Свіжі, охолоджені, хрусткі салати - чудове задоволення. Різноманітні за формою і листя і забарвленням, ці однорічні швидкозростаючі овочі в основному використовують в свіжому вигляді. Практично на будь-якому городі знайдеться місце для качанового салату. Він дуже невибаглива і росте практично в будь-якому грунті. Потрібно зовсім небагато знань, щоб знімати урожай урожай салату протягом всього літнього сезону. Краще посадити кілька різних видів салату, і тоді буде широкий вибір цього овоча з вельми різними листками за формою і забарвленням. Сьогодні ми також розповімо, які бувають сорти салату, і як його слід вирощувати.
Салат круглоголовий листової сам по собі круглий, як капуста, з широко розкинутими гладким листям, є представником сортів качанового салату. Він дуже швидко росте і не вимагає особливого догляду.
Хрусткий Салат утворює великий качан з згорнутих листя, хрустких на смак. Особливою популярністю користується сорт "Айсберг" з товстими м'ясистими листям - відмінний сорт качанового салату.
Багато хто задається питанням, як виростити салат "Ромен" - всі його подовжені довгасті і хрусткі листя ростуть вертикально вгору. він визріває довше інших салатів і вимагає рясного поливання.
Салат-кучерявец - він утворює багато листя без серцевини. Можна просто відірвати кілька листочків на салат, залишивши цілий кущ для подальшого зростання. У нього гарні кучеряве листя, які з'являються протягом усього літа.
Також великою популярністю у садівників користується вирощування салату рукола і крес салату корн салат, салат фрілліс і латук.
Сорт салату Айсберг за своїм виглядом схожа на білокачанну капусту, він має соковиті, хрусткі, зеленувато-білуваті листки, які зібрані у великий качан. Маса одного качана салату Айсберг може досягати 1 кілограма, а також більше. Особливості вирощування, а також зберігання та використання в готуванні точно такі ж, як і для інших видів салату.
Щоб отримувати врожай салату весь сезон, необхідно перші посадки проводити з перервою в два тижні (протягом перших 3 посадок), літні посадки (посіви) повинні проводитися з скороченим інтервалом 1 тиждень, останні ж дві з інтервалом у два тижні, як і на початку сезону.
Для вирощування салату у відкритому грунті краще всього підходять добре удобрені ґрунти з дренажем , в якій містяться необхідні мінеральні добавки. Грунт не повинна бути занадто кислим. Необхідно постійно підтримувати її вологість. Салат рекомендується саджати на сонячній стороні там, де немає протягів.
Для весняної посадки ретельно перекопайте землю восени, додавши добре перегнилий компост або добрива. Перед посадкою добре прорыхлите грунт і додайте мінеральні добрива.
В залежності від вільного місця на городі виберіть спосіб того, як виростити салат на ділянці. Також рекомендуємо прочитати нашу статтю про те, як виростити салат в теплиці. В даному розділі ми розповімо вам про технології вирощування салату.
Її можна виростити самим або купити на ринку саджанці.
Пересадіть розсаду у заздалегідь підготовлені ямки. Намагайтеся не поламати коріння. Ямки повинні бути досить глибокими, щоб корінь вмістився повністю. Тримайте розсаду за стовбур біля основи, а не за листя. Відразу після висадки рясно полийте рослини.
Насіння салатів висівають в маленькі стаканчики, заповнені компостом, по дві насінини в кожен і рясно поливають. Поставте стаканчики в парник.
Коли насіння зійде, видаліть більш слабке рослина. Щодня провітрюйте парник або залишайте відкритими на кілька годин в день, щоб рослини поступово звикали до навколишнього середовища. Коли рослини підростуть, щоб їх можна було пересадити, висадіть їх у грунт.
При посіві насіння у відкритий грунт приготуйте ямки діаметром 5 мм. Посійте насіння в різні терміни, так, щоб отримувати врожай з ранньої весни до середини літа. Підросли паростки розсадіть на відстані 7,5 см один від одного. Періодично проріджують салат. Регулярно поливайте рослини, пропалывайте і розпушуйте ґрунт.
Є 2 способи вирощування листового салату, які дозволяють економно використовувати площі саду та городу.
При першому способі, коли салат розміщується на окремих грядках, забезпечується максимальний урожай в мінімальні терміни. Наприклад, можна посіяти насіння салату Ромен на відстані 2,5 см один від одного рядами, розташованими на відстані 10 см. Посів рекомендується починати з середини весни і проводити кожні два тижні до кінця весни. Не проріджують рослини - метод передбачає вирощування великої кількості густо зростаючого салату. Листя зрізають через 4-6 тижнів після посіву. Коріння та стебло залишайте, щоб через 5-6 тижнів отримати ще один урожай.
Для маленького саду підійде спільний спосіб, у цьому випадку салат розміщують між раніше посадженими овочами та зеленню, які ростуть повільніше салату. Наприклад, можна розсадити салат між пастернаком або морквою. До того часу, коли вони зійдуть, салат буде вже великою. Качанний салат може бути ущільнювачем помідорів. В цьому випадку його висаджують після розсади помідорів у 2 ряди по краю грядки в шаховому порядку. Чудово виглядає салат між трояндами або іншими квітами в саду, особливо сорти з червоними листками.
Вирощування салату можливо і в домашніх умовах, так би мовити, на підвіконні і, що найцікавіше, в цьому немає нічого складного. Люди, які вирощують салат будинку, охоче діляться своїм досвідом, який можна вільно і абсолютно безкоштовно використовувати і нам.
Отже, як же виростити салат в домашніх умовах? Для цього культурі необхідно створити особливі умови, і тільки тоді салат порадує зеленню і неповторним смаком.
У першу чергу потрібно підготувати правильне місце для вирощування салату, тобто ємність. Це може бути прямокутний ящик, але пам'ятайте, що ящик не повинен бути занадто скромним, щоб грунт в ньому не висихала дуже швидко. Оптимальний варіант, посадка салату в невеликі ящики, скажімо, 60х60 см або 60х80 см, глибина яких повинна складати приблизно 10-12 див.
Далі, потрібно правильно підібрати грунт, інакше нічого хорошого у нас не вийде. Фахівці радять обрати наступний склад - перегній, дернову землю і пісок в пропорції 2-2-1. Також ви завжди можете придбати спеціально підготовлену землю в магазинах живої природи, якщо, звичайно, не маєте можливості отримати і змішати її безкоштовно. Тепер, цей склад необхідно утрамбувати в готові для посадки салату ящики і трохи полити теплою водою з марганцівкою, дуже легким розчином. Після, зробити канавки під посадку салату, глибиною 1-1,5 см і відстанню між ними близько 10-12 див. Тепер можна посіяти салат, тільки не слід робити цього занадто фанатично, дотримуйтеся деяку дистанцію між насінням, так як тільки в такому випадку з'являться хороші і сильні сходи. Після посіву необхідно провести додатковий полив з використанням теплої води.
До появи перших сходів, ящики з насінням повинні знаходитися в темному місці, але після їх виникнення на поверхні, ящики повинні перекочувати на світле місце. У період сходів не забувайте обприскувати грунт із звичайної сикавки теплою водичкою, це прискорить процес.
Далі, тільки правильний догляд, який вважається найпростішим. Вам не потрібно витрачати багато часу на вибір добрив і розпушування, варто тільки часто поливати салат, і тоді він буде рости швидко. Полив слід проводити раз в 1-2 дні, бажано, рано вранці або після заходу сонця, щоб не обпалити і не зіпсувати врожайні листя.
Зняти перший урожай можна буде вже через 20-25 днів, що досить швидко, а значить, в період перших сходів, можна засівати вже і наступний ящик, щоб забезпечити безперебійне виробництво.
Виростити салат на гідропоніці, природно, набагато складніше, ніж виростити салат на підвіконні будинку, але і результат набагато вагомішим. Тобто, даний спосіб підходить більше не для домашнього виробництва салату, а для промислового. Звичайно, можна влаштувати теплицю або спеціальне приміщення, оснастити його дорогим устаткуванням і помістити насіння в спеціальний склад, але такі витрати будуть невиправданими, оскільки, щоб отримати порівняно недорогий салат самостійного виробництва, його необхідно збирати в дуже великих обсягах.
В першу чергу, потрібно підібрати для посадки хороші насіння, отримані від добірного салату і правильно підготовлені до посіву. Тут не можна поспішати, інакше можна не вгадати зовсім трохи і потрапити на період спокою насіння.
Насіння, які вылежали свій час та пройшли спеціальну підготовку, краще всього висаджувати при температурі нижче +20°С. Але, якщо насіння салату готувалися спеціально під гідропоніку, то найкращим періодом їх висаджування буде більш жаркий час, адже у таких насіння температурні межі вже розширені, а значить, схожість можлива в більш неоднозначних умовах. Висаджувати насіння салату слід відразу після відкриття упаковки, щоб вони не пересихали або навпаки, не набралися вологи. Після висівання насіння повинні бути прикриті тільки спеціальною плівкою, пропускає світло, інакше чекати сходів доведеться дуже довго.
Тепер слід подбати про правильне харчування, яке повинно надходити вже в період розкриття перших листочків. Отже, концентрація розчину повинна бути порівняно низькою, щоб рослини швидше розвивалися, але за складом розчин повинен бути таким же, як і для дорослого салату, який вже йде на зріз.
Концентрація елементів у розчині може бути самою різноманітною, залежно від вимог, умов, сорти салату і так далі, але, найчастіше, фахівці радять суміш №19, з вмістом заліза. Концентрація елементів: N - 200мг/л, Mg - 50 мг/л, Ca - 200 мг/л, P -80 мг/л, К - 200 мг/л.
Вологість в місці вирощування салату повинна триматися на рівні 60-80%, а температура - не перевищувати +16+18°С. В іншому ж випадку, якщо температура піднімається, листя салату стають менш соковитими і гіркими, а самі рослини викидають квітконоси, що дуже псує врожайність.
Природно, режими температури і вологості значно відрізняються, якщо розібрати вирощування салату від "а" до "я", починаючи з змісту насіння, камери пророщування, розсадних столів та столів вирощування салату на зріз. Але тут знову все залежить від різних факторів і сортів вирощуваного салату.
Крім усього сказаного, має регулюватися не лише температура і вологість, але і надходження в приміщення CO2, притінене рослин, температура живильного розчину, чистота повітря в приміщенні і так далі. Всі подібні нюанси вказують тільки на те, що виростити салат на гідропоніці можна, і дуже просто, але тільки для фахівців і у великих обсягах.
Звичайно, завжди є можливість змайструвати стіл для вирощування на гідропоніці самостійно, змішати живильний розчин, встановити кілька ламп над салатом і спробувати навіть регулювати температуру в приміщенні, але ми практично впевнені, що гідропоніка і домашні умови несумісні, принаймні, якщо працювати в цілях хорошого врожаю і зниження його вартості.
Можна вирощувати салат восени або взимку в парниках. Звичайно, доведеться докласти трохи більше зусиль. підібрати спеціально виведені сорти. Щоб отримати урожай з початку літа до осені, починайте сіяти салат з середини весни і продовжуйте посів з інтервалами в два тижні до середини літа. Тоді забезпечений стабільний урожай салату з початку літа до середини осені.
Для осінніх врожаїв підберіть морозостійкі сорти. Висадіть їх у відкритий грунт не пізніше першого тижня серпня. На початку осені, коли рослини зміцніють, пересадити їх в парник.
Якщо не пересаджувати рослини в парник, то слід прорідити їх і накрити ковпаками на початку осені. Поки на вулиці сонячно і тепло, ковпаки знімають, а на ніч - закривають. Салат дасть урожай в кінці осені.
Коли салат вирощують у парниках, то насіння висівають на початку - середині осені, а врожай збирають взимку аж до весни.
Для отримання високих урожаїв рослини потребують своєчасного розпушенні грунту, знищення бур'янів і поливі. У період посухи без поливу салат не зав'язує головок, листя його стають грубими, гіркими, і викидається квітковий стебло. На своєчасно не проріджених посівах головки не можуть утворитися, рослини рано зацвітають.
Качанний салат вживають в їжу, коли утворилася щільна серцевина. Для визначення ступеня готовності натисніть пальцем на серцевину. Якщо вона щільна - салат можна збирати. знімайте урожай рано вранці, зрізуючи салат ножем або висмикуючи з коренем. Непотрібні листя відправте в компост для перегнивання.
Будьте обережні - листя салату легко ламаються. При посухи салат викидає довгі тендітні квіткові стебла, вони гіркі і в їжу не вживаються. Щоб не зламати рослини, постарайтеся їх не зачіпати при догляді. Не садіть багато рослин в одне і те ж місце, щоб не довелося дуже часто їх проріджувати. Всі зламалися рослини відразу відправляйте в компост.
Салат вражають багато комахи - шкідники та хвороби. Однак якщо правильно підготовлений грунт, своєчасно проводиться прополка і полив в потрібній дозуванні, то навряд чи виникнуть проблеми.
Вже довгі роки ми використовуємо на дачах різноманітні меблі для відпочинку, що допомагає перевести дух, прийняти зручне положення під час обіду або д...
Практично кожен дачна ділянка поділяється на певні зони - добре освітлені і притіненим. Зони ділянки в тіні часто залишаються пустими і з...
Декоративно-листяна багаторічна рослина з серцеподібним великими листям і блакитними квітами з білим очком, сильно нагадують незабудки...
Дана стаття носить ознайомчий характер і містить у собі думки та відгуки людей з різних регіонів країни, профі і експериментаторів. Тому і в...
Давайте, досліджуємо пристрій каміна і те, як він працює. Головні складові елементи каміна - це топка, димар і портал (так називають дек...
Ми часто говоримо про кошти власного захисту, які слід використовувати при роботі на дачі. Це рукавички, халати, окуляри, спеціальні куртки, сапо...
Як повелося, в саду нерідко вирощують не тільки плодові культури, але і ті рослини, які вважаються декоративними і прикрашають територію. До таких ...
Помилятися властиво кожній людині, особливо того, який вирішив приступити до певних дій без належного досвіду. Сьогодні ми розповімо вам ...
Якщо говорити про види примул, то тут вчені особливо вирізняють п'ять. Прочитавши цю класифікацію, кожен з вас легко може визначити, до якого виду відн...
Дачне освітлення відіграє серйозну роль в ландшафтному дизайні. Але основною проблемою є висока вартість декоративних світильників і электрическ...
Мене цікавить питання, чому і яким чином викликаються пошкодження нирок у плодових дерев. Як це визначити? ...
Чорну смородину любить абсолютно кожен, від дитини до старого, а тому ми пропонуємо розглянути найкращі сорти чорної смородини, з яких ви і зможе...
Якщо раніше, після важкого робочого дня на дачі, можна було зібратися для вечері в альтанці або біля мангала, то зараз це модно робити біля барбекю...
Дачна ділянка - це не завжди клаптик землі десь далеко за містом. Часто буває так, що це повноцінна територія передмістя або будиночок в ко...
Утеплення підлоги в гаражі багато вважають необязательном процесом, але ж саме через пів всередину гаража надходить величезна кількість холоду взимку і про...
Осіння прибирання в саду і заготівля дров зажадають від нас не тільки певних зусиль, але ще й справності професійного інструменту. А тому, е...
Сьогодні існує безліч способів вирощування різноманітних культур на дачі. Але кожен день вмілі та ідейні дачники придумують все нові і...
Шипшина даурський або троянда амурська (даурська) відносять до сімейства Розоцвітих. Виростає в Східній Сибіру, Монголії, Маньчжурії, зустрічається так...
Яким яскравим і красивим виглядає сад в денний час, і яким похмурим і таємничим стає вночі. Освітлення для саду можна зробити своїми руками, ...
Надмірне зволоження ґрунту на дачній ділянці призводить до багатьох проблем, а тому, питання правильного водовідведення або якісної системи дренажу з...
Теплиця є необхідною спорудою для кожного дачника, який бажає мати добрий і щедрий урожай протягом усього року. Ми вже говорили про те...
Який саме матеріал є універсальним? - запитаєте ви. Таким матеріалом є черепиця. Основним фактором, що дає композитної ...
Топінамбур росте на території нашої країни вже більше трьох з гаком століть. Коренеплоди «земляної груші містять багато вітамінів...
Придбання дачі - відповідальний крок у житті кожного. І не важливо, для чого ви робите таку серйозну покупку - для праці, відпочинку або про...
Вміле використання дзеркал здатне кардинально змінювати вигляд приміщення і його видимі розміри, як за помахом чарівної палички низьке стає значно вище, ...
За кордоном все більш модними стають вертикальні клумби для квітів, і поступово це віяння знаходить силу і у нас. У деяких містах вони вже ста...
Цинія вважається одним з найпопулярніших однорічних квітів для саду, які вирощуються в нашій країні. Тому, поговорити про агротехніку цинії...
З настанням осені багато хто з нас не хочуть залишати дачу, адже вирощувати культури на власній ділянці не тільки цікаво, але і корисно зі сторін...
Питання: "Як пересадити дорослий персик, який переніс складне захворювання, без шкоди дереву? Необхідно зробити це в літній час, так як на дан...
Створення парників і теплиць на дачній ділянці відбувається з використанням спеціальних елементів конструкції. Їх налічується величезна кількість, але про...
Прекрасні сади і парки можна виявити в самих несподіваних місцях. Наприклад, приїхавши в Мексику, в маленькому містечку Хилитла, що знаходиться в 8 год...
Паркан на дачній ділянці є незамінною річчю, оскільки саме він покликаний охороняти вашу територію, а також бути частиною дачної ділянки - ...
Якщо у Вас немає часу і сил на виготовлення бетонних вазонів, можна урізноманітнити ділянку іншими цікавими саморобними вазонами, створеними своїм...
Маленька територія дачного ділянки більше не є проблемою, так як за допомогою певних дизайнерських прийомів, ви зможете візуально збільшити...
Вирощування кукурудзи цукрової через розсаду дозволяє одержати урожай качанів молочної зрілості на 3-4 тижні раніше - 20-25 червня. Наи...
Хости - декоративно-листяні рослини, які є прекрасним тлом для яскравих квітучих рослин на клумбах. Хости вкрай невибагливі до освітленість...
10.09.2014
Утеплення підлоги в гаражі багато вважають необязательном процесом, але ж саме через пів всередину гаража надходить величезна кількість холоду взимку і про...
08.09.2014
Про зиму говорити ніколи не пізно, адже даний період переноситься дачею досить складно. Тому, з наближенням холодної пори року, ми починаємо...
06.09.2014
У кожного дачника достатньо турбот, і в осінній час їх не менше. Але тут виникає додаткова складність - холодна і сира погода. ...
03.09.2014
Дачні роботи змушують нас замислюватися про відповідних будівельних матеріалах, і краще це зробити заздалегідь, ніж під час строкової будівництва або оформлений...
02.09.2014
Волгоградський Виставковий Центр «Регіон» запрошує Вас прийняти участь у XVIII спеціалізованій виставці ландшафтного дизайну, садово-п...
30.08.2014
Умови зберігання овочів і фруктів в дачних сховищах дуже суворі, і тому дотримувати їх потрібно по максимуму. Відноситься це до самих приміщень, ...
29.08.2014
Як і обіцяли, DachaDecor.com.ua представляє Вашій увазі сад одного з наших постійних відвідувачок сайту, яка любить красу і природу, стежить ...
28.08.2014
Питання: "Підкажіть, будь ласка, що зробити з ділянкою перед початком озеленення. Зараз була зроблена вирубка лісу, торфовище, місцевість &n...
26.08.2014
З самого початку літа ми збираємо урожай з саду та городу на власній дачі. Багато плоди вживаються відразу, в сирому вигляді, деякі консервуються...
25.08.2014
З 18 по 21 вересня в Красноярську в МВДЦ «Сибір» пройде виставка-ярмарок «Осінь на дачі». Проект, присвячений закриттю дачно...
23.08.2014
Що можна зробити зі старих речей на дачі? На цю тему ми спілкувалися неодноразово і надавали нашим читачам безліч цікавих ідей, за що і...
21.08.2014
Використання габіонів стає все більш популярним в різних сферах. І тому ми вирішили сьогодні більш детально ознайомити вас з подібними конструкц...
20.08.2014
Облаштування дачного будинку включає в себе безліч робіт по підвищенню зовнішньої естетики будівлі, а також обладнання його необхідними системами. Однією...
20.08.2014
Про Азарине чи інакше Маурандии (ASARINA - MAURANDIA), рослині з сімейства Норчиковых, серед садівників відомо мало, а деякі про неї й не чули ...
20.08.2014
Бріонія (BRYONIA) відома також під назвою Переступень. Належить вона до сімейства Гарбузових. Це трав'яниста багаторічна рослина з дуже товстим...
19.08.2014
Гіностемма (Gynostemma) - багаторічна ліана, що відноситься до сімейства Гарбузових. Налічується понад 30 видів, найвідомішим з яких є...