Садові доріжки з гальки на вашій дачі

Садові доріжки з галькиСадові доріжки з галькиЯке вибрати покриття для садових доріжок, щоб воно було і естетичним і одночасно практичним? Відповідей може бути декілька, одне з рішень - використовувати в цих цілях гальку. Цей простий матеріал давно використовується для доріжок, і пройшов випробування часом.

Галька для садових доріжок у більшості випадків обходиться дешевше інших матеріалів, вона застосовна майже до будь-яких кліматичних умовах, садові доріжки з гальки можна влаштовувати при будь-якому грунті і рельєфі.

 

Грамотно організована доріжка з гальки відрізняється красивою фактурою і цілком комфортна для прогулянок. Ще древні греки використовували її при створенні майданчиків в садах і внутрішніх двориках, створюючи красиві мозаїчні картини шляхом комбінування камінчик чорного і білого кольору.

Для мощення майданчиків або доріжок на дачі підійде галька різного походження. Морська галька має більш округлу форму і менш шорстка, зате річкова галька сама плоска з усіх видів, і тому найбільш зручна для мощення. Найчастіше для мозаїки з гальки застосовують каміння середнього і великого розмірів, що втім, не забороняє використовувати і дрібну гальку. Орнаменти з гальки можна придумати дуже мальовничі, адже колірна палітра забарвлення цього матеріалу досить широка - від білого до червоного і блакитно-синього.

Чарівні візерункиЧарівні візерунки

Так що, задіявши фантазію і творче початок, можна придумувати самі дивовижні візерунки та орнаменти, з гальки. Відзначимо, що крім природного гальки, можна використовувати і штучну, яку скачують з мармуру, сланцю і пісковика. У штучної гальки ще більш багата колірна забарвлення, до того ж їй властива підвищена стійкість до стирання.

Доріжка з гальки своїми руками: загальна технологія

Доріжка з гальки своїми руками - завдання цілком здійсненне, навіть у випадку значних розмірів. DachaDecor.com.ua радить спочатку збирати з гальки окремі фрагменти і вже в готовому вигляді переносити на постійне місце.

У процесі роботи будемо використовувати невелику ємність - опалубку, складену з 4 брусків. На її дно укладемо щільну поліетиленову плівку і металеву сітку. Зверху виллємо цементний розчин, на якому викладається візерунок з гальки, Щоб галька та цемент краще зчіплювалися, камені краще попередньо намочити. Готовий мозаїчний фрагмент після застигання потрібно дістати з опалубки і укласти на призначене йому місце.

Садові доріжки з гальки - зовсім не складноСадові доріжки з гальки - зовсім не складно

Є й більш простий варіант, що дозволяє заощадити сили і час - купити готові мозаїчні плити, які можна відразу укладати. В цих плитах галька відібрана фахівцями так, щоб її форма і розміри створювали в результаті красивий орнамент, який треба просто зібрати на місці. Властиві матеріалу фізичні властивості дозволяють згладжувати нерівності рельєфу, маскувати кривизну поверхні.

Мінус готових мозаїчних плит з гальки - досить висока ціна. А ось якщо неподалік від дачі протікає річка з кам'янистим дном, то звідти абсолютно безкоштовно можна добути необхідну для садових доріжок гальку. Гальку можна і придбати, при цьому озерна галька цінується недорого, велика річкова галька обійдеться трохи дорожче.

Підготовка матеріалів та інструментів для створення доріжки

Щоб доріжка вийшла красивою для початку треба відібрати підходящу за розміром і кольором гальку. Дизайн доріжки з гальки залежить виключно від вашої фантазії, можна обмежитися простим комбінуванням гальки двох-трьох кольорів, і викласти її геометричними візерунками, а можна влаштувати майданчик по складності і забарвленням візерунка нагадує розкішний східний килим.

Що необхідно для створенняЩо необхідно для створення

Таким чином, для створення доріжки з гальки потрібні:

  • галька, відсортована за потрібними ознаками;
  • розхідники - очищений пісок і цемент, з яких змішується бетонний розчин в співвідношенні 1 до 4;
  • дошки шириною 30 см і висотою 5 см, з яких збивається шаблон доріжки.
  • армуюча металева сітка, її розміри повинні бути на 1 см менша, ніж у шаблону.

Загальна технологія укладання доріжки з гальки

У перший раз, роблячи садову доріжку своїми руками, краще обрати, найбільш простий варіант - пряму стежку, шаблон для якої зробити зовсім нескладно, По бічних кордонів планованої доріжки виставляємо дерев'яні кілочки, між якими протягуємо мотузку.

Далі треба зняти родючий шар грунту, щоб не дати можливість траві прорости крізь гальку і порушити весь орнамент. Знявши шар землі, на його місце висипаємо кілька шарів просіяного піску, причому кожен шар ретельно утрамбовується. До речі, рекомендується спочатку зібрати шаблон для доріжки, а потім почати засипати пісок на доріжку, так краще вийде зберегти контури доріжки.

Технологія укладанняТехнологія укладання

Закінчивши з засипанням піску, можна перейти до приготування цементного розчину. Недоцільно замішувати відразу весь обсяг піску і цементу, так як укладання гальки може зайняти досить багато часу, і ще не використаний розчин встигне закріпитися. Починають укладання гальки з одного з кінців майбутньої доріжки, хоча багато чого залежить і від характеру малюнки. Іноді доцільно почати укладання з центру, якщо планується візерунки у килимовому стилі.

Складні візерунки викладаються за допомогою шаблонів, які кладуться поверх вилитого розчину і вже потім приступають до створення малюнка з гальки.

Способи укладання гальки

Один із способів укладання гальки полягає в тому, що спершу потрібно викласти шаблон з кольорової гальки, а потім промазати бетонним розчином. Тут важливо простежити, щоб каміння у процесі замазки залишалися на місці, і візерунок не спотворювався. При такому способі іноді можна обійтися без армірувальної сітки. Камені укладаються не плазом, а на ребро.

Інший метод укладання спочатку передбачає створення невеликих ділянок бетонної основи з використанням армірувальної сітки. Потім на розчин у шаблоні викладають візерунок з гальки, і робити це треба оперативно, щоб встигнути до моменту, коли бетон закріпиться. Галька ставиться на ребро в напрямку по ходу візерунка. Потім камені утрамбовували за допомогою гумового молотка.

Яку садову доріжку вибрати (відео)

 

Коли весь візерунок з гальки буде викладений, переходять до заливання швів між каменями. Зайвий розчин, що виявляється кольоровий гальці, слід зчистити, для чого зручно скористатися металевою щіткою.

Дерев'яну форму для доріжки можна зняти через добу, а на час, який треба бетону для засихання, можна прикрити доріжку плівкою.

Доріжки з гальки органічно вписуються практично в будь-який дизайн, привносячи в нього оригінальність і вишуканість. Отримавши теоретичну підготовку, саме час перейти до отримання безцінного особистого практичного досвіду, яким, сподіваємося, ви поділіться. Успіхів!

Prev Next
Утеплення підлоги в гаражі на дачі

10.09.2014

Утеплення підлоги в гаражі на дачі

Утеплення підлоги в гаражі багато вважають необязательном процесом, але ж саме через пів всередину гаража надходить величезна кількість холоду взимку і про...

Підготовка до зими на дачі: корисні поради

08.09.2014

Підготовка до зими на дачі: корисні поради

Про зиму говорити ніколи не пізно, адже даний період переноситься дачею досить складно. Тому, з наближенням холодної пори року, ми починаємо...

Як облаштувати робоче місце в гаражі

06.09.2014

Як облаштувати робоче місце в гаражі

У кожного дачника достатньо турбот, і в осінній час їх не менше. Але тут виникає додаткова складність - холодна і сира погода. ...

Як використовувати сипучі матеріали на дачі

03.09.2014

Як використовувати сипучі матеріали на дачі

Дачні роботи змушують нас замислюватися про відповідних будівельних матеріалах, і краще це зробити заздалегідь, ніж під час строкової будівництва або оформлений...

Виставка "Зелений тиждень", осінь 2014, Волгоград

02.09.2014

Виставка "Зелений тиждень", осінь 2014, Волгоград

Волгоградський Виставковий Центр «Регіон» запрошує Вас прийняти участь у XVIII спеціалізованій виставці ландшафтного дизайну, садово-п...

Правильні умови зберігання овочів і фруктів

30.08.2014

Правильні умови зберігання овочів та фруктів

Умови зберігання овочів і фруктів в дачних сховищах дуже суворі, і тому дотримувати їх потрібно по максимуму. Відноситься це до самих приміщень, ...

Прогулянки по саду наших читачів: сад Любові Теплової

29.08.2014

Прогулянки по саду наших читачів: сад Любові Теплової

Як і обіцяли, DachaDecor.com.ua представляє Вашій увазі сад одного з наших постійних відвідувачок сайту, яка любить красу і природу, стежить ...

Відсипання ділянки перед озелененням

28.08.2014

Відсипка ділянки перед озелененням

Питання: "Підкажіть, будь ласка, що зробити з ділянкою перед початком озеленення. Зараз була зроблена вирубка лісу, торфовище, місцевість &n...

Де зберігати овочі і фрукти на дачі

26.08.2014

Де зберігати овочі і фрукти на дачі

З самого початку літа ми збираємо урожай з саду та городу на власній дачі. Багато плоди вживаються відразу, в сирому вигляді, деякі консервуються...

Професійні садівники і красноярські дачники, охочі «похвалитися» урожаєм, зберуться на ярма...

25.08.2014

Професійні садівники і красноярські дачники, охочі «похвалитися» урожаєм, зберуться на ярмарку «Осінь на дачі»

З 18 по 21 вересня в Красноярську в МВДЦ «Сибір» пройде виставка-ярмарок «Осінь на дачі». Проект, присвячений закриттю дачно...

Що можна зробити зі старих речей на дачі

23.08.2014

Що можна зробити зі старих речей на дачі

Що можна зробити зі старих речей на дачі? На цю тему ми спілкувалися неодноразово і надавали нашим читачам безліч цікавих ідей, за що і...

Як використовувати габіони на дачі

21.08.2014

Як використовувати габіони на дачі

Використання габіонів стає все більш популярним в різних сферах. І тому ми вирішили сьогодні більш детально ознайомити вас з подібними конструкц...

Вибираємо водостічну систему для дачного будинку

20.08.2014

Вибираємо водостічну систему для дачного будинку

Облаштування дачного будинку включає в себе безліч робіт по підвищенню зовнішньої естетики будівлі, а також обладнання його необхідними системами. Однією...

Азаріна: сорти рослин і вирощування

20.08.2014

Азаріна: сорти рослин і вирощування

Про Азарине чи інакше Маурандии (ASARINA - MAURANDIA), рослині з сімейства Норчиковых, серед садівників відомо мало, а деякі про неї й не чули ...

Бріонія: вирощування і догляд

20.08.2014

Бріонія: вирощування і догляд

Бріонія (BRYONIA) відома також під назвою Переступень. Належить вона до сімейства Гарбузових. Це трав'яниста багаторічна рослина з дуже товстим...

Гіностемма: посадка й догляд, застосування

19.08.2014

Гіностемма: посадка й догляд, застосування

Гіностемма (Gynostemma) - багаторічна ліана, що відноситься до сімейства Гарбузових. Налічується понад 30 видів, найвідомішим з яких є...