Як приготувати добрива своїми руками

Швидкі та недорогі добрива для використання на дачі своїми рукамиШвидкі і недорогі добрива для використання на дачі своїми рукамиЗа статистикою, близько 15-20% всіх дачників пробували готувати добрива своїми руками. Це дає можливість не тільки зробити необхідні запаси підживлень та вносити їх систематично для покращення ґрунту, але також заощаджувати кошти на придбання добрив.

 

Органічні і мінеральні добрива потрібні рослинам для росту і розвитку, і це розуміє кожен з нас. Жодна культура не дасть належного врожаю, якщо залишити її наодинці з природою і виснаженою грунтом. Тому ми часто говоримо про те, як зробити компост своїми руками, як замінити деякі мінеральні добавки сидератами і що ще можна придумати для збагачення ґрунту на дачній ділянці. Сьогодні ми вирішили продовжити цю тему, так як поспілкувалися з деякими фахівцями і придбали нові знання. Добрива своїми руками для дачі тепер не проблема!


Самостійно приготовані добрива для дачної ділянки не можуть коштувати ні копійки!Самостійно приготовані добрива для дачної ділянки не можуть коштувати ні копійки!

На етапі написання матеріалу, ми ще не встигли випробувати добрива з підручних засобів на власних ділянках, а тому просимо сприймати інформацію, як експериментальну. Природно, органічні добавки, які ми приготуємо, не можуть нанести ніякої шкоди рослинам, крім як у тому випадку, якщо ми почнемо бездумно і не нормовано вносити їх у грунт!

Правильно вибирайте компоненти, щоб отримати кращі добриваПравильно вибирайте компоненти, щоб отримати кращі добрива

Переваги саморобних добрив

Кількість переваг при приготуванні таких підживлень просто величезна, але ми тільки вкажемо на головні, які і направляють нас віддалік від садових супермаркетів на власний ділянку, де є все необхідне для приготування підживлень.

  • Отже, в першу чергу, це чиста економія коштів, так як для закладки і приготування певного складу у нас все є на дачі. Це і бур'яни, які ми просто сушимо і спалюємо, і більш корисні рослини, які можна застосувати в рецепті, і той же курячий послід, який є одним з кращих постачальників азоту, магнію, калію, бору, цинку та інших елементів.
  • Далі скажемо і про те, що подібні добрива завжди свіжі, і їх якість ви відстежуєте самостійно. Готувати добрива не обов'язково на майбутнє, їх завжди можна настояти за тиждень-півтора для внесення підгодівлі, щоб склад не зіпсувався і приніс найбільшу користь.
  • І, нарешті, це екологічно чисті підживлення, в яких немає ніякої хімії, здатної справити негативний вплив на дачні рослини. Погодьтеся, адже всі матеріали для приготування підживлень ви берете з власної ділянки, де не використовуєте шкідливу хімію для вирощування рослин або тварин.

Основні переваги добрив, приготованих самостійноОсновні переваги добрив, приготованих самостійно

Мабуть, цього досить для мотивації спробувати свої сили в приготуванні чудо-засобів для вирощування садових і городніх культур на ділянці!

Підживлення з кропиви

Перший рецепт, який ми пропонуємо, заснований на кропиві. Можна використовувати свіжу кропиву весняного чи літнього збору, головне простежити, щоб на ній не було насіння. Якщо ж момент упущений, заготовте кропиву, висушіть її, приберіть насіння, і далі слідуйте тим же рецептом.

Як приготувати підживлення з кропиви для саду і городу?Як приготувати підживлення з кропиви для саду і городу?

Для приготування добрива з кропиви, укладіть її в ємність з пластику на саме дно. Це має бути добрий кілограм зелені або банку-дві сухої трави. Після, залийте в кропиву 6-8 літрів дощової або відстояною води і залиште цю суміш на сонці. Щодня помішуючи майбутнє добриво по кілька разів, настоюйте кропиву протягом 6-10 днів. Будьте готові до того, що настій буде пінитися, бродити, збільшуватися в об'ємі, а тому краще відразу вибрати ємність трохи побільше. Також, з'явиться специфічний запах, який не дуже приємний, його доведеться пережити заради добрива рослин. У зв'язку з цим, приготування і відстоювання перенесіть віддалік від будівель, ближче до господарського двору.

Які вимоги дотримуватися під час приготування добрива своїми руками?Які вимоги дотримуватися під час приготування добрива своїми руками?

Використовувати готовий настій потрібно по закінченню процесу бродіння. Для поливу настоєм використовується наступний рецепт приготування підгодівлі - 1 частина настою до 9 частинах води, полив під корінь. Якщо ж ви вирішили провести обприскування свіжої органікою, то рецепт трохи знижує концентрацію - 1 частина настою до 19 частин води.

Добриво з деревної золи

Ми часто використовуємо деревну золу для обробки грядок на дачі, але з неї можна зробити ще більш ефективний засіб, якщо слідувати правильному рецептом.

Деревна зола на ділянці надзвичайно корисна!Деревна зола на ділянці надзвичайно корисна!

У деревній золі міститься безліч вітамінів і корисних мікроелементів, а тому давайте постараємось доставити їх до нужденним рослинам. Для цього рекомендуємо приготувати якісне рідке добриво з золи. Потрібно всього 150 г золи і 10 л води, швидке змішування і настоювання протягом 15 хвилин. Якщо виникає питання про те, де ж взяти ту саму золу, то відмінно для процесу підійде матеріал після піджарки м'яса на вогні, після спалювання обрізків дерев.

Після приготування, даний засіб можна використовувати для поливу самих різних рослин. Так, наприклад, під дорослі дерева досить вилити 1 відро розчину золи, під капусту ж, огірки і томати, нормою буде 500 мл розчину на кущ.

Обов'язково дотримуйтесь рецептом, коли готуєте добриво з золи своїми рукамиОбов'язково дотримуйтесь рецептом, коли готуєте добриво з золи своїми руками

Добриво своїми руками з прілої трави

Здавалося б, немає нічого більш марного, ніж скошена трава. Однак вона може стати чудовою підгодівлею для ягідних чагарників. Найбільш ефективна для аґрусу і смородини.

Прибрана на околиці ділянки трава може стати корисною для грядокПрибрана на околиці ділянки трава може стати корисною для грядок

Цікавим фактом є те, що нічого готувати вам не доведеться, достатньо тільки розкидати траву на ділянці з рослинами, укласти її під кущі, і чекати позитивного ефекту. Бактерії, які живуть в прілої трави, якісно справляються з придушенням багатьох садових захворювань!

Трава на городі використовується у вигляді мульчі та підгодівліТрава на городі використовується у вигляді мульчі та підживлень

Фахівці рекомендують таку процедуру в осінній період, коли, крім впливу на захворювання рослин, трава стане ще й їх утеплювачем на зиму.

Природно, є й інші рецепти приготування добрив на дачі, але всі їх перерахувати просто нереально. В даному випадку, вирішили тільки нагадати вам про одному з попередніх матеріалів, в якому ми говорили про добрива для квітів з яєчної шкаралупи, кавовій гущі та інших продуктів. Цілком реально, що прочитання статті допоможе вам вибрати якісну підживлення для рослин в кашпо і горщиках.

Як зробити рідке добриво своїми руками (відео)

Ми не можемо стверджувати, що саморобні добрива з трави і золи набагато ефективніше, ніж органіка і мінеральні добрива або можуть повноцінно замінити, а просто даємо вам грунт для роздумів і проб. Цілком може бути, що настій на кропиві або прілого трава сподобаються ваших грядок більше класичних засобів, а якщо і ні, до них завжди можна повернутися. За бажанням, ви можете завжди доповнити статтю своїми коментарями, за що ми будемо вам вдячні!

Prev Next
Утеплення підлоги в гаражі на дачі

10.09.2014

Утеплення підлоги в гаражі на дачі

Утеплення підлоги в гаражі багато вважають необязательном процесом, але ж саме через пів всередину гаража надходить величезна кількість холоду взимку і про...

Підготовка до зими на дачі: корисні поради

08.09.2014

Підготовка до зими на дачі: корисні поради

Про зиму говорити ніколи не пізно, адже даний період переноситься дачею досить складно. Тому, з наближенням холодної пори року, ми починаємо...

Як облаштувати робоче місце в гаражі

06.09.2014

Як облаштувати робоче місце в гаражі

У кожного дачника достатньо турбот, і в осінній час їх не менше. Але тут виникає додаткова складність - холодна і сира погода. ...

Як використовувати сипучі матеріали на дачі

03.09.2014

Як використовувати сипучі матеріали на дачі

Дачні роботи змушують нас замислюватися про відповідних будівельних матеріалах, і краще це зробити заздалегідь, ніж під час строкової будівництва або оформлений...

Виставка "Зелений тиждень", осінь 2014, Волгоград

02.09.2014

Виставка "Зелений тиждень", осінь 2014, Волгоград

Волгоградський Виставковий Центр «Регіон» запрошує Вас прийняти участь у XVIII спеціалізованій виставці ландшафтного дизайну, садово-п...

Правильні умови зберігання овочів і фруктів

30.08.2014

Правильні умови зберігання овочів та фруктів

Умови зберігання овочів і фруктів в дачних сховищах дуже суворі, і тому дотримувати їх потрібно по максимуму. Відноситься це до самих приміщень, ...

Прогулянки по саду наших читачів: сад Любові Теплової

29.08.2014

Прогулянки по саду наших читачів: сад Любові Теплової

Як і обіцяли, DachaDecor.com.ua представляє Вашій увазі сад одного з наших постійних відвідувачок сайту, яка любить красу і природу, стежить ...

Відсипання ділянки перед озелененням

28.08.2014

Відсипка ділянки перед озелененням

Питання: "Підкажіть, будь ласка, що зробити з ділянкою перед початком озеленення. Зараз була зроблена вирубка лісу, торфовище, місцевість &n...

Де зберігати овочі і фрукти на дачі

26.08.2014

Де зберігати овочі і фрукти на дачі

З самого початку літа ми збираємо урожай з саду та городу на власній дачі. Багато плоди вживаються відразу, в сирому вигляді, деякі консервуються...

Професійні садівники і красноярські дачники, охочі «похвалитися» урожаєм, зберуться на ярма...

25.08.2014

Професійні садівники і красноярські дачники, охочі «похвалитися» урожаєм, зберуться на ярмарку «Осінь на дачі»

З 18 по 21 вересня в Красноярську в МВДЦ «Сибір» пройде виставка-ярмарок «Осінь на дачі». Проект, присвячений закриттю дачно...

Що можна зробити зі старих речей на дачі

23.08.2014

Що можна зробити зі старих речей на дачі

Що можна зробити зі старих речей на дачі? На цю тему ми спілкувалися неодноразово і надавали нашим читачам безліч цікавих ідей, за що і...

Як використовувати габіони на дачі

21.08.2014

Як використовувати габіони на дачі

Використання габіонів стає все більш популярним в різних сферах. І тому ми вирішили сьогодні більш детально ознайомити вас з подібними конструкц...

Вибираємо водостічну систему для дачного будинку

20.08.2014

Вибираємо водостічну систему для дачного будинку

Облаштування дачного будинку включає в себе безліч робіт по підвищенню зовнішньої естетики будівлі, а також обладнання його необхідними системами. Однією...

Азаріна: сорти рослин і вирощування

20.08.2014

Азаріна: сорти рослин і вирощування

Про Азарине чи інакше Маурандии (ASARINA - MAURANDIA), рослині з сімейства Норчиковых, серед садівників відомо мало, а деякі про неї й не чули ...

Бріонія: вирощування і догляд

20.08.2014

Бріонія: вирощування і догляд

Бріонія (BRYONIA) відома також під назвою Переступень. Належить вона до сімейства Гарбузових. Це трав'яниста багаторічна рослина з дуже товстим...

Гіностемма: посадка й догляд, застосування

19.08.2014

Гіностемма: посадка й догляд, застосування

Гіностемма (Gynostemma) - багаторічна ліана, що відноситься до сімейства Гарбузових. Налічується понад 30 видів, найвідомішим з яких є...