Основні принципи догляду за альпійською гіркою

Догляд за альпійською гіркою вліткуДогляд за альпійською гіркою вліткуЧас краси і стресів для альпійської гірки - літо. В теплу пору року, з одного боку, це прикраса Вашого саду цвісти починає, але з іншого - постійні перепади температури, пекуче сонце і дощі рослини можуть погубити...

Умови життя квітів для альпійської гірки, порівняно з грядками і клумбами, просто екстремальне: на сонці камені дуже сильно і швидко нагріваються, в нічний час також швидко віддають накопичене тепло, а взимку альпінарій особливо гостро відчуває зниження температури.

М'яким і комфортним для рослин мікроклімат назвати важко. На невеликих ділянках землі волога в сонячну погоду не затримується, а крізь дренаж йде вниз. При посадці квітів для альпійської гірки необхідно подбати про те, щоб ближче до основи були розміщені вологолюбні рослини. Для молодила або седума саме місце на вершині, так як вони визнаються найбільш стійкими до посухи квітами для альпійської гірки.

Альпійська гірка своїми рукамиАльпійська гірка своїми рукамиНе обмежуються тільки засухою літні каверзи. Гірці нашкодити може дощ, тому що воду не вбирає камені, а тільки по мініатюрним земляним канавка направляють її вниз. Грунт в результаті цього у верхніх частинах вимивається і без живильного середовища залишаються рослини. З допомогою мульчуючих матеріалів можна виправити ситуацію - вони вологу затримають і не дозволять віднести за собою грунт стрімким потоків води.

Великий плюс дає використання в якості мульчі нетканих матеріалів, так як вони полегшать Вас істотно боротьбу з бур'янами, яких, як правило, на альпійській гірці дуже небагато, але кількість непроханих гостей матеріал зведе до мінімуму.

Також вода з грунту вимиває і мінеральні речовини. «Голодування» рослин можна попередити, розсипавши заздалегідь трохи добрив по гірці.

Особливо уважним треба бути, якщо у Вашому альпінарії серед каменів багато гранітних брил. У сонячні дні крихітні кварцові кристали працюють як мініатюрні дзеркал, тобто відбивають світло. Це призведе до підвищеної освітленості рослин. В даному випадку, якщо альпінарій розташовується не в тіні, то Вам доведеться забути про посадку тіньолюбних рослин.

Як захистити гірку від тварин?

Миша - шкідник альпійської гірки!Миша - шкідник альпійської гірки!Численні комахи і тварини зачату відчувають себе господарями альпійської гірки. Відчуття безпеки, яке кам'яна насип дає і особливий мікроклімат альпінарію приваблюють сюди полівок, кротів і землерийок. Від завойовників цих краще позбутися, інакше Ваш альпінарій перетворитися в незліченні норки і купки вийнятого грунту, а кращим ласощами для шкідників послужать цибулини рослин.

З допомогою капканів можна позбутися кротів, які необхідно встановити в двох напрямках у свежевырытой галереї. Отруєні принади використовуйте для боротьби з мишами. Проте слід уважно стежити за домашніми тваринами, щоб вони не спробували отруйного частування не догодили в розставлені пастки.

В якості декоративного елемента мурашник влаштовує не всіх, у зв'язку з чим, також доводиться позбавлятися від мурах. Для боротьби з капустянками допоможуть гранули, які необхідно закопати в мурашину купу. Можна полити також спеціальними отрутохімікатами мурашник. Від слимаків та равликів необхідно також використовувати спецзасоби, так як ці повільні істоти методично і неквапливо Ваші улюблені рослини об'їдатимуть.

Самими безневинними мешканцями альпінарію вважаються жаби і ящірки. У боротьбі зі слимаками Вам допоможуть квакающие створення, а змусить Вас посміхнутися і стане живим прикрасою альпінарію швидка ящірка.

Альпійська гірка навесні

Догляд за альпійською гіркою навесніДогляд за альпійською гіркою навесніЯк правило, після зимівлі альпійська гірка сама по собі виглядає далеко не кращим чином. Адже досить значний час на неї виявляється досить згубний вплив, в ході якого мають місце такі чинники, як промерзання, заметывание снігом. Часом вже в процесі потепління клімату білий килим сповзає вниз і захоплює за собою каміння, а також не встигли вкоренитися квіти, в результаті чого рослини придавливаются біля основи.

Ще один неприємний момент - альпінарій розташовувався у безпосередній близькості з будинком або ж будь-якою іншою спорудою, а з даху з нього взимку або під час весни впала крижана брила. В такому випадку наслідки можуть бути самими серйозними. Тому потрібно бути готовими до того, що весна почнеться з ремонту альпійської гірки, адже тут, мабуть, дійсно страшно буде дивитися на те, що від неї залишилося після зими.

Ще особливу увагу слід приділяти загиблим рослинам, мало того, що їх доведеться замінювати ще потрібно буде намагатися знайти причини їх загибелі, щоб можна було уникнути повторення надалі. Приміром, під такими причинами можуть розумітися брак снігу, велика кількість води, через що рослини можуть завалитися камінням і багато іншого. Всі ці помилки треба буде врахувати і, в свою чергу, уникнути їх у наступному сезоні.

Також причинами загибелі рослин можуть бути вимерзання, випирання, випрівання та вимокання їх. Ось тут, мабуть, слід зупинитися детальніше, у зв'язку з чим розглянемо нижче все їх більш детально.

Вимерзання альпінарію

Вимерзання являє собою, мабуть, найбільш поширену причину загибелі люблять тепло рослин. Як правило, це трапляється в більшій мірі безсніжною і вітряною зимою, безпосередньо в той момент, коли з альпійської гірки сніг просто здувається. В процесі вимерзання у рослини зазвичай сильно страждає верхня частина, яка розташована над землею.

Навесні, найімовірніше, доведеться виправляти зроблені помилки, а уникнути їх, до речі, можна буде за допомогою укривання рослин і заздалегідь потрібно подбати про те, щоб альпійська гірка була як слід занесена снігом, для чого зазвичай навколо неї ставляться щити, які захистять рослини від вітру і дадуть можливість накопичувати сніг.

Випрівання

Що ж стосується випрівання, то з ним найчастіше стикаються переусердствовавшие з турботою садівники, намагаються якомога тепліше укутати на зиму улюблений альпінарій. Також ще з выпреванием можна зіткнутися в тому випадку, якщо довго не знімати укривний матеріал, навіть не дивлячись на теплу погоду. У кінцевому рахунку, рослинам елементарно не вистачає повітря, так як вони накриті щільним «ковдрою», в результаті чого вони задихаються. Також слід зазначити, що від вибору укриття залежить багато чого - наприклад, тирсу, гній і солома дуже погано лежать і гниють. З таким укриттям, природно, дуже висока ймовірність побачити навесні альпінарій не в самому краще вигляді.

Якщо ж застосувати укриття з поліетиленової плівки, то воно, в свою чергу, потребуватиме пильної уваги - в сонячну погоду навіть взимку під нею рослинам стає досить жарко і душно, що, само собою, створює всі умови для випрівання. У зв'язку з цим ранньою весною потрібно відкривати цю плівку з боків і влаштовувати невелике провітрювання.

Вимокання

Вимокання - також серйозна причина загибелі рослин. Відбувається вимокання, як правило, ранньою весною під час інтенсивного танення снігу. У цьому випадку тала вода буває далеко не до місця. Адже тут страждають від великої кількості вологи зазвичай альпінарії на площині, а також тераси альпійських гірок. При всьому цьому вимокання досить часто ще пошкоджує цибулинні рослини, тому їх садять на досить велику глибину. Пережити цей період дозволить тільки спеціальна система відтоку талих вод, яку корисно буде влаштовувати на глинистих грунтах. В результаті такого підходу вола не буде застоюватися і, як наслідок, - шкодити садової красі.

Випинання альпійської гірки

Випинання відбувається зазвичай через чергування заморозків - рослина виглядає так, немов його трохи витягли з грунту. Вода, що знаходиться в верхньому шарі землі в моменти таких заморозків перетворюється в лід, розширюючись при цьому і злегка виштовхуючи рослина, яка в відлига так в підсумку і залишається злегка піднятим. Від випирання також ще страждають погано укорінені в землі рослини - це буває, як правило, якщо їх посадили занадто пізно. Цю недугу можна уникнути, якщо грунт багата великими домішками. Слід зазначити, що чим менше частки, які складають структуру землі, тим, отже, більше ймовірність випирання. Відвідайте наш видеораздел про будівництво альпійської гірки для того, щоб отримати ще більше порад щодо створення альпінарію і догляду за ним.

Prev Next
Утеплення підлоги в гаражі на дачі

10.09.2014

Утеплення підлоги в гаражі на дачі

Утеплення підлоги в гаражі багато вважають необязательном процесом, але ж саме через пів всередину гаража надходить величезна кількість холоду взимку і про...

Підготовка до зими на дачі: корисні поради

08.09.2014

Підготовка до зими на дачі: корисні поради

Про зиму говорити ніколи не пізно, адже даний період переноситься дачею досить складно. Тому, з наближенням холодної пори року, ми починаємо...

Як облаштувати робоче місце в гаражі

06.09.2014

Як облаштувати робоче місце в гаражі

У кожного дачника достатньо турбот, і в осінній час їх не менше. Але тут виникає додаткова складність - холодна і сира погода. ...

Як використовувати сипучі матеріали на дачі

03.09.2014

Як використовувати сипучі матеріали на дачі

Дачні роботи змушують нас замислюватися про відповідних будівельних матеріалах, і краще це зробити заздалегідь, ніж під час строкової будівництва або оформлений...

Виставка "Зелений тиждень", осінь 2014, Волгоград

02.09.2014

Виставка "Зелений тиждень", осінь 2014, Волгоград

Волгоградський Виставковий Центр «Регіон» запрошує Вас прийняти участь у XVIII спеціалізованій виставці ландшафтного дизайну, садово-п...

Правильні умови зберігання овочів і фруктів

30.08.2014

Правильні умови зберігання овочів та фруктів

Умови зберігання овочів і фруктів в дачних сховищах дуже суворі, і тому дотримувати їх потрібно по максимуму. Відноситься це до самих приміщень, ...

Прогулянки по саду наших читачів: сад Любові Теплової

29.08.2014

Прогулянки по саду наших читачів: сад Любові Теплової

Як і обіцяли, DachaDecor.com.ua представляє Вашій увазі сад одного з наших постійних відвідувачок сайту, яка любить красу і природу, стежить ...

Відсипання ділянки перед озелененням

28.08.2014

Відсипка ділянки перед озелененням

Питання: "Підкажіть, будь ласка, що зробити з ділянкою перед початком озеленення. Зараз була зроблена вирубка лісу, торфовище, місцевість &n...

Де зберігати овочі і фрукти на дачі

26.08.2014

Де зберігати овочі і фрукти на дачі

З самого початку літа ми збираємо урожай з саду та городу на власній дачі. Багато плоди вживаються відразу, в сирому вигляді, деякі консервуються...

Професійні садівники і красноярські дачники, охочі «похвалитися» урожаєм, зберуться на ярма...

25.08.2014

Професійні садівники і красноярські дачники, охочі «похвалитися» урожаєм, зберуться на ярмарку «Осінь на дачі»

З 18 по 21 вересня в Красноярську в МВДЦ «Сибір» пройде виставка-ярмарок «Осінь на дачі». Проект, присвячений закриттю дачно...

Що можна зробити зі старих речей на дачі

23.08.2014

Що можна зробити зі старих речей на дачі

Що можна зробити зі старих речей на дачі? На цю тему ми спілкувалися неодноразово і надавали нашим читачам безліч цікавих ідей, за що і...

Як використовувати габіони на дачі

21.08.2014

Як використовувати габіони на дачі

Використання габіонів стає все більш популярним в різних сферах. І тому ми вирішили сьогодні більш детально ознайомити вас з подібними конструкц...

Вибираємо водостічну систему для дачного будинку

20.08.2014

Вибираємо водостічну систему для дачного будинку

Облаштування дачного будинку включає в себе безліч робіт по підвищенню зовнішньої естетики будівлі, а також обладнання його необхідними системами. Однією...

Азаріна: сорти рослин і вирощування

20.08.2014

Азаріна: сорти рослин і вирощування

Про Азарине чи інакше Маурандии (ASARINA - MAURANDIA), рослині з сімейства Норчиковых, серед садівників відомо мало, а деякі про неї й не чули ...

Бріонія: вирощування і догляд

20.08.2014

Бріонія: вирощування і догляд

Бріонія (BRYONIA) відома також під назвою Переступень. Належить вона до сімейства Гарбузових. Це трав'яниста багаторічна рослина з дуже товстим...

Гіностемма: посадка й догляд, застосування

19.08.2014

Гіностемма: посадка й догляд, застосування

Гіностемма (Gynostemma) - багаторічна ліана, що відноситься до сімейства Гарбузових. Налічується понад 30 видів, найвідомішим з яких є...