троянди для посадки на дачі, зверніть увагу саме на плетисті троянди. Вони є одними з найпопулярніших при вертикальному озелененні, незамінні для ландшафтного дизайну, чудово поєднуються з різноманітними архітектурними формами.
ВибираючиПо більшій мірі, плетисті троянди вирощують у регіонах з теплим і м'яким кліматом, в інших же випадках знадобиться спеціальне утеплення на зимовий період. Всі плетисті троянди ділять на декілька видів, а також безліч сортів. Саме про них, а також про посадку, догляд, вирощування, обрізки і розмноження троянд ми і поговоримо сьогодні.
Величезна різноманітність прекрасних квітів представлено в нашій країні такими сортами:
Даний розділ нашої статті розповість вам про класифікації плетистих троянд, яка застосовується на міжнародному рівні:
Тепер, нам би хотілося розповісти трохи про вирощуванні плетистих троянд на власних ділянках, щоб кожен наш читач мав можливість отримати всю необхідну інформацію ще до того, як купити плетисті троянди і почати їх розведення.
Місцерозташування плетистих троянд
Плетисті троянди рекомендується висаджувати в добре провітрюваних і сонячних місцях. Дані рослини дуже люблять світло, а тому, краще визначити їх на високих майданчиках південної експозиції. Постійне хороше освітлення дасть можливість швидко розвинутися приросту, який зацвіте вже на наступний рік.
Для плетистих троянд зовсім не обов'язково вибирати великі площі, досить смужки землі в 50 див. Схема посадки також 50х50 см. Перед посадкою лунки необхідно подготоваить, внести в них по половині відра гною і добре полити. Після садіння надземну частину обрізають до рівня 15-20 см, це необхідно для істотного зростання і гарного цвітіння в майбутньому. Якщо плетисті троянди є декоративною прикрасою будь-якого об'єкта, то їх посадка повинна відбуватися на відстані не менше півметра від нього. Почитайте більш детально про пересадки плетистих троянд на нашому порталі.
Вже на другий рік після посадки плетистих троянд, рослини перестають потребувати постійному і витратному з часу звільнення. Досить своєчасної обрізки кущів, поливання і підгодівлі. Підрізають кущі для формування і витончення внутрішньої частини, поливають троянди один раз в 7-10 днів, а от з підгодівлями трохи складніше. Того гною, який був внесений у грунт при посадці, достатньо на перші 2 роки зростання, але далі трояндам необхідно також підживлюватися органікою і мінеральними добривами. Вибирайте квіткову суміш і складні добрива - торфоминерально-азотисті. Запам'ятайте і той факт, що в період вегетації плетистым трояндам необхідно 4-5 підживлень.
Обрізка даної рослини необхідна для того, щоб сформувати крону, посилити цвітіння і пустити його по всьому кущу, а також по максимуму забезпечити декоративність рослини, яке прикрашає той чи інший об'єкт. Особливу увагу при цьому звертають на вегетативні пагони, так як основне цвітіння куща відбувається на минулорічних стеблах.
Правильний догляд забезпечує приріст молодих пагонів до 3,5 метрів за сезон. На зимовий період їх бажано вкрити, щоб не втратити кущ із-за морозів. Навесні слід обрізати тільки мертві, підмерзлі частини. Сильні пагони стеляться по землі, щоб ви могли правильно оцінити пагони заміщення. Після того, як вони виростуть до 70 см в довжину, пагони заміщення слід підв'язати до опори.
Далі обрізка відбувається залежно від того, до якої групи належить рослина, до тієї, що цвіте один або два рази. Дані групи відрізняються, і тому обрізка троянд буде різного характеру.
У першій групі троянди цвітуть один раз, і на пагонах минулого року. Замінюється кожен старий втеча цілим набором нових пагонів заміщення, які приймають "тягар" цвітіння на наступний рік. З цієї причини, обрізка повинна відбуватися так, щоб після формування куща в ньому залишилося лише 3-5 однорічних втечі, і така ж кількість дворічних.
Якщо ж сорт ваших троянд відноситься до групи рослин, що цвітуть два рази в сезон, то квітучі пагони можуть утворюватися на гілках куща протягом трьох років, а воно почне слабшати тільки на п'ятий рік. Тому, тут є свої відмінності в обрізанні.
Основні пагони прибираються на четвертий рік, якщо ж біля основи куща спостерігається великий приплід нових пагонів, то обрізку можна проводити так само, як і у троянд першої групи. Цілком достатньо залишити в кущі 2-3 однорічних втечі і 5-7 основних квітучих.
Важливо: обрізка необхідна для формування куща. Слід прибирати не тільки несимпатичні стебла і гілки, але і молоді пагони, які загущивают кущ і заважають його нормальному розвитку. При цьому безліч нових пагонів може бути повністю видалений, торішні ж пагони, які повинні дати цвітіння в поточний сезон, обрізаються дуже акуратно, видаляються тільки краю з недорозвиненими нирками.
Також слід звернути увагу, особливо новачків, на той факт, що у плетистих троянд різних груп квіткові бруньки можуть бути утворені на різній висоті осьового пагона. Ця ознака дає нам можливість ще раз розділити рослини на три наступні групи:
Дорослі кущі обрізаються трохи інакше, у них видаляється стільки елементів, скільки перезимувало нових, з самої основи куща.
Крупноквіткові плетисті троянди обрізають залежно від пропорцій куща. У високорослих сортів залишаються більш довгі батоги, у низькорослих - коротші. Необхідно це для того, щоб цвів кущ, а не перетворився на рослина, у якого багато квітконосні пагони стали вегетативними. Часом, дані сорти необхідно змушувати цвісти, для цього знадобляться опори для витких троянд і правильна підв'язка - похило або горизонтально.
Якщо зробити обрізання рожевих кущів правильно, то ви зможете забезпечити практично безперервне цвітіння троянд на території вашої ділянки. Не забувайте і про підв'язці, від якої залежить утворення квітконосних пагонів.
Плетисті троянди - зимостійкі рослини, але багато сорти їх потребує укриття. А тому важливо знати, як його правильно влаштувати, щоб навесні отримати кращі плетисті троянди, а не загиблі рослини. Одним з основних є факт збереження повітряного прошарку під укриттям, інакше ближче до весни, троянди загинуть не від морозів, а від вимокання або випрівання.
Ближче до кінця серпня кущі починають готувати до зими. В цей період припиняється розпушування грунту, полив і внесення азоту, яке змінюється калійними підгодівлями. Укриття плетистих троянд на зиму відбувається тільки в той момент, коли спостерігаються стійкі морози, близько -5° С, раніше цього робити не слід, так як рослина може прорости й випре. А невеликий мороз, навпаки, зміцнить і загартує кущ перед зимою.
Готувати троянди до зими необхідно в суху погоду. Рослини знімають з опор, очищають втечі від зрізають листя і ті, які були пошкоджені. Далі, батоги обв'язуються мотузкою і притискаються до землі гачками з дерева або металу. Під них необхідно покласти трохи сухого листя або лапника, якими плетисті троянди будуть ховатися і зверху.
Відмінно розмножуються рослини зеленим живцюванням, при якому відбувається практично 100%-е укорінення. Можна вибирати для цього і зимові, і літні живці, і починати розмноження з другої половини червня.
Живці повинні бути нарізані зі здорових пагонів, містити кілька міжвузлів, мати косий зріз внизу. Листя з нижньої частини слід видалити, інші підрізати, помістити його в спеціальний субстрат (пісок з землею) на глибину до 1 див. Резервуаром для вирощування може бути ящик або горщик, в якому держак накривається банкою і трохи притеняется.
Поливати слід помірно, додавати спеціальні ростові препарати необов'язково. Перед приміщенням черешка під накриття, його можна обробити розчином спирту або розчином гетероауксину.
Тепер, коли ми знаємо, як доглядати за плетистими трояндами, обрізати і розмножувати їх для того, щоб виросли на нашій ділянці найкрасивіші рослини, нам необхідно розглянути їх використання на дачній території.
Насправді, воно досить широке, адже ці рослини можна застосувати для створення чудових гірлянд і пірамід, прикрасити плетистими трояндами арки і альтанки вашої ділянки, казково озеленити альтанки, огорожі, перголи і колони, а також урізноманітнити стіни житлових будинків та інших будівель. Але, є й більш оригінальні способи застосування плетистих троянд у саду.
Можлива посадка кущів троянд неподалік дерев або зміцнілих чагарників. Вже через деякий час природа візьме своє і плетисті троянди почнуть використовувати їх в якості опор. Але, в даному випадку будьте обережні і вкрай обережними у догляді й обрізки, так як доросле дерево легко витримає на собі троянду, і навіть перетвориться в її присутності, а ось чагарник може і загинути. В виду цього, використання інших рослин в якості опори для наших троянд, має бути дуже зваженим.
Жимолость дозріває в саду раніше всіх інших ягід. Літо тільки-тільки починається, а на ринку вже можна побачити підприємливих бабусь з відерцями, на...
Питання, які меблі віддати перевагу для дачі, є далеко не пустим. Якість і комфортність стільців, столів, лавок не в останню чергу визна...
Не так давно ми говорили про високі городах на дачі, їх перевагах та зручностях для людини, який обробляє подібні грядки. Сьогодні ж ми...
Самостійно виготовити проект заміського, присадибної чи дачної ділянки досить непросто, але цілком можливо! І за допомогою наших рекомендації...
Територія в кілька десятків акрів суцільно покрита запашними садами, а звивисті стежки ведуть у різні куточки цього рукотворного дива ландшафт...
Топінамбур - досить симпатичне і корисна рослина, і про це знає кожен третій дачник. Але якщо ця рослина сильно розростається за ті...
Політ метелика... Буйство фарб і загадкова неповторна краса у витончених вигинах квітки. Сумніви позаду і ось ця екзотична принцеса у вас вдома...
Жасмин - одне з небагатьох рослин, що володіють настільки яскравим ароматом. Подібний дивний запах зазвичай не властивий рослинам середньої смуги. І, де...
З початком теплого сезону, ми все частіше буваємо на дачі, де можна не тільки старанно попрацювати на благо оригінального ландшафтного дизайну і майбутнього ур...
Прибирання снігу на території дачної - одна з найбільш серйозних турбот зимового часу. Саме тому сьогодні ми розглянемо способи прибирання снігу, а також ...
Пропонуємо заглянути у Флоренцію, щоб помилуватися на її пам'ятку, відому під назвою сади Боболі. Флоренція - серце Туга...
Вхідну зону можна розглядати як сполучну ланку між будинком і зовнішнім світом, разом з тим вона створює перше враження про будинок і його мешканців. Єв...
На сайті DachaDecor.com.ua вже розміщена стаття про те, як зробити штучний камінь для дачі своїми руками. Там є досить багато цікавих підр...
Вирощуванням грибів хотів би зайнятися практично кожен дачник. Адже як приємно розуміти, що на обід або вечерю вас буде чекати чудово страва з а...
Серед власників садиб є чимало бажаючих влаштувати собі ставок. Але що ж робити, якщо в розпорядженні господарів є всього лише якихось шість соток ...
Бордюр - межа між проїзною частиною і тротуаром, звична і нудна деталь міського пейзажу. Бордюр функціональний і нецікавий, і увагу...
Бересклет є унікальним садовим чагарником, поєднує в собі чудові якості: швидкість росту, невибагливість, різноманітність сортів, а та...
Оригінальність наших дачників не може не радувати, так як тільки за останній місяць ми роздобули таку кількість нових ідей для дачі, що й описати...
Плетений паркан здавна вважався одним з основних видів огорожі власній території. Технологія його плетіння не так складна, тому такий тип...
Картопля є одним з найважливіших для вирощування овочів на городі, королем раціону харчування. Не дарма цей овоч називають другим хлібом - адже...
Існує безліч стилів ландшафтного дизайну, які відповідають тому чи іншому часу, народності і цілісності, а також особистим уподобанням че...
Розглянемо ряд певних порад, які з успіхом допоможуть вам зробити паркан з профнастилу своїми руками. Для того щоб створити повноцінний забо...
Рід гаультерия зараховують до сімейства вересових, і, за останніми даними, об'єднує близько 180 видів рослин. Хоча британські вчені стверджують, що ...
Огорожа з штахетника є популярним і, можна сказати, класичним огорожею будь приватній території. Він володіє рядом переваг, простий в ус...
Надмірне зволоження ґрунту на дачній ділянці призводить до багатьох проблем, а тому, питання правильного водовідведення або якісної системи дренажу з...
Сьогодні рідко зустрінеш дачна ділянка, на якому б не вирощувалися кабачки. Адже це такий смачний і корисний овоч! Крім містяться в ньому вітам...
Гамамеліс - одне з найдивовижніших рослин в цьому світі. Рід гамамеліс не може похвалитися великим різноманіттям - лише 4 види. Дв...
Безумовно, ковані паркани для дачі є одним з найкращих способів огорожі території. Крім того, це досить дорогий і красивий аксесуарів...
Поряд з времянки, підсобними приміщеннями, підвалом, сараєм та іншими спорудами, туалет на дачі є досить важливою спорудою. Ми не будемо...
Пристрій біотуалету на дачі буде справедливо назвати найменш важким варіантом вирішення проблеми відхожого місця. Біотуалет завжди можна перемісти...
Дача біля паркової зони завжди характерна появою на її території дрібних тварин, які заходять до нас поласувати чимось смачненьким. Зачасту...
Альтанка сьогодні є не просто рядовий прибудовою на дачній або присадибній ділянці, а своєрідною родзинкою архітектурного або ландшафтного ді...
Раніше вважалося, що гаряча вода на дачі - це, безсумнівно, розкіш. Але сьогодні кожен з нас може забезпечити дачу гарячою водою, необхідно тільки ...
Програма для ландшафтного дизайну Punch! не тільки допоможе втілити в реальність все те, про що ви мрієте не перший рік, але і обрадує можливостям...
По харчовій цінності буряк йде слідом за морквою і капустою, багато улюблені страви (вінегрети, борщі, салати та ін) неможливо уявити без н...
Наступаюче літо для дачників, які ведуть присадибне господарство, означає безліч різноманітних робіт і заходів по догляду за рослинами в ого...
10.09.2014
Утеплення підлоги в гаражі багато вважають необязательном процесом, але ж саме через пів всередину гаража надходить величезна кількість холоду взимку і про...
08.09.2014
Про зиму говорити ніколи не пізно, адже даний період переноситься дачею досить складно. Тому, з наближенням холодної пори року, ми починаємо...
06.09.2014
У кожного дачника достатньо турбот, і в осінній час їх не менше. Але тут виникає додаткова складність - холодна і сира погода. ...
03.09.2014
Дачні роботи змушують нас замислюватися про відповідних будівельних матеріалах, і краще це зробити заздалегідь, ніж під час строкової будівництва або оформлений...
02.09.2014
Волгоградський Виставковий Центр «Регіон» запрошує Вас прийняти участь у XVIII спеціалізованій виставці ландшафтного дизайну, садово-п...
30.08.2014
Умови зберігання овочів і фруктів в дачних сховищах дуже суворі, і тому дотримувати їх потрібно по максимуму. Відноситься це до самих приміщень, ...
29.08.2014
Як і обіцяли, DachaDecor.com.ua представляє Вашій увазі сад одного з наших постійних відвідувачок сайту, яка любить красу і природу, стежить ...
28.08.2014
Питання: "Підкажіть, будь ласка, що зробити з ділянкою перед початком озеленення. Зараз була зроблена вирубка лісу, торфовище, місцевість &n...
26.08.2014
З самого початку літа ми збираємо урожай з саду та городу на власній дачі. Багато плоди вживаються відразу, в сирому вигляді, деякі консервуються...
25.08.2014
З 18 по 21 вересня в Красноярську в МВДЦ «Сибір» пройде виставка-ярмарок «Осінь на дачі». Проект, присвячений закриттю дачно...
23.08.2014
Що можна зробити зі старих речей на дачі? На цю тему ми спілкувалися неодноразово і надавали нашим читачам безліч цікавих ідей, за що і...
21.08.2014
Використання габіонів стає все більш популярним в різних сферах. І тому ми вирішили сьогодні більш детально ознайомити вас з подібними конструкц...
20.08.2014
Облаштування дачного будинку включає в себе безліч робіт по підвищенню зовнішньої естетики будівлі, а також обладнання його необхідними системами. Однією...
20.08.2014
Про Азарине чи інакше Маурандии (ASARINA - MAURANDIA), рослині з сімейства Норчиковых, серед садівників відомо мало, а деякі про неї й не чули ...
20.08.2014
Бріонія (BRYONIA) відома також під назвою Переступень. Належить вона до сімейства Гарбузових. Це трав'яниста багаторічна рослина з дуже товстим...
19.08.2014
Гіностемма (Gynostemma) - багаторічна ліана, що відноситься до сімейства Гарбузових. Налічується понад 30 видів, найвідомішим з яких є...