Боротьба з хворобами і шкідниками огірків

Боротьба з хворобами і шкідниками огірківБоротьба з хворобами і шкідниками огірківБоротьба з хворобами і шкідниками огірків є однією з основних турбот дачників, які практикують вирощування цього овочу на власній ділянці. Сьогоднішній наш матеріал присвячений саме цій темі.

 

Понад 70% дачників, які займаються городами на території земельних ділянок, вирощують огірки та інші популярні культури. Вибір ділянки, підготовка насіння, добриво грунту і довготривалий догляд - ось лише невеликий список тих турбот, які виявляються рослині для отримання високих результатів по закінченню сезону. Але всі вони можуть бути перекреслені в один момент, і на кущах огірків на грядці, на сітці у відкритому грунті або на шпалері в парнику не виявиться довгоочікуваних огірочків, або їх якість буде дуже поганою. Можливо це в тому випадку, якщо культуру атакують шкідники, або ж огірки будуть заражені деякими захворюваннями. Природно, втрачати урожай дуже хочеться, тим більше в той момент, коли огірки почали цвісти і показали зав'язь. А тому, слід прийняти крайні заходи і поборотися за свої права на смачні і ароматні плоди огірків, які потрібні для свіжих салатів або консервації.

Профілактика хвороб і шкідників огірка

Ще в той момент, як ви тільки подумали про висадку огірків на дачі у цьому сезоні, ви повинні одночасно передбачити профілактичні заходи, які не тільки допоможуть врятувати огірки від шкідників і захворювань, але і зможуть запобігти їх. Невеликий список вимог, на який ви витратите не так багато часу, врятує не тільки рослини і кількість врожаю, але і його якість, тим більше, якщо ви займаєтеся сортовими культурами. Отже, якою повинна бути правильна профілактика захворювань і шкідників огірків?

  • Висаджувати в грунт потрібно тільки якісне насіння, які пройшли підготовку і знезараження.
  • Висівати підготовлені насіння огірків потрібно тільки в добре прогрітий грунт. Мінімальна температура на глибині 8-10 см повинна бути не менше +12+14°С.
  • Висаджувати огірки прийнято тільки у якісну грунт, чисту, пухку, заправлений добривами, родючий.
  • Щоб огірки менше страждали від різного роду захворювань, необхідно вибирати сорти, що мають до них стійкість.
  • Необхідно обов'язково видаляти з грядки всі рослинні залишки, незалежно від того, яку культуру вони належать. Найбільш правильно буде спалювати їх за територією дачної ділянки.
  • Не варто забувати про прополювання рослин, адже бур'яни не тільки заважають рости і дозрівати огірків, але також є і переносниками багатьох інфекцій.
  • Слід бути дуже уважним з посадкою та доглядом, дотримуватися сівозміни.
  • Обов'язково потрібно по максимуму знищувати хворі рослини на грядці, близько неї, а також, відловлювати і знищувати шкідників, які тільки з'являються в районі посадки.
  • Важливо і правильне удобрення ґрунту, норми і періодичність її внесення, а також, знезараження грунту, якщо вирощуються огірки в теплиці.

Пам'ятайте, провести вчасну профілактику і тим самим зберегти врожай, набагато простіше, ніж постійно лікувати рослини і витрачати час на спроби позбутися від шкідників огірків даремно.

Хвороби та шкідники огірка (відео)

Боротьба з хворобами огірків

Борошниста роса огірка

Вважається, що борошниста роса - найпоширеніше захворювання, і не тільки огірків, але й багатьох інших культур. Вражає захворювання листяну частина рослини, трохи рідше її ознаки можна виявити на стеблах і черешках, ще рідше - на плодах огірка. Проявляється борошниста роса огірка на верхній частині аркуша, невеликим білим плямою, яке поступово охоплює весь аркуш, а далі, і вся рослина. З плином часу, захворювання негативно впливає на рослину, і від його загального куща опадають цілі батоги, які вже пофарбовані в бурий колір. Рослина потроху гине, а якщо і продовжує зростати в хворому стані, то якість його плодів помітно знижується, а кількість огірків зменшується.

Даному захворюванню сприяє підвищена вологість і постійні перепади температур, загущенность посадки, бур'яни всередині грядки. Відмінно розвивається борошниста роса огірка і при поливі рослини холодною водою, з-за вітрів і протягів, а також у тому випадку, якщо дачники вибирають для щорічної посадки одне і те ж місце. Захворювання залишається в ґрунті, на бур'янах, подорожнику, а також на хворих рослинах, що залишилися в зиму на грядці.

Боротьба з борошнистою росою огірка

Існує безліч способів боротьби з даним захворюванням:

  • Необхідно висаджувати тільки сильні і стійкі сорти огірка і його гібриди;
  • При перших ознаках захворювання, уражені частини рослини обриваються і знезаражуються або спалюються;
  • Якщо рослина продовжує хворіти, кущ обробляють порошком меленої сірки (близько 25-30 г на 10 м2 посадки), або ж розчином колоїдної сірки (0,3%-я сірка, 25-30 г на відро води);
  • Ефективним вважається і обприскування рослин коров'яком;
  • Щоб хвороба не вражала рослини в наступному сезоні, необхідно знищувати рослинні залишки і проводити глибоку вскопку грунту грядки;
  • Якщо борошниста роса тільки була помічена на огірках, необхідно збільшити норми підживлення ґрунту калієм;
  • Якщо ж хвороба продовжує поширюватися і наражати на небезпеку всю грядку, можна застосувати отруйну хімію - Топаз або Оксихом, строго за інструкцією виробника.

Борошниста роса огірка: виявлення захворювання і боротьбаБорошниста роса огірка: виявлення захворювання і боротьба

Пероноспороз огірка (Несправжня борошниста роса огірка)

Дане захворювання легко знищує цілі поля огірків, якщо вчасно не звернути уваги і не надати допомогу культурі. Проявляється пероноспороз жовто-зеленими плямами зі світло-зеленим нальотом, які відразу атакують верхні частини аркуша огірка. Плями можуть бути різноманітної форми, вони швидко перекидаються на всі рослини, утворюючи і фіолетовий наліт на нижній частині листя. Найбільш часто захворювання проявляється в середині липня (в теплицях і в червні), і швидко вражає не тільки сама рослина, але і всі сусідні насадження.

Несправжня борошниста роса огірків поширюється за рахунок конденсату, високої вологості навколишнього середовища, перепадів температур вночі і вдень, з-за холодного поливу, ранкової холодної роси і туману. Поширюється дуже швидко, так як переноситься навіть вітром.

Боротьба з помилковою борошнистою росою огірків

Боротися з пероноспорозом фахівці рекомендують наступними способами:

  • Обробка насіння перед посадкою, прогрівання і знезараження розчином перманганату калію;
  • Висадка відбувається тільки в прогріту і здорову грунт, не допускається перезволоження. Полив молодих рослин тільки підігрітою водою, обов'язкові підживлення на всіх етапах вирощування огірка;
  • Якщо захворювання вже є на грядці, рослини обробляють молочним розчином (1:9 з додаванням 10 крапель йоду на кожні 10 л), також, розчином сечовини ( не більше 1 г на 1 літр води);
  • Можна провести і обробку рослин розчином бордоської суміші;
  • Якщо захворювання було відмічено на грядці, рекомендуємо близько п'яти років не висаджувати на даному місці огірки;
  • Якщо впоратися з пероноспорозом не виходить, радимо опрацювати огірки хімією.

Несправжня борошниста роса огірків: профілактика і лікування рослинНесправжня борошниста роса огірків: профілактика і лікування рослин

Біла гнилизна огірка

Дане захворювання швидко поширюється по рослині, охоплюючи листяну частина, стебла, вусики, і навіть цвітіння і зав'язь. Всі частини рослини покриваються своєрідною слизом і нальотом.

Добре почувається біла гниль на огірки в теплицях, де можлива підвищена вологість повітря, застої повітря, висока загущенность посадок, а також перепади температур. Пам'ятайте, що збудники захворювання надовго залишаються в ґрунті, де росло захворіла рослина.

Боротьба з білою гниллю огірка

  • В першу чергу, вирівнюють агротехніку огірка до належного рівня, також, врівноважують вологість і температуру, роблять посадки більш рідкісними і без бур'янів на грядці;
  • Хворі частини рослини акуратно зрізують і спалюються за територією дачі, ранки ж після зрізу припудриваются вапном або золою;
  • Проводиться повна дезінфекція теплиці або грунту біля грядки, також, проводиться підгодівля рослин (на відро води 2 г мідного купоросу і 10 г сечовини, витрата обприскування - 1 л на 10 м2.

Біла гнилизна огірка: як швидко вилікувати рослину і врятувати урожай?Біла гнилизна огірка: як швидко вилікувати рослину і врятувати урожай?

Коренева гниль огірків

Коренева гниль може вражати розсаду і навіть дорослі рослини, незалежно від місця висадки. Біля куща огірка відмирає частина кореня, починає хворіти вся коренева система і шийка рослини, стебло стає тонким і рослина повільно гине. Якщо говорити про хід захворювання, то коренева гниль "спалює" корінь, а стебло стає трухлым.

Поширюється коренева гниль огірка за рахунок неправильного посіву (неякісне насіння, холодна грунт), завдяки холоднішому поливу, важкої грунті, підвищеної вологості, температурних коливань. Інфекція може надовго залишатися в ґрунті грядки і на залишках хворих кущів огірка.

Боротьба з кореневою гниллю огірка

  • Полив тільки теплою водою, не під корінь рослини;
  • Обробка очищеної від грунту нижній частині рослини крейдою або свіжими тирсою, піском або торфом;
  • Нормалізація температури і вологості навколишнього середовища, своєчасна прибирання бур'янів;
  • Якщо рослина заболіло, його уражені частини слід видалити з грядки. Якщо ж воно стало марніти, рослина і зовсім варто видалити з території дачі;
  • Зрізи рослин слід припудрювати, грунт дезінфікувати, полив на час зробити помірним, провести опудривание грунту грядки (на будь-якому місці посадки) сухим хлорним вапном (близько 150-200 г на кожен квадратний метр грядки, і обов'язково закрити граблями);
  • Після виявлення захворювання та вжитих заходів - прибирання хворих рослин з грядки і знезараження грунту, всі ящики, шпалери, розтяжки інструмент і інше, слід перемити з порошком).

Коренева гниль огірка - захворювання, яке швидко губить урожайКоренева гниль огірка - захворювання, яке швидко губить врожай

Антракноз огірка

Хвороба огірка проявляється великими округлими плямами жовто-бурого кольору на сім'ядолях і листяної частини рослини, але, внаслідок підвищеної вологості, рослина покривається нальотом і рожевого кольору. Наліт поширюється по рослині, концентрується в деяких місцях, утворює невеликі ранки і вбиває рослина. Хвороба швидко впливає на огірки, кущі яких темніють, а плоди зморщуються. Сила захворювання зростає з підвищеною вологістю, росами й дощами, антракноз швидко перекидається на кореневу систему і губить рослина. Після цього, інфекція може передаватися з залишками рослин та насінням.

Боротьба з антракнозом огірка

  • Потрібно висівати тільки здорове насіння і тільки в добре підготовлену, прогріту грунт;
  • Щороку якісно обробляти грунт, знищувати рослинні залишки і бур'яни, правильно проводити зміну рослин;
  • Якщо ви виявили захворювання, радимо відразу обробити рослини бордоською сумішшю (за 4-5 днів до збору врожаю з періодичністю в тиждень), або суспензією хлорного вапна (35-40 г на відро води, за 20 днів до збору врожаю з періодичністю в 10 днів).

Антракноз огірка: ефективні методи порятунку рослини від захворюванняАнтракноз огірка: ефективні методи порятунку рослини від захворювання

Кладоспориоз огірка (Оливкова плямистість огірка)

Дане захворювання вражає плоди огірка, і тільки в рідкісних випадках стеблових та листяну частина. Плоди покриваються дрібними, але численними водянистими плямами, які зростають і стають твердими. У цей момент, шкірка огірка тріскається, плід стає кривий форми, листя деформуються, зав'язі огірка гинуть.

Оливкова плямистість поширюється по повітрю, може заразити посадки огірка під час дощу або при поливі.

Боротьба з оливковою плямистістю огірка

  • Намагайтеся вибирати стійкі до захворювання сорти огірка для посадки;
  • Якщо огірок вирощується в теплиці, знижуйте вологість навколишнього середовища;
  • Обробляйте рослини бордоською сумішшю, 15%-им її розчином, в якості профілактики;
  • Обов'язково проводите підживлення сульфатом калію.

Кладоспориоз огірка - захворювання рослини, яке вражає плодиКладоспориоз огірка - захворювання рослини, яке вражає плоди

Боротьба з шкідниками огірків

Баштанна попелиця

Баштанну тлю зустріти на огірку не проблема. Дрібні комахи, які знищують все на своєму шляху, розташовуються з нижньої частини листа, атакують квіти, зав'язь і плоди огірка. В період її активної діяльності і розмноження, з рослини скидають листя, квітки в'януть, врожай різко знижується за рахунок ослаблення материнської рослини. Якщо ж в період атаки попелиці спостерігається волога погода, рослини часто і зовсім не вдається врятувати.

Боротьба з баштанної попелиць

  • Потрібно вчасно прибирати рослинні залишки з ділянки, намагатися знищувати бур'яни;
  • Також, необхідно дотримуватися зміну рослин, перекопувати грунт з осені, знезаражувати грунт;
  • Якщо тля вже з'явилася на рослинах, провести обприскування сброженной травою (1 кг трави настояти цілий день на відро води), або обприскування розчином золи (200 г золи і 50 г струганого мила на 10 л води);
  • Ґрунтовні колонії баштанної попелиці з огірка видаляють Інта-Віром, по інструкції.

Як боротися з баштанної попелиць на огірках?Як боротися з баштанної попелиць на огірках?

Павутинний кліщ

Павутинний кліщ живе на нижній стороні листа огірка і живиться його зеленню. Дрібне сисна комаха червоно-зеленого кольору дуже небезпечно для огірків, особливо в теплицях. Ушкоджуючи рослини і обплітаючи листя дрібної павутинкою, кліщ губить цілі грядки, особливо в жарку погоду, коли кількість особин значно збільшується.

Боротьба з павутинним кліщем

  • Перше, що необхідно запам'ятати, це правильне зволоження ґрунту і, якщо для багатьох захворювань або шкідників сприятливою є перезволожений грунт, то для павутинного кліща стихія - пересушений ґрунт під огірками;
  • Обов'язково слід проводити очищення грунту в теплицях і дезінфекцію;
  • Досить непогано справляється з колоніями кліща настій часнику або цибулі (200 г лушпиння на 10 л води) і періодичне обприскування, 4-5 разів за весь сезон;
  • Також, слід постійно стежити за чистотою грядки, температурою навколишнього середовища (якщо огірок вирощується в теплиці);
  • Щоб знищити павутинного кліща на огірку природним способом, можна посадити поруч кріп, цвітіння якого приваблює сонечок - ворогів багатьох шкідників рослин.

Павутинний кліщ на огірку: кращі методи боротьбиПавутинний кліщ на огірку: кращі методи боротьби

Мурахи

З одного боку, мурахи корисні для дачної території, але з іншого, вони риють безліч підземних ходів, осаджують деякі рослини, а також, наводять на рослини тлю.

Боротьба з мурахами

  • Боротися з мурахами можна з допомогою спеціальних пасток - пляшок із солодким сиропом;
  • Потрібно частіше рихлити ґрунт на грядках огірків;
  • Якщо ви помітили мурашині гнізда, вони перекапываются і заливаються гасом;
  • Вивести мурах можна методом опудрювання грунту гашеним вапном або золою, а також, обдаючи їх гнізда окропом.

Мурахи атакують огірки? Не біда, завжди є дієвий засібМурахи атакують огірки? Не біда, завжди є дієвий засіб

Слимаки

Основна життєдіяльність слимаків відбувається в нічний час доби, коли вони, не боячись денного світла, пожирають зелень огірка і псують плоди, виїдаючи м'якоть. Також, слимаки псують якість врожаю слідами слизу і темним послідом.

Боротьба зі слимаками

  • Боротися зі слимаками в огірках можна методом запилення грунту золою, гашеним вапном, постійно вскапывая грунт;
  • Обов'язково необхідно стежити за чистотою ділянки та прибиранням рослинних залишків;
  • Непоганим методом боротьби зі слимаками вважається розкладка по ділянці спеціальних укриттів, під якими слимаки і будуть збиратися в ранковий час (лопухи, ганчірки, дошки, шматки картону). Також, завжди можна обробити грядки огірків Метальдегидом.

Як швидко і ефективно позбутися від слимаків на грядках з огірками?Як швидко і ефективно позбутися від слимаків на грядках з огірками?

Білокрилка

Плодюче комаха дуже малого розміру, яке швидко пересувається по повітрю, але дуже любить плодити личинок на нижню частину листя огірка. Ненажерливі Личинки і постійно смокчуть сік рослин, тим самим, викликаючи розвиток сажистого гриба на листяної частини огірка, і пригнічуючи рослини. Боротися з білокрилка дуже важко, особливо в теплицях.

Боротьба з білокрилками

  • Вивести белокрылку складно з-за високої плодючості, але самі методи боротьби з шкідником огірків досить прості. Полягає вони обприскуванні або змиві з листя рослини личинок комах. Далі, слід трохи розпушити ґрунт на грядці і просипати її перегноєм або торфом;
  • Боротьба з білокрилка можлива і з допомогою тютюну, який висаджується по периметру огіркової грядки. Коли білокрилка збирається на рослині, його обробляють Інта-Віром.

Білокрилка - активний шкідник огірків та інших культурБілокрилка - активний шкідник огірків та інших культур

Боротьба з хворобами і шкідниками огірків - складний процес, але якщо поставитися до нього серйозно, та ще й проводити профілактичні заходи, він може бути значно спрощений.

Prev Next
Утеплення підлоги в гаражі на дачі

10.09.2014

Утеплення підлоги в гаражі на дачі

Утеплення підлоги в гаражі багато вважають необязательном процесом, але ж саме через пів всередину гаража надходить величезна кількість холоду взимку і про...

Підготовка до зими на дачі: корисні поради

08.09.2014

Підготовка до зими на дачі: корисні поради

Про зиму говорити ніколи не пізно, адже даний період переноситься дачею досить складно. Тому, з наближенням холодної пори року, ми починаємо...

Як облаштувати робоче місце в гаражі

06.09.2014

Як облаштувати робоче місце в гаражі

У кожного дачника достатньо турбот, і в осінній час їх не менше. Але тут виникає додаткова складність - холодна і сира погода. ...

Як використовувати сипучі матеріали на дачі

03.09.2014

Як використовувати сипучі матеріали на дачі

Дачні роботи змушують нас замислюватися про відповідних будівельних матеріалах, і краще це зробити заздалегідь, ніж під час строкової будівництва або оформлений...

Виставка "Зелений тиждень", осінь 2014, Волгоград

02.09.2014

Виставка "Зелений тиждень", осінь 2014, Волгоград

Волгоградський Виставковий Центр «Регіон» запрошує Вас прийняти участь у XVIII спеціалізованій виставці ландшафтного дизайну, садово-п...

Правильні умови зберігання овочів і фруктів

30.08.2014

Правильні умови зберігання овочів та фруктів

Умови зберігання овочів і фруктів в дачних сховищах дуже суворі, і тому дотримувати їх потрібно по максимуму. Відноситься це до самих приміщень, ...

Прогулянки по саду наших читачів: сад Любові Теплової

29.08.2014

Прогулянки по саду наших читачів: сад Любові Теплової

Як і обіцяли, DachaDecor.com.ua представляє Вашій увазі сад одного з наших постійних відвідувачок сайту, яка любить красу і природу, стежить ...

Відсипання ділянки перед озелененням

28.08.2014

Відсипка ділянки перед озелененням

Питання: "Підкажіть, будь ласка, що зробити з ділянкою перед початком озеленення. Зараз була зроблена вирубка лісу, торфовище, місцевість &n...

Де зберігати овочі і фрукти на дачі

26.08.2014

Де зберігати овочі і фрукти на дачі

З самого початку літа ми збираємо урожай з саду та городу на власній дачі. Багато плоди вживаються відразу, в сирому вигляді, деякі консервуються...

Професійні садівники і красноярські дачники, охочі «похвалитися» урожаєм, зберуться на ярма...

25.08.2014

Професійні садівники і красноярські дачники, охочі «похвалитися» урожаєм, зберуться на ярмарку «Осінь на дачі»

З 18 по 21 вересня в Красноярську в МВДЦ «Сибір» пройде виставка-ярмарок «Осінь на дачі». Проект, присвячений закриттю дачно...

Що можна зробити зі старих речей на дачі

23.08.2014

Що можна зробити зі старих речей на дачі

Що можна зробити зі старих речей на дачі? На цю тему ми спілкувалися неодноразово і надавали нашим читачам безліч цікавих ідей, за що і...

Як використовувати габіони на дачі

21.08.2014

Як використовувати габіони на дачі

Використання габіонів стає все більш популярним в різних сферах. І тому ми вирішили сьогодні більш детально ознайомити вас з подібними конструкц...

Вибираємо водостічну систему для дачного будинку

20.08.2014

Вибираємо водостічну систему для дачного будинку

Облаштування дачного будинку включає в себе безліч робіт по підвищенню зовнішньої естетики будівлі, а також обладнання його необхідними системами. Однією...

Азаріна: сорти рослин і вирощування

20.08.2014

Азаріна: сорти рослин і вирощування

Про Азарине чи інакше Маурандии (ASARINA - MAURANDIA), рослині з сімейства Норчиковых, серед садівників відомо мало, а деякі про неї й не чули ...

Бріонія: вирощування і догляд

20.08.2014

Бріонія: вирощування і догляд

Бріонія (BRYONIA) відома також під назвою Переступень. Належить вона до сімейства Гарбузових. Це трав'яниста багаторічна рослина з дуже товстим...

Гіностемма: посадка й догляд, застосування

19.08.2014

Гіностемма: посадка й догляд, застосування

Гіностемма (Gynostemma) - багаторічна ліана, що відноситься до сімейства Гарбузових. Налічується понад 30 видів, найвідомішим з яких є...