Очиток - рослина безлічі видів для посадки на дачі

очиток на дачіочиток на дачіДеколи трапляється так, що на наших дачних і присадибних ділянках ростуть квіти, кущі і дерева, про яких ми нічого не знаємо. Іноді ж ми хочемо визначити рослина за зовнішнім виглядом і дізнатися його назву, щоб зрозуміти, як правильно за ним доглядати... Одним з таких рослин може бути і очиток, який досить поширений і налічує безліч змінених сортів. Сьогодні ми розповімо вам про даному рослині, умов його нормального росту і способи вирощування очитку.

Очиток, Гарячкова трава, Грыжная трава, Седум, хто як не називав рослина, що налічує понад 500 видів по всій планеті. Мабуть, саме з-за величезної кількості видозмінених квітів, які іноді навіть не схожі один на одного, і з'явилися настільки відрізняються назви одного і того ж рослини.

Очиток широко поширений в Європі, Азії, Мексиці і Північній Америці, але в менших кількостях його можна зустріти практично скрізь, де є територія для зростання, помірний клімат і яскраве світло сонця.

Очиток - досить цікава рослина, яке, у різних своїх видах, може бути практично неузнаваемое. Це сукулент, іноді одне - чи дворічна рослина, що частіше трав'янистий багаторічник, а в деяких випадках, навіть низькорослий чагарник. Рослина володіє набором чергових листя, мутовчатых або супротивного, які зібрані в округлі або плоскі розетки, пилчасті по краях. Цвітіння зонтикоподібне, трохи рідше - одиночне, колір - абсолютно різноманітний. Відомі багато зимостійкі сорти, але є й ті, вирощування яких можливо тільки в домашніх умовах.

Вирощування очитків (седумов)

Розташування на ділянці

Очиток є досить світлолюбною рослиною, за винятком декількох видів, але спокійно мириться і з легкою тінню. На сонячному світлі очитки приймають цікавий, "засмаглий" вид і кожен листочок стає більш яскравим і соковитим. В умовах притінення седуми погано квітнуть і йдуть у ріст, часом, втрачаючи свій зовнішній вигляд до неможливості. Не забувайте і про те, що при такій великій кількості видів, можуть потрапити і ті рослини, до яких слід застосувати взагалі зворотні заходи. Очитки стійкі до посухи, але не переносять осіннього листопаду, так як не мають сил навесні пробитися крізь нього на поверхню. Кожні п'ять років рослину слід пересаджувати на інше місце.

Грунт для седумов

Будь-який з видів очитків (седумов) досить невибагливий до грунту і може рости навіть на кам'яній основі, але якщо ви вирішили вирощувати очитки в домашніх умовах або на дачній ділянці, то грунт під рослиною повинна бути удобрений невеликою кількістю компосту або перегною. Щодо взрыхленности або сухості грунту, рослина особливо не переживає з цього приводу. Багато очитки живуть на піщаних грунтах, у скелястій місцевості, на вапняках і навіть на лісових галявинах, упереміш з сосновими голками на землі... Як бачите, рослина виживе в будь-яких умовах. Але знову поспішаємо нагадати про те, що якщо ви заведете на дачі окультурений седум, то відхід йому все-таки знадобиться.

Догляд за очитками

догляд за очиткамидогляд за очиткамиПочнемо з зимового періоду. Багато видів седума спокійно переносять зиму, але якщо їх небагато прикрити, тобто утеплити, це їм аж ніяк не завадить. Навесні, навряд чи рослини будуть мати товарний вигляд і з їх поверхні буде потрібно паркан листя, бур'янів та сміття, що накопичилось за холодний період року.

Обов'язково необхідно стежити за виродженням очитків, яке може відбутися і на третій рік посадки, але в середньому це близько 5-6 років. Рослини потрібно буде пересадити на нове місце. Очитки постійно стоїть трохи омолоджувати, обрізати старі пагони, підсаджувати на місця "випадання" рослини молоді черешки. У цей момент новим рослинам в "килимі" знадобиться легке добриво. Деякі сорти вимагають обрізки цвітіння, якщо ви хочете витримати рівний ландшафт численних рослин "килимі".

види седумоввиди седумовЯкщо рослина займає місце на клумбі або в альпінарії, його слід удобрювати на початку і в кінці сезону, так як із-за безлічі сусідів очитки не встигають насититися необхідними для росту і життя елементами.

Так як рослина слабо тримає конкуренцію з будь-якими бур'янами, воно вимагає частої обробітки ґрунту навколо. Однак, існують і сорти, такі як очиток їдкий, який без проблем викорінює бур'яни навколо себе, тому дуже добре підходить для окантовки альпійський гірок і різноманітних клумб.

Поливати очитки слід дуже помірно, тобто практично не поливати, хіба в тому випадку, коли літо дуже спекотне або під час пересадки.

Постійно потрібно стежити і за пагонами рослини, які краще зрізати, поки вони сильно не розрослися, також необхідно зрізати підсохлі суцвіття і листя, які тільки засмічують "килим" і псують його зовнішній вигляд. Найчастіше це відбувається ранньою весною і восени.

Розмноження очитків

Очитки, як і будь-яке інше рослина, можливо розмножувати, а іноді його просто необхідна пересадка це відбувається в той момент, коли очитки вироджуються на певному місці. Розмноження можливо насінням, живцями і діленням куща.

Розмноження насінням

Посів насіння відбувається восени або навесні в невеликі ящики, які бажано помістити у теплицю. Сходи очитків досить дрібні, тому при появі перших декількох листочків, їх пікірують в грунт. Молоде рослина може дати колір тільки на другий або третій рік. З розмноженням очитків насінням слід бути дуже акуратним, так як, виростаючи на одній ділянці, кілька сортів можуть самостійно гибридизировать і дати абсолютно непередбачуване потомство, тому розмноження очитків насіння використовується, в основному, в селекції.

Живцювання

Очиток або СедумОчиток або СедумМабуть, самий простий і швидкий спосіб розмноження очитків (седумов). Вкоренитися здатний будь-втеча або листочок, який стикається з землею, так що будьте готові до того, що якщо при обрізанні очитків ви упустили кілька частин рослини на землю, вони не пропадуть, а утворюють самостійне рослина. Бувають випадки, коли частини очитків розносяться птахами або гризунами і рослина з'являється в тому місці, де ви його ніколи і не хотіли вирощувати. Але що найцікавіше, якщо висадити очитки в грунт таким способом, як вони виростають самі, ви можете не отримати сильного рослини, а знайти через кілька днів тільки загнили залишки очитку. Ось таке хитре рослина, яка відчуває свою потреба. Правильним рішенням при посадці буде розробка території, з повним очищенням та прибиранням бур'янів, розрівнюємо і ущільненням грунту. Далі, потрібно акуратно розкласти зрізані живці по грядці і присипати їх шаром розведеної з піском садової землі, і злегка утрамбувати. Приживлюваність живців вимірюється показником 70-100%, в залежності від грунту, її поживності, зволоження і правильності подальшого догляду.

Розмноження деленками

Деякі види очитків розмножують і поділом кореневища. Викопують рослина ранньою весною, очищають від грунту кореневище і ділять так, щоб на кожній частині залишилися і коріння і нирки. Зрізи необхідно обробити фунгіцидом і підсушити деленко кілька годин перед посадкою обов'язково в прохолодному місці.

Хвороби і шкідники

Седум ЗібольдаСедум ЗібольдаОчитки досить стійко переносять багато захворювання рослин, проте, існують і ті види, які страждають від гусениць і пильщика. У цьому випадку, рослину слід обробити відповідними препаратами, а також провести виманювання шкідників рослин на капустяний лист або салат і знищити. Очитки можуть бути уражені і грибний інфекцією, відбувається це в сиру погоду і при підвищеній вологості. Виявляється інфекція плямами на стеблах і листя. Уражені пагони слід вчасно зрізати і спалити. Іноді зустрічається попелиця, врятувати від якої рослина можливо за допомогою інсектицидів. Бажано використовувати препарати, призначені для обробки смородини, вони не обпалюють листя. Уражається очиток і довгоносиками, від яких можна позбутися за допомогою "нічного полювання". Під рослиною, в темний час доби, розстеляється біла тканина або папір, і шкідники просто отряхиваются з рослини.

Різноманітність видів

Насправді, у світі налічується понад п'ятсот видів цієї рослини, і ще безліч самогибридизованных рослин, які, в буквальному сенсі слова, корінням йдуть в історію очитків. Ми не будемо описувати кожен з видів, із зрозумілих причин, а просто перелічимо ті, які найбільш популярні і відомі в нашій країні.

  • Очиток (Седум) видний - рослина прямостояча, чий зріст досягає 60 см у висоту. Листя м'ясисті, світло-зелені, квіти всіляких відтінків рожевого;
  • Седум телефиум - красиве, більш низькоросла рослина з незвичайними квітками рожевого або червоного кольору і темно-пурпурним листям;
  • Седум Рубінове сяйво - гібрид двох видів очитку, живучого і скельного, рослина з листям пурпурного кольору і зонтичним цвітінням бордового кольору;
  • Очиток Адольфа - рясний, гіллястий чагарник з товстими, м'ясистими і достатньо міцними листям плоско-округлої форми. Цвітіння біле, полушаровидное, бокове, досягає в довжину 12-13 см;
  • Очиток Зібольда - прекрасний, трав'янистий багаторічник з округлими, світло-зеленими і злегка червоними по краях листям. Найчастіше використовується, як кімнатна культура;
  • Седум (Очиток) компактний - багаторічник з міцними стеблами і листям, довгасто-яйцевидної форми, сіро-зеленого кольору. Рослина цвіте в середині літа білими квітками з сильним ароматом;
  • Очиток Лінійний - трав'яниста, багаторічна рослина, яка здатна утворити щільну дернину, яка тяглася, швидко вкорінюється з листям світло-зеленого відтінку. Цвітіння зонтиковое, жовтувате;
  • Седум Сталя - висота рослини не більше 20 см, напівчагарник з маловетвистыми пагонами, листки довгастий, форма яйцеподібна, колір від червоного до коричневого. Квітконіс Седума Сталя облистяний, досить розгалужений, суцвіття волотисте, жовтого кольору.

Можливо, багато дачники використовують на власних ділянках і інші сорти Седума, але, на сьогоднішній день, в європейському регіоні, найпопулярнішими є саме ті, які ми перерахували вище. Рекомендуємо читачам нашого сайту уважніше розглянути це чудове рослина і вибрати саме той вид, який незабаром з'явиться на вашій ділянці, адже очиток - дійсно цікаве і досить симпатичне рослина, так що посадити у своїх володіннях невеликий килимок седума (очитку) буде дуже правильно.

Prev Next
Утеплення підлоги в гаражі на дачі

10.09.2014

Утеплення підлоги в гаражі на дачі

Утеплення підлоги в гаражі багато вважають необязательном процесом, але ж саме через пів всередину гаража надходить величезна кількість холоду взимку і про...

Підготовка до зими на дачі: корисні поради

08.09.2014

Підготовка до зими на дачі: корисні поради

Про зиму говорити ніколи не пізно, адже даний період переноситься дачею досить складно. Тому, з наближенням холодної пори року, ми починаємо...

Як облаштувати робоче місце в гаражі

06.09.2014

Як облаштувати робоче місце в гаражі

У кожного дачника достатньо турбот, і в осінній час їх не менше. Але тут виникає додаткова складність - холодна і сира погода. ...

Як використовувати сипучі матеріали на дачі

03.09.2014

Як використовувати сипучі матеріали на дачі

Дачні роботи змушують нас замислюватися про відповідних будівельних матеріалах, і краще це зробити заздалегідь, ніж під час строкової будівництва або оформлений...

Виставка "Зелений тиждень", осінь 2014, Волгоград

02.09.2014

Виставка "Зелений тиждень", осінь 2014, Волгоград

Волгоградський Виставковий Центр «Регіон» запрошує Вас прийняти участь у XVIII спеціалізованій виставці ландшафтного дизайну, садово-п...

Правильні умови зберігання овочів і фруктів

30.08.2014

Правильні умови зберігання овочів та фруктів

Умови зберігання овочів і фруктів в дачних сховищах дуже суворі, і тому дотримувати їх потрібно по максимуму. Відноситься це до самих приміщень, ...

Прогулянки по саду наших читачів: сад Любові Теплової

29.08.2014

Прогулянки по саду наших читачів: сад Любові Теплової

Як і обіцяли, DachaDecor.com.ua представляє Вашій увазі сад одного з наших постійних відвідувачок сайту, яка любить красу і природу, стежить ...

Відсипання ділянки перед озелененням

28.08.2014

Відсипка ділянки перед озелененням

Питання: "Підкажіть, будь ласка, що зробити з ділянкою перед початком озеленення. Зараз була зроблена вирубка лісу, торфовище, місцевість &n...

Де зберігати овочі і фрукти на дачі

26.08.2014

Де зберігати овочі і фрукти на дачі

З самого початку літа ми збираємо урожай з саду та городу на власній дачі. Багато плоди вживаються відразу, в сирому вигляді, деякі консервуються...

Професійні садівники і красноярські дачники, охочі «похвалитися» урожаєм, зберуться на ярма...

25.08.2014

Професійні садівники і красноярські дачники, охочі «похвалитися» урожаєм, зберуться на ярмарку «Осінь на дачі»

З 18 по 21 вересня в Красноярську в МВДЦ «Сибір» пройде виставка-ярмарок «Осінь на дачі». Проект, присвячений закриттю дачно...

Що можна зробити зі старих речей на дачі

23.08.2014

Що можна зробити зі старих речей на дачі

Що можна зробити зі старих речей на дачі? На цю тему ми спілкувалися неодноразово і надавали нашим читачам безліч цікавих ідей, за що і...

Як використовувати габіони на дачі

21.08.2014

Як використовувати габіони на дачі

Використання габіонів стає все більш популярним в різних сферах. І тому ми вирішили сьогодні більш детально ознайомити вас з подібними конструкц...

Вибираємо водостічну систему для дачного будинку

20.08.2014

Вибираємо водостічну систему для дачного будинку

Облаштування дачного будинку включає в себе безліч робіт по підвищенню зовнішньої естетики будівлі, а також обладнання його необхідними системами. Однією...

Азаріна: сорти рослин і вирощування

20.08.2014

Азаріна: сорти рослин і вирощування

Про Азарине чи інакше Маурандии (ASARINA - MAURANDIA), рослині з сімейства Норчиковых, серед садівників відомо мало, а деякі про неї й не чули ...

Бріонія: вирощування і догляд

20.08.2014

Бріонія: вирощування і догляд

Бріонія (BRYONIA) відома також під назвою Переступень. Належить вона до сімейства Гарбузових. Це трав'яниста багаторічна рослина з дуже товстим...

Гіностемма: посадка й догляд, застосування

19.08.2014

Гіностемма: посадка й догляд, застосування

Гіностемма (Gynostemma) - багаторічна ліана, що відноситься до сімейства Гарбузових. Налічується понад 30 видів, найвідомішим з яких є...