Клеома: посадка, догляд, використання

клеомаклеомаКлеома - прекрасний садовий квітка, який допоможе прикрасити будь-який куточок вашого ділянки своїм ніжним і вишуканим виглядом. Цвітіння клеомы захоплює своєю зовнішністю, схожої на вибух шампанського, а ставна зелень здатна здивувати самого вимогливого квітникаря. Сьогодні ми детально розповімо про те, як виростити клеому у себе в саду, як забезпечити рослині правильний догляд і вберегти від холодної зими.

Клеомы - це досить витривала і невибаглива рослина, яке переносить різкі зміни клімату і температур. Воно є дійсно оригінальним прикрасою саду тієї людини, який вирішив дати можливість клеоме показати себе і всю свою красу.

Зовні ця рослина - це прямостояче стебло, висота якого досягає півтора метрів. Верхня його частина прикрашена суцвіттям, яке дуже нагадує павука-багатоніжку. Рослина дуже міцне, добре кущиться, досить стійко ставиться до несприятливих погодних явищ - вітру, дощу та інше. Клеома має добре розвинену і потужну кореневу систему, яка активно підживлює рослину необхідними речовинами ґрунту і зміцнює його.

Листя клеомы двох типів - більш дрібні у верхній частині стебла, і великі в середній і нижній частині. Листки розміщуються по стеблу в черговому порядку, мають світло-зелений колір, вкриті дрібними колючками на внутрішній частині. У підстави листя є невеликі прилистки, які утворюють жорсткі шипи. Саме тому рослина і отримало другу назву - клеома колюча.

Вся рослина покривається дуже маленькими волосками, які мають у своїй структурі липкі залози, що виділяють сік. За рахунок цього є цікавий аромат.

вирощування клеомывирощування клеомы

Особливо оригінально і привабливо виглядають квіти клеомы з різноманітною, нерівномірним забарвленням, які зібрані в гроновидні суцвіття невеликого розміру, приблизно 3-4 см в діаметрі. Але, найчастіше, квітки, яких досить багато в рослини, пофарбовані в жовтий, пурпурний, білий, фіолетовий або рожевий колір. Також вони мають дуже приємний аромат, яким славиться клеома колюча.

Цвіте прекрасна рослина з червня по вересень. Відразу розпускаються нижні квітки суцвіття, потім більш верхні. В цей час суцвіття витягується.

Плоди клеомы - середньої довжини стручкообразные насіннєві коробочки з насінням жовтого або чорного кольору.

Вирощування клеомы

Ми вирішили розповісти вам про насіннєвому розмноженні клеомы, так як воно є найбільш простим і відрізняється ефективністю.

Насіння клеомы можна сіяти у відкритий грунт. Найкраще робити це в кінці листопада або на початку грудня. У такому разі ранньою весною квітка вже зможе здатися на поверхні грунту. Якщо ви вирішите вирощувати рослину розсадою, то її бажано починати висаджувати в теплиці у весняний період, приблизно на початку березня.

Посадка насіння

Отже, приготуйте грунт для рослини, він повинен складатися з городньої землі, перегною і піску в пропорції 2:2:1. Даною сумішшю наповнюються спеціальні скриньки для посіву, поверхню посипається деревною золою і насіння висіваються на глибину близько 1 див. Бажано посипати посадку компостом, що надасть позитивний ефект для сходів, які зазвичай з'являються на поверхні через 2-3 тижні.

Якщо хочете прискорити і підвищити схожість насіння, правильно обробіть їх до посадки, замочіть в Агаті або Эпине (використовуйте інструкцію на упаковці препарату). Таким чином, ви зможете забезпечити насіння можливістю більш стійко перенести деякі несприятливі умови. Після висівання насіння, помістіть ящики в світлому приміщенні і обов'язково постарайтеся облаштувати їм досвет на кілька годин на добу. Планомірно зволожуйте субстрат і чекайте сходів.

Догляд за сходами

По закінченню строків сходів, їм необхідно дати трохи часу, щоб зміцніти і, коли ви побачите перші сильні листочки на рослині, можете починати пікірувати розсаду. Для цього приготуйте окремі одноразові або торф'яні склянки невеликого розміру, з сумішшю торфу й перегною. Так як клеома погано ставиться до пересадження, намагайтеся не втратити під час пікіровки земляний ком, а також акуратно углубляйте рослина до сім'ядольних листочків. Якщо хочете зробити все правильно, то можете і взагалі сіяти насіння клеомы відразу в спеціальні торф'яні таблетки, так відсоток виживання розсади значно збільшиться.

Пікіровку слід проводити на ранніх термінах сходів, так рослина переживає її простіше. Після пікіровки розсада буде досить швидко розвиватися, навіть без використання додаткового підсвічування. Через 10-12 днів після пікіровки клеомы можна трохи удобрити рослини мінеральними добривами, далі ж проводити постійні підживлення через кожні 2 тижні.

клеома, посадка та доглядклеома, посадка і догляд

Полив розсади

Після гарного вкорінення розсади, її рекомендується поливати дуже обережно і рідко, але при цьому рясно, так як клеома відмінно росте в режимі сухо-волого. Для профілактики можливих захворювань, які, при появі можуть швидко втратити розсаду, її радять поливати легким розчином марганцівки.

Посадка і догляд

З причин світло - і теплолюбні рослини, клеому висаджують у відкритий грунт тільки в той період, коли нічні заморозки вже відступили. Бажано робити це в кінці травня, і підібрати місце для посадки сонячне і незатененное, з хорошим грунтом і без застоїв води.

Перед посадкою грунт слід підготувати - внести в нього компост і дві ложки комплексного добрива для садових квітів на кожен квадратний метр. Схема посадки - 40х50 див. Таку відстань дасть клеоме можливість пишно розростатися і цвісти, а також уникнути деяких захворювань, що виникають із-за надмірної густоти рослин. Після посадки полив повинен бути помірним, перезволожувати грунт не варто. Як кажуть фахівці: краще забути полити клеому, ніж полити її двічі.

Варто підняти питання і щодо удобрення грунту. Воно повинне бути помірним і точно підходити під запити рослини, інакше клеома буде погано цвісти і кущитися. Раз у 14 днів поливайте рослини розчином 2 ст.л "Фертика" на відро води. Якщо рослина вже ослаблене або страждає від нестачі підживлення, можна провести позакореневе підживлення - обприскування клеомы даними розчином з пульверизатора.

Збір насіння

Коли цвітіння клеомы припиняється, на місці квітів з'являються насіннєві коробочки, не встеживши за якими ви можете мимоволі стати власником килима клеом. Якщо посадки на ділянці розмірені і доповнюють дизайн ландшафту, вчасно збирати насіння з коробочок, щоб вони самовільно не потрапили в грунт. Із зібраних насіння ви зможете посіяти розсаду на наступний рік і поповнити насадження чудових квітів.

Види клеомы

Зараз у квіткових магазинах немає дефіциту, і ви можете купити клеому або її насіння дуже просто, але вам варто правильно орієнтуватися на сорти рослини, щоб розуміти, який з них найкращим чином підходить під певні умови вирощування і клімат. На сьогодні нам відомі такі сорти клеом:

  • Клеома Бризки шампанського, клеома Хаслера;
  • Клеома кольоровий фонтан і клеома біла;
  • Клеома Вишнева королева, а також сорти "Violet Queen", "Helen Cambell", "Rosakonigin" і "Gigant Pink Queen".

використання клеомы в садувикористання клеомы в саду

Використання

Ця рослина з успіхом застосовується ландшафтними дизайнерами в квіткових клумбах і міксбордерах. Також клеома оригінально виглядає в компанії з духмяним тютюном, ибейриком, лаватерой, але не менш чудово виглядає і в повній самоті. За рахунок великого зростання клеома може бути використана як фон квітника і поміщена на задній план, або бути застосована в якості живої огорожі серед насаджень більш низькорослих рослин.

Prev Next
Утеплення підлоги в гаражі на дачі

10.09.2014

Утеплення підлоги в гаражі на дачі

Утеплення підлоги в гаражі багато вважають необязательном процесом, але ж саме через пів всередину гаража надходить величезна кількість холоду взимку і про...

Підготовка до зими на дачі: корисні поради

08.09.2014

Підготовка до зими на дачі: корисні поради

Про зиму говорити ніколи не пізно, адже даний період переноситься дачею досить складно. Тому, з наближенням холодної пори року, ми починаємо...

Як облаштувати робоче місце в гаражі

06.09.2014

Як облаштувати робоче місце в гаражі

У кожного дачника достатньо турбот, і в осінній час їх не менше. Але тут виникає додаткова складність - холодна і сира погода. ...

Як використовувати сипучі матеріали на дачі

03.09.2014

Як використовувати сипучі матеріали на дачі

Дачні роботи змушують нас замислюватися про відповідних будівельних матеріалах, і краще це зробити заздалегідь, ніж під час строкової будівництва або оформлений...

Виставка "Зелений тиждень", осінь 2014, Волгоград

02.09.2014

Виставка "Зелений тиждень", осінь 2014, Волгоград

Волгоградський Виставковий Центр «Регіон» запрошує Вас прийняти участь у XVIII спеціалізованій виставці ландшафтного дизайну, садово-п...

Правильні умови зберігання овочів і фруктів

30.08.2014

Правильні умови зберігання овочів та фруктів

Умови зберігання овочів і фруктів в дачних сховищах дуже суворі, і тому дотримувати їх потрібно по максимуму. Відноситься це до самих приміщень, ...

Прогулянки по саду наших читачів: сад Любові Теплової

29.08.2014

Прогулянки по саду наших читачів: сад Любові Теплової

Як і обіцяли, DachaDecor.com.ua представляє Вашій увазі сад одного з наших постійних відвідувачок сайту, яка любить красу і природу, стежить ...

Відсипання ділянки перед озелененням

28.08.2014

Відсипка ділянки перед озелененням

Питання: "Підкажіть, будь ласка, що зробити з ділянкою перед початком озеленення. Зараз була зроблена вирубка лісу, торфовище, місцевість &n...

Де зберігати овочі і фрукти на дачі

26.08.2014

Де зберігати овочі і фрукти на дачі

З самого початку літа ми збираємо урожай з саду та городу на власній дачі. Багато плоди вживаються відразу, в сирому вигляді, деякі консервуються...

Професійні садівники і красноярські дачники, охочі «похвалитися» урожаєм, зберуться на ярма...

25.08.2014

Професійні садівники і красноярські дачники, охочі «похвалитися» урожаєм, зберуться на ярмарку «Осінь на дачі»

З 18 по 21 вересня в Красноярську в МВДЦ «Сибір» пройде виставка-ярмарок «Осінь на дачі». Проект, присвячений закриттю дачно...

Що можна зробити зі старих речей на дачі

23.08.2014

Що можна зробити зі старих речей на дачі

Що можна зробити зі старих речей на дачі? На цю тему ми спілкувалися неодноразово і надавали нашим читачам безліч цікавих ідей, за що і...

Як використовувати габіони на дачі

21.08.2014

Як використовувати габіони на дачі

Використання габіонів стає все більш популярним в різних сферах. І тому ми вирішили сьогодні більш детально ознайомити вас з подібними конструкц...

Вибираємо водостічну систему для дачного будинку

20.08.2014

Вибираємо водостічну систему для дачного будинку

Облаштування дачного будинку включає в себе безліч робіт по підвищенню зовнішньої естетики будівлі, а також обладнання його необхідними системами. Однією...

Азаріна: сорти рослин і вирощування

20.08.2014

Азаріна: сорти рослин і вирощування

Про Азарине чи інакше Маурандии (ASARINA - MAURANDIA), рослині з сімейства Норчиковых, серед садівників відомо мало, а деякі про неї й не чули ...

Бріонія: вирощування і догляд

20.08.2014

Бріонія: вирощування і догляд

Бріонія (BRYONIA) відома також під назвою Переступень. Належить вона до сімейства Гарбузових. Це трав'яниста багаторічна рослина з дуже товстим...

Гіностемма: посадка й догляд, застосування

19.08.2014

Гіностемма: посадка й догляд, застосування

Гіностемма (Gynostemma) - багаторічна ліана, що відноситься до сімейства Гарбузових. Налічується понад 30 видів, найвідомішим з яких є...