флокси та інших садових квітів не потрібна гірка.
Сьогодні ми розповімо про всі деталі будівництва альпінарію на ділянці своїми руками. Однією з найпоширеніших помилок новачків тут є посадка звичайних кольорових рослин між каменями. Адже насправді для таких рослин, як фізаліс, лілейник,Створення органічного взаємозв'язку при проектуванні кам'янистого ділянки будь-якої форми з іншими елементами саду є головним завданням. Також велике значення має і вибір точки огляду, правильний вибір каменів для альпійської гірки - їх породи, фактури та форми, а також використання ефекту перспективи.
Створювати повинен майстерно створений кам'янистий сад враження давно сформованого ландшафту, тому використовувати камені для альпійської гірки необхідно тільки ті, які мають вивітрену (состарившуюся) поверхню, покриту мохом або лишайником. Не варто також забувати, що яскравого сонця вимагають деякі види лишайників, а воліють тінь і вологолюбні багато мохи. Умови природного виростання рослин необхідно зберігати у разі перенесення каменя разом зі зростаючими на ньому рослинами для альпійської гірки.
Успіх створюваної альпійської гірки своїми руками буде залежати більшою мірою від супутньої рослинності. Почвопокривні види є основою рослинного асортименту: вони невибагливі, мають тривалий і раннє цвітіння, до того ж швидко розростаються. На зроблених альпійських гірках своїми руками чудово виглядають чебрець, обрієта, ясколка, иберис, різноманітні очитки, ломикамінь, резуха, флокс шилоподібний, мильнянка, які заповнюють щілини і прикриваючи порожнечі, а також вони швидко надають усій композиції барвистість, утворюючи різнокольорові килими. Однак з-під контролю випускати ці рослини не слід: при посадці на родючий ґрунт вони стрімко і агресивно завойовують нову територію, витісняючи тим самим більш «мирних» сусідів.
Які рослини більше підійдуть для альпійської гірки? В першу чергу висаджуються саме ті, які в звичайному квітнику можуть просто загубитися і бути задавленными потужними сусідами. Також під такими рослинами маються на увазі ті, які можуть гірше розвиватися через невідповідну вологості та низької поживності грунту. Звідси не дивно, що подібних рослин найкраще знаходитися в кам'янистому садку. До таких можна віднести, зокрема, низькорослі цибулинні ефемероїди. Саме вони першими розцвітають між каменів навесні. Також підійдуть рябчики, крокуси, цибулинні іриси і карликові луки. З середини червня спорожніле місце після їх в'янення, знову ж таки, може зайняти отросшая до цього часу листя вже інших рослин.
Взагалі, за видами рослини для альпійської гірки можна характеризувати наступним чином. Насамперед, вони не повинні бути занадто високими і при цьому вони обов'язково повинні бути морозостійкими і здатними адаптуватися до дуже суворих погодних умов середньої смуги Росії. Вся справа тут ще і в тому, що більшість гірських рослин знаходяться на певній ніші з деякими умовами виростання. А російська зима, як відомо, часто може бути дуже сльотавої, то оповитою морозами, то короткою за часом, то надто затяжний. Літо ж, у свою чергу - посушливим, то надмірно дощовим. У зв'язку з цим, щоб не створювати «гірським» рослинам складних умов, слід вибирати з них саме тих, які будуть найбільше пластичні до нестійкої погоди. На щастя, таких рослин сьогодні досить багато.
Ефектною прикрасою для будь зробленої альпійської гірки своїми руками послужать низькорослі чагарники, наприклад різні вереси та кизильник горизонтальний, а також декоративні форми хвойних порід - ялиці, сосна декоративна, туї.
Про красиво квітучих багаторічниках також не варто забувати, серед яких можна підібрати сорти і види, які підходять для вирощування в кам'янистому садку. Наприклад: китайська астильба, що досягає у висоту 15-25 див., яка цвіте компактними волотисті рожево-лілового кольору суцвіттями в середині липня, або дицентра виняткова, у висоту яка не більш 20-30 см. і цвіте з середини травня до початку серпня рожевими, зібраними в суцвіття квітками, а також льон багаторічний, гіпсофіла, різні примули, гравілат і багато інші рослини.
Не можна нехтувати і раннім весняним цвітінням цибулинних. Самими першими на створеній альпійську гірку своїми руками з появою перших теплих сонячних променів розпустяться крокуси і підсніжники, потім з'являться проліски і хіонодокси. Неодмінно посадити радимо видові тюльпани Грейга і Кауфмана, а також нарциси, оживляючі кам'янистий ландшафт яскравими іскорками своїх квіток.
Тепер, коли рослини обрані, залишається подумати про складання плану самої альпійської гірки. Природно, з каменю є прекрасна можливість зведення красивою скелі, пагорби або стінки. Однак не варто забувати, що кінцевою метою тут є саме гармонійне поєднання каменю і рослин.
Необхідно враховувати й те, що висота і «скелястість» впливають на промерзання нашого з вами саду в зимовий час року. Звідси випливає, що конструкцію альпійської гірки слід обмежувати по висоті, або потрібно у верхній частині її засаджувати тільки зимостійкі види рослин, знову ж таки.
Потім вже для кожної рослини створюються умови, максимально наближені до природних. В ідеалі сад з каменю повинен володіти усіма супутніми атрибутами гір природного походження - це і прямовисні скелі, і пологі ділянки, наділені родючим грунтом, і кам'янисті осипи. Тільки в такому разі можна буде знайти кожній рослині куточок душі, який буде радувати рясним цвітінням.
І ось наша розмова зайшла про те, як саме краще будувати альпійську гірку. Тоді, коли необхідний матеріал закуплений, не варто зволікати і потрібно починати її зводити.
пристрою дренажу. В принципі, їм можна і знехтувати, але тільки в тому випадку, якщо на ділянці не застоюється вода. Технологія зведення дренажу насправді дуже і дуже проста.
Починати будівництво альпійської гірки слід з фундаменту, а точніше - зНа початковому етапі будівництва знімається десятисантиметровий шар грунту, який може замінюватися такими засобами, як, наприклад, грубозернистий пісок, гравій або щебінь. Безпосередньо перед засипанням тільки потрібно переконатися, що в землі не присутні які-небудь кореневища багаторічних бур'янів - в іншому випадку вони легко проникнуть між камінням і зруйнують альпійську гірку. Ідеальним варіантом можна назвати укладання під дренаж геотекстилю.
Подальшим етапом в будівництві альпійської гірки є підсипка землі та укладання каменів. Краще не застосовувати тут звичайний грунт - більше підійде спеціальна суміш. Для приготування останньої використовуються: садовий суглинок (він збільшить вологоємність), крупний пісок (для додання пухкості), компост трирічної витримки (з метою додання поживністю) і дрібний колотий гравій. При цьому не варто забувати про те, що земля в горах завжди кам'яниста.
Зробивши суміш такого плану, насипаємо її над дренажем невеликим шаром - приблизно сантиметрів десять - двадцять буквально. Потім притаптываем цю землю, а ще краще - добре зволожуємо, щоб вона як слід просіла.
Вже можна приступити до основного моменту будівництва альпійській гірці - укладання каменів. Для того щоб гірка стояла довгий час і не піддавалася деформації, виглядають природно і привабливо, дуже корисно дотримуватися ряду нескладних правил при будівництві:
Ідеальним варіантом буде тільки що побудованої альпійській гірці надання можливості відстоювання протягом однієї зими, щоб цикли промерзання і відтавання, а також талих вод допомогли виявити всі недоліки даної споруди.
І лише після проведення вищезазначених дій будівництво альпійської гірки можна закінчити посадкою рослин. Тут потрібно пам'ятати і те, що ви зможете допомогти кожному з них, додавши в землю необхідні інгредієнти - наприклад, це може бути долбленый вапняк, якщо гірка складена з пісковика.
І ще одна порада. Щоб зберегти вологу в грунті альпійської гірки навіть у найспекотніші дні літа і виключити зайве випаровування, є певний спосіб. Універсальним рецептом тут можна назвати присипання поверхні кам'янистого саду гравієм або кам'яною крихтою, з обов'язковим використанням тієї ж породи, з якої складена альпійська гірка.
Переваг кам'янистий сад має безліч, і в першу чергу, це компактність. Як правило, досить велике число видів рослин росте на порівняно невеликій площі кам'янистого саду, причому підкреслити красу кожного з них дозволяє посадка саме серед каменів. Крім цього, кам'янисті сади дуже декоративні і невибагливі.
Такі сади зберігають свою декоративність протягом досить тривалого часу і не вимагають складного догляду за ними завдяки використанню при посадці багаторічних рослин з різними термінами цвітіння.
Також ви знайдете багато порад про будівництві альпінарію тут.
Для того, щоб зробити альпійську гірку на дачі, застосовуються різні гірські породи, які за своїм впливом на рослинність і походженням розрізняються. Найбільш коштовні камені для альпійської гірки вважаються «теплі» камені - черепашник, туф (трафертин), доломіт, вапняк і піщаник. Повітре - і водопроникні, з пористою структурою, шаруваті дані осадові породи ґрунт злегка приймати і з більшістю рослин прекрасно поєднуються. Єдиним недоліком їх є відносна недовговічність.
Магматичні гірські породи за своїм виглядом дуже декоративні і в ландшафтному проектуванні досить широко використовуються. Діорит, габро, граніт, діабаз, базальт на відміну від пісковиків і туфів. Але, на жаль, при створенні альпійської гірки своїми руками з такого матеріалу, до вибору рослин необхідно підходити з особливою ретельністю, так як це «холодні і щільні камені: поруч з ними грунт трохи окислюється. Плюс до цього, колоті брили схильні до повільного «старіння», а отже, і погано вписуються в навколишній ландшафт. За своїми властивостями дуже схожі і метаморфічні гірські породи, такі як кварцит і сланець (гнейс).
Розсадою називаються молоді рослини, вирощувані посівом насіння на ранніх термінах в теплицях або домашніх умовах, для подальшої пересадки у відкриті...
У кожного з нас на дачі є найпростіший і самий потрібний інструмент для ремонту, садовий інвентар та деяке додаткове дачне обладнання. Н...
Нашестя колорадського жука посадки картоплі - серйозна проблема для кожного дачника, адже позбутися шкідника досить складно. Сьогодні...
Цей невибагливий квітка сімейства складноцвітих може радувати своїх господарів в листопадову негоду і навіть коли на вулиці лежить сніг, якщо його пер...
Аронія відноситься до роду квіткових рослин, які належать сімейства Рожеві. З грецької слово «aros» перекладається як «допомогу»...
Металеві паркани для дачі вважаються найбільш популярними і затребуваними. Це дійсно так, адже варто тільки подивитися на земельні ділянки...
Наукова назва цієї рослини PARTHENOCISSUS сталося з грецької, де «partenos» означає незайманий, «kisses» - плющ. ...
Скляні та пластикові пляшки завжди були сміттям або засобом повернення невеликої частини грошей шляхом здачі на вторсировину. Але сьогодні, завдяки множ...
Кожен день ми працюємо на дачі, вирощуємо рослини і збираємо урожай, копаємо грунт і встановлюємо нові огорожі. Але все це справи буденні,...
На даний момент, в теплицях вітчизняних дачників вирощується величезна кількість культур. Є серед них і баштанні, хоча зустрічаються вони набагато ...
У наш час дуже багато людей стали замислюватися про своє здоров'я і спосіб життя. Одним з ключових моментів в цьому питанні, є харчування. А де ...
Прибирання снігу на території дачної - одна з найбільш серйозних турбот зимового часу. Саме тому сьогодні ми розглянемо способи прибирання снігу, а також ...
Самостійно виготовити проект заміського, присадибної чи дачної ділянки досить непросто, але цілком можливо! І за допомогою наших рекомендації...
Існує безліч видів садових клумб, які ви можете встановити у себе на дачі. В залежності від мети, від ваших смаків, слід вибрати найкращими серед найкращих...
Вирощування красивого газону ніяк не обійдеться без правильного поливу. Тому потрібно приділити цій процедурі якомога більше уваги і робити н...
Багно (лат. Lédum) - рослина, що відноситься до сімейства Вересових. В західних джерелах його відносять до роду Рододендрон, в російсь...
Ще наприкінці минулого століття у США ввели в культуру ожину і створили кілька сортів, а також, вивели малиново-ожиновий гібрид Логанбері у перекладі н...
Гравійний сад - це гармонійне поєднання низькорослої степовій і гірської рослинності, фоном для якої служить насип з гравію. На відміну від п...
Високі городи і грядки вважаються розумним рішенням для більшості дачних територій. Вони мають величезну кількість переваг і відповідають вимогам...
У ландшафтному дизайні активно і плідно використовуються камені різних видів і походження. Особливий інтерес проявляється до екзотичних камінню великого...
Якщо ви хочете швидко і якісно змінити ландшафтний дизайн дачної ділянки в кращу сторону, скористайтеся програмою Complete Landscape Designe...
Виростити перець на власному дачному ділянці може кожен, але ось отримати хороший і якісний урожай перцю по закінченню сезону, можуть тільки єдиний...
Напевно Ви замислювалися про те, що кожному садового або дачного ділянки необхідний паркан - навіть не варто вказувати його переваги. Але деякі дач...
Встановлюючи на дачній ділянці каркасний або простий надувний басейн, а також починаючи будівництво капітального басейну, ви повинні обов'язково позаботить...
Сьогодні печі дуже популярні, так як можуть виконувати самі різні функції. Крім обігріву приміщення житлового будинку, печі можуть бути з варильними повер...
Практично кожен дачник уважно стежить за ягідним урожаєм на власній ділянці, але даний урожай буває тільки раз в рік і, якщо, наприклад, ви...
Правильний догляд за рослинами на садовій або дачній ділянці - запорука їх тривалої житті, гарного цвітіння і повноцінного врожаю. Важливим є...
Утеплення підлоги в гаражі багато вважають необязательном процесом, але ж саме через пів всередину гаража надходить величезна кількість холоду взимку і про...
Незважаючи на широкий вибір готових освіжувачів, іноді має сенс зробити освіжувач повітря своїми руками. Це дасть можливість самостійно подобр...
Багатьом дуже подобається виноград за те, що він соковитий, солодкий, освіжаючий. Не можна сказати, що в ньому міститься багато вітамінів, але зате він дуже смаку...
Злив води з басейну - один з найважливіших процесів його використання, тому його необхідно продумати заздалегідь. Якісна робота зливу буде забезпечення...
У цій статті ми спробуємо роз'яснити, як самостійно зробити курінь. Дана будівельна конструкція відрізняється від інших легкістю і простотою...
Використання автомобільних покришок на дачі також виправдано, як і використання пластикових пляшок. Це дешевий і досить практичний матеріал для ...
На сучасному ринку надано безліч різних матеріалів для будівництва. Зупинимося трохи докладніше на такому матеріалі як п...
Дачне освітлення відіграє серйозну роль в ландшафтному дизайні. Але основною проблемою є висока вартість декоративних світильників і электрическ...
Кожна рослина, висаджена на вашому дачній ділянці, чимось заслужив своє нинішнє розташування. Бути може, це корисні властивості або приємний смак ...
10.09.2014
Утеплення підлоги в гаражі багато вважають необязательном процесом, але ж саме через пів всередину гаража надходить величезна кількість холоду взимку і про...
08.09.2014
Про зиму говорити ніколи не пізно, адже даний період переноситься дачею досить складно. Тому, з наближенням холодної пори року, ми починаємо...
06.09.2014
У кожного дачника достатньо турбот, і в осінній час їх не менше. Але тут виникає додаткова складність - холодна і сира погода. ...
03.09.2014
Дачні роботи змушують нас замислюватися про відповідних будівельних матеріалах, і краще це зробити заздалегідь, ніж під час строкової будівництва або оформлений...
02.09.2014
Волгоградський Виставковий Центр «Регіон» запрошує Вас прийняти участь у XVIII спеціалізованій виставці ландшафтного дизайну, садово-п...
30.08.2014
Умови зберігання овочів і фруктів в дачних сховищах дуже суворі, і тому дотримувати їх потрібно по максимуму. Відноситься це до самих приміщень, ...
29.08.2014
Як і обіцяли, DachaDecor.com.ua представляє Вашій увазі сад одного з наших постійних відвідувачок сайту, яка любить красу і природу, стежить ...
28.08.2014
Питання: "Підкажіть, будь ласка, що зробити з ділянкою перед початком озеленення. Зараз була зроблена вирубка лісу, торфовище, місцевість &n...
26.08.2014
З самого початку літа ми збираємо урожай з саду та городу на власній дачі. Багато плоди вживаються відразу, в сирому вигляді, деякі консервуються...
25.08.2014
З 18 по 21 вересня в Красноярську в МВДЦ «Сибір» пройде виставка-ярмарок «Осінь на дачі». Проект, присвячений закриттю дачно...
23.08.2014
Що можна зробити зі старих речей на дачі? На цю тему ми спілкувалися неодноразово і надавали нашим читачам безліч цікавих ідей, за що і...
21.08.2014
Використання габіонів стає все більш популярним в різних сферах. І тому ми вирішили сьогодні більш детально ознайомити вас з подібними конструкц...
20.08.2014
Облаштування дачного будинку включає в себе безліч робіт по підвищенню зовнішньої естетики будівлі, а також обладнання його необхідними системами. Однією...
20.08.2014
Про Азарине чи інакше Маурандии (ASARINA - MAURANDIA), рослині з сімейства Норчиковых, серед садівників відомо мало, а деякі про неї й не чули ...
20.08.2014
Бріонія (BRYONIA) відома також під назвою Переступень. Належить вона до сімейства Гарбузових. Це трав'яниста багаторічна рослина з дуже товстим...
19.08.2014
Гіностемма (Gynostemma) - багаторічна ліана, що відноситься до сімейства Гарбузових. Налічується понад 30 видів, найвідомішим з яких є...