Вирощування болгарського перцю: сорти, купівля та обробка насіння перед посадкою

Болгарський перець на дачіБолгарський перець на дачіВ наш час дуже багато людей стали замислюватися про своє здоров'я і спосіб життя. Одним з ключових моментів в цьому питанні, є харчування. А де можна отримати екологічно чисті, вирощені з любов'ю, овочі і фрукти? Тільки на своїй власній ділянці! Одним з лідерів за популярністю і корисним властивостям є солодкий болгарський перець. Він - безсумнівний лідер серед овочів за вмістом вітаміну С та інших корисних і потрібних нашому організму речовин. А скільки смачних і корисних страв можна приготувати з його участю!

Сорти болгарського перцю

Ще до початку дачного сезону потрібно визначитися з сортом (сортами), чиї смакові та врожайні якості вас влаштовують, так як правильний підбір стільникового матеріалу - запорука гарного врожаю в майбутньому.

Сорти болгарського перцю розрізняються за врожайністю, невибагливістю та стійкості до хвороб, висотою куща, а також розміром, кольором, формою та строками дозрівання плодів. Є перчики з товстою, соковитою шкуркою, а є з більш тонкими стінками і ніжною м'якоттю. У плодах червоного і жовтого кольору міститься більше каротину. Так само необхідно враховувати і регіон проживання і те, чи перець вирощуватися у теплиці або у відкритому грунті.

Якщо ви не плануєте отримувати насіння для майбутнього розведення, то можна висаджувати поруч різні сорти, але якщо хочете залишити своє насіння на наступний рік, то краще зупинитися на якому-небудь одному сорті, щоб уникнути перехресного запилення. Також слід пам'ятати, що ні в якому разі не можна саджати поруч солодкий і гіркий перець, інакше отримані плоди солодкого можуть набути гіркоту, а у плодів гострого ослабне смак.

Сорти для Півночі

Для жителів північної частини країни і Далекого Сходу підійдуть такі сорти як: Вождь червоношкірих, Настуся, Золотий теля, Багіра, Ятаган.

Сорти для Середньої смуги Росії

У середній смузі Росії добре будуть рости: Богдан, Анастасія, Червоний гігант, Князь срібний, Агаповский, Карлик, Бурштин.

Південні сорти

Для південних регіонів добре підійдуть такі сорти перцю, як: Капітошка, Подарунок Молдови, Каліфорнійське чудо.

Для відкритого грунту вибирайте ранні і середньоранні сорти (Агаповский, Анастасія, Богдан та ін), а для теплиць - пізні і середньостиглі (Каліфорнійське чудо). Інформацію про часу дозрівання врожаю можна знайти на упаковці з насінням.

Покупка насіння

Якщо не хочете нарватися на підробку і на неякісний сортовий матеріал, то за насінням краще йти в спеціалізований магазин, минаючи стихійні сільськогосподарські ярмарки і ринки. Там же ви зможете отримати необхідну консультацію. При купівлі насіння в пакетиках необхідно звернути увагу на термін придатності (з точністю до місяця), відповідність ГОСТу, цілісність упаковки і то вказаний на ній вага насіння або їх кількість у штуках. Обов'язково має бути зазначено назву культури, сорту чи гібриду. Пам'ятайте, що від гібридів самостійно отримати насіння на наступний рік не вийде, але зате вони зазвичай більш врожайні і більш стійкі до хвороб.

Розсада болгарського перцюРозсада болгарського перцю

Якщо ви вирішили купити насіння солодкого перцю на вагу, то зверніть увагу на їх зовнішній вигляд. Вони повинні бути красивими, без пошкоджень, прохолодними, злегка вологими, бажано одного розміру, кремового або жовтого кольору.

Передпосадкова обробка насіння

За 2 - 3 тижні до посіву, краще перевірити куплені насіння на схожість, щоб у разі негативного результату встигнути придбати новий матеріал до початку посадки. Для цього потрібно взяти кілька насіння і на 24 години занурити їх у тканинних мішечках в теплу воду (25 °С). Після цього їх викладають на плоску тарілку і ставлять у тепле місце (30°С). Необхідно стежити, що б мішечки завжди були вологими. Через 4 дні насіння сіють у вологу теплу грунт. Період появи сходів - від 7 до 15 днів.

Обробка насіння

Солодкий перець любить тепло, тому в умовах нашого короткого літа його вирощують розсадним способом. Перед посівом насіння необхідно обробити. Існує кілька способів обробки, але застосовувати всі відразу не варто, виберіть 1-2, цього цілком достатньо. Хороший результат дає обробка насіння будь стимулятором росту, які можна придбати в будь-якому спеціалізованому магазині. Часто вони ж мають і знезаражувальним дією проти хвороботворних бактерій і грибків. В обраному препараті насіння замочують на добу, час від часу перемішуючи їх. Ті насіння, які опустилися на дно можна використати для посіву, а решту можна сміливо викинути.

Болгарський перець на вашому городіБолгарський перець на вашому городі

Знезараження насіння перцю

Так само для знезараження насіння перед посадкою застосовують препарат іммуноцітофіт або простий розчин марганцівки (разом два препарату застосовувати не можна). Насіння слід протримати в розчині кімнатної температури 30 хвилин, потім сполоснути теплою водою.

Добрива

Замість стимулятора росту можна використовувати звичайну деревну золу, так як в ній дуже багато поживних речовин. Для цього 2г золи розводять у 1 л води і 24 години дають настоятися, іноді перемішуючи розчин. Після цього насіння в марлевих мішечках потрібно опустити в розчин на 2,5-3 години, потім акуратно промити і просушити.

Грядка болгарського перцюГрядка болгарського перцю

Барботирование

Хороший ефект для схожості насіння досягається за допомогою процедури барботуванні. Насіння, оброблені таким способом, проростають раніше звичайних на 5 - 7 днів. Сам процес цей простий і не потребує великих витрат. Необхідно взяти будь-яку зручну ємність (скляну банку, пляшку тощо), на дві третини наповнити її водою (20°С) і на дно опустити шланг від звичайного акваріумного компресора, а зверху покласти насіння. Можна обробляти відразу кілька різних сортів або навіть культур, якщо насіння попередньо загорнути в невеликі марлеві мішечки. Включати її на повну потужність не варто, головне стежити, щоб подається повітря розподілявся рівномірно по всій ємності, від цього залежить якість обробки. Через добу насіння можна дістати, просушити і приступати до посадки.

Поради по вирощуванню болгарському перці на дачі (відео)

Загартовування насіння

При вирощуванні перцю у відкритому грунті, багато городники застосовують такий прийом, як загартовування насіння, це набагато покращує їх стійкість до майбутніх несприятливих умов і хвороб. Для цього існує кілька різних способів.

Перший полягає в тому, що б після проведення дезінфекції, замочити насіння в теплій воді, а після їх набухання, поставити в прохолодне місце (-1-2°С) на три доби. Другий спосіб більш складний, 10-12 днів набряклі насіння спочатку 12 годин тримають при кімнатній температурі (20-24°С), а потім 12 годин при температурі не вище 2-6°С (верхня полиця холодильника), потім знову 12 годин в теплі і так далі протягом 5-7 днів. Головне стежити, щоб насіння не пересохли, інакше вони можуть загинути.

Урожай болгарського перцюУрожай болгарського перцю

Оброблені і знезаражені насіння кладуть у марлю, злегка змочують і поміщають у тепле темне місце. Через кілька днів насіння проклюнуться, тоді їх висівають у вологий грунт.

Стимуляцію насіння перед посівом можна і не проводити, але будьте готові до того, що тоді сходи з'являться на два тижні пізніше і в набагато меншій кількості, ніж при обробці.

Prev Next
Утеплення підлоги в гаражі на дачі

10.09.2014

Утеплення підлоги в гаражі на дачі

Утеплення підлоги в гаражі багато вважають необязательном процесом, але ж саме через пів всередину гаража надходить величезна кількість холоду взимку і про...

Підготовка до зими на дачі: корисні поради

08.09.2014

Підготовка до зими на дачі: корисні поради

Про зиму говорити ніколи не пізно, адже даний період переноситься дачею досить складно. Тому, з наближенням холодної пори року, ми починаємо...

Як облаштувати робоче місце в гаражі

06.09.2014

Як облаштувати робоче місце в гаражі

У кожного дачника достатньо турбот, і в осінній час їх не менше. Але тут виникає додаткова складність - холодна і сира погода. ...

Як використовувати сипучі матеріали на дачі

03.09.2014

Як використовувати сипучі матеріали на дачі

Дачні роботи змушують нас замислюватися про відповідних будівельних матеріалах, і краще це зробити заздалегідь, ніж під час строкової будівництва або оформлений...

Виставка "Зелений тиждень", осінь 2014, Волгоград

02.09.2014

Виставка "Зелений тиждень", осінь 2014, Волгоград

Волгоградський Виставковий Центр «Регіон» запрошує Вас прийняти участь у XVIII спеціалізованій виставці ландшафтного дизайну, садово-п...

Правильні умови зберігання овочів і фруктів

30.08.2014

Правильні умови зберігання овочів та фруктів

Умови зберігання овочів і фруктів в дачних сховищах дуже суворі, і тому дотримувати їх потрібно по максимуму. Відноситься це до самих приміщень, ...

Прогулянки по саду наших читачів: сад Любові Теплової

29.08.2014

Прогулянки по саду наших читачів: сад Любові Теплової

Як і обіцяли, DachaDecor.com.ua представляє Вашій увазі сад одного з наших постійних відвідувачок сайту, яка любить красу і природу, стежить ...

Відсипання ділянки перед озелененням

28.08.2014

Відсипка ділянки перед озелененням

Питання: "Підкажіть, будь ласка, що зробити з ділянкою перед початком озеленення. Зараз була зроблена вирубка лісу, торфовище, місцевість &n...

Де зберігати овочі і фрукти на дачі

26.08.2014

Де зберігати овочі і фрукти на дачі

З самого початку літа ми збираємо урожай з саду та городу на власній дачі. Багато плоди вживаються відразу, в сирому вигляді, деякі консервуються...

Професійні садівники і красноярські дачники, охочі «похвалитися» урожаєм, зберуться на ярма...

25.08.2014

Професійні садівники і красноярські дачники, охочі «похвалитися» урожаєм, зберуться на ярмарку «Осінь на дачі»

З 18 по 21 вересня в Красноярську в МВДЦ «Сибір» пройде виставка-ярмарок «Осінь на дачі». Проект, присвячений закриттю дачно...

Що можна зробити зі старих речей на дачі

23.08.2014

Що можна зробити зі старих речей на дачі

Що можна зробити зі старих речей на дачі? На цю тему ми спілкувалися неодноразово і надавали нашим читачам безліч цікавих ідей, за що і...

Як використовувати габіони на дачі

21.08.2014

Як використовувати габіони на дачі

Використання габіонів стає все більш популярним в різних сферах. І тому ми вирішили сьогодні більш детально ознайомити вас з подібними конструкц...

Вибираємо водостічну систему для дачного будинку

20.08.2014

Вибираємо водостічну систему для дачного будинку

Облаштування дачного будинку включає в себе безліч робіт по підвищенню зовнішньої естетики будівлі, а також обладнання його необхідними системами. Однією...

Азаріна: сорти рослин і вирощування

20.08.2014

Азаріна: сорти рослин і вирощування

Про Азарине чи інакше Маурандии (ASARINA - MAURANDIA), рослині з сімейства Норчиковых, серед садівників відомо мало, а деякі про неї й не чули ...

Бріонія: вирощування і догляд

20.08.2014

Бріонія: вирощування і догляд

Бріонія (BRYONIA) відома також під назвою Переступень. Належить вона до сімейства Гарбузових. Це трав'яниста багаторічна рослина з дуже товстим...

Гіностемма: посадка й догляд, застосування

19.08.2014

Гіностемма: посадка й догляд, застосування

Гіностемма (Gynostemma) - багаторічна ліана, що відноситься до сімейства Гарбузових. Налічується понад 30 видів, найвідомішим з яких є...