Декоративна рослина бонсай, насправді, є досить вибагливим і вимогливим і для того, щоб його виростити, потрібно багато часу і знань. Крім того, як посадити, доглядати і вирощувати бонсай, вам варто знати, як запобігти захворювання бонсай і впоратися з шкідниками.
Величезна кількість небезпек чекає бонсай на його шляху до здорового та сильного рослині. Мало того, що воно вимагає копіткого догляду, обрізки, правильних підживлення, поливання, безлічі часу, інше, бонсай ще дуже чутливий до захворювань і шкідників, які можуть погубити ваші труди досить швидко. Щоб впоратися з навалою мурах, гусениць, попелиці, гнилі, іржі та інших факторів, які не хочуть дозволити виростити вам мініатюрне дерево, ми підготували спеціальний матеріал, з допомогою якого ви дізнаєтеся, як провести профілактику, вилікувати рослину і повністю запобігти загибель бонсай. У нашій статті ми представимо різні захворювання і шкідників, які можуть атакувати бонсай, розповімо, як їх розпізнати і запропонуємо різні методи позбавлення.
Бонсай, як і будь-яке інше рослина, може піддатися нападу попелиці. Переважно, це паразити, які є одним з найбільших колекцій шкідників, які уражають різноманітні рослини. Попелиця живиться клітинним соком рослин, причиною чого є нерозкриття бутонів і видозміна листя і стебел. Також, на виділеннях попелиць може з'явитися сажістий гриб. Попелиця виявляється дуже просто, з характерним розмірам і формі тільця. Знайти на рослині її можна на нижній стороні листя і на верхівках стебел.
Вивести тлю на бонсай можна простим способом. Для цього колонії шкідників потрібно усунути з допомогою шматочка марлі або вати, просоченої розчином з господарським милом. Далі постаратися прибрати уражені листя з рослини і спалити їх. Сам же бонсай обробити спеціальним інсектицидом проти попелиці.
Таким страшним шкідником, який може вразити бонсай, є гусениці. Нехай вони рідко нападають на рослини декоративного вигляду, але все-таки, випадків чимало. Страшні вони тим, що поїдають листя і пагони рослин, порушуючи таким способом безліч життєво важливих процесів. Помітити гусені на листках просто, також просто знайти їх по слідах: поїдені пагони рослини, слід з отворів на листках, павутина на листках.
Методи боротьби з гусеницями, які вам слід знати, не відрізняються складністю. При виявленні гусениць їх слід знищити, прибрати з рослини личинки і можливу павутину. Далі слід змінити розташування бонсай і обробити його золою або гіпсом. Акуратно, в невеликих дозах. Варто пам'ятати, що навіть якщо на вашому рослині з'явилася гусениця, яка є личинкою метелики, за такий нетривалий період свого існування вона може наробити дуже багато шкоди.
Нематода - дрібні черв'яки, розміром не більше 1 мм, які вражають бонсай. Вони збуджують небезпечні хвороби - пратиленха, галова нематода, стеблова нематода і листова нематода. Шкідник вражає все рослина, на ньому з'являються потовщення і невеликі "пухлини". Паразитування відбувається на бутонах цвітіння, на стеблах, листі, в кореневій системі. При цьому рослина змінює колір, підсихає, нові нирки не розвиваються, молоді пагони викривляються, коренева система гниє і не виконує свої функції.
Методи впливу на нематоди можуть бути різними. Спочатку слід скоротити полив, перенести рослину у більш прохолодне місце, бажано пересадити рослину, видаливши з його кореневої системи всю землю. Далі обробити коріння спеціальним засобом, що вбивають нематод (нематоцид) і продезінфікувати горщик або піднос. Щоб попередити виникнення даного шкідника, необхідно використовувати тільки якісні землю і компост, стерильні підноси і контейнери під рослини.
Дані комахи відрізняються овальним або круглим тельцем білого, коричневого або бурого забарвлення. Їх існування на бонсай можна визначити за помітних утворень колоній, припинення розвитку пагонів, засихання листя бонсай і їх опадання зміни форми листків і стебел, а також зміни їх кольору в жовтувато-бурий. Найчастіше комахи вражають тонкі гілки і підставу стовбура бонсай.
Боротися з щитівкою і ложнощитовкой потрібно без зволікань. Для цього необхідно видалити нарости з рослини за допомогою голки, обробити місця життєдіяльності колоній спиртом і спеціальним інсектицидом від цих комах.
Мурахи є корисними комахами, але тільки не в тому випадку, коли мова йде про бонсай. В першу чергу, побоюватися їх доводиться через розноски більш дрібних шкідників і хвороб рослин. Так, якщо поряд з розташуванням бонсай існує активний мурашник, то незабаром на вашому рослині можуть з'явитися не тільки мурахи, які псують кору стовбура, а іноді і листя, але і тля, споживачем якої вони є.
Профілактикою від мурах вважається контроль мурашників поблизу. Якщо ж комахи почали нападати на бонсай, то слід змінити місце його розташування або витравити їх спеціальним отрутою від мурах.
Кучерява попелиці - комахи, які вважаються досить небезпечними і можуть завдати рослинам, а тим більше бонсай, непоправної шкоди. Знайти кудярвую тлю на декоративних рослинах можна за ознаками: густий пух білого кольору на рослині, колонії, розташовані в пусі, на нижній стороні листя і на молодих пагонах. Дані комахи живляться соком рослин, чим і забирають їх життєву силу. Бонсай втрачає свій вигляд, листя стають хворобливого вигляду - мляві, тьмяні, а пагони хворіють від нестачі поживних речовин.
Позбутися від кучерявою попелиці можна методом видалення колоній комах ватою або марлею, змочених інсектицидом або спиртом з місця розташування. Якщо ж зараження бонсай масове, то рослина, а саме нижню частину кожного листочка, потрібно обробити спеціальним отрутою.
Комаху, яка живе в стовбурі дерева або під корою. Кожна личинка здатна завдати непоправної шкоди рослині. Його присутність можна розпізнати по отворах у корі бонсай і по звивистих лабіринтах по верхній деревної частини під корою. Найбільше можуть постраждати в'язи і хвойні породи бонсай. В момент активної життєдіяльності жука-точильника і його личинок на рослину, а це буває в кінці літа, рослина починає псуватися від втрати сил, в слідстві псування зсередини і появі грибка та інших інфекцій.
Способи боротьби з жуком-точильником прості, але застосувати всі знання і необхідні препарати потрібно дуже своєчасно, оскільки йому достатньо всього одного сезону, щоб повністю знищити бонсай. Потрібно проводити профілактику і обприскування. Якщо жук вже оселився під корою, його личинки і віддалені частини бонсай треба видалити. У весняний час бонсай підгодовувати добривами для того, щоб відновити сили, а рослина знову обробити відповідними отрутами.
Ця комаха вкрай важко виявити через занадто малого розміру. Він має округлу форму і жовтувато-зелене забарвлення. Незважаючи на невеликий розмір, шкоду, яку він може завдати, слід розцінювати, як вкрай небезпечний. Кліщі живуть на листі бонсай, на їх нижній стороні, заплітаючи всі павутиною. Листя, пошкоджені кліщем, підсихають, втрачають забарвлення і обсипаються. Знайти кліщів можна по павутині і плям бежевого і білого кольору.
Боротьба з павутинним кліщем на бонсай - процес не особливо тривалий, але застосувати засоби слід вчасно, щоб врятувати рослина. Слід знати, що павутинний кліщ не розвивається у вологому середовищі, тому не слід пересушувати рослину і ґрунт. Якщо кліщ вже живе на бонсай, то уражені ділянки потрібно систематично обприскувати, рясно змочуючи павутину. Рослина, на даний період, найкраще помістити в приміщення мало освітлене. Кліщів прибрати пінцетом і обробити місця ураження ватою зі спиртом. Якщо ділянка бонсай великий по площі, то радимо застосувати акарициди, які треба використовувати строго за інструкцією виробника.
Хвороба проявляється невеликими пожелтениями і плямами "іржавого кольору по всій поверхні рослини, як на корі, так і на листі. Багато хто з нас помічали подібні ефекти на інших рослинах, але вони так само легко вражають і бонсай, найчастіше плодові і хвойні примірники бонсай. Іржа може бути і багровим і навіть чорної, але вся вона - інфекційний грибок, який згубно впливає на поверхню рослини.
Боротися з іржею потрібно в той момент, як тільки вона була помічена, інакше іржа бонсай дуже швидко поширюється, розпилюючись з лопнули наростів. Спори потрапляють на здорові рослини і заражають їх. Щоб позбутися від іржі, потрібно зрізати нарости, видалити з рослини уражені частини кори, листя, пагони і моментально спалити, щоб суперечки не поширилися. Для повного знищення іржі слід обробити рослина фунгіцидом. Пропорції і спосіб застосування дивіться на упаковці фунгіциду, який призначений спеціально для лікування іржі бонсай.
Наступною ми розглянемо інфекцію, яка вражає судини рослинного організму. Вона може бути викликана неправильно виробленої обрізанням коренів і гілок під час формування. Інфекція потрапляє в рослину через "рани", викликає захворювання бонсай, пожовтіння листя. Далі рослина висихає і гине.
Позбутися від вертициллеза на бонсай можна шляхом обрізки уражених листя і їх знищення. Після обрізки слід змінити грунт, яка також може бути заражена гриб Verticillium, і обробити бонсай системним фунгіцидом.
Коренева гниль бонсай - досить серйозне захворювання рослини, яке своїм виникненням може повністю знищити рослину. Розпізнати її можна по появі нальоту зеленого кольору на стовбурі бонсай і на поверхні грунту в посудині. Також симптомом кореневої гнилі є зміна забарвлення листків. У цей момент коренева система розм'якшується, в'яне і рослина досить швидко псується.
Виникнути дане захворювання може із-за недостатньої вентиляції або надмірного поливу бонсай. Також причиною може бути неправильна грунтова суміш і облаштування отворів дренажу. Якщо ви виявили симптоми кореневої гнилі, варто відразу ж змінити місце розташування декоративного рослини. Слід помістити бонсай у добре вентильований місце і скоротити полив. Якщо в момент хвороби йде сезон пересадки рослину варто підготувати, видалити частинки відмерлих коренів, замінити грунт і посудину.
Дане захворювання є дуже поширеним серед рослин і вражає всі зелені насадження, включаючи бонсай. Захворювання характеризується появою плям жовтого кольору з біло-сірим пухом на нижній стороні листа бонсай. Кількість уражених поверхонь швидко зростає, плями темніють, листя псуються.
Найчастіше вилікувати бонсай від ложномучністой роси можна за допомогою обрізки уражених зон. Листя спалюються, щоб не розносити заразу, а інструмент тут же піддається дезінфекції. Рослина поміщається в карантин і обприскується фунгіцидом. Якщо все зробити вчасно, ложномучнистая роса не пошириться на інші рослини, і вони залишаться здоровими.
Борошниста роса - захворювання, яке може вражати садові рослина. Не нехтує грибкова інфекція і поширенням на бонсай. Вона може значно знизити декоративність, охопивши листя і стебла рослини. Захворювання яскраво виражається на листяної частини бонсай, на верхній і нижній частині, створюючи білий або сірий наліт. З часом лист стає бурим або навіть багровим, в цей момент він вважається остаточно зіпсований.
Заходи боротьби з борошнистою росою слід прийняти в перший момент, як тільки захворювання було розпізнано. Для цього листя обриваються, зрізаються і спалюються, а інструмент, як розумієте, відразу ж обробляють дезінфекційними засобами. рослина запилюється фунгіцидом від борошнистої роси і на деякий час поміщається в карантин.
Бонсай може бути заражений і хлорозом - втратою кольору і яскравості всього рослини через нестачу сонячного світла і поживних речовин. Помітити дане захворювання досить просто, головне-правильно визначити та ідентифікувати його серед симптомів інших захворювань або пошкоджень від шкідників бонсай.
Вилікувати хлороз бонсай дуже просто, рослина стоїть всього лише помістити на сонячне місце і трохи підгодувати добривами.
Захворювання дуже схоже зі звичайною кореневою гниллю, проте вражає кореневу систему рослини не з-за того, що коріння відчувають нестачу кисню, а через паразитуючого грибка. Зовнішніми симптомами захворювання бонсай білої кореневою гниллю є погіршення загального стану рослини, опадання листя, зміна яскравості кольору пагонів. У цей момент коріння бонсай набухають, розм'якшуються і темніють. Якщо розкрити корінь, то можна виявити всередині яскраво виражений колір захворювання - світлий або навіть білявий.
Позбавити рослину від білої кореневої гнилі можна за допомогою пересадки, заміни горщика і грунту. Але при цьому обов'язково потрібно видалити з кореневої системи бонсай уражені ділянки і обробити залишки коренів необхідним хімічним засобом.
Розуміючи вередливість декоративних рослин, нам слід вивчити всі захворювання і можливих шкідників бонсай, намагатися правильно визначати симптоми того чи іншого ушкодження і користуватися лише тими методами впливу на "слабкість" бонсай, які неодноразово перевірені садівниками-професіоналами. Якщо ж способи впливу є хімічними, то ми радимо не тільки ретельно підбирати препарати тільки в спеціалізованих магазинах і використовувати їх строго за інструкцією, але і застосовувати особисту захист від пошкоджень хімічними засобами власної шкіри, очей та інших ділянок тіла. Піклуйтеся про бонсай правильно, приділяйте їм більше часу, забезпечуйте гідний догляд і тоді рослини з задоволенням відплатять вам чудовим зовнішнім виглядом і цілим набором естетичних властивостей.
Підготовка картоплі до посадки - важливий агротехнічний процес, який, на жаль, багатьма з нас ігнорується. Але щоб отримати действител...
Топінамбур - досить симпатичне і корисна рослина, і про це знає кожен третій дачник. Але якщо ця рослина сильно розростається за ті...
Хоча ріпа і раніше вважалася їжею бідних і була не самою популярною культурою, в певний час вона набула "ім'я" і стала використовуватися навіть на до...
Прагнення людини до прекрасного торкнулося також і присадибні, дачні ділянки. Відвойовані у городу території хочеться освоїти найбільш розумно і ...
По харчовій цінності буряк йде слідом за морквою і капустою, багато улюблені страви (вінегрети, борщі, салати та ін) неможливо уявити без н...
З настанням осені багато хто з нас не хочуть залишати дачу, адже вирощувати культури на власній ділянці не тільки цікаво, але і корисно зі сторін...
Вхідну зону можна розглядати як сполучну ланку між будинком і зовнішнім світом, разом з тим вона створює перше враження про будинок і його мешканців. Єв...
Виростити ялинку на дачній ділянці непросто, а тому ми постараємося допомогти вам зробити цей процес більш швидким і правильним. В результаті, ви цілком ...
Гортензія - красивий квітучий чагарник, популярний серед садівників світу. Наукова назва HYDRANGEA виходить з грецьких «hydor» і ...
Завдяки сучасним технологіям і швидкому розвитку будівельного ринку, споруда будинку на дачі - зовсім не утопія, а реальність. Сьогодні вже не потрібно...
Внесення добрив у ґрунт є одним з найважливіших кроків до повноцінного і багатому врожаю рослин, який ви висаджуєте на дачі. Поживні ве...
Раніше, кожен дачник спокійно мирився з черпанием води з колодязя і поливом рослин з лійки, але тепер, в еру розвитку технологій і появи на рин...
Різноманітні водойми на території дачної - озера, ставки і навіть фонтани, потребують якісному оформленні, щоб гармонійно вписуватися в ла...
Інженерні комунікації дуже важливі для дачної ділянки, і важливу роль у загальній системі займає каналізація. Не всім вдається відразу встановити на...
Нині ми також відповімо не питання Світлани: «Які лампи найбільш бажано вживати для підсвічування розсади?». ...
До початку квітня сніг зберігається лише в сильно затінених куточках саду і низинах. Дочекавшись звільнення землі від снігу та підсипання, слід прибрат...
Використання гербіцидів на дачі все частіше стає виправданим, адже боротьба з бур'янами щороку забирає багато часу і сил. Але для правильного ...
Якщо говорити про види примул, то тут вчені особливо вирізняють п'ять. Прочитавши цю класифікацію, кожен з вас легко може визначити, до якого виду відн...
З самого початку літа ми збираємо урожай з саду та городу на власній дачі. Багато плоди вживаються відразу, в сирому вигляді, деякі консервуються...
Отже, перед тим, як почати говорити про те, як зробити альтанку, давайте для початку розглянемо, що ж конкретно являє собою альтанка взагалі як...
Робити ламінатні підлоги можна в дачному будинку з тим же успіхом, що в квартирі, і це буде досить непогане рішення, адже ламінат має ряд цінних...
Топіарі своїми руками - захоплююче і цікаве заняття, яке може знадобитися для прикраси і декорування квартири, будинки та дачі. За допомогою...
Утеплення підлоги в гаражі багато вважають необязательном процесом, але ж саме через пів всередину гаража надходить величезна кількість холоду взимку і про...
Не кожен дачник має серйозний досвід, щоб запросто виходити з будь-якої складної ситуації. Але їх на дачі дуже багато, і часом, вирішувати питання приходитс...
Навіси з полікарбонату - найбільш практичні і універсальні конструкції для дачі, які допоможуть з пристроєм теплиць, організацією альтанок, обустройс...
Спеціальний інструмент для обрізки та правки дерев і кущів має бути у кожного дачника. Сьогодні ми виберемо самий практичний і необхідний ін...
Загартовування розсади потрібно проводити обов'язково, так як умови зростання у відкритому грунті суттєво різняться з умовами зростання в закритому грунті. ...
Важливою складовою в декоруванні дачі служать доріжки, спрямовані до альтанок, місць відпочинку, навісів, автомобільній стоянці, альпінарію. Доріжки -...
Знати, як правильно поклеїти шпалери необхідно, якщо ви вирішили впоратися з цим завданням своїми руками. Тут є певні тонкощі, враховувати ко...
Прикраса дачі - не менш важливе завдання, ніж вирощування соковитих овочів і фруктів, а тому, працюючи на дачній ділянці, іноді варто задуматися і про кра...
Зберігання дров на дачі - дуже важливий процес, адже опалення будинку, зимової теплиці та інших будівель багато в чому залежать від якості дров. Отже, щоб у ...
Жоржини дозволено вирощувати практично на будь-якому грунті: чорнозему, піску, а так само глині. Однак чорнозем і глина, коли висихають, стають дуже...
Вирощування грибів в теплицях - дуже цікава тема, про яку ми вже поговорили. Але у нас з'явилася ідея вирощувати на дачі гриби гливи. Наскільки...
Час краси і стресів для альпійської гірки - літо. В теплу пору року, з одного боку, це прикраса Вашого саду цвісти починає, але один...
За статистикою, близько 15-20% всіх дачників пробували готувати добрива своїми руками. Це дає можливість не тільки зробити необхідні запаси подкор...
Калина у саду є рослиною не тільки досить красивим в момент цвітіння і дозрівання ягід, але і вкрай корисним для здоров'я людини. Багато д...
10.09.2014
Утеплення підлоги в гаражі багато вважають необязательном процесом, але ж саме через пів всередину гаража надходить величезна кількість холоду взимку і про...
08.09.2014
Про зиму говорити ніколи не пізно, адже даний період переноситься дачею досить складно. Тому, з наближенням холодної пори року, ми починаємо...
06.09.2014
У кожного дачника достатньо турбот, і в осінній час їх не менше. Але тут виникає додаткова складність - холодна і сира погода. ...
03.09.2014
Дачні роботи змушують нас замислюватися про відповідних будівельних матеріалах, і краще це зробити заздалегідь, ніж під час строкової будівництва або оформлений...
02.09.2014
Волгоградський Виставковий Центр «Регіон» запрошує Вас прийняти участь у XVIII спеціалізованій виставці ландшафтного дизайну, садово-п...
30.08.2014
Умови зберігання овочів і фруктів в дачних сховищах дуже суворі, і тому дотримувати їх потрібно по максимуму. Відноситься це до самих приміщень, ...
29.08.2014
Як і обіцяли, DachaDecor.com.ua представляє Вашій увазі сад одного з наших постійних відвідувачок сайту, яка любить красу і природу, стежить ...
28.08.2014
Питання: "Підкажіть, будь ласка, що зробити з ділянкою перед початком озеленення. Зараз була зроблена вирубка лісу, торфовище, місцевість &n...
26.08.2014
З самого початку літа ми збираємо урожай з саду та городу на власній дачі. Багато плоди вживаються відразу, в сирому вигляді, деякі консервуються...
25.08.2014
З 18 по 21 вересня в Красноярську в МВДЦ «Сибір» пройде виставка-ярмарок «Осінь на дачі». Проект, присвячений закриттю дачно...
23.08.2014
Що можна зробити зі старих речей на дачі? На цю тему ми спілкувалися неодноразово і надавали нашим читачам безліч цікавих ідей, за що і...
21.08.2014
Використання габіонів стає все більш популярним в різних сферах. І тому ми вирішили сьогодні більш детально ознайомити вас з подібними конструкц...
20.08.2014
Облаштування дачного будинку включає в себе безліч робіт по підвищенню зовнішньої естетики будівлі, а також обладнання його необхідними системами. Однією...
20.08.2014
Про Азарине чи інакше Маурандии (ASARINA - MAURANDIA), рослині з сімейства Норчиковых, серед садівників відомо мало, а деякі про неї й не чули ...
20.08.2014
Бріонія (BRYONIA) відома також під назвою Переступень. Належить вона до сімейства Гарбузових. Це трав'яниста багаторічна рослина з дуже товстим...
19.08.2014
Гіностемма (Gynostemma) - багаторічна ліана, що відноситься до сімейства Гарбузових. Налічується понад 30 видів, найвідомішим з яких є...