Атрагена: посадка і догляд

Атрагена - посадка й доглядАтрагена - посадка й доглядАтрагена (ATRAGENE) відноситься до сімейства Жовтців. Більше відома під назвою Княжик. В роду об'єднані 8 видів, які поширені в лісах Північної півкулі.

 

Як виглядає Атрагена

Атрагена - чагарникова ліана, у неї дерев'янисті стебла, які чіпляються за опору завивающимися черешками листків. Листки непарноперисті. Одиночні квіти розпускаються в пазухах, діаметром до 10 см, форма колокольчатая, пониклі.

Чашолистки лепестковидные. Дають безліч пухнастих плодів, які зібрані в головку.

Княжик дуже схожий на клематис, так що, іноді ботаніки вважають їх одним родом. На відміну від клематиса у квіточок княжика є дрібні, майже непомітні пелюстки, які облямовані яскраво забарвленими великими листочками чашечки.

Княжик більш витончений, ніж клематис.

Поширені види атрагены

Атрагена альпійська

Атрагена альпійська (Atragene alpina L) або альпійський княжик росте в чагарниках і лісах, розташованих по берегах річок, на скелястих обривах Центральної Європи. Зустрічається в країнах Прибалтики, на південь від Санкт-Петербурга. Росте на добре освітлених місцях.

Альпійський княжик - ліана до 3 м заввишки, кріпиться закручуються довгими черешками до опори, звисають вниз густими гірляндами.

Дуже красиво виглядають трійчасті або дваждитройчатие листочки, вони в середньому з 3,5 см завдовжки, дуже цікавої форми: верхівка у листочка загострена, а краї мають пильчато-зубчасту форму. Квітки ж складаються з 2 пар чашолистків, великих за розміром, але мають маленькі пелюстки, і тоненькою квітконіжки. Ці квіти мають діаметр приблизно 2-6 см і ширококолокольчатая форму. Колір у них фіолетово-блакитний або блакитному-синій. Кожен з чашолистки яйцеподібно-еліптичної форми, що має загострення. Пелюстки, на відміну від чашолистків мають вдвічі менший розмір, форму, яка чимось нагадує лопату. І на відміну від чашолистків вони не такі яскраві і декоративні і деколи навіть непомітні.

Різноманітність видівРізноманітність видів

Починає цвісти атрагена з травня місяця. Плоди ж дозрівають вже ближче до серпня місяця або навіть до вересня. Також княжик альпійський має кілька різновидів, трохи відрізняються за формою, з білими, рожевими квітками.

В наш час вивели різні сорти, що мають різне забарвлення:

  • Ліана, з цікавою назвою "Pink Flamingo" має, як ясно з назви, яскраво рожеві квітки, довжиною близько 6 див У висоту ця ліана в середньому сягає 2-3 метри. Перші квітки вона випускає в квітні, і цвіте до кінця червня, і в липні серпні вдруге цвіте поодинокими квітками.
  • 2-3 метрова ліана "Мапела Джекмен" має синьо-фіолетові пониклі квітки, розміром 5 див. Цвіте ця ліана на торішніх пагонах в кінці пізньої весни.
  • Ліана "Віллі"", пониклі квітки якої пофарбовані від білого кольору до яскраво-рожевих, і мають розмір 5 см, сама має розмір до 3 метрів.
  • Ліана "Francis Rivis" або по-російськи "Френсіс Ривис" так само має висоту 3 метри. Однак у неї квіти вже блакитного забарвлення, з 5-8 сантиметровими пелюстками. Ця ліана рясно цвіте у червні. Найкраще вона росте в тіні. Зустрічається частіше на півдні, де, навіть при поливі, страждає від засухи. Щоб рослина пережило зиму, пагони слід трохи вкорочувати. Розмножується ця ліана самими різними способами. Насіння, які були посіяні в жовтні, сходи дають вже в червні. Цю ліана, в основному, рекомендують для вертикального озеленення парканів, невеликих об'єктів, посадки серед каменів і дерев. Ці ліани заслуговують поширення на півночі Росії.

Княжик крупнолепестной

Оригінальна назва - Artagene macropetala. По світу ця рослина поширилося з Східної Сибіру, Китаю, Далекого Сходу та Кореї. Зустрічається він, в основному, на узліссях листяних і хвойних лісів. У культурі досить рідкісний, однак сам зустрічається на Кольському півострові, але найбільше її вирощують трохи на південь від Санкт-Петербурга.

Він має дуже яскраве забарвлення своїх квіток, які складаються з 4-ох пятисантиметровых довгастих чашолистків, що мають м'які волоски пурпурно-синього, а іноді (в основному, перед розпусканням) навіть фіолетово-чорного кольору.

Також княжик має велику кількість пелюсток синьо-пурпурного кольору і лінійної форми, вони мають одну довжину з чашолистками. Цвіте ця рослина в травні, а починає плодоносити вже ближче до серпня. Розмноження відбувається насінням і живцями. Живці мають досить-таки значну укорінюваність - шанс, що рослина приживеться, становить понад 50%.

Який вид вибратиЯкий вид вибрати

На даний момент відомо багато сортів цієї рослини, які виведені в Канаді. Ці сорти мають найрізноманітнішу забарвлення квіток. Активним ростом відрізняється і в умовах Підмосков'я. Цвіте він дуже рясно і довго.

  • Эсрелла - триметрова ліана з синіми квітками, що мають подвійний вінчик, довжиною 5 див Росте досить-таки рясно, в основному в травні-червні, однак протягом усього літа також з'являються окремі квітки. На відміну від багатьох інших ліан є зимостійким.
  • Роузі О Гренди - це ліана має рожеві квітки довжиною 5 див Сама ліана зростає в середньому до 2-3 метрів. Рясно цвіте у травні, однак поодинокі квіточки розпускаються протягом усього літа.
  • Мейдвелл Хол - 2-3-метрова ліана. Квітки мають синьо-фіолетове забарвлення, і довжину 4-5 сантиметри. Окремі квітки проростають протягом літа, проте пік цвітіння припадає на травень і червень місяці.
  • Уайт Свон - 2-3-метрова ліана. Квітки мають біле забарвлення і довжину 4 див. Окремі квітки проростають протягом літа, проте пік цвітіння припадає на травень і червень місяці.

Княжский мисливець

Оригінальна назва - Atragene ochotensis Pall. Росте в Сибіру, Китаї, Кореї і Примор'я. В основному зустрічається в лісах, на висоті не менше 600 метрів. Найлегше знайти на кам'янистих схилах гір.

Чагарникова ліана має довжину 3 метри, тричітрійчаста листя, які володіють черешками. Ці черешки мають довгу форму. Квітки ліани досягають 8-ми сантиметрового розміру, складаються і 4-8 лазуровий або фіолетових чашолистків і більш коротких, ніж вони, пелюсток. Чашолистки м'яко опушені зовні, а пелюстки мають лінійну форму. Період цвітіння припадає на червень, а дозрівання на вересень.

Цей вид княжика є найбільш декоративним, і він може культивуватися до Санкт-Петербурга.

Має досить-таки великий шанс вкорінення - вище 50%. У народній медицині використовується як серцевий засіб.

Княжик сибірський

Росте частіше всього в листяних або хвойних лісах. Найпростіше його можна знайти на узліссях, в прибережних заростях. Для багатьох це ліана є однією з найкрасивіших в сибірській тайзі. Охороняється у заповідниках, виростає в Європі в ботанічних садах.

Стебла ліани досягають довжини 3 метрів. Вони піднімаються по опорах, обвиваючи їх черешками листків. Верхня частина листа цього виду атрагены темно-зелена, з нижнього боку листочки блідо-зелені. У ліани великі квітки, схожі на пониклий дзвіночок, довжиною 4 див. Квітки мають білий і жовтуватий колір і покриті м'якими волосками.

Що найцікавіше, по закінченні свого цвітіння, цей княжик не втрачає всій своїй привабливості і декоративності, адже на ньому з'являються досить незвичайні і оригінальні плоди.

Відрізняється від інших видів термінами цвітіння. Княжик сибірський цвіте в розпалі літа і може зацвісти вдруге восени, атрагена альпійська цвіте навесні, охотский княжик - на початку літа. При посадці поруч цих видів виходять ефектні композиції при цвітінні в різні терміни і з різним забарвленням.

Чудово розмножується живцями, легко і швидко що укорінюються. Насіння, посіяні в квітні, сходить через місяць.

Атрагена американська

Цей вид атрагены сьогодні мало використовується в декоративному рослинництві, хоча чагарник дуже красивий. Американська атрагена (Atragene americana Sims), або княжик американський, прийшов з Північної Америки. Відрізняється пурпуровими і синьо-пурпуровими квітами.

Посадка і догляд за атрагеной

Атрагена - світлолюбна рослина. При цьому не слід садити її на сонці, так як тоді листя і квіти будуть дрібними. Вибирайте для посадки сонячні або в спекотні дні кілька затінені місця. Схили краще використовувати південно-східні, східні, південно-західні, південні, з ухилом не більше 500. Місце повинне бути захищеним від вітру, тому що стебла атрагены можуть пошкоджуватися, також ніжні квіти не переносять вітру. Атрагена - холодостійка ліана, в укритті на зиму не потребує.

Посадка і доглядПосадка і догляд

Грунт при посадці вибирати краще з гарним дренажем, легку, водопроникну, пухкий. Чудово підійдуть суглинні, нейтральні або слаболужні грунти, досить родючі.

Насіння для посадки змішують з піском у пропорції 1:3. Цю суміш зволожують і зберігають під снігом або в холодильнику. Навесні висівають в ящики з приготованою сумішшю землі з піском (2:1). Поливають, закривають склом і тримають в утепленому приміщенні.

При появі 3-4 пар листків виконують пікіровку на відстань 30 см між рослинами. Пікіровану атрагену поливають і прикривають щитами від яскравого сонця.

На постійне місце пересадити атрагену зможете навесні після перезимівлі, наступним чином:

  • підготуйте посадкову яму 60х60х60 см;
  • внесіть в неї до 8 кг перегною, компосту або перегною, 50 г суперфосфату, 3 склянки деревної золи; в кислий грунт додайте гашеного вапна близько 100 г;
  • на дно ями укладіть в якості дренажу шар в 15 см із битої цегли, щебеню;
  • ями виконуйте на відстані 1,5 м між ними і не менше 30 см від огорожі, фундаменту будівлі;
  • вкорінені живці або сіянці обріжте вище другої пари нирок;
  • на дно ями насипте горбок і акуратно розправте коріння (у княжика коріння тендітні, можуть зламатися);
  • засипте рослину вологою землею, ущільніть грунт, полийте і замульчуйте.

Бутони в перший рік посадки слід для кращого приживлення видаляти. Поливати рекомендується раз в тиждень/10 днів. Після поливу грунт прорыхлите для збереження вологи. Підгодівлю виконуйте двічі в місяць. Підросло рослина прикріпіть до опори.

Княжики - фаворити стеж ліан (відео)

 

Prev Next
Утеплення підлоги в гаражі на дачі

10.09.2014

Утеплення підлоги в гаражі на дачі

Утеплення підлоги в гаражі багато вважають необязательном процесом, але ж саме через пів всередину гаража надходить величезна кількість холоду взимку і про...

Підготовка до зими на дачі: корисні поради

08.09.2014

Підготовка до зими на дачі: корисні поради

Про зиму говорити ніколи не пізно, адже даний період переноситься дачею досить складно. Тому, з наближенням холодної пори року, ми починаємо...

Як облаштувати робоче місце в гаражі

06.09.2014

Як облаштувати робоче місце в гаражі

У кожного дачника достатньо турбот, і в осінній час їх не менше. Але тут виникає додаткова складність - холодна і сира погода. ...

Як використовувати сипучі матеріали на дачі

03.09.2014

Як використовувати сипучі матеріали на дачі

Дачні роботи змушують нас замислюватися про відповідних будівельних матеріалах, і краще це зробити заздалегідь, ніж під час строкової будівництва або оформлений...

Виставка "Зелений тиждень", осінь 2014, Волгоград

02.09.2014

Виставка "Зелений тиждень", осінь 2014, Волгоград

Волгоградський Виставковий Центр «Регіон» запрошує Вас прийняти участь у XVIII спеціалізованій виставці ландшафтного дизайну, садово-п...

Правильні умови зберігання овочів і фруктів

30.08.2014

Правильні умови зберігання овочів та фруктів

Умови зберігання овочів і фруктів в дачних сховищах дуже суворі, і тому дотримувати їх потрібно по максимуму. Відноситься це до самих приміщень, ...

Прогулянки по саду наших читачів: сад Любові Теплової

29.08.2014

Прогулянки по саду наших читачів: сад Любові Теплової

Як і обіцяли, DachaDecor.com.ua представляє Вашій увазі сад одного з наших постійних відвідувачок сайту, яка любить красу і природу, стежить ...

Відсипання ділянки перед озелененням

28.08.2014

Відсипка ділянки перед озелененням

Питання: "Підкажіть, будь ласка, що зробити з ділянкою перед початком озеленення. Зараз була зроблена вирубка лісу, торфовище, місцевість &n...

Де зберігати овочі і фрукти на дачі

26.08.2014

Де зберігати овочі і фрукти на дачі

З самого початку літа ми збираємо урожай з саду та городу на власній дачі. Багато плоди вживаються відразу, в сирому вигляді, деякі консервуються...

Професійні садівники і красноярські дачники, охочі «похвалитися» урожаєм, зберуться на ярма...

25.08.2014

Професійні садівники і красноярські дачники, охочі «похвалитися» урожаєм, зберуться на ярмарку «Осінь на дачі»

З 18 по 21 вересня в Красноярську в МВДЦ «Сибір» пройде виставка-ярмарок «Осінь на дачі». Проект, присвячений закриттю дачно...

Що можна зробити зі старих речей на дачі

23.08.2014

Що можна зробити зі старих речей на дачі

Що можна зробити зі старих речей на дачі? На цю тему ми спілкувалися неодноразово і надавали нашим читачам безліч цікавих ідей, за що і...

Як використовувати габіони на дачі

21.08.2014

Як використовувати габіони на дачі

Використання габіонів стає все більш популярним в різних сферах. І тому ми вирішили сьогодні більш детально ознайомити вас з подібними конструкц...

Вибираємо водостічну систему для дачного будинку

20.08.2014

Вибираємо водостічну систему для дачного будинку

Облаштування дачного будинку включає в себе безліч робіт по підвищенню зовнішньої естетики будівлі, а також обладнання його необхідними системами. Однією...

Азаріна: сорти рослин і вирощування

20.08.2014

Азаріна: сорти рослин і вирощування

Про Азарине чи інакше Маурандии (ASARINA - MAURANDIA), рослині з сімейства Норчиковых, серед садівників відомо мало, а деякі про неї й не чули ...

Бріонія: вирощування і догляд

20.08.2014

Бріонія: вирощування і догляд

Бріонія (BRYONIA) відома також під назвою Переступень. Належить вона до сімейства Гарбузових. Це трав'яниста багаторічна рослина з дуже товстим...

Гіностемма: посадка й догляд, застосування

19.08.2014

Гіностемма: посадка й догляд, застосування

Гіностемма (Gynostemma) - багаторічна ліана, що відноситься до сімейства Гарбузових. Налічується понад 30 видів, найвідомішим з яких є...