квіти. Спеціально для таких людей, що люблять оригінальні і красиві рослини, ми пропонуємо статтю про вирощуванні эремуруса - прекрасної квітки, якої достатньо просто доповнить дачний пейзаж своєю присутністю.
Будь-яка людина, який займається наданням серйозно, бажає вирощувати на її території не тільки овочі і фрукти, але і прекрасного виду, свіжі і ароматніНайбільше eremurus віддає перевагу відкритій місцевості. Тільки деякі види можуть винести затінення, інші ж воліють відкриті галявини, добре прогріті сонячними променями. Високої потреби у волозі немає, тому постарайтеся вибрати місце для посадки эремуруса на більш сухий грунті, з невисоким рівнем грунтових вод. Ми неодноразово чули про те, що для рослин необхідні підпори і місця без вітру, інакше вони можуть легко зламатися. Але ці слова на практиці не знаходять ніяких підтверджень і квітконіс, який є досить сильним, дуже просто витримує будь вітер. Так що, висаджувати eremurus на відкритій місцевості або поруч з будівлями, які можуть врятувати від вітру - особиста справа кожного.
В природних місцях проживання эремуруса грунти досить різноманітні. Уявіть собі тільки важкі глинисті ґрунти казахстанської пустелі, які інколи перетворюються практично в камінь, піски і бархани Туркменії та інші грунти, на яких ця рослина вільно росте в Азії. Але особливо добре себе почуває eremurus на кам'янисто-щебенистих ділянках. Саме тут ніколи не застоюється вода. Завдяки добре розвиненій кореневій системі, eremurus може довгі роки акумулювати поживні речовини, саме це і дозволяє йому вільно жити і досить швидко розвивати надземну частину рослини навіть в умовах пустелі. Але це зовсім не означає, що eremurus не буде рости на хорошій, родючому грунті. В таких умовах він зможе розвиватися і рости набагато швидше.
Кліматичні умови батьківщини эремуруса характерні частими і різкими перепадами температури і кількості опадів протягом року, жарким і сухим літом, а також вологою і прохолодною зимою. Такі умови визначають ритми розвитку рослини, потреба эремуруса в теплі, харчування та воді. У весняний період, коли грунт прогрівається, рослина швидко йде в зростання. В даний період eremurus любить побільше вологості, ніж зазвичай. Плоди дозрівають в жарку частину літа. Після цього, рослина входить в режим літнього спокою і надземна частина эремуруса відмирає. При випаданні опадів восени і в той момент, коли температура стабільно знижується, рослина може раптово прокинутись для формування мережі тонких коренів і зимующей нирки. Деякі види эремуруса формують нирку ще навесні. Eremurus стійко переносить зимовий спокій, навіть у сильні морози, щоб навесні знову порадувати око свого господаря.
Найчастіше, eremurus для посадки набувають у вигляді трохи підсушеного корнедонца. Під час покупки обов'язково слід перевірити наявність нирки, бувають випадки, коли на верхній поверхні дінця їх кілька. Лусочки, які складають нирку, повинні мати свіжий вигляд і бути щільно укладеними. Простежте і за тим, щоб коріння эремуруса були не обламаними. Донці з поламаними поганими корінням, може загинути.
Для рослин слід приготувати високі і добре дренованим гряди. Правильніше за все буде насипати в основу гряди гальку або дрібний гравій, в якості дренажу. За ним буде добре збігати надлишок води. Глибина шару грунт повинна становити близько 40 см, грунт нейтральна або слаболужна. Ідеально, якщо суміш готується самостійно - свіжа дернова земля з додаванням 1/3 парникової землі з компостом або перегноєм. У цю суміш також слід додати дрібну гальку або великий пісок. Але, в той же час, величезна кількість сортів эремуруса спокійно ростуть і на глинистих грунтах, які варто тільки трохи розпушити добавкою щебеню, компосту і піску.
Найкращим часом для посадки эремуруса є вересень. Спеціально під корнедонце викопують лунку глибиною до 20 см, де його і розташовують, акуратно розправивши всі корені. Лунка повинна бути досить просторою, щоб коріння рівномірно розподілилися по сторонам. Не забувайте, що корінці подсушенном вигляді досить крихкі і поводитися з ними треба дуже акуратно. Eremurus висаджується на відстані 30-40 см в одному ряду і на відстані 60-70 см між рядами.
Ближче до зими в грунт необхідно внести 30-40 г суперфосфату на кожен квадратний метр насаджень. Навесні, коли рослина прокидається і його зростання найбільш активний, эремурусу потрібне комплексне добриво, близько 50-60 г на 1м2 і досить добре перепрілий гній, близько 7-8 кг/1м2. Гній можна замінити якісним компостом. Але не перестарайтеся з добривами, надмірна кількість гною і азотних добрив може знизити стійкість рослин до деяких захворювань, а часом навіть знизити і зимостійкість.
Як правило, дані рослини нормально переносять зиму в нашому регіоні, але можна перестрахуватися і прикрити эремурусы невеликим шаром торфу або компосту, приблизно в 10 див.
Навесні існують інші небезпеки, від яких рослина доведеться рятувати. У перші теплі дні eremurus швидко йде до зростання, але травнева нестабільна погода з нічними заморозками можуть погубити рослина, зіпсувати суцвіття і листя. Щоб дана ситуація обійшла вашу клумбу стороною, слід ще восени прикрити рослини стружкою, соломою або ялиновим гіллям. Знову повертаємося до теплого часу року - це період зростання і початку цвітіння эремуруса. Тепер полив стає обов'язковим, але послідовним, без зайвого перезволоження грунту. Після того, як eremurus відцвіте, полив можна повністю припинити, рослині буде достатньо вологи з дощів.
Середина і кінець літа для эремуруса - період спокою. Верхня частина майже повністю відмирає, дозрівають насіння. Цей період характерний підвищеною чутливістю эремуруса до вологи, якою має бути поменше. Для деяких власників прекрасних рослин - це найпохмуріший період, коли вони можуть втратити весь квітник. Щоб цього раптом не відбулося, спочатку висаджуйте eremurus правильно, витримуючи вимоги по висоті насаджень і по якості дренажу.
Існує безліч способів збереження эремуруса від вологи та від зимових холодів, але найбільш дієвими з них є правильна посадка, своєчасне утеплення, підгодівля і спорудження невеликих навісів над рослинами, які рятують від надмірної кількості вологи. Але не забувайте, що при довжині коренів більше одного метра, eremurus може дістати і не дренованого ділянки, який може повністю забезпечити рослину такий не потрібної вологою.
Після зимівлі, теплий весняний період, ви можете помітити поряд з основною розеткою квітки додаткові. Це означає, що корнедонце эремуруса успішно поділилося і утворилися дочірні нирки. Після просушування, перед самою посадкою нового рослини, дану групу можна роз'єднати, але якщо це не відбувається легко, то слід залишити рослину в спокої до наступного року, інакше ви просто погубите кореневу систему. У погожих умовах зростання eremurus можна відокремлювати кожен рік. Далі просто висаджуєте корнедонце в грунт способом, який ми описали трохи вище.
Можна вирощувати eremurus і насінням. Сівбу слід проводити в початку-середині осені. Треба це робити в ящики, глибина яких складає не менше 12 див. Насіння зашпаровують на невелику глибину, всього близько півтора сантиметрів. Проростають далеко не все насіння, багато з них здадуться лише через 1-2 роки. Невеликі проростки эремуруса потребують поливі, на відміну від дорослих рослин, тим більше, якщо вирощуються в ящиках. Після того, як пророслі сіянці скинуть листя і почнуть підсихати, їх слід прибрати з денного світла, сховавши від вітру і дощу. Виставити на відкритий простір їх можна тільки до середини осені, щоб сіянці підсохли в природних кліматичних умовах. На зиму, від заморозків їх необхідно прикрити шаром компосту, листя і ялиновим гіллям, товщиною до 20 см. На наступний рік, а може і аж на третій, корнедонца, які підросли, можна висаджувати у відкритий грунт і доглядати за ними таким же способом, як і за дорослими рослинами. Цвітіння подібним способом висадженого эремуруса може початися лише на 4-7-й рік, все залежить від догляду і методів вирощування.
Eremurus може бути пошкоджений кротами і мишами, які псують коріння рослини під час прокладання своїх підземних шляхів. Також, деякі гризуни можуть спробувати поласувати корінням эремуруса. В наслідок таких дій, eremurus може захворіти від загнивання коренів. Врятувати їх можна тільки викопавши та обрізавши загнили ділянки. Зрізи слід обробити золою.
Красиве рослина може постраждати і від деяких захворювань і вірусів. Відбувається це із-за недостатньої підживлення эремуруса поживними речовинами і неправильних методів вирощування. Щоб уникнути захворювань, потрібно дотримувати режим вологості, вчасно видаляти початку поразок рослини, щоб захворювання не поширювалися, і постійно стежити за якістю надземної частини эремуруса, обробляючи його необхідними препаратами.
У світі існує безліч видів прекрасного рослини, які ми хочемо перерахувати спеціально для людей, охочих вирощувати на своїй ділянці eremurus. Отже, це:
Меблі з ротанга - це різновид плетених меблів, як матеріалу для якої використовуються рослини, хоча іноді плетені меблі робить тр...
Бузина - це чудове рослина, яке все частіше зустрічається на ділянках вітчизняних садівників. Вона радує своїми не тільки істинно декор...
Зовнішній вигляд дачної ділянки або дворика створює гарний доглянутий зелений газон, турбота про який вимагає багато часу, сил і умінь. Електричні ...
Питання: "Здрастуйте! Питання моє полягає в тому, чи можна було садити каштан (плід) в старий пень від тополі. Саджанцю вже три роки. Нирка кожну весну ...
Важко назвати повноцінною дачею ту територію, де не вирощують абрикоси. Тому, терміново розглядаємо кращі сорти абрикосів і висаджуємо класиків...
Соковита, солодка, запашна диня тане в роті і приносить насолоду! Різні за формою і смаковими якостями дині мають багато сортів. От тільки всі вони лю...
Охорона дачі - дуже серйозне питання, але, на жаль, багато з нас ним нехтують. Ми пропонуємо вчасно задуматися про охорону дачної території, в...
Спил дерев в саду призводить до появи грубих і не дуже симпатичних пнів. Вирішити питання можна двома способами - вивчити корчевку пнів і прис...
Отримання свердловини на ділянці ще не означає, що ви зможете користуватися водою з неї. Новий джерело потрібно буде «прокачати». Процедура ця розуміють...
Питання від Наталії. Доброго дня! Відповідайте, будь ласка, мені на питання? Як правильно доглядати за огірками і за ін. урожаєм щоб зібрати великий ...
Кашпо дозволяє не тільки оптимізувати і розвантажити вільний простір з допомогою підвішування кольорів, але і значно різноманітити інтер'єр. Про...
Огорожа дачі - важливий момент у забезпеченні безпеки і оформленні дачної території, а тому, розглядаючи паркан-огорожа для дачі, ми і будемо ...
Напевно, практично кожен власник або житель заміського будинку мріє про те, щоб його будинок привертав до себе уваги і відрізнявся, насамперед, св...
Оздоблювальні та ремонтні роботи на дачі, пристрій садових доріжок і ландшафтне оформлення вимагають певних витрат на такі матеріали, як камінь...
Аристолохія (ARISTOLOCHIA) відноситься до сімейства Кирказоновые, тому її інакше ще називають Хвилівника. В роді близько 180 видів, які ростуть в помірну ва...
Наукова назва цієї рослини PARTHENOCISSUS сталося з грецької, де «partenos» означає незайманий, «kisses» - плющ. ...
Мене дуже цікавить, чому у розсади моїх перчиком починають скручуватися листя. З чим це пов'язано і як все виправити? ...
Улаштування альпійської гірки своїми руками необхідно починати ранньої осені. Першим етапом буде точна розмітка території ділянки. Альпійська гірка ...
Кожний щасливий власник дачного наділу вирощує на його території безліч цікавих і корисних рослин. Малина, агрус, смородина, травяни...
Realtime Landscaping Architect втілить усі ваші мрії щодо ландшафтного дизайну ділянки в реальність! У програмі використовуються нові 3D техн...
Глід - це садове дерево заввишки 4-7 метрів (хоча іноді можна зустріти і глід заввишки до 2 метрів). Ця рослина має на своїх гілках ...
Прибережні рослини постійно спрямовані на темну гладь води - це пов'язано, в першу чергу, з тим, що ростуть вони на самому краю берега, часом...
Сайт DachaDecor.com.ua представляє безліч корисних матеріалів про встановлення огорож на дачі. Але сьогодні в нас з'явилася ідея дати вам список рад, а...
Вийшла нова версія однієї з найпопулярніших в Росії програми для тривимірного дизайну будинків, квартир і ландшафтів. Кількість користувачів попередніх ...
Наступаюче літо для дачників, які ведуть присадибне господарство, означає безліч різноманітних робіт і заходів по догляду за рослинами в ого...
Пластикові пляшки вважаються сміттям, але тільки не у дачників, які вміють знайти практичне застосування всьому. І, якщо раніше ми використовували пляшки...
Вхідну зону можна розглядати як сполучну ланку між будинком і зовнішнім світом, разом з тим вона створює перше враження про будинок і його мешканців. Єв...
Приступаючи до проетированию штучного водоймища, необхідно враховувати і планувати наступні параметри і аспекти: місце розташування майбутнього водоймища...
Вибираючи накриття для теплиці, ми звертаємо увагу на вартість матеріалу, його якість, надійність і практичність. Звичайно, існує безліч доро...
Монарда - рослина не тільки досить симпатичне, але і корисне. Відвар з монарди можна вживати як чай або ліки при болях у шлунку і при п...
Своєчасне утеплення дачного будинку допоможе зберегти тепло всередині, але якщо зробити все правильно, енергозбереження можна підняти на цілий рівень. ...
Хочете здивувати сусідів по дачі? Мрієте поринути в атмосферу середньовіччя? Тоді створіть на своїй ділянці середньовічний замок. Можна, звичайно, пр...
Сьогодні ми розповімо про всі деталі будівництва альпінарію на ділянці своїми руками. Однією з найпоширеніших помилок новачків тут є...
ArchiCad є професійним софтом, робота з яким під силу і новачкові. Хочете самостійно планувати і оформляти ландшафт дачної теренів...
Ботанічна назва вереса - ялівець звичайний. Являє собою однодомні або дводомна, вічнозелене хвойне рослина, яке від...
Якість води в наших водопроводах залишає бажати кращого. До її складу входить безліч непотрібних мікроелементів і мікроорганізмів, накипу, частинок ...
10.09.2014
Утеплення підлоги в гаражі багато вважають необязательном процесом, але ж саме через пів всередину гаража надходить величезна кількість холоду взимку і про...
08.09.2014
Про зиму говорити ніколи не пізно, адже даний період переноситься дачею досить складно. Тому, з наближенням холодної пори року, ми починаємо...
06.09.2014
У кожного дачника достатньо турбот, і в осінній час їх не менше. Але тут виникає додаткова складність - холодна і сира погода. ...
03.09.2014
Дачні роботи змушують нас замислюватися про відповідних будівельних матеріалах, і краще це зробити заздалегідь, ніж під час строкової будівництва або оформлений...
02.09.2014
Волгоградський Виставковий Центр «Регіон» запрошує Вас прийняти участь у XVIII спеціалізованій виставці ландшафтного дизайну, садово-п...
30.08.2014
Умови зберігання овочів і фруктів в дачних сховищах дуже суворі, і тому дотримувати їх потрібно по максимуму. Відноситься це до самих приміщень, ...
29.08.2014
Як і обіцяли, DachaDecor.com.ua представляє Вашій увазі сад одного з наших постійних відвідувачок сайту, яка любить красу і природу, стежить ...
28.08.2014
Питання: "Підкажіть, будь ласка, що зробити з ділянкою перед початком озеленення. Зараз була зроблена вирубка лісу, торфовище, місцевість &n...
26.08.2014
З самого початку літа ми збираємо урожай з саду та городу на власній дачі. Багато плоди вживаються відразу, в сирому вигляді, деякі консервуються...
25.08.2014
З 18 по 21 вересня в Красноярську в МВДЦ «Сибір» пройде виставка-ярмарок «Осінь на дачі». Проект, присвячений закриттю дачно...
23.08.2014
Що можна зробити зі старих речей на дачі? На цю тему ми спілкувалися неодноразово і надавали нашим читачам безліч цікавих ідей, за що і...
21.08.2014
Використання габіонів стає все більш популярним в різних сферах. І тому ми вирішили сьогодні більш детально ознайомити вас з подібними конструкц...
20.08.2014
Облаштування дачного будинку включає в себе безліч робіт по підвищенню зовнішньої естетики будівлі, а також обладнання його необхідними системами. Однією...
20.08.2014
Про Азарине чи інакше Маурандии (ASARINA - MAURANDIA), рослині з сімейства Норчиковых, серед садівників відомо мало, а деякі про неї й не чули ...
20.08.2014
Бріонія (BRYONIA) відома також під назвою Переступень. Належить вона до сімейства Гарбузових. Це трав'яниста багаторічна рослина з дуже товстим...
19.08.2014
Гіностемма (Gynostemma) - багаторічна ліана, що відноситься до сімейства Гарбузових. Налічується понад 30 видів, найвідомішим з яких є...