ягідним урожаєм на власній ділянці, але даний урожай буває тільки раз в рік і, якщо, наприклад, ви покуштували полуницю, смородину або малину на початку літа, восени спробувати свіжих і ароматних ягід вже не доводиться. Ми ж пропонуємо використовувати ремонтантні сорти, які плодоносять два рази в рік і хочемо розглянути даний спосіб вирощування ремонтантної малині.
Практично кожен дачник уважно стежить заРемонтантна малина (фото в цій статті) - ягідний кущ, який практично нічим не відрізняється від малини звичайної, він може давати, як один, так і два врожаї за літо, все залежить від селекційного сорту, який ви висадіть на дачній ділянці. Вірно комбінуючи сорту і дотримуючись всіх правил агротехніки, ви можете забезпечити себе хорошим урожаєм малини на весь теплий сезон. Якщо ж ремонтантна малина вирощується в умовах, коли догляд за нею слабкі, то це відбивається на другому врожаї - всі сили і соки ягідного куща йдуть на формування ягід першого урожаю, який дозріває в кінці червня. Другий же урожай виходить якістю гірше - дрібні, сухуваті ягоди, зниження їх кількості. Щоб перший і другий урожай ремонтантної малини були відмінної якості, доведеться добре попрацювати і забезпечити рослині правильний догляд - своєчасну обрізку, полив і підгодівлю. Багато дачники, з-за браку часу, вибирають використання ремонтантної малини для отримання тільки одного врожаю. Сьогодні хотілося б розглянути способи догляду за ремонтантною малиною, перетинаючи їх з доглядом за малиною звичайної. Зробимо ми це для того, щоб зрозуміти, як правильно оптимізувати отримання врожаю, сформувати його і визначити на необхідний для нас період.
Посадка ремонтантної малини відбувається саджанцями, чим не відрізняється від посадки малини звичайної. Саджанці висаджуються в грунт навесні або восени. Якщо процес відбувається восени, то його необхідно проводити в теплий період, щоб малина встигла вкоренитися. Кущі висаджують у посадкові лунки 30х30 см. Глибина становить близько 30 см. Якщо ви вирішили посадити малину рядами, то дотримуйтесь між ними відстань не менше одного метра. Це дасть можливість хорошого провітрювання та запобігання захворювань.
При посадці малини кожна лунка заповнюється органічними добривами - перепрілим гноєм, торфом або перегноєм. Корені кожного саджанця розправляють і засипають грунтом, добре ущільнюючи. Потім заливають під кожен кущ по одному відру води. Грунт мульчують, і верхній шар постійно розпушують.
При посадці ремонтантної малини змінюється лише кілька моментів, укорінювати її необхідно на більшій глибині, до 50 см. Саджанці укладати в лунки горизонтально і після засипання землею зрізати всю надземну частину.
Обрізка ремонтантної малини проводиться кожен рік, це сприяє отриманню якісного врожаю. У малини слід видаляти пагони, які відплодоносили. У випадку з літніми сортами, видаленню підлягають всі пагони, вони зрізуються в липні, до рівня землі. Можна залишити найбільш сильні паростки нинішнього року для посилення майбутньої врожайності. Також обрізають малину і в кінці осіннього періоду плодоношення, в листопаді-грудні, і зрізують усі пагони, не залишаючи навіть молодих однорічних. Це посилює майбутній, літньо-осінній урожай.
Якщо ви не провели осінню обрізку або просто вирішили сформувати однорічні пагони малини навесні, то робити це необхідно дуже обережно. Так як малина починає плодоносити з верхівки, то обрізають стебла зверху і формуючи їх зростання, ви, тим самим, затримуєте початок плодоношення, а можливо, і знизите врожайність ремонтантної малини.
Якщо ви хочете забезпечити високий урожай і якість ягід, то слід проводити тільки весняну санітарну обрізку. Видаляються ті гілки і стебла, які не пережили зиму, або ж зрізаються до першої здорової нирки. Обрізка повинна відбуватися в квітні, коли бруньки бубнявіють і визначити здорову просто.
Тепер, знаючи як обрізати ремонтантну малину, ви зможете самі регулювати терміни дозрівання плодів. Крім того, можна регулювати і якість врожаю, що є чималим плюсом.
Обрізання верхніх частин стебел необхідно для того, щоб трохи відтягнути період плодоношення малини. Якщо це необхідно, то обрізка проводиться в травні, зрізається верхня частина стебла, 20-25 см.
Якщо ж мова йде про ранніх і середньопізніх сортів, то прищипування буде актуальним лише для останніх. Тут невелику кількість ягід максимально компенсується більш пізніми строками достигання врожаю. В результаті правильного прищипування, в червні можна буде спробувати ранню малину, в липні - спробувати среднепозднюю, а в серпні-вересні насолодитися смаком саме ремонтантної малини.
Правильний догляд за ремонтантною малиною і малиною звичайної регулює якість врожаю, противником якого є загущення малиннику. Загущення веде до пригнічення ягідного куща і часто провокує грибкові захворювання, які негативно позначаються не лише на якості плодів, але і на життєдіяльності самої рослини.
Вирощувати культуру бажано смугами, відстань між якими повинна складати близько одного метра. Якщо використовується шпалера, смуга залишається шириною в 20-35 см, при вільному зростанні - 50 див.
На кожному метрі сформованої смуги залишають 15-20 пагонів, половина яких має бути дворічними плодоносними, а друга половина представляти однорічні, замінюють пагони.
Підживлення слід вносити в грунт у березні. Для грунту збалансованої застосовують комплексні добрива (азотно-калійно-фосфорні). Якщо грунт потребу в азоті, листя малини жовтіють, і тоді потрібно додаткове внесення 15-20 г аміачної селітри, розведеної у відрі води, розрахунок на 1 квадратний метр.
Друга підгодівля проводиться перед цвітінням і зав'яззю плодів - 3 ст. л. подвійного суперфосфату розбавляють в 10 л води, додають 2 ст. л. сульфату калію і дають настоятися. Дана кількість підгодівлі розраховане на 1 м2.
Наступна підгодівля проводиться восени, після зрізу пагонів. Проходить вона тим же способом, що і попередня, знижується тільки кількість добрив - 1 ст. л. сульфату калію і 2 ст. л. суперфосфату на відро води.
Крім того, ремонтантна малина і малина звичайна, як і інші плодоносні кущі на території вашої ділянки, потребують органічних добривах. Вносити їх необхідно, як мінімум 1 раз в 3 роки. Використовувати коровій, кінський, овечий, свинячий або козячий гній, 5 кг на кожен квадратний метр посадки.
Всілякі захворювання і шкідники, які часто атакують рослини дачних ділянок, не обходять стороною і малину. Тому варто задуматися про її захист. Використовувати хімію для цього процесу рекомендують тільки до початку цвітіння. Від грибкових захворювань - у березні-квітні. Або ж після збирання врожаю. Використовують мідьвмісні препарати і бордоську рідину.
Від шкідливої живності, яка нападає на малину, використовують спеціальні біопрепарати. Деякі з них ефективні протягом лише 7-10 днів, так що уважно ставитеся до перевірки рослин на предмет шкідників по закінченню цього періоду. Можна обробляти малинник і ручним способом, але тільки в тому випадку, якщо рослина не повністю уражено жуком або личинками. У цьому випадку їх можна зібрати руками, а стебла зберегти, в інший же ситуації стебла і листя підлягають обрізки і спалюванню, бажано за межами дачної ділянки.
Посадка і догляд за ремонтантною малиною - справа трудомістка, але вона може опинитися в небезпеці, якщо не дотримуватися ще одного правила - захисту малини в зимовий період.
Підготовку до зими краще почати раніше, вже у вересні. Після того, як ви зібрали останні врожаї і зрізали зайві стебла, що залишилися, однорічні, нахиліть до землі і притисніть, щоб перший сніг, який йтиме вже скоро, накрив їх в першу чергу. Стосується це і зимостійких сортів, так як в сильні морози малина дуже висушується. Потрібно простежити і за тим, щоб сніговий покрив вкрив все стебла, товщиною не менше 50 див. Якщо зима з малою кількістю снігу або ж взагалі безсніжна, то стебла слід притиснути до землі фанерою або дошкою. Можна засипати сухим листям. Піднімати кущі навесні можна тільки тоді, коли зникнуть всі заморозки, навіть нічні.
У кожній окремо взятій країні, над селекційними проектами працює багато майстрів, які за роки своєї діяльності виводять сорти, здатні рости і плодоносити в кожному конкретному регіоні. На даний момент, виведено величезну кількість звичайної і ремонтантної малини, яка призначена для посадки саме в нашій країні. До них ми можемо віднести такі, кращі сорти ремонтантної малини і малини звичайної:
Знаючи, як доглядати за ремонтантною малиною, ви можете виростити хороший урожай. Залишилося тільки дізнатися, як його більш доцільно використовувати. Звичайно, з малиною можна готувати пироги і пиріжки, варити компоти і киселі, але не забудьте обов'язково зробити малинове варення, яке крім величезної кількості корисних властивостей несе в собі і відмінні протипростудні показники.
Купити саджанці ремонтантної малини зараз можна скрізь - на ринку, в спеціальних садових маркетах, на виставках, з магазинах живої природи. Так що можна не переживати, і вже восени або в наступному році, сміливо розмножувати ремонтантну малину на дачній ділянці, збирати врожай і ділитися з сусідами новими знаннями про те, як правильно доглядати за ремонтантною малиною або малиною звичайної, щоб всі праці дали хороший результат.
Зробити сад більш природним мріє кожен дачник, а для цього потрібно зовсім небагато - яскраві кольори, свіжість рослин, приємні звуки птахів. І, якщо ...
Створення парників і теплиць на дачній ділянці відбувається з використанням спеціальних елементів конструкції. Їх налічується величезна кількість, але про...
Рикугиэн - це чарівний ландшафтний парк, виконаний в традиційному японському стилі, відрізняється вишуканістю і неповторним шармом пейза...
Питання, які меблі віддати перевагу для дачі, є далеко не пустим. Якість і комфортність стільців, столів, лавок не в останню чергу визна...
Стрелицию часто називають "квіткою жар-птиці". Таку казкову назву він отримав за форму квітки, що нагадує голову химерної дивовижного птаха. ...
Сад в середземноморському стилі схожий на південні міста з їх чарівними невеличкими вуличками, усадженими приємно пахне зеленню, красивими і затишними...
Цікаве питання задала Людмила: «Які особливості вирощування рододендронів потрібно дотримуватися?» ...
Аристолохія (ARISTOLOCHIA) відноситься до сімейства Кирказоновые, тому її інакше ще називають Хвилівника. В роді близько 180 видів, які ростуть в помірну ва...
Питання: "Здрастуйте. Скажіть, будь ласка, з якої причини бузина чорна не дає плодів. Кущ великий, 4 роки, вже цвіте рясно, а ягоди не завязы...
Книфофия - це дуже екзотично виглядає багаторічна рослина, яке потрапило в Росію з Африки. Являє собою пучок вузьких сіро-зеленого листя...
Дачне будівництво, оформлення ділянки і дрібні ремонтні роботи вимагають спеціальних навичок і часу. Але також необхідно мати якісний інстр...
Вирощування свійської птиці на території дачної досить популярно, а тому у нас з'явилася ідея поговорити про будівництво спеціальних загонів для...
У сучасному ландшафтному дизайні все більшу популярність набуває створення сухих струмків. Це досить красива споруда, спочатку такі руч...
Чорну смородину любить абсолютно кожен, від дитини до старого, а тому ми пропонуємо розглянути найкращі сорти чорної смородини, з яких ви і зможе...
Доброго всім дня. Підкажіть, будь ласка, як боротися і нарешті перемогти цю напасть - цибульну муху. Я чула, що застосовувати при цьому инсектиц...
Сьогодні багато садівники, так і просто жителі заміських будинків прагнуть всіма силами виділити свою ділянку на тлі інших. Це і зрозуміло, адже час...
Почнемо з того, що патіо, насамперед, являє собою відкритий внутрішній двір житлового приміщення, який з різних сторін оточений стінами, галерея...
Клеома - прекрасний садовий квітка, який допоможе прикрасити будь-який куточок вашого ділянки своїм ніжним і вишуканим виглядом. Цвітіння клеомы захоплює з...
Realtime Landscaping Architect втілить усі ваші мрії щодо ландшафтного дизайну ділянки в реальність! У програмі використовуються нові 3D техн...
Раніше, кожен дачник спокійно мирився з черпанием води з колодязя і поливом рослин з лійки, але тепер, в еру розвитку технологій і появи на рин...
Зимова дача - це чудово, нехай і не кожний з цим погодиться. Звичайно, навколо сніг і холод, але ми обов'язково придумаємо, що робити взимку на дачі...
Можна, звичайно, купити готову драбину в магазині, але ж дача це таке місце, де по ідеї треба намагатися робити все своїми руками, прикладаючи...
Працюючи на дачній ділянці, ми використовуємо спеціальний інструмент, кожен вид якого полегшує поточний процес. Використовуємо ми і лопати, але не кожен д...
Аконіт є не лише симпатичним зовні, але і вкрай отруйною рослиною, тому вирощування аконіту на дачі повинно бути усвідомленим, щоб трав'янистою низькорослою рослиною, батьк...
Прикраса саду та іншої дачної території - дуже правильна ідея, що виникає у багатьох з нас. Але далеко не кожен варіант підходить для цього д...
Цей невибагливий квітка сімейства складноцвітих може радувати своїх господарів в листопадову негоду і навіть коли на вулиці лежить сніг, якщо його пер...
Питання від відвідувачки сайту Ірини: "чи Можна пересадити плетистую троянду у листопаді?". Відповідаємо. ...
Вирішивши створити кам'янистий сад на дачі, вам буде потрібно вибрати камені, різновиди яких сильно відрізняються за характеристиками та можливостями поєднання слів...
За традицією, ще з часів Стародавніх Єгипту і Греції, під лабіринтом розуміють ділянку місцевості з доріжками, стежками, які створюють вигадливий рі...
Якщо у Вас немає часу і сил на виготовлення бетонних вазонів, можна урізноманітнити ділянку іншими цікавими саморобними вазонами, створеними своїм...
Змінивши старі дерев'яні вікна на нові пластикові, ви, звичайно, підвищили комфортність умови свого житла. Тим не менш, цим металопластикових гкн...
ПВХ плівка для басейнів широко використовується в їх виробництві і обробці. Це досить міцний і якісний матеріал, який відповідає безлічі т...
Багато садівники оцінили красу і оригінальність живоплоту. Але для того, щоб вона чудово виглядала в будь-який час року, доведеться приділити їй немн...
Диервилла - представник сімейства жимолостевих. Латинська назва цієї рослини - Dierville - походить від імені французького хі...
Якщо ви хочете здивувати друзів і зробити відпочинок на дачі більш різноманітним і захоплюючим, то можна організувати на ділянці невеликий ставок своїми рука...
Блакитні ялини - справжні цариці ландшафтного дизайну. Ці симпатичні деревця чудово виглядають в будь-якій частині дачної ділянки, і при вході, і...
10.09.2014
Утеплення підлоги в гаражі багато вважають необязательном процесом, але ж саме через пів всередину гаража надходить величезна кількість холоду взимку і про...
08.09.2014
Про зиму говорити ніколи не пізно, адже даний період переноситься дачею досить складно. Тому, з наближенням холодної пори року, ми починаємо...
06.09.2014
У кожного дачника достатньо турбот, і в осінній час їх не менше. Але тут виникає додаткова складність - холодна і сира погода. ...
03.09.2014
Дачні роботи змушують нас замислюватися про відповідних будівельних матеріалах, і краще це зробити заздалегідь, ніж під час строкової будівництва або оформлений...
02.09.2014
Волгоградський Виставковий Центр «Регіон» запрошує Вас прийняти участь у XVIII спеціалізованій виставці ландшафтного дизайну, садово-п...
30.08.2014
Умови зберігання овочів і фруктів в дачних сховищах дуже суворі, і тому дотримувати їх потрібно по максимуму. Відноситься це до самих приміщень, ...
29.08.2014
Як і обіцяли, DachaDecor.com.ua представляє Вашій увазі сад одного з наших постійних відвідувачок сайту, яка любить красу і природу, стежить ...
28.08.2014
Питання: "Підкажіть, будь ласка, що зробити з ділянкою перед початком озеленення. Зараз була зроблена вирубка лісу, торфовище, місцевість &n...
26.08.2014
З самого початку літа ми збираємо урожай з саду та городу на власній дачі. Багато плоди вживаються відразу, в сирому вигляді, деякі консервуються...
25.08.2014
З 18 по 21 вересня в Красноярську в МВДЦ «Сибір» пройде виставка-ярмарок «Осінь на дачі». Проект, присвячений закриттю дачно...
23.08.2014
Що можна зробити зі старих речей на дачі? На цю тему ми спілкувалися неодноразово і надавали нашим читачам безліч цікавих ідей, за що і...
21.08.2014
Використання габіонів стає все більш популярним в різних сферах. І тому ми вирішили сьогодні більш детально ознайомити вас з подібними конструкц...
20.08.2014
Облаштування дачного будинку включає в себе безліч робіт по підвищенню зовнішньої естетики будівлі, а також обладнання його необхідними системами. Однією...
20.08.2014
Про Азарине чи інакше Маурандии (ASARINA - MAURANDIA), рослині з сімейства Норчиковых, серед садівників відомо мало, а деякі про неї й не чули ...
20.08.2014
Бріонія (BRYONIA) відома також під назвою Переступень. Належить вона до сімейства Гарбузових. Це трав'яниста багаторічна рослина з дуже товстим...
19.08.2014
Гіностемма (Gynostemma) - багаторічна ліана, що відноситься до сімейства Гарбузових. Налічується понад 30 видів, найвідомішим з яких є...