Вирощування кабачків: сорти, посадка й догляд, насіння, убір врожаю

Кабачки у вашому городіКабачки у вашому городіСьогодні рідко зустрінеш дачна ділянка, на якому б не вирощувалися кабачки. Адже це такий смачний і корисний овоч! Крім містяться в ньому вітамінів (А,С,В) і мікроелементів (залізо, калій, магній, фосфор, кальцій), він чудово очищає і зміцнює організм, використовується в дитячому, лікувальному і дієтичному харчуванні і навіть в косметології. Ще один великий плюс кабачка - це тривалий термін зберігання плодів, протягом якого він повністю зберігає всі свої корисні властивості.

Кращі сорти кабачків

Щоб вживати свіжі овочі прямо з грядки з середини літа до пізньої осені, селекціонери вивели нові врожайні сорти кабачків і гібриди різного терміну дозрівання. Дані сорти відмінно підійдуть для використання на території середньої смуги Росії і Сибіру: кабачки можна вирощувати як в Підмосков'ї, так і на Уралі - клімат для цього чудово підходить.

Ранньостиглі

Білий лебідь, Гольда F1, Цукеша, Якір, Одеські 52, Соте 38, Ганна, Аеронавт, White bush, Водоспад, Грибовские 37, Зебра, Золотинка, кабачки Кавили, Касерта, Ролик, Шпачок, Хелена та інші.

Середньостиглі

Макаронний, Нефрит, Чорний красень.

Пізньостиглі

Горіховий, Длинноплодный

Сорти кабачків цукіні

Основними сортами даного виду кабачків є сорти Аеронавт. Цукеша, Зебра. Дані сорти можна віднести до ранньостиглим сортам. Вже на 47-й день після появи сходів насіння сорту Аеронавт можна збирати урожай. Плоди цукіні мають довгасту циліндричну форму, поверхню темно-зеленого кольору, гладка. Середня маса кабачка цукіні становить 1,1-1,4 кілограма.

Самозапильних сорти кабачків

Белогор, Аеронавт, Асторія, Аполлон, Кабачок Белоплодный, Білий лебідь, Білий, Блек Цукіні і інші.

Посадка кабачків на розсаду

Коли садити кабачки на розсаду?

Насіння можна висаджувати вже з середини березня і до середини травня. Висадка у відкритий грунт розсади проводиться через 25-30 днів після посадки насіння, це в середньому кінець травня - початок червня. Але все залежить від конкретного регіону проживання, тут не можна дати універсальних точних термінів висадки.

Особливості висадки

Кабачки вирощують через розсаду, так і посівом насіння кущових кабачків у відкритий грунт. При вирощуванні розсади, краще використовувати окрему ємність під кожну рослину (торф'яні горщики, паперові стаканчики, картонну упаковку з-під молока і т.д.) розміром близько 10х10 див.

Перед посівом насіння кабачків підготовляють так само, як при вирощуванні інших овочевих культур і висівають у квітні - початку травня. Грунтосуміш для розсади готують з торфу, перегною, дернової землі і тирси в співвідношенні 6:2:2:1. для збагачення мікроелементами можна на відро суміші додати 0,5 склянки золи, 5-6 г аміачної селітри або 7-8 г сечовини, 10 г сірчанокислого калію, 15-20 г суперфосфату. Або можна скористатися готовою почвосмесью, наприклад «Екзо», зі спеціалізованого магазину.

Заповнені горщики проливають гарячою водою або 0,5% розчином марганцівки і сіють насіння кабачків на глибину 2-3 см, плазом, щоб проросла корінець «дивився вниз. До появи перших сходів навколишнє підтримуємо температуру в межах 18-25°С, а після знижуємо до 15-20°С. Пам'ятайте, що розсаді необхідно багато світла, інакше рослини будуть слабкі і почнуть сильно витягатися.

Розсада кабачківРозсада кабачків

Особливості вирощування кабачків (відео)

Добрива

Полив проводять по мірі необхідності, щоб не допустити пересихання верхнього шару ґрунту, водою кімнатної температури. Першу підгодівлю рослин здійснюють через 7-10 днів після появи паростків. Для цього використовують: розчин коров'яку (1:10) по 50 мг на рослину, розчин сечовини (0,5ч.л. на 1л. води) по 0,5 склянки на горщик, розчин препарату «Бутон» (2г на 1 л води) по 1 склянці на 1-2 горщика або розчином будь-якого спеціалізованого стимулятора росту.

Ще через 10 днів проводять другу підгодівлю розчином коров'яку з додаванням 20 г суперфосфату, 10 г аміачної селітри і 15 г сульфату калію на відро розчину. Або ж в 1 л води розводять 1 ч.л. нітрофоски. Витрачають 1 склянку розчину на 1 рослину.

Підготовка грядки

Рослини пересаджують в грунт при наявності у них 2-3 листочків і у віці 25-30 днів.

Вибір ділянки

Ділянка для вирощування кабачків вибираємо сонячне, захищене від вітру. Кращими попередниками для кабачка є зелені і бобові культури, картопля, ранні білокачанна і кольорова капуста, цибуля, часник. Не можна садити кабачок на ділянці, де до цього росли огірки, патисони, гарбуз. На колишнє місце кабачки повертають через 3-4 роки.

Висадка кабачків в грядкуВисадка кабачків в грядку

Готуємо землю до висадки

Восени після збирання попередника, грунт боронують граблями, а через два тижні перекопують. Під перекопування вносять перепрілий гній або компост - відро на 1 кв.м., 30-35 г суперфосфату і 15-20 г калійних добрив у розрахунку на 1 кв.м.

Рано навесні ґрунт розпушують граблями, а перед висадкою розсади перекопують і вносять 15-20г аміачної селітри в розрахунку на 1 кв.м. На піщаних ґрунтах додатково (на 1 кв.м.) необхідно внести 1-2 відра подрібненої сухої глини і 3 кг деревної тирси. Якщо грунти важкі, глинисті, то на 1 кв.м. додають відро річкового піску і по 2-3 кг торфу, тирси, перегною. До торф'яних грунтів на 1 кв.м. додають відро дернової землі і 2 кг компосту або гнойового перегною.

Особливості посадки кабачків

Так як кабачок - досить велика рослина, то відстань між рядами повинна бути не менше 1-1,5 м, а між лунками - не менше 1 м. В кожну лунку перед посадкою необхідно внести по 1 ст.л. органічного добрива, наприклад «Ефектон» і добре перемішати із землею. Потім кожну лунку поливають розчином добрива «Агрікола-5» (1 ст.л. на відро води) - по 1 л в кожну.

Розсаду садять рано вранці або в похмуру, теплу погоду разом з грудкою землі з горщика. Заглиблюють до сім'ядольних листочків. Якщо існує загроза заморозків, то над грядкою з кабачками встановлюють металеві дуги та укривають її плівкою. Чи можна накрити кожну рослину пластиковою пляшкою. На наступний день після висадження необхідно провести розпушування грунту навколо розсади.

Догляд за кабачками

Підживлення

Після того, як у молодих рослин з'явиться 4-5 листків, проводять легке підгортання. Кабачки поливають виключно під корінь, теплою водою в розрахунку 5л води на одну рослину до початку цвітіння і на 10л - в період плодоношення. Для отримання рясного врожаю щотижня кабачки підгодовують Митлайдеровской сумішшю №2 (6 кг нітрофоски, 1 кг сечовини, 1 кг сульфату калію, 1 кг сульфату магнію, 15 г борної кислоти, 15 г молібденової кислоти).

Якщо такої можливості немає, то першу підгодівлю роблять перед цвітінням. У 10 л води розводять 40-50 г суперфофата, 20-30 г калійної селітри і 25 г сірчанокислого амонію. Під кожну рослину вносять по 1 л розчину.

Другу підгодівлю проводять до початку плодоношення. У 10 л води розводять по 40-50 г суперфосфату і калійної селітри. Норма витрати на одну рослину - 1,5 л. Для підгодівлі так само можна використовувати розчин коров'яку (1:10) або пташиного посліду (1:20) в розрахунку 2 л на одну рослину в першу підгодівлю і 4 л - у другу.

Кущі кабачківКущі кабачків

Прихильники органічного землеробства можуть вирощувати кабачки на компостних грядках, які робляться з сухих рослинних залишків (краще всього підійде картопляне бадилля) і полуперепревшего торішнього компосту. Жодних підживлень в даному випадку не потрібно.

Боротьба з шкідниками

Для боротьби з шкідниками і хворобами кабачки посипають деревною золою і обробляють нетоксичними препаратами (Нарцис, Циркон, Оберіг та інші). А для залучення обпилювачів в період цвітіння, щоранку рослини обприскують слабким розчином меду.

Що б зібрати хороший урожай так само важливо своєчасно обламувати великі листя і знімати дозрілі плоди. Якщо цього не робити, то уповільнюється утворення нових зав'язей.

Стиглі кабачки, готові для збору врожаюСтиглі кабачки, готові для збору врожаю

Збір врожаю кабачків

Перший урожай соковитих плодів можна знімати вже через 35-45 днів після висадки молодих рослин в грунт. Кабачки використовуються для приготування гарнірів, овочевих рагу, салатів, різних заготовок на зиму з кабачків. Для зберігання плоди знімають з куща разом з плодоніжкою, загортають у поліетиленовий пакет, роблять в ньому невеликі дірочки і зберігають на нижній полиці холодильника або підвалі.

Гарного вам врожаю та достатку свіжих вітамінів на столі!

Prev Next
Утеплення підлоги в гаражі на дачі

10.09.2014

Утеплення підлоги в гаражі на дачі

Утеплення підлоги в гаражі багато вважають необязательном процесом, але ж саме через пів всередину гаража надходить величезна кількість холоду взимку і про...

Підготовка до зими на дачі: корисні поради

08.09.2014

Підготовка до зими на дачі: корисні поради

Про зиму говорити ніколи не пізно, адже даний період переноситься дачею досить складно. Тому, з наближенням холодної пори року, ми починаємо...

Як облаштувати робоче місце в гаражі

06.09.2014

Як облаштувати робоче місце в гаражі

У кожного дачника достатньо турбот, і в осінній час їх не менше. Але тут виникає додаткова складність - холодна і сира погода. ...

Як використовувати сипучі матеріали на дачі

03.09.2014

Як використовувати сипучі матеріали на дачі

Дачні роботи змушують нас замислюватися про відповідних будівельних матеріалах, і краще це зробити заздалегідь, ніж під час строкової будівництва або оформлений...

Виставка "Зелений тиждень", осінь 2014, Волгоград

02.09.2014

Виставка "Зелений тиждень", осінь 2014, Волгоград

Волгоградський Виставковий Центр «Регіон» запрошує Вас прийняти участь у XVIII спеціалізованій виставці ландшафтного дизайну, садово-п...

Правильні умови зберігання овочів і фруктів

30.08.2014

Правильні умови зберігання овочів та фруктів

Умови зберігання овочів і фруктів в дачних сховищах дуже суворі, і тому дотримувати їх потрібно по максимуму. Відноситься це до самих приміщень, ...

Прогулянки по саду наших читачів: сад Любові Теплової

29.08.2014

Прогулянки по саду наших читачів: сад Любові Теплової

Як і обіцяли, DachaDecor.com.ua представляє Вашій увазі сад одного з наших постійних відвідувачок сайту, яка любить красу і природу, стежить ...

Відсипання ділянки перед озелененням

28.08.2014

Відсипка ділянки перед озелененням

Питання: "Підкажіть, будь ласка, що зробити з ділянкою перед початком озеленення. Зараз була зроблена вирубка лісу, торфовище, місцевість &n...

Де зберігати овочі і фрукти на дачі

26.08.2014

Де зберігати овочі і фрукти на дачі

З самого початку літа ми збираємо урожай з саду та городу на власній дачі. Багато плоди вживаються відразу, в сирому вигляді, деякі консервуються...

Професійні садівники і красноярські дачники, охочі «похвалитися» урожаєм, зберуться на ярма...

25.08.2014

Професійні садівники і красноярські дачники, охочі «похвалитися» урожаєм, зберуться на ярмарку «Осінь на дачі»

З 18 по 21 вересня в Красноярську в МВДЦ «Сибір» пройде виставка-ярмарок «Осінь на дачі». Проект, присвячений закриттю дачно...

Що можна зробити зі старих речей на дачі

23.08.2014

Що можна зробити зі старих речей на дачі

Що можна зробити зі старих речей на дачі? На цю тему ми спілкувалися неодноразово і надавали нашим читачам безліч цікавих ідей, за що і...

Як використовувати габіони на дачі

21.08.2014

Як використовувати габіони на дачі

Використання габіонів стає все більш популярним в різних сферах. І тому ми вирішили сьогодні більш детально ознайомити вас з подібними конструкц...

Вибираємо водостічну систему для дачного будинку

20.08.2014

Вибираємо водостічну систему для дачного будинку

Облаштування дачного будинку включає в себе безліч робіт по підвищенню зовнішньої естетики будівлі, а також обладнання його необхідними системами. Однією...

Азаріна: сорти рослин і вирощування

20.08.2014

Азаріна: сорти рослин і вирощування

Про Азарине чи інакше Маурандии (ASARINA - MAURANDIA), рослині з сімейства Норчиковых, серед садівників відомо мало, а деякі про неї й не чули ...

Бріонія: вирощування і догляд

20.08.2014

Бріонія: вирощування і догляд

Бріонія (BRYONIA) відома також під назвою Переступень. Належить вона до сімейства Гарбузових. Це трав'яниста багаторічна рослина з дуже товстим...

Гіностемма: посадка й догляд, застосування

19.08.2014

Гіностемма: посадка й догляд, застосування

Гіностемма (Gynostemma) - багаторічна ліана, що відноситься до сімейства Гарбузових. Налічується понад 30 видів, найвідомішим з яких є...