картоплі до посадки - важливий агротехнічний процес, який, на жаль, багатьма з нас ігнорується. Але щоб отримати дійсно якісний і важкий урожай картоплі, рекомендуємо вам звернути на нього увагу.
Підготовка
Ми звикли висаджувати картоплю в грунт всього декількома способами - рядами і лунками, підгортаючи чи ні, ранньою весною або ближче до літа. Відповідно, і врожай отримуємо трохи раніше або під кінець теплого сезону, дрібний або великий. Існує безліч факторів, на які ми ніколи не звертали уваги, так, в принципі, це і не потрібно було, адже добре удобрена земля постійно давала непоганий урожай. Але на сьогоднішній день, у зв'язку зі складною екологічною ситуацією, різкими змінами клімату, неякісним посадковим матеріалом і спустошеною землею, ми все рідше задоволені урожаєм картоплі. І вірно, звідки буде врожай, якщо земля не удобрений, висаджуємо ми дешевий матеріал, та ще й догляд не відповідає бажаному. Залишається тільки один вихід - прислухатися до професіоналів і забезпечити картопляні грядки всім необхідним. І почати варто саме з підготовки картоплі до посадки, адже саме тут бере початок правильне та якісне розвиток коренеплоду.
Вибираючи якісний матеріал для посадки картоплі, необхідно звернути увагу на багато моментів.
Тепер про норми висаджування картоплі. Професійні дачники часто використовують великий посадковий матеріал, приблизно в 100 г і більше. Таких бульб необхідно близько 40 штук на кожні 100 м2. Якщо зменшуєте вага бульб, то необхідно збільшувати кількість, відповідно, якщо маса в 40-50 р, то кількість на 100 м2 доходить до сотні.
Непідготовлені бульби картоплі проростають протягом 10-14 днів, показують паростки на поверхні грядки ще через 12-20 днів. Таким чином, непідготовлений матеріал дає сходи тільки через місяць. Але завжди можна і прискорити процес, зробивши його більш правильним і якісним.
Серед класичних способів підготовки виділяють:
Завдяки простим і невитіюватим заходів, урожай картоплі можна значно помножити. Давайте ж більш конкретно про кожну з них.
Підготовка картоплі цим способом дає можливість скоротити час сходів практично на два тижні, і триває, відповідно, 10-14 днів. Завдяки даному процесу є можливість виростити урожай на 30-40% більше. Крім того, перевагою є і те, що під час підготовки можна перебрати посадковий матеріал, виявити хворий і непридатний для посадки.
Захворювання бульб на світлі проявляються, і такі бульби забираються із загальної кількості матеріалу. Відбраковуються і непророщие бульби, картопля з довгими ниткоподібними паростками.
Це легкий і ефективний спосіб, але він потребує вашої участі. Отже, картоплю розкладається на підвіконня і полиці, спеціальні настили і мощення, де є освітлений простір всередині приміщення. При цьому важливо дотримуватися одне правило - не розкладати коренеплоди більш ніж в 2-3 шару, в ідеалі, і взагалі, потрібно розміщувати його в один шар.
Завдяки рівномірному освітленню, на кожній бульбі буду проростати відростки товсті і сильні, рівної довжини і темного кольору. Саме вони і стануть гарантом добрих сходів і майбутнього врожаю.
Пророщувати бульби таким способом слід 12-16 днів, періодично перевертаючи картоплю, щоб кожна сторона його отримала потрібну дозу світла. В цей же момент можна відсортовувати пророщену картоплю в ящик, решту ж доводити до потрібної кондиції. Слід бути уважними до вентиляції в приміщенні, де завжди повинен бути свіже повітря, а також відкладати в сторону плоди з тонкими відростками, такі висаджувати в городі не варто.
Пророщування варто правильно прорахувати, адже є певні строки посадки картоплі. Крім того, вже наявні на картоплі відростки ниткоподібний форми або взагалі слабкі, перед пророщуванням слід видалити повністю.
Для пророщування можна використовувати невеликі поліетиленові пакетики. У прозорих "майках" проробляється з десяток невеликих отворів, для забезпечення вентиляції. Далі, всередину закладається 8-12 картоплин, пакетик зав'язується і вивішується у світлому місці.
Завдяки даному процесу створюється парниковий ефект і бульби проростають дуже швидко, але варто бути уважним до освітлення та вентиляції. Пакетик не бажано тримати на прямих сонячних променях, а також потрібно постійно перевертати для рівномірного освітлення.
Зручні дані пакетики і в транспортуванні, але тут необхідна обережність, щоб молоді паростки не пошкодилися.
існує ще один цікавий спосіб якісно підготувати матеріал для посадки в грунт. Для цього використовується практично ідентичний метод проращиванию на світлі, але з додаванням в ємності для пророщування спеціальних добавок.
Картопля укладається в ящики або кошики, дно яких рівномірно покрита сумішшю перегною і торфу або тирси. Далі, на шар картоплі настилають кілька сантиметрів даної суміші, і знову укладають шар бульб. Таким чином, можна сформувати 6-8 шарів.
Обов'язкові вимоги даного виду пророщування:
Через тиждень картопля утворює численні корінці, які означають повну готовність до посадки. Бульби варто транспортувати до городньої грядці, акуратно висадити в лунки, засипати грунтом, полити і посипати сухою землею.
Даний спосіб не є найпопулярнішим серед дачників, а тому ми не будемо особливо розвивати тему. Опишемо метод тільки для тих, хто захоче вперше спробувати пророщування в глиняних горщиках або стаканчиках.
Основною особливістю вважається період пророщування, який починається за місяць до посадки. Спочатку, бульби поміщаються у вологі тирсу, а через тиждень-півтора - у горщик, в який поміщена суміш перегною і городньої грунту. Зазвичай, початок даних подій припадає на першу половину березня, але кожен сам визначає для себе час посадки.
Важливо пам'ятати і основні кроки в подібному вигляді підготовки картоплі:
Подібним чином формується і готується дуже сильна розсада, яка дає хороший урожай.
Далеко не завжди вдається проростити картоплю, і для цього є цілий ряд причин. Але зараз не про них, а про спосіб підготовки картоплі перед посадкою, якщо він не пророщен.
Картоплю слід пров'ялити, розклавши в сухому приміщенні по підлозі, лише в один ряд. Провяливание картоплі триває близько тижня-півтора, тому паростки на бульбах вже не з'являться. Але зате є відмінний шанс провітрити коренеплоди, обчислити серед них неякісні, але що найважливіше - пробудити очі, які тепер зможуть дати хороші сходи.
Поряд з раніше обумовленими підготовчими заходами, картоплю необхідно і протруювати. Даний процес забезпечує виключення або попередження багатьох захворювань, в тому числі, паршею і ризоктонією. Як же відбувається протруювання?
Перший спосіб передбачає приготування спеціального розчину формаліну (40%) і води, 1:200. У нього варто занурити бульби, а після залишити на кілька годин в щільній юрбі, накривши брезентом.
Другий спосіб протруювання картоплі відбувається трохи інакше. Відразу бульби обприскуються водою (приблизний витрата близько 2 л води на 100 кг коренеплодів), а на наступний день обробляються розчином, який готували і для першого способу протруєння, але в цей раз в розчин потрібно додати трохи мідного купоросу, не більше 2 г на 10 л розчину. Є і ще одна відмінність - томити протруєне бульби під брезентом потрібно 4-5 годин.
Дуже важливо пам'ятати, що протруювання відбувається перед пророщуванням картоплі.
Важливі процеси підготовки картоплі перед посадкою допомагають не тільки ретельно перебрати посадковий матеріал і допустити на грядки тільки здорові і сильні бульби, але і отримати в результаті своєї праці чудовий урожай. Якщо ж ви знайомі з іншими способами підготовки бульб перед посадкою, з радістю вислухаємо вашу думку в коментарях.
Вирощування кукурудзи цукрової через розсаду дозволяє одержати урожай качанів молочної зрілості на 3-4 тижні раніше - 20-25 червня. Наи...
При розмноженні насінням всі плодові і ягідні рослини дають неоднорідне потомство, причому властивості гібридних сіянців значно погіршуються порів...
Розсадою називаються молоді рослини, вирощувані посівом насіння на ранніх термінах в теплицях або домашніх умовах, для подальшої пересадки у відкриті...
Різноманітні водойми на території дачної - озера, ставки і навіть фонтани, потребують якісному оформленні, щоб гармонійно вписуватися в ла...
Хвороби садових квітів можуть виникнути із-за неправильної агротехніки, несприятливих погодних умов, незбалансоване харчування, несоответствующ...
Жоржини дозволено вирощувати практично на будь-якому грунті: чорнозему, піску, а так само глині. Однак чорнозем і глина, коли висихають, стають дуже...
Якщо невеликий дачний басейн вас вже не влаштовує, і ви вирішили побудувати капітальний, з бетону, то вам потрібно виконати безліч відповідаю...
Мабуть, всі сорти полуниці можна розділити на три основні групи: сорти, що дають один урожай за сезон; сорти, які плодоносять протягом усього сезону...
Будівництво цегляного паркану на дачі є одним із найбільш правильних рішень, тим більше, якщо мова йде про безпечному огородженні території. Але, пере...
Як захистити весняні посіви від птахів? Яким чином відлякати цілі зграї, які готові буквально за годину зіпсувати багатоденні праці по висадці колір...
Вибираючи троянди для посадки на дачі, зверніть увагу саме на плетисті троянди. Вони є одними з найпопулярніших при вертикальному озелененні, нез...
Блакитні ялини - справжні цариці ландшафтного дизайну. Ці симпатичні деревця чудово виглядають в будь-якій частині дачної ділянки, і при вході, і...
Козирок над ганком необхідний для захисту від негоди, а також для оформлення входу в будинок. Як підібрати найкращий варіант, відповідаючи цим вимогам дер...
Знати, як правильно поклеїти шпалери необхідно, якщо ви вирішили впоратися з цим завданням своїми руками. Тут є певні тонкощі, враховувати ко...
У сучасному ландшафтному дизайні все більшу популярність набуває створення сухих струмків. Це досить красива споруда, спочатку такі руч...
Яке вибрати покриття для садових доріжок, щоб воно було і естетичним і одночасно практичним? Відповідей може бути декілька, одне з рішень &ndas...
Садівники цінують безліч квітів, які можна без проблем висадити в саду і тим самим прикрасити територію. У їх числі і волошки - чудові, радий...
За допомогою даного будівельного калькулятора ви в кілька кліків зможете розрахувати параметри вашого майбутнього паркану, необхідну кількість будівельне...
Питання від Марини: «Здрастуйте. У мене є новий будинок, і тутешня земля погана. Для обробки ділянки використовувала «Ураган» проти...
До початку квітня сніг зберігається лише в сильно затінених куточках саду і низинах. Дочекавшись звільнення землі від снігу та підсипання, слід прибрат...
Вирощування різноманітних культур на власній ділянці завжди було головним питанням кожного дачника. Хтось задовольняється тільки ягодами та кустарни...
Живучи в дачному або заміському будинку, люди зазвичай проводять більше часу на свіжому повітрі. Але вечори і ночі все ж доводиться проводити під дахом, поеми...
Доброго дня. Сьогодні своє питання задала Юлія: «Як перемогти у розсади хвороба чорну ніжку?» ...
Меблі з ротанга - це різновид плетених меблів, як матеріалу для якої використовуються рослини, хоча іноді плетені меблі робить тр...
Чимале число успішних дачників, які мають досвід роботи з теплицями, мріють про промислових масштабах, щоб мати можливість вирощувати разнообра...
Встановлюючи на дачній ділянці каркасний або простий надувний басейн, а також починаючи будівництво капітального басейну, ви повинні обов'язково позаботить...
Збереження ваших троянд в зимовий період - один з найбільш важливих питань, про який потрібно замислюватися ще при покупці саджанців садових троянд. По-перше...
Жасмин - одне з небагатьох рослин, що володіють настільки яскравим ароматом. Подібний дивний запах зазвичай не властивий рослинам середньої смуги. І, де...
Деякі дачники вважають, що осіннє перекопування ділянки зовсім не обов'язкова, і утримуються від даного процесу. Але ми просто переконані, що переко...
Теплиця повинна працювати цілий рік, тільки так вона зможе забезпечити дачника всім необхідним продуктом, та ще й принести непоганий прибуток. З цим сог...
Перші природні сади, або натургардены, виникли в Німеччині та Нідерландах, коли тамтешні ландшафтні дизайнери вирішили поекспериментувати з па...
Літній душ на дачі - не розкіш, а необхідність. Але його пристрій неможливо без деяких обов'язкових особливостей, однією з якою є...
Способи боротьби для картоплі і томатів абсолютно різні, їх треба розглядати окремо. Помідори. Їх можна обробляти зеленими, для цього і...
У кожного дачника достатньо турбот, і в осінній час їх не менше. Але тут виникає додаткова складність - холодна і сира погода. ...
Будь-яка рослина, як і людина, схильна до різного виду захворювань. І садовий газон не є винятком з цього правила. Тому ми хочемо вам...
Успішне вирощування різноманітних культур у вашій теплиці можливо лише в тому випадку, якщо ви зумієте забезпечити правильний і своєчасний полив рас...
10.09.2014
Утеплення підлоги в гаражі багато вважають необязательном процесом, але ж саме через пів всередину гаража надходить величезна кількість холоду взимку і про...
08.09.2014
Про зиму говорити ніколи не пізно, адже даний період переноситься дачею досить складно. Тому, з наближенням холодної пори року, ми починаємо...
06.09.2014
У кожного дачника достатньо турбот, і в осінній час їх не менше. Але тут виникає додаткова складність - холодна і сира погода. ...
03.09.2014
Дачні роботи змушують нас замислюватися про відповідних будівельних матеріалах, і краще це зробити заздалегідь, ніж під час строкової будівництва або оформлений...
02.09.2014
Волгоградський Виставковий Центр «Регіон» запрошує Вас прийняти участь у XVIII спеціалізованій виставці ландшафтного дизайну, садово-п...
30.08.2014
Умови зберігання овочів і фруктів в дачних сховищах дуже суворі, і тому дотримувати їх потрібно по максимуму. Відноситься це до самих приміщень, ...
29.08.2014
Як і обіцяли, DachaDecor.com.ua представляє Вашій увазі сад одного з наших постійних відвідувачок сайту, яка любить красу і природу, стежить ...
28.08.2014
Питання: "Підкажіть, будь ласка, що зробити з ділянкою перед початком озеленення. Зараз була зроблена вирубка лісу, торфовище, місцевість &n...
26.08.2014
З самого початку літа ми збираємо урожай з саду та городу на власній дачі. Багато плоди вживаються відразу, в сирому вигляді, деякі консервуються...
25.08.2014
З 18 по 21 вересня в Красноярську в МВДЦ «Сибір» пройде виставка-ярмарок «Осінь на дачі». Проект, присвячений закриттю дачно...
23.08.2014
Що можна зробити зі старих речей на дачі? На цю тему ми спілкувалися неодноразово і надавали нашим читачам безліч цікавих ідей, за що і...
21.08.2014
Використання габіонів стає все більш популярним в різних сферах. І тому ми вирішили сьогодні більш детально ознайомити вас з подібними конструкц...
20.08.2014
Облаштування дачного будинку включає в себе безліч робіт по підвищенню зовнішньої естетики будівлі, а також обладнання його необхідними системами. Однією...
20.08.2014
Про Азарине чи інакше Маурандии (ASARINA - MAURANDIA), рослині з сімейства Норчиковых, серед садівників відомо мало, а деякі про неї й не чули ...
20.08.2014
Бріонія (BRYONIA) відома також під назвою Переступень. Належить вона до сімейства Гарбузових. Це трав'яниста багаторічна рослина з дуже товстим...
19.08.2014
Гіностемма (Gynostemma) - багаторічна ліана, що відноситься до сімейства Гарбузових. Налічується понад 30 видів, найвідомішим з яких є...