Парник «метелик»: дешево, надійно і практично

Парник Парник "метелик"Багатьом практичним дачникам знайома конструкція парника «метелик», для якої характерна надійність і простота в експлуатації. Саме парник «метелик» стане предметом нашої розмови, в ході якої постараємося докладно висвітлити всі аспекти використання цієї моделі парника.

 

Парник «метелик»: огляд переваг

У парника «метелик» є кілька значних переваг, одне з них - ефективне використання площі і легкий доступ до посадкам, що значно полегшує догляд і збір, а ризик пошкодити рослину, випадково наступивши на нього, дуже невисокий.

Ще один привабливий фактор - термін служби «метелики» відрізняється значною тривалістю. Одна з причин «довголіття» парника - конструктивна міцність, яка дозволяє парнику витримувати вітер силою до 20 м/сек. Запас міцності парника дозволяє йому справлятися з 10-сантиметровим снігом, що в багатьох випадках гарантує цілісність споруди, особливо якщо завбачливий господар подбає своєчасно встановити підпори.

Переваги парника Переваги парника "метелики"

Особливості конструкції «метелики» дають можливість підійти до рослин з будь-якого боку. Нерідко в парнику передбачено наявність кватирок, відкривши які можна швидко провітрити парник.

«Метелик» не відкидає густу тінь на ділянку. Зведення парникової конструкції обійдеться зовсім недорого і не потребує великих будівельних здібностей і досвіду. Як правило, звичайного набору інструментів, який є у кожного практичного в господарстві, буває достатньо.

Як правильно вибрати місце для парника

Правильний вибір місця максимізує ефективність парника і забезпечить багаті врожаї. Обране місце повинне добре освітлюватися весь день. Найкращий варіант розташування парника - по лінії північ-південь. Низинні місця для установки парника абсолютно не підходять, так як у них накопичується дощові і талі води, вода в низькому місці може виступати з грунту. В формованому тут вологому мікрокліматі більшість культур будуть погано розвиватися, пріти, замокати.

Матеріали для будівництва

Найбільш просте рішення - вибрати матеріалом для каркаса дерево. Хоча при наявності навичок зварника або залучення відповідного спеціаліста ніщо не заважає спорудити парник з обрізків труб, зваривши їх у формі необхідної конструкції.

Поки ж розберемо, як зробити парник «метелик» на дерев'яному каркасі. Рами парника знадобиться обтягнути поліетиленом, покрити полікарбонат або засклити. Скло та полікарбонат (особливо останній) більш кращі, так як відрізняються більшою міцністю і створюють перешкоду ультрафіолету. До речі, якщо у вашому господарстві завалялися старі дерев'яні рами, то їх можна пристосувати для заскління парника, що значно заощадить ваші час, матеріали, кошти.

Визначення параметрів і складання парника «метелик»

Природно, розміри парника визначаються конкретними потребами дачника і можливостями ділянки. Варто враховувати той фактор, що для різних культур може знадобитися різні по висоті бортики. Баштанні рослини не потребують значному піднесенні над рівнем землі, іншим же вилам зазвичай підходять бортики вище. Компромісний варіант - арочні рами, під якими зможуть разом уживатися різні види городніх культур. Ось тільки своїми руками встановлення арочних рам процес більш трудомісткий, ніж монтаж плоских рам.

Начинали з бортів

Коли питання з розмірами парника вирішено, можна приступати до підготовки каркасних деталей. Рекомендується використовувати дошки товщиною не менше 25 мм

Кріплення бортів Кріплення бортів

Процес зведення теплиці прийнято починати з бортів, які можуть бути одинарними, подвійними, а також відкидними. Для баштанних культур, які треба захищати від вітру, і при цьому надати їм максимально можливу кількість тепла і світла, бортики треба засклити. Встановлення бортів починають, попередньо розмітивши місце під теплицю на ділянці. Між бортами не повинні залишатися зазори, підганяти їх треба можливо щільніше один до одного. Потім уздовж бортів встановлюють міцні бруси.

Ставимо рами

На металевих петлях до бортів прикріплюють рами, які при потребі додатково зміцнюють призначеними для цього деталями. Скляні рами досить важкі і, швидше за все, парник під їх вагою прогнеться в центральній частині, тому добре б встановити опору з металевих труб або дерев'яних стовпів. Щоб відкриту раму можна було зафіксувати, треба встановити дерев'яні упори по всій ширині парника.

Установка рамУстановка рам

Виключити можливість, при якій сильний порив вітру перекине раму назад, допоможуть шнури, утримують раму у потрібній позиції.

Для більш комфортної роботи в парнику в бортики радимо вбити гачки, на які можна буде повісити відра, наповнені овочами.

Для захисту дерев'яних деталей від гниття перед початком монтажу парника їх потрібно обробити антисептиком, також варто нанести на них шар масляної фарби. Додаткового захисту потребують місця, де бортики стосуються грунту, тут допоможуть шматки старого лінолеуму, реліну. Нарешті, зібравши перуку, ще раз перевірте, що в ньому відсутні щілини.

Правила ефективного користування парників

Нерідко один парник використовується для вирощування кількох видів культур. В цьому випадку радимо вздовж парника спорудити розділові смуги, використавши для цього поліетиленову плівку.

Як ефективно використовувати парник Як ефективно використовувати парник "метелик"

У теплі дні раму можна залишати відкритою весь день. А от з настанням холодної пори року, варто збільшити захист посадок, хоча б таким простим способом як рейкові рами з натягнутою плівкою. В результаті отримаємо парник з подвійним захистом - крім основних рам, на шляху холодного повітря встануть ще й легкі рами, що підвищить ефективність збереження тепла всередині парникової конструкції. Теплий мікроклімат в парнику дозволити починати висаджування весною на пару тижнів раніше, восени ж ще не зібраний врожай буде захищений від ранніх холодів, а заодно термін плодоношення деяких культур може подовжитися на місяць-півтора.

Для поливу в теплиці «метелик» відмінно підійде звичайна лійка. Якщо такий примітивний спосіб не влаштовує, то можна порекомендувати крапельний полив.

При вирощуванні в парнику баштанних рослин, слід вжити заходи, спрямовані не те, щоб їх батоги не стикалися з грунтом. Для цього застосовують опори у вигляді П-образних елементів, на які укладаються рейки з інтервалом 7-8 див. Як тільки висота розсади зрівняється з висотою опор, під батоги відразу треба укласти рейки, а то потім рослини отримають пошкодження.

Сучасні парники (відео)

 

Підготовка парника до зими

Якщо на рами «метелики» натягнутий поліетилен, то перед початком зими його доведеться зняти, промити і просушити, зберегти у сухому місці до весни. Скла та полікарбонат теж піддають в цей час промивки. Звільнену від рослинності конструкцію слід почистити, видалити всю накопичену бруд, пил, потім ретельно промити каркас. Такі процедури знизять ризик появи шкідників у парнику з настанням весни.

Грунт в парнику теж потребує обробки, у неї напевно розмножилися за літо бактерії, грибки, тому з допомогою спеціальних засобів проводять знезараження грунту.

Виявлені дефекти у каркасі краще відразу ж відремонтувати, так як за зимовий період тріщина, наприклад, може збільшитися, що знизить стійкість конструкції і може призвести до руйнування у разі сильного снігопаду або вітру. Закінчивши санітарні процедури, металеві частини каркаса змащують маслом, а сильно проржавілі замінюють.

Як бачите, в цілому парник «метелик» може стати для дачника вельми корисним пристосуванням, якщо, звичайно, уміло з ним поводитися і доглядати за правилами, про які ми розповіли. І обов'язково поділіться своїм досвідом, пов'язаним з парників «метелик», він обов'язково кому-небудь знадобиться!

Prev Next
Утеплення підлоги в гаражі на дачі

10.09.2014

Утеплення підлоги в гаражі на дачі

Утеплення підлоги в гаражі багато вважають необязательном процесом, але ж саме через пів всередину гаража надходить величезна кількість холоду взимку і про...

Підготовка до зими на дачі: корисні поради

08.09.2014

Підготовка до зими на дачі: корисні поради

Про зиму говорити ніколи не пізно, адже даний період переноситься дачею досить складно. Тому, з наближенням холодної пори року, ми починаємо...

Як облаштувати робоче місце в гаражі

06.09.2014

Як облаштувати робоче місце в гаражі

У кожного дачника достатньо турбот, і в осінній час їх не менше. Але тут виникає додаткова складність - холодна і сира погода. ...

Як використовувати сипучі матеріали на дачі

03.09.2014

Як використовувати сипучі матеріали на дачі

Дачні роботи змушують нас замислюватися про відповідних будівельних матеріалах, і краще це зробити заздалегідь, ніж під час строкової будівництва або оформлений...

Виставка "Зелений тиждень", осінь 2014, Волгоград

02.09.2014

Виставка "Зелений тиждень", осінь 2014, Волгоград

Волгоградський Виставковий Центр «Регіон» запрошує Вас прийняти участь у XVIII спеціалізованій виставці ландшафтного дизайну, садово-п...

Правильні умови зберігання овочів і фруктів

30.08.2014

Правильні умови зберігання овочів та фруктів

Умови зберігання овочів і фруктів в дачних сховищах дуже суворі, і тому дотримувати їх потрібно по максимуму. Відноситься це до самих приміщень, ...

Прогулянки по саду наших читачів: сад Любові Теплової

29.08.2014

Прогулянки по саду наших читачів: сад Любові Теплової

Як і обіцяли, DachaDecor.com.ua представляє Вашій увазі сад одного з наших постійних відвідувачок сайту, яка любить красу і природу, стежить ...

Відсипання ділянки перед озелененням

28.08.2014

Відсипка ділянки перед озелененням

Питання: "Підкажіть, будь ласка, що зробити з ділянкою перед початком озеленення. Зараз була зроблена вирубка лісу, торфовище, місцевість &n...

Де зберігати овочі і фрукти на дачі

26.08.2014

Де зберігати овочі і фрукти на дачі

З самого початку літа ми збираємо урожай з саду та городу на власній дачі. Багато плоди вживаються відразу, в сирому вигляді, деякі консервуються...

Професійні садівники і красноярські дачники, охочі «похвалитися» урожаєм, зберуться на ярма...

25.08.2014

Професійні садівники і красноярські дачники, охочі «похвалитися» урожаєм, зберуться на ярмарку «Осінь на дачі»

З 18 по 21 вересня в Красноярську в МВДЦ «Сибір» пройде виставка-ярмарок «Осінь на дачі». Проект, присвячений закриттю дачно...

Що можна зробити зі старих речей на дачі

23.08.2014

Що можна зробити зі старих речей на дачі

Що можна зробити зі старих речей на дачі? На цю тему ми спілкувалися неодноразово і надавали нашим читачам безліч цікавих ідей, за що і...

Як використовувати габіони на дачі

21.08.2014

Як використовувати габіони на дачі

Використання габіонів стає все більш популярним в різних сферах. І тому ми вирішили сьогодні більш детально ознайомити вас з подібними конструкц...

Вибираємо водостічну систему для дачного будинку

20.08.2014

Вибираємо водостічну систему для дачного будинку

Облаштування дачного будинку включає в себе безліч робіт по підвищенню зовнішньої естетики будівлі, а також обладнання його необхідними системами. Однією...

Азаріна: сорти рослин і вирощування

20.08.2014

Азаріна: сорти рослин і вирощування

Про Азарине чи інакше Маурандии (ASARINA - MAURANDIA), рослині з сімейства Норчиковых, серед садівників відомо мало, а деякі про неї й не чули ...

Бріонія: вирощування і догляд

20.08.2014

Бріонія: вирощування і догляд

Бріонія (BRYONIA) відома також під назвою Переступень. Належить вона до сімейства Гарбузових. Це трав'яниста багаторічна рослина з дуже товстим...

Гіностемма: посадка й догляд, застосування

19.08.2014

Гіностемма: посадка й догляд, застосування

Гіностемма (Gynostemma) - багаторічна ліана, що відноситься до сімейства Гарбузових. Налічується понад 30 видів, найвідомішим з яких є...