Утеплення горища дачного будинку своїми руками

Як утеплити горище будинку на дачі самостійно?Як утеплити горище будинку на дачі самостійно?Холод в будинок може проникати не лише через двері, підлогу та вікна, але і зверху, саме з горища, який погано утеплений або і взагалі, продувається всіма вітрами. Тому утеплення горища є важливим питанням, яке ми сьогодні і вирішимо.

Утеплення горища можливо багатьма способами, і кращим з них буде залучення до роботи професійної бригади, яка не тільки виконає замовлення в найкоротші терміни, але і зробить все професійно. Звичайно, майстри відмінно розбираються в матеріалах і технологіях, розуміють, що значить утеплення горища керамзитом або пінополіуретаном, але адже і варто їх робота недешево. Тому, якщо є сума на якісне і швидке утеплення холодного горища, її бажано витратити і вже через тиждень забути про холод, якщо ж ситуація інша - приступаємо до роботи і виробляємо утеплення горища будинку на дачі своїми руками.

Як відбувається утеплення горищного приміщення дачних будівель своїми руками?Як відбувається утеплення горищного приміщення дачних будівель своїми руками?

Підготовка до утеплення горища

Дуже часто горищне приміщення забито самим різним мотлохом, який перед утепленням необхідно буде прибрати. Старі книги і одяг, предмети сімейних цінностей та інші речі спускаємо з горища хоча б на час.

Крім того, необхідно буде прибрати всі ущільнювачі з щілин, які колись туди потрапили. Пінопласт, повсть, тирса з підлоги, якими його просипали для утеплення минулого, дрібне будівельне сміття і павутина, все має бути якісно зачищено.

Тепер заносимо на горище всі матеріали для утеплення та інструмент, який знадобиться, забезпечуємо собі робочу зону і приступаємо до процесу.

Перед початком робіт горищне приміщення слід підготувати - провести прибирання та зробити все необхідне для утепленняПеред початком робіт горищне приміщення слід підготувати - провести прибирання та зробити все необхідне для утеплення

Не забудьте про те, що в даному приміщенні повинно бути хороше освітлення, щоб якісно виконувати всі роботи.

Утеплюємо покрівлю зсередини

Технологія утеплення горища пінопластом чи мінватою (недорогими матеріалами) має певні вимоги. Таким чином, на поверхню покрівлі повинна бути покладена решетування під утеплювач, далі шар гідроізоляції, після - утеплювач, пароізоляція і декоративна обробка.

Схема утеплення горищного приміщення та утеплення покрівлі зокремаСхема утеплення горищного приміщення та утеплення покрівлі зокрема

Укладання гідроізоляції

Шар гідроізоляції необхідний для того, щоб захистити матеріали і внутрішнє утеплення приміщення від вологи, тим більше це необхідно, якщо проводиться утеплення горища приватного будинку зі старої дахом.

Гідроізоляція укладається на кроквяну конструкцію внатяг, створюється герметичний шар. Для цього нам знадобиться спеціальна плівка і монтажний степлер зі скобами до 5-7 мм

Пам'ятайте, що утеплювач необхідно укладати тільки на спеціальну ізоляційну плівкуПам'ятайте, що утеплювач необхідно укладати тільки на спеціальну ізоляційну плівку

Не забувайте про те, що шар плівки повинен бути укладений по всій поверхні покрівлі, з невеликими напусками.

Укладання утеплювача

Для монтажу обрешітки ми обрали звичайну монтажну рейку, яка не потягне бюджет, але стане хорошою основою під укладання утеплювача.

Матеріал утеплювача можна укладати і без обрешітки, прямо на кроквяну конструкцію, але тоді його необхідно буде притискати латами, яка буде створюватися для декоративної обробки. Такий спосіб трохи заощадить гроші і час.

Отже, якщо ми вирішили проводити укладання прямо на крокви і покрівельну решетування, приготуйте кріплення для утеплювача і приступайте.

Для утеплення горища на дачі можна вибрати будь-який матеріал, мінвату або пінополістиролДля утеплення горища на дачі можна вибрати будь-який матеріал, мінвату або пінополістирол

Якщо ви вибрали для роботи мінеральну вату, її необхідно буде укладати прямо з рулону, щоб зайвий раз не знімати розміри і не різати матеріал. Кріпити мінвату можна на клей, або ж просто вставляючи її між матеріалами дерев'яної конструкції. Якщо такий спосіб не підходить, мінвату можна приклеювати до основи або присаживать грибочками.

Якщо ж матеріалом утеплення стелі горища ви вибрали пінопласт або пінополістирол, можна зробити практично так само, як і в попередньому прикладі - встановлення плити на кроквяну конструкцію та закріплювати їх на грибочки. Крім того, з плитами пінопласту завжди зручніше, адже їх можна встановлювати в розпірку.

Після шару гідроізоляції необхідно акуратно і правильно укласти теплоізоляційний шарПісля шару гідроізоляції необхідно акуратно і правильно укласти теплоізоляційний шар

Пароізоляція утеплення

Утеплення горища мінеральною ватою, ековатою або пінополістиролом передбачає встановлення пароізоляційного шару прямо на шар утеплювача, адже утворюється конденсат і волога можуть вплинути на якість роботи і довговічність утеплення. Робити це треба поступово, приблизно, як і з гідроізоляційним шаром.

Розкатуєте плівку пароізоляції по поверхні і притискаєте на скоби для степлера. Крім цього, обов'язково проклеиваете шви спеціальним скотчем, щоб створити герметичність.

Після укладання утеплювача на горищі, необхідно натягнути пароізоляційний матеріал і встановити обрешітку під обшивкуПісля укладання утеплювача на горищі, необхідно натягнути пароізоляційний матеріал і встановити обрешітку під обшивку

Пам'ятайте, якщо працюєте з більш дорогими матеріалами, можливі і вимоги по установці "дихаючої" плівки, односторонньої пароізоляції і інших видів плівки, яка, наприклад, володіє пропускною здатністю тільки в одну сторону.

Створення решетування утеплення та обшивка

Після укладання гідроізоляції, шару утеплювача і пароізоляції, можна приступати до декоративній обробці, тобто, до обшивки горищного приміщення. Виготовити її можна з допомогою, скажімо, плит OSB або гіпсокартону, але під них необхідно створити якісну основу.

Один із секретів, який допоможе заощадити, є решетування під установку обшивки в рівень зі кроквяної конструкцією. Тобто, основи каркаса у вас вже є, необхідно буде тільки закласти поперечены, ну, або якщо даний варіант не підходить, створювати повноцінний каркас під обробку.

Каркас можна зробити з тієї ж планки, яку ми згадували раніше, або вибрати для його створення металевий профіль, про яке ми вже багато разів говорили. Далі, на готовий каркас, який встановлюється за технологією обраного матеріалу, укладаються листи обшивки.

Коли решетування готове, можна приступати до обшивки утепленого горища обраним матеріаломКоли решетування готове, можна приступати до обшивки утепленого горища обраним матеріалом

Саму декоративну обробку ми чіпати не будемо, як і не особливо вдавалися в подробиці обшивки зсередини, як це трохи інша тема, і тим більше ми не знаємо точно, з яким матеріалом ви будете працювати.

Утеплення комунікацій

Дуже важливо утеплити і комунікації. Природно, сюди входять вентиляційні шахти та різноманітні труби, але деякі з них ми чіпати не будемо. Приміром, димар або його трубу з обмазкою, адже робити ізоляцію і тим самим втрачати тепло від теплоносія зсередини буде неправильно. Утеплення ж вентиляційних труб і труб опалення на горищі необхідно, і його слід провести, не відкладаючи на потім.

Утеплити труби буде достатньо спеціальною накладкою, адже мінусової температури після утеплення на горищі ми не очікуємо, а значить, і витрачатися на дорогі матеріали нам не потрібно.

Вибрати для утеплення та ізоляції труб та вентиляційних каналів можна пінопласти, минералватные, базальтові, перлітові та інші популярні сьогодні матеріали.

Обов'язковим процесом є й утеплення комунікацій на горищі дачного будинкуОбов'язковим процесом є й утеплення комунікацій на горищі дачного будинку

Утеплення підлоги горища

Утеплення підлоги або перекриття горища передбачає вибір правильного матеріалу, але коли ми почали роботу з недорогими матеріалами, то і продовжимо так само, наприклад, використовуючи мінвату або пінополістирол.

Перед фактичним утепленням нам необхідно провести якісну зачищення поверхонь. Крім того, прокласти по підлозі лаги, які і будуть тримати обшивку. Для цього слід досліджувати пів на наявність нерівностей, попрацювати з рівнем і створити якісне основу.

Утеплюємо підлогу горищного приміщення своїми рукамиУтеплюємо підлогу горищного приміщення своїми руками

Тепер, варто тільки практично повторити процес, який ми описували раніше - закласти вологоізолюючий шар, покласти утеплювач щільніше, накрити його пароізоляцією і акуратно, строго рівень покласти дошку або, скажімо, OSB плиту в 10-12 мм, і покрити її лаком.

Як бачите, утеплення перекриття холодного горища не є складним процесом, і воно дуже нагадує утеплення підлоги дачі, про який ми говорили раніше.

Робота на горищі повинна проходити в зв'язці з матеріалами захисту. Наприклад, та ж захист деревини від вологи і мікроорганізмів дасть можливість прослужити їй набагато довше.

Звичайно, можливо і утеплення горища тирсою або глиною, а також більш сучасними і дорогими матеріалами, але на даному етапі можна зупинитися і на утеплення горища мін ватою або пінопластом, адже дані матеріали зарекомендували себе теж дуже добре.

Як утеплити горище дачного будинку (відео)

Приблизно також відбувається утеплення горища нежитлового будинку, тільки там йде набагато менше коштів, і утеплення горища дерев'яного будинку, де тільки треба буде вибрати дерев'яну декоративну обробку для підтримки загального стилю. Тому, дотримуйтеся технології, вибирайте посильні матеріали за коштами і власним досвідом, і проводите утеплення горища своїми руками, без найму майстрів і витрати зайвих грошей.

Prev Next
Утеплення підлоги в гаражі на дачі

10.09.2014

Утеплення підлоги в гаражі на дачі

Утеплення підлоги в гаражі багато вважають необязательном процесом, але ж саме через пів всередину гаража надходить величезна кількість холоду взимку і про...

Підготовка до зими на дачі: корисні поради

08.09.2014

Підготовка до зими на дачі: корисні поради

Про зиму говорити ніколи не пізно, адже даний період переноситься дачею досить складно. Тому, з наближенням холодної пори року, ми починаємо...

Як облаштувати робоче місце в гаражі

06.09.2014

Як облаштувати робоче місце в гаражі

У кожного дачника достатньо турбот, і в осінній час їх не менше. Але тут виникає додаткова складність - холодна і сира погода. ...

Як використовувати сипучі матеріали на дачі

03.09.2014

Як використовувати сипучі матеріали на дачі

Дачні роботи змушують нас замислюватися про відповідних будівельних матеріалах, і краще це зробити заздалегідь, ніж під час строкової будівництва або оформлений...

Виставка "Зелений тиждень", осінь 2014, Волгоград

02.09.2014

Виставка "Зелений тиждень", осінь 2014, Волгоград

Волгоградський Виставковий Центр «Регіон» запрошує Вас прийняти участь у XVIII спеціалізованій виставці ландшафтного дизайну, садово-п...

Правильні умови зберігання овочів і фруктів

30.08.2014

Правильні умови зберігання овочів та фруктів

Умови зберігання овочів і фруктів в дачних сховищах дуже суворі, і тому дотримувати їх потрібно по максимуму. Відноситься це до самих приміщень, ...

Прогулянки по саду наших читачів: сад Любові Теплової

29.08.2014

Прогулянки по саду наших читачів: сад Любові Теплової

Як і обіцяли, DachaDecor.com.ua представляє Вашій увазі сад одного з наших постійних відвідувачок сайту, яка любить красу і природу, стежить ...

Відсипання ділянки перед озелененням

28.08.2014

Відсипка ділянки перед озелененням

Питання: "Підкажіть, будь ласка, що зробити з ділянкою перед початком озеленення. Зараз була зроблена вирубка лісу, торфовище, місцевість &n...

Де зберігати овочі і фрукти на дачі

26.08.2014

Де зберігати овочі і фрукти на дачі

З самого початку літа ми збираємо урожай з саду та городу на власній дачі. Багато плоди вживаються відразу, в сирому вигляді, деякі консервуються...

Професійні садівники і красноярські дачники, охочі «похвалитися» урожаєм, зберуться на ярма...

25.08.2014

Професійні садівники і красноярські дачники, охочі «похвалитися» урожаєм, зберуться на ярмарку «Осінь на дачі»

З 18 по 21 вересня в Красноярську в МВДЦ «Сибір» пройде виставка-ярмарок «Осінь на дачі». Проект, присвячений закриттю дачно...

Що можна зробити зі старих речей на дачі

23.08.2014

Що можна зробити зі старих речей на дачі

Що можна зробити зі старих речей на дачі? На цю тему ми спілкувалися неодноразово і надавали нашим читачам безліч цікавих ідей, за що і...

Як використовувати габіони на дачі

21.08.2014

Як використовувати габіони на дачі

Використання габіонів стає все більш популярним в різних сферах. І тому ми вирішили сьогодні більш детально ознайомити вас з подібними конструкц...

Вибираємо водостічну систему для дачного будинку

20.08.2014

Вибираємо водостічну систему для дачного будинку

Облаштування дачного будинку включає в себе безліч робіт по підвищенню зовнішньої естетики будівлі, а також обладнання його необхідними системами. Однією...

Азаріна: сорти рослин і вирощування

20.08.2014

Азаріна: сорти рослин і вирощування

Про Азарине чи інакше Маурандии (ASARINA - MAURANDIA), рослині з сімейства Норчиковых, серед садівників відомо мало, а деякі про неї й не чули ...

Бріонія: вирощування і догляд

20.08.2014

Бріонія: вирощування і догляд

Бріонія (BRYONIA) відома також під назвою Переступень. Належить вона до сімейства Гарбузових. Це трав'яниста багаторічна рослина з дуже товстим...

Гіностемма: посадка й догляд, застосування

19.08.2014

Гіностемма: посадка й догляд, застосування

Гіностемма (Gynostemma) - багаторічна ліана, що відноситься до сімейства Гарбузових. Налічується понад 30 видів, найвідомішим з яких є...