Вибираємо септик для дачі

Вибираємо кращий септик для установки на дачній ділянціВибираємо кращий септик для установки на дачній ділянціМи багато разів говорили про каналізації на дачі та її правильному пристрої. Згадували ми також септики. Сьогодні ж настав час розповісти про них більш докладно. Отже, кращі септики для дачі: переваги, монтаж і догляд.

 

Правильний відведення стічних вод на дачній ділянці - запорука вашого особистого здоров'я та мінімізації проблем, адже кожна людина знає, що каналізація є розсадником різних інфекцій. Тому нам необхідно позбутися не тільки від стоків, але і від патогенів, які в них містяться. Туди ж піде і неприємний вигляд, і смердючі аромати.

Загалом, сьогодні ми приступаємо до вибору та будівництва септика, який допоможе нам вирішити це питання в два рахунки.

При виборі септика зверніть увагу на всі переваги і недолікиПри виборі септика зверніть увагу на всі переваги і недоліки

Що являє собою септик?

Септики - спеціальні споруди для збору та очистки стічних вод. Здатні працювати з невеликими кількостями таких скидів, але працювати дуже якісно. Подібний варіант локального очисної споруди для дачі являє собою відстійник підземного типу, куди через спеціальний каналізаційний трубопровід потрапляють нечистоти. В цьому відстійнику відбувається очищення стоків, які після відстоювання і освітлення йдуть у дренажну мережу.

Дренаж необхідний для правильного і рівноцінного розподілу очищеної стічної рідини в шарах грунту. Виконувати це завдання можуть і так звані поля фільтрації або поля зрошення, які мають трохи іншу специфіку (про них ми обов'язково поговоримо пізніше).

Поля зрошення септика, на які йде очищена водаПоля зрошення септика, на які йде очищена вода

Септик повинен розташовуватися на відстані від основних будівель, на відстані 5-20 м, а дренажна мережа на тій відстані, яка не дозволить підмивати сад, фундаменти дачних будівель, а також затоплювати погреби та підвали.

Система підземної фільтрації має ряд вимог, особливо, щодо вибору місця розташування. Її варто встановлювати нижче місця водозабору за течією ґрунтових вод. Септик при цьому встановлюється не менше ніж 20 м від криниці з питною водою або свердловини.

При установці септика обов'язково враховується рівень промерзання грунту, необхідність утеплення системи і трубопроводів, по яких йдуть нечистоти.

При виборі і установці септика на дачі, враховуйте всі, навіть незначні вимогиПри виборі і установці септика на дачі, враховуйте всі, навіть незначні вимоги

Основні переваги дачних септиків

Кожен подібний об'єкт відмінно справляється з поставленими завданнями, але цієї заяви нам недостатньо, щоб відразу взяти і купити септик. Тому варто розглянути переваги споруд для очищення стічних вод:

  • Відразу хочемо позначити тривалий термін служби септиків. Правильно вибраний і встановлений резервуар для очищення може легко прослужити до 30 років. Але знову, тільки за умови правильного поводження і своєчасного сервісного обслуговування;
  • Слід згадати і простоту монтажу септиків, які не потребують незрозумілих системах і підключенні додаткового дорогого обладнання. Що цікаво, переважна частина септиків і взагалі встановлюється самостійно, головним при цьому залишається лише видалення від основних споруд, водних споруд, дороги, саду з деревами і чагарниками. Також потрібно виробляти монтаж на місці, яке нижче будівель, щоб не довелося штучно регулювати кут прокладки труб, а ще заздалегідь продумати під'їзд до каналізаційного спорудження, адже іноді доведеться викликати фахівців для його очищення;
  • Наступна перевага - досить прийнятна вартість, якщо розглядати бюджетний варіант септика для дачі. Якщо ж вибирати з більш функціональних моделей великих обсягів, з декількома камерами і іншими переважними параметрами, септик може обійтися набагато дорожче;
  • Не можна забувати і про надійність матеріалів виробництва подібних споруд, за рахунок чого септики витримують тиск ґрунту і ґрунтових вод, перепади температур, сильні зимові заморозки. Тут, звичайно, багато в чому допоможе професійний монтаж і теплоізоляція, яка просто необхідна;
  • Ну, і нарешті, висока міцність і стійкість до корозії. Саме завдяки останнім якостям, септики служать по 20-30 років тим дачникам, які один раз не пошкодували вкласти гроші у благоустрій своєї ділянки і обладнання якісної каналізації.

На які переваги септиків слід звернути увагу?На які переваги септиків слід звернути увагу?

На що звернути увагу при виборі септика?

Насправді, говорити на цю тему дуже складно, не розуміючи бюджету, не бачачи місця установки, не знаючи вимог замовника. Тому як для різних умов можна вибирати різні системи - стічні ями у вигляді саморобних септиків, бетонні та металеві септики, пластикові септики і більш серйозні локальні очисні споруди, станції біологічної очистки, для яких необхідне додаткове устаткування і так далі.

Тому ми будемо говорити про факти і саме про септиках дачного формату. Отже, пропонуємо вам звернути увагу на приблизну кількість стічних вод. Від цього залежатиме обсяг септика. Скажімо простіше, на середньостатистичну сім'ю, в умовах постійного використання в дачному будинку ванни, туалету, кухні і умивальника - септика в 2-3 куба буде достатньо, але краще вважати індивідуально.

Еа які параметри і характеристики септика необхідно звернути увагу при виборі?Еа які параметри і характеристики септика необхідно звернути увагу при виборі?

Подумайте також про матеріал виготовлення, оцініть вологість і склад грунту, УГВ, грунт на ділянці, адже саме від даних показників варто тримати орієнтир, скажімо, на метал або пластик.

Прорахуйте глибину установки об'єкта, оцініть при цьому міцність септика засипання ями з септиком не повинна серйозно тиснути на стінки, такого тиску і так з часом буде предостатньо.

Подбайте про системність септика, подумайте, за яким принципом він буде працювати, знову визначтеся з кількістю скидання, задумайтеся про необхідність системи з однією, двома або навіть трьома камерами.

Слід вибирати варіант строго по потребам, але обов'язково з запасом, а тому краще переплатити на 10-15% більше, ніж через рік думати про придбання нового очисного споруди, так як старе вже не справляється.

Купуючи септик, враховуйте власні вимоги і загальний обсяг скидання водиКупуючи септик, враховуйте власні вимоги і загальний обсяг скидання води

Виробники септиків

Ми хотіли позначити саме кращі септики для дачі, але не можемо цього зробити, не знаючи умов і вимог, які будуть пред'явлені системі. А тому ми просто виділимо з декількох десятків виробників найбільш гідних і популярних. Сьогодні знайти наступні торговельні марки в спеціалізованих магазинах і маркетах не складе ніяких труднощів - ДСК, Кедр, Топас, Тритон, Танк, Юнилос, Эколайн, Кріт. Але також варто звернути увагу і на менш популярні бренди, адже саме серед них можна знайти більш дешеві моделі - Аква, Граф, Акуор, Вега, Аніон, Байкал, Біокс і ще безліч інших.

Як відбувається установка септика на ділянці?

Вибравши якісний септик для дачі або приватного будинку, вам необхідно встановити його самостійно або, принаймні, зуміти якісно проконтролювати весь процес, щоб монтажники не допустили помилок. Отже, як же відбувається встановлення каналізаційного споруди?

Схема установки дачного септика з дренажним колодяземСхема установки дачного септика з дренажним колодязем

Правила установки безпосередньо залежать від самого септика, а також деяких індивідуальних умов. Але якщо в загальних рисах, то монтаж ділиться на наступні етапи:

  • Правильний вибір місця під установку септика і риття котловану за розмірними параметрами. Буває, що на дачі встановлюється досить великий септик, а тому можна використати не тільки власні руки і лопату, але також міні-трактор;
  • Наступний етап - нівелювання дна котловану шаром піску, який засипається приблизно на 30 см, трамбується і вирівнюється. Тут дуже важливо дотримуватися точний рівень;
  • Після, септик опускається в котлован таким чином, щоб він був встановлений рівно, з дотриманням рівних проміжків з кожної сторони;
  • Відбувається перевірка коректності установки, і зворотна засипка. Для цього знадобиться суміш цементу з піском у пропорції 1:5. Суміш послідовно утрамбовується з кожної сторони септика;
  • Останній етап - заливка води в септик на рівень трохи вище рівня засипки. Необхідно це для того, щоб резервуар устоявся. Після даного процесу, утеплення верхній частині корпусу і засипка горловини.

Основні етапи установки септика на дачній ділянціОсновні етапи установки септика на дачній ділянці

Це тільки частина роботи, проміжні етапи, весь монтаж септика включає в себе і масу підготовчих робіт, підключення до каналізаційної системи і перевірку функціональності, установку инфильтратора, підключення до полів зрошення та інші роботи. Але їх необхідно визначати строго в залежності від виду системи, обов'язково використовуючи при цьому інструкцію споруди того, яке ви обрали.

Дачний септик: догляд, обслуговування, профілактика

В виду того, що в дачному каналізаційному відстійнику відбуваються процеси розкладання побутових стоків, фахівці рекомендують дотримуватися певних правил, що допоможе продовжити термін служби септика в справному вигляді.

Догляд за системою полягає в постійній підтримці нормальної роботи станції без допущення перевантажень. Також потрібно періодична очищення камер від мулу, що утворюється в процесі роботи.

Для нормалізації та підвищення ефективності роботи автономної каналізаційної системи рекомендується застосування спеціальних біопрепаратів з ферментами і бактеріями, які достатньо лише кілька разів на місяць додавати в резервуар. Подібні заходи якісно сприяють процесам переробки, розкладання та утилізації нечистот, а також прибирають максимум неприємних запахів. Дані препарати абсолютно нешкідливі для людей і тварин, починають працювати в септику вже через 2-3 години, ніяк не впливають на оболонку резервуара.

Встановивши септик на дачі, обов'язково вивчіть правила його використання!Встановивши септик на дачі, обов'язково вивчіть правила його використання!

Періодично потрібно відкачування мулових відкладень і чищення септика, щоб він міг продовжувати нормально функціонувати. Процедура може відбуватися 1-2 рази в рік, в залежності від обсягу септика і навантажень. Проводити чистку можна самостійно, але набагато правильніше буде скористатися послугами фахівців, які розбираються в процесі і мають у своєму арсеналі спеціальне обладнання - насоси, асенізаційні машини та інше.

Не рекомендується очищати септик до підстави, краще залишити в ньому 15-20% від накопиченого мулу, щоб мати можливість відразу ж заселити в резервуар биоактиваторы.

Варто звернути увагу і на каналізаційні стоки. Цілком реально, що система використовувалася не зовсім правильно і тоді труби можуть бути також забиті.

Багато сучасні септики обладнані спеціальними баками і фільтрами, в яких накопичується мул. В такому випадку, вся процедура значно спрощується, адже ви зможете самостійно, без допомоги служб, замінити наповнені мулом баки.

Профілактика та обслуговування септика - обов'язкова завдання!Профілактика та обслуговування септика - обов'язкова завдання!

Обов'язково слід пам'ятати, що правильне використання і сучасне обслуговування - запорука успішної роботи системи протягом багатьох років. А тому постарайтеся уникати перевантаження септика, вчасно додавати бактерії та інші активні препарати у систему, своєчасно проводити очистку. Крім цього, обов'язково ознайомтеся з обмеженнями скидання, які вказані вже в наступному розділі.

Що не рекомендується скидати в септик?

Для забезпечення безпроблемного і якісної роботи локального очисної споруди, необхідно дотримуватися деяких правил експлуатації, а також обмежувати скид у каналізацію наступних відходів:

  • Залишки овочів, їх шкірку і лушпиння;
  • Будівельне сміття - залишки клейових сумішей, пісок, вапно та інше;
  • Різні неразлагаемые з'єднання - поліетилен, фольгу, кошти власної гігієни, пакети і так далі;
  • Воду з фільтрів і систем очищення, в якій можуть міститися окислювачі;
  • Стоки після обробки одягу і білизни після прання засобами, що містять хлор;
  • Лікарські препарати, тверді хімічні засоби;
  • Шерсть домашніх тварин, волосся, сміття після підмітання або пилососа;
  • Кислоти, масла, спирт, антифризи.

Обов'язково вивчіть список продуктів і предметів, які не можна скидати в септик!Обов'язково вивчіть список продуктів і предметів, які не можна скидати в септик!

При цьому скидати в септик можна стоки від ванни або душ, кухонні стоки, воду з пральних машин, туалетний папір.

Принцип роботи дачного септика (відео)

Септик - одне з кращих рішень для дачі або приватного будинку, і це доводять сотні тисяч людей, які обрали дану систему очищення каналізаційної. Єдине, що потрібно для якісної роботи подібного очисної споруди, виконання правил, про які говорить DachaDecor.com.ua

Вибирайте якісний септик, підключайте його правильно, вчасно проводьте профілактику і очищення, і ви позбудетеся від багатьох дачних проблем, на які щодня звертаєте увагу.

Prev Next
Утеплення підлоги в гаражі на дачі

10.09.2014

Утеплення підлоги в гаражі на дачі

Утеплення підлоги в гаражі багато вважають необязательном процесом, але ж саме через пів всередину гаража надходить величезна кількість холоду взимку і про...

Підготовка до зими на дачі: корисні поради

08.09.2014

Підготовка до зими на дачі: корисні поради

Про зиму говорити ніколи не пізно, адже даний період переноситься дачею досить складно. Тому, з наближенням холодної пори року, ми починаємо...

Як облаштувати робоче місце в гаражі

06.09.2014

Як облаштувати робоче місце в гаражі

У кожного дачника достатньо турбот, і в осінній час їх не менше. Але тут виникає додаткова складність - холодна і сира погода. ...

Як використовувати сипучі матеріали на дачі

03.09.2014

Як використовувати сипучі матеріали на дачі

Дачні роботи змушують нас замислюватися про відповідних будівельних матеріалах, і краще це зробити заздалегідь, ніж під час строкової будівництва або оформлений...

Виставка "Зелений тиждень", осінь 2014, Волгоград

02.09.2014

Виставка "Зелений тиждень", осінь 2014, Волгоград

Волгоградський Виставковий Центр «Регіон» запрошує Вас прийняти участь у XVIII спеціалізованій виставці ландшафтного дизайну, садово-п...

Правильні умови зберігання овочів і фруктів

30.08.2014

Правильні умови зберігання овочів та фруктів

Умови зберігання овочів і фруктів в дачних сховищах дуже суворі, і тому дотримувати їх потрібно по максимуму. Відноситься це до самих приміщень, ...

Прогулянки по саду наших читачів: сад Любові Теплової

29.08.2014

Прогулянки по саду наших читачів: сад Любові Теплової

Як і обіцяли, DachaDecor.com.ua представляє Вашій увазі сад одного з наших постійних відвідувачок сайту, яка любить красу і природу, стежить ...

Відсипання ділянки перед озелененням

28.08.2014

Відсипка ділянки перед озелененням

Питання: "Підкажіть, будь ласка, що зробити з ділянкою перед початком озеленення. Зараз була зроблена вирубка лісу, торфовище, місцевість &n...

Де зберігати овочі і фрукти на дачі

26.08.2014

Де зберігати овочі і фрукти на дачі

З самого початку літа ми збираємо урожай з саду та городу на власній дачі. Багато плоди вживаються відразу, в сирому вигляді, деякі консервуються...

Професійні садівники і красноярські дачники, охочі «похвалитися» урожаєм, зберуться на ярма...

25.08.2014

Професійні садівники і красноярські дачники, охочі «похвалитися» урожаєм, зберуться на ярмарку «Осінь на дачі»

З 18 по 21 вересня в Красноярську в МВДЦ «Сибір» пройде виставка-ярмарок «Осінь на дачі». Проект, присвячений закриттю дачно...

Що можна зробити зі старих речей на дачі

23.08.2014

Що можна зробити зі старих речей на дачі

Що можна зробити зі старих речей на дачі? На цю тему ми спілкувалися неодноразово і надавали нашим читачам безліч цікавих ідей, за що і...

Як використовувати габіони на дачі

21.08.2014

Як використовувати габіони на дачі

Використання габіонів стає все більш популярним в різних сферах. І тому ми вирішили сьогодні більш детально ознайомити вас з подібними конструкц...

Вибираємо водостічну систему для дачного будинку

20.08.2014

Вибираємо водостічну систему для дачного будинку

Облаштування дачного будинку включає в себе безліч робіт по підвищенню зовнішньої естетики будівлі, а також обладнання його необхідними системами. Однією...

Азаріна: сорти рослин і вирощування

20.08.2014

Азаріна: сорти рослин і вирощування

Про Азарине чи інакше Маурандии (ASARINA - MAURANDIA), рослині з сімейства Норчиковых, серед садівників відомо мало, а деякі про неї й не чули ...

Бріонія: вирощування і догляд

20.08.2014

Бріонія: вирощування і догляд

Бріонія (BRYONIA) відома також під назвою Переступень. Належить вона до сімейства Гарбузових. Це трав'яниста багаторічна рослина з дуже товстим...

Гіностемма: посадка й догляд, застосування

19.08.2014

Гіностемма: посадка й догляд, застосування

Гіностемма (Gynostemma) - багаторічна ліана, що відноситься до сімейства Гарбузових. Налічується понад 30 видів, найвідомішим з яких є...