Будуємо замок своїми руками: етапи, фотографії, матеріали

Замок на дачі своїми рукамиЗамок на дачі своїми рукамиХочете здивувати сусідів по дачі? Мрієте поринути в атмосферу середньовіччя? Тоді створіть на своїй ділянці середньовічний замок. Можна, звичайно, придбати збірний варіант замку в магазині дитячих іграшок, але при вартості від декількох тисяч рублів він буде виглядати, як велика пластмасова іграшка. Замок же, створений своїми руками, буде виглядати, як справжній, а його розміри і зовнішній вигляд обмежуються лише вашою фантазією.

Рис.001 Вид на замок вночіРис.001 Вид на замок вночі

Матеріали

Для замка, що складається з трьох стін з вежами, вам будуть потрібні наступні матеріали:

  • Пінопласт - 5 аркушів розміром 100 х 60 см х 3 см
  • Утеплювач для труб «пенолин», діаметр 110 мм - 4 шт х 1 м
  • Декоративна штукатурка на основі кольорової крихти - 1-2 великі банки
  • Дрібна кам'яна або мармурова крихта - 1 кг
  • Фарба акрилова в тон штукатурки - 1 балончик або банку
  • Фарба акрилова темна (чорна або коричнева) - 1 балончик або банку
  • Кашпо для квітів пластикові (для дахів) - 2 шт.
  • Клей для пінопласту (наприклад, «Момент Монтаж») - 2 великих тюбика
  • Довгі шурупи ( флагштоків) - 2 шт
  • Піна монтажна + пістолет - 2 балончика

Інструменти

  • Ніж тонкий - 1 шт, викрутка - 1 шт.
  • Метрова лінійка, коротка лінійка, фломастер або маркер.
  • Пензлики малярські вузькі - 4-5 шт.
  • Шпатель - 1 шт.
  • Пензлики для малювання великі для фарбування зубців - 2 шт.
  • Ізолента - 1 шт.
  • Маса для моделювання ( чорна або коричнева) - 1 упаковка

1 етап. Малюємо схему майбутнього замку

Для початку потрібно визначити складові частини майбутнього замку - кількість стін і веж. Пропоную схеми трьох типів стін, які можна комбінувати в будь-якій кількості. Я вирішила для початку зупинитися на трьох стінах і шести вежах - трьох круглих і трьох квадратних. Починати роботу можна з будь-якої стіни.

Рис.002 Схема замкуРис.002 Схема замку

2 етап. Робимо стіни

СТІНА-1. Для її виготовлення знадобиться два листа пінопласту (краще білого кольору) та два пластикових горщика для квітів.

Рис. 003 Схема СТІНИ-1Рис. 003 Схема СТІНИ-1

Ось так вона виглядає в готовому вигляді:

Рис.004 СТІНА-1 готоваРис.004 СТІНА-1 готова

Малюємо схему стін

На одному аркуші пінопласту малюємо фломастером схему стіни. Це буде несуча стіна. Висота веж дорівнює висоті листа. Ширина кожної вежі дорівнює ширині кашпо (даху) мінус 1 див. Відстань між зубцями має бути мінімум удвічі менше, ніж ширина зубця. Висота стін і середньої частини дорівнює приблизно двом третинам висоти веж. По краях стіни необхідно залишити по 5 см стіни, вільної від зубців. Цю частину стіни ви заховаєте під вежу. Акуратно вирізаємо всі ножем. У середній частині вирізаємо ворота. Віконця на вежах не вирізаємо.

Малюємо заготовки веж

На другому аркуші пінопласту малюємо заготовки для веж - 6 штук, 3 для кожної башти. Розмір заготовок дорівнює розміру веж. На чотирьох заготовках вирізаємо віконця. Вирізані шматочки не викидаємо, вони потім стануть нам у пригоді при фарбуванні. Приклеюємо заготовки веж один на одного на несучу стіну на місце, розмічене під вежі, - дві заготовки клеїмо на лицьову сторону стіни (заготовку з віконцями клеїмо зверху), другу заготовку з віконцями клеїмо на торцеву сторону несучої стіни. В якості клею можна використовувати клей «Момент Монтаж». Якщо ви маєте намір використовувати інший клей, обов'язково спочатку перевірте на обрізках пінопласту - не роз'їдає чи клей пінопласт. Теж саме стосується фарб. В результаті отримуємо стіну з двома вежами, кожна з якої має товщину 4 листа пінопласту. На лицьовій і тильній стінах башт розташовані глухі віконця. Віконця потрібно пофарбувати зсередини темною фарбою. Також треба фарбувати внутрішню частину арки воріт і самі ворота. Якщо бічні стіни веж вийшли з виступами через розбіжності в розмірах приклеєних один на одного заготовок, необхідно підрізати вежі по боках, вирівнюючи бічні стіни.

Приміряємо «дах» на вежі. Кашпо має вільно одягатися на вежу і заходити на неї на 1-2 див. Врахуйте, що після фарбування розміри вежі збільшаться на 5-10 мм. Тому, якщо «дах» насилу надівається на вежу, то вежу також необхідно підрізати.

Після того, як темна фарба висохне, на воротах можна зробити «ґрати». Для цього за допомогою лінійки викруткою або ножицями робимо на пофарбованих воротах глибокі борозни у вигляді сітки так, щоб через них просвічував нефарбований світлий пінопласт.

Фарбування стін замку

Переходимо до фарбування стін. Починаємо з зубців. Фарбування зубців штукатуркою є самою трудомісткою операцією, тому зубці потрібно спочатку пофарбувати фарбою в тон штукатурки, а саму штукатурку можна класти тільки на лицьову та тильну сторони зубців. Можна взагалі зубці штукаторкой не покривати, а пофарбувати фарбою з балончика в контрастний темний колір, як ми це зробили на третій стіні.

Отже, спочатку фарбуємо зубці фарбою в тон штукатурки. Використовуємо фарбу з балончика, щоб фарбувати кожен зубець зі всіх сторін. Даємо висохнути. Потім покриваємо лицьову поверхню СТІНИ-1 декоративною штукатуркою. Прорізи вікон на цей час краще закласти шматочками пінопласту, щоб штукатурка не потрапляла всередину вікон. Пензлик повинна бути досить жорстка і чиста. Після фарбування пензлик по можливості потрібно відмити від штукатурки і покласти у воду. Одну пензлик більше двох разів краще не використовувати через налиплої штукатурки. Бічні стіни веж поки не фарбуємо. Їх ми пофарбуємо в останню чергу. Залишаємо заготівлю СТІНИ-1 сохнути на сонці на два дні. Через два дні перевертаємо стіну на тильну сторону і також покриваємо декоративною штукатуркою. А поки вона сохне, можна зайнятися іншими стінами.

СТІНА-2. Для її виготовлення знадобиться два листи пінопласту.

Рис. 005 Схема СТІНИ-2Рис. 005 Схема СТІНИ-2

Ось так вона виглядає в готовому вигляді (крайній зубець з кожної сторони потім довелося відрізати):

Рис. 006 СТІНА-2 готоваРис. 006 СТІНА-2 готова

Ця стіна є варіацією першої стіни. Тільки тут вежа знаходиться посередині, а ворота - збоку. Крім того, зубці, також як і вежа, вирізаються з іншого листа, а вікна зроблені наскрізними. Вікна на правій стороні стіни закладені вкладками, пофарбованими в темний колір. Вікна на лівій стороні - наскрізні. Висота стін і вежі дорівнює висоті листа.

Отже, розмічаємо на першому аркуші ворота, вікна та місце для вежі. Вирізаємо всі вікна, в т.ч. і на вежі, вирізані шматочки вікон фарбуємо в темний колір. Потім фарбуємо в темний колір прорізи вікон і воріт, а також - самі ворота. Після нанесення штукатурки потрібно буде вставити темні шматочки вікон на праву частину стіни назад у прорізи. Інші вікна залишаємо порожніми.

З другого аркуша вирізаємо для вежі дві заготовки з віконцями. Віконця робимо на одному рівні з віконцями, розташованими на вежі, на несучій стіні. Окремо вирізаємо дві або чотири заготовки для зубців для правої і лівої частини основної стіни. Клеїмо заготовки вежі на лицьову та тильну сторону несучої стіни, поєднуючи віконні прорізи. Потім також клеїмо зубці - на обидві сторони несучої стіни. Я приклеїла зубці тільки з одного боку стіни, використовуючи тільки дві заготовки, тому що спочатку планувала за другою половиною стіни зробити прибудову. Вежа вийшла з трьох шарів. Товщину вежі можна збільшити за рахунок додаткової накладної стіни, приклеєною на лицьову сторону вежі (як ми робили при виготовленні СТІНИ-1).

Рис. 007 СТІНА-2 перед фарбуваннямРис. 007 СТІНА-2 перед фарбуванням

Рис. 008 СТІНА-2 після фарбування (вид зверху)Рис. 008 СТІНА-2 після фарбування (вид зверху)

Не забуваємо залишити по краях з обох сторін вільними від зубців по 3-5 см, які потім будуть заховані під вежами, і робимо прямокутні вирізи для стиків розміром 3 х 1,5 см по краях з тильного боку стіни.

Профарбовуємо зубці фарбою в тон штукатурки. Після того, як фарба висохне, покриваємо лицьову сторону стіни декоративною штукатуркою (зубці штукатуркою можна покривати). Потім посипаємо частина стіни навколо воріт дрібної кам'яною крихтою і, поплескуючи, притапливаем крихту в штукатурку. Можна посипати крихтою і другу половину стіни. Після чого залишаємо всю конструкцію сохнути на кілька днів, а самі поки займемося виготовленням третьої стіни.

СТІНА-3. Для її виготовлення знадобиться один цілий лист пінопласту і шматки листа, що залишилися після виготовлення СТІНИ-2.

Рис.009 Схема СТІНИ-3Рис.009 Схема СТІНИ-3

Ось так вона виглядає в готовому вигляді (крайні зубці потім також довелося зрізати, щоб край заховати в круглу башту):

Рис.010 СТІНА-3 в готовому виглядіРис.010 СТІНА-3 в готовому вигляді

Цей тип стіни досить простий у виготовленні, але виглядає досить ефектно. На основний аркуш приклеєні три підпірні стінки і зубці. Зубці пофарбовані акриловою фарбою в контрастний колір. Після фарбування штукатуркою, стіна покрита тонким шаром кам'яної крихти.

Зубці на цій стіні мають більш складну структуру - верхній ряд утворений з широких зубців ( 3х3 см), а нижній ряд - з вузьких (4х1,5 см).

Рис. 011. Схема зубцівРис. 011. Схема зубців

Зубці вирізаємо з смуг висотою 10 см. Для цього смугу потрібно розбити на 3 частини - заввишки 3 см, 3 см і 4 див. На першій смузі висотою 3 см вирізаємо зубці розміром 3 х 3 см, відстань між зубцями -1,5 див. На нижній смузі висотою 4 см робимо тругольный зріз під кутом уздовж довжини всієї смуги, залишивши знизу смугу товщиною 1 см. Після цього на нижній смузі вирізаємо довгі зубці розміром 1,5 х 4 см. Відстань між нижніми зубцями - не більше 1,5 см. Потім зубці фарбуємо фарбою з допомогою балончика і тонкого пензлика, акуратно підмальовуючи між зубцями. Зубці можна пофарбувати або в тон штукатурки, або - в контрастний колір.

Потім із залишків пінопласту вирізаємо три підпірні стінки у вигляді трикутників або трапецій, висота яких повинна бути не менше третини і не більше половини висоти стіни. Клеїмо підпірки і зубці на основну стіну. Не забуваємо залишити з обох сторін вільними від зубців по 3-5 см, які потім будуть заховані під вежами, і робимо прямокутні вирізи для стиків розміром 3 х 1,5 см по краях з тильного боку стіни.

Кладемо конструкцію лицьовою стороною вгору і покриваємо декоративною штукатуркою все, крім зубців:

Рис. 012. Покриваємо штукатуркою СТІНУ-3Рис. 012. Покриваємо штукатуркою СТІНУ-3

Після чого посипаємо всю поверхню дрібними камінчиками, акуратно втираючи їх в штукатурку.

Поки сохне третя стіна, можна пофарбувати штукатуркою зворотний бік двох перших стін, якщо їх лицьові сторони до цього моменту вже висохли. В останню чергу профарбовуємо бокові сторони веж, поставивши стіни на торець. Кожній стороні даємо просохнути два дні.

На цьому виготовлення стін закінчуємо. Тепер можна починати працювати над наріжними круглими баштами.

Етап 3. Круглі башти

Для виготовлення круглих башт можна використовувати будь-які товсті труби потрібного діаметра, піддаються обробці ножем, наприклад, «шкаралупи» для утеплення труб, виготовлені з пінопласту. Якщо їх немає, то можна використовувати утеплювач для труб типу «пенолин» діаметром 110 мм, що продається на будь-якому будівельному ринку.

Рис. 013 Круглі вежі перед фарбуваннямРис. 013 Круглі вежі перед фарбуванням

Для виготовлення трьох веж нам знадобляться чотири метрових шматка пенолина. Від кожного з чотирьох шматків відрізаємо циліндри довжиною 8-10 см і вирізаємо зубці заввишки в половину висоти заготовки. Розрізаємо кільце зубців по висоті і приклеюємо їх зверху до кожної з трьох веж, обернувши навколо основної частини вежі. Відсутні шматочки з зубцями відрізаємо від четвертої заготовки. Поки сохне клей, для кращого прилягання закріплюємо шви ізолентою.

Далі на кожній вежі робимо поздовжні розрізи уздовж довжини вежі, по висоті рівні висоті стін (60 см) і по ширині - трохи більше подвоєної товщини стін. Ширину розрізів можна буде збільшити після фарбування, коли ви будете вставляти в них стіни.

Для різноманітності одну або кілька башт можна прикрасити додатковим циліндром з високими вузькими вікнами. Накладка виготовляється з решти четвертого шматка пенолина.

Рис. 014. Кругла вежа з накладкоюРис. 014. Кругла вежа з накладкою

Поки клей сохне, фарбує вікна на вежі чорною фарбою, і лише після цього в три-чотири прийоми покриваємо вежі штукатуркою, повертаючи їх на 90-120 градусів. Ретельно профарбовують зубці.

Поки сохнуть вежі, можна зайнятися виготовленням дрібних деталей для веж і стін, - таких як даху, прапори, герби, карнизи, дрібні віконця. Кількість деталей залежить тільки від вашої фантазії і терпіння. Необхідно лише дотримуватися пропорції.

В якості герба можна використовувати металеві гудзики і нашивки. Прапори можна виготовити з кольорового самоклеючого паперу, але краще використовувати плівку. Прапор наклеюємо на довгий шуруп. Шурупи вкручуються в пластикові кашпо для квітів. Кашпо фарбуємо у червоний колір, промалювавши чорною фарбою деякі деталі. Герб кріпиться над воротами з допомогою тієї ж штукатурки або клею.

Рис. 015. Додаємо герби та прапориРис. 015. Додаємо герби і прапори

На прямокутні башти і стіни можна додати елементи кам'яної кладки. Для цього можна використовувати масу для моделювання чорного кольору, яка продається в дитячих магазинах і відділах канцтоварів. Можна також використовувати і пластилін, але гідність маси для моделювання в тому, що на повітрі вона, на відміну від пластиліну, застигає.

Рис. 016-017. Додаємо на вежу елементи кам'яної кладки» дахРис. 016-017. Додаємо на вежу елементи кам'яної кладки» і дах


Дах для середньої вежі ми виготовили з половинки тротуарної плитки чорного кольору.

До речі, після того, як штукатурка на круглих баштах висохла, і вежі кілька днів простояли під дощем, штукатурка стала відходити від пенолина близько країв розрізу, як апельсинова кірка, і нам довелося додатково приклеювати цю «шкіру» клеєм «Момент Монтаж». Допомогло.

Коли всі башти і стіни висохнуть, можна приступати до самого відповідального етапу - складання замку.

Етап 4. Збираємо замок

Незважаючи на те, що конструкція замку дозволяє його переміщати в будь-яке місце, збирати замок все ж краще на тому майданчику, де він буде стояти.

Рис. 018. Майданчик під замокРис. 018. Майданчик під замок

Майданчик під замок необхідно підготувати заздалегідь. Вона повинна бути рівною і, бажано, без ухилу. Ми робили замок для прикраси ставка, тому наша майданчик для замку мала деякий нахил у бік ставу, що додало нам додаткових труднощів при його установці. Щоб замок стояв рівно, довелося підрізати під кутом стіни знизу, благо пінопласт, навіть покритий масивної штукатуркою, легко ріжеться.

Встановивши і з'єднавши між собою стіни, необхідно стягнути всю конструкцію по периметру мотузкою або тросом, а потім «склеїти» стіни в місцях стиків монтажною піною. Після того, як піна на стиках засохне, знімаємо мотузку і починаємо встановлювати круглі вежі. Для цього одягаємо вежі зверху на кути замку, вставляючи стіни зроблені в баштах поздовжні розрізи. Якщо малий розріз - збільшуємо його до потрібного розміру, щоб вежі щільно прилягали до стін із зовнішньої сторони. Відсутню частину вежі з внутрішньої сторони замку можна потім сформувати з допомогою монтажної піни. Щільно притискаємо краї розрізів до стін замку, при необхідності подеперев кожну вежу упорами, і заповнюємо вежі зсередини монтажною піною, зробивши зверху невеликі виступаючі гірки. Крім того, можна з допомогою монтажної піни сформувати відсутні частини вежі з внутрішньої сторони замку. Для цього формуємо на стику стін виступ потрібної форми з піни, а після застигання піни, відрізаємо зайве ножем і штукатуримо. Ми обмежилися тим, що покрили внутрішні стики стін штукатуркою.

Після висихання піни виступаючі над вежами гірки акуратно зрізаємо ножем, щоб зверху башти під зубцями утворилася рівна площадка, яку також покриваємо штукатуркою.

Рис. 019. Заповнюємо вежі монтажною піноюРис. 019. Заповнюємо вежі монтажною піною

 

Потім видаляємо всі залишки піни в місцях прилягання до стін і веж зафарбовуємо їх штукатуркою. Після цього замок потрібно накрити і дати просохнути два-три дні до повного висихання штукатурки.

Рис. 020. Замок готовийРис. 020. Замок готовий

Рис. 021. Замок - вигляд спередуРис. 021. Замок - вигляд спереду

Тепер можна переходити до останнього етапу - підсвічуванню замку.

 

Заключний етап. Підсвічування замка

Безсумнівно, побудований своїми руками замок стане прикрасою вашого ділянки в будь-який час доби. Але найбільш ефектно він буде виглядати ввечері, якщо ви зробите спеціальну підсвітку.

Рис. 023. Підсвічений замокРис. 023. Підсвічений замок

У якості підсвічування можна використовувати світильники розсіяного світла на сонячних батареях, які потрібно помістити всередину замку. Тоді через наскрізні вікна і відкриті ворота замку, розташовані на другій стіні, вночі буде струмувати слабке світло, оживляючи замок і надаючи йому таємничість. А сонячні світильники спрямованого світла, вбудовані в «камені» і встановлені зовні, будуть з усіх боків підсвічувати стіни.

Але для освітлення фронтальної стіни краще використовувати стаціонарний світильник спрямованого світла, в яку вкручується лампочка, яка змінює колір. І тоді ефект буде незвичайним.

Практичні поради

І насамкінець - ще кілька практичних порад.

  1. Дуже важливо при застиганні піни притискати краю веж до стін по всій довжині вежі. Для цього можна використовувати вертикально стоять досочки, підперті іншими дошками. Інакше на вежі можуть залишитися вм'ятини або, навпаки, опуклості, як це сталося з нашими двома вежами. Якщо ж робити круглі вежі з шкаралуп ППУ, а не з м'якого пенолина, таких проблем не повинно виникати.
  2. Тому покриття штукатуркою дрібних деталей з усіх сторін - заняття не з легких, можна не покривати зубці на вежах штукатуркою, а пофарбувати їх фарбою - небудь в тон штукатурки, або, навпаки, в контрастний колір - червоний, бордовий, цегляний або в чорний, як ми зробили це на третій стіні.

  3. Але в цьому випадку і інші зубці, розташовані на стінах, бажано пофарбувати в той самий колір, що й зубці на круглих баштах. На перших двох стінах ми покрили зубці штукатуркою, а на третій - контрастної акриловою фарбою з балончика. На фарбування зубців фарбою пішло 20 хвилин, а на покриття штукатуркою - 8 днів, бо кожна з чотирьох сторін сохла за 2 дні. Верхню частину зубців ми дофарбовували штукатуркою вже на готовому замку.

  4. Якщо після нанесення штукатурки деталі замку сохнуть під відкритим небом, під час дощу необхідно обов'язково накрити їх плівкою. Інакше смола з штукатурки вимивається і витікає. Ми після фінальної фарбування забули накрити замок. Вночі пішов дощ, і біла смола потрапила у воду. Довелося позапланово чистити ставок.
  5. Не прагніть до ідеальної гладкості і рівності при покритті стін і веж штукатуркою. Навпаки, нерівності та «вибоїни» додадуть вашому замку природність. Головне, щоб у вибоїнах не просвічував білий або рожевий пінопласт. Для більшого ефекту «старіння» стін перед нанесенням штукатурки пофарбувати стіни і вежі в темно-сірий або темно-коричневий колір. Головне, перед фарбуванням не забудьте переконатися, що фарба не роз'їдає пінопласт!
  6. При роботі зі штукатуркою використовуйте шпатель і тонкі пензлики малярські. На кисточках не економте. Працювати пензликом з налиплого штукатуркою вкрай незручно, а відмити її від штукатурки практично неможливо. Тому ми не використовували одну пензлик більше двох разів.
  7. Дахи для веж можна виготовити з будь-якого гнущегося матеріалу у вигляді конусів або пірамідок. Ми вирішили не морочитися і використовувати пластикові кашпо для квітів потрібного розміру.
  8. Не захоплюйтеся великою кількістю дрібних деталей. Здалеку вони все одно не видно, а трудових витрат вимагають чималих. І не забувайте при виготовленні дрібних деталей дотримуватися пропорції. Непропорційно велике вікно або прапор можуть візуально зменшити всю конструкцію.

Ми сподіваємося, що наші поради допоможуть вам, а побудований своїми руками замок стане центром уваги і дозвілля всієї вашої родини і не залишить байдужими ваших гостей.

Prev Next
Утеплення підлоги в гаражі на дачі

10.09.2014

Утеплення підлоги в гаражі на дачі

Утеплення підлоги в гаражі багато вважають необязательном процесом, але ж саме через пів всередину гаража надходить величезна кількість холоду взимку і про...

Підготовка до зими на дачі: корисні поради

08.09.2014

Підготовка до зими на дачі: корисні поради

Про зиму говорити ніколи не пізно, адже даний період переноситься дачею досить складно. Тому, з наближенням холодної пори року, ми починаємо...

Як облаштувати робоче місце в гаражі

06.09.2014

Як облаштувати робоче місце в гаражі

У кожного дачника достатньо турбот, і в осінній час їх не менше. Але тут виникає додаткова складність - холодна і сира погода. ...

Як використовувати сипучі матеріали на дачі

03.09.2014

Як використовувати сипучі матеріали на дачі

Дачні роботи змушують нас замислюватися про відповідних будівельних матеріалах, і краще це зробити заздалегідь, ніж під час строкової будівництва або оформлений...

Виставка "Зелений тиждень", осінь 2014, Волгоград

02.09.2014

Виставка "Зелений тиждень", осінь 2014, Волгоград

Волгоградський Виставковий Центр «Регіон» запрошує Вас прийняти участь у XVIII спеціалізованій виставці ландшафтного дизайну, садово-п...

Правильні умови зберігання овочів і фруктів

30.08.2014

Правильні умови зберігання овочів та фруктів

Умови зберігання овочів і фруктів в дачних сховищах дуже суворі, і тому дотримувати їх потрібно по максимуму. Відноситься це до самих приміщень, ...

Прогулянки по саду наших читачів: сад Любові Теплової

29.08.2014

Прогулянки по саду наших читачів: сад Любові Теплової

Як і обіцяли, DachaDecor.com.ua представляє Вашій увазі сад одного з наших постійних відвідувачок сайту, яка любить красу і природу, стежить ...

Відсипання ділянки перед озелененням

28.08.2014

Відсипка ділянки перед озелененням

Питання: "Підкажіть, будь ласка, що зробити з ділянкою перед початком озеленення. Зараз була зроблена вирубка лісу, торфовище, місцевість &n...

Де зберігати овочі і фрукти на дачі

26.08.2014

Де зберігати овочі і фрукти на дачі

З самого початку літа ми збираємо урожай з саду та городу на власній дачі. Багато плоди вживаються відразу, в сирому вигляді, деякі консервуються...

Професійні садівники і красноярські дачники, охочі «похвалитися» урожаєм, зберуться на ярма...

25.08.2014

Професійні садівники і красноярські дачники, охочі «похвалитися» урожаєм, зберуться на ярмарку «Осінь на дачі»

З 18 по 21 вересня в Красноярську в МВДЦ «Сибір» пройде виставка-ярмарок «Осінь на дачі». Проект, присвячений закриттю дачно...

Що можна зробити зі старих речей на дачі

23.08.2014

Що можна зробити зі старих речей на дачі

Що можна зробити зі старих речей на дачі? На цю тему ми спілкувалися неодноразово і надавали нашим читачам безліч цікавих ідей, за що і...

Як використовувати габіони на дачі

21.08.2014

Як використовувати габіони на дачі

Використання габіонів стає все більш популярним в різних сферах. І тому ми вирішили сьогодні більш детально ознайомити вас з подібними конструкц...

Вибираємо водостічну систему для дачного будинку

20.08.2014

Вибираємо водостічну систему для дачного будинку

Облаштування дачного будинку включає в себе безліч робіт по підвищенню зовнішньої естетики будівлі, а також обладнання його необхідними системами. Однією...

Азаріна: сорти рослин і вирощування

20.08.2014

Азаріна: сорти рослин і вирощування

Про Азарине чи інакше Маурандии (ASARINA - MAURANDIA), рослині з сімейства Норчиковых, серед садівників відомо мало, а деякі про неї й не чули ...

Бріонія: вирощування і догляд

20.08.2014

Бріонія: вирощування і догляд

Бріонія (BRYONIA) відома також під назвою Переступень. Належить вона до сімейства Гарбузових. Це трав'яниста багаторічна рослина з дуже товстим...

Гіностемма: посадка й догляд, застосування

19.08.2014

Гіностемма: посадка й догляд, застосування

Гіностемма (Gynostemma) - багаторічна ліана, що відноситься до сімейства Гарбузових. Налічується понад 30 видів, найвідомішим з яких є...