Як зробити верстат для дачі своїми руками

Простий і зручний верстат для роботи на дачі своїми рукамиПростий і зручний верстат для роботи на дачі своїми рукамиДачне будівництво, оформлення ділянки і дрібні ремонтні роботи вимагають спеціальних навичок і часу. Але також необхідно мати якісний інструмент і приладдя, які допоможуть у даних процесах. Не зайвим буде і верстак, з наявністю якого будь-яке будівництво піде значно швидше.

 

Столярний або слюсарний верстак - спеціальний стіл для робіт з деревиною або металом. Вони має тверду й міцну поверхню великої площі і ящики для інструментів. Також, на площині верстата можуть бути встановлені додаткові засоби для проведення робіт - дриль, лещата, циркулярна пила, невелика фреза, інше.

Сьогодні ми постараємося зробити столярний верстак своїми руками (він же може служити і слюсарним), правильно його зібрати і обладнати.

Як зазвичай, максимально удешевим наш виріб і навіть використовуємо старі предмети інтер'єру і підручні засоби.

Зробити столярний або слюсарний верстак дуже просто, а тому проходимо навчання і приступаємоЗробити столярний або слюсарний верстак дуже просто, а тому проходимо навчання і приступаємо

Столярний верстак з старого столу

Практично будь-старий стіл може послужити основою для виробництва верстата. Це може бути обідній стіл або стіл-тумба, який вам більше не потрібен на дачі. Варто тільки попередньо оглянути предмет меблів, щоб він не був занадто старим.

Підготовка столу для складання верстата

Спочатку, потрібно підготувати стіл - підтягнути болти й гайки, шурупи та інші кріплення. Обов'язково треба буде оглянути несучий каркас на предмет тріщин і, якщо такі є, поставити металеві або дерев'яні накладки для забезпечення міцності деталей.

Після, провести легку шпаклівку, обробку засобами захисту деревини або просто фарбування спеціальним захисним лаком.

Коли ми маємо перед собою злегка оновлений і міцний стіл, можна приступати.

Збірка верстата з старого столу своїми руками

Зазвичай, поверхня верстата - міцна поверхня для самих різноманітних робіт. Тому для встановлення стільниці ми повинні вибрати якісні дошки товщиною не менше 20-30 мм. Їх ми послідовно встановлюємо на наявну поверхню столу, затягуємо саморізами, намагаючись залишити якомога менше щілин.

Нова стільниця повинна бути трохи більше старій, мати напуск з кожної сторони в 15-20 см, щоб можна було зручно і надійно навісити обладнання. У місцях установки електричного обладнання для верстата можна покласти подвійний шар дошки, щоб підстава була міцнішою.

Пристрій ящиків для зберігання інструментів

Тепер нам варто подбати про ящиках, в яких ми будемо зберігати інструмент, кріплення, різні деталі. Це повинні бути міцні ящики з дерева на зручних системах, з міцною фурнітурою. Як збирати ящики з дерева і працювати з різними формами, ми вже знаємо, а тому не будемо заглиблюватися в подробиці. Варто тільки відзначити, що кожен елемент ящика повинен бути оброблений захисним просоченням.

Скриньок повинно бути декілька, наприклад, по 2-3 з кожного боку верстата. Попередньо варто оцінити розміщення і зробити розмітку, щоб встановлені фрагменти не заважали зручно готовим працювати за верстатом.

Зручний слюсарний верстак з ящиками і полицями для інструментівЗручний слюсарний верстак з ящиками і полицями для інструментів

Установка устаткування на верстат

Класичним обладнанням для верстака вважаються лещата і дерев'яні затискачі. Крім того, можна встановити стаціонарну дриль великої потужності, фрезерувальна елемент, деякий токарне обладнання. Але найчастіше верстат будується, як звичайна площину для комфортної роботи, обладнання ж купується окремо. Для дачі досить дрилі, болгарки, циркулярки.

Установка устаткування на верстак повинна бути добре продумана в плані зручності і безпеки, всі кріплення перевірені і надійно затягнуті. Якщо обладнання має на увазі підключення до електричної мережі, слід правильно розрахувати потужності, перетин проводів, коректно провести підключення. Можливо, для цієї роботи потрібно скористатися допомогою кваліфікованого електрика.

Встановіть на верстак саме те обладнання, яке вважаєте найбільш необхіднимВстановіть на верстак саме те обладнання, яке вважаєте найбільш необхідним

Об'єднуємо столярний і слюсарний верстат

На дачі у нас не так багато часу, місця і засобів, щоб робити окремо два верстата для роботи, хоча може знадобитися як столярний верстак, так і слюсарний верстак. Щоб скоротити витрати і втрати часу, а також не займати багато місця в гаражі або сараї установкою двох верстаків, ми пропонуємо зробити з одного верстата відразу два.

Для виробництва практичного верстата нам потрібно буде трохи збільшити площу поверхні. Можливо, для цього знадобиться зміцнення підстави додатковими частинами каркаса, на які буде спиратися стільниця.

Коли робоча частина готова, її половину слід покрити тонкої листової нержавіючої сталлю. Її можна буде закріпити саморізами або спеціальними заклепками. Бажано проводити покриття не тільки верхній площині, але і торцевих елементів, що, до речі, можна зробити по всьому периметру верстата.

Неважливо, столярний або слюсарний верстак ви будуєте, він повинен бути зручним і безпечнимНеважливо, столярний або слюсарний верстак ви будуєте, він повинен бути зручним і безпечним

Верстат для дачі своїми руками з нуля

Добре, коли є з чого почати, але трохи складніше, якщо старого столу під верстак немає. Але засмучуватися не варто, адже з нуля можна зробити верстат строго під свої вимоги, більш високої міцності і саме того розміру і форми, які вам необхідні. Отже, приступаємо.

Матеріали для виробництва верстата

Перед початком робіт потрібно підготувати матеріали:

 • Дерев'яний брус 50х100 мм для виробництва опорних перемичок, опорного опорної частини стільниці;
 • Дерев'яний брус 80х100 мм для опорного блоку і підстав каркаса;
 • Дерев'яний брус 50х150 мм для установки торцевих частин;
 • Дошка строганая 50х200 мм для складання стільниці;
 • Нержавіюча сталь листова для покриття частини стільниці:
 • Болти, саморізи і заклепки для складання верстата;
 • Клей для проміжних кріплень, захисна просочення;
 • Пластикові або прогумовані накладки на опорний блок верстата.

Інструмент для виготовлення стандартний - ножівка для розпилу деревини, молоток і киянка, свердла і свердла, стамеска, додаткові інструменти, якщо ви будете готувати особливі деталі.

Схема виробництва верстата

Додатково вирішили надати вам схему виробництва столярного верстака стандартного варіанту, бути може, вона допоможе вам зібрати якісний "предмет меблів" для дрібних робіт на дачі.

Схема стандартного робочого верстата, який можна побудувати самостійноСхема стандартного робочого верстата, який можна побудувати самостійно

Столярний верстак: покрокова інструкція

 • По-перше, слід визначити розмір верстата - його робочу поверхню і опорну частину. Для прикладу ми вибрали розмір поверхні 80х160 см, і розмір кожної опорної частини в 60 см. Висота ж верстата 85 см - це загальний розмір, тому не варто плутати з висотою окремих частин каркаса.
 • По-друге, підготувати креслення верстата (можливо, взяти щось із схеми вище).
 • По-третє, проставити розміри, розмітити і порізати матеріал.

Складання радимо проводити не зверху вниз і навіть не навпаки, а окремими частинами.

Почати можна зі складання стільниці, для виробництва якої нам необхідно буде створити корпус по периметру (обов'язково враховуючи напуск з кожної сторони). Корпус потрібно буде зміцнити дерев'яним брусом, створюючи тим самим підвищену міцність.

Далі переходимо до складання опорного блоку, для якого ми обрали брус 80х100 мм, Його слід робити стійким і з цілісних шматків бруса, так як на даній підставі буде триматися вся маса верстата.

На опорний блок встановлюємо опорну частину каркаса, і тільки потім стільницю.

Для з'єднань ми рекомендуємо вибрати болти та гайки, які будуть навічно скріплювати між собою дерев'яні деталі при наскрізному проході і затиску. Також, можна використовувати столярний клей для створення більшої надійності й міцності кожного з'єднання, наносити його на склеювані частини і тільки після цього затягувати болти.

Під час роботи стежте за відповідністю розмірів і дотриманням рівнів, так як в подальших процесах, пов'язаних з верстатом, подібні помилки можуть коштувати часу, сил і нервів. Тільки на якісному верстаку ви зможете працювати із задоволенням.

Простий, але дуже зручний верстат для дачі, який ми можемо отримати в результаті одного дня роботиПростий, але дуже зручний верстат для дачі, який ми можемо отримати в результаті одного дня роботи

Оснащення верстата, підготовка до роботи

Щоб не повторюватися, ми пропонуємо звернути увагу на попередні розділи, так як новий верстат можна оснастити і обладнати точно так само, як і створений на основі старих меблів.

Залишається тільки питання встановлення та підготовки до роботи. Вам необхідно буде встановити готовий виріб на рівну поверхню, в критому приміщенні. Всі матеріали бажано захистити спеціальними просоченнями, на опорний блок або ніжки верстата поставити накладки. Тепер тільки обладнання, про яке ми вже говорили раніше, і цікаві проекти від вас.

Оснащення верстата додатковими інструментами та обладнанням відбувається за власним бажанням і вимогамОснащення верстата додатковими інструментами та обладнанням відбувається за власним бажанням і вимогам

Як самостійно зробити верстат для дачі (відео)

Діліться своїми ідеями з приводу виробництва верстаків для дачних справ, а також цікавими думками про виробах, які можна з їх допомогою зробити. Зі свого боку ми пропонуємо розглянути корисні статті на сайті про спорудження крільчатника, поїлок для птахів, годівниць і будиночків для білок, шпаківень та інших дрібниць, в процесі створення яких корисно буде використовувати верстат.

Prev Next
Утеплення підлоги в гаражі на дачі

10.09.2014

Утеплення підлоги в гаражі на дачі

Утеплення підлоги в гаражі багато вважають необязательном процесом, але ж саме через пів всередину гаража надходить величезна кількість холоду взимку і про...

Підготовка до зими на дачі: корисні поради

08.09.2014

Підготовка до зими на дачі: корисні поради

Про зиму говорити ніколи не пізно, адже даний період переноситься дачею досить складно. Тому, з наближенням холодної пори року, ми починаємо...

Як облаштувати робоче місце в гаражі

06.09.2014

Як облаштувати робоче місце в гаражі

У кожного дачника достатньо турбот, і в осінній час їх не менше. Але тут виникає додаткова складність - холодна і сира погода. ...

Як використовувати сипучі матеріали на дачі

03.09.2014

Як використовувати сипучі матеріали на дачі

Дачні роботи змушують нас замислюватися про відповідних будівельних матеріалах, і краще це зробити заздалегідь, ніж під час строкової будівництва або оформлений...

Виставка "Зелений тиждень", осінь 2014, Волгоград

02.09.2014

Виставка "Зелений тиждень", осінь 2014, Волгоград

Волгоградський Виставковий Центр «Регіон» запрошує Вас прийняти участь у XVIII спеціалізованій виставці ландшафтного дизайну, садово-п...

Правильні умови зберігання овочів і фруктів

30.08.2014

Правильні умови зберігання овочів та фруктів

Умови зберігання овочів і фруктів в дачних сховищах дуже суворі, і тому дотримувати їх потрібно по максимуму. Відноситься це до самих приміщень, ...

Прогулянки по саду наших читачів: сад Любові Теплової

29.08.2014

Прогулянки по саду наших читачів: сад Любові Теплової

Як і обіцяли, DachaDecor.com.ua представляє Вашій увазі сад одного з наших постійних відвідувачок сайту, яка любить красу і природу, стежить ...

Відсипання ділянки перед озелененням

28.08.2014

Відсипка ділянки перед озелененням

Питання: "Підкажіть, будь ласка, що зробити з ділянкою перед початком озеленення. Зараз була зроблена вирубка лісу, торфовище, місцевість &n...

Де зберігати овочі і фрукти на дачі

26.08.2014

Де зберігати овочі і фрукти на дачі

З самого початку літа ми збираємо урожай з саду та городу на власній дачі. Багато плоди вживаються відразу, в сирому вигляді, деякі консервуються...

Професійні садівники і красноярські дачники, охочі «похвалитися» урожаєм, зберуться на ярма...

25.08.2014

Професійні садівники і красноярські дачники, охочі «похвалитися» урожаєм, зберуться на ярмарку «Осінь на дачі»

З 18 по 21 вересня в Красноярську в МВДЦ «Сибір» пройде виставка-ярмарок «Осінь на дачі». Проект, присвячений закриттю дачно...

Що можна зробити зі старих речей на дачі

23.08.2014

Що можна зробити зі старих речей на дачі

Що можна зробити зі старих речей на дачі? На цю тему ми спілкувалися неодноразово і надавали нашим читачам безліч цікавих ідей, за що і...

Як використовувати габіони на дачі

21.08.2014

Як використовувати габіони на дачі

Використання габіонів стає все більш популярним в різних сферах. І тому ми вирішили сьогодні більш детально ознайомити вас з подібними конструкц...

Вибираємо водостічну систему для дачного будинку

20.08.2014

Вибираємо водостічну систему для дачного будинку

Облаштування дачного будинку включає в себе безліч робіт по підвищенню зовнішньої естетики будівлі, а також обладнання його необхідними системами. Однією...

Азаріна: сорти рослин і вирощування

20.08.2014

Азаріна: сорти рослин і вирощування

Про Азарине чи інакше Маурандии (ASARINA - MAURANDIA), рослині з сімейства Норчиковых, серед садівників відомо мало, а деякі про неї й не чули ...

Бріонія: вирощування і догляд

20.08.2014

Бріонія: вирощування і догляд

Бріонія (BRYONIA) відома також під назвою Переступень. Належить вона до сімейства Гарбузових. Це трав'яниста багаторічна рослина з дуже товстим...

Гіностемма: посадка й догляд, застосування

19.08.2014

Гіностемма: посадка й догляд, застосування

Гіностемма (Gynostemma) - багаторічна ліана, що відноситься до сімейства Гарбузових. Налічується понад 30 видів, найвідомішим з яких є...