Сад Юйюань в Шанхаї: чотирьохсотлітні шедевр садового мистецтва

Сад ЮйюаньСад ЮйюаньСад Юйюань був створений більше чотирьох століть тому, в епоху правління династії Мін. Знаходиться він у Шанхаї, на території району Наньши, який є історичним центром міста. Поєднання прекрасних пейзажів і майстерною архітектури перетворили сад в одне з кращих місць для відпочинку, яке із задоволенням відвідують городяни і туристи.

 

Сад на століття: історія створення Юйюань

Назва саду Юйюань можна перевести, як «щасливий сад», «сад радості» або як «відпочинок». У саду є своя цікава історія створення, в якій переплелися драматичні і сентиментальні лінії. Ідея створення саду належала багатому вельможі по імені Пань Юньдунь, який хотів, щоб у його літніх батьків було місце, де вони могли б насолодитися видом природних красот і менше сумували за ним, коли він з обов'язку служби їхав в далекі області.

Історія садуІсторія саду

Сад був задуманий з таким розмахом, що його створення розтягнулося на два десятиліття і коштувало так дорого, що спадкоємцям Юньдуна довелося подати його. Новим власником Юньюаня стала гільдія купців Шанхаю. Вони використовували його як приватний клуб, намагаючись при цьому зберегти первинний вигляд саду. Серйозної шкоди було завдано саду в період Опіумних війн, довгий час він перебував у жалюгідному стані, поки в 1956 році міська влада не зважилися, нарешті, провести фундаментальну реставрацію саду. Залучені фахівці, яким надали старовинні гравюри саду, зуміли відтворити сад Юйюань в колишньому вигляді.

Епоха відродження садуЕпоха відродження саду

У відновленому саду, як і раніше, все підпорядковане законам фен-шуй, дбайливо були відтворені штучні водойми і гірки, альтанки, містки, затишні павільйони і тераси відкритого типу. Територія саду на сьогодні становить близько 4 га, в ньому кілька десятків вкрай мальовничих містечок і визначних пам'яток.

На що варто подивитися в садуНа що варто подивитися в саду

В залах можна побачити розкішну старовинну меблі, крім того, на стінах розвішано чудова колекція картин знаменитих китайських художників і примітні каліграфічні письмена текстами мудрих фраз і двовіршів.

Особливий колорит павільйонів надають оригінальні різьблені фігурки і скульптури з глини.

Пам'ятки саду

Прогулянка по Юйюань зазвичай починається з місця, званого Зовнішнім садом, який всупереч китайським звичаєм не оточений стіною. У його центральній частині знаходиться ставок Лотоса. По його берегах стоять кілька павільйонів червоного кольору. Один з павільйонів називається «Серце озера» (по-китайськи Хусиньтин).

Пам'ятки садуПам'ятки саду

Це двоповерхова будівля складається з трьох частин, що символічно позначає тріаду, що включає небо, землю і людину. Центральна частина будівлі має форму прямокутника і уособлює землю, до неї примикає з боків дві будівлі з формою многогранників, які мають закруглені кути. Зараз в цьому павільйоні функціонує чайна, сюди приходять посидіти і провести час за неспішною бесідою.

Споруди в садуСпоруди в саду

Хусиньтин дуже заглиблений в озеро, до нього веде довгий місток, який 9 разів згинається, щоб злі духи, які вміють пересуватися лише по прямій, не проникли сюди.

Водні об'єкти садуВодні об'єкти саду

Лотосової ставок з набережної утворює так званий Відкритий сад, який за канонами китайського ландшафтного дизайну обнесений стіною. Внутрішній сад відділений водним каналом, по його берегах розкидані кам'яні брили, що додають йому вид бурхливого гірського потоку.

Мости садуМости саду

Над каналом перекинутий міст напівкруглої форми, що втілює разом зі своїм відображенням місячний диск. Цей Місячний міст символічно поєднує світ людський і світ духовний.

Величні будівлі садуВеличні будівлі саду

Для саду Юйюань характерна вигадлива, щоб не сказати, заплутана планування, що взагалі притаманне китайським садам, які замислюються так, щоб був непомітний сам момент попадання в сад, а план саду влаштовується так, щоб по ньому можна було бродити годинами.

Кам'яна скульптура садуКам'яна скульптура саду

В саду Юньюань є 6 зон, і в кожну веде витіювато оформлений перехід. Всі зони розділені у візуальному плані галереями і стінами, які крім суто художньої ролі, важливі для формування правильного потоку енергії Ци.

Енергетика садуЕнергетика саду

Одну з стін називають стіною Дракона завдяки подібності її фактури з лускою дракона, а завершується ця стіна майстерно виліпленої головою дракона.

Ландшафтний дизайн садуЛандшафтний дизайн саду

Ландшафтний дизайн в китайській традиції пронизаний багатошаровим символізмом, кожен елемент несе в собі певне філософське і містичне значення. Достатньо прислухатися до назв, щоб зрозуміти це: Павільйон розквіту весни. Велична гора та ін Деякі елементи призначені для споглядання в строго певний час року або доби. Багато з них створювалися під впливом віршів, враження від відвідування далеких країв, які відображають переживання з приводу подій у житті господаря саду.

Значення елементів садуЗначення елементів саду

Двері павільйону Трьох колосків прикрашає розкішна різьблення, що зображає колосся рису, кукурудзяних качанів, фруктів. Навколо павільйону простяглася галерея, колони якої розписані орнаменти з рослинними мотивами і зображеннями тварин. В орнамент вписано ієрогліфи, що означають удачу, щастя, довголіття, сприятливий збіг обставин. Символічно кількість колон - їх вісім, а це число в китайській культурі пов'язане з процвітанням і навіть співзвучно слову «коштовність».

У східному і західному секторі саду Юйюань розташовані композиції з скельних елементів. Композиція каменів у західній частині носить назву Нефритове витонченість (кит. Юйлинлун). Чотириметрова скеля знаходиться в центрі цієї кам'яної групи, її спеціально привезли з острова Тайху. До каменів в Китаї існує особливе ставлення, деякі цінуються так само високо, як коштовності. До таких каменів побожне ставлення, їх гладять, ударами спеціальних паличок витягують звук, характерний саме для цього каменю. Скеля Нефриовая витонченість для китайців практично безцінна, довгий час вона зберігалася у скарбниці імператора, настільки її берегли.

Планування садуПланування саду

Пам'ятка східній частині саду - рукотворний гірський масив «Велична гора», що здіймається на 14 метрів у висоту. Піднявшись на цей масив, можна побродити по звивистих стежках, заглянути в гроти і печери.

Для туристів буде цікаво прогулятися не тільки по саду, але і довколишньому кварталу, де працює безліч магазинчиків з сувенірами, картинами, предметами антикваріату, виробами з бамбука, нефриту, раковин. А, увійшовши в ресторан можна спробувати місцеві страви начебто крабів на шпажці або пиріжків з начинкою з редиски.

Сад Юйюань (відео)

 

Відвідування саду Юйюань крім позитивних емоцій, ще помітно збагачує внутрішній світ, даруючи цінний духовний досвід. Спогад про красу природи, старовинних скульптурах і неповторних будовах саду надовго залишається в пам'яті всіх, хто тут побував.

Prev Next
Утеплення підлоги в гаражі на дачі

10.09.2014

Утеплення підлоги в гаражі на дачі

Утеплення підлоги в гаражі багато вважають необязательном процесом, але ж саме через пів всередину гаража надходить величезна кількість холоду взимку і про...

Підготовка до зими на дачі: корисні поради

08.09.2014

Підготовка до зими на дачі: корисні поради

Про зиму говорити ніколи не пізно, адже даний період переноситься дачею досить складно. Тому, з наближенням холодної пори року, ми починаємо...

Як облаштувати робоче місце в гаражі

06.09.2014

Як облаштувати робоче місце в гаражі

У кожного дачника достатньо турбот, і в осінній час їх не менше. Але тут виникає додаткова складність - холодна і сира погода. ...

Як використовувати сипучі матеріали на дачі

03.09.2014

Як використовувати сипучі матеріали на дачі

Дачні роботи змушують нас замислюватися про відповідних будівельних матеріалах, і краще це зробити заздалегідь, ніж під час строкової будівництва або оформлений...

Виставка "Зелений тиждень", осінь 2014, Волгоград

02.09.2014

Виставка "Зелений тиждень", осінь 2014, Волгоград

Волгоградський Виставковий Центр «Регіон» запрошує Вас прийняти участь у XVIII спеціалізованій виставці ландшафтного дизайну, садово-п...

Правильні умови зберігання овочів і фруктів

30.08.2014

Правильні умови зберігання овочів та фруктів

Умови зберігання овочів і фруктів в дачних сховищах дуже суворі, і тому дотримувати їх потрібно по максимуму. Відноситься це до самих приміщень, ...

Прогулянки по саду наших читачів: сад Любові Теплової

29.08.2014

Прогулянки по саду наших читачів: сад Любові Теплової

Як і обіцяли, DachaDecor.com.ua представляє Вашій увазі сад одного з наших постійних відвідувачок сайту, яка любить красу і природу, стежить ...

Відсипання ділянки перед озелененням

28.08.2014

Відсипка ділянки перед озелененням

Питання: "Підкажіть, будь ласка, що зробити з ділянкою перед початком озеленення. Зараз була зроблена вирубка лісу, торфовище, місцевість &n...

Де зберігати овочі і фрукти на дачі

26.08.2014

Де зберігати овочі і фрукти на дачі

З самого початку літа ми збираємо урожай з саду та городу на власній дачі. Багато плоди вживаються відразу, в сирому вигляді, деякі консервуються...

Професійні садівники і красноярські дачники, охочі «похвалитися» урожаєм, зберуться на ярма...

25.08.2014

Професійні садівники і красноярські дачники, охочі «похвалитися» урожаєм, зберуться на ярмарку «Осінь на дачі»

З 18 по 21 вересня в Красноярську в МВДЦ «Сибір» пройде виставка-ярмарок «Осінь на дачі». Проект, присвячений закриттю дачно...

Що можна зробити зі старих речей на дачі

23.08.2014

Що можна зробити зі старих речей на дачі

Що можна зробити зі старих речей на дачі? На цю тему ми спілкувалися неодноразово і надавали нашим читачам безліч цікавих ідей, за що і...

Як використовувати габіони на дачі

21.08.2014

Як використовувати габіони на дачі

Використання габіонів стає все більш популярним в різних сферах. І тому ми вирішили сьогодні більш детально ознайомити вас з подібними конструкц...

Вибираємо водостічну систему для дачного будинку

20.08.2014

Вибираємо водостічну систему для дачного будинку

Облаштування дачного будинку включає в себе безліч робіт по підвищенню зовнішньої естетики будівлі, а також обладнання його необхідними системами. Однією...

Азаріна: сорти рослин і вирощування

20.08.2014

Азаріна: сорти рослин і вирощування

Про Азарине чи інакше Маурандии (ASARINA - MAURANDIA), рослині з сімейства Норчиковых, серед садівників відомо мало, а деякі про неї й не чули ...

Бріонія: вирощування і догляд

20.08.2014

Бріонія: вирощування і догляд

Бріонія (BRYONIA) відома також під назвою Переступень. Належить вона до сімейства Гарбузових. Це трав'яниста багаторічна рослина з дуже товстим...

Гіностемма: посадка й догляд, застосування

19.08.2014

Гіностемма: посадка й догляд, застосування

Гіностемма (Gynostemma) - багаторічна ліана, що відноситься до сімейства Гарбузових. Налічується понад 30 видів, найвідомішим з яких є...