Клумби з каменю: спорудження та оформлення

Оригінальні клумби з каменю на дачі своїми рукамиОригінальні клумби з каменю на дачі своїми рукамиКлумби з каменю стали дуже популярними в оформленні дачних територій, а тому ми вважаємо своїм обов'язком розповісти кожному читачеві, як зробити клумби з каменів своїми руками, і тим самим налагодити дизайн саду.

Клумби з каменів - вже давнє поняття в ландшафтному дизайні, і ми дуже раді, що цей хід став затребуваним і у нас, адже тепер сад можна не тільки прикрасити, але і підкреслити в ньому багато природні моменти, розмежувати територію установкою красивих квіткових клумб і так далі.

Сьогодні ми поговоримо про те, як відбувається оформлення клумб камінням та початкове їх спорудження.

Як правильно побудувати і оформити клумби з каменю на території дачі?Як правильно побудувати і оформити клумби з каменю на території дачі?

Як оформити клумбу камінням?

Оформити камінням можна і готову клумбу, яка вже давно є на території дачі. Для цього знадобиться лише трохи часу і найпростіші матеріали для виробництва ландшафтного елемента. В першу чергу, варто тільки визначити, природний або штучний камінь ви будете використовувати, а також уточнити спосіб кладки каменю - сухий або ж на стандартний цементно-піщаний розчин.

Будь-яка клумба з каменю може бути покладена і оформлена різними способамиБудь клумба з каменю може бути покладена і оформлена різними способами

За великим рахунком, особливого значення не має, яка саме клумба прикрасить ваш сад, адже вибирати тільки вам. Цілком ймовірно, що буде споруджена клумба з природного каменю, але також імовірно, що прикрашений елемент буде і штучними матеріалами, що повторюють характеристики природного. Більш важливо, як саме буде покладено камінь. Для цього є два способи, які ми згадали - сухий і мокрий, тобто, стандартний.

Суха кладка каменю має на увазі установку блоків і каменів один на одного, і подальшу замазку швів спеціальною сумішшю, в яку часто додають насіння рослин. Стандартна ж кладка відбувається на цемент, як і цегляна кладка, тобто, працювати доведеться з кельмою і замешиванием розчину.

Вибирайте правильно спосіб кладки каменю при спорудженні клумби, сухий або мокрийВибирайте правильно спосіб кладки каменю при спорудженні клумби, сухий або мокрий

Гарні клумби з каменів виходять у тому випадку, якщо матеріал підібраний не просто за бажанням, але і в поєднання ландшафтного дизайну всієї ділянки або частини території, де розташовується клумба з каменю. Слід дотримуватися розмірності, форменности, і обов'язково враховувати колір, рельєфність і текстуру, і навіть породу каменю.

Але багато залежить і від рослин, які будуть висаджені або вже ростуть на клумбі, адже під цей формат підходять не всі квіти і декоративні елементи.

Клумби з каменів своїми руками?

Щоб самостійно прикрасити клумбу камінням, або виконати її "під ключ", необхідна особлива послідовність, адже, тільки дотримуючись плану, ви створите ландшафтний елемент вашої мрії.

Вибір клумби для квітів з каменю

Спочатку слід визначити, яка саме клумба вам необхідна. Це може бути просто клумба, обкладена камінням, а може бути і спеціальний елемент дизайну, який відокремлює, скажімо, зону відпочинку від саду, або ж альтанку від основної території. Варіантів у вас предостатньо, а тому відразу вирішите, де саме буде встановлена клумба з дикого або штучного каменю, і яку роль вона буде виконувати.

Найпопулярнішим вважається звичайний бордюр з каменю для клумби. Він досить просто влаштовується? і зробити його можна дійсно за копійки. Цікаво те, що незважаючи на невисоку вартість споруди, бордюр може бути виконаний в дуже симпатичному стилі, і не тільки при цьому підкреслювати дизайн, але навіть формувати його.

Але можливі й більш дорогі і примітні квіткові клумби з каменю, які одним своїм виглядом показують всі досконалість дизайну саду. Часто вони пов'язані з малими архітектурними формами ділянки або ж просто мають стильове поєднання з ними.

Як правильно зробити клумбу з каменю: місце розташування, вибір матеріалів, кладка, оформленняЯк правильно зробити клумбу з каменю: місце розташування, вибір матеріалів, кладка, оформлення

Як зробити клумбу з каменів?

Оформлення клумби камінням - цікава робота, а тому ми хочемо присвятити трохи часу самого процесу, щоб уже в найближчі теплі дні ви змогли облаштувати сад настільки значним і визначним елементом.

Спочатку необхідно вибрати місце для розташування клумби, розбити його і приготувати матеріал після його підрахунку. Погодьтеся, коли все під рукою, і робота йде швидше.

Що необхідно для швидкої і якісної роботи зі спорудження клумби з каменю на дачі?Що необхідно для швидкої і якісної роботи зі спорудження клумби з каменю на дачі?

Після розмітки розташування, визначитеся з шириною бордюру і викопайте по периметру невелике поглиблення, щоб створити фундамент елемента. Робити це не обов'язково, але бажано за вимогами стійкості споруди і його довговічності.

Коли по периметру є готова яма глибиною приблизно в 25 см (у штик лопати), засипте в неї 5-6 см піску і близько 10 см гравію, влаштуйте невелику опалубку, також, до 10 см заввишки, заармируйте майбутній фундамент старої дротом і непотрібними шматками арматури і залийте розчином. Вже через 2 дні, коли наш фундамент добре просохне, можна приступати до спорудження.

У деяких видах клумб з каменю обов'язковою вимогою є спорудження якісного фундаменту під кладку каменюУ деяких видах клумб з каменю обов'язковою вимогою є спорудження якісного фундаменту під кладку каменю

Клумба з каменів і цементу починається з укладання першого ряду каменів. В залежності від вибраного дизайну і каменю, відразу передбачте матеріал в підставу, адже він повинен бути якісніше, масивніший і трохи ширше каменів, які будуть укладатися вище. Влаштувавши перший ряд каміння на фундамент, і закріпивши його на цементний розчин, приступайте до другого ряду і продовжуйте кладку до тих пір, поки не досягнете потрібної висоти клумби.

Як зробити клумбу на дачній ділянці своїми руками?Як зробити клумбу на дачній ділянці своїми руками?

Пам'ятайте, висота і ширина, форма і лінія кладки - це тільки ваш вибір, до якого немає ніяких технічних вимог, крім коректної кладки каменю на розчин.

Оформлення та дизайн клумби з каменів

Завжди можна використовувати декоративний камінь для клумб з самого початку, але якщо бюджет не дозволяє, в основу клумби завжди може піти рваний і не особливо декоративний матеріал, адже його завжди можна приховати згодом. Після кладки слід оздоблення, і ось тут ми вже зможемо працювати над якісним оформленням.

  • Камені можуть бути пофарбовані.
  • Камені можуть бути покладені в якому порядку, а їх шви прокладені родючою землею з насінням кольором.
  • Кладку завжди можна зістарити мохами або деякими іншими способами.
  • Готовий бордюр може бути оформлений в сучасному і строгому стилі, якщо сама кладка доведеться вам не по душі.
  • Оформлення завжди може бути пов'язане з встановленням декоративного освітлення в клумбу, яке серйозно перетворить її у вечірній час.

Після спорудження клумби необхідно перейти до оформлення, щоб новий елемент ландшафту влився в загальний дизайнПісля спорудження клумби необхідно перейти до оформлення, щоб новий елемент ландшафту влився в загальний дизайн

Варіантів оформлення є досить, і кращим дизайном буде той, який покаже якість поєднання і гармонії вашого споруди з усією ділянкою по фіналу робіт.

Клумба з каменів на дачі (відео)

Тепер клумба з каменів на дачі готова, і залишається тільки правильно запустити її в роботу. На дно споруди потрібно застелити якісний дренажний шар, далі шар родючої землі або ж певного субстрату під той чи інший вид рослин. Але головне тут не забути і про правильному пристрої бордюрів клумби зсередини, адже залежно від рослин, ним можуть бути пред'явлені різні вимоги. Цілком реально, що це буде і спеціальний дренаж, з приводу якого ми рекомендуємо вам прочитати статтю з викладом послідовності зведення підпірних стінок на дачі і дренажу. Там же ви зможете підглянути для себе і інші цікаві ідеї оформлення клумб.

Prev Next
Утеплення підлоги в гаражі на дачі

10.09.2014

Утеплення підлоги в гаражі на дачі

Утеплення підлоги в гаражі багато вважають необязательном процесом, але ж саме через пів всередину гаража надходить величезна кількість холоду взимку і про...

Підготовка до зими на дачі: корисні поради

08.09.2014

Підготовка до зими на дачі: корисні поради

Про зиму говорити ніколи не пізно, адже даний період переноситься дачею досить складно. Тому, з наближенням холодної пори року, ми починаємо...

Як облаштувати робоче місце в гаражі

06.09.2014

Як облаштувати робоче місце в гаражі

У кожного дачника достатньо турбот, і в осінній час їх не менше. Але тут виникає додаткова складність - холодна і сира погода. ...

Як використовувати сипучі матеріали на дачі

03.09.2014

Як використовувати сипучі матеріали на дачі

Дачні роботи змушують нас замислюватися про відповідних будівельних матеріалах, і краще це зробити заздалегідь, ніж під час строкової будівництва або оформлений...

Виставка "Зелений тиждень", осінь 2014, Волгоград

02.09.2014

Виставка "Зелений тиждень", осінь 2014, Волгоград

Волгоградський Виставковий Центр «Регіон» запрошує Вас прийняти участь у XVIII спеціалізованій виставці ландшафтного дизайну, садово-п...

Правильні умови зберігання овочів і фруктів

30.08.2014

Правильні умови зберігання овочів та фруктів

Умови зберігання овочів і фруктів в дачних сховищах дуже суворі, і тому дотримувати їх потрібно по максимуму. Відноситься це до самих приміщень, ...

Прогулянки по саду наших читачів: сад Любові Теплової

29.08.2014

Прогулянки по саду наших читачів: сад Любові Теплової

Як і обіцяли, DachaDecor.com.ua представляє Вашій увазі сад одного з наших постійних відвідувачок сайту, яка любить красу і природу, стежить ...

Відсипання ділянки перед озелененням

28.08.2014

Відсипка ділянки перед озелененням

Питання: "Підкажіть, будь ласка, що зробити з ділянкою перед початком озеленення. Зараз була зроблена вирубка лісу, торфовище, місцевість &n...

Де зберігати овочі і фрукти на дачі

26.08.2014

Де зберігати овочі і фрукти на дачі

З самого початку літа ми збираємо урожай з саду та городу на власній дачі. Багато плоди вживаються відразу, в сирому вигляді, деякі консервуються...

Професійні садівники і красноярські дачники, охочі «похвалитися» урожаєм, зберуться на ярма...

25.08.2014

Професійні садівники і красноярські дачники, охочі «похвалитися» урожаєм, зберуться на ярмарку «Осінь на дачі»

З 18 по 21 вересня в Красноярську в МВДЦ «Сибір» пройде виставка-ярмарок «Осінь на дачі». Проект, присвячений закриттю дачно...

Що можна зробити зі старих речей на дачі

23.08.2014

Що можна зробити зі старих речей на дачі

Що можна зробити зі старих речей на дачі? На цю тему ми спілкувалися неодноразово і надавали нашим читачам безліч цікавих ідей, за що і...

Як використовувати габіони на дачі

21.08.2014

Як використовувати габіони на дачі

Використання габіонів стає все більш популярним в різних сферах. І тому ми вирішили сьогодні більш детально ознайомити вас з подібними конструкц...

Вибираємо водостічну систему для дачного будинку

20.08.2014

Вибираємо водостічну систему для дачного будинку

Облаштування дачного будинку включає в себе безліч робіт по підвищенню зовнішньої естетики будівлі, а також обладнання його необхідними системами. Однією...

Азаріна: сорти рослин і вирощування

20.08.2014

Азаріна: сорти рослин і вирощування

Про Азарине чи інакше Маурандии (ASARINA - MAURANDIA), рослині з сімейства Норчиковых, серед садівників відомо мало, а деякі про неї й не чули ...

Бріонія: вирощування і догляд

20.08.2014

Бріонія: вирощування і догляд

Бріонія (BRYONIA) відома також під назвою Переступень. Належить вона до сімейства Гарбузових. Це трав'яниста багаторічна рослина з дуже товстим...

Гіностемма: посадка й догляд, застосування

19.08.2014

Гіностемма: посадка й догляд, застосування

Гіностемма (Gynostemma) - багаторічна ліана, що відноситься до сімейства Гарбузових. Налічується понад 30 видів, найвідомішим з яких є...