Підготовка парника до зими: прибирання, дезінфекція та чистка

Чистимо, дезінфікуємо і повністю знезаражуємо парник на зимуЧистимо, дезінфікуємо і повністю знезаражуємо парник на зимуЗа літній час в парнику накопичується достатньо сміття, бактерій, шкідників та інфекцій, які можуть спокійно пережити зиму і вплинути на майбутній урожай. Підготовка парника до зими дозволить очистити його територію, що благотворно вплине на вирощування рослин в наступному сезоні.

 

Будь парник або теплицю, де ми вирощуємо овочі, ягоди, зелень, квіти та інші рослини, забруднюється протягом теплого сезону. На поверхні грунту збирається безліч рослинних залишків, всередині грунту накопичуються комахи і мікроорганізми, які вражають рослини, в повітрі присутні деякі інфекції, які можуть осідати на матеріал накриття конструкції і каркас. Все це представляє серйозну небезпеку для майбутніх врожаїв, які можуть значно зменшитися в наступному році. Але подібних проблем можна уникнути, якщо правильно підготувати парник до зими. Крім того, певний спектр робіт допоможе вплинути не лише на якість і кількість врожаю, але і на довговічність самої конструкції, адже якщо забезпечити парнику догляд, прослужить набагато довше.

Прибирання в парнику

Першим етапом підготовчих робіт є найпростіша прибирання. З парника виноситься все, абсолютно все зайве, щоб лишилась тільки гола земля. Прибрати слід підпори, кілочки і шпалери, очистити, продезінфікувати їх і скласти в спеціальне сховище. Далі, обов'язково очистити грунт від бур'янів і бадилля, винести весь подібний сміття за територію дачної ділянки і не шкодуючи спалити. Після, зняти верхній шар ґрунту, в якому залишається найбільша кількість зарази, і винести, скажімо, на город, де, не особливо розкидаючи її території, розпушити і залишити на зиму для перемерзання і знезараження.

Прибирання в парнику - обов'язковий етап підготовки до зимового періодуПрибирання в парнику - обов'язковий етап підготовки до зимового періоду

Знезараження ґрунту

Так як в решті грунті залишилося чимало кореневищ бур'янів і культурних рослин, комах і джерел інфекцій, нам необхідно обробити землю. Зробити це можна кількома способами:

  • Як знезаразити грунт у парниках і що саме використовувати для цього процесу?Як знезаразити грунт у парниках і що саме використовувати для цього процесу?Перекопати землю на штик лопати і добре розпушити, щоб під час зимових морозів земля очистилася. Крім того, під час скопування, вибрати з грунту личинок комах, залишки рослин і так далі. Для цього можна навіть пересіяти грунт, якщо у вас достатньо часу і бажання зробити все правильно;
  • Грунт у теплиці можна повністю замінити на якісну і здорову грунтосуміш, вже удобрений і підготовлену. Шар 20-25 см необхідно розпушити, щоб вона оздоровилася за зимовий період;
  • Можна зробити термальну обробку, щоб всі інфекції і мікроорганізми загинули, не залишивши ніякого сліду на майбутній сезон, але щоб зробити "мертву" після обробки грунт біологічно активної, її необхідно буде обробити спеціальними препаратами - Біодеструктором, Азотофитом, Тиходермином та іншими;
  • Крім того, якщо ви бажаєте не переморожувати грунт, а навпаки, зігріти її для ранніх посадок, вам необхідно буде добре очистити і продезінфікувати, а з випаданням першого снігу, застелити його усередині парника, шаром в 20-30 см, щоб грунт не перемерзала, а навесні набралася вологи.

Попередня дезінфекція парника

Фахівці завжди говорять про те, що цими методами можна знищити інфекцію у ґрунті, але це не зовсім так, адже додатково при обробці буде очищатися від інфекцій і шкідників накриття парника і його каркас. Загалом, давайте більш докладно розглянемо способи дезінфекції.

Підготовка, заміна та знезараження ґрунту повинні бути виконані вчасноПідготовка, заміна та знезараження ґрунту повинні бути виконані вчасно

Дезінфекція парника допоможе знищити цвіль і грибок, збудників різних захворювань, кліщів, бактеріальну інфекцію і так далі.

Методи дезінфекції парника

  • Для дезінфекції парників часто виробляють обкурювання сіркою. Для цього, строго при температурі +10+15°С, на кожен квадратний метр випалюють 50 г сірки. Спеціальні жаровні або піддони розставляються по всі площі теплиці і запалюються. Робити це слід з застосуванням засобів власного захисту, а також за всіма правилами техніки безпеки, підпалюючи сірку у напрямку до виходу з теплиці. Після розпалу останньої порції сірки, необхідно герметично закрити парник на кілька днів, а після, добре провітрити.
  • Для дезінфекції грунту можна використовувати хлорне вапно, яка розсипається по поверхні грунту і закладається граблями. Витрата - 100г/1м2, глибина загортання - 2-3 див.
  • Можна використовувати і спеціальні шашки "Клімат", якими парник окуривается так само, як і сіркою. Працювати треба строго по інструкції і дотримуючись ПТБ.
  • Обробити грунт в парнику можна розчином формаліну (2,5%). Обприскування проводиться дуже акуратно, в герметично закритому парнику без протягів. Витрата - 1 л розчину на 1м2 грунту.

Які методи необхідно використовувати для знезараження парника?Які методи необхідно використовувати для знезараження парника?

Найбільш правильно буде використовувати біопрепарати, які, можливо, трохи гірше впливають на інфекції і шкідників, але зате мають цілий список корисних впливів на ґрунт усередині парника:

  • Такі препарати зв'язують важкі метали в грунті;
  • Фіксує азот;
  • Розкладають можливі залишки пестицидів;
  • Продукують природні гормони росту;
  • Значно посилюють вплив хімічних сполук і препаратів.

Мчпользуем заміну грунту на чисту, застосовуючи для її збагачення спеціальні біопрепаратиМчпользуем заміну грунту на чисту, застосовуючи для її збагачення спеціальні біопрепарати

Після дезінфекції, грунт у парниках обробляється бордоською рідиною, приблизно через пару днів, а потім пересипається гноєм, тирсою і компостом, які знову закладаються в ґрунт на глибину в кілька сантиметрів.

Як очистити накриття парника?

Безліч необхідних робіт вже виконано, але залишилося ще почистити та продезінфікувати накриття, тобто, саму плівку. Вона знімається з каркаса і розгортається у дворі, добре змивається з шланга і чиститься мильним розчином. Потім знову обробка сильним струменем чистої води та обприскування мідним купоросом. Після, необхідно ретельно просушити плівку, акуратно згорнути і визначити на зберігання в сухе і темне місце до весни.

Якщо парник зі склом, роботи буде трохи більше. Вам необхідно добре промити скло, рами і місця стиків жорсткою щіткою і з використанням сильного напору чистої води. Потім, очищення необхідно буде провести з допомогою мильного розчину і тієї ж жорсткої щітки. Далі, парник знову обполіскується і просушується, всі щілини і стики в ньому якісно замазуються.

Як правильно провести чистку парника: моєму накриття парника - плівку, чистимо каркасЯк правильно провести чистку парника: моєму накриття парника - плівку, чистимо каркас

Роботи по очищенню правильно проводити зовні і зсередини. Найбільш коректним способом очищення скляного парника буде очищення мильним розчином і водою, і тільки після цього обкурювання.

Зміцнення каркаса парника і його обробка

Якщо парник плівковий і ви "раздеваете" його на зимовий період, то зміцнення каркаса можна буде робити вже навесні, під час накриття конструкції. Якщо ж парник скляний, то зміцнити каркас необхідно перед зимовими снігопадами, інакше каркас може і не пережити зиму.

Зміцнення відбувається за допомогою брусків або колод, яким необхідно задати основу вгорі і внизу. На ґрунті дерев'яну опору можна уперти в цеглу або шматок старої дошки, у верхній же частині - в каркас парника, тільки влаштувавши опорі більш правильне підставу, наприклад, з тієї ж дошки, щоб опора не зірвалася.

Зміцнюємо каркас парника після прибирання, дезінфекції та знезараження грунтуЗміцнюємо каркас парника після прибирання, дезінфекції та знезараження грунту

Обробка каркаса парника проводиться просто. Після очищення і обкурювання, каркас слід обробити гашеним вапном. Використовувати можна і густий розчин хлорного вапна, який готується з розрахунку 2 кг вапна і 100 г мідного купоросу на відро чистої води.

Як підготувати парник до зими (відео)

Витративши у загальному зборі всього пару днів на підготовку парника до зими, ви зробите відмінний внесок у майбутній урожай, а також врятуєте конструкцію від обвалів і гниття, що дасть їй шанс послужити вам ще певну кількість років.

Prev Next
Утеплення підлоги в гаражі на дачі

10.09.2014

Утеплення підлоги в гаражі на дачі

Утеплення підлоги в гаражі багато вважають необязательном процесом, але ж саме через пів всередину гаража надходить величезна кількість холоду взимку і про...

Підготовка до зими на дачі: корисні поради

08.09.2014

Підготовка до зими на дачі: корисні поради

Про зиму говорити ніколи не пізно, адже даний період переноситься дачею досить складно. Тому, з наближенням холодної пори року, ми починаємо...

Як облаштувати робоче місце в гаражі

06.09.2014

Як облаштувати робоче місце в гаражі

У кожного дачника достатньо турбот, і в осінній час їх не менше. Але тут виникає додаткова складність - холодна і сира погода. ...

Як використовувати сипучі матеріали на дачі

03.09.2014

Як використовувати сипучі матеріали на дачі

Дачні роботи змушують нас замислюватися про відповідних будівельних матеріалах, і краще це зробити заздалегідь, ніж під час строкової будівництва або оформлений...

Виставка "Зелений тиждень", осінь 2014, Волгоград

02.09.2014

Виставка "Зелений тиждень", осінь 2014, Волгоград

Волгоградський Виставковий Центр «Регіон» запрошує Вас прийняти участь у XVIII спеціалізованій виставці ландшафтного дизайну, садово-п...

Правильні умови зберігання овочів і фруктів

30.08.2014

Правильні умови зберігання овочів та фруктів

Умови зберігання овочів і фруктів в дачних сховищах дуже суворі, і тому дотримувати їх потрібно по максимуму. Відноситься це до самих приміщень, ...

Прогулянки по саду наших читачів: сад Любові Теплової

29.08.2014

Прогулянки по саду наших читачів: сад Любові Теплової

Як і обіцяли, DachaDecor.com.ua представляє Вашій увазі сад одного з наших постійних відвідувачок сайту, яка любить красу і природу, стежить ...

Відсипання ділянки перед озелененням

28.08.2014

Відсипка ділянки перед озелененням

Питання: "Підкажіть, будь ласка, що зробити з ділянкою перед початком озеленення. Зараз була зроблена вирубка лісу, торфовище, місцевість &n...

Де зберігати овочі і фрукти на дачі

26.08.2014

Де зберігати овочі і фрукти на дачі

З самого початку літа ми збираємо урожай з саду та городу на власній дачі. Багато плоди вживаються відразу, в сирому вигляді, деякі консервуються...

Професійні садівники і красноярські дачники, охочі «похвалитися» урожаєм, зберуться на ярма...

25.08.2014

Професійні садівники і красноярські дачники, охочі «похвалитися» урожаєм, зберуться на ярмарку «Осінь на дачі»

З 18 по 21 вересня в Красноярську в МВДЦ «Сибір» пройде виставка-ярмарок «Осінь на дачі». Проект, присвячений закриттю дачно...

Що можна зробити зі старих речей на дачі

23.08.2014

Що можна зробити зі старих речей на дачі

Що можна зробити зі старих речей на дачі? На цю тему ми спілкувалися неодноразово і надавали нашим читачам безліч цікавих ідей, за що і...

Як використовувати габіони на дачі

21.08.2014

Як використовувати габіони на дачі

Використання габіонів стає все більш популярним в різних сферах. І тому ми вирішили сьогодні більш детально ознайомити вас з подібними конструкц...

Вибираємо водостічну систему для дачного будинку

20.08.2014

Вибираємо водостічну систему для дачного будинку

Облаштування дачного будинку включає в себе безліч робіт по підвищенню зовнішньої естетики будівлі, а також обладнання його необхідними системами. Однією...

Азаріна: сорти рослин і вирощування

20.08.2014

Азаріна: сорти рослин і вирощування

Про Азарине чи інакше Маурандии (ASARINA - MAURANDIA), рослині з сімейства Норчиковых, серед садівників відомо мало, а деякі про неї й не чули ...

Бріонія: вирощування і догляд

20.08.2014

Бріонія: вирощування і догляд

Бріонія (BRYONIA) відома також під назвою Переступень. Належить вона до сімейства Гарбузових. Це трав'яниста багаторічна рослина з дуже товстим...

Гіностемма: посадка й догляд, застосування

19.08.2014

Гіностемма: посадка й догляд, застосування

Гіностемма (Gynostemma) - багаторічна ліана, що відноситься до сімейства Гарбузових. Налічується понад 30 видів, найвідомішим з яких є...