Мавританський газон на дачній ділянці: підготовка ґрунту, посів

мавританський газон своїми рукамимавританський газон своїми рукамиМавританський газон - оригінальне і дуже симпатичне рішення для території дачі. З його допомогою можна не тільки прикрасити ділянку, але і внести в нього живі і дуже яскраві нотки природи.

З давнього часу, мавританський газон відомий ландшафтним дизайнерам, але він вже не такий популярний, як раніше. Його потроху зрушують з числа лідерів однотипні і однотонні газони в стилі мінімалізму, які складаються із злакових трав. Але, залишилися ще шанувальники свіжої краси квіткового луки, які воліють яскравість фарб нудного і єдиного кольором, і спеціально для них наша наступна стаття, яка повністю присвячена створенню мавританського газону на власній ділянці.

Особливості мавританського газону

Якісний і правильний мавританський газон - це не засів всієї вільної території спеціальними насінням, і перетворення її в багате квітучі поля. Швидше, це правильна розстановка акцентів на вільній території, адже не можна повністю відмовитися від інших ландшафтних елементів, таких як клумби, альпійські гірки і міксбордери.

Вибагливість

Найбільш доцільно буде розмістити мавританський газон на ділянці з найменш неродючим грунтом, адже однією з його особливостей є практична невибагливість. Так, ви зможете раціонально використовувати простір і прикрасити дачний учаток найбільш правильно.

Підбір насіння

Ще однією особливістю такого газону є постійне цвітіння лугових квітів серед диких злакових трав, з самої весни і до глибокої осені, тому вибирати насіння для мавританського газону коштує дуже ретельно. Пам'ятайте, що співвідношення рослин - 80-95% трав і 5-20% диких квітів, які зацвітають у різний час теплого сезону і меют різні періоди цвітіння.

Рослини для мавританського газону

Отже, ми визначили, що до складу нашого газону має входити два виду рослин, але сортів їх може бути неведанное кількість. Із злаків найбільш підійдуть мятлик луговий, тимофіївка лучна, мітлиця тонка, костриця червона, а також райгнрас пасовищний.

Квітучі рослини

Якщо говорити про квітучих рослинах, то це цибулинні: рябчики, тюльпани, мускарі, птицемлечники, нарциси, проліски і крокуси.

Взагалі, список квітучих для мавританського газону досить великий, і в його число на повних правах можуть увійти: ромашки і різноманітні сорти льону, волошки і нігтики. а у травосуміш: мак, льнянка, смілка, конюшина, незабудки, цинії, поповник, маргаритки, первоцвіти, енотери, гвоздика, примула, вероніка, купальниця, дороникум, водозбір, гіпсофіла, хризантема, дельфініум і багато інші рослини.

Кількість квітучих рослин

Дуже важливо, щоб у загальний склад нашого луки входило не менше десяти видів квітучих рослин. Тільки таким способом можна створити постійно квітучу територію. Як приклад можемо навести кілька рослин: календула - період цвітіння-з червня і до самої осені, льон - червень-липень, волошка, в початку літа і до жовтня, льон великоквітковий - червень-липень, нигелла - липень-серпень і так далі.

мавританський газон на дачімавританський газон на дачі

Підготовка грунту

Хоча можна використовувати під мавританський газон і не найбільш родючий ґрунт, її, все-одно, потрібно трохи підготувати. Тут все просто - очищення і прибирання, бажано обладнання дренажу. Далі, обов'язкове внесення добрив для буйного росту і цвітіння: органічні - перегній і перепрілий гній, можливо, торф, а також азотні добрива для газонів, але вже безпосередньо перед посадкою.

Найголовніше тут - це якісна очищення ділянки під посадку від бур'янів, які можуть зіпсувати вигляд газону в майбутньому. Серед квітучих трав дуже важко буде знищувати шкідливі рослини, тому майданчик під газон необхідно перекопати, приблизно на штик лопати, і прибрати з ґрунту максимальна кількість кореневищ бур'янів.

Після цього грунт необхідно ущільнити і залишити в такому стані на деякий час, щоб мати можливість поступово видаляти інші бур'яни, коріння яких могли залишитися в ґрунті.

Відео: Газон і догляд за ним

Посів мавританського газону

Тепер починаємо створювати мавританський газон своїми руками, і повірте, це більш ніж реально.

Фахівці рекомендують висівати по 10 г насіння на кожен квадратний метр майбутнього газону. Краще всього провести сівбу в зиму, але якщо зробити цього не вийшло, то на початку травня, в теплу, безвітряну погоду.

Посів насіння відбувається зволожений грунт, глибина закладення до 5 мм. Далі, потрібно дуже акуратно підправити засів граблями, ущільнити і полити з лійки, але дуже обережні, щоб не змити водою насіння. Після цього, можна наркыть газон. Вже через 10-15 днів на ньому з'являться перші сходи.

Посадка із сумішами

Якщо ви використовуєте спеціальні суміші, або різні пакети насіння для мавританського газону, у вас є два способи засіву території: одночасно, змішавши насіння, або ж у різний час, чергуючи засевы трав і квітів, створюючи привабливі композиції, острівці і фігури власної фантазії.

догляд за мавританським газономдогляд за мавританським газоном

Догляд за мавританським газоном

Доглядати за газоном буде нескладно і дуже цікаво, адже, в будь-який момент, ви будете серед живої природи і тисяч ароматних квітів.

Скошування трави

Перше, що необхідно, це провести скошування, але тільки в правильні строки. Спочатку, після сходів злакових, але до появи квіткових рослин. Далі, тільки після відцвітання і обсіменіння літніх квітів, а це приблизно ближче до жовтня. Після скосу на лузі повинна залишитися поросль не більше 10 см заввишки. Але тут є маленьке "але". Якщо на мавританському газоні є цибулинні, то осінній покос проводиться тільки після їх відмирання листя. Це що стосується однорічних газонів, але є у нас і багаторічні, і догляд за ними трохи відрізняється.

Такі газони стрижуть однаково в перший рік, далі ж багаторічний газон пдстригают до відростання рослин. Можна проводити два косовиці в сезон, в червні і в кінці жовтня, орієнтуючись на види рослин газону.

Щоб ваш газон з кожним роком не перетворювався в сумну галявину, проводите покоси після того, як насіння рослин визріють і обсипаючи, щоб дати на наступний рік нові, свіжі і яскраві рослини.

Підсипання насіння

Також, не варто забувати про подсыпании нових насіння, робити це слід кожен рік. В іншому ж, догляд полягає у видаленні бур'янів, внесення комплексних для підгодівлі рослин, розпушування грунту і своєчасних поливах.

На власному досвіді знаємо, і це підтверджують багато відгуки про мавританський газон, що подібна новинка оригінально прикрасить ландшафт вашої ділянки, освіжить його і, звичайно ж, внесе в життя яскраві фарби. Тому, якщо ви вирішили купити мавританський газон у фахівців або засіяти його самостійно, то не варто відкладати цей процес надовго.

Prev Next
Утеплення підлоги в гаражі на дачі

10.09.2014

Утеплення підлоги в гаражі на дачі

Утеплення підлоги в гаражі багато вважають необязательном процесом, але ж саме через пів всередину гаража надходить величезна кількість холоду взимку і про...

Підготовка до зими на дачі: корисні поради

08.09.2014

Підготовка до зими на дачі: корисні поради

Про зиму говорити ніколи не пізно, адже даний період переноситься дачею досить складно. Тому, з наближенням холодної пори року, ми починаємо...

Як облаштувати робоче місце в гаражі

06.09.2014

Як облаштувати робоче місце в гаражі

У кожного дачника достатньо турбот, і в осінній час їх не менше. Але тут виникає додаткова складність - холодна і сира погода. ...

Як використовувати сипучі матеріали на дачі

03.09.2014

Як використовувати сипучі матеріали на дачі

Дачні роботи змушують нас замислюватися про відповідних будівельних матеріалах, і краще це зробити заздалегідь, ніж під час строкової будівництва або оформлений...

Виставка "Зелений тиждень", осінь 2014, Волгоград

02.09.2014

Виставка "Зелений тиждень", осінь 2014, Волгоград

Волгоградський Виставковий Центр «Регіон» запрошує Вас прийняти участь у XVIII спеціалізованій виставці ландшафтного дизайну, садово-п...

Правильні умови зберігання овочів і фруктів

30.08.2014

Правильні умови зберігання овочів та фруктів

Умови зберігання овочів і фруктів в дачних сховищах дуже суворі, і тому дотримувати їх потрібно по максимуму. Відноситься це до самих приміщень, ...

Прогулянки по саду наших читачів: сад Любові Теплової

29.08.2014

Прогулянки по саду наших читачів: сад Любові Теплової

Як і обіцяли, DachaDecor.com.ua представляє Вашій увазі сад одного з наших постійних відвідувачок сайту, яка любить красу і природу, стежить ...

Відсипання ділянки перед озелененням

28.08.2014

Відсипка ділянки перед озелененням

Питання: "Підкажіть, будь ласка, що зробити з ділянкою перед початком озеленення. Зараз була зроблена вирубка лісу, торфовище, місцевість &n...

Де зберігати овочі і фрукти на дачі

26.08.2014

Де зберігати овочі і фрукти на дачі

З самого початку літа ми збираємо урожай з саду та городу на власній дачі. Багато плоди вживаються відразу, в сирому вигляді, деякі консервуються...

Професійні садівники і красноярські дачники, охочі «похвалитися» урожаєм, зберуться на ярма...

25.08.2014

Професійні садівники і красноярські дачники, охочі «похвалитися» урожаєм, зберуться на ярмарку «Осінь на дачі»

З 18 по 21 вересня в Красноярську в МВДЦ «Сибір» пройде виставка-ярмарок «Осінь на дачі». Проект, присвячений закриттю дачно...

Що можна зробити зі старих речей на дачі

23.08.2014

Що можна зробити зі старих речей на дачі

Що можна зробити зі старих речей на дачі? На цю тему ми спілкувалися неодноразово і надавали нашим читачам безліч цікавих ідей, за що і...

Як використовувати габіони на дачі

21.08.2014

Як використовувати габіони на дачі

Використання габіонів стає все більш популярним в різних сферах. І тому ми вирішили сьогодні більш детально ознайомити вас з подібними конструкц...

Вибираємо водостічну систему для дачного будинку

20.08.2014

Вибираємо водостічну систему для дачного будинку

Облаштування дачного будинку включає в себе безліч робіт по підвищенню зовнішньої естетики будівлі, а також обладнання його необхідними системами. Однією...

Азаріна: сорти рослин і вирощування

20.08.2014

Азаріна: сорти рослин і вирощування

Про Азарине чи інакше Маурандии (ASARINA - MAURANDIA), рослині з сімейства Норчиковых, серед садівників відомо мало, а деякі про неї й не чули ...

Бріонія: вирощування і догляд

20.08.2014

Бріонія: вирощування і догляд

Бріонія (BRYONIA) відома також під назвою Переступень. Належить вона до сімейства Гарбузових. Це трав'яниста багаторічна рослина з дуже товстим...

Гіностемма: посадка й догляд, застосування

19.08.2014

Гіностемма: посадка й догляд, застосування

Гіностемма (Gynostemma) - багаторічна ліана, що відноситься до сімейства Гарбузових. Налічується понад 30 видів, найвідомішим з яких є...