холодної пори року, ми починаємо...

Як облаштувати робоче місце в гаражі

06.09.2014

Як облаштувати робоче місце в гаражі

У кожного дачника достатньо турбот, і в осінній час їх не менше. Але тут виникає додаткова складність - холодна і сира погода. ...

Як використовувати сипучі матеріали на дачі

03.09.2014

Як використовувати сипучі матеріали на дачі

Дачні роботи змушують нас замислюватися про відповідних будівельних матеріалах, і краще це зробити заздалегідь, ніж під час строкової будівництва або оформлений...

Виставка "Зелений тиждень", осінь 2014, Волгоград

02.09.2014

Виставка "Зелений тиждень", осінь 2014, Волгоград

Волгоградський Виставковий Центр «Регіон» запрошує Вас прийняти участь у XVIII спеціалізованій виставці ландшафтного дизайну, садово-п...

Правильні умови зберігання овочів і фруктів

30.08.2014

Правильні умови зберігання овочів та фруктів

Умови зберігання овочів і фруктів в дачних сховищах дуже суворі, і тому дотримувати їх потрібно по максимуму. Відноситься це до самих приміщень, ...

Прогулянки по саду наших читачів: сад Любові Теплової

29.08.2014

Прогулянки по саду наших читачів: сад Любові Теплової

Як і обіцяли, DachaDecor.com.ua представляє Вашій увазі сад одного з наших постійних відвідувачок сайту, яка любить красу і природу, стежить ...

Відсипання ділянки перед озелененням

28.08.2014

Відсипка ділянки перед озелененням

Питання: "Підкажіть, будь ласка, що зробити з ділянкою перед початком озеленення. Зараз була зроблена вирубка лісу, торфовище, місцевість &n...

Де зберігати овочі і фрукти на дачі

26.08.2014

Де зберігати овочі і фрукти на дачі

З самого початку літа ми збираємо урожай з саду та городу на власній дачі. Багато плоди вживаються відразу, в сирому вигляді, деякі консервуються...

Професійні садівники і красноярські дачники, охочі «похвалитися» урожаєм, зберуться на ярма...

25.08.2014

Професійні садівники і красноярські дачники, охочі «похвалитися» урожаєм, зберуться на ярмарку «Осінь на дачі»

З 18 по 21 вересня в Красноярську в МВДЦ «Сибір» пройде виставка-ярмарок «Осінь на дачі». Проект, присвячений закриттю дачно...

Що можна зробити зі старих речей на дачі

23.08.2014

Що можна зробити зі старих речей на дачі

Що можна зробити зі старих речей на дачі? На цю тему ми спілкувалися неодноразово і надавали нашим читачам безліч цікавих ідей, за що і...

Як використовувати габіони на дачі

21.08.2014

Як використовувати габіони на дачі

Використання габіонів стає все більш популярним в різних сферах. І тому ми вирішили сьогодні більш детально ознайомити вас з подібними конструкц...

Вибираємо водостічну систему для дачного будинку

20.08.2014

Вибираємо водостічну систему для дачного будинку

Облаштування дачного будинку включає в себе безліч робіт по підвищенню зовнішньої естетики будівлі, а також обладнання його необхідними системами. Однією...

Азаріна: сорти рослин і вирощування

20.08.2014

Азаріна: сорти рослин і вирощування

Про Азарине чи інакше Маурандии (ASARINA - MAURANDIA), рослині з сімейства Норчиковых, серед садівників відомо мало, а деякі про неї й не чули ...

Бріонія: вирощування і догляд

20.08.2014

Бріонія: вирощування і догляд

Бріонія (BRYONIA) відома також під назвою Переступень. Належить вона до сімейства Гарбузових. Це трав'яниста багаторічна рослина з дуже товстим...

Гіностемма: посадка й догляд, застосування

19.08.2014

Гіностемма: посадка й догляд, застосування

Гіностемма (Gynostemma) - багаторічна ліана, що відноситься до сімейства Гарбузових. Налічується понад 30 видів, найвідомішим з яких є...