Ефективна боротьба з колорадським жуком

Кращі способи боротьби з колорадським жуком на дачній городіКращі способи боротьби з колорадським жуком на дачній городіНашестя колорадського жука посадки картоплі - серйозна проблема для кожного дачника, адже позбутися шкідника досить складно. Сьогодні ми розглянемо кращі методи боротьби з колорадським жуком, щоб вчасно врятувати урожай.

 

У нашій країні кожен городник знає, що являє собою колорадський жук, але нам хотілося б уточнити інформацію про комаху, адже навіть новачки повинні розуміти, як важливо вчасно почати боротися зі шкідником, щоб картопляні грядки показали в кінці сезону той результат, на який ми розраховуємо.

Що являє собою колорадський жук?

Це один з найбільш серйозних шкідників на городі, який може грунтовно зіпсувати урожай картоплі. Впливає на результат дуже багато - грунт, стабільність температури, своєчасний догляд та інші фактори, але якщо внесе негативний внесок і колорадський жук, можна і взагалі залишитися без врожаю. Ми не можемо цього допустити, а тому постараємося максимально ретельно вивчити свого ворога, щоб знайти найбільш ефективний спосіб боротьби з ним.

Знищенню підлягає не тільки дорослий колорадський жук, а також його яйця і личинкиЗнищенню підлягає не тільки дорослий колорадський жук, а також його яйця і личинки

Шкідник являє собою невеликого жука, середнім розміром в 1 див. Визначити його можна по округлому тулуба і смугастим забарвленням, так утім, кожен і так розуміє, як виглядає комаха.

У нашому середовищі, жук може спокійно переживати зимовий період, якщо йде в грунт у стан дорослої комахи. В інших фазах розвитку, взимку колорадський жук гине. Але і дорослого покоління вистачає для масового відтворення з самої весни, коли в теплу пору, в період перших весняних дощів, колорадський жук виходить з грунту і починає свою життєдіяльність.

Певна частина комах протягом літа ще 5-7 разів може йти в грунт на невеликі періоди. Таким чином, відбувається певна ротація комах, одні з яких харчуються, а інші ховаються від отрут. Тому однією або двома протравками врятувати картоплю від колорадського жука нереально, і це безліч разів доведений факт.

Як правильно труїти колорадського жука, щоб раз і назавжди вигнати його з городу?Як правильно труїти колорадського жука, щоб раз і назавжди вигнати його з городу?

Тим більше, варто звернути увагу, що самка колорадського жука за одну тільки кладку виробляє близько 500-600 яєць, які виростають до повноцінного шкідника в середньому за місяць. Таким чином, кількість жука з весни вже до середини або кінця літа, може збільшитися у 150-200 разів.

Цікавий і той факт, що шкідник як би пов'язаний з рослиною, на якому паразитує. Він починає свою діяльність на картоплі в період цвітіння і бутонізації, коли зелень дуже чутлива до різних пошкоджень. Колорадські жуки бувають дуже активні, і можуть знищити цілу грядку картоплі буквально за тиждень. Статистика говорить про те, що знищення на грядці 30-40% бадилля призводить до зниження врожаю на 20-30%. Якщо ж буде пошкоджено до 80% гички, то втрати можуть скласти і половину врожаю з цієї ділянки.

Ігнорування колорадського жука на ділянці загрожує серйозними втратамиІгнорування колорадського жука на ділянці загрожує серйозними втратами

Як бачите, "старання" колорадського жука завдають серйозної шкоди нашому городу, а тому не варто шкодувати комаха або ігнорувати його на городі, необхідно боротися зі шкідником усіма можливими способами.

Як позбавитися від колорадського жука: рекомендація фахівця

Трохи далі, в цій же статті ми розповімо про спеціальні засоби від колорадського жука, а також пояснимо, як позбутися шкідника народними методами. На даний же момент, хочемо представити вам деякі рекомендації досвідченого дачника, який за багато років роботи на власній ділянці, навчився відмінно справлятися з подібною проблемою!

Отже, все починається з посадки приманок - пророщених бульб картоплі ранньої навесні, відразу, як тільки дозріє грунт. Також необхідно розкладати по ділянці обрізки картоплі і просто чекати, коли комахи прийдуть ними поласувати. Через кілька днів, можна починати збирати жука і знищувати його.

Ручний збір колорадського жука і личинок, знищення його за межами дачної ділянкиРучний збір колорадського жука і личинок, знищення його за межами дачної ділянки

Далі, необхідно присипати сходи картоплі на грядці, але це вже при звичайній посадці і ніяк не відноситься до приманочным бульб. Таким чином, ви деякий час, до зростання в 5-10 см, оберігаєте сходи, а також значно знижуєте кількість личинок, яке могло б зробити тисячі жуков.

Один з кращих способів боротьби з колорадським жуком - ручне знищення. Звичайно, він трохи противний, але не так страшний, як здається на перший погляд. Отже, з бадилля картоплі потрібно збирати жука, личинок і кладки яєць, виносити їх за межі городу і знищувати. Робити це можна кожен день, а якщо комбінувати з іншими способами боротьби, домогтися реально досить хорошого результату.

Ручний збір і знищення колорадського жука і личинок - найбезпечніший методРучний збір і знищення колорадського жука і личинок - найбезпечніший метод

Не варто сильно розраховувати на нечисленних ворогів шкідника, якими вважаються деякі павуки, жужелиці, хижі клопи. Вони знищують комаха, але далеко не в тій кількості, в якому хотілося б. Тим більше, використовуючи хімію для протруєння грядок, ми одночасно вбивають і даних комах. Якщо ж говорити про спеціальному вигляді комах (як у випадку з павутинним кліщем), то вчені поки не домоглися успіху і не створили активну комаха, яка б ефективно боролася з колорадській напастю.

Вибирайте кращий спосіб боротьби з комахами, виходячи з рекомендацій досвідчених дачниківОбирайте кращий спосіб боротьби з комахами, виходячи з рекомендацій досвідчених дачників

Щоб позбутися від проблеми, її можна і попередити вибором правильного сорти картоплі, який серйозно загострює чутливість комах до хімічних засобів. Таким чином, колорадський жук повністю не зникне з грядки, але для його знищення достатньо буде всього 1-2 обробок спеціальними засобами, а не 3-5, як зазвичай. Для цього можна вибрати наступні сорти коренеплоду - Темп, Іскра, Заграва та інші.

Вибравши правильний сорт картоплі, можна тим самим підвищити сприйнятливість шкідника до хімічних препаратівВибравши правильний сорт картоплі, можна тим самим підвищити сприйнятливість шкідника до хімічних препаратів

Якщо ж ви зважитеся використовувати серйозні хімікати для знищення шкідника на городі, то обов'язково користуйтеся інструкцією, засобами власного захисту, а також починайте обробку тільки у разі масової атаки колорадського жука.

Доцільно в комплексі з хімічними засобами та ручним знищенням комах, використовувати і настої інсектицидних рослин, якими проводиться періодична обробка. Подібний комплексний підхід і постійна профілактика допоможуть в ефективній боротьбі з непроханими гостями.

Хімічні засоби від колорадського жука

Якщо боротьба з допомогою ручного збору не допомагає, а інсектицидні рослини не справляються з шкідником, можна перейти до застосування хімічних засобів проти колорадського жука.

На даний момент, найбільш популярними на ринку вважаються такі препарати: Децис, Актелік, Арріво, Карате, Інта-ВИР, Кінмікс, Сонет, Шерпа, Цимбуш, Суміцідін, Сумі-Альфа, Акарин, Бітоксибацилін, Колорадо, Новодор, Фітоверм, Дурсбан, Золон, Лептоцид, Маршал, Регент, Ровикурт.

Вибирайте тільки кращі хімічні засоби від колорадського жука, щоб отримати результатВибирайте тільки кращі хімічні засоби від колорадського жука, щоб отримати результат

Як використовувати хімічні препарати?

В першу чергу, при обробці картоплі від шкідника, ви повинні розуміти, що будь-який хімічний препарат отруйний і може згубний вплив не тільки на комах, але також і людину. Тому слід дотримуватися не тільки інструкції по використанню, а також деяких інших вимог:

  • До роботи з хімічними засобами не можна допускати молодь до 18 років, вагітних або годуючих жінок. Суворо забороняється вживання напоїв або їжі, а також куріння під час обробки рослин хімією;
  • Не рекомендується проводити обробку віником, лійкою або іншими непризначеними для цього засобами;
  • Обробка рослин повинна відбуватися в безвітряну погоду, бажано рано вранці або ввечері, з допомогою спеціальних обприскувачів для саду і городу;
  • Після роботи з отрутохімікатами слід зняти з себе обладнання, стравити повітря з обприскувача, обполоснути його зовнішні частини проточною водою, зняти спецодяг і добре вимити руки і обличчя з милом. Після, прийняти душ;
  • По завершенню обробки рослин, бажано день-два не проводити ніяких робіт на грядках. Выполотые ж після цього рослини - знищувати, і ні в якому разі не згодовувати худобі і птиці;
  • Якщо на дачі є пасіка, то її необхідно вивезти на відстань до 4-5 кілометрів від даної зони на 5-6 днів, або ж ізолювати від попадання отрутохімікатів вулики;
  • Обробка проводиться за 20-30 днів до збирання врожаю, або ж строго по інструкції хімічного препарату від колорадського жука, який ви обрали.

Використовуйте препарати правильно, і тоді боротьба буде ефективною і безпечною для васВикористовуйте препарати правильно, і тоді боротьба буде ефективною і безпечною для вас

Народні способи боротьби з колорадським жуком

Крім методів впливу на даних комах, описаних вище, існує ще й ряд рецептів, до яких люди прийшли самостійно, систематично знищуючи жуків на грядках картоплі.

Деревна зола берези від колорадського жука

Існує думка, що березова деревна зола допомагає позбутися від шкідників картоплі. Необхідно використовувати її для запилення дорослих кущів, але у великій кількості, близько 10 кг на сотку. В такому випадку, гинуть не тільки личинки шкідника, але і дорослі колорадські жуки. Можна також рясно посипати золою грунт під картоплею, тоді шкідники, які ховаються в землі, також будуть гинути.

Механічне знищення комах і запилення золою - найкращі методи вирішення питанняМеханічне знищення комах і запилення золою - найкращі методи вирішення питання

Господарське мило з золою від шкідників

Даний засіб називають "брызгалом", бути може від того, що настоєм обприскують кущі картоплі. Готується засіб наступним чином - на відро води подрібнюється брусок господарського мила, і перемішується до максимального розчинення. Туди ж додається і дві літрові банки деревної золи. Тепер розчин настоюється 15 хвилин і відразу використовується на городі. Всього літр його розмішують у відрі чистої води і проводять обприскування кущів картоплі. Кажуть, що буквально 2 обприскування з перервою в тиждень, можуть повністю зігнати колорадського жука з картоплі.

Як знищити колорадського жука і його личинок господарським милом і золою?Як знищити колорадського жука і його личинок господарським милом і золою?

Календула проти колорадських жуків

Неймовірно, але навіть звичайний дачні квіточки здатні оберігати картопля від шкідника. Досвідчені дачники стверджують, що календула відлякує жука, а значить, на картоплі не буде дорослих особин, личинок і яєць. Необхідно лише висадити навколо наділу дана рослина (приблизно в один час з посадкою картоплі), а також насадити календули хаотично всередині самої грядки, і тоді ефект буде просто вражаючим.

Посадка календули на картопляному полі підвищує шанси ефективної боротьби з шкідникамиПосадка календули на картопляному полі підвищує шанси ефективної боротьби з шкідниками

Полин у боротьбі проти шкідників

Свіжої полину повно навколо наших дачних ділянок, а тому проблем зі збиранням рослини для приготування такого засобу точно не буде. Зріжте кілька кущів свіжої полину, поріжте її і засипте в стандартне відро, щоб зелень заповнила його на третину. Залийте відро окропом, ретельно перемішайте, накрийте кришкою і залиште на кілька днів. По закінченню терміну настоянки, її слід процідити і використовувати для обприскування городу.

Багато народні засоби від колорадського жука дозволяють швидко впоратися з проблемоюБагато народні засоби від колорадського жука дозволяють швидко впоратися з проблемою

Крім зазначених рецептів, існує ще величезна кількість цікавих, а часом і оригінальних способів, кожен з яких можна використовувати на картопляних грядках. Але, на превеликий жаль, ручатися за їх ефективність ми просто не можемо. Це і розпорошення свіжого сухого цементу через марлю, і обприскування настоєм окропу на гострому червоному перці і господарському милі, та настоянки на найрізноманітніших рослинах.

Переходьте до небезпечних хімічних засобів тільки в тому випадку, якщо стандартні заходи не дають результатівПереходите до небезпечних хімічних засобів тільки в тому випадку, якщо стандартні заходи не дають результатів

Знищення колорадського жука на городі (відео)

DachaDecor.com.ua нагадує, що боротьба з колорадським жуком повинна бути комплексною, і тільки тоді можливий кращий результат. Виберіть найбільш ефективний спосіб самостійно, наприклад, ручне збирання та знищення жуків і личинок, посадку календули на грядках і розпорошення золи на городі, і отримаєте якісний результат. А якщо ви вже маєте на озброєнні подібний метод, можете поділитися ним з нами в коментарях, будемо дуже вдячні!

Prev Next
Утеплення підлоги в гаражі на дачі

10.09.2014

Утеплення підлоги в гаражі на дачі

Утеплення підлоги в гаражі багато вважають необязательном процесом, але ж саме через пів всередину гаража надходить величезна кількість холоду взимку і про...

Підготовка до зими на дачі: корисні поради

08.09.2014

Підготовка до зими на дачі: корисні поради

Про зиму говорити ніколи не пізно, адже даний період переноситься дачею досить складно. Тому, з наближенням холодної пори року, ми починаємо...

Як облаштувати робоче місце в гаражі

06.09.2014

Як облаштувати робоче місце в гаражі

У кожного дачника достатньо турбот, і в осінній час їх не менше. Але тут виникає додаткова складність - холодна і сира погода. ...

Як використовувати сипучі матеріали на дачі

03.09.2014

Як використовувати сипучі матеріали на дачі

Дачні роботи змушують нас замислюватися про відповідних будівельних матеріалах, і краще це зробити заздалегідь, ніж під час строкової будівництва або оформлений...

Виставка "Зелений тиждень", осінь 2014, Волгоград

02.09.2014

Виставка "Зелений тиждень", осінь 2014, Волгоград

Волгоградський Виставковий Центр «Регіон» запрошує Вас прийняти участь у XVIII спеціалізованій виставці ландшафтного дизайну, садово-п...

Правильні умови зберігання овочів і фруктів

30.08.2014

Правильні умови зберігання овочів та фруктів

Умови зберігання овочів і фруктів в дачних сховищах дуже суворі, і тому дотримувати їх потрібно по максимуму. Відноситься це до самих приміщень, ...

Прогулянки по саду наших читачів: сад Любові Теплової

29.08.2014

Прогулянки по саду наших читачів: сад Любові Теплової

Як і обіцяли, DachaDecor.com.ua представляє Вашій увазі сад одного з наших постійних відвідувачок сайту, яка любить красу і природу, стежить ...

Відсипання ділянки перед озелененням

28.08.2014

Відсипка ділянки перед озелененням

Питання: "Підкажіть, будь ласка, що зробити з ділянкою перед початком озеленення. Зараз була зроблена вирубка лісу, торфовище, місцевість &n...

Де зберігати овочі і фрукти на дачі

26.08.2014

Де зберігати овочі і фрукти на дачі

З самого початку літа ми збираємо урожай з саду та городу на власній дачі. Багато плоди вживаються відразу, в сирому вигляді, деякі консервуються...

Професійні садівники і красноярські дачники, охочі «похвалитися» урожаєм, зберуться на ярма...

25.08.2014

Професійні садівники і красноярські дачники, охочі «похвалитися» урожаєм, зберуться на ярмарку «Осінь на дачі»

З 18 по 21 вересня в Красноярську в МВДЦ «Сибір» пройде виставка-ярмарок «Осінь на дачі». Проект, присвячений закриттю дачно...

Що можна зробити зі старих речей на дачі

23.08.2014

Що можна зробити зі старих речей на дачі

Що можна зробити зі старих речей на дачі? На цю тему ми спілкувалися неодноразово і надавали нашим читачам безліч цікавих ідей, за що і...

Як використовувати габіони на дачі

21.08.2014

Як використовувати габіони на дачі

Використання габіонів стає все більш популярним в різних сферах. І тому ми вирішили сьогодні більш детально ознайомити вас з подібними конструкц...

Вибираємо водостічну систему для дачного будинку

20.08.2014

Вибираємо водостічну систему для дачного будинку

Облаштування дачного будинку включає в себе безліч робіт по підвищенню зовнішньої естетики будівлі, а також обладнання його необхідними системами. Однією...

Азаріна: сорти рослин і вирощування

20.08.2014

Азаріна: сорти рослин і вирощування

Про Азарине чи інакше Маурандии (ASARINA - MAURANDIA), рослині з сімейства Норчиковых, серед садівників відомо мало, а деякі про неї й не чули ...

Бріонія: вирощування і догляд

20.08.2014

Бріонія: вирощування і догляд

Бріонія (BRYONIA) відома також під назвою Переступень. Належить вона до сімейства Гарбузових. Це трав'яниста багаторічна рослина з дуже товстим...

Гіностемма: посадка й догляд, застосування

19.08.2014

Гіностемма: посадка й догляд, застосування

Гіностемма (Gynostemma) - багаторічна ліана, що відноситься до сімейства Гарбузових. Налічується понад 30 видів, найвідомішим з яких є...