Вирощування хрону: пікантна приправа власноруч

Вирощування хрону на власній дачіВирощування хрону на власній дачіВирощування хрону на дачі допоможе вам значно скоротити витрати в період закаток, а також, в будь-який момент отримати ароматну і гостру приправу на стіл.

Вирощування хрону на наших дачних ділянках, частіше всього, ненавмисне. Тобто, десь у кутку дачі зростає хрін і він використовується для закаток, якщо ж хрена не вистачає, то ми просто купуємо його на ринку або в супермаркеті. Але чи варто це робити, якщо можна виростити повноцінний урожай хрону, практично не докладаючи зусиль? Мабуть, треба задуматися, приділити трохи часу і, все-таки, виростити хрін на дачі.

Ця рослина являє собою багаторічну морозостійку культуру з чудово розвиненим кореневищем. Саме ця частина рослини рясно збагачена солями калію та кальцію, вітамін С і ефірними маслами, які і надають пікантного смаку.

З давнього часу, хрін вважається цінним лікарською рослиною з фітонцидними властивостями, сік якого покращує метаболічні процеси і сприяє виділенню шлункового соку. Також, хрін використовують для поліпшення апетиту, при запаленні слизових, при ангіні, радикуліті і багатьох інших захворюваннях. Крім цього, хрін затребуваний в кулінарній справі, де бере участь у приготуванні багатьох страв.

Вирощування хрону на дачі

Місце для вирощування хрону

Найбільш правильно буде вибрати під посадку хрону місце, де раніше нічого не росло, хоча б, на протязі декількох років. Якщо зробити це неможливо, то визначте під нього майданчик з рано звільняють грунт культурами. Це може бути грядка після ранньої картоплі, столового буряка, томатів або огірка. Далі, слід провести своєчасну підготовку грунту.

Грядка під хрін

Перед посадкою хрону потрібно визначити не тільки місце посадки, але і грунт, яка буде найбільш підходящою. Такою можна вважати родючий грунт, але не важкі глинисті ділянки, де хрін росте гірким, дерев'янистим і сухим. Також, зверніть увагу на рух сонця, так як під хрін краще вибрати ділянку сонячний, з мінімальною притененностью.

Підготовка ж грядки полягає в наступному: ділянку слід удобрити певним складом, а також, добре перекопати після внесення добрив. Далі, ділянка вирівнюється і добре проливається водою, і тільки після цього його можна вважати готовим до посадки хрону. Для добрива ж використовують 2 ст. л. нітрофоски, 1 відро перегною і трохи деревного попелу.

Як вибрати грядку під хрін, де посадити рослину?Як вибрати грядку під хрін, де посадити рослину?

Посадка хрону в грунт

Хрін або городній хрін звичайний вважається рослиною багаторічним і може рости практично без догляду протягом багатьох років. Але ті дачники, які дбають про якість врожаю і про його кількості, воліють вирощувати хрін на одному місці протягом максимум 2-3 років. Якщо ж вирощувати хрін довше, то рослина галузиться, стає одеревеневшим, коренеплоди втрачають у розмірі та якості. Особливо, даних нюансів дотримуються люди, які організовують промислове вирощування хрону.

Розмноження хрону на ділянці відбувається з використанням живців, які заготовляються з осіннього періоду. Досвідчені дачники вважають найбільш вдалі живці довжиною близько 13-15 см і товщиною не більше 1-1,5 см. Крім цього, висаджувати нові рослини можна і за допомогою обрізання коренів, приблизно в 6-8 см, сильних і стабільних.

Як же правильно висаджувати живці хрону в грунт? В першу чергу, їх необхідно підготувати. Ретельність процесу залежить тільки від того, наскільки хороший ви хочете урожай, а тому, якщо у вас мало часу, ви можете обійтися і без підготовки, але якщо хочете отримати під урожай відмінний коренеплід, прислухайтеся до кількох наших порад. По-перше, з живців слід видалити зайві нирки. Залишають на черешку лише кілька нижніх нирок для коренеутворення, а також кілька верхніх, для формування зелені. Видаляються нирки обтиркой жорсткою рукавицею, але не завжди цей спосіб ефективний, так як після нього залишається більше половини живих для розгалуження нирок. В цьому випадку, можна використовувати й інший метод, перед використанням якого нирки слід оживити. Вони відмінно проростають після підготовки живців у вологих тирсі або торфі, близько 15-20 днів, при температурі не більше ніж +18°С. Тепер нирки легко проглядаються і зайві можна спокійно видаляти, залишаючи на черешку тільки найнеобхідніші.

Тепер же, коли живці правильно підготовлені для посадки, їх можна висаджувати в грунт. Робиться це досить просто, невеликі лунки і під кутом в 45 градусів. Після посадки, в лунці повинна виявитися основна частина черешка, тобто, близько 10-12 см, а поверх грунту залишитися тільки частина з кількома нирками, яка повинна виступати всього на кілька сантиметрів.

Необхідно дотримуватися і схему посадки хрону, приблизно 60х40 см, що дасть рослинам можливість нормально розвиватися після дорослішання і формувати сильну надземну частину.

Догляд за хріном на дачі

Існує думка, що за хріном не потрібно доглядати і, якщо чесно, воно має право на життя. Але, якщо не приділяти коренеплоду уваги, то ви отримаєте убогий урожай поганої якості, якщо забезпечити стабільний догляд, то плоди ваших праць буде куди цікавіше.

У догляді за даними рослиною немає нічого складного. Зрідка, його необхідно поливати, після, розпушувати грунт. Також, не забувайте про видалення бур'янів з грядки з хріном, так як вони не тільки забивають кореневу систему рослини, але і можуть стати провокаторами різних неприємних захворювань.

По правді кажучи, якщо посадити хрін один раз і навіть забути про нього на кілька років, кожен рік ви зможете отримувати рівно стільки коренеплодів, скільки необхідно для закаток. Але такий результат не завжди цікавий, а тому, намагайтеся надати рослині хоч трохи більше уваги.

Шкідники хрону

Крім стандартного догляду за рослиною, вам необхідно буде уважно поставитися до можливих шкідників, які, без визначеного на них впливу, можуть швидко знищити врожай. Бабануха і блоха - основні з них. Ці дрібні комахи величезною популяцією атакують м'якуш рослини, за рахунок чого воно псується, а листя повністю перетворюються в потерть. Щоб знищити їх і врятувати рослина для отримання гарного врожаю, ми рекомендуємо вам вивчити простий спосіб боротьби з шкідниками. Необхідно приготувати розчин гірчиці, перцю в теплій воді, близько 30 градусів. Розчин повинен бути крутим і дійсно гострим, близько 100 г гірчиці і перцю на відро води. Далі, проводиться обприскування рослин, особливо тих його частин, де були помічені комахи.

Сорти хрону

На превеликий жаль, не тільки правильна посадка хрону і стабільний догляд дають можливість виростити хороший урожай, але і правильний вибір сорту хрону. На даний момент нам відомо всього кілька дійсно хвалених дачниками сортів, які показують відмінні результати: Атлант, Толпуховский, Валківський, Суздальський.

Коректно обраний сорт і правильна агротехніка вирощування хрону, є основоположними факторами в зборі коренеплоду по осені. Також, за допомогою рекомендацій професіоналів і уваги до рослині, ви можете вирощувати хрін не тільки для себе, але і організувати вирощування хрону під бізнес.

Prev Next
Утеплення підлоги в гаражі на дачі

10.09.2014

Утеплення підлоги в гаражі на дачі

Утеплення підлоги в гаражі багато вважають необязательном процесом, але ж саме через пів всередину гаража надходить величезна кількість холоду взимку і про...

Підготовка до зими на дачі: корисні поради

08.09.2014

Підготовка до зими на дачі: корисні поради

Про зиму говорити ніколи не пізно, адже даний період переноситься дачею досить складно. Тому, з наближенням холодної пори року, ми починаємо...

Як облаштувати робоче місце в гаражі

06.09.2014

Як облаштувати робоче місце в гаражі

У кожного дачника достатньо турбот, і в осінній час їх не менше. Але тут виникає додаткова складність - холодна і сира погода. ...

Як використовувати сипучі матеріали на дачі

03.09.2014

Як використовувати сипучі матеріали на дачі

Дачні роботи змушують нас замислюватися про відповідних будівельних матеріалах, і краще це зробити заздалегідь, ніж під час строкової будівництва або оформлений...

Виставка "Зелений тиждень", осінь 2014, Волгоград

02.09.2014

Виставка "Зелений тиждень", осінь 2014, Волгоград

Волгоградський Виставковий Центр «Регіон» запрошує Вас прийняти участь у XVIII спеціалізованій виставці ландшафтного дизайну, садово-п...

Правильні умови зберігання овочів і фруктів

30.08.2014

Правильні умови зберігання овочів та фруктів

Умови зберігання овочів і фруктів в дачних сховищах дуже суворі, і тому дотримувати їх потрібно по максимуму. Відноситься це до самих приміщень, ...

Прогулянки по саду наших читачів: сад Любові Теплової

29.08.2014

Прогулянки по саду наших читачів: сад Любові Теплової

Як і обіцяли, DachaDecor.com.ua представляє Вашій увазі сад одного з наших постійних відвідувачок сайту, яка любить красу і природу, стежить ...

Відсипання ділянки перед озелененням

28.08.2014

Відсипка ділянки перед озелененням

Питання: "Підкажіть, будь ласка, що зробити з ділянкою перед початком озеленення. Зараз була зроблена вирубка лісу, торфовище, місцевість &n...

Де зберігати овочі і фрукти на дачі

26.08.2014

Де зберігати овочі і фрукти на дачі

З самого початку літа ми збираємо урожай з саду та городу на власній дачі. Багато плоди вживаються відразу, в сирому вигляді, деякі консервуються...

Професійні садівники і красноярські дачники, охочі «похвалитися» урожаєм, зберуться на ярма...

25.08.2014

Професійні садівники і красноярські дачники, охочі «похвалитися» урожаєм, зберуться на ярмарку «Осінь на дачі»

З 18 по 21 вересня в Красноярську в МВДЦ «Сибір» пройде виставка-ярмарок «Осінь на дачі». Проект, присвячений закриттю дачно...

Що можна зробити зі старих речей на дачі

23.08.2014

Що можна зробити зі старих речей на дачі

Що можна зробити зі старих речей на дачі? На цю тему ми спілкувалися неодноразово і надавали нашим читачам безліч цікавих ідей, за що і...

Як використовувати габіони на дачі

21.08.2014

Як використовувати габіони на дачі

Використання габіонів стає все більш популярним в різних сферах. І тому ми вирішили сьогодні більш детально ознайомити вас з подібними конструкц...

Вибираємо водостічну систему для дачного будинку

20.08.2014

Вибираємо водостічну систему для дачного будинку

Облаштування дачного будинку включає в себе безліч робіт по підвищенню зовнішньої естетики будівлі, а також обладнання його необхідними системами. Однією...

Азаріна: сорти рослин і вирощування

20.08.2014

Азаріна: сорти рослин і вирощування

Про Азарине чи інакше Маурандии (ASARINA - MAURANDIA), рослині з сімейства Норчиковых, серед садівників відомо мало, а деякі про неї й не чули ...

Бріонія: вирощування і догляд

20.08.2014

Бріонія: вирощування і догляд

Бріонія (BRYONIA) відома також під назвою Переступень. Належить вона до сімейства Гарбузових. Це трав'яниста багаторічна рослина з дуже товстим...

Гіностемма: посадка й догляд, застосування

19.08.2014

Гіностемма: посадка й догляд, застосування

Гіностемма (Gynostemma) - багаторічна ліана, що відноситься до сімейства Гарбузових. Налічується понад 30 видів, найвідомішим з яких є...