дерева взимку потребують певного захисту, адже існує безліч факторів, здатних знищити сад в люті холоди. Сьогодні ми поговоримо про те, які заходи слід вжити, щоб підготувати плодовий сад до зими.
Плодові
Нам уже відомі деякі запобіжні заходи, здатні захистити дерева від перемерзання і від весняної атаки комах. Деякі з них будуть згадані нами знову, але також ми розповімо, як правильно підготувати плодові дерева до зими.
Підживлення дерев перед холодним сезоном - важлива частина підготовки саду до зимівлі. Удобрення фосфором і калієм посприяє зміцненню усіх частин дерева і підвищить їх зимостійкість, що дуже важливо для молодих дерев і саджанців поточного року.
Для даного процесу можна використовувати суперфосфат і сірчанокислий калій. Добрива вносяться в грунт строго по інструкції на упаковці добрива, пристовбурові круги кожного дерева. Але найбільш позитивно у кінці літа і початку осені плодові дерева реагують на позакореневе підживлення у вигляді обприскування крони. Для цього можна використовувати монофосфат калію - комплексне добриво, яке містить необхідні компоненти для зміцнення дерева і підготовці його до холодного періоду.
Вам необхідно знати, що коренева система садових дерев здатна витримувати температуру до-15-16°С, карликові ж дерева в саду мають межу, який вище на 2-3 градуси. Природно, що під шаром снігу таких температур практично не буває, але якщо сад переживає морозну зиму без снігу, то можливі серйозні неприємності.
Якщо коренева система плодового дерева пошкоджена морозом, це не означає, що дерево відразу ж загине. Воно може розпуститися з першим теплом і навіть зацвісти, але відставання в розвитку буде серйозно помітно. Зазвичай, вже влітку дерева гинуть.
В даному випадку, якщо ви вчасно помітили відставання у розвиток, травми дерева, його хвороба, слід швиденько допомогти рослині врятуватися, інакше можна втратити назавжди. Повернути життя і здоров'я в стовбур дерева допоможуть спеціальні стимулятори, які необхідно використовувати під час поливів. Це Корневін, Гетероауксин і Циркон - препарати для відновлення кореневої системи.
Тут ми воліємо не повторюватися, так як докладний матеріал на дану тематику вже є. Ви можете прочитати про те, як чистити і білити дерева восени і, застосувавши отримані знання в саду, перейти до наступних заходів захисту плодового саду і підготовки його до зимівлі.
Процес загартовування кореневої системи дерев дуже важливий, так як багато дерева взимку можуть пропасти від морозів, тим більше, якщо зима видалась люта, але безсніжна.
Загартовування проводиться дуже простим методом, який під силу навіть недосвідченому дачникові. Вам необхідно всього лише зняти шар грунту близько штамба дерева не більше 3-5 см, і зберігати в сухому і прохолодному (але непромерзаючому) місці до настання перших морозів. В даному випадку важливо загартувати холодом оголені корені дерева, але не прогавити сильні морози, інакше можна нашкодити. З настанням перших морозів, земля повертається на своє місце.
Завдяки такому процесу, коренева система потроху звикне з сильними холодами і буде реагувати на них вже більш нейтрально, вільно переживаючи навіть зими без снігу.
Загартовування необхідно проводити в тому випадку, якщо ви хочете вберегти від зимових холодів яблуні і груші. Інші ж види плодових дерев не так сильно реагують на морози.
Підготовка саду до зими проводиться і з допомогою мульчування кісточкових або яблунь, які щеплені на напівкарликовий підщепа. Мульчування грунту проводиться будь-яким сухим сипучим матеріалом, який мається на дачі. Найбільш правильно буде проводити мульчування ближче до середини-кінця листопада.
Заряд вологою необхідно проводити до середини жовтня, це також особлива підготовка дерев до зими.
Рясно поливати плодовий сад необхідно в період листопаду, так як коренева система споживає воду і заряджається до настання перших морозів і промерзання верхніх шарів грунту.
Якщо осінь видалася дощова, виробляти подібні поливи не потрібно, але якщо стоїть суха і більш-менш тепла погода, постарайтеся добре зволожити грунт у пристовбурних колах, а бажано, і по колу всієї крони. Поливати дерева необхідно рясно, щоб грунт з зазначеної площі зволожити на глибину 30-40 см.
Орієнтовна кількість води на молоде дерево - близько 40-60 л, на доросле дерево кількість води може досягати 150-200 л.
Зволожити грунт необхідно в пристовбурних колах і під всією кроною, адже саме в цих місцях розташовані самі молоді корені. Бажано поливати дерево через декілька підходів, щоб грунт добре просочилася вологою. Можна влаштувати порційний полив протягом 2-3 днів. Щоб полегшити собі завдання, можна спорудити невеликий рів і зробити земляний вал. Діаметр такої споруди для молодих дерев - 60-70 см, для дорослих - до 2 м.
Полив бажано робити порційно, вода має добре просочити грунт, не можна щоб вода стікала по стовбуру дерева.
Підготовка плодових дерев до зими включає і ще один етап - захист від гризунів, які можуть серйозно зіпсувати молоді дерева взимку.
Даний процес дуже простий, але вимагає деякого часу, адже все залежить тільки від кількості дерев у саду.
Захист саду від гризунів може бути оформлена найпростішим способом - обмоткою штамба дерева старими колготками, лапником або крафт-папером. Якщо ж є можливість витратити трохи грошей для більш якісного захисту плодових дерев від гризунів, рекомендуємо вам обв'язку листяних дерев на зиму (дерев плодового саду) толем, руберойдом, очеретяними матами або спеціальними пластиковими решітками, які якісно обмежують доступ гризунів до плодовим деревам.
Обов'язково необхідно зняти обмотку штамбів з першим теплом, щоб кора дерев не подопрела і не обзавелася неприємними захворюваннями.
Це, швидше, профілактична міра, але застосувати її необхідно обов'язково, навіть якщо дерево нічим не хворіє. Обприскування від грибних інфекцій допоможе дереву не отримати захворювання в теплі дні осені або зими, а також з першим весняним теплом, коли це стає можливим.
Обприскування бажано проводити після листопаду, щоб максимум спеціального розчину потрапив саме на стовбур і гілки, а не пожег листя і не отруїв плоди перед збиранням врожаю. Обробка дерев на зиму проводиться мідним купоросом (5%, на відро води 300 г купоросу). Найбільш правильно буде розвести купорос у літрі-двох гарячої води, а вже потім перемішувати з іншим об'ємом, так як препарат не дуже добре розчиняється у холодній воді.
Обприскування плодових дерев на зиму проводиться перед захистом від гризунів та побілкою штамбів.
Багато чагарники і дерева не дуже добре почувають себе в зимовий період, особливо коли зима безсніжна і земля, разом з корінням рослин, серйозно перемерзає. Даний факт може привести до захворювань рослин або навіть їх загибелі, а тому, деякі сорти і види садових рослин необхідно якісно вкривати.
Укриття дерев на зиму проводиться дуже різними способами - пристовбурові круги утаптываются снігом, дерева укутують лапником, накривають спеціальними щитами. Дана тема і взагалі вважається складною, так як застосовувати одне і те ж укриття для різних рослин ми б не рекомендували. Правда, кажуть, що відмінно справляються з подібною задачею садові щити, які можна виготовити своїми руками з дерев'яних планок та руберойду. Вони встановлюються навколо молодих дерев і накривають їх зверху. В результаті, ви отримуєте дерево в сухому і більш-менш теплом, закритому просторі. Існує думка, що дерева навіть не потрібно білити під щити.
Щоб убезпечити дерева під щитами від гризунів, можна розставити по саду спеціальні "вазочки" з дьогтем, який багато гризуни просто не переносять. Бажано накидати і отрут або відлякуючих засобів, так як під щити гризуни проскакують набагато простіше, ніж добираються до кори обмотаних дерев.
Життя дерев взимку може стати набагато простіше, якщо ви забезпечите плодовий сад на зиму певним відходом. Підготуйте сад до зими, і ви не дізнаєтеся його навесні. Повірте, вже наступний урожай буде більш вдалим, а всі дерева, які могли захворіти або загинути, виживуть і обов'язково його доповнять.
Питання: "Підкажіть, будь ласка, чому не цвіте груша (вік 4 роки), хоча приріст дає сильний, але жодної квітки. ...
У квітні ми посадили саджанець яблуні-трьохлітки. Він чудово прижився. Але зараз на стовбурі в районі щеплення видно три "болячки" схожі на місця срезо...
Красивий квітучий сад - мрія будь-якої господині дачної ділянки. І тому величезний відрізок теплої пори року йде на її втілення. Створюються різно...
Хочете прикрасити свій сад чимось новим і яскравим - зробіть фігурки і скульптури своїми руками! Ви завзятий садівник і всі сили віддаєте тільки своєму...
Наші сади заповнені сотнями чудових рослин, добру половину серед яких займають квіти. На жаль, деякі з них ми зовсім не знаємо, а з...
Хочете виростити щось оригінальне і неповторне? Тоді гарденія буде ідеальним рішенням! Якщо ви вирощуєте гарденії і, природно, хочете поба...
Створення привабливого освітлення в саду - одне з найважливіших рішень в сучасному світі ландшафтного дизайну. Воно дає можливість змінити будинок, ...
Весняна пора закликає всіх дачників і просто любителів садівничої діяльності взяти в руки інструмент і відправитися у власне земельне імен...
Доброго дня. Мене звуть Світлана. У мене біля будинку є невелика смужка землі, приблизно 10 м в довжину і 1 в ширину. Знаходиться вона в тіні строени...
Кожен садівник і дачник бажає, щоб у нього на ділянці був рівний, зелений, доглянутий газон. Але багато хто думає, що щоб отримати справжній англійськи...
Огірки вирощує кожен дачник, і не важливо, в теплиці або відкритому грунті. Більш принципово розуміти агротехніку і не допускати помилок, інакше ні н...
Прибережні рослини постійно спрямовані на темну гладь води - це пов'язано, в першу чергу, з тим, що ростуть вони на самому краю берега, часом...
Практично кожен дачник вирощує виноград на власній ділянці, і дуже задоволений у тому випадку, якщо отримує хороший урожай. Сьогодні ми хочемо пог...
Сьогодні ми хочемо поговорити ще про одному вредителе для рослин - белокрылке. Особливо небезпечна вона для томатів і різних видів салату, також шкодить...
Бріонія (BRYONIA) відома також під назвою Переступень. Належить вона до сімейства Гарбузових. Це трав'яниста багаторічна рослина з дуже товстим...
Жимолость дозріває в саду раніше всіх інших ягід. Літо тільки-тільки починається, а на ринку вже можна побачити підприємливих бабусь з відерцями, на...
Серед досить великого вибору теплиць виділяються теплиці серії «Урожай», які виявилися дуже затребуваними з боку споживачів...
Останнім часом стає популярною тенденція будівництва заміських будинків. Якщо господар збирається проживати в цьому будинку не тільки в літній період...
Вирощування різноманітних культур на власній ділянці завжди було головним питанням кожного дачника. Хтось задовольняється тільки ягодами та кустарни...
Ми не знаємо жодної людини, яка б, посадивши один рожевий кущ на дачі, зупинився на досягнутому. Саме тому ми вирішили розповісти кожному...
Купівля безлічі дачних аксесуарів передбачає серйозні розтрати, але сьогодні ми вчимося економити і виробляємо деякі з них своїми руками. Мусо...
Питання: "Як позбутися від борошнистої роси на аґрусі?" Цю тему ми вважаємо наболілої для багатьох дачників, які, не знайшовши відповіді, просто відмовитися...
Мене дуже цікавить, чому у розсади моїх перчиком починають скручуватися листя. З чим це пов'язано і як все виправити? ...
Більшість наших дач обладнано пічним опаленням, яке здатне якісно обігріти весь будинок. Але тепло можливо тільки в тому випадку, якщо буде...
Перед будівлею альтанки або перголи потрібно взяти до уваги інтенсивність використання такої споруди і його функції. Альтанкою називають мо...
Лобелія є однорічним медленнорастущим рослиною, яка відноситься до сімейства дзвоникових. Відрізняється воно сланким видом розвитку і колір...
Прикраси ландшафту дачі можуть бути не тільки цікавими, оригінальними і симпатичними, але й досить корисними. Сьогодні ми розповімо кожному читат...
Догляд за дачною ділянкою і за власним зеленим газоном зокрема, вимагає систематичного покосу трави. Але, у багатьох випадках, дуже незручно раб...
Після збору врожаю і підготовки дачі до зимового періоду, ви можете зробити ще багато корисних справ, приміром, зробити годівницю для птахів своїми руками...
Декоративна рослина бонсай, насправді, є досить вибагливим і вимогливим і для того, щоб його виростити, потрібно багато часу і...
Спил дерев в саду призводить до появи грубих і не дуже симпатичних пнів. Вирішити питання можна двома способами - вивчити корчевку пнів і прис...
Гортензія - це диво природи, що зачаровує своєю красою. Вона є одним з найулюбленіших багаторічних чагарників, як для професійних лан...
Астильба представляє собою багаторічна трав'яниста рослина, висота якого може досягати одного метра. Стебла його прямостоячого, а листя - двійку...
Багато хто погодиться, що орхідея - квітка, завжди викликає захват. Але мало хто знає про те, що їх почали розводити випадково, а на Заході їх до недав...
Вирощування спаржі стало для багатьох професійних дачників справжнім хобі, якому заздрять новачки. І, щоб трохи поправити ситуацію і выровн...
Плодові дерева взимку потребують певного захисту, адже існує безліч факторів, здатних знищити сад в люті холоди. Сьогодні ми погово...
10.09.2014
Утеплення підлоги в гаражі багато вважають необязательном процесом, але ж саме через пів всередину гаража надходить величезна кількість холоду взимку і про...
08.09.2014
Про зиму говорити ніколи не пізно, адже даний період переноситься дачею досить складно. Тому, з наближенням холодної пори року, ми починаємо...
06.09.2014
У кожного дачника достатньо турбот, і в осінній час їх не менше. Але тут виникає додаткова складність - холодна і сира погода. ...
03.09.2014
Дачні роботи змушують нас замислюватися про відповідних будівельних матеріалах, і краще це зробити заздалегідь, ніж під час строкової будівництва або оформлений...
02.09.2014
Волгоградський Виставковий Центр «Регіон» запрошує Вас прийняти участь у XVIII спеціалізованій виставці ландшафтного дизайну, садово-п...
30.08.2014
Умови зберігання овочів і фруктів в дачних сховищах дуже суворі, і тому дотримувати їх потрібно по максимуму. Відноситься це до самих приміщень, ...
29.08.2014
Як і обіцяли, DachaDecor.com.ua представляє Вашій увазі сад одного з наших постійних відвідувачок сайту, яка любить красу і природу, стежить ...
28.08.2014
Питання: "Підкажіть, будь ласка, що зробити з ділянкою перед початком озеленення. Зараз була зроблена вирубка лісу, торфовище, місцевість &n...
26.08.2014
З самого початку літа ми збираємо урожай з саду та городу на власній дачі. Багато плоди вживаються відразу, в сирому вигляді, деякі консервуються...
25.08.2014
З 18 по 21 вересня в Красноярську в МВДЦ «Сибір» пройде виставка-ярмарок «Осінь на дачі». Проект, присвячений закриттю дачно...
23.08.2014
Що можна зробити зі старих речей на дачі? На цю тему ми спілкувалися неодноразово і надавали нашим читачам безліч цікавих ідей, за що і...
21.08.2014
Використання габіонів стає все більш популярним в різних сферах. І тому ми вирішили сьогодні більш детально ознайомити вас з подібними конструкц...
20.08.2014
Облаштування дачного будинку включає в себе безліч робіт по підвищенню зовнішньої естетики будівлі, а також обладнання його необхідними системами. Однією...
20.08.2014
Про Азарине чи інакше Маурандии (ASARINA - MAURANDIA), рослині з сімейства Норчиковых, серед садівників відомо мало, а деякі про неї й не чули ...
20.08.2014
Бріонія (BRYONIA) відома також під назвою Переступень. Належить вона до сімейства Гарбузових. Це трав'яниста багаторічна рослина з дуже товстим...
19.08.2014
Гіностемма (Gynostemma) - багаторічна ліана, що відноситься до сімейства Гарбузових. Налічується понад 30 видів, найвідомішим з яких є...