Eremurus - квітка надзвичайної краси, здатний прикрасити будь-яку ділянку

eremurus - прекрасний квітка вашого садуeremurus - прекрасний квітка вашого садуБудь-яка людина, який займається наданням серйозно, бажає вирощувати на її території не тільки овочі і фрукти, але і прекрасного виду, свіжі і ароматні квіти. Спеціально для таких людей, що люблять оригінальні і красиві рослини, ми пропонуємо статтю про вирощуванні эремуруса - прекрасної квітки, якої достатньо просто доповнить дачний пейзаж своєю присутністю.

Де посадити eremurus

Найбільше eremurus віддає перевагу відкритій місцевості. Тільки деякі види можуть винести затінення, інші ж воліють відкриті галявини, добре прогріті сонячними променями. Високої потреби у волозі немає, тому постарайтеся вибрати місце для посадки эремуруса на більш сухий грунті, з невисоким рівнем грунтових вод. Ми неодноразово чули про те, що для рослин необхідні підпори і місця без вітру, інакше вони можуть легко зламатися. Але ці слова на практиці не знаходять ніяких підтверджень і квітконіс, який є досить сильним, дуже просто витримує будь вітер. Так що, висаджувати eremurus на відкритій місцевості або поруч з будівлями, які можуть врятувати від вітру - особиста справа кожного.

Грунт для посадки эремуруса

В природних місцях проживання эремуруса грунти досить різноманітні. Уявіть собі тільки важкі глинисті ґрунти казахстанської пустелі, які інколи перетворюються практично в камінь, піски і бархани Туркменії та інші грунти, на яких ця рослина вільно росте в Азії. Але особливо добре себе почуває eremurus на кам'янисто-щебенистих ділянках. Саме тут ніколи не застоюється вода. Завдяки добре розвиненій кореневій системі, eremurus може довгі роки акумулювати поживні речовини, саме це і дозволяє йому вільно жити і досить швидко розвивати надземну частину рослини навіть в умовах пустелі. Але це зовсім не означає, що eremurus не буде рости на хорошій, родючому грунті. В таких умовах він зможе розвиватися і рости набагато швидше.

Ритми розвитку

Кліматичні умови батьківщини эремуруса характерні частими і різкими перепадами температури і кількості опадів протягом року, жарким і сухим літом, а також вологою і прохолодною зимою. Такі умови визначають ритми розвитку рослини, потреба эремуруса в теплі, харчування та воді. У весняний період, коли грунт прогрівається, рослина швидко йде в зростання. В даний період eremurus любить побільше вологості, ніж зазвичай. Плоди дозрівають в жарку частину літа. Після цього, рослина входить в режим літнього спокою і надземна частина эремуруса відмирає. При випаданні опадів восени і в той момент, коли температура стабільно знижується, рослина може раптово прокинутись для формування мережі тонких коренів і зимующей нирки. Деякі види эремуруса формують нирку ще навесні. Eremurus стійко переносить зимовий спокій, навіть у сильні морози, щоб навесні знову порадувати око свого господаря.

Посадка

eremurus - вирощування та доглядeremurus - вирощування та доглядНайчастіше, eremurus для посадки набувають у вигляді трохи підсушеного корнедонца. Під час покупки обов'язково слід перевірити наявність нирки, бувають випадки, коли на верхній поверхні дінця їх кілька. Лусочки, які складають нирку, повинні мати свіжий вигляд і бути щільно укладеними. Простежте і за тим, щоб коріння эремуруса були не обламаними. Донці з поламаними поганими корінням, може загинути.

Для рослин слід приготувати високі і добре дренованим гряди. Правильніше за все буде насипати в основу гряди гальку або дрібний гравій, в якості дренажу. За ним буде добре збігати надлишок води. Глибина шару грунт повинна становити близько 40 см, грунт нейтральна або слаболужна. Ідеально, якщо суміш готується самостійно - свіжа дернова земля з додаванням 1/3 парникової землі з компостом або перегноєм. У цю суміш також слід додати дрібну гальку або великий пісок. Але, в той же час, величезна кількість сортів эремуруса спокійно ростуть і на глинистих грунтах, які варто тільки трохи розпушити добавкою щебеню, компосту і піску.

Найкращим часом для посадки эремуруса є вересень. Спеціально під корнедонце викопують лунку глибиною до 20 см, де його і розташовують, акуратно розправивши всі корені. Лунка повинна бути досить просторою, щоб коріння рівномірно розподілилися по сторонам. Не забувайте, що корінці подсушенном вигляді досить крихкі і поводитися з ними треба дуже акуратно. Eremurus висаджується на відстані 30-40 см в одному ряду і на відстані 60-70 см між рядами.

Догляд за эремурусом

eremurus могутній і інші сорти квіткиeremurus могутній і інші сорти квіткиБлижче до зими в грунт необхідно внести 30-40 г суперфосфату на кожен квадратний метр насаджень. Навесні, коли рослина прокидається і його зростання найбільш активний, эремурусу потрібне комплексне добриво, близько 50-60 г на 1м2 і досить добре перепрілий гній, близько 7-8 кг/1м2. Гній можна замінити якісним компостом. Але не перестарайтеся з добривами, надмірна кількість гною і азотних добрив може знизити стійкість рослин до деяких захворювань, а часом навіть знизити і зимостійкість.

Як правило, дані рослини нормально переносять зиму в нашому регіоні, але можна перестрахуватися і прикрити эремурусы невеликим шаром торфу або компосту, приблизно в 10 див.

Навесні існують інші небезпеки, від яких рослина доведеться рятувати. У перші теплі дні eremurus швидко йде до зростання, але травнева нестабільна погода з нічними заморозками можуть погубити рослина, зіпсувати суцвіття і листя. Щоб дана ситуація обійшла вашу клумбу стороною, слід ще восени прикрити рослини стружкою, соломою або ялиновим гіллям. Знову повертаємося до теплого часу року - це період зростання і початку цвітіння эремуруса. Тепер полив стає обов'язковим, але послідовним, без зайвого перезволоження грунту. Після того, як eremurus відцвіте, полив можна повністю припинити, рослині буде достатньо вологи з дощів.

Середина і кінець літа для эремуруса - період спокою. Верхня частина майже повністю відмирає, дозрівають насіння. Цей період характерний підвищеною чутливістю эремуруса до вологи, якою має бути поменше. Для деяких власників прекрасних рослин - це найпохмуріший період, коли вони можуть втратити весь квітник. Щоб цього раптом не відбулося, спочатку висаджуйте eremurus правильно, витримуючи вимоги по висоті насаджень і по якості дренажу.

Існує безліч способів збереження эремуруса від вологи та від зимових холодів, але найбільш дієвими з них є правильна посадка, своєчасне утеплення, підгодівля і спорудження невеликих навісів над рослинами, які рятують від надмірної кількості вологи. Але не забувайте, що при довжині коренів більше одного метра, eremurus може дістати і не дренованого ділянки, який може повністю забезпечити рослину такий не потрібної вологою.

Розмноження

eremurus согдійська чудово виглядає на ділянціeremurus согдійська чудово виглядає на ділянціПісля зимівлі, теплий весняний період, ви можете помітити поряд з основною розеткою квітки додаткові. Це означає, що корнедонце эремуруса успішно поділилося і утворилися дочірні нирки. Після просушування, перед самою посадкою нового рослини, дану групу можна роз'єднати, але якщо це не відбувається легко, то слід залишити рослину в спокої до наступного року, інакше ви просто погубите кореневу систему. У погожих умовах зростання eremurus можна відокремлювати кожен рік. Далі просто висаджуєте корнедонце в грунт способом, який ми описали трохи вище.

Можна вирощувати eremurus і насінням. Сівбу слід проводити в початку-середині осені. Треба це робити в ящики, глибина яких складає не менше 12 див. Насіння зашпаровують на невелику глибину, всього близько півтора сантиметрів. Проростають далеко не все насіння, багато з них здадуться лише через 1-2 роки. Невеликі проростки эремуруса потребують поливі, на відміну від дорослих рослин, тим більше, якщо вирощуються в ящиках. Після того, як пророслі сіянці скинуть листя і почнуть підсихати, їх слід прибрати з денного світла, сховавши від вітру і дощу. Виставити на відкритий простір їх можна тільки до середини осені, щоб сіянці підсохли в природних кліматичних умовах. На зиму, від заморозків їх необхідно прикрити шаром компосту, листя і ялиновим гіллям, товщиною до 20 см. На наступний рік, а може і аж на третій, корнедонца, які підросли, можна висаджувати у відкритий грунт і доглядати за ними таким же способом, як і за дорослими рослинами. Цвітіння подібним способом висадженого эремуруса може початися лише на 4-7-й рік, все залежить від догляду і методів вирощування.

Хвороби і шкідники

Eremurus може бути пошкоджений кротами і мишами, які псують коріння рослини під час прокладання своїх підземних шляхів. Також, деякі гризуни можуть спробувати поласувати корінням эремуруса. В наслідок таких дій, eremurus може захворіти від загнивання коренів. Врятувати їх можна тільки викопавши та обрізавши загнили ділянки. Зрізи слід обробити золою.

Красиве рослина може постраждати і від деяких захворювань і вірусів. Відбувається це із-за недостатньої підживлення эремуруса поживними речовинами і неправильних методів вирощування. Щоб уникнути захворювань, потрібно дотримувати режим вологості, вчасно видаляти початку поразок рослини, щоб захворювання не поширювалися, і постійно стежити за якістю надземної частини эремуруса, обробляючи його необхідними препаратами.

Види эремуруса

У світі існує безліч видів прекрасного рослини, які ми хочемо перерахувати спеціально для людей, охочих вирощувати на своїй ділянці eremurus. Отже, це:

  • eremurus на дачіeremurus на дачіEremurus Эчисона, Eremurus Альберта;
  • Eremurus Алтайський і обманює;
  • Eremurus неравнокрылый і азербайджанський;
  • короткотычинковый eremurus і бухарський;
  • Eremurus Білий і Eremurus Капю;
  • Eremurus чубатий і прекрасний гребінчастий;
  • Eremurus Эльвеса, Иларин, гімалайський;
  • гиссарский, индерский і Eremurus Юнге;
  • Eremurus Кауфманна і копетдагский;
  • Eremurus Коржинського і мохнатоприцветниковый;
  • млечноцветный, дивовижний, жовтий;
  • нуратавский, дрібноквітковий і Eremurus Ольги;
  • Eremurus Регеля, пухнастий і гребенеподібний;
  • потужний, рожевий, согдійська і ще безліч видів прекрасного рослини, яке здатне радувати в будь-який день свого дивовижного цвітіння. Головне, це не забувати про правильні способи догляду за рослиною і воно зможе прожити на вашій ділянці багато років.
Prev Next
Утеплення підлоги в гаражі на дачі

10.09.2014

Утеплення підлоги в гаражі на дачі

Утеплення підлоги в гаражі багато вважають необязательном процесом, але ж саме через пів всередину гаража надходить величезна кількість холоду взимку і про...

Підготовка до зими на дачі: корисні поради

08.09.2014

Підготовка до зими на дачі: корисні поради

Про зиму говорити ніколи не пізно, адже даний період переноситься дачею досить складно. Тому, з наближенням холодної пори року, ми починаємо...

Як облаштувати робоче місце в гаражі

06.09.2014

Як облаштувати робоче місце в гаражі

У кожного дачника достатньо турбот, і в осінній час їх не менше. Але тут виникає додаткова складність - холодна і сира погода. ...

Як використовувати сипучі матеріали на дачі

03.09.2014

Як використовувати сипучі матеріали на дачі

Дачні роботи змушують нас замислюватися про відповідних будівельних матеріалах, і краще це зробити заздалегідь, ніж під час строкової будівництва або оформлений...

Виставка "Зелений тиждень", осінь 2014, Волгоград

02.09.2014

Виставка "Зелений тиждень", осінь 2014, Волгоград

Волгоградський Виставковий Центр «Регіон» запрошує Вас прийняти участь у XVIII спеціалізованій виставці ландшафтного дизайну, садово-п...

Правильні умови зберігання овочів і фруктів

30.08.2014

Правильні умови зберігання овочів та фруктів

Умови зберігання овочів і фруктів в дачних сховищах дуже суворі, і тому дотримувати їх потрібно по максимуму. Відноситься це до самих приміщень, ...

Прогулянки по саду наших читачів: сад Любові Теплової

29.08.2014

Прогулянки по саду наших читачів: сад Любові Теплової

Як і обіцяли, DachaDecor.com.ua представляє Вашій увазі сад одного з наших постійних відвідувачок сайту, яка любить красу і природу, стежить ...

Відсипання ділянки перед озелененням

28.08.2014

Відсипка ділянки перед озелененням

Питання: "Підкажіть, будь ласка, що зробити з ділянкою перед початком озеленення. Зараз була зроблена вирубка лісу, торфовище, місцевість &n...

Де зберігати овочі і фрукти на дачі

26.08.2014

Де зберігати овочі і фрукти на дачі

З самого початку літа ми збираємо урожай з саду та городу на власній дачі. Багато плоди вживаються відразу, в сирому вигляді, деякі консервуються...

Професійні садівники і красноярські дачники, охочі «похвалитися» урожаєм, зберуться на ярма...

25.08.2014

Професійні садівники і красноярські дачники, охочі «похвалитися» урожаєм, зберуться на ярмарку «Осінь на дачі»

З 18 по 21 вересня в Красноярську в МВДЦ «Сибір» пройде виставка-ярмарок «Осінь на дачі». Проект, присвячений закриттю дачно...

Що можна зробити зі старих речей на дачі

23.08.2014

Що можна зробити зі старих речей на дачі

Що можна зробити зі старих речей на дачі? На цю тему ми спілкувалися неодноразово і надавали нашим читачам безліч цікавих ідей, за що і...

Як використовувати габіони на дачі

21.08.2014

Як використовувати габіони на дачі

Використання габіонів стає все більш популярним в різних сферах. І тому ми вирішили сьогодні більш детально ознайомити вас з подібними конструкц...

Вибираємо водостічну систему для дачного будинку

20.08.2014

Вибираємо водостічну систему для дачного будинку

Облаштування дачного будинку включає в себе безліч робіт по підвищенню зовнішньої естетики будівлі, а також обладнання його необхідними системами. Однією...

Азаріна: сорти рослин і вирощування

20.08.2014

Азаріна: сорти рослин і вирощування

Про Азарине чи інакше Маурандии (ASARINA - MAURANDIA), рослині з сімейства Норчиковых, серед садівників відомо мало, а деякі про неї й не чули ...

Бріонія: вирощування і догляд

20.08.2014

Бріонія: вирощування і догляд

Бріонія (BRYONIA) відома також під назвою Переступень. Належить вона до сімейства Гарбузових. Це трав'яниста багаторічна рослина з дуже товстим...

Гіностемма: посадка й догляд, застосування

19.08.2014

Гіностемма: посадка й догляд, застосування

Гіностемма (Gynostemma) - багаторічна ліана, що відноситься до сімейства Гарбузових. Налічується понад 30 видів, найвідомішим з яких є...