Сайт DachaDecor.com.ua представляє безліч корисних матеріалів про встановлення огорож на дачі. Але сьогодні в нас з'явилася ідея дати вам список порад, а точніше, розкрити деякі хитрощі установки парканів, які допоможуть уникнути проблем у майбутньому і збільшити строк служби огорожі.
Кожен окремий забор встановлюється по своїм правилам. Важкі бетонні або цегляні паркани вимагають попередньої закладки фундаменту, дерев'яні та секційні паркани цілком нормально почувають себе на трубах або навіть палях. Але це тільки загальні уявлення про монтажі дачних огорож, сьогодні ж ми хочемо поговорити на ту тему, яка практично ніколи не піднімається в статтях - хитрощі встановлення парканів. Звичайно, деякі вже відомі вам, але багато з них триматися в секреті майстрами монтажу, або ж вигадуються по ходу установки, щоб забезпечити майбутньому огорожі довговічну службу, практичне використання і економічний догляд, а іноді, і власний добробут.
Дуже часто, дача - це не заміська вілла або многогектарный багатий ділянку, а просто кілька соток, де ми вирощуємо фрукти і овочі для власного вживання. Тому багатьом здається, що і огородження території дачної ні до чого. Ми поборемося з цим твердженням і запропонуємо кращі варіанти, нехай і недорогі, але все-таки паркани, які будуть відповідати сучасним вимогам.
В першу чергу, нагадаємо про паркані з коліс - дійсно сміливе рішення, а найголовніше, що не кожен до такого додумається. Огородження? Так! Оригінальне і симпатичне? Безперечно! Бути може, трохи не відповідає вимогам неприступності і безпеки, це правда.
Який же ще формат паркану для дачі вигадати, щоб не витратити багато грошей? Ми пропонуємо розглядати варіанти огорож з б/у матеріалів, і це перша хитрість установників, на якій багато наживаються. Якщо ж будувати паркан своїми руками, то ми не дамо нажитися комусь, а заощадимо самі!
Задумайтесь тільки про те, що для фундаменту, замість покупного гравію, можна використовувати подушку зі старого битого цегли, як і для забутовки стовпів. Крім того, якщо зводити комбінований паркан, можна також використовувати цеглу б/в, а господарські зони і взагалі закривати бетонними плитами з розбирання. Ось вам і ідея номер один!
Всі хитрощі майстрів зводяться до власної вигоди - зменшити термін роботи, поставити більш дешевий матеріал, заробити на перекидання матеріалів або на відкаті. Тому частенько помічається така тенденція, як заробіток на заміну парканів. І знову ми повертаємося до власних вигод, адже в такому випадку можемо заробити і ми, а не пропалені установники. Отже, самі міняємо паркан, самі здаємо в металобрухт старий, або ж продаємо секції сусідам, через оголошення або "циганське радіо".
Яка ще економія на заміну огорожі може бути? Сама звичайна - збереження коштів, які повинні були піти на оплату працівникам!
Комбіновані паркани і огорожі - один з основних способів заробітку майстрів, так як чим більше матеріалів, тим більше позицій в кошторисі, тим більше відкатів і залишків матеріалів.
Наведемо найпростіший приклад. Паркан складається з бетонного фундаменту, цегляної кладки і дерев'яною або кованої декоративної частини. Зрозуміло, що ковка буде замовлятися штучно, цегла теж якось ще можна буде порахувати, але що ж робити з розчином, армуванням у фундаменті, матеріалами додаткової зовнішньої обробки? Тут ніяк, тільки стежити за кожним етапом або ж знову робити все самостійно.
В даному випадку, прокльовується ще один серйозний мінус, економія майстрів на якості забору та отримання вигоди в кишеню. Скажімо, ви вже ніяк не відстежите, що фундамент не перев'язаний з цегляною кладкою, а арматура вже порахована і оплачена, крім того, довести внутрішню кладку нового матеріалу під обробним цеглою чи точний витрата бетону - дуже складно, тим більше, коли будівництво відбувається "під ключ" і вам просто виставляють рахунки.
Як бачите, кожен хитрує, як може, адже маєте на це право. Що заважає купити забутовку або залишки розчину на найближчій будівництві, взяти арматуру в половину вартості у брухтовиків, а не на металобазі або в супермаркеті будматеріалів, самостійно провести деякі етапи будівництва або максимально відстежити їх?
Але не вічно ж говорити про негативний, адже майстри не завжди працюють за відкат і втрачають останні грами совісті. Багато хто з них дійсно стараються зробити роботу якісно, з користю для замовника, і саме про таких моментах і вже добрих хитрощі при установці огорож на дачі ми і поговоримо зараз!
Міцність установки огорожі залежить від правильності монтажу забірних стовпів. Він вкопуються в землю, бетонуються, встановлюються на фундамент, перев'язуються з секціями в металевих огорожах або ж кладкою кам'яних, здобуваючи таким чином міцнісні властивості.
Але є й способи, які не дозволяють стовпів вигинатися з часом, падати під вагою секцій. Це самий звичайний для установників метод - якісна забутовка або ж установка на внутрішній край стовпів спеціальних упорів. Простіше кажучи, приварите на край настановної труби куточок в 15-20 см, щоб вийшов Т-подібний наголос, та забетонируйте його. Пройде 15-20 років, а такий стовп під установку можна буде дістати з землі тільки трактором, або ж повністю розкопавши його!
Відноситься це не тільки до секцій огорож, але також, наприклад, тим же відкатним воріт, про які ми вели бесіду не так давно. Для скорочення витрат, а також зменшення впливу на несучі конструкції, часто необхідно використовувати більш легкий матеріал. Альтернативою важкого металу і куванні може стати і додавання в секції полікарбонату, профнастилу, дерев'яних елементів, які в кілька разів полегшують конструкцію.
На нашому сайті розглянуті всі подібні варіанти огорожі, а тому, через стандартний пошук, ви зможете подивитися не тільки характеристики даних парканів та способи їх монтажу на дачі, але також і оцінити фотографії готових виробів!
Часто буває так, що ці два поняття необхідно об'єднати. Але як, якщо кам'яний паркан відкидає тінь на дільницю і не дає повноцінно розвиватися квітам і ягідним чагарниках, а через металевий паркан з прута видно все, що відбувається у дворі?
Все просто, необхідно повернутися до того матеріалу, який ми використовуємо для полегшення секцій, накриття теплиць і виробництва навісів - полікарбонату. Дійсно якісний і вже боляче практичний матеріал підходить нам і в даній ситуації. З його допомогою ми залишимо ділянку в потрібній мірі освітленим, але з дороги або сусідської дачі відбувається у дворі не видно, хіба тільки тіні і силуети.
Купувати паркан готовими секціями досить дорого, а кріпити на поперечні підстави 300-400 планок - складно, та й може вийти дуже нерівно. Що ж робити в цьому випадку? Використовувати чергову хитрість для встановлення огорожі з дерева - зробити окрему планку шириною то відстань, яку необхідно між дерев'яними елементами, прикладати її до торця встановленої планки і, не забираючи її, прибивати наступну, щільно уперши і притримуючи. Даний спосіб вже описаний у статті про дерев'яних піддонах своїми руками, які ми робили пару місяців тому. Трохи нижче є і фотографія, яка допоможе більш правильно зрозуміти даний спосіб кріплення.
Як не дивно, ми використовуємо для вирощування живоплоту дорогі паркани з металу, які потім просто закриваються кучерявими рослинами і гинуть від іржі. Виникає питання: навіщо? Відповіді, мабуть, не піде!
Але є й альтернатива, яка допоможе не витрачатися під основу для живого зеленого паркану - це елементарна натяжка сталевого дроту на будь-яких металевих трубах, або ж недорога, навіть б/у сітка-рабиця.
Все, що потрібно - це міцна установка, щоб постійно зростаючий вага рослин не поламав натяжку на початкових етапах. Далі, через пару років, жива огорожа вже настільки сформується, що дріт можна буде витягнути з неї для інших потреб, рабицю ж можна буде залишити всередині, щоб не калічити рослини, які щільно її обплели.
Ось тільки поговорили про сітці, але доведеться продовжити, оскільки саме з її приводу є ще одна порада. У багатьох з нас не виходить якісно натягнути сітку між трубами, і тому виходить не паркан, а безглузде огорожу. Без різниці, будуємо ми огорожу навколо саду, пташника або навіть голубники, сітка повинна бути натягнута добре. І не обов'язково для цього використовувати плоскогубці і силу в руках, зробити все можна спеціальними натягуванням, яких зараз достатньо у продажу.
Прив'язуєте сітку до першого стовпа, зробивши коло по трубі, натягаєте її до наступного стовпа, підхоплює на дротик за клітинку на 3-5 см далі, продеваете в неї сталевий дріт і використовуєте натягувач. До речі, допоможуть тут і міцні хомути, якими можна натягнути сітку, просто працюючи викруткою!
Волога землі, на якій встановлено паркан або більш серйозне огорожа - серйозний ворог матеріалу, з якого це огорожа будується. Не особливо важливо, бетон це, метал або цегла, волога робить свою справу і руйнує матеріал з часом. Щоб цього не відбувалося, низ паркану не іржавів і не пліснявів і мохом, можна залишати просвіт в 10-20 см. Це вихід... але це і вхід для кішок і собак на ділянку, а значить, що огорожа вже не виконує свої функції на 100%. Та ладно, вхід для сусідських вихованців, а якщо через просвіт втечуть ваші власні курчата або дрібні кролики з нового кролятника... тоді вже прикро.
Загалом, просвіт не вихід, але ситуація вирішувана - можна встановлювати паркани і огорожі на укладені горизонтально бетонні стовпи! Крім того, завжди можна будувати огорожі на піднятому фундаменті, який можна зробити дуже просто, лише вигнавши на потрібну висоту опалубку і залив її бетоном. Далі тільки гідроізоляція, і всі, термін експлуатації огородження автоматично продовжується... і ніяких просвітів!
Багато видів парканів та огорож припускають установку дерев'яних стовпів. Якщо вибрати якісний брус, то він зможе прослужити досить довго, необхідно тільки максимально захистити його основну частину, що входить у ґрунт, від вологи.
Існує метод встановлення дерев'яного стовпа в трубу. Ця практика допомагає забезпечити міцність і стійкість, а також заміну стовпа в будь-який момент. Але металева труба, встановлена в грунт, не є захистом, а тільки настановними і фіксуючим елементом.
Також, нерідко стовпи з дерева встановлюються в бетон, розчин але, навіть повністю сухе, також не може гарантувати безпеку деревини.
З цього приводу нам доводиться знову звертатися до деяких секретів, які допоможуть зберегти нижню частину паркану на той же термін, що і верхню, забарвлену або покриту лаком. Для забезпечення тривалих термінів експлуатації рекомендовано попередньо занурювати нижню частину стовпа в масляну відпрацювання, наприклад, в злите тракторне або машинне масло, щоб ПММ створив певний захисний шар на поверхні деревини. Використовувати для захисту можна також солідол або інші в'язкі мастильні матеріали. Ну а якщо цей спосіб не підходить, просто обмотайте стовп руберойдом, і далі встановлюйте в грунт або бетон.
Підвищення безпеки паркану чи іншого виду обгороджування від зовнішнього впливу, а також від проникнення через нього всередину вашої території зловмисників - досить важливе питання, яке фахівці вже давно вирішили. Для забезпечення необхідних нам вимог, варто тільки закупити спеціальні елементи. Простіше зробити це з кованими парканами, де ще до установки секцій, на кожну з них можливо встановити піки або інші гострі елементи. Зробити це можна і з кам'яними, бетонними, цегляними парканами, де подібні елементи встановлюються в саму кладку або розчин в процесі виробництва. Дерев'яний паркан можна оснастити двосторонніми елементами безпеки, які вкручуються або вбиваються в верхню частину огорожі.
Ми зовсім не хочемо нікого травмувати, а просто заявити про те, що якщо зробити спробу подолання подібного огорожі, то може бути не тільки боляче, але й небезпечно для життя. Повірте, мало який зловмисник ризикне здоров'ям, помітивши таку небезпеку, швидше, ідея залізти на вашу дачу просто пройде сама собою.
Хитрощі і секрети фахівців з приводу парканів - досить вдала тема. Нам здається, що вона буде дуже корисною для кожного читача DachaDecor.com.ua. Але якщо щось подібне знаєте і ви, будемо дуже раді новим ідеям і хитрощів, яким місце в коментарях до статті.
Бентамия Коуза має кілька назв - бентамия японська, дерен японський, циноксилон Куза. Але всі ці імена мають на увазі одне єдине р...
Прекрасні квітки геленіума послужать вам нагадуванням про що минає літо восени, допоможуть урізноманітнити ландшафтний дизайн дачної ділянки. У цій статті...
Доброго часу доби. Сьогодні ми відповімо на запитання Марини: "Чому у мене зовсім погано росте, виглядає кволою і пожухлої ялина сиза?" ...
Вирощування щавлю на дачній ділянці - швидше хобі, ніж професійна діяльність. Але, якщо докласти трохи зусиль, то можна не тільки довол...
Мрія кожного садівника - красивий доглянутий сад. Однак, приступаючи до облаштування присадибної ділянки, необхідно знати, що проектування са...
Айстри багаторічні відносять до сімейства айстрових. Іншими словами, це найближчі родичі однорічній айстри китайської. Багаторічну астру іноді зван...
Якщо у Вас залишилися старі бочки, корпуси від стареньких пральних машинок або тазики - не поспішайте їх викидати! З них можна зробити повноцінний еле...
Не так давно ми говорили про високі городах на дачі, їх перевагах та зручностях для людини, який обробляє подібні грядки. Сьогодні ж ми...
Тільки уявіть, як гарно може розтягнутися просторами саду рабатка. Вона буде нагадувати довгий вінок, сплетений з польових квітів. Рабатка...
Топіарі своїми руками - захоплююче і цікаве заняття, яке може знадобитися для прикраси і декорування квартири, будинки та дачі. За допомогою...
Купивши заміський ділянку, багато людей в першу чергу починають займатися будівництвом дачних парканів. У даній статті буде розповідатися про те...
Кожна рослина, висаджена на вашому дачній ділянці, чимось заслужив своє нинішнє розташування. Бути може, це корисні властивості або приємний смак ...
Давайте, досліджуємо пристрій каміна і те, як він працює. Головні складові елементи каміна - це топка, димар і портал (так називають дек...
Армерія являє собою трав'янистий багаторічник, що володіє численними лінійними або ж узколанцетными листям, які зібрані в прикореневі...
Сьогодні дуже часто вже в травні на вулиці стоїть нечувана спека до 30 градусів. І часом дачникам важко повірити в те, що вже скоро настануть холоди. ...
Наукова назва цієї рослини PARTHENOCISSUS сталося з грецької, де «partenos» означає незайманий, «kisses» - плющ. ...
Одним із основних факторів визначення місця для розташування теплиці є його освітленість. Адже від правильного і достатнього освітлення буде за...
Ми суворо дотримуємося правила, що альтанка повинна бути на кожній дільниці, і думаємо, що дуже багато хто з нами погодяться. А якщо це так, то ми хоті...
Диервилла - представник сімейства жимолостевих. Латинська назва цієї рослини - Dierville - походить від імені французького хі...
Як і обіцяли, DachaDecor.com.ua представляє Вашій увазі сад одного з наших постійних відвідувачок сайту, яка любить красу і природу, стежить ...
Всі ми прекрасно знаємо, що таке аґрус. У кожного залишилося багато спогадів з дитинства, коли ми обривали кущі агрусу і насолоджувалися з...
Навесні нам завжди хочеться облагородити свою ділянку і придбати нові рослини. Тільки красиві і здорові рослини радують око людини. Нікому не х...
Наскільки буде міцною загальна конструкція огорожі залежить від його основи - фундаменту. Технологічно правильно залитий фундамент є запорукою длите...
Всього в парі десятків кілометрів від французької столиці знаходиться непревзойденней садово-парковий комплекс - дивовижні за красою Сади Версал...
Поряд з времянки, підсобними приміщеннями, підвалом, сараєм та іншими спорудами, туалет на дачі є досить важливою спорудою. Ми не будемо...
Загартовування розсади потрібно проводити обов'язково, так як умови зростання у відкритому грунті суттєво різняться з умовами зростання в закритому грунті. ...
У мене є два куща чубушника, яким вже чотири роки. Але вони так і не цвітуть. У чому може полягати причина? ...
Хочете прикрасити свій сад чимось новим і яскравим - зробіть фігурки і скульптури своїми руками! Ви завзятий садівник і всі сили віддаєте тільки своєму...
Рішення про самостійну циклюванні - серйозний крок, для успішності цього заходу необхідні практичні навички і знання послідовності ...
Насоси особливо актуальні в заміських будинках, що не обслуговуються загальною системою водопроводу, з їх допомогою можна добувати воду з колодязя, проводити орош...
У багатьох джерелах говориться про те, що пейзажний стиль з'явився в XVIII столітті в Англії. Згідно історії, англійські натуралісти-природознавці ...
Кожен сад на дачі або заміському земельній ділянці служить людині не тільки для того, щоб вирощувати плоди, але і для приємного проведення часу...
Напевно, ви задавалися питанням, чи можливе створення газону на основі звичайної трави, якщо її регулярно підстригати і тримати в доглянутому стані. Е...
Матеріал для виготовлення теплиці на вашій дачі може бути досить різноманітним, і його вибір залежить тільки від особистих переваг дачника і бюджету...
Практично кожна людина, яка є власником заміського земельної ділянки, мріє зробити його максимально затишним і зручним. Цього су...
Для правильного росту, розвитку і цвітіння, кожна квітка вашого саду повинен живитися певними елементами з грунту. Якщо подібне харчування бу...
10.09.2014
Утеплення підлоги в гаражі багато вважають необязательном процесом, але ж саме через пів всередину гаража надходить величезна кількість холоду взимку і про...
08.09.2014
Про зиму говорити ніколи не пізно, адже даний період переноситься дачею досить складно. Тому, з наближенням холодної пори року, ми починаємо...
06.09.2014
У кожного дачника достатньо турбот, і в осінній час їх не менше. Але тут виникає додаткова складність - холодна і сира погода. ...
03.09.2014
Дачні роботи змушують нас замислюватися про відповідних будівельних матеріалах, і краще це зробити заздалегідь, ніж під час строкової будівництва або оформлений...
02.09.2014
Волгоградський Виставковий Центр «Регіон» запрошує Вас прийняти участь у XVIII спеціалізованій виставці ландшафтного дизайну, садово-п...
30.08.2014
Умови зберігання овочів і фруктів в дачних сховищах дуже суворі, і тому дотримувати їх потрібно по максимуму. Відноситься це до самих приміщень, ...
29.08.2014
Як і обіцяли, DachaDecor.com.ua представляє Вашій увазі сад одного з наших постійних відвідувачок сайту, яка любить красу і природу, стежить ...
28.08.2014
Питання: "Підкажіть, будь ласка, що зробити з ділянкою перед початком озеленення. Зараз була зроблена вирубка лісу, торфовище, місцевість &n...
26.08.2014
З самого початку літа ми збираємо урожай з саду та городу на власній дачі. Багато плоди вживаються відразу, в сирому вигляді, деякі консервуються...
25.08.2014
З 18 по 21 вересня в Красноярську в МВДЦ «Сибір» пройде виставка-ярмарок «Осінь на дачі». Проект, присвячений закриттю дачно...
23.08.2014
Що можна зробити зі старих речей на дачі? На цю тему ми спілкувалися неодноразово і надавали нашим читачам безліч цікавих ідей, за що і...
21.08.2014
Використання габіонів стає все більш популярним в різних сферах. І тому ми вирішили сьогодні більш детально ознайомити вас з подібними конструкц...
20.08.2014
Облаштування дачного будинку включає в себе безліч робіт по підвищенню зовнішньої естетики будівлі, а також обладнання його необхідними системами. Однією...
20.08.2014
Про Азарине чи інакше Маурандии (ASARINA - MAURANDIA), рослині з сімейства Норчиковых, серед садівників відомо мало, а деякі про неї й не чули ...
20.08.2014
Бріонія (BRYONIA) відома також під назвою Переступень. Належить вона до сімейства Гарбузових. Це трав'яниста багаторічна рослина з дуже товстим...
19.08.2014
Гіностемма (Gynostemma) - багаторічна ліана, що відноситься до сімейства Гарбузових. Налічується понад 30 видів, найвідомішим з яких є...