Як організувати стік для літнього душа

Як далеко треба відводити воду від річного душа?Як далеко треба відводити воду від річного душа?Літній душ на дачі - не розкіш, а необхідність. Але його пристрій неможливо без деяких обов'язкових особливостей, однією з яких є організація зливу відпрацьованої води. Саме тому сьогодні DachaDecor.com.ua говорить про те, якими способами можна влаштувати стік з літнього душа.

 

У підприємливих дачників і без нас є безліч варіантів організації стоку води з літнього душу, і це підтверджується навіть нашими власними спостереженнями. Практично у кожного є душ, а формально, і злив води. Багато скидають відпрацьовану воду в сад, хто-то робить стік у каналізацію, деякі і взагалі не дбають про вирішення даного питання, встановивши просто грати під каркасом душа.

Ми ж пропонуємо більш детально вивчити дані варіанти, додавши в їх список, ще й ті, про яких ми раніше не згадували. Сподіваємося, що інформація буде корисною і цікавою, і вона позбавить всіх нас від бруду під ногами у літньому душі.

Один з варіантів організації зливу для літнього душа на дачіОдин з варіантів організації зливу для літнього душа на дачі

Куди можна відводити воду з літнього душа?

Як ми і говорили вище, варіантів предостатньо. Природно, самий просунутий з них-підключити злив до центральної каналізації, якщо така є. Але це не обов'язкове, адже є й інші рішення.

Відводити воду можна в спеціальну дренажну яму, побудовану під душем або близько нього.

Вирішити питання зі зливом води, можна і просто вивівши її в септик або спеціальну стічну яму.

Але найчастіше проблема закривається ще простіше - висновком стоку в сад, під дерева і чагарники.

Вибирайте кращий спосіб відведення води з літнього душу, орієнтуючись на поради фахівцівОбирайте кращий спосіб відведення води з літнього душу, орієнтуючись на поради фахівців

Який з даних способів обирати, залежить тільки від вашого рішення, ми ж розповімо про кожній з них детальніше.

Підключення зливу з душу до каналізації

На перший погляд, ідея здається досить практичною, але тільки при згадці централізованої каналізації, літній душ відразу переходить з природного рангу у міській. Тоді виникає питання: навіщо літній душ на дачі, якщо можна просто прийняти ванну або інші водні процедури в будинку, де також є каналізація? Але зараз не про це, а саме про практичності скидання води.

Завжди є можливість підключення душового зливу до дачної каналізації, але чи варто?Завжди є можливість підключення душового зливу до дачної каналізації, але чи варто?

Дійсно, даний спосіб легко позбавить від калюжі під ногами, і досить якісно, але варто розуміти, що для подібного облаштування необхідно вести окрему гілку каналізації, рити траншеї, укладати труби під певним нахилом, відповідно до вже існуючої каналізацією. І це вже на глибину не у 20-30 см, щоб просто заховати труби, а набагато глибше, адже основна дачна каналізація закладається відповідно з глибиною промерзання ґрунту та іншими умовами. Тим більше, дуже складно буде простежити, щоб стік не забився і не заблокував труби десь посередині дачної ділянки, в тому місці, де збереться сміття. Це вже не сіточка на раковині, а місце зливу, куди можуть потрапити сухе листя, пір'я з пташника або голубника, і безліч іншого сміття!

В даному випадку є і позитивні, і негативні сторони, а тому залишаємо цей вибір вам.

Дренажна яма для зливу з літнього душу

Ми вважаємо цей варіант самим продуманим, практичним і надійним, так як взагалі не бачимо в ньому мінусів. Вода просто йде в глибокі шари грунту, де й залишається. Не заважає цьому сміття, не потрібні для цього серйозні витрати, особливої складності в пристрої подібного дренажу також не виявлено.

Давайте про зливі в дренаж більш докладно. Отже, побудувати його можна кількома способами - вирити яму для дренажного шару, або вкласти в цю яму автопокришки, які будуть набиті тим же шаром, але ще й будуть стримувати стінки ями. Тут відмінностей практично немає, а тому вирішуємо питання наявністю автомобільних покришок і власним бажанням.

Будівництво дренажної ями для душу з автомобільних покришокБудівництво дренажної ями для душу з автомобільних покришок

Почнемо з розташування ями для літнього душа. Вона може бути під самим каркасом або ж трохи збоку, віддалік. Тут все визначається кількістю вільного місця на дачній ділянці. Якщо є територія, яку можна відвести під таку яму, то й злив можна організувати в декількох метрах від літнього душу, якщо ні - прямо під ним.

На самому початку, нам необхідно вирити яму приблизно метр на метр і глибиною в 40-50 див Більше вона не потрібна, але тут знову, все за бажанням.

Коли ями готова, вона засипається наполовину будівельним сміттям для економії коштів - битою цеглою, шматками бетону, відколами підвіконь і так далі. Після, друга половина наповнюється крупним гравієм і трохи трамбується. Поверх усього встановлюється дерев'яний піддон і сам каркас душа. В даний процес ми особливо вдаватися не будемо, так як з влаштування літнього душу на сайті вже є якісний оглядовий матеріал.

Дренажної шар у ямі під стік води з літнього дачного душаДренажної шар у ямі під стік води з літнього дачного душа

Дослідним шляхом доведено, що в такому душі помивку може влаштувати ціла сім'я. До наступного разу вода легко вбереться в землю, і дренаж буде знову готовий до заповнення. Тим більше, у розрахунок варто взяти і той факт, що душ частіше встановлюється на сонці, для нагріву води в баці. Це означає, що під душем грунт буде швидше висихати, а значить, і мати можливість знову вбирати воду!

Подумайте також про організацію підлоги в душі - дерев'яний або пластиковий піддонПодумайте також про організацію підлоги в душі - дерев'яний або пластиковий піддон

Вода з душу в септик

Септик або стічна яма - відмінне рішення для дачної ділянки, зручний і практичний. Але от чи варто робити стік з душу в септик, адже туди і так відправляється достатню кількість стічних вод? Все залежить від того, наскільки правильно він обраний по параметрам і встановлений. За великим рахунком, будь-яка якісна яма септик здатні приймати зайві 100-150 л стічних вод день без якого-небудь збитку, там більше, якщо обладнані полями зрошення.

Відпрацьовану воду з душу можна направити і в дачний септикВідпрацьовану воду з душу можна направити і в дачний септик

Якщо ви зважитеся організовувати стік в септик, задумайтеся про те, що вам доведеться проробити багато роботи, приблизно тієї ж параметрами, що й при з'єднанні душового зливу до централізованої каналізації.

Скидання води з душу в сад

Ми багато разів чули думку, так і відчували на практиці, що мильна вода ніяк не шкодить рослинам, тим більше, дорослим. Тому немає нічого страшного, якщо ви робите скидання води з душу прямо в сад. Вода розтікається по поверхні грунту, потроху вбирається, також потроху випаровується або ж все глибше йде в грунт. Тут головне розрахувати кількість води, яка буде скидатися кожен день, щоб її загальний обсяг не нашкодив рослинам. Також необхідно зробити стік на добре освітлений і прогрівається ділянку, щоб вже через тиждень у вас не вийшов брудний ставок з жабами. А це дуже навіть можливо, якщо ви будете зливати воду в тінисте місце.

Скидання води з літнього душа на територію саду - дуже практично, якщо правильноСкидання води з літнього душа на територію саду - дуже практично, якщо правильно

За великим рахунком, практично половина душових зливів працює саме так - вода самопливом іде, куди їй завгодно. Але в майбутньому це може створити деякі проблеми, будьте обережні.

Що варто знати про скидання води?

При вдосконаленні дачного душа потрібно подумати не тільки про те, як би зробити зручніше собі, але і задуматися, чим може бути небезпечна та чи інша ситуація. Ні, нічого страшного в будь-якому вибраному способі немає, але можливі деякі зміни ґрунту, самої ділянки, його рослинності і так далі. Більш докладно в декількох рядках наступного списку:

  • Постійний скидання води в одне і те ж місце, без організації правильного зливу, може спричинити виснаження грунту, її ерозію, виникнення на поверхні грибка і цвілі, інфекцій, самих різноманітних патогенів;
  • Подібний скидання може призвести і до виникнення вогнища розвитку комарів, мух, інших шкідників із числа комах, а також жаб, яких ми згадували раніше;
  • Якщо вода не буде вчасно скидатися в каналізаційну систему будь-якого типу або в глибокий шари ґрунту, можна незабаром очікувати неприємних запахів, які будуть з'являтися в слідстві гниття різних предметів у місці скиду, постійної вологості, життєдіяльності вологолюбних організмів;
  • Крім того, це буде просто розмита калюжа, неорганізований ділянку бруду, який буде виглядати не дуже етично;
  • Найважливішим аспектом у цьому списку є знищення великою кількістю води рослин, які не люблять вологу, а також поява можливості руйнування фундаментів будівель, які розташовані поруч.

Направляйте воду з душу в будь-яке місце, але заздалегідь подумайте про можливі проблемиНаправляйте воду з душу в будь-яке місце, але заздалегідь подумайте про можливі проблеми

Недорогий літній душ і правильний злив (відео)

Нагадуємо, що організація стоку для літнього душа - дійсно важливе питання, а тому рекомендуємо займатися його рішенням ще у процесі зведення споруди. Після робити це не дуже зручно, та й вода вже встигне накоїти справ, якщо злив буде організовано неправильно.

Prev Next
Утеплення підлоги в гаражі на дачі

10.09.2014

Утеплення підлоги в гаражі на дачі

Утеплення підлоги в гаражі багато вважають необязательном процесом, але ж саме через пів всередину гаража надходить величезна кількість холоду взимку і про...

Підготовка до зими на дачі: корисні поради

08.09.2014

Підготовка до зими на дачі: корисні поради

Про зиму говорити ніколи не пізно, адже даний період переноситься дачею досить складно. Тому, з наближенням холодної пори року, ми починаємо...

Як облаштувати робоче місце в гаражі

06.09.2014

Як облаштувати робоче місце в гаражі

У кожного дачника достатньо турбот, і в осінній час їх не менше. Але тут виникає додаткова складність - холодна і сира погода. ...

Як використовувати сипучі матеріали на дачі

03.09.2014

Як використовувати сипучі матеріали на дачі

Дачні роботи змушують нас замислюватися про відповідних будівельних матеріалах, і краще це зробити заздалегідь, ніж під час строкової будівництва або оформлений...

Виставка "Зелений тиждень", осінь 2014, Волгоград

02.09.2014

Виставка "Зелений тиждень", осінь 2014, Волгоград

Волгоградський Виставковий Центр «Регіон» запрошує Вас прийняти участь у XVIII спеціалізованій виставці ландшафтного дизайну, садово-п...

Правильні умови зберігання овочів і фруктів

30.08.2014

Правильні умови зберігання овочів та фруктів

Умови зберігання овочів і фруктів в дачних сховищах дуже суворі, і тому дотримувати їх потрібно по максимуму. Відноситься це до самих приміщень, ...

Прогулянки по саду наших читачів: сад Любові Теплової

29.08.2014

Прогулянки по саду наших читачів: сад Любові Теплової

Як і обіцяли, DachaDecor.com.ua представляє Вашій увазі сад одного з наших постійних відвідувачок сайту, яка любить красу і природу, стежить ...

Відсипання ділянки перед озелененням

28.08.2014

Відсипка ділянки перед озелененням

Питання: "Підкажіть, будь ласка, що зробити з ділянкою перед початком озеленення. Зараз була зроблена вирубка лісу, торфовище, місцевість &n...

Де зберігати овочі і фрукти на дачі

26.08.2014

Де зберігати овочі і фрукти на дачі

З самого початку літа ми збираємо урожай з саду та городу на власній дачі. Багато плоди вживаються відразу, в сирому вигляді, деякі консервуються...

Професійні садівники і красноярські дачники, охочі «похвалитися» урожаєм, зберуться на ярма...

25.08.2014

Професійні садівники і красноярські дачники, охочі «похвалитися» урожаєм, зберуться на ярмарку «Осінь на дачі»

З 18 по 21 вересня в Красноярську в МВДЦ «Сибір» пройде виставка-ярмарок «Осінь на дачі». Проект, присвячений закриттю дачно...

Що можна зробити зі старих речей на дачі

23.08.2014

Що можна зробити зі старих речей на дачі

Що можна зробити зі старих речей на дачі? На цю тему ми спілкувалися неодноразово і надавали нашим читачам безліч цікавих ідей, за що і...

Як використовувати габіони на дачі

21.08.2014

Як використовувати габіони на дачі

Використання габіонів стає все більш популярним в різних сферах. І тому ми вирішили сьогодні більш детально ознайомити вас з подібними конструкц...

Вибираємо водостічну систему для дачного будинку

20.08.2014

Вибираємо водостічну систему для дачного будинку

Облаштування дачного будинку включає в себе безліч робіт по підвищенню зовнішньої естетики будівлі, а також обладнання його необхідними системами. Однією...

Азаріна: сорти рослин і вирощування

20.08.2014

Азаріна: сорти рослин і вирощування

Про Азарине чи інакше Маурандии (ASARINA - MAURANDIA), рослині з сімейства Норчиковых, серед садівників відомо мало, а деякі про неї й не чули ...

Бріонія: вирощування і догляд

20.08.2014

Бріонія: вирощування і догляд

Бріонія (BRYONIA) відома також під назвою Переступень. Належить вона до сімейства Гарбузових. Це трав'яниста багаторічна рослина з дуже товстим...

Гіностемма: посадка й догляд, застосування

19.08.2014

Гіностемма: посадка й догляд, застосування

Гіностемма (Gynostemma) - багаторічна ліана, що відноситься до сімейства Гарбузових. Налічується понад 30 видів, найвідомішим з яких є...