Декоративні паркани для дачі

Паркан для дачі - це ціле мистецтво, і ми зовсім не перебільшуємо. Адже можна огородити територію ділянки звичайними бетонними плитами, шифером або сіткою рабицею, а можна і трохи пофантазувати і знайти чудовий дерев'яний тин, вибрати кований паркан або ж купити декоративний паркан пластиковий химерної форми.

Звичайно, подібний вибір зажадає від вас деякого часу і підвищених фінансових витрат, але повірте, воно того варто. Адже з декоративним парканом ви зможете не тільки якісно захистити територію, але і поліпшити естетичний вигляд. Крім того, красивий і елегантний декоративний паркан і стане прекрасною перешкодою для проникнення на приватну територію.

Матеріали для виробництва декоративних огорож

На сьогоднішній день, виробники дуже постаралися, щоб забезпечити ринок всім необхідним для покупця. Тому, купити паркан з металу, дерева, кування, бетону або пластику, не складе труднощів. Необхідно тільки визначити якісні характеристики, потрібні параметри і, звичайно ж, зовнішній вигляд.

Намагайтеся вибрати матеріал якісний і міцний, надійний і довговічний, але зверніть увагу і на його відповідність загальним облаштування дачі або заміського будинку, ландшафтний дизайн, колірне оформлення і так далі.

Види декоративних огорож

Ми вже згадали той факт, що пропозицій на ринку є маса. Тому, вам слід добре постаратися при виборі, адже тільки в цьому випадку ваша покупка буде надійною, і виглядати гідно. Давайте розглянемо найпопулярніші декоративні паркани.

Декоративні паркани з бетону

Вважається, що це найбільш поширений і простий вид декоративного огородження. Але, не варто порівнювати декоративне оформлення з звичайним огорожею з бетону, так як однакового у них - тільки матеріал виконання, тобто, сам бетон. Декоративний бетонний паркан виконується за спеціальною схемою, в якій обов'язково враховуються технологічні нюанси і вимоги замовника. Купити декоративний залізобетонний паркан ви можете на виставках або в спеціальних салонах, де вже виставлено безліч готових моделей. Це буде трохи дешевше, ніж замовити повністю ексклюзивний огорожу з бетону за власним зразком. Тут вирішувати тільки вам - або звичайний варіант гарного і надійного паркану за недорогою ціною, декоративний паркан з бетону, ціна якого буде трохи вище (якщо це індивідуальне замовлення по заданим параметрам). Поспішаємо зауважити і той факт, що завдяки новітнім технологіям і фантазії дизайнерів, спеціальних форм для виготовлення парканів, а також умілої установці, незабаром ви зможете насолоджуватися повною безпекою міцного огородження, а також його чудовим зовнішнім виглядом.

Декоративні металеві паркани

У цій групі огорож для земельної ділянки, або розмежування території, ви можете знайти декоративні паркани з металу і декоративні ковані паркани. Останні, по суті, в більшості випадків, і так вважаються декоративними огорожами, так як для їх виробництва дуже часто застосовуються художні технології. Розбирати ковані паркани докладно ми вже не будемо, так як це ми зробили в попередній статті. Зараз ми звернемо увагу тільки на металеві декоративні паркани. Вони можуть бути декількох типів - збірні (зварні або зі спеціальними системами кріплення), а також секційні, які пропонуються в готовому вигляді. Паркани з металу, найчастіше, дуже звичайні - сітка в куточку, тонка труба або зварна арматура і так далі, але завжди є шанс знайти і якісний декоративний паркан із прутів, або взагалі замовити у досвідчених зварників і збирачів красивий паркан для дачі за власним ескізом. Але пам'ятайте, що якщо ціна на індивідуальне замовлення стає захмарною, то краще перейти до варіанту кованого паркану, який навіть в самому звичайному вигляді буде виглядати декоративно.

Дерев'яні декоративні огорожі

Мабуть, один з найпопулярніших видів подібних огорож, який завжди викликає безліч питань. Початком обговорень завжди є якість деревини для виготовлення декоративного паркану, її обробка та вартість роботи. Остання ж, безпосередньо залежить від перших двох факторів та особистих вимог замовника, а тому може бути дуже низькою, або ж страшно високою. Найпростіший приклад ми наведемо прямо зараз: уявіть собі симпатичний декоративний паркан з промислових порід дерева, з легкої різьбленням або випалюванням, покрита морилкою і лаком. Ціна такого паркану буде досить прийнятною. Якщо ж взяти варіант дубового паркану чи огорожі з іншого дорогого типу дерева, додати до нього художню різьбу, хвіртку і ворота з фігурами, кріплення та встановлення на монолітних дерев'яних стовпах, та ще й з елементами ковки... ціна напрошується сама собою, і оплатити її зможе далеко не кожен.

Давайте тепер кілька рядків про види дерев'яних декоративних огорож:

 • Огорожа з дошки. Даремно багато хто думає, що дошкою можна оббити тільки господарську територію. З якісної обрізної дошки з випаленням і хорошою обробкою виходить дуже оригінальний парканчик;
 • Штахетник. Різна форма, відстань між смугами, частота вибійки, а також сама обробка кожного елемента, можуть зробити з стандартного штахетника чудовий декоративний паркан з дерева, на який будуть не просто милуватися, а ще й почнуть заздрити;
 • Дерев'яний тин. Напевно, це єдиний варіант декоративного огородження території земельної ділянки, який може розчулювати і на всі 100% гармоніювати з природою. Хороший дерев'яний тин коштує недешево, але ось його збірка і установка можлива самостійно, без залучення дорогих фахівців і додаткових витрат.

Можна розглянути окремо ще безліч видів декоративних огорож, але набагато правильніше буде віднести їх до наступного розділу нашої статті, адже розмова піде про комбінуванні матеріалів, завдяки яким можна домогтися дуже багато чого.

Об'єднані декоративні огорожі

Тут можна не тільки знайти вже готові варіанти огорож, але і трохи пофантазувати, адже поєднати метал і ковку, камінь і профнастил, цегла і дерево дуже просто. Зараз ми розглянемо деякі варіанти таких огорож:

 • Цегляна огорожа з деревом або металом. Для виробництва декоративного забору подібного типу, вам знадобиться залучити кваліфікованих майстрів, які зможуть працювати не тільки з декоративним цеглою для забору, але також з деревом, металом і іншими матеріалами. Найчастіше, такий забір проводиться наступним чином: основа - цегла, стовпчики - бетон цегла, або труба, декор паркану - дерево, метал або кування. У результаті виходить високої якості огородження, яке не тільки буде виглядати ідеально, але і не допустить незаконного проникнення на територію ділянки;
 • Декоративний кам'яний паркан з куванням. В даному випадку, ситуація дуже схожа з попередньою, і для побудови подібного огорожі знадобиться кам'яна основа, настановні блоки, кріплення, а також декоративний кований орнамент. Такий декоративний паркан своїми руками зможе зробити тільки досвідчений фахівець, тому, якщо у вас є бажання захистити територію дачі подібним парканом, то краще звернутися до професіоналів;
 • Декоративні паркани з профнастилу та бетону (каменю, цегли). В принципі, тут теж мало відмінностей від попередніх варіантів, ось тільки загальна декоративна картина буде складатися не деревом і ковкою, а вже профнастилом, і доповнюватися правильної кладкою або заливкою основи. Саме вона є основним елементом, так як на основу буде кріпитися профнаслил. Нічого складного в установці такого паркану немає, але тільки в тому випадку, якщо ви є досвідченим будівельником. Якщо ж ні, то можете замовити заливку і кладку основи фахівцям, і трохи заощадити на установці профнастилу, це вже дійсно просто.

Насправді, можна комбінувати практично всі матеріали, які складаються в загальну картину за допомогою вашої фантазії, але ніколи не забувайте про те, що паркан повинен бути не просто оригінальним і красивим, але і виконувати свої первинні функції.

Декоративні елементи для огорожі (складові збірки і установки)

Також, ви повинні знати, що при створенні декоративних огорож будь-якого виду, вам буде необхідно закупити спеціальні матеріали та елементи, короткий список яких трохи нижче:

 • Декоративні блоки для забору (камінь, цегла, шлакоблок, цементні, бетонні плити, деякі секційні блоки);
 • Декоративні елементи огорож (різноманітні прикраси та декор, елементи кування, декоративна сітка для огорожі та інше);
 • Декоративні стовпи для паркану (спеціальні елементи установки, без яких монтаж просто неможливий);
 • Декоративний камінь для забору і декоративний цегла для забору (для створення якісного, міцного і надійного підстави огорожі).

Крім цього, ще безліч різноманітних деталей для кріплення і з'єднання, різна фурнітура, інструмент і витратні матеріали.

Територіальна приналежність

Це ще один досить важливий момент, адже не кожен дачник вибирає паркан для огорожі саме дачної ділянки або заміського земельного наділу. Існують і інші типи розмежування території, і для них є свої типи огорож:

 • Декоративні огорожі для клумб. Невеликого розміру дерев'яні або ковані огорожі, які чітко виділяють територію цвітіння рослин, тим самим привносячи в дизайн ділянки певні нотки стилю. Досить часто для цього використовуються і декоративні паркани з пластику, особливо, якщо в ландшафті є поєднання з перголами, альтанками, патіо і так далі;
 • Декоративні садові огорожі. Спеціальні огородження з металу або кування, комбіновані паркани. Ці варіанти підходять найбільше. Досить часто, декоративні огорожі для саду виконуються у вигляді щільної, закритою основи і прозорого верху, щоб можна було милуватися не стовбурами дерев в саду і чорною землею, а прекрасним цвітіння, зеленою масою листя та наливними плодами;
 • Огорожі господарської частини двору або ділянки. Звичайно, витрачатися на господарський двір, мало хто має бажання, але погодьтеся, що сітка рабиця або звичайний дощатий паркан у ландшафті з куванням або різьбленим деревом по сусідству, буде виглядати безглуздо. Тому, в наш час, господарський двір та всі його площі нерідко захищають такими ж декоративними парканами, як і весь ділянку.

Установка декоративного паркану

Як ви могли помітити, виробництво декоративних огорож, їх комплектація, а також установка - досить складні процеси, тому ми рекомендуємо довірити їх професіоналам, які, в подальшому, і будуть нести всю відповідальність. Звичайно, ціна декоративного забору і так висока, і витрачатися на монтаж не дуже хочеться, але краще заплатити один раз, ніж кілька, коли будуть виправлятися помилки або навіть дрібні недоліки.

Отже, сьогодні ми розглянули практичні та оригінальні декоративні паркани для дачі. Вони дійсно можуть стати надійним захистом приватної території і красивою огорожею, радує око. Тому, якщо ви вирішите встановити подібний паркан на власній земельній ділянці, або просто захистити невелику територію саду або клумби, обов'язково звертайтеся до наших матеріалів, у яких ви знайдете відповіді на безліч питань.

Prev Next
Утеплення підлоги в гаражі на дачі

10.09.2014

Утеплення підлоги в гаражі на дачі

Утеплення підлоги в гаражі багато вважають необязательном процесом, але ж саме через пів всередину гаража надходить величезна кількість холоду взимку і про...

Підготовка до зими на дачі: корисні поради

08.09.2014

Підготовка до зими на дачі: корисні поради

Про зиму говорити ніколи не пізно, адже даний період переноситься дачею досить складно. Тому, з наближенням холодної пори року, ми починаємо...

Як облаштувати робоче місце в гаражі

06.09.2014

Як облаштувати робоче місце в гаражі

У кожного дачника достатньо турбот, і в осінній час їх не менше. Але тут виникає додаткова складність - холодна і сира погода. ...

Як використовувати сипучі матеріали на дачі

03.09.2014

Як використовувати сипучі матеріали на дачі

Дачні роботи змушують нас замислюватися про відповідних будівельних матеріалах, і краще це зробити заздалегідь, ніж під час строкової будівництва або оформлений...

Виставка "Зелений тиждень", осінь 2014, Волгоград

02.09.2014

Виставка "Зелений тиждень", осінь 2014, Волгоград

Волгоградський Виставковий Центр «Регіон» запрошує Вас прийняти участь у XVIII спеціалізованій виставці ландшафтного дизайну, садово-п...

Правильні умови зберігання овочів і фруктів

30.08.2014

Правильні умови зберігання овочів та фруктів

Умови зберігання овочів і фруктів в дачних сховищах дуже суворі, і тому дотримувати їх потрібно по максимуму. Відноситься це до самих приміщень, ...

Прогулянки по саду наших читачів: сад Любові Теплової

29.08.2014

Прогулянки по саду наших читачів: сад Любові Теплової

Як і обіцяли, DachaDecor.com.ua представляє Вашій увазі сад одного з наших постійних відвідувачок сайту, яка любить красу і природу, стежить ...

Відсипання ділянки перед озелененням

28.08.2014

Відсипка ділянки перед озелененням

Питання: "Підкажіть, будь ласка, що зробити з ділянкою перед початком озеленення. Зараз була зроблена вирубка лісу, торфовище, місцевість &n...

Де зберігати овочі і фрукти на дачі

26.08.2014

Де зберігати овочі і фрукти на дачі

З самого початку літа ми збираємо урожай з саду та городу на власній дачі. Багато плоди вживаються відразу, в сирому вигляді, деякі консервуються...

Професійні садівники і красноярські дачники, охочі «похвалитися» урожаєм, зберуться на ярма...

25.08.2014

Професійні садівники і красноярські дачники, охочі «похвалитися» урожаєм, зберуться на ярмарку «Осінь на дачі»

З 18 по 21 вересня в Красноярську в МВДЦ «Сибір» пройде виставка-ярмарок «Осінь на дачі». Проект, присвячений закриттю дачно...

Що можна зробити зі старих речей на дачі

23.08.2014

Що можна зробити зі старих речей на дачі

Що можна зробити зі старих речей на дачі? На цю тему ми спілкувалися неодноразово і надавали нашим читачам безліч цікавих ідей, за що і...

Як використовувати габіони на дачі

21.08.2014

Як використовувати габіони на дачі

Використання габіонів стає все більш популярним в різних сферах. І тому ми вирішили сьогодні більш детально ознайомити вас з подібними конструкц...

Вибираємо водостічну систему для дачного будинку

20.08.2014

Вибираємо водостічну систему для дачного будинку

Облаштування дачного будинку включає в себе безліч робіт по підвищенню зовнішньої естетики будівлі, а також обладнання його необхідними системами. Однією...

Азаріна: сорти рослин і вирощування

20.08.2014

Азаріна: сорти рослин і вирощування

Про Азарине чи інакше Маурандии (ASARINA - MAURANDIA), рослині з сімейства Норчиковых, серед садівників відомо мало, а деякі про неї й не чули ...

Бріонія: вирощування і догляд

20.08.2014

Бріонія: вирощування і догляд

Бріонія (BRYONIA) відома також під назвою Переступень. Належить вона до сімейства Гарбузових. Це трав'яниста багаторічна рослина з дуже товстим...

Гіностемма: посадка й догляд, застосування

19.08.2014

Гіностемма: посадка й догляд, застосування

Гіностемма (Gynostemma) - багаторічна ліана, що відноситься до сімейства Гарбузових. Налічується понад 30 видів, найвідомішим з яких є...