Плетисті троянди: вибір сорту, посадка, догляд

плетисті троянди на дачіплетисті троянди на дачіВибираючи троянди для посадки на дачі, зверніть увагу саме на плетисті троянди. Вони є одними з найпопулярніших при вертикальному озелененні, незамінні для ландшафтного дизайну, чудово поєднуються з різноманітними архітектурними формами.

По більшій мірі, плетисті троянди вирощують у регіонах з теплим і м'яким кліматом, в інших же випадках знадобиться спеціальне утеплення на зимовий період. Всі плетисті троянди ділять на декілька видів, а також безліч сортів. Саме про них, а також про посадку, догляд, вирощування, обрізки і розмноження троянд ми і поговоримо сьогодні.

Сорти плетистих троянд

Величезна різноманітність прекрасних квітів представлено в нашій країні такими сортами:

  • Роза в'юнка П'єр де Ронсар, Троянда в'юнка Фламентанц;
  • Роза в'юнка Сантана, Троянда в'юнка Хендель;
  • Роза в'юнка Лагуна; плетисті троянди Кордес;
  • Роза в'юнка Полька і троянда в'юнка Симпатія;
  • Роза в'юнка Розаріум Ютерсен, а також сорти Клайминг Піс, Алоха, Голден парфум і Ельф.

Групи плетистих троянд

Даний розділ нашої статті розповість вам про класифікації плетистих троянд, яка застосовується на міжнародному рівні:

  • Перша група. Це справжні, або виткі троянди з досить гнучкими і дугоподібними стеблами. Їх довжина, залежно від сорту, може досягати від 1,5 до 5 метрів. Пагони зелені, дуже яскраві, шипи криві і тонкі, квіти різноманітного забарвлення - махрові і напівмахрові, досить дрібні. Цвітуть рослини першої групи рясно, квіти їх зібрані в суцвіття. Цвітіння триває близько 30 днів і відбувається в першій половині літа. Листя шкірясті і блискучі, дуже дрібні. Сорти цієї групи зимостійкі або ж можуть перезимувати під легким укриттям;
  • Друга група. Утворена вона після серії схрещувань з ремонтантными трояндами, чайними і чайно-гібридними трояндами. В результаті отримані надзвичайно цікаві і популярні нині сорти з довгими пагонами, до 4-х метрів і сильним їх зростанням. Це крупноквіткові плетисті троянди, які також називають лазящими. Квіти їх зібрані у невеликого розміру пухкі суцвіття, з вигляду нагадують чайно-гібридні сорти. Відрізняються повторним цвітінням (багато сортів), високою зимостійкістю і стійкістю до деяких захворювань рослин;
  • Третя група. Виникла вона в результаті мутацій від кущових троянд з великим цвітінням. Сорти цієї групи відрізняються сильним зростанням, і трохи пізніше приходять до періоду плодоношення. Також, рослини можна виділити великими квітами і яскравим кольором. Називають сорти третьої групи клаймбингами.

плетисті троянди, посадка та доглядплетисті троянди, посадка і догляд

Вирощування плетистих троянд

Тепер, нам би хотілося розповісти трохи про вирощуванні плетистих троянд на власних ділянках, щоб кожен наш читач мав можливість отримати всю необхідну інформацію ще до того, як купити плетисті троянди і почати їх розведення.

Місцерозташування плетистих троянд

Плетисті троянди рекомендується висаджувати в добре провітрюваних і сонячних місцях. Дані рослини дуже люблять світло, а тому, краще визначити їх на високих майданчиках південної експозиції. Постійне хороше освітлення дасть можливість швидко розвинутися приросту, який зацвіте вже на наступний рік.

Посадка плетистих троянд

Для плетистих троянд зовсім не обов'язково вибирати великі площі, досить смужки землі в 50 див. Схема посадки також 50х50 см. Перед посадкою лунки необхідно подготоваить, внести в них по половині відра гною і добре полити. Після садіння надземну частину обрізають до рівня 15-20 см, це необхідно для істотного зростання і гарного цвітіння в майбутньому. Якщо плетисті троянди є декоративною прикрасою будь-якого об'єкта, то їх посадка повинна відбуватися на відстані не менше півметра від нього. Почитайте більш детально про пересадки плетистих троянд на нашому порталі.

Догляд за плетистими трояндами

Вже на другий рік після посадки плетистих троянд, рослини перестають потребувати постійному і витратному з часу звільнення. Досить своєчасної обрізки кущів, поливання і підгодівлі. Підрізають кущі для формування і витончення внутрішньої частини, поливають троянди один раз в 7-10 днів, а от з підгодівлями трохи складніше. Того гною, який був внесений у грунт при посадці, достатньо на перші 2 роки зростання, але далі трояндам необхідно також підживлюватися органікою і мінеральними добривами. Вибирайте квіткову суміш і складні добрива - торфоминерально-азотисті. Запам'ятайте і той факт, що в період вегетації плетистым трояндам необхідно 4-5 підживлень.

Обрізка плетистих троянд

Обрізка даної рослини необхідна для того, щоб сформувати крону, посилити цвітіння і пустити його по всьому кущу, а також по максимуму забезпечити декоративність рослини, яке прикрашає той чи інший об'єкт. Особливу увагу при цьому звертають на вегетативні пагони, так як основне цвітіння куща відбувається на минулорічних стеблах.

Правильний догляд забезпечує приріст молодих пагонів до 3,5 метрів за сезон. На зимовий період їх бажано вкрити, щоб не втратити кущ із-за морозів. Навесні слід обрізати тільки мертві, підмерзлі частини. Сильні пагони стеляться по землі, щоб ви могли правильно оцінити пагони заміщення. Після того, як вони виростуть до 70 см в довжину, пагони заміщення слід підв'язати до опори.

Далі обрізка відбувається залежно від того, до якої групи належить рослина, до тієї, що цвіте один або два рази. Дані групи відрізняються, і тому обрізка троянд буде різного характеру.

У першій групі троянди цвітуть один раз, і на пагонах минулого року. Замінюється кожен старий втеча цілим набором нових пагонів заміщення, які приймають "тягар" цвітіння на наступний рік. З цієї причини, обрізка повинна відбуватися так, щоб після формування куща в ньому залишилося лише 3-5 однорічних втечі, і така ж кількість дворічних.

Якщо ж сорт ваших троянд відноситься до групи рослин, що цвітуть два рази в сезон, то квітучі пагони можуть утворюватися на гілках куща протягом трьох років, а воно почне слабшати тільки на п'ятий рік. Тому, тут є свої відмінності в обрізанні.

Основні пагони прибираються на четвертий рік, якщо ж біля основи куща спостерігається великий приплід нових пагонів, то обрізку можна проводити так само, як і у троянд першої групи. Цілком достатньо залишити в кущі 2-3 однорічних втечі і 5-7 основних квітучих.

обрізка плетистих трояндобрізка плетистих троянд

Важливо: обрізка необхідна для формування куща. Слід прибирати не тільки несимпатичні стебла і гілки, але і молоді пагони, які загущивают кущ і заважають його нормальному розвитку. При цьому безліч нових пагонів може бути повністю видалений, торішні ж пагони, які повинні дати цвітіння в поточний сезон, обрізаються дуже акуратно, видаляються тільки краю з недорозвиненими нирками.

Також слід звернути увагу, особливо новачків, на той факт, що у плетистих троянд різних груп квіткові бруньки можуть бути утворені на різній висоті осьового пагона. Ця ознака дає нам можливість ще раз розділити рослини на три наступні групи:

  • Кожна перезимовавшая нирка торішнього втечі першої групи рослин, стає квіткової (крім 5-10 нижніх нирок). Тому, дані сорти можна обрізати так, як зручно саме вам для формування цвітіння рослини навколо озеленяемого об'єкта;
  • Для другої групи застосовується висока або середня обрізка, так як квіткові бруньки формуються тільки в цих частинах стебла. Нирки ж, які знаходяться нижче, практично завжди повністю вегетативні;
  • Третя група рослин потребує високої обрізанню, так як квітучі нирки її розташовані у верхній частині пагонів, інші ж - вегетативні.

Дорослі кущі обрізаються трохи інакше, у них видаляється стільки елементів, скільки перезимувало нових, з самої основи куща.

Крупноквіткові плетисті троянди обрізають залежно від пропорцій куща. У високорослих сортів залишаються більш довгі батоги, у низькорослих - коротші. Необхідно це для того, щоб цвів кущ, а не перетворився на рослина, у якого багато квітконосні пагони стали вегетативними. Часом, дані сорти необхідно змушувати цвісти, для цього знадобляться опори для витких троянд і правильна підв'язка - похило або горизонтально.

Якщо зробити обрізання рожевих кущів правильно, то ви зможете забезпечити практично безперервне цвітіння троянд на території вашої ділянки. Не забувайте і про підв'язці, від якої залежить утворення квітконосних пагонів.

вирощування плетистих трояндвирощування плетистих троянд

Підготовка плетистих троянд до зими

Плетисті троянди - зимостійкі рослини, але багато сорти їх потребує укриття. А тому важливо знати, як його правильно влаштувати, щоб навесні отримати кращі плетисті троянди, а не загиблі рослини. Одним з основних є факт збереження повітряного прошарку під укриттям, інакше ближче до весни, троянди загинуть не від морозів, а від вимокання або випрівання.

Ближче до кінця серпня кущі починають готувати до зими. В цей період припиняється розпушування грунту, полив і внесення азоту, яке змінюється калійними підгодівлями. Укриття плетистих троянд на зиму відбувається тільки в той момент, коли спостерігаються стійкі морози, близько -5° С, раніше цього робити не слід, так як рослина може прорости й випре. А невеликий мороз, навпаки, зміцнить і загартує кущ перед зимою.

Готувати троянди до зими необхідно в суху погоду. Рослини знімають з опор, очищають втечі від зрізають листя і ті, які були пошкоджені. Далі, батоги обв'язуються мотузкою і притискаються до землі гачками з дерева або металу. Під них необхідно покласти трохи сухого листя або лапника, якими плетисті троянди будуть ховатися і зверху.

Відео про плетисті троянди

Розмноження плетистих троянд

Відмінно розмножуються рослини зеленим живцюванням, при якому відбувається практично 100%-е укорінення. Можна вибирати для цього і зимові, і літні живці, і починати розмноження з другої половини червня.

Живці повинні бути нарізані зі здорових пагонів, містити кілька міжвузлів, мати косий зріз внизу. Листя з нижньої частини слід видалити, інші підрізати, помістити його в спеціальний субстрат (пісок з землею) на глибину до 1 див. Резервуаром для вирощування може бути ящик або горщик, в якому держак накривається банкою і трохи притеняется.

Поливати слід помірно, додавати спеціальні ростові препарати необов'язково. Перед приміщенням черешка під накриття, його можна обробити розчином спирту або розчином гетероауксину.

розмноження плетистих трояндрозмноження плетистих троянд

Використання на ділянці

Тепер, коли ми знаємо, як доглядати за плетистими трояндами, обрізати і розмножувати їх для того, щоб виросли на нашій ділянці найкрасивіші рослини, нам необхідно розглянути їх використання на дачній території.

Насправді, воно досить широке, адже ці рослини можна застосувати для створення чудових гірлянд і пірамід, прикрасити плетистими трояндами арки і альтанки вашої ділянки, казково озеленити альтанки, огорожі, перголи і колони, а також урізноманітнити стіни житлових будинків та інших будівель. Але, є й більш оригінальні способи застосування плетистих троянд у саду.

Можлива посадка кущів троянд неподалік дерев або зміцнілих чагарників. Вже через деякий час природа візьме своє і плетисті троянди почнуть використовувати їх в якості опор. Але, в даному випадку будьте обережні і вкрай обережними у догляді й обрізки, так як доросле дерево легко витримає на собі троянду, і навіть перетвориться в її присутності, а ось чагарник може і загинути. В виду цього, використання інших рослин в якості опори для наших троянд, має бути дуже зваженим.

Prev Next
Утеплення підлоги в гаражі на дачі

10.09.2014

Утеплення підлоги в гаражі на дачі

Утеплення підлоги в гаражі багато вважають необязательном процесом, але ж саме через пів всередину гаража надходить величезна кількість холоду взимку і про...

Підготовка до зими на дачі: корисні поради

08.09.2014

Підготовка до зими на дачі: корисні поради

Про зиму говорити ніколи не пізно, адже даний період переноситься дачею досить складно. Тому, з наближенням холодної пори року, ми починаємо...

Як облаштувати робоче місце в гаражі

06.09.2014

Як облаштувати робоче місце в гаражі

У кожного дачника достатньо турбот, і в осінній час їх не менше. Але тут виникає додаткова складність - холодна і сира погода. ...

Як використовувати сипучі матеріали на дачі

03.09.2014

Як використовувати сипучі матеріали на дачі

Дачні роботи змушують нас замислюватися про відповідних будівельних матеріалах, і краще це зробити заздалегідь, ніж під час строкової будівництва або оформлений...

Виставка "Зелений тиждень", осінь 2014, Волгоград

02.09.2014

Виставка "Зелений тиждень", осінь 2014, Волгоград

Волгоградський Виставковий Центр «Регіон» запрошує Вас прийняти участь у XVIII спеціалізованій виставці ландшафтного дизайну, садово-п...

Правильні умови зберігання овочів і фруктів

30.08.2014

Правильні умови зберігання овочів та фруктів

Умови зберігання овочів і фруктів в дачних сховищах дуже суворі, і тому дотримувати їх потрібно по максимуму. Відноситься це до самих приміщень, ...

Прогулянки по саду наших читачів: сад Любові Теплової

29.08.2014

Прогулянки по саду наших читачів: сад Любові Теплової

Як і обіцяли, DachaDecor.com.ua представляє Вашій увазі сад одного з наших постійних відвідувачок сайту, яка любить красу і природу, стежить ...

Відсипання ділянки перед озелененням

28.08.2014

Відсипка ділянки перед озелененням

Питання: "Підкажіть, будь ласка, що зробити з ділянкою перед початком озеленення. Зараз була зроблена вирубка лісу, торфовище, місцевість &n...

Де зберігати овочі і фрукти на дачі

26.08.2014

Де зберігати овочі і фрукти на дачі

З самого початку літа ми збираємо урожай з саду та городу на власній дачі. Багато плоди вживаються відразу, в сирому вигляді, деякі консервуються...

Професійні садівники і красноярські дачники, охочі «похвалитися» урожаєм, зберуться на ярма...

25.08.2014

Професійні садівники і красноярські дачники, охочі «похвалитися» урожаєм, зберуться на ярмарку «Осінь на дачі»

З 18 по 21 вересня в Красноярську в МВДЦ «Сибір» пройде виставка-ярмарок «Осінь на дачі». Проект, присвячений закриттю дачно...

Що можна зробити зі старих речей на дачі

23.08.2014

Що можна зробити зі старих речей на дачі

Що можна зробити зі старих речей на дачі? На цю тему ми спілкувалися неодноразово і надавали нашим читачам безліч цікавих ідей, за що і...

Як використовувати габіони на дачі

21.08.2014

Як використовувати габіони на дачі

Використання габіонів стає все більш популярним в різних сферах. І тому ми вирішили сьогодні більш детально ознайомити вас з подібними конструкц...

Вибираємо водостічну систему для дачного будинку

20.08.2014

Вибираємо водостічну систему для дачного будинку

Облаштування дачного будинку включає в себе безліч робіт по підвищенню зовнішньої естетики будівлі, а також обладнання його необхідними системами. Однією...

Азаріна: сорти рослин і вирощування

20.08.2014

Азаріна: сорти рослин і вирощування

Про Азарине чи інакше Маурандии (ASARINA - MAURANDIA), рослині з сімейства Норчиковых, серед садівників відомо мало, а деякі про неї й не чули ...

Бріонія: вирощування і догляд

20.08.2014

Бріонія: вирощування і догляд

Бріонія (BRYONIA) відома також під назвою Переступень. Належить вона до сімейства Гарбузових. Це трав'яниста багаторічна рослина з дуже товстим...

Гіностемма: посадка й догляд, застосування

19.08.2014

Гіностемма: посадка й догляд, застосування

Гіностемма (Gynostemma) - багаторічна ліана, що відноситься до сімейства Гарбузових. Налічується понад 30 видів, найвідомішим з яких є...