Вишня: деталі посадки та догляду, боротьби з шкідниками

Вишня в садуВишня в садуКожному садівникові, городникові і дачникові відомо таке унікальна рослина, як вишня.

І навряд чи знайдеться дільниця, де вона не зустрічається. Вишня - це не тільки красива, квітуча рослина, але ще й дуже корисне і володіє смачними плодами.

Як правильно садити вишні

Рослину можна висаджувати як навесні, так і восени. Головне, щоб безпосередньо сама посадка здійснювалася в правильні тимчасові терміни. Якщо це осінь, то не пізніше початку листопада місяця, якщо весна - то в квітні, поки не розпустилися бруньки.

Саджанці, придбані пізно восени бажано прикопати до весни.

  1. Алгоритм прикопки не є дуже складним. Спочатку підберіть тіньовий місце на ділянці, де навесні сніг лежить трохи довше. Тут слід викопати яму глибиною 30-35 см і довгасту. Одна з сторін повинна проходити під кутом 45 градусів.

    Саджанці кладуться також під кутом, коріння необхідно засипати землею, прихопить 1/3 стовбура. Після прикопку слід дуже добре полити водою, що дозволить ґрунтових часток добре прилипнути до коріння, а також забезпечується необхідний рівень вологості. Після саджанець бажано обкласти ними, голками назовні, щоб рослина не пошкодили гризуни. Після випадання першого снігу необхідно до настання морозів вкрити додатковим шаром 30-50 см снігу. Так саджанці зможуть благополучно перезимувати.

  2. При виборі матеріалу для посадки враховуйте, що вишня не настільки морозостійка, як, наприклад, малина або смородина, і тому зверніть увагу саме на морозостійкі сорти. Переконайтеся, що всі щеплені саджанці і кореневласні.

    Як вибрати вишнюЯк вибрати вишню

  3. Вишню у формі кущів необхідно висаджувати на відстані між рядками в 2-,5 м, а в самому ряду - 2 м. Дерева висаджуються трохи далі один від одного, 3,5 і 2,5-3 м відповідно. Для посадки потрібно підготувати яму діаметрів в 5060 см і глибиною в 40-45 див. Ями повинні бути досить великими і зручними, щоб коневая система саджанців розташовувалася там спокійно і вільно в розправленому вигляді. Грунт змішується з перегноєм, а також додається 20-25 г хлористого калію, 30-40 г суперфосфату і 1 кг золи. Якщо грунти у вас важкі глинисті, то бажано внести ще 1-1,5 відра піску.

    Перед висадкою уважно огляньте коріння. Якщо є пошкоджені, то зріжте їх до здорової частини.

    У разі, якщо коріння підсохли, то краще потримайте саджанець у воді 3-4 години.

  4. Також перед посадкою необхідно забити кілок у середину ями, до якого після саджанець прив'язується. На дно насипається приготовлена суміш до такої висоти, щоб коренева шийка саджанця при опусканні опинилася на пару сантиметрів вище рівня грунту. Після коріння засипаються землею, і яма трохи ущільнюється руками.

    Зверніть увагу, щоб при посадці стовбур саджанця розташовувався з північної сторони від кілочка.

  5. Після висадки саджанця навколо нього на відстані 25-30 см необхідно спорудити валик із землі для утворення лунки. Саджанець поливається з розрахунком по 2-3 відра зігрітій на сонці водою. Після повного вбирання вологи і після того, як земля осяде, коренева шийка саджанця по ідеї повинна опинитися на одному рівні із землею.

    Якщо вона залишилася трохи вище і коріння визирають назовні, то підсипте трохи грунту.

    Якщо, навпаки, нижче - звільніть стовбур від надлишків землі, щоб над коренем залишався шар грунту в 2-3 див.

    Як садити вишніЯк садити вишні

  6. На завершення посадки стовбур підв'язується до кілочка. Земля мульчується близько саджанця перегноєм, крихтами компосту або тирсою. Це дозволить уникнути надмірного випаровування вологи і розтріскування землі. Про сортах для дачі розповість матеріал - які сорти вишні посадити на дачі.

Правильний догляд за вишнею

Загальні заходи по догляду за чагарниками такі, як і за всіма плодовими деревами. До них відносяться полив, розпушування грунту, добриво, обрізка. Цвітіння вишні починається досить рано, тому потрібно подбати про її захист від заморозків. Щорічно в Росії відбуваються пізні весняні заморозки, які несприятливо впливають на квіти вишні. Щоб не допустити їх замерзання, можна штучно зробити так, щоб вишня не зацвітала досить рано. Для цього земля під кроною накривається товстим шаром снігу, який в свою чергу покривається світлою мульчею, яка складається з тирси і подрібненої соломи. У такому випадку під кроною грунт довше буде мерзлої, харчування і необхідні для цвітіння волога будуть надходити пізніше, затримуючи процес на 4-7 дня.

Є інший спосіб захисту від заморозків - димлення. У кількох місцях у саду приготувати купи соломи та сухого гною, які підпалюються рано вранці до настання заморозків. При цьому купи повинні давати саме дим, а не полум'я.

Як доглядати за вишнеюЯк доглядати за вишнею

Дощова або холодна весна сприяє тому, що квіти запилюються комахами погано. Щоб залучити комах можна 1 ст. ложку меду розвести в 1 літр кип'яченої води. Отриманим розчином потрібно окропити квіти, його запах приверне увагу бджіл.

З приходом весни потрібно стежити за ґрунтом: вона повинна бути рихлою і врятована від бур'янів. Для цього літа потрібно провести 2-3 рази розпушування. Восени після додавання добрив потрібно зробити глибоку перекопування.

У перший рік, коли вишня починає приносити плоди, вона споживає дуже багато поживних речовин і тому гостро в них потребує. При цьому бажано додавати їх дрібно. Восени під дерево або кущ вишні кладуть 150-200 г фосфорних добрив і 60-80 г калійних в твердому стані. Кожні два-три роки перед перекопуванням восени можна додавати органічні добрива (компост, гній). Ранньою весною вносяться азотні добрива в кількості 50-70 р.

Під час вегетаційного періоду підгодовувати рослину необхідно 2 рази. Перша підгодівля повинна припадати на час цвітіння вишні, друга - через 12-15 днів.

Краще всього дня них підійде розведений коров'як у воді з невеликим додаванням золи. Для виготовлення такої суміші вам знадобиться 5-6 відер води, 1-1,5 кг золи і 1 відро коров'яку. Настоюється 3-6 днів. Під кущі рослини виливається по половині відра, і тут же поливають звичайною водою (2-3 відра).

Вишня - досить стійка до посухи культура, але поливи любить, і відповідає на них великими плодами і підвищеної плодоносностью. Перший раз вишню слід поливати після цвітіння під час проведення підживлення. Другий полив здійснюється при збільшенні розміру ягід. Необхідно використовувати 3-6 відра води під кожен кущ. Але загалом норма поливу залежить від клімату, погоди, вологості ґрунту, особливостей випадання опадів, від розміру і віку куща. Останній полив проводиться на початку жовтня, коли опаде останні листя.

Як розмножувати вишню

Ефективним способом розмноження вишні, безсумнівно, є живцювання. У кореневласних кущів вишні, які були вирощені зеленим живцюванням, навіть коренева поросль буде хорошим сортовим садивним матеріалом. І тому насадження легко відновити після вимерзання основного куща, якщо залишити кореневої нащадок у вигляді саджанця.

  1. Для посадки живця вам знадобиться ящик з розмірами 25 на 50 см і глибиною в 10-2 див. Він повинен бути наповнений піском і торфом (1:1). Якщо торф, можна використовувати чорноземну або піщаний ґрунт. Отримана суміш поливається темно-рожевим марганцевокислим розчином калію, що здійснюється для дезінфекції грунту, а потім звичайною водою. При цьому суміш повинна залишатися вологою, але рідина не повинна скупчуватися на дні скриньки та застоюватися.

    Як розмножувати вишнюЯк розмножувати вишню

  2. Приготувати зелені живці для подальшого розмноження потрібно вже у другій частині червня, коли йде посилений ріст пагонів. Зрізуєте з бажаних за сортами кущів добре розвинені, зелені, не пониклі, зростаючі вгору пагони, бажано, щоб вони розташовувалися на південно-західній або південній стороні куща. Слід також допекти, що пагони 3-5 річних кущів вкорінюються значно краще, ніж більш старих.
  3. Після зрізання пагони потрібно збризнути водою і видалити верхню частину з нерозвиненими листям. Потім зрізати черешки в 10-12 см завдовжки, залишаючи на них 4-8 листків. Верхній зріз виконується над брунькою, нижній - на один см нижче нирки. Також слід прибрати заважають нижні листя. Садити держак в ящик потрібно вертикально, поглибивши на 2-3 см в грунт. Відстань між ними повинна становити приблизно 5х8 див.
  4. Після цього на скриньку потрібно поставити дротяні дуги на висоті 15-20 см й покрити ящики поліетиленом. Створювана під плівкою висока вологість сприяє успішному укоріненню живців. Також слід подбати про хорошому освітленні живців, при цьому уникаючи попадання на них прямих променів сонця.

Є й інший спосіб розмноження вишні - за допомогою щеплення. Восени на грядці потрібно висіяти кісточки зимостійкою вишні. Пізніше навесні з'являться перші паростки, які потрібно прорідити згідно відстані в 20х20 см. Таким чином, вони ростуть далі до осені. Влітку потрібно час від часу рихлити грунт, ліквідувати бур'яни, підгодовувати сходи різними поживними розчинами. На наступний рік навесні при набуханні нирок можна буде робити щеплення з допомогою черешка культурних сортів.

Хвороби і шкідники, що долають вишню

На жаль, нерідко бувають випадки, коли вишня піддається атаки шкідників або якої-небудь хвороби. Про те, як визначити, чим захворіло ваше рослина і як з цим боротися DachaDecor.com.ua розповість далі.

  • Кучеряве листя. Бувають випадки, коли заражаючись грибом, кущі вишні рано починають розпускатися навесні і внаслідок цього не плодоносять. Листя стають дрібними, їх пластина потовщується і стає трохи хвилястою, краї трохи загинаються вниз. Іноді може з'явитися білий або рожевий наліт. При цьому листя починають видавати кумариновый запах і частково засихають. На плодах чітко позначені виразки, плями, гілки, уражені захворюванням, гинуть. Боротися з цим слід наступним чином. Ще ранньою весною в період вегетації потрібно вирізати і спалити заражені гілки, як тільки з'являються перші ознаки. Після обрізки ранки потрібно продезінфікувати розчином мідного купоросу (1%).
  • «Відьмина мітла». Це особлива грибна хвороба, яка часто зустрічається на рослинах, які ростуть на Південному Уралі, в Омській області або Алтайському краї. На хворих гілках починають утворюватися тонкі, слабкі, але густо розташовані гілочки. Листя на таких гілках блискучі, липкі, які після починають товщати, червоніти, загинатися. Плодів на таких гілках, природно, немає. Боротися з цим захворюванням слід також як і з кучерявістю.
  • Плямистість дырчатая. Цей гриб може вразити пагони, плоди, квіти, бруньки рослини, але особливо - листя. Хворі нирки вмирають, листя опадає, на пагонах утворюються тріщини і виразки. Боротися з цим можна тільки з допомогою дуже ретельної обрізки і спалювання хворих гілок і листя. Також можна обприскати рослину після цвітіння сумішшю з наступних препаратів: хлороокись міді 90% с.п. (0,4%), бордоська рідина (15), топсин-М 70% з.п. (0,1%). Подібна обробка проводиться ще раз через два тижні.
  • Парша Вишні. В кінці травня на плодах і на нижній стороні листа з'являється чорний наліт гриба. Листя, пошкоджені їм, згортаються, краї стають бурими, плоди перетворюються в підлозі ссохшиеся і стають в'ялими. Щоб позбутися від гриба потрібно ретельно оглянути кущ, зібравши всі зіпсовані плоди (оскільки зимує гриб саме на них), а після кущ обприскується хлороокисью міді і купрозаном (0,4%), токсином М (0,1%).
  • Вишневий догоносик. Це жук, досягає 5-9 мм в зростанні, бронзово-зеленого кольору з деяким малиновим відливом. Великої шкоди завдає черемухе віргінської і звичайної, а також любить шкодити вишні піщаної і степової. Жуки живляться листям, бутонами, зав'язями рослини, його нирками. В середині червня самки жуків починають відкладати яйця, псуючи при цьому плоди вишні, відкладаючи ягоди яйця.

    Боротися з цими комахами можна тільки обприскуванням, виробленого після цвітіння рослини і через 10-12 діб повторно. В якості розчину застосовується ровикурт, амбуш, актеллік (0,1%), карбофос (0,2%).

    Також корисним буде матеріал - способи боротьби з плодовою гниллю.

  • Вишнева попелиця. Тіло самок попелиці має грушовидну форму 1,6-2,4 мм у довжину. Вони чорного кольору зверху, зеленого - знизу. Яйця чорні, личинки мають темно-зелений відтінок. Цей шкідник воліє зимувати у вигляді яєць на пагонах біля бруньок, при цьому живлячись соком на зеленому конусі, поступово перебираючись на нижню сторону листя.

    Коли вишня цвіте, личинки перетворюються в самок, які знову народжують відразу кілька живих личинок. В результаті такої життєдіяльності нижня частина пагонів вишні повністю покривається шкідниками. При цьому є думка, що мурахи, уподобали пошкоджені попелиць листя, допомагають їм розмножуватися. Але це не так.

    Вони просто харчуються виділеннями, утвореними попелиць. Вишнева попелиця завдає величезної шкоди рослинам: скручують листя, засихають, чорніють, пагони припиняють рости, молоді пошкоджені кущі не в змозі перенести зимові холоди і підмерзають. Для того, щоб позбутися від попелиці, з самого початку, ранньою весною треба використовувати різноманітні методи. Якщо кущі схильні масової атаки шкідника, то допоможе обприскування карбофосом 50% К.Е. (0,2%), актеликом 50% Э.К. (0,1%), 10% (К.Е. (90%) або амбушем, ровикуртом 25 К.Е. (0,1%). На присадибних ділянках допоможе занурення пошкоджених гілок і пагонів розчин карбафоса.

Агротехніка кісточкових (відео)

Prev Next
Утеплення підлоги в гаражі на дачі

10.09.2014

Утеплення підлоги в гаражі на дачі

Утеплення підлоги в гаражі багато вважають необязательном процесом, але ж саме через пів всередину гаража надходить величезна кількість холоду взимку і про...

Підготовка до зими на дачі: корисні поради

08.09.2014

Підготовка до зими на дачі: корисні поради

Про зиму говорити ніколи не пізно, адже даний період переноситься дачею досить складно. Тому, з наближенням холодної пори року, ми починаємо...

Як облаштувати робоче місце в гаражі

06.09.2014

Як облаштувати робоче місце в гаражі

У кожного дачника достатньо турбот, і в осінній час їх не менше. Але тут виникає додаткова складність - холодна і сира погода. ...

Як використовувати сипучі матеріали на дачі

03.09.2014

Як використовувати сипучі матеріали на дачі

Дачні роботи змушують нас замислюватися про відповідних будівельних матеріалах, і краще це зробити заздалегідь, ніж під час строкової будівництва або оформлений...

Виставка "Зелений тиждень", осінь 2014, Волгоград

02.09.2014

Виставка "Зелений тиждень", осінь 2014, Волгоград

Волгоградський Виставковий Центр «Регіон» запрошує Вас прийняти участь у XVIII спеціалізованій виставці ландшафтного дизайну, садово-п...

Правильні умови зберігання овочів і фруктів

30.08.2014

Правильні умови зберігання овочів та фруктів

Умови зберігання овочів і фруктів в дачних сховищах дуже суворі, і тому дотримувати їх потрібно по максимуму. Відноситься це до самих приміщень, ...

Прогулянки по саду наших читачів: сад Любові Теплової

29.08.2014

Прогулянки по саду наших читачів: сад Любові Теплової

Як і обіцяли, DachaDecor.com.ua представляє Вашій увазі сад одного з наших постійних відвідувачок сайту, яка любить красу і природу, стежить ...

Відсипання ділянки перед озелененням

28.08.2014

Відсипка ділянки перед озелененням

Питання: "Підкажіть, будь ласка, що зробити з ділянкою перед початком озеленення. Зараз була зроблена вирубка лісу, торфовище, місцевість &n...

Де зберігати овочі і фрукти на дачі

26.08.2014

Де зберігати овочі і фрукти на дачі

З самого початку літа ми збираємо урожай з саду та городу на власній дачі. Багато плоди вживаються відразу, в сирому вигляді, деякі консервуються...

Професійні садівники і красноярські дачники, охочі «похвалитися» урожаєм, зберуться на ярма...

25.08.2014

Професійні садівники і красноярські дачники, охочі «похвалитися» урожаєм, зберуться на ярмарку «Осінь на дачі»

З 18 по 21 вересня в Красноярську в МВДЦ «Сибір» пройде виставка-ярмарок «Осінь на дачі». Проект, присвячений закриттю дачно...

Що можна зробити зі старих речей на дачі

23.08.2014

Що можна зробити зі старих речей на дачі

Що можна зробити зі старих речей на дачі? На цю тему ми спілкувалися неодноразово і надавали нашим читачам безліч цікавих ідей, за що і...

Як використовувати габіони на дачі

21.08.2014

Як використовувати габіони на дачі

Використання габіонів стає все більш популярним в різних сферах. І тому ми вирішили сьогодні більш детально ознайомити вас з подібними конструкц...

Вибираємо водостічну систему для дачного будинку

20.08.2014

Вибираємо водостічну систему для дачного будинку

Облаштування дачного будинку включає в себе безліч робіт по підвищенню зовнішньої естетики будівлі, а також обладнання його необхідними системами. Однією...

Азаріна: сорти рослин і вирощування

20.08.2014

Азаріна: сорти рослин і вирощування

Про Азарине чи інакше Маурандии (ASARINA - MAURANDIA), рослині з сімейства Норчиковых, серед садівників відомо мало, а деякі про неї й не чули ...

Бріонія: вирощування і догляд

20.08.2014

Бріонія: вирощування і догляд

Бріонія (BRYONIA) відома також під назвою Переступень. Належить вона до сімейства Гарбузових. Це трав'яниста багаторічна рослина з дуже товстим...

Гіностемма: посадка й догляд, застосування

19.08.2014

Гіностемма: посадка й догляд, застосування

Гіностемма (Gynostemma) - багаторічна ліана, що відноситься до сімейства Гарбузових. Налічується понад 30 видів, найвідомішим з яких є...