Фільтри для дачного басейну: види, переваги, установка

фільтр насос для бассенйафільтр насос для бассенйаЯкість води в наших водопроводах залишає бажати кращого. До її складу входить безліч непотрібних мікроелементів і мікроорганізмів, накипу, частинок іржі, хімічних добавок очищення і так далі. Тому, якщо ви вирішили встановити басейн на дачі, то вам обов'язково необхідно задуматися про системи очищення води - спеціальних фільтрах для басейнів. Погодьтеся, плавати в чистій і прозорій воді, яка абсолютно безпечна для організму людини, набагато приємніше.

Основною функцією будь-якого фільтра є очищення води від сторонніх включень, які її забруднюють. Завдяки ним вода стає каламутною, цвіте, видає неприємний запах, і може взагалі стати небезпечною для людини. Тому використовувати фільтр для води у системі обслуговування басейну дуже важливо.

Сьогодні ми з вами розглянемо відомі нині фільтри для басейнів, їх характеристики в міру ефективності, можливі переваги або недоліки фільтрів, а також правильність їх встановлення та використання.

Пісочний фільтр для басейну

пісочний фільтр для басейнупісочний фільтр для басейнуНа думку фахівців і користувачів, це найменш ефективний фільтр серед пропонованих на сучасному ринку. Але, в цей же час, такі фільтри і найбільш доступні за вартістю, тому придбати їх може кожен бажаючий. Подібні фільтри для очищення басейнів являють собою великого розміру баки, наповнені піском. Проходячи через пісок, вода фільтрується і очищається. В цей же час всередині пісочного фільтра осідає бруд і сторонні частинки, яким не місце у вашому басейні.

Піщані фільтри для басейнів вважаються досить ефективними в приватному використанні. Вони фільтрують воду, що надходить у басейн, але, на превеликий жаль, затримують далеко не всі мікроскопічні частинки. Середній розмір сторонніх частинок у воді, які осідають на фільтр, близько 20-25 мікрон.

Недоліком є і обслуговування фільтрів, яке займає багато часу. Вам необхідно очищати пісок для фільтра басейну зворотним потоком, але це призводить до великої витрати води, тому фільтри взагалі неприйнятні для використання в басейнах з обмеженим споживанням води.

Діатомові фільтри для басейнів

діатомовий фільтр для басейнудіатомовий фільтр для басейнуДані фільтри працюють в системі зі спеціальним наповнювачем, диатомовой земляною сумішшю, яка виробляється з величезного числа мікроскопічних частинок копалин планктону. Всередині фільтра встановлено декілька спеціальних картриджів, покритих таким складом. Вони досить добре справляються з питанням очищення води для басейну від сторонніх включень.

Діатомові фільтри вважаються найбільш дорогими, але і працюють вони дуже ефективно. Статистика показує, що подібні фільтри очищають воду набагато якісніше інших фільтрів для води, так як без проблем затримують частинки розмірів 3-4 мікрона.

Обслуговування диатомового фільтра відбувається наступним чином. Його необхідно відкрити, видалити решітки і акуратно очистити фільтр від відпрацьованої диатомовой суміші. Але, оскільки вона є небезпечним відходом, то вам також потрібно знати, як її утилізувати. В цілях безпеки, ми рекомендуємо користуватися послугами фахівців, які займаються обслуговуванням і профілактикою систем басейну.

Картриджні фільтри для басейну

картріджний фільтр для басейнукартріджний фільтр для басейнуМабуть, самий популярний для нашого покупця, а також найбільш прийнятний за ціною варіант. Такі фільтри коштують дешевше діатомових, але трохи дорожче пісочних фільтрів, вони відмінно справляються з очищенням води і значно простіше в обслуговуванні, ніж попередні два варіанти.

Картриджні фільтри влаштовані дуже просто. Всередині них встановлені спеціальні пластини, виготовлені з поліестеру. Вони затримують частинки розміром 5-10 мікрон, що вважається дуже хорошим результатом. Для очищення самого фільтра, вам потрібно всього лише відкрити його, дістати картриджі, і промити їх під струменем чистої води. Іноді слід проводити і додаткове очищення, використовуючи спеціально призначені розчини. Якщо ж картридж зносився і прийшов в стан непридатності для подальшої роботи, просто замініть його на новий.

Установка фільтра для басейну

Установка фільтра будь-якого типу повинна відбуватися з дотриманням певних вимог. Це може бути занурювальний фільтр, навісний фільтр для басейну, або який-небудь інший, але основними критеріями монтажу повинна бути якісна очистка води згодом.

Обов'язково зверніть увагу на те, що в басейні дуже важлива циркуляція води, яка проходить очищення. При неякісної же установці, можливе утворення "мертвих зон", звідки забір води відбуватися не буде. В таких зонах вода застоюється і псується, заражаючи очищену воду навколо. Тобто виходить, що все інше кількість води в басейні було очищено марно - ви втратили час і збільшили собі витрати, а фільтр для басейну без користі відпрацював частину свого ресурсу.

Правильно встановлений фільтр проводить забір води з поверхні басейну, так як саме тут найчастіше скупчуються мікроорганізми. Впуск води назад в басейн може відбуватися в будь-якому зручному місці. Приділіть та належне увагу доступу до фільтру - він не повинен блокуватися іншими системами обслуговування басейну і бути максимально простим.

Ми ж, у свою чергу, рекомендуємо залишити установку фільтрів для басейнів професіоналам. Вони мають для цього необхідну кваліфікацію і зможуть виконати роботи швидко і якісно.

Фільтр для басейну своїми руками

За великим рахунком, ми не бачимо особливого сенсу докладно пояснювати процес створення саморобного фільтра для басейну, так як його неможливо виробити з повністю підручних засобів. Для цього вам, в будь-якому випадку, будуть потрібні деякі деталі та механізми. З цієї причини, ми підкажемо вам тільки принцип дії фільтра, який ви можете створити самостійно.

У першу чергу визначитеся з об'ємом води для очищення і швидкістю очищення. Від цих параметрів буде залежати потужність фільтра і його об'ємна частина. Далі вам слід підготувати резервуар для виробництва фільтра, оснастити її необхідним механізмом подачі і викачування води, а також самим фільтром, який буде зупиняти забруднення води. Найчастіше для цього використовується кварцовий пісок для фільтрів басейну, так як звичайний пісок для цих цілей не підходить.

Відео про піщаному фільтр для басейну

Обладнавши подібну систему, ви повинні переконатися в правильності її роботи: під великим тиском вода повинна надходити всередину фільтра, проходить через фільтруючий шар і надходити в басейн.

Ось приблизний список того, що вам необхідно для створення найпростішого фільтра для басейну самостійно: каністра або бочка об'ємом до 70 л з широким верхнім входом, поліпропіленова труба на вхід і вихід води, куточки і трійники ПВХ для оснащення системи, 5-6 кранів на установку та перехідні муфти для системи водозабезпечення. Крім цього може бути використаний насос фільтр для басейну або інші механізми для системи, які будуть збільшувати її продуктивність.

Prev Next
Утеплення підлоги в гаражі на дачі

10.09.2014

Утеплення підлоги в гаражі на дачі

Утеплення підлоги в гаражі багато вважають необязательном процесом, але ж саме через пів всередину гаража надходить величезна кількість холоду взимку і про...

Підготовка до зими на дачі: корисні поради

08.09.2014

Підготовка до зими на дачі: корисні поради

Про зиму говорити ніколи не пізно, адже даний період переноситься дачею досить складно. Тому, з наближенням холодної пори року, ми починаємо...

Як облаштувати робоче місце в гаражі

06.09.2014

Як облаштувати робоче місце в гаражі

У кожного дачника достатньо турбот, і в осінній час їх не менше. Але тут виникає додаткова складність - холодна і сира погода. ...

Як використовувати сипучі матеріали на дачі

03.09.2014

Як використовувати сипучі матеріали на дачі

Дачні роботи змушують нас замислюватися про відповідних будівельних матеріалах, і краще це зробити заздалегідь, ніж під час строкової будівництва або оформлений...

Виставка "Зелений тиждень", осінь 2014, Волгоград

02.09.2014

Виставка "Зелений тиждень", осінь 2014, Волгоград

Волгоградський Виставковий Центр «Регіон» запрошує Вас прийняти участь у XVIII спеціалізованій виставці ландшафтного дизайну, садово-п...

Правильні умови зберігання овочів і фруктів

30.08.2014

Правильні умови зберігання овочів та фруктів

Умови зберігання овочів і фруктів в дачних сховищах дуже суворі, і тому дотримувати їх потрібно по максимуму. Відноситься це до самих приміщень, ...

Прогулянки по саду наших читачів: сад Любові Теплової

29.08.2014

Прогулянки по саду наших читачів: сад Любові Теплової

Як і обіцяли, DachaDecor.com.ua представляє Вашій увазі сад одного з наших постійних відвідувачок сайту, яка любить красу і природу, стежить ...

Відсипання ділянки перед озелененням

28.08.2014

Відсипка ділянки перед озелененням

Питання: "Підкажіть, будь ласка, що зробити з ділянкою перед початком озеленення. Зараз була зроблена вирубка лісу, торфовище, місцевість &n...

Де зберігати овочі і фрукти на дачі

26.08.2014

Де зберігати овочі і фрукти на дачі

З самого початку літа ми збираємо урожай з саду та городу на власній дачі. Багато плоди вживаються відразу, в сирому вигляді, деякі консервуються...

Професійні садівники і красноярські дачники, охочі «похвалитися» урожаєм, зберуться на ярма...

25.08.2014

Професійні садівники і красноярські дачники, охочі «похвалитися» урожаєм, зберуться на ярмарку «Осінь на дачі»

З 18 по 21 вересня в Красноярську в МВДЦ «Сибір» пройде виставка-ярмарок «Осінь на дачі». Проект, присвячений закриттю дачно...

Що можна зробити зі старих речей на дачі

23.08.2014

Що можна зробити зі старих речей на дачі

Що можна зробити зі старих речей на дачі? На цю тему ми спілкувалися неодноразово і надавали нашим читачам безліч цікавих ідей, за що і...

Як використовувати габіони на дачі

21.08.2014

Як використовувати габіони на дачі

Використання габіонів стає все більш популярним в різних сферах. І тому ми вирішили сьогодні більш детально ознайомити вас з подібними конструкц...

Вибираємо водостічну систему для дачного будинку

20.08.2014

Вибираємо водостічну систему для дачного будинку

Облаштування дачного будинку включає в себе безліч робіт по підвищенню зовнішньої естетики будівлі, а також обладнання його необхідними системами. Однією...

Азаріна: сорти рослин і вирощування

20.08.2014

Азаріна: сорти рослин і вирощування

Про Азарине чи інакше Маурандии (ASARINA - MAURANDIA), рослині з сімейства Норчиковых, серед садівників відомо мало, а деякі про неї й не чули ...

Бріонія: вирощування і догляд

20.08.2014

Бріонія: вирощування і догляд

Бріонія (BRYONIA) відома також під назвою Переступень. Належить вона до сімейства Гарбузових. Це трав'яниста багаторічна рослина з дуже товстим...

Гіностемма: посадка й догляд, застосування

19.08.2014

Гіностемма: посадка й догляд, застосування

Гіностемма (Gynostemma) - багаторічна ліана, що відноситься до сімейства Гарбузових. Налічується понад 30 видів, найвідомішим з яких є...