Орхідеї: сорти, особливості вирощування, догляд

ОрхідеяОрхідеяБагато хто погодиться, що орхідея - квітка, завжди викликає захват. Але мало хто знає про те, що їх почали розводити випадково, а на Заході їх до недавнього часу не цінували. Зараз орхідеї в нашому житті є не тільки прекрасним рішенням при виборі подарунка, більше - багато хто купує їх для прикраси інтер'єру будинку або офісу.

Історія походження орхідей

На початку 19 століття один європейський імпортер тропічних рослин отримав в посилці цікаві цибулинні стебла, які використовувалися як пакувальний матеріал. З простої цікавості він їх посадив. Виріс дуже красивий блідо-пурпурна квітка. Поступово їх вирощування було виведено на комерційний рівень. Незабаром стали відвідувати тропічні джунглі з метою пошуку нових видів цих екзотичних рослин. Багато з них не довозили до місця призначення, оскільки не всі екземпляри переносили тривалу морську подорож. Але ті рослини, які вдалося привезти в Європу, стояли дуже дорого. Пізніше стали вирощувати штучні гібриди і орхідеї значно впали в ціні. Але і зараз є рідкісні сорти цих квітів, ціна яких досягає 25000 доларів.

Зараз орхідеї в нашому житті є не тільки прекрасним рішенням при виборі подарунка, більше - багато хто купує їх для прикраси інтер'єру будинку або офісу. Квіткові магазини мають спеціальні відділи, де продають рослини будь-якого кольору і розміру. Також досвідчені фахівці-продавці нададуть необхідні консультації по догляду після покупки.

Рекомендуємо ознайомитися з нашою статтею "Як вибрати добрива для орхідей".

Основні види орхідей

Особливості Орхідей

Особливостями орхідей є нескінченна різноманітність кольорів і форм. Швидше за все, це і приваблює садівників до цих квітів, тому що вони бувають досить непоказні, є навіть сорти, квітка яких має розмір 2 міліметри. Орхідеї також відрізняються способами розмноження. В їх насіннєвих капсулах міститься близько 2 мільйонів насінин, які легко розносяться вітром. Але для їх вирощування потрібен спеціальний гриб для постачання поживними речовинами.

Незважаючи на незвичайну красу, орхідеї немає пилку, яка може залучити комах-запилювачів, і навіть не у всіх видів є нектар. Тому основною перевагою цих квітів вважається краса, маскування і аромат.

Для вирощування орхідей необхідно розуміти їх особливостіДля вирощування орхідей необхідно розуміти їх особливості

Краса квітки приваблює запилювачів. Якщо квітка невеликого розміру або непоказною забарвлення, то не пропустити його комах допомагає прекрасний аромат. Але є види, які пахнуть досить неприємно, хоча і це не перешкоджає залученню запилювачів, оскільки деякі види комах люблять такі запахи.

На сьогоднішній день відомо більше 75000 видів орхідей.

Вирощування орхідей

Багато з нас знають, що на батьківщині проживання орхідеї можуть вільно рости на інших рослин, наприклад, у кронах великих дерев, але це зовсім не означає, що їх не можна виростити в домашніх умовах, в звичайних горщиках. Тому, сьогодні ми розглядаємо особливості вирощування орхідей і вчимося розмножувати чудові рослини вдома.

Як виростити орхідеї в домашніх умовах? З чого почати?Як виростити орхідеї в домашніх умовах? З чого почати?

В яких ємностях вирощувати орхідеї будинку?

Найбільш часто в домашніх умовах квіти висаджують саме в горщики, пластикові або глиняні. В які ж судини посадити орхідеї?

Вирощування орхідей у глиняних горщиках не приносить задоволення рослинам, і ті часто хворіють і в'януть. Трапляється це з багатьох причин, серед яких мінімальне місце для коренів, вбирання вологи і прилипання коренів рослини до поверхні судини, а також поганий стік води, за рахунок якого кореневища орхідеї можуть загнивати.

З пластиковими ж горщиками все йде трохи інакше, і саме тому фахівці флористики рекомендують використовувати для вирощування орхідеї виключно пластикові ємності.

У подібних контейнерах кубообразной форми немає тих місць, де коренева система рослини буде зажиматься і страждати від нестачі вільного місця для розвитку. Найчастіше, пластикові контейнери обладнані гарним стоком води і підставками, за рахунок чого не тільки йде зайва волога з ємності, але і коренева система має можливість провітрюватися. Дані фактори створюють для орхідеї найбільш зручні умови для розвитку.

Вибираємо ємність для орхідеї, бажано, пластиковий горщикВибираємо ємність для орхідеї, бажано, пластиковий горщик

Орхідеї: вирощування і догляд

Температура вирощування орхідеї

Орхідеї досить непогано почувають себе в домашніх умовах навіть стандартного типу. Для комфортного життя їм необхідна температура в +25+30°С, взимку ж слід забезпечувати температуру на позначці в +20°С. Але не варто виносити квіти на балкони та тераси, де температура повітря може опуститися нижче +13+14°С, так як в подібних умовах рослина швидко загине або почне серйозно хворіти.

Розміщення орхідеї

Орхідеї дуже вимогливі до освітлення, а тому, якщо ви забезпечите максимально світлий день і невеликий досвет в зимовий час, ви систематично будете отримувати приємний приріст рослини, рясне цвітіння орхідеї. Але будьте обережні, адже літні спекотні промені можуть серйозно спалити листя.

Найбільш правильно буде розмістити горщик з орхідеєю на східному вікні, але якщо такої можливості немає, то підійдуть вікна південної або західної сторони. Незабаром рослина сама розповість, чи достатньо йому світла в тому місці, куди ви його встановили. Якщо листя орхідеї починають світлішати, то буде потрібно трохи притінити рослина, якщо вони набирають глибокі зелені тони, навпаки, встановити на більш освітлене місце.

Розміщення орхідеї в приміщенні і правильна температура навколишнього середовищаРозміщення орхідеї в приміщенні і правильна температура навколишнього середовища

Полив для рослини

Орхідеї люблять вологість, однак, полив повинен бути помірним, щоб земля була не залита і в ній не утворювався застій води. Ідеальним буде систематичне зволоження ґрунту, без надмірних порцій води.

Вологість для орхідеї

Зміст орхідеї в кімнатних умовах потребує регулювання вологості, але це не означає, що для рослини необхідно буде купувати парничок з туманообразованием, достатньо буде вирощувати рослину при вологості до 70%, або ж обприскувати орхідею, якщо вологість падає до 40-50%.

Як поливати орхідеї, чи потрібно їх обприскувати для підживлення та регулювання вологості?Як поливати орхідеї, чи потрібно їх обприскувати для підживлення та регулювання вологості?

Добриво орхідеї

Рослини потребують в живильному грунті і дуже активно вживають корисні речовини, необхідні для росту і цвітіння. Найбільш правильно буде забезпечувати квітка підгодівлями під час кожного другого-третього поливу. Найкращим чином для таких частих підживлень підійде Азофоска (1 г на 1 л води). Також, можна підгодовувати орхідею сульфатом магнію (2 г на 1 л води), але краще обприскувати рослину даними розчином (тільки 1 раз у 25-30 днів).

Розмноження орхідей

Пересадка і розмноження орхідей може відбуватися кількома способами, а тому у вас є відмінна можливість підібрати для себе найбільш зручний.

Розмножуємо орхідеї будинку, вибрати найбільш зручний і ефективний спосібРозмножуємо орхідеї будинку, вибрати найбільш зручний і ефективний спосіб

Розмноження діленням кореневища орхідеї

Досить простий спосіб, який, як кажуть, можна використовувати для розведення практично будь-якого виду орхідей. Вам необхідно вибрати доросле й досить велика рослина, акуратно вийняти його з горщика або контейнера і відокремити кореневище від його стінок і земляного кома. Ділити кореневище слід дуже гострим ножем, розрізаючи його на будь-яку кількість частин, головне, щоб у кожної з них залишалося щонайменше 3 розвинених помилкових цибулини. Далі, корінці рослини посипаються деревним вугіллям для знезараження, орхідея висаджується в окремі ємності і забезпечується стандартним виходом.

Розмноження орхідеї діленням кореневища на частиниРозмноження орхідеї діленням кореневища на частини

Даним способом розсаджувати орхідеї можна тільки у весняний період.

Розмноження рослин насінням

Дуже багатьом флористам, так і просто звичайним людям, які люблять квіти і вирощують орхідеї будинку, цікаво, чи можна виростити орхідеї насінням. Відповідаючи на конкретно поставлене питання, ми скажемо - так... але тільки не в домашніх умовах. Цьому є величезна кількість причин, і першою з них є можливість вирощування орхідеї тільки в лабораторних умовах. Якщо ж ви захочете поекспериментувати і у вас вийде виростити орхідеї вдома з насіння, ви сміливо можете розраховувати на повагу вчених, а бути може, і на певного роду премії.

Чому так? Все дуже просто, адже в природі дуже дрібне насіння рослини розвиваються за рахунок кореневої губки або грибокореня мікоризи, звідки і отримують всі поживні речовини. Орхідеї ж, які ми вирощуємо вдома, взагалі не мають живильної тканини, а тому, живильне середовище їм необхідно створювати штучно. Можна було б спробувати виростити орхідеї на гідропоніці або подібним методом, але при його використанні буде розвиватися не тільки саме насіння рослини, але і цвілеві гриби. Тут і виникає парадокс, адже вбиваючи гриби, ми вб'ємо і флору... загалом, якщо говорити коротко, то в штучно створених умовах орхідею розмножувати насінням можна тільки у стерильній лабораторії, так і на її вирощування піде від 1,5 до 5 років, а деякі сорти зацвітуть лише до 10 років.

Розмноження орхідеї насіннєвим способомРозмноження орхідеї насіннєвим способом

Розмноження орхідеї пагонами

У деяких видів наших чудових квітів можливі бічні пагони, або, як кажуть у народі, "дітки". Це окремі відростки від материнського рослини, які розвиваються поруч з ним, а тому, якщо ви хочете розмножити орхідею подібним способом, то приділіть увагу саме їх вирощування. У певний момент, після відходу і постійного обприскування, бічний пагін відокремлюється і висаджується в окрему ємність, як самостійна рослина.

Якщо ви хочете швидше виростити "діток" орхідеї, намагайтеся забезпечити окремі пагони підвищеною увагою - обприскування добривами з високим вмістом азоту, підвищена температура в приміщенні вирощування квітів, внесення спеціальних компонентів (меристем), які є освітньої тканиною рослин. При відділенні і пересадки втечі не забудьте обробити коріння рослини деревним вугіллям.

Як розмножувати або розсаджувати орхідеї пагонами, що Як розмножувати або розсаджувати орхідеї пагонами, що "дітками"?

Розмноження живцями орхідеї

Деякі сорти орхідеї, наприклад, орхідеї Ванда, можна спробувати розмножити верхівковими живцями, але тільки за умови наявності певних відстаней між розвиненими вузлами паростків.

Для цього використовується стерильний ніж, яким втеча зрізається під кутом приблизно половини всього його зростання. Зрізи дезінфікуються деревним вугіллям, а держак висаджується в окремий горщик. Далі, лише постійний і стабільний догляд за новим рослиною, і очікування того, що держак швидко виросте, адже використовувати даний метод слід тільки для швидкорослих видів.

Розмноження рослин живцями дорослої рослиниРозмноження рослин живцями дорослої рослини

Шкідники орхідеї і методи усунення

Трипси

Розпізнати трипси на рослині можна тільки помітивши на листочках сріблясті і голубуваті вкраплення. Причиною поширення цієї біди вважається підвищена температура змісту, а боротися з трипсами можна тільки за допомогою обробки інсектицидами.

Трипси на орхідеяхТрипси на орхідеях

Павутинний кліщ

Виявити шкідників можна по дрібній павутинці сріблясто-білого кольору, яка покриває нижню частину листя. В цей же час, верхня частина листя покривається жовтими і білими цятками. Причиною появи шкідника є занадто сухе повітря, а боротися з ним можна мильно-лужними змивами.

Павутинний кліщ на орхідеяхПавутинний кліщ на орхідеях

Попелиця

Попелиця нам всім давно відома, а значить розпізнати її буде легко. Це дуже дрібні, темного або зеленого кольору комахи, які поселяються по всій рослині. Причиною може стати підвищена температура і знижена вологість змісту. Прибрати тлю з рослини допоможе обприскування молочно-водним розчином (1:1) або ж легкі інсектициди.

Попелиця на орхідеяхПопелиця на орхідеях

Щитівка

Невеликі воші утворюють на листках рослин нарости, під якими й мешкають. Причина - висока температура повітря в приміщенні. Усунути ж щитівок з орхідеї можна змивами з мильно-лужного розчину.

Щитівка на орхідеяхЩитівка на орхідеях

Як виростити орхідею (відео)

Можна ствердно заявити, що вирощування орхідей в домашніх умовах не відрізняється складністю, але і має свої характерні особливості. Тому, якщо ви взялися за таку цікаву справу і бажаєте отримати не тільки красиву зелень, але і розкішні квіти орхідеї, докладете всіх зусиль для здійснення своєї мрії.

Prev Next
Утеплення підлоги в гаражі на дачі

10.09.2014

Утеплення підлоги в гаражі на дачі

Утеплення підлоги в гаражі багато вважають необязательном процесом, але ж саме через пів всередину гаража надходить величезна кількість холоду взимку і про...

Підготовка до зими на дачі: корисні поради

08.09.2014

Підготовка до зими на дачі: корисні поради

Про зиму говорити ніколи не пізно, адже даний період переноситься дачею досить складно. Тому, з наближенням холодної пори року, ми починаємо...

Як облаштувати робоче місце в гаражі

06.09.2014

Як облаштувати робоче місце в гаражі

У кожного дачника достатньо турбот, і в осінній час їх не менше. Але тут виникає додаткова складність - холодна і сира погода. ...

Як використовувати сипучі матеріали на дачі

03.09.2014

Як використовувати сипучі матеріали на дачі

Дачні роботи змушують нас замислюватися про відповідних будівельних матеріалах, і краще це зробити заздалегідь, ніж під час строкової будівництва або оформлений...

Виставка "Зелений тиждень", осінь 2014, Волгоград

02.09.2014

Виставка "Зелений тиждень", осінь 2014, Волгоград

Волгоградський Виставковий Центр «Регіон» запрошує Вас прийняти участь у XVIII спеціалізованій виставці ландшафтного дизайну, садово-п...

Правильні умови зберігання овочів і фруктів

30.08.2014

Правильні умови зберігання овочів та фруктів

Умови зберігання овочів і фруктів в дачних сховищах дуже суворі, і тому дотримувати їх потрібно по максимуму. Відноситься це до самих приміщень, ...

Прогулянки по саду наших читачів: сад Любові Теплової

29.08.2014

Прогулянки по саду наших читачів: сад Любові Теплової

Як і обіцяли, DachaDecor.com.ua представляє Вашій увазі сад одного з наших постійних відвідувачок сайту, яка любить красу і природу, стежить ...

Відсипання ділянки перед озелененням

28.08.2014

Відсипка ділянки перед озелененням

Питання: "Підкажіть, будь ласка, що зробити з ділянкою перед початком озеленення. Зараз була зроблена вирубка лісу, торфовище, місцевість &n...

Де зберігати овочі і фрукти на дачі

26.08.2014

Де зберігати овочі і фрукти на дачі

З самого початку літа ми збираємо урожай з саду та городу на власній дачі. Багато плоди вживаються відразу, в сирому вигляді, деякі консервуються...

Професійні садівники і красноярські дачники, охочі «похвалитися» урожаєм, зберуться на ярма...

25.08.2014

Професійні садівники і красноярські дачники, охочі «похвалитися» урожаєм, зберуться на ярмарку «Осінь на дачі»

З 18 по 21 вересня в Красноярську в МВДЦ «Сибір» пройде виставка-ярмарок «Осінь на дачі». Проект, присвячений закриттю дачно...

Що можна зробити зі старих речей на дачі

23.08.2014

Що можна зробити зі старих речей на дачі

Що можна зробити зі старих речей на дачі? На цю тему ми спілкувалися неодноразово і надавали нашим читачам безліч цікавих ідей, за що і...

Як використовувати габіони на дачі

21.08.2014

Як використовувати габіони на дачі

Використання габіонів стає все більш популярним в різних сферах. І тому ми вирішили сьогодні більш детально ознайомити вас з подібними конструкц...

Вибираємо водостічну систему для дачного будинку

20.08.2014

Вибираємо водостічну систему для дачного будинку

Облаштування дачного будинку включає в себе безліч робіт по підвищенню зовнішньої естетики будівлі, а також обладнання його необхідними системами. Однією...

Азаріна: сорти рослин і вирощування

20.08.2014

Азаріна: сорти рослин і вирощування

Про Азарине чи інакше Маурандии (ASARINA - MAURANDIA), рослині з сімейства Норчиковых, серед садівників відомо мало, а деякі про неї й не чули ...

Бріонія: вирощування і догляд

20.08.2014

Бріонія: вирощування і догляд

Бріонія (BRYONIA) відома також під назвою Переступень. Належить вона до сімейства Гарбузових. Це трав'яниста багаторічна рослина з дуже товстим...

Гіностемма: посадка й догляд, застосування

19.08.2014

Гіностемма: посадка й догляд, застосування

Гіностемма (Gynostemma) - багаторічна ліана, що відноситься до сімейства Гарбузових. Налічується понад 30 видів, найвідомішим з яких є...