Проблеми і помилки при вирощуванні огірків

Головні проблеми і помилки, які можуть виникнути при вирощуванні огірківГоловні проблеми і помилки, які можуть виникнути при вирощуванні огірківвирощує Огірки кожен дачник, і не важливо, у теплиці або у відкритому грунті. Більш принципово розуміти агротехніку і не допускати помилок, інакше ні на грядках, ні в парнику огірка не буде. Тому сьогодні ми вирішили вивчити основні проблеми і помилки при вирощуванні огірків.

 

Посадка, підв'язка, полив і накриття - далеко не головні моменти у вирощуванні огірків, хоча і дуже серйозні. Необхідно розуміти всі найдрібніші деталі і сприятливі фактори, і тільки тоді можливий хороший урожай, в якому кожен огірочок буде один в один. Якщо ж допускати серйозні помилки, про які ми поговоримо далі, цвіт і зав'язь будуть підсихати і обсипатися, а плоди жовтіти, втрачати форму, пропадати на стеблі.

Хочете якісний урожай огірків? Дотримуйтесь правил посадки та догляду!Хочете якісний урожай огірків? Дотримуйтесь правил посадки та догляду!

Всі проблеми при вирощуванні огірків можна попередити або ж вирішити вчасно, і тільки в цьому випадку можливо, що ваші зусилля не марні.

З якими проблемами вирощування огірків ми можемо зіткнутися?

Відразу хочемо сказати, що ознаки проблем, а також самі вони за фактом, можуть змінюватися в залежності від географічної локації, клімату, рельєфу ділянки, загальною температури і її перепадів, якості і складу грунту, а також ще від десятків факторів, що природно, вашого особистого ставлення до культурних рослин. Але будемо сподіватися, що список порад з огірків, зібраний нашими фахівцями, допоможе вам хоча б частково вирішити проблеми і значно збільшити урожай, одночасно поставивши його якість на необхідний рівень!

Часті захворювання огірків

Однією з причин частих хвороб огірків є загущена посадка. В такому випадку, рослини не можуть бути правильно оброблені, заважають один одному з розвитком, не провітрюються і затримують в густоті зелені безліч інфекцій, які повинні були б вивітрюватися. Крім цього, сильно густа посадка швидше гине, так як навіть якщо захворювання або шкідники огірків виявлені вчасно (принаймні, швидко), то вони вже встигли перекинутися на безліч рослин на грядці або в теплиці.

Слід пам'ятати, що в залежності від сорту, на квадратному метрі посадки повинно бути 2-4 рослини. Ми ж намагаємося зайняти якомога більше землі, висаджуючи огірки через кожні 10-15 см в ряду, що дуже неправильно і призводить до проблем.

Одна з головних проблем вирощування огірка - часті захворюванняОдна з головних проблем вирощування огірка - часті захворювання

Атаки комах на огірки

Колонії шкідників можуть зіпсувати урожай в два рахунки. Про це прекрасно знають читачі DachaDecor.com.ua, які слідкують за нашими новинами через передплату і вивчали матеріал про павутинного кліща та інших комах-шкідників. Але можливо і серйозні пошкодження завдяки життєдіяльності огіркового комарика і паросткової мухи.

Дані комахи можуть непогано плодитися в органіці, якій удобрюються зелені грядки. А найбільш часто вони з'являються в тому випадку, якщо добрива погано закладені в грунт. Поселяючись на органічних добривах, комахи відкладають яйця, з яких розвиваються личинки і дорослі комахи, далі знищують вже самі кущі і плоди. Тому необхідно суворо дотримуватися агротехніку і обов'язково доглядати за огірками саме тим способом, який вказують фахівці.

Комахи на огірках також можуть стати серйозною проблемоюКомахи на огірках також можуть стати серйозною проблемою

Пожовтіння листків огірка

Часто огірки атакує павутинний кліщ, про який ми знову нагадуємо, так як комаха може дуже швидко знищити посадки і врожай. Але прояв тут специфічні, ми ж хочемо звернути увагу на пожовтіння листків точково, ніби на листя огірка покапала кислота.

Подібні ушкодження можуть викликати всихання і млявість, а значить, і неправильний розвиток самого плоду. А що найцікавіше, так це причина проблеми. Виявляється, що виною всьому може бути накриття, яке ми використовуємо в самому початку вирощування огірка, коли кущики знаходяться в стадії розсади. Далі, плівкове укриття використовується для обмеження сонячних променів спекотного літа, які можуть попалити зелену масу. І саме плівковий матеріал стає причиною подібних опіків.

Всі ми знаємо, що огірки не можна поливати в спеку, а тим більше, зрошувати їх дощуванням, так як на листі можливі опіки. Але в цей же час самостійно створюємо проблеми, натягуючи плівку над грядками. Зробивши вечірній полив, ми сприяємо появи конденсату, який, збираючись у краплі, що падає вниз на листя. Вода на листках і ранкове сонце - причина опіків.

Пожовтіння листків огірка, опіки водою і сонячним світломПожовтіння листків огірка, опіки водою і сонячним світлом

Поганий ріст молодої розсади огірка

Причина тут проста - рослини забиті більш сильними рослинами, а також їх кореневою системою. Тому слід вчасно видаляти бур'яни навколо і всередині грядки, тим самим звільняючи грунт і сприяючи збільшенню споживання корисних речовин з грунту, які тепер не витрачаються на підгодівлю бур'янів. Крім цього, посадка без бур'янів менш загущена, а тому краще провітрюється і менше піддається різноманітним захворюванням!

Чому молода розсада огірків може погано рости і розвиватися?Чому молода розсада огірків може погано рости і розвиватися?

Разнобойный урожай на кущах огірка

Проблема може мати місце з дуже багатьох причин, але одна з найпростіших - нерівномірний збір врожаю. Не варто чекати тиждень, щоб зібрати відразу відро огірків, не варто чекати і два, адже огірки люблять швидкий збір, хоч кожен день. Якщо ж залишати огірки на кущі, це буде значно знижувати темпи розвитку молодих зав'язей, що обов'язково позначиться на кінцевому результаті.

Збирайте огірок щодня, через день або два, але не рідше, особливо в той момент, коли почалося активне плодоношення!

Одна із серйозних проблем - поганий, неякісний або разнобойный урожай огіркаОдна із серйозних проблем - поганий, неякісний або разнобойный урожай огірка

Подібних проблем дуже багато, і докладно описати кожну з них неможливо просто фізично. Тому ми поставили акцент на найбільш частих, і далі хочемо перейти до помилок дачників, завдяки яким ці проблеми, а також і багато інших, що виникають.

Типові помилки при вирощуванні огірків на дачі

Помилок ми представимо трохи більше, так як набагато правильніше буде вивчати саме їх, і максимально виключати!

Неправильне провітрювання грядок

Ні в якому разі не допускайте протягів і різкої зміни температури в теплиці, якщо вирішили провітрити огірки. Робити це варто лише в тому випадку, коли температура перевищує +30°С, і дуже акуратно, по черзі відкриваючи теплицю з кожної бік.

Намагайтеся дуже серйозно ставитися до правил провітрювання теплиціНамагайтеся дуже серйозно ставитися до правил провітрювання теплиці

Надлишковий полив

Огірки люблять воду, але тільки в постійно помірних кількостях. Сушити ґрунт не варто, але і переливати також не слід, адже, якщо мова йде про теплиці, то постійний застій вологи в грунті - прямий шлях до гнилей та різноманітним шкідників, яких з даної середовища вивести буде занадто складно!

Правильним вважається системний і рівномірний полив огірків, переливати рослини не вартоПравильним вважається системний і рівномірний полив огірків, переливати рослини не варто

Невміле формування кущів

Якщо ви кинете огірки напризволяще, то саме такий урожай і отримаєте - слабкий і дуже незначний. Тому намагайтеся не тільки поливати і провітрювати, підв'язувати і акуратно підгодовувати рослини, але і формувати їх.

Обов'язково видаляйте зайві пагони прищипыванием, щоб зменшити густоту куща. Особливо це необхідно спочатку, і в нижній частині куща. Видаляйте пазухові пагони на кілька листів від поверхні грунту, робіть це вранці, поки сонце не так високо.

Не забувайте про формування кущів огірка, що дуже важливо для майбутнього врожаюНе забувайте про формування кущів огірка, що дуже важливо для майбутнього врожаю

Посадка огірків на одному місці

Якщо огірки дали гарний врожай, це не привід вирощувати їх на одному місці десятиліттями. Ні, звичайно, це можливо, і ми будемо тільки раді, якщо гарна і багата грунт може наситити рослини поживними речовинами. Але часто грунт накопичує не тільки позитивні, але і негативні фактори - інфекції, личинки комах і так далі. І, якщо навіть у перші кілька років огірки не хворіли, то пізніше можуть бути повністю знищені в найкоротші терміни. Намагайтеся міняти розташування хоча б раз у кілька років.

Не висаджуйте огірки багато років на одному місці, інакше можете втратити врожаюНе висаджуйте огірки багато років на одному місці, інакше можете втратити врожаю

Посадка огірка за календарем

Місячний календар, календар свят, інші дати - зовсім не привід на них орієнтуватися, адже посадка рослин має ряд вимог, стосується це і огірків. Необхідно вибрати оптимальний момент по погоді, почекати прогрівання грунту, прорахувати час посадки таким чином, щоб сходи не були пошкоджені нічними заморозками. Звичайно, іноді, скажімо, висаджені в "чистий четвер" насіння дають відмінні сходи, але прив'язуватися до цієї дати ми не радимо!

Не варто завжди орієнтуватися на календар, слідкуйте за погодою при посадці!Не варто завжди орієнтуватися на календар, слідкуйте за погодою при посадці!

Посадка дуже дорослою розсади огірків

Висаджені розсадою огірки часто показують хороший результат, але для цього не потрібно перетримувати розсаду, вирощувати її до півметра і відразу переносити у відкритий грунт. Тут може бути відразу два негативних фактори - розсада не витримає своєї ваги при пересадці і травмується, або ж розсада з квартири (теплиці) не встигне адаптуватися, не загартується і просто пропаде при першому протязі або заморожуванню.

Високі кущі розсади - далеко не показник сили рослин і гарного врожаюВисокі кущі розсади - далеко не показник сили рослин і гарного врожаю

Посадка насіння бідний грунт

Сподіваючись на звичний либонь, багато дачники практикують посадку в просту, бідний грунт. При цьому вони обробляють насіння стимуляторами росту, проводять стратифікацію або по-іншому готують їх для більш якісного врожаю в майбутньому. Але все це марна трата часу, якщо огірки висаджуються в грунт, не удобрений органікою. Якщо ж у вас немає можливості використовувати органічні підгодівлі, подивіться наші статті про компості та інших добривах для саду і городу, з їх допомогою ви зможете знайти вихід із ситуації.

Не варто проводити посадку насіння в бідну грунт!Не варто проводити посадку насіння в бідну грунт!

"Рівняння" на екологічний продукт

Чому б і ні? Завжди хочеться їсти смачне і здорове, але тільки не завжди воно виросте без правильної обробки. Багато інфекції, шкідники і хвороби вбивають тільки хімічними засобами, а тому вам слід використовувати дуже сильні сорти і проповідувати ідеальну агротехніку, або ж обробляти огірки стандартно, якщо ви вибираєте сучасні динамічні гібриди.

Виняток отрут і добавок можливо, але тільки в залежності від сорту огіркаВиняток отрут і добавок можливо, але тільки в залежності від сорту огірка

Ігнорування захворювань кущів

Пожовтіли листочки - нічого страшного, пропав один кущик - не біда, адже є ще... і так далі. Дуже неправильна думка, адже ознаки захворювання рослин на грядці - тривожний дзвіночок, який вимагає негайних дій. Правильною вважається і взагалі потрійна обробка, саме профілактична, навіть якщо тільки з'явилися незначні ознаки захворювання огірків. Обробіть рослини за першим листям, перед самим цвітінням або через 10 днів після першої обробки, а також за два тижні до появи зеленцов.

Будь-яке захворювання огірків на грядках припиняйте моментально!Будь-яке захворювання огірків на грядках припиняйте моментально!

Разове добриво огірків

І знову до добрив. Раніше ми казали, що без органіки вирощування даної культури просто нереально. Органіка потроху віддає поживні речовини і забирає з грунту шкідливі солі. Те саме і з мінеральними добривами, які огірки люблять не менше. Але люблять поступово і невеликими кількостями. А тому можна підгодовувати рослини раз в десять днів, виливаючи на квадратний метр відро води з мінеральними добривами (1 столова ложка комплексного добрива на 10 л води).

Підживлення під огірки вносяться поступово, разове добриво не піде на користь!Підживлення під огірки вносяться поступово, разове добриво не піде на користь!

Очікування великих огірків

Ні в якому разі не можна збирати великі огірки, точніше, постійно чекати їх. Виявляється, огірок - розумне рослина, яка працює не на врожай, а на насіння. Тому, якщо на кущику ви чекаєте великогабаритний плід, за його появи зростання інших просто припиняється. Не давайте рослині наблизитися до своєї мети, і тоді ви отримаєте набагато більший урожай!

Збирайте врожай вчасно, адже при появі огірків на насіння, кущ перестає активно плодоноситиЗбирайте врожай вчасно, адже при появі огірків на насіння, кущ перестає активно плодоносити

Більше рослин на грядці - більше урожай!

Взагалі неправильний принцип, так як у кожного сорту культури є рекомендована густота посадки. Взагалі, правильно вирощувати лише кілька кущів на квадратному метрі (хоча на дачах ми висаджуємо насіння через кожні 15-20 см). Дивіться інструкцію до посадки по кожному новому сорту і обов'язково дотримуйтеся рекомендацій!

Для отримання якісного врожаю огірків слід дотримуватися схеми посадки за сортамиДля отримання якісного врожаю огірків слід дотримуватися схеми посадки по сортам

Даний перелік типових помилок також не повний, і багато з них можуть бути регіональними, мати пряму залежність від сорту та інших факторів. Тому намагайтеся просто дотримуватися агротехніку, любити рослини і забезпечувати їм найкращий догляд. Саме в цьому випадку можливий якісний урожай.

Помилки і проблеми у вирощуванні огірків є навіть у найбільш досвідчених профі, а тому не варто засмучуватися, якщо другий або третій рік поспіль не вдалося вийти на поставлені раніше цілі. Кожен день ви купуєте певний досвід і вчіться разом з нами, а тому вже незабаром нас чекає дійсно серйозний урожай соковитих і хрустких огірочків.

Вчимося правильно вирощувати огірки (відео)

Звертаємося до нашим постійним читачам і знову прибулим на сайт DachaDecor.com.ua з проханням ділитися своїми спостереженнями та ідеями в коментарях до кожної статті. Дана інформація корисна для всіх нас!

Prev Next
Утеплення підлоги в гаражі на дачі

10.09.2014

Утеплення підлоги в гаражі на дачі

Утеплення підлоги в гаражі багато вважають необязательном процесом, але ж саме через пів всередину гаража надходить величезна кількість холоду взимку і про...

Підготовка до зими на дачі: корисні поради

08.09.2014

Підготовка до зими на дачі: корисні поради

Про зиму говорити ніколи не пізно, адже даний період переноситься дачею досить складно. Тому, з наближенням холодної пори року, ми починаємо...

Як облаштувати робоче місце в гаражі

06.09.2014

Як облаштувати робоче місце в гаражі

У кожного дачника достатньо турбот, і в осінній час їх не менше. Але тут виникає додаткова складність - холодна і сира погода. ...

Як використовувати сипучі матеріали на дачі

03.09.2014

Як використовувати сипучі матеріали на дачі

Дачні роботи змушують нас замислюватися про відповідних будівельних матеріалах, і краще це зробити заздалегідь, ніж під час строкової будівництва або оформлений...

Виставка "Зелений тиждень", осінь 2014, Волгоград

02.09.2014

Виставка "Зелений тиждень", осінь 2014, Волгоград

Волгоградський Виставковий Центр «Регіон» запрошує Вас прийняти участь у XVIII спеціалізованій виставці ландшафтного дизайну, садово-п...

Правильні умови зберігання овочів і фруктів

30.08.2014

Правильні умови зберігання овочів та фруктів

Умови зберігання овочів і фруктів в дачних сховищах дуже суворі, і тому дотримувати їх потрібно по максимуму. Відноситься це до самих приміщень, ...

Прогулянки по саду наших читачів: сад Любові Теплової

29.08.2014

Прогулянки по саду наших читачів: сад Любові Теплової

Як і обіцяли, DachaDecor.com.ua представляє Вашій увазі сад одного з наших постійних відвідувачок сайту, яка любить красу і природу, стежить ...

Відсипання ділянки перед озелененням

28.08.2014

Відсипка ділянки перед озелененням

Питання: "Підкажіть, будь ласка, що зробити з ділянкою перед початком озеленення. Зараз була зроблена вирубка лісу, торфовище, місцевість &n...

Де зберігати овочі і фрукти на дачі

26.08.2014

Де зберігати овочі і фрукти на дачі

З самого початку літа ми збираємо урожай з саду та городу на власній дачі. Багато плоди вживаються відразу, в сирому вигляді, деякі консервуються...

Професійні садівники і красноярські дачники, охочі «похвалитися» урожаєм, зберуться на ярма...

25.08.2014

Професійні садівники і красноярські дачники, охочі «похвалитися» урожаєм, зберуться на ярмарку «Осінь на дачі»

З 18 по 21 вересня в Красноярську в МВДЦ «Сибір» пройде виставка-ярмарок «Осінь на дачі». Проект, присвячений закриттю дачно...

Що можна зробити зі старих речей на дачі

23.08.2014

Що можна зробити зі старих речей на дачі

Що можна зробити зі старих речей на дачі? На цю тему ми спілкувалися неодноразово і надавали нашим читачам безліч цікавих ідей, за що і...

Як використовувати габіони на дачі

21.08.2014

Як використовувати габіони на дачі

Використання габіонів стає все більш популярним в різних сферах. І тому ми вирішили сьогодні більш детально ознайомити вас з подібними конструкц...

Вибираємо водостічну систему для дачного будинку

20.08.2014

Вибираємо водостічну систему для дачного будинку

Облаштування дачного будинку включає в себе безліч робіт по підвищенню зовнішньої естетики будівлі, а також обладнання його необхідними системами. Однією...

Азаріна: сорти рослин і вирощування

20.08.2014

Азаріна: сорти рослин і вирощування

Про Азарине чи інакше Маурандии (ASARINA - MAURANDIA), рослині з сімейства Норчиковых, серед садівників відомо мало, а деякі про неї й не чули ...

Бріонія: вирощування і догляд

20.08.2014

Бріонія: вирощування і догляд

Бріонія (BRYONIA) відома також під назвою Переступень. Належить вона до сімейства Гарбузових. Це трав'яниста багаторічна рослина з дуже товстим...

Гіностемма: посадка й догляд, застосування

19.08.2014

Гіностемма: посадка й догляд, застосування

Гіностемма (Gynostemma) - багаторічна ліана, що відноситься до сімейства Гарбузових. Налічується понад 30 видів, найвідомішим з яких є...