Ремонтантна малина і малина звичайна. Посадка, догляд, розмноження

ремонтантна малина - посадка, вирощування, догляд, обрізанняремонтантна малина - посадка, вирощування, догляд, обрізанняПрактично кожен дачник уважно стежить за ягідним урожаєм на власній ділянці, але даний урожай буває тільки раз в рік і, якщо, наприклад, ви покуштували полуницю, смородину або малину на початку літа, восени спробувати свіжих і ароматних ягід вже не доводиться. Ми ж пропонуємо використовувати ремонтантні сорти, які плодоносять два рази в рік і хочемо розглянути даний спосіб вирощування ремонтантної малині.

Особливості сортів малини

Ремонтантна малина (фото в цій статті) - ягідний кущ, який практично нічим не відрізняється від малини звичайної, він може давати, як один, так і два врожаї за літо, все залежить від селекційного сорту, який ви висадіть на дачній ділянці. Вірно комбінуючи сорту і дотримуючись всіх правил агротехніки, ви можете забезпечити себе хорошим урожаєм малини на весь теплий сезон. Якщо ж ремонтантна малина вирощується в умовах, коли догляд за нею слабкі, то це відбивається на другому врожаї - всі сили і соки ягідного куща йдуть на формування ягід першого урожаю, який дозріває в кінці червня. Другий же урожай виходить якістю гірше - дрібні, сухуваті ягоди, зниження їх кількості. Щоб перший і другий урожай ремонтантної малини були відмінної якості, доведеться добре попрацювати і забезпечити рослині правильний догляд - своєчасну обрізку, полив і підгодівлю. Багато дачники, з-за браку часу, вибирають використання ремонтантної малини для отримання тільки одного врожаю. Сьогодні хотілося б розглянути способи догляду за ремонтантною малиною, перетинаючи їх з доглядом за малиною звичайної. Зробимо ми це для того, щоб зрозуміти, як правильно оптимізувати отримання врожаю, сформувати його і визначити на необхідний для нас період.

Посадка ремонтантної малини

Посадка ремонтантної малини відбувається саджанцями, чим не відрізняється від посадки малини звичайної. Саджанці висаджуються в грунт навесні або восени. Якщо процес відбувається восени, то його необхідно проводити в теплий період, щоб малина встигла вкоренитися. Кущі висаджують у посадкові лунки 30х30 см. Глибина становить близько 30 см. Якщо ви вирішили посадити малину рядами, то дотримуйтесь між ними відстань не менше одного метра. Це дасть можливість хорошого провітрювання та запобігання захворювань.

При посадці малини кожна лунка заповнюється органічними добривами - перепрілим гноєм, торфом або перегноєм. Корені кожного саджанця розправляють і засипають грунтом, добре ущільнюючи. Потім заливають під кожен кущ по одному відру води. Грунт мульчують, і верхній шар постійно розпушують.

При посадці ремонтантної малини змінюється лише кілька моментів, укорінювати її необхідно на більшій глибині, до 50 см. Саджанці укладати в лунки горизонтально і після засипання землею зрізати всю надземну частину.

Обрізка після плодоношення

Обрізка ремонтантної малини проводиться кожен рік, це сприяє отриманню якісного врожаю. У малини слід видаляти пагони, які відплодоносили. У випадку з літніми сортами, видаленню підлягають всі пагони, вони зрізуються в липні, до рівня землі. Можна залишити найбільш сильні паростки нинішнього року для посилення майбутньої врожайності. Також обрізають малину і в кінці осіннього періоду плодоношення, в листопаді-грудні, і зрізують усі пагони, не залишаючи навіть молодих однорічних. Це посилює майбутній, літньо-осінній урожай.

Весняна санітарна обрізка

обрізка малини, прищипування малиниобрізка малини, прищипування малиниЯкщо ви не провели осінню обрізку або просто вирішили сформувати однорічні пагони малини навесні, то робити це необхідно дуже обережно. Так як малина починає плодоносити з верхівки, то обрізають стебла зверху і формуючи їх зростання, ви, тим самим, затримуєте початок плодоношення, а можливо, і знизите врожайність ремонтантної малини.

Якщо ви хочете забезпечити високий урожай і якість ягід, то слід проводити тільки весняну санітарну обрізку. Видаляються ті гілки і стебла, які не пережили зиму, або ж зрізаються до першої здорової нирки. Обрізка повинна відбуватися в квітні, коли бруньки бубнявіють і визначити здорову просто.

Тепер, знаючи як обрізати ремонтантну малину, ви зможете самі регулювати терміни дозрівання плодів. Крім того, можна регулювати і якість врожаю, що є чималим плюсом.

Прищипування малини

Обрізання верхніх частин стебел необхідно для того, щоб трохи відтягнути період плодоношення малини. Якщо це необхідно, то обрізка проводиться в травні, зрізається верхня частина стебла, 20-25 см.

Якщо ж мова йде про ранніх і середньопізніх сортів, то прищипування буде актуальним лише для останніх. Тут невелику кількість ягід максимально компенсується більш пізніми строками достигання врожаю. В результаті правильного прищипування, в червні можна буде спробувати ранню малину, в липні - спробувати среднепозднюю, а в серпні-вересні насолодитися смаком саме ремонтантної малини.

Регулювання густоти

Правильний догляд за ремонтантною малиною і малиною звичайної регулює якість врожаю, противником якого є загущення малиннику. Загущення веде до пригнічення ягідного куща і часто провокує грибкові захворювання, які негативно позначаються не лише на якості плодів, але і на життєдіяльності самої рослини.

Вирощувати культуру бажано смугами, відстань між якими повинна складати близько одного метра. Якщо використовується шпалера, смуга залишається шириною в 20-35 см, при вільному зростанні - 50 див.

На кожному метрі сформованої смуги залишають 15-20 пагонів, половина яких має бути дворічними плодоносними, а друга половина представляти однорічні, замінюють пагони.

Внесення добрив

Підживлення слід вносити в грунт у березні. Для грунту збалансованої застосовують комплексні добрива (азотно-калійно-фосфорні). Якщо грунт потребу в азоті, листя малини жовтіють, і тоді потрібно додаткове внесення 15-20 г аміачної селітри, розведеної у відрі води, розрахунок на 1 квадратний метр.

Друга підгодівля проводиться перед цвітінням і зав'яззю плодів - 3 ст. л. подвійного суперфосфату розбавляють в 10 л води, додають 2 ст. л. сульфату калію і дають настоятися. Дана кількість підгодівлі розраховане на 1 м2.

Наступна підгодівля проводиться восени, після зрізу пагонів. Проходить вона тим же способом, що і попередня, знижується тільки кількість добрив - 1 ст. л. сульфату калію і 2 ст. л. суперфосфату на відро води.

Крім того, ремонтантна малина і малина звичайна, як і інші плодоносні кущі на території вашої ділянки, потребують органічних добривах. Вносити їх необхідно, як мінімум 1 раз в 3 роки. Використовувати коровій, кінський, овечий, свинячий або козячий гній, 5 кг на кожен квадратний метр посадки.

Захист малини

Всілякі захворювання і шкідники, які часто атакують рослини дачних ділянок, не обходять стороною і малину. Тому варто задуматися про її захист. Використовувати хімію для цього процесу рекомендують тільки до початку цвітіння. Від грибкових захворювань - у березні-квітні. Або ж після збирання врожаю. Використовують мідьвмісні препарати і бордоську рідину.

Від шкідливої живності, яка нападає на малину, використовують спеціальні біопрепарати. Деякі з них ефективні протягом лише 7-10 днів, так що уважно ставитеся до перевірки рослин на предмет шкідників по закінченню цього періоду. Можна обробляти малинник і ручним способом, але тільки в тому випадку, якщо рослина не повністю уражено жуком або личинками. У цьому випадку їх можна зібрати руками, а стебла зберегти, в інший же ситуації стебла і листя підлягають обрізки і спалюванню, бажано за межами дачної ділянки.

Захист малини від морозів

Посадка і догляд за ремонтантною малиною - справа трудомістка, але вона може опинитися в небезпеці, якщо не дотримуватися ще одного правила - захисту малини в зимовий період.

Підготовку до зими краще почати раніше, вже у вересні. Після того, як ви зібрали останні врожаї і зрізали зайві стебла, що залишилися, однорічні, нахиліть до землі і притисніть, щоб перший сніг, який йтиме вже скоро, накрив їх в першу чергу. Стосується це і зимостійких сортів, так як в сильні морози малина дуже висушується. Потрібно простежити і за тим, щоб сніговий покрив вкрив все стебла, товщиною не менше 50 див. Якщо зима з малою кількістю снігу або ж взагалі безсніжна, то стебла слід притиснути до землі фанерою або дошкою. Можна засипати сухим листям. Піднімати кущі навесні можна тільки тоді, коли зникнуть всі заморозки, навіть нічні.

Популярні і якісні сорти

У кожній окремо взятій країні, над селекційними проектами працює багато майстрів, які за роки своєї діяльності виводять сорти, здатні рости і плодоносити в кожному конкретному регіоні. На даний момент, виведено величезну кількість звичайної і ремонтантної малини, яка призначена для посадки саме в нашій країні. До них ми можемо віднести такі, кращі сорти ремонтантної малини і малини звичайної:

  • сорти ремонтантної малини і сорти малини звичайноїсорти ремонтантної малини і сорти малини звичайноїремонтантна малина полька, малина абрикосова ремонтантна;
  • ремонтантна малина пінгвін, крупноплідна ремонтантна малина;
  • ремонтантна малина полку, ремонтантна малина жар-птиця;
  • ремонтантна малина атлант, малина діамантова;
  • ремонтантна малина бабине літо, малина брянське диво;
  • ремонтантна малина жовта, малина прогресивна;
  • малина сортів Лат, Вислуха, Ньюбург, Геракл, шапка Мономаха, Моллінг, Калінінградська, Барнаульская, Радянська, Нагорода, і багато-багато інших сорти малини і малини ремонтантної, які здатні не тільки вижити в наших умовах, але і порадувати хорошим і корисним урожаєм, якщо звичайно, догляд буде відповідним.

Знаючи, як доглядати за ремонтантною малиною, ви можете виростити хороший урожай. Залишилося тільки дізнатися, як його більш доцільно використовувати. Звичайно, з малиною можна готувати пироги і пиріжки, варити компоти і киселі, але не забудьте обов'язково зробити малинове варення, яке крім величезної кількості корисних властивостей несе в собі і відмінні протипростудні показники.

Купити саджанці ремонтантної малини зараз можна скрізь - на ринку, в спеціальних садових маркетах, на виставках, з магазинах живої природи. Так що можна не переживати, і вже восени або в наступному році, сміливо розмножувати ремонтантну малину на дачній ділянці, збирати врожай і ділитися з сусідами новими знаннями про те, як правильно доглядати за ремонтантною малиною або малиною звичайної, щоб всі праці дали хороший результат.

Prev Next
Утеплення підлоги в гаражі на дачі

10.09.2014

Утеплення підлоги в гаражі на дачі

Утеплення підлоги в гаражі багато вважають необязательном процесом, але ж саме через пів всередину гаража надходить величезна кількість холоду взимку і про...

Підготовка до зими на дачі: корисні поради

08.09.2014

Підготовка до зими на дачі: корисні поради

Про зиму говорити ніколи не пізно, адже даний період переноситься дачею досить складно. Тому, з наближенням холодної пори року, ми починаємо...

Як облаштувати робоче місце в гаражі

06.09.2014

Як облаштувати робоче місце в гаражі

У кожного дачника достатньо турбот, і в осінній час їх не менше. Але тут виникає додаткова складність - холодна і сира погода. ...

Як використовувати сипучі матеріали на дачі

03.09.2014

Як використовувати сипучі матеріали на дачі

Дачні роботи змушують нас замислюватися про відповідних будівельних матеріалах, і краще це зробити заздалегідь, ніж під час строкової будівництва або оформлений...

Виставка "Зелений тиждень", осінь 2014, Волгоград

02.09.2014

Виставка "Зелений тиждень", осінь 2014, Волгоград

Волгоградський Виставковий Центр «Регіон» запрошує Вас прийняти участь у XVIII спеціалізованій виставці ландшафтного дизайну, садово-п...

Правильні умови зберігання овочів і фруктів

30.08.2014

Правильні умови зберігання овочів та фруктів

Умови зберігання овочів і фруктів в дачних сховищах дуже суворі, і тому дотримувати їх потрібно по максимуму. Відноситься це до самих приміщень, ...

Прогулянки по саду наших читачів: сад Любові Теплової

29.08.2014

Прогулянки по саду наших читачів: сад Любові Теплової

Як і обіцяли, DachaDecor.com.ua представляє Вашій увазі сад одного з наших постійних відвідувачок сайту, яка любить красу і природу, стежить ...

Відсипання ділянки перед озелененням

28.08.2014

Відсипка ділянки перед озелененням

Питання: "Підкажіть, будь ласка, що зробити з ділянкою перед початком озеленення. Зараз була зроблена вирубка лісу, торфовище, місцевість &n...

Де зберігати овочі і фрукти на дачі

26.08.2014

Де зберігати овочі і фрукти на дачі

З самого початку літа ми збираємо урожай з саду та городу на власній дачі. Багато плоди вживаються відразу, в сирому вигляді, деякі консервуються...

Професійні садівники і красноярські дачники, охочі «похвалитися» урожаєм, зберуться на ярма...

25.08.2014

Професійні садівники і красноярські дачники, охочі «похвалитися» урожаєм, зберуться на ярмарку «Осінь на дачі»

З 18 по 21 вересня в Красноярську в МВДЦ «Сибір» пройде виставка-ярмарок «Осінь на дачі». Проект, присвячений закриттю дачно...

Що можна зробити зі старих речей на дачі

23.08.2014

Що можна зробити зі старих речей на дачі

Що можна зробити зі старих речей на дачі? На цю тему ми спілкувалися неодноразово і надавали нашим читачам безліч цікавих ідей, за що і...

Як використовувати габіони на дачі

21.08.2014

Як використовувати габіони на дачі

Використання габіонів стає все більш популярним в різних сферах. І тому ми вирішили сьогодні більш детально ознайомити вас з подібними конструкц...

Вибираємо водостічну систему для дачного будинку

20.08.2014

Вибираємо водостічну систему для дачного будинку

Облаштування дачного будинку включає в себе безліч робіт по підвищенню зовнішньої естетики будівлі, а також обладнання його необхідними системами. Однією...

Азаріна: сорти рослин і вирощування

20.08.2014

Азаріна: сорти рослин і вирощування

Про Азарине чи інакше Маурандии (ASARINA - MAURANDIA), рослині з сімейства Норчиковых, серед садівників відомо мало, а деякі про неї й не чули ...

Бріонія: вирощування і догляд

20.08.2014

Бріонія: вирощування і догляд

Бріонія (BRYONIA) відома також під назвою Переступень. Належить вона до сімейства Гарбузових. Це трав'яниста багаторічна рослина з дуже товстим...

Гіностемма: посадка й догляд, застосування

19.08.2014

Гіностемма: посадка й догляд, застосування

Гіностемма (Gynostemma) - багаторічна ліана, що відноситься до сімейства Гарбузових. Налічується понад 30 видів, найвідомішим з яких є...