Зимова теплиця своїми руками: вибираємо тип, будуємо і облаштовуємо зсередини

Зимова теплиця своїми руками - проста конструкція для складних процесівЗимова теплиця своїми руками - проста конструкція для складних процесівЗ настанням осені багато хто з нас не хочуть залишати дачу, адже вирощувати культури на власній ділянці не тільки цікаво, але і корисно з боку чистоти та екологічності продукту. З цього приводу сьогодні ми вирішили поговорити про те, яким чином створюється зимова теплиця своїми руками.

Подібна тема порушувалася нами раніше, коли ми вивчали будівництво теплиці термоса. Це дороге спорудження, яке вимагає безлічі сил, часу і знань, але може принести багато користі для рослин, які ви хочете вирощувати взимку. Погано те, що не всім нам по кишені будівництво подібної теплиці, так і споруджувати її необхідно в літній час, щоб до осені встигнути все організувати правильно. Але що робити, якщо бажання побудувати зимову теплицю прийшло зараз, коли на вулиці вже не дуже тепло і залишається все менше часу для подібної споруди? Як спорудити зимову теплицю швидко та за невеликі гроші, щоб мати всю зиму отримувати свіжу зелень, а може навіть і врожаї овочів? Не скажемо, що це просто і взагалі дешево, але є спосіб значно скоротити витрати, якщо, звичайно, ви зможете трохи стабілізувати власні запити.

Вибираємо тип зимової теплиці, складаємо план дій і приступаємо до спорудженняВибираємо тип зимової теплиці, складаємо план дій і приступаємо до спорудження

Вибираємо тип зимової теплиці

В першу чергу, нам необхідно визначити параметри теплиці, яку ми будемо будувати на дачній ділянці.

Функціональність теплиці

Визначаємо внутрішнє облаштування споруди залежно від культур, які будемо вирощувати всередині, адже в теплицях завжди можна посадити не тільки овочі, зелень, гриби і квіти, але навіть деякі екзотичні рослини. Тут вже точно варто розуміти, що витрати будуть зростати з кожним серйозним вимогою.

Розташування теплиці по відношенню до рівня грунту

Будь-яка опалювальна зимова теплиця може бути побудована, як теплиця-термос і заглиблена в грунт, може бути встановлена на поверхні ґрунту, а може бути облаштована і вже в готовому приміщенні, наприклад, у господарському приміщенні, в гаражі і так далі.

Правильно визначаємо функціональність теплиці і її розташування на дачній ділянціПравильно визначаємо функціональність теплиці і її розташування на дачній ділянці

Архітектурне рішення для зимової теплиці

Величезна кількість варіантів теплиць може ввести в деякий шок, адже сьогодні можна будувати арочні, горизонтальні, одне або подвійні теплиці, споруджувати комбіновані споруди або купувати готові конструкції, які необхідно буде лише встановити і так далі.

Будівельні матеріали для теплиці

Умовно розділити всі подібні споруди можна на теплиці з полікарбонату, засклені теплиці, дерев'яні, цегляні, металеві теплиці з накриттям та інші.

Підбираємо архітектуру зимової теплиці на дачі і будівельні матеріали для монтажуПідбираємо архітектуру зимової теплиці на дачі і будівельні матеріали для монтажу

Опалення та освітлення теплиці

Обов'язково слід визначитися з обладнанням для теплиці, яке виступить основним помічником у холодну і похмуру пору року. Вибираємо якісне опалення теплиці, а також практичне освітлення теплиці.

Теплиці за способом посадки і вирощування культур

Також, ще до початку будівництва зимової теплиці, вам необхідно визначити, як саме ви будете вирощувати рослини всередині неї. Вони можуть висаджуватися на грядках або в спеціальних контейнерах, які можна зручно розташувати по стелажах.

Будуємо теплицю, заздалегідь визначивши вид рослин для посадкиБудуємо теплицю, заздалегідь визначивши вид рослин для посадки

Вибираємо місце для зимової теплиці

Дуже важливо правильно визначити місце споруди теплиці. З цього приводу ми так само вели бесіду, коли спілкувалися раніше про встановлення теплиць на дачі, але зараз обов'язково нагадаємо, як зробити це правильно.

При установці теплиці головне розуміти, що вона повинна отримувати абсолютний максимум сонячного світла, а значить, її спорудження краще орієнтувати по довжині, зі сходу на захід. Крім того, необхідно встановлювати теплицю в більш-менш тихому місці, щоб сильні пориви вітру не охолоджували споруда. Також, намагайтеся розташувати теплицю зручно для себе, щоб і будівництво, і обслуговування було комфортним. Не забудьте про доступне і широкому вході у теплицю.

Правильно визначаємо місце розміщення зимової теплиці на дачній територіїПравильно визначаємо місце розміщення зимової теплиці на дачній території

Визначивши правильно розташування і тип теплиці, її призначення та внутрішнє оснащення, можна сміливо приступати до будівництва.

Будуємо зимову теплицю своїми руками

Побудувати теплицю швидко і недорого можна, але якщо ви поспішаєте, так як осінь з холодами наступають на п'яти, слід залучити до роботи кілька помічників, щоб спорудити конструкцію, обшити її і обтягнути, а також запустити в роботу максимально швидко. Сьогодні ми пояснимо вам, як це зробити досить швидко і дуже правильно, природно, враховуючи всі вимоги невисокого бюджету.

Як побудувати зимову теплицю своїми руками? З чого починати процес?Як побудувати зимову теплицю своїми руками? З чого починати процес?

Відразу ми хотіли б вибрати тип теплиці і визначити, з яких матеріалів її споруджувати. Крім того, визначити місце і внутрішнє оснащення. Але робити це ми будемо послідовно.

Отже, наша теплиця буде встановлена збоку господарської споруди, тобто, що примикає зимова теплиця напрямком із заходу на схід. Ми вирішили так зробити з багатьох міркувань - естетично привабливо, економія коштів на зведення (так як одна стіна вже є) і економія місця на ділянці, так як два різних споруди будуть впритул примикати друг до друга.

В якості матеріалів споруди ми вибрали цеглу для фундаменту, профільну трубу або дерев'яний брус для каркаса і полікарбонат для накриття. Звичайно, багатьом здасться, що це дорогі матеріали, але повірте, краще побудувати на зиму таку теплицю, років на 10, а то і більше, ніж теплицю з рейки та плівки, так як це стандартний річний парник, який в умовах зими прослужить в рази менше.

Будуємо примикає зимову теплицю, визначаємо її біля дачного будинку або господарської спорудиБудуємо примикає зимову теплицю, визначаємо її біля дачного будинку або господарської споруди

Будуємо фундамент зимової теплиці

Ми вирішили зробити щось на зразок термоса, але не поглиблювати теплицю, а просто трохи підняти цоколь.

Отже, встановлюємо фундамент під теплицю, стандартний стрічковий, на глибину 50 см, шириною 30-40 см і по всьому периметру теплиці. Бажано вибрати для заливки більш-менш теплі і сонячні дні, засипати піщану подушку, можна і шар гравію, встановити опалубку і залити цементний розчин за формою, проклавши його напрямок арматурою. Особливо перев'язувати нічого не доведеться, так як вага на фундамент буде невеликий, і ми впевнені, що з ним нічого не станеться навіть через багато років.

Фундамент повинен засвоюватися хоча б 5-7 днів, у жаркі дні змочуватися водою. Крім того, обов'язково обладнайте гідроізоляцію, особливо в тому місці, де буде примикання фундаменту з цоколем.

Готуємо грунт до фундаменту і заливаємо стрічковий фундамент під зимову теплицюГотуємо ґрунт до фундаменту і заливаємо стрічковий фундамент під зимову теплицю

Будуємо цоколь, стіни теплиці

Будівництво цоколя зимової теплиці - один з основних процесів, на який слід звернути увагу. Бажано підняти його з нового цегли, але якщо ми економимо, то і нормальний цегла б/у також підійде. Піднімаємо стіни теплиці приблизно на 100 см, це найбільш вдала висота в нашій справі. Зовнішні стіни будуємо в половину цегли, але їли є можливість, то і в цеглу. Стіна, яка буде примикати до спорудження, також повинна бути піднята цеглою, адже і тут нам знадобиться основа під каркас, а всередині теплиці цегла може послужити зручним уступом для виробництва полиць, рівнів і так далі. Обов'язково внесіть в план робіт і зведення тамбура, який необхідний для збереження тепла в теплиці і для зберігання інструменту, грунтосумішей, добрив і так далі. Тобто, у нас повинен вийти цоколь і стінки, які видом зверху будуть нагадувати двокімнатне помешкання з однією прохідною кімнатою. Спочатку невеликий тамбур, не менше 100-150 см в довжину до наступного приміщенню, а далі, після чергової двері, вже й сама теплиця.

Зводимо цоколь зимовій теплиці з природного каменюЗводимо цоколь зимовій теплиці з природного каменю

Дуже бажано встановити по периметру на стіни спеціальні кріплення під каркас. Наприклад, це може бути арматура, яка зробить серйозну перев'язку стіни з каркасом, або просто металевий куточок, який через кожні 50-70 см буде виходити з цегли. Повірте, встановлювати каркас на готові кріплення буде куди простіше, ніж без них.

Або ж зводимо цоколь і стіни теплиці з цегли, як і задумали ранішеАбо ж зводимо цоколь і стіни теплиці з цегли, як і задумали раніше

Каркас зимової теплиці

Ми багато разів говорили про найрізноманітніших каркасах, але сьогодні хочемо вибрати саме дерев'яний брус. Він буде дешевше профільної труби, добре послужить вам протягом кількох десятків років, змонтується дуже швидко, що нам і потрібно.

Вибираємо дерев'яний брус для монтажу каркасу зимової теплиціВибираємо дерев'яний брус для монтажу каркасу зимової теплиці

Дерев'яний брус встановлюється по периметру зведеної стіни через кілька днів після її побудови. Закріплюється на брус анкери, дюбелі або ж спеціальні металеві кріплення за допомогою куточка, який ми вивели із стіни.

Каркас монтується по периметру майбутньої теплиці, по всіх стінах, далі встановлюється спеціальна несуча по стіні споруди, до якого примикає наша теплиця, і встановлюється скелет. Створена рама повинна бути міцною і практичною, мати надійне скріплення з усіма прилеглими поверхнями, а також, хорошу стійкість. Крім того, каркас під дах повинен бути встановлений під правильним кутом, скажімо, в 25-30 градусів до рівня горизонту.

Встановлюємо дерев'яний каркас з бруса для зимової теплиці на дачіВстановлюємо дерев'яний каркас з бруса для зимової теплиці на дачі

Після установки, каркас слід обробити спеціальними засобами, про які ви можете прочитати детальніше у матеріалі про захист деревини на дачі.

Обшивка каркаса зимової теплиці полікарбонатом

Принцип дій можна підглянути в матеріалі, в якому ми описували споруда теплиці з полікарбонату. Тут у вас не буде рівно ніяких відмінностей, хіба тільки правильне пристрій полікарбонату і примикання його до стіни споруди, поруч з яким стоїть теплиця.

Далі ж все точно по алгоритму і технології робіт з полікарбонатом - точна порізка, акуратний монтаж, установка на спеціальне кріплення, закладення швів полікарбонату.

Обшиваємо каркас зимової теплиці полікарбонатом, обов'язково дотримуючись технологіїОбшиваємо каркас зимової теплиці полікарбонатом, обов'язково дотримуючись технології

Не забудьте продумати якісну вентиляцію в теплиці, встановіть, приміром, кватирки по периметру.

Герметичність зимової теплиці

Зимова теплиця, яку ми будуємо самостійно, повинна бути герметичною, адже холодні протяги будуть швидко змінювати температуру в негативну сторону, що дуже погано. Тому, монтажна піна і герметики вам в допомогу.

Герметичність теплиці необхідна не тільки для збереження тепла, але і для правильного регулювання температури всередині, на яку впливати зможете тільки ви, але не холод зовні.

Забезпечуємо повну герметичність зимової теплиці для максимального збереження теплаЗабезпечуємо повну герметичність зимової теплиці для максимального збереження тепла

Внутрішнє облаштування зимової теплиці на дачі

Побудувавши теплицю, зробивши її герметичною, встановивши кватирки і двері в основну споруду і перехід між тамбуром і оранжереєю, нам необхідно переходити до правильного облаштування теплиці, адже якщо споруда готове, то його необхідний швидше запустити в роботу.

Комунікації теплиці

Заводимо в теплицю необхідні нам комунікації, електрику і воду. Розподіляємо виходи під освітлення, встановлюємо запірну арматуру на подачу води.

Вибираємо світильники з допомог статей на сайті, адже про це ми також говорили, але вибираємо не просто для освітлення, але і строго за характеристиками рослин, на які будете робити упор.

Водопровід просто заводимо в теплицю, але якщо є можливість, то й готуємося до встановлення крапельного зрошення, адже стандартне розведення можна зробити швидко і недорого.

Заводимо комунікації в теплицю, встановлюємо освітлення і формуємо крапельне зрошення для рослинЗаводимо комунікації в теплицю, встановлюємо освітлення і формуємо крапельне зрошення для рослин

Грунт для теплиці

Вибираємо тип вирощування рослин на грядках або спеціальних стелажах, і готуємо теплицю під даний тип. Заносимо грунт, готуємо субстрати, добрива, спеціальні добавки. Встановлюємо освітлення саме там, де воно необхідно, підводимо воду. В принципі, справа за малим - встановити опалення і приступити до вирощування рослин.

Вибираємо якісний грунт вирощування, заносимо в теплицю і формуємо зони для рослинВибираємо якісний грунт вирощування, заносимо в теплицю і формуємо зони для рослин

Опалення зимової теплиці своїми руками

Сьогодні вибрати опалення під зимову теплицю складно тільки тому, що спеціальних установок для такого процесу є безліч, і більшість з них коштує досить дорого. Ми пропонуємо самий практичний варіант - вибрати для обігріву теплиці інфрачервоні обігрівачі, встановити їх за всім вимогам, але грунт під вирощування рослин прокласти біопаливом, яке буде зігрівати її протягом практично всієї зими, та ще й підживлювати необхідними компонентами. Це може бути кінський гній, який протягом 80 днів видає температуру при розкладанні в 33-38°С, перепрелая кора, яка видає температуру в 22-25°С протягом приблизно 110 днів, а також коров'ячий гній - 20°С близько 100 днів.

Найкраще опалення для зимової теплиці на дачі - інфрачервоне опаленняНайкраще опалення для зимової теплиці на дачі - інфрачервоне опалення

Щоб біопаливо перегоряла і виділяла температуру для обігріву, необхідно закладати його безпосередньо під шар грунту, постійно підтримувати її аерацію, а також вологість у теплиці, яка повинна стабільно триматися на рівні близько 70%.

Зимова теплиця своїми руками на відео: економ-варіант

Ми побудували фундамент теплиці і каркас, обшили конструкцію і зробили її герметичною, завели всередину воду, світло, встановили опалення і додали трохи хитрощів з біопаливом, застелили грунт, опрацювали його і готові до вирощування різноманітних культур взимку. Природно, навіть такий варіант стане в копієчку, а тому ми рекомендуємо вам вивчити відео про будівництво зимової теплиці своїми руками, яке ми показали вище, більш уважно. Можливо, вас влаштує варіант дерев'яної теплиці з накриттям у кілька шарів поліетилену.

Prev Next
Утеплення підлоги в гаражі на дачі

10.09.2014

Утеплення підлоги в гаражі на дачі

Утеплення підлоги в гаражі багато вважають необязательном процесом, але ж саме через пів всередину гаража надходить величезна кількість холоду взимку і про...

Підготовка до зими на дачі: корисні поради

08.09.2014

Підготовка до зими на дачі: корисні поради

Про зиму говорити ніколи не пізно, адже даний період переноситься дачею досить складно. Тому, з наближенням холодної пори року, ми починаємо...

Як облаштувати робоче місце в гаражі

06.09.2014

Як облаштувати робоче місце в гаражі

У кожного дачника достатньо турбот, і в осінній час їх не менше. Але тут виникає додаткова складність - холодна і сира погода. ...

Як використовувати сипучі матеріали на дачі

03.09.2014

Як використовувати сипучі матеріали на дачі

Дачні роботи змушують нас замислюватися про відповідних будівельних матеріалах, і краще це зробити заздалегідь, ніж під час строкової будівництва або оформлений...

Виставка "Зелений тиждень", осінь 2014, Волгоград

02.09.2014

Виставка "Зелений тиждень", осінь 2014, Волгоград

Волгоградський Виставковий Центр «Регіон» запрошує Вас прийняти участь у XVIII спеціалізованій виставці ландшафтного дизайну, садово-п...

Правильні умови зберігання овочів і фруктів

30.08.2014

Правильні умови зберігання овочів та фруктів

Умови зберігання овочів і фруктів в дачних сховищах дуже суворі, і тому дотримувати їх потрібно по максимуму. Відноситься це до самих приміщень, ...

Прогулянки по саду наших читачів: сад Любові Теплової

29.08.2014

Прогулянки по саду наших читачів: сад Любові Теплової

Як і обіцяли, DachaDecor.com.ua представляє Вашій увазі сад одного з наших постійних відвідувачок сайту, яка любить красу і природу, стежить ...

Відсипання ділянки перед озелененням

28.08.2014

Відсипка ділянки перед озелененням

Питання: "Підкажіть, будь ласка, що зробити з ділянкою перед початком озеленення. Зараз була зроблена вирубка лісу, торфовище, місцевість &n...

Де зберігати овочі і фрукти на дачі

26.08.2014

Де зберігати овочі і фрукти на дачі

З самого початку літа ми збираємо урожай з саду та городу на власній дачі. Багато плоди вживаються відразу, в сирому вигляді, деякі консервуються...

Професійні садівники і красноярські дачники, охочі «похвалитися» урожаєм, зберуться на ярма...

25.08.2014

Професійні садівники і красноярські дачники, охочі «похвалитися» урожаєм, зберуться на ярмарку «Осінь на дачі»

З 18 по 21 вересня в Красноярську в МВДЦ «Сибір» пройде виставка-ярмарок «Осінь на дачі». Проект, присвячений закриттю дачно...

Що можна зробити зі старих речей на дачі

23.08.2014

Що можна зробити зі старих речей на дачі

Що можна зробити зі старих речей на дачі? На цю тему ми спілкувалися неодноразово і надавали нашим читачам безліч цікавих ідей, за що і...

Як використовувати габіони на дачі

21.08.2014

Як використовувати габіони на дачі

Використання габіонів стає все більш популярним в різних сферах. І тому ми вирішили сьогодні більш детально ознайомити вас з подібними конструкц...

Вибираємо водостічну систему для дачного будинку

20.08.2014

Вибираємо водостічну систему для дачного будинку

Облаштування дачного будинку включає в себе безліч робіт по підвищенню зовнішньої естетики будівлі, а також обладнання його необхідними системами. Однією...

Азаріна: сорти рослин і вирощування

20.08.2014

Азаріна: сорти рослин і вирощування

Про Азарине чи інакше Маурандии (ASARINA - MAURANDIA), рослині з сімейства Норчиковых, серед садівників відомо мало, а деякі про неї й не чули ...

Бріонія: вирощування і догляд

20.08.2014

Бріонія: вирощування і догляд

Бріонія (BRYONIA) відома також під назвою Переступень. Належить вона до сімейства Гарбузових. Це трав'яниста багаторічна рослина з дуже товстим...

Гіностемма: посадка й догляд, застосування

19.08.2014

Гіностемма: посадка й догляд, застосування

Гіностемма (Gynostemma) - багаторічна ліана, що відноситься до сімейства Гарбузових. Налічується понад 30 видів, найвідомішим з яких є...