Гараж на дачі своїми руками: складний, але необхідний процес

Гараж на дачі своїми рукамиГараж на дачі своїми рукамиГараж на дачі не є спорудою першої необхідності, але, все-таки, набагато краще, коли він є. І тому, якщо ви вже закінчили з основними будівлями і спорудили новий туалет, душ і погріб, ми пропонуємо вам ознайомитися зі статтею, яка допоможе побудувати гараж на дачі своїми руками.

 

Не кривлячи душею, відразу зізнаємося - цей проект досить складний, і впоратися з ним самотужки практично нереально. Піде багато часу, сил, нервів і грошей до того моменту, як гараж для автомобіля на дачі буде закінчений, але, повірте, воно того варто. Причиною тому не тільки приміщення для паркування авто, але і відділення невеликого сараю, і погріб всередині гаража, і просто зручний будівлю, де можна зберігати що завгодно.

Але, навіть якщо розцінювати гараж, як тільки спеціальне приміщення для стоянки та ремонту автомобіля, то потрудитися доведеться на славу і, щоб не втрачати час, ми, мабуть, приступимо.

На самому початку, ми хотіли б розглянути кілька варіантів гаражів, які можливо звести на дачній території. Звичайно, можна обійтися і стоянкою на дачі, про яку ми говорили не так давно, але капітальний гараж в рази краще, і це розуміє кожен автолюбитель. Отже, який побудувати гараж на дачі?

Варіанти гаражів для дачі

Почнемо ми з самого простого і доступного кожній людині варіанти, наприклад, з гаража каркасного для дачі, а далі, вже під кінець нашого матеріалу, розглянемо, як побудувати гараж на дачі своїми руками.

Каркасний гараж на дачі своїми руками

Приблизно кілька тижнів часу, вольовий працю пари-трійки людина, певний набір матеріалів і інструментів, і гараж готовий. Але, це тільки на словах, на практиці ж це набагато складніше.

Отже, давайте по порядку. Відразу необхідний проект - гараж на папері, з розмірами, списком матеріалів, загальної кошторисом. Саме цей проект і буде втілюватися в життя, а тому, попрацюйте над ним дуже ретельно.

Далі, коли проект готовий, він переноситься на майданчик для робіт. Майданчик розчищається, на ній встановлюються маяки, натягаються шнури по розмірах гаража, виставляються кілочки, які визначають розміри і напрямки.

Тепер потрібно приступити до створення підстави гаража, тобто, до заливання фундаменту. Під каркасний гараж достатньо стандартного стрічкового фундаменту, скажімо, у 40-60 см глибиною, і в 20-30 см шириною. Інші ж розміри визначайте самі, за власним проектом.

Заливка фундаменту відбувається на подушку, з урахуванням того, що всередині можлива споруда погреби (а значить і тут, всередині гаража, необхідна бетонована яма). Весь фундамент можна перев'язати між собою, одночасно затока стрічку, підстава оглядової ями або льоху, а також, майданчик під стоянку автомобіля. Таким чином, ви трохи збільшите витрати, але зробите капітальне основу. Крім того, в процесі заливки фундаменту і підстави, вам варто вивести швелера або арматуру для установки металевого підстави для каркасного гаража, щоб було як "схопитися" за фундамент, для забезпечення міцності і надійності.

Наступного етапом є встановлення підстави каркаса на готовий фундамент. За допомогою кількох помічників, хорошою болгарки і зварювання, дані роботи можна закінчити за один день, і відразу перейти до установки скелета гаража. Варто лише не забувати про те, що підстава гаража для встановлення іншого каркаса повинна бути міцно пов'язано з фундаментом.

Коли основа на місці, можна ставити на місце готовий, замовний каркас, або ж виварювати його самостійно. Бажано робити між направляючими та балками невеликий крок, щоб зручно було обшивати гараж, а також, виробляти якісне скріплення елементів між собою, щоб надати конструкції міцності і жорсткості.

Готовий скелет, або каркас гаража, потребує доповнення, це дах і ворота. З дахом ми не будемо довго розбиратися, так як вистачить кількох балок, якісної обрешітки і найпростішої покрівлі, типу шиферу. А ось воротах варто приділити увагу. Вони повинні бути міцними і надійними, з хорошим замком і звалася лядою, але, в цей же час, зручними і практичними, щоб вони не просіли вже через рік і не викривити весь каркас гаража. Тому, з воротами потрібно бути не лише уважними, але і обережними. Радимо замовити їх у фахівців, так як виварити якісні металеві ворота під гараж самостійно практично нереально.

Каркасний гараж на дачній ділянці: докладний план робіт, організація, отримання результатуКаркасний гараж на дачній ділянці: докладний план робіт, організація, отримання результату

Коли все готово, можна переходити до зовнішньої і внутрішньої обробки. Зовні це може бути профнастил, листовий метал, блокхаус, вагонка або сайдинг. Варіантів багато і вибирати тільки вам. Зсередини ж, ми б порадили обов'язкове утеплення і пароізоляцію.

Залишається тільки правильно оснастити гараж, встановити вентиляцію, провести світло, поставити хороший замок, а далі, на власний розсуд - столи, верстаки, полиці, стелажі і так далі.

Капітальний гараж на дачі своїми руками

В даному розділі статті ми вирішили докладно розглянути процес зведення капітального гаража, наприклад, з пінобетону, цегли або стандартного шлакоблоку. Довго пояснювати різницю і розписувати переваги немає сенсу, так як у кожного дачника є власна думка і вже готовий бюджет на спорудження. А значить, ми розповімо про те, як побудувати гараж на дачі своїми руками, а ось матеріал для стін ви виберіть самі, тим більше, що від його заміни практично нічого в нашому плані і проекті не зміниться.

До чого слід готуватися при будівництві гаража на дачі?

Дійсно, що ж чекає на людину, який узявся за будівництво капітального гаража на дачній території? Дане питання, а, вірніше, відповіді на нього, будуть цікаві і корисні кожному читачеві.

  • Цілком реально, що вам буде необхідно зареєструвати будова у відповідних органах. Але, рівень втрат часу і розміру пакета документів залежить від дуже багатьох факторів, в першу чергу від того, на чиїй землі ви будуєте, яка форма власності або умови оренди, і так далі.
  • Після отримання дозволів приготуйтеся до перших розтрат - складанню проекту (якщо не самостійно, а в приватній організації, то це дорого і довго), купівлі матеріалів і всього необхідного для ведення будівництва обладнання.
  • Перед самим початком будівництва може вийти так, що ваших знань і практики недостатньо для даного процесу, а отже, цілком реальні втрати часу на пошуки професійної бригади, і фінансові втрати на оплату послуг.
  • Приготуйтеся до того, що капітальний гараж на дачі - це тривалий процес. Тут ви не обійдетеся однією чи навіть двома тижнями, все набагато складніше. Природно, можна встановити гараж і протягом 7-10 днів, але відразу можете помножити витрати на 2, а то і на 3.
  • Загальна вартість оформлення, будівлі, підведення комунікацій, обробки і внутрішнього оснащення гаража обходиться у серйозну копійчину, тому, відкривати гаманець вам доведеться не один раз.
  • Підготовчі роботи - це те, що необхідно в кожному окремому випадку, безпосередньо перед початком будівництва. Будьте готові до багатьох сюрпризів, якщо не досліджували грунт, не встановили правильне відстань від дренажу або основних будівель, які не склали коректний проект і заплуталися в середині роботи.

Капітальний гараж на дачі - незалежне будова для стоянки автомобіляКапітальний гараж на дачі - незалежне будова для стоянки автомобіля

Підводних каменів більш ніж достатньо, але це зовсім не привід робити крок назад, тим більше, якщо ви вже налаштувалися на якісну і продуктивну роботу.

Далі, ми розглянемо весь процес поетапно, приділивши кожному небагато часу.

Гараж на дачі своїми руками: докладне керівництво

  • Підготовка. Детальний проект та документація, кошторис і закупівля матеріалів, розбивка проекту на місцевості і точне співпадання розмірів. Саме з цього і необхідно почати, якщо ви хочете в результаті хороший і якісний гараж.
  • Земляні роботи. Вручну дуже складно, замовляти техніку - дорого. Але, тут вибирати коштує вже від власного бюджету і бажання працювати. А покопатися доведеться чимало, самі розумієте, що таке погріб, оглядова яма і стрічка траншей під фундамент підстави, скажімо так, близько 20 м по периметру.
  • Фундамент гаража. Під капітальний гараж відмінно підійде фундамент, про який ми говорили, описуючи каркасний гараж. Тобто, це загальна зав'язка майданчики під стоянку автомобіля, стрічкового фундаменту підстави та оглядової ями або погреби всередині гаража. Заливка його відбувається поетапно, наприклад, фундамент під основу і фундамент і стіни оглядової ями, а потім, перев'язка їх між собою за допомогою заливки майданчики під стоянку.
  • Цоколь, ворота і стіни. Черговий етап нашої будови, з яким доведеться трохи повозитися. На рівному майданчику все може бути зроблено практично без зусиль, але якщо майданчик для будівництва гаража крива або з великим ухилом, то на цоколь доведеться витратити час. Необхідно буде знайти найвищу точку і вигнати цоколь на 10-20 см вище неї. Також, обов'язково потрібно буде влаштувати якісну гідроізоляцію цоколя, наприклад, з подвійного шару руберойду. Далі, можна буде приступати до установки воріт. Вони встановлюються відразу, так як у міру спорудження стін будуть закріплюватися кладкою. Ворітна рама зміцнюється спеціальними закладними деталями, які в процесі кладки йдуть в її товщу. Таким чином, виходить однорідна і дуже міцна конструкція. Ворота встановлюються з допомогою багатьох елементів. Для рівномірної установки необхідний якісний рівень і висок, для правильного зазору від землі - наварні деталі і підмостки, фіксація же воріт під час вигонки стін відбувається за допомогою розкосів. Тепер переходимо до кладці стіни. Вона, як ми і домовилися вище, може бути вигнана з цегли, піноблоків або шлакоблоків, на ваш розсуд. Умовна товщина стіни - 20 см, кладка в цеглу, кожен наступний ряд - від кута. Далі, натяжка шнура по периметру, укладання наступного ряду матеріалу і знову вигонка кутів. Уважно стежте за рівнем кладки, вертикальністю стін і кутів, правильністю стін за рівнем і схилу. Також, не забудьте і про правильне підставі під покрівлю, де вам необхідно буде створити правильний кут, а це близько 5 см на кожен метр довжини даху.
  • Перекриття та дах. Вигнавши стіни необхідної висоти, наприклад, в 2,5-3 м, вам потрібно створити і правильний скат, про який ми вже згадували вище. Саме від нього й залежатиме стік води з даху, а значить, і водостійкість гаража від дощу і сходу снігу. Вам необхідно вибрати якісні несучі елементи, наприклад, двотаврові балки, які і прокласти на протилежні стіни гаража, далі, виконати підшивку деревом. Балки укладаються не на матеріал стін, а на спеціальні бетонні блоки, і трохи виходять за периметр гаражної стіни, приблизно, на 20 див. Укладання балок відбувається упоперек, через кожні 70-80 см, з якісною закладенням, дотримуючись необхідний ухил. Після, відбувається укладання дощок на нижню полицю балки, бажано, щільніше, і застеляється руберойдом поперек гаража, після, засипається зверху шлаком. По краях робляться козирки з дерева і процес повторюється. Поверх шару шлаку виконується цементна стяжка, яка готується так само, як і розчин для кладки. Її товщина 20-35 см, стяжка рівна, без западин і горбів, з максимальним перепадом всього в 0,5 див. Після висихання стяжки укладання водостійкого матеріалу. Це може бути руберойд чи будь-який вид подібного матеріалу, який укладається наплавленням або на мастику. Але, перед укладанням даного матеріалу обов'язково необхідна обробка грунтовкою. Руберойд наклеюється будь-яким способом, але обов'язково поперек від нижньої точки, і внахлест, приблизно на 10 див. Тут варто не забути й про попередній обробці всіх дерев'яних частин покрівлі, яка необхідна для збільшення терміну служби.
  • Підлоги і вимощення гаража на дачі. Якщо підлога і вимощення не зроблені заздалегідь, і не залиті відразу після вигонки цоколя, то зараз саме час вирішити питання. Підлога робиться з цементного розчину М200, товщиною 10-12 див. Заливається на подушку, максимально рівно. Отмостка ж відходить від готового гаража на півметра і заливається так само, на подушку з щебеню. Робота проводиться строго по маяках, практично безперервно, щоб отримати однорідну плиту по периметру. Достатньо товщини в 4-5 см і невеликого ухилу від гаража, для стоку вод.
  • Утеплення гаража, оздоблення. Як правило, на гаражі не особливо витрачаються в плані обробки, але завжди можна утеплити гараж, щоб він хоч якось тримав плюсову температуру взимку, коли на вулиці мороз. Рецепт тепла в гаражі дуже простий - елементарна укладання листів пінопласту на стіни, скажімо, із закріпленням їх "грибочками", далі, затирка і штукатурка, а, можливо, і фарбування. Зсередини, легка обробка, наприклад, штукатурка та фарбування або побілка. Подібні капіталовкладення сторицею окупляться, якщо ви встановите в приміщення для авто найпростішу пічку або масляний радіатор. У зимовий час, включивши будь-який з цих приладів всього на кілька годин, ви досягнете температури до +7+10°С досить легко.

Як побудувати гараж на дачі своїми руками: докладне керівництво з послідовним планом дійЯк побудувати гараж на дачі своїми руками: докладне керівництво з послідовним планом дій

В принципі, існує ще безліч пунктів, про яких можна говорити під час розбору даної теми - це і вентиляція гаража, і проводка електрики, і внутрішнє оснащення, але, як нам здається, тут вже все на власний розсуду дачника, який будує гараж. Природно, вентиляція потрібна для заміни повітря в приміщенні і для виключення можливості виникнення цвілі усередині, про електриці і говорити не варто - все і так розуміють її необхідність, а от внутрішнє наповнення залежить повністю від вимог кожної окремої людини. Погодьтеся, адже хто-то буде просто ставити в гаражі машину на час перебування на дачі, хтось буде влаштовувати в ньому ремонт, а хтось і взагалі - організовувати невеликі посиденьки в компанії друзів.

Відео про утеплення гаража

Гараж на дачі своїми руками - це не утопія і не блакитна мрія, а, насправді, цілком досяжна мета і, якщо ви готові приступити до справи, то у вас попереду ще цілий сезон, за який ви легко впораєтеся із завданням.

Prev Next
Утеплення підлоги в гаражі на дачі

10.09.2014

Утеплення підлоги в гаражі на дачі

Утеплення підлоги в гаражі багато вважають необязательном процесом, але ж саме через пів всередину гаража надходить величезна кількість холоду взимку і про...

Підготовка до зими на дачі: корисні поради

08.09.2014

Підготовка до зими на дачі: корисні поради

Про зиму говорити ніколи не пізно, адже даний період переноситься дачею досить складно. Тому, з наближенням холодної пори року, ми починаємо...

Як облаштувати робоче місце в гаражі

06.09.2014

Як облаштувати робоче місце в гаражі

У кожного дачника достатньо турбот, і в осінній час їх не менше. Але тут виникає додаткова складність - холодна і сира погода. ...

Як використовувати сипучі матеріали на дачі

03.09.2014

Як використовувати сипучі матеріали на дачі

Дачні роботи змушують нас замислюватися про відповідних будівельних матеріалах, і краще це зробити заздалегідь, ніж під час строкової будівництва або оформлений...

Виставка "Зелений тиждень", осінь 2014, Волгоград

02.09.2014

Виставка "Зелений тиждень", осінь 2014, Волгоград

Волгоградський Виставковий Центр «Регіон» запрошує Вас прийняти участь у XVIII спеціалізованій виставці ландшафтного дизайну, садово-п...

Правильні умови зберігання овочів і фруктів

30.08.2014

Правильні умови зберігання овочів та фруктів

Умови зберігання овочів і фруктів в дачних сховищах дуже суворі, і тому дотримувати їх потрібно по максимуму. Відноситься це до самих приміщень, ...

Прогулянки по саду наших читачів: сад Любові Теплової

29.08.2014

Прогулянки по саду наших читачів: сад Любові Теплової

Як і обіцяли, DachaDecor.com.ua представляє Вашій увазі сад одного з наших постійних відвідувачок сайту, яка любить красу і природу, стежить ...

Відсипання ділянки перед озелененням

28.08.2014

Відсипка ділянки перед озелененням

Питання: "Підкажіть, будь ласка, що зробити з ділянкою перед початком озеленення. Зараз була зроблена вирубка лісу, торфовище, місцевість &n...

Де зберігати овочі і фрукти на дачі

26.08.2014

Де зберігати овочі і фрукти на дачі

З самого початку літа ми збираємо урожай з саду та городу на власній дачі. Багато плоди вживаються відразу, в сирому вигляді, деякі консервуються...

Професійні садівники і красноярські дачники, охочі «похвалитися» урожаєм, зберуться на ярма...

25.08.2014

Професійні садівники і красноярські дачники, охочі «похвалитися» урожаєм, зберуться на ярмарку «Осінь на дачі»

З 18 по 21 вересня в Красноярську в МВДЦ «Сибір» пройде виставка-ярмарок «Осінь на дачі». Проект, присвячений закриттю дачно...

Що можна зробити зі старих речей на дачі

23.08.2014

Що можна зробити зі старих речей на дачі

Що можна зробити зі старих речей на дачі? На цю тему ми спілкувалися неодноразово і надавали нашим читачам безліч цікавих ідей, за що і...

Як використовувати габіони на дачі

21.08.2014

Як використовувати габіони на дачі

Використання габіонів стає все більш популярним в різних сферах. І тому ми вирішили сьогодні більш детально ознайомити вас з подібними конструкц...

Вибираємо водостічну систему для дачного будинку

20.08.2014

Вибираємо водостічну систему для дачного будинку

Облаштування дачного будинку включає в себе безліч робіт по підвищенню зовнішньої естетики будівлі, а також обладнання його необхідними системами. Однією...

Азаріна: сорти рослин і вирощування

20.08.2014

Азаріна: сорти рослин і вирощування

Про Азарине чи інакше Маурандии (ASARINA - MAURANDIA), рослині з сімейства Норчиковых, серед садівників відомо мало, а деякі про неї й не чули ...

Бріонія: вирощування і догляд

20.08.2014

Бріонія: вирощування і догляд

Бріонія (BRYONIA) відома також під назвою Переступень. Належить вона до сімейства Гарбузових. Це трав'яниста багаторічна рослина з дуже товстим...

Гіностемма: посадка й догляд, застосування

19.08.2014

Гіностемма: посадка й догляд, застосування

Гіностемма (Gynostemma) - багаторічна ліана, що відноситься до сімейства Гарбузових. Налічується понад 30 видів, найвідомішим з яких є...