садових чагарників, з яким пов'язаний найбільш романтичний і красивий період весняного цвітіння - бузковий. Існує понад 30 видів бузку - рослин з квітками найрізноманітніших забарвлень, від синьо-фіолетового до рожевого, кремового і білосніжною. Найбільш широко в наших садах представлена бузок звичайний (Syringa vulgaris), що прийшла до нас з південно-східній частині Європи.
Бузок - один з найулюбленішихЇї пишні кущі можуть досягати у висоту до п'яти метрів, правда, є і більш компактні форми, які ідеально вписуються у невеликі за розміром сади. Зростаюча «на самоті» і відрізняється рясним цвітінням бузок китайська (S.chinensis), кількість суцвіть якої збільшується з кожним роком, з часом може стати зіркою першої величини і успішно виступати в ролі центральної фігури всієї садової композиції. Рідкісною красою відрізняється темно-фіолетовий сорт бузку китайської «Saugeana», який по праву називають королівським. Серед інших широко випустили на адресу широке видів - бузок угорський (S.josikaea), яка прославилася довжиною суцвіть (до 20 см!), бузок відігнута (S.reflexa) з оригінальною забарвленням квіткових кистей - темно-рожевих зовні і майже білих всередині, а також дуже запашна бузок звегифлекса (S.swegiflexa) - гиорид бузку Звегинцова і бузку відігнутою.
Серед сортів бузку, що з'явилися в останні роки, багато цікавих новинок, таких, як ранньоквітнучий пурпурно-фиолетый сорт «Amethyst» бузку звичайного, зацветающий в середині травня, і бузок гиацинтовидная (S.hyacinthiflora) «Rosenrot» з дуже запашними суцвіттями і незвичайними листям, які до осені набувають гарну червону забарвлення. Незвичністю суцвіть, що нагадують волоті астильби, привертає увагу сорт «City of Toronto» японської бузку сітчастої (S. reticulata). Вона особливо хороша в діжковій культурі як штамбовое деревце або компактний кущ. А ексклюзивний сорт «Aucubaefolia» бузку звичайної підкуповує своєю неординарністю: на тлі його жовто-зелених строкатих листя в середині травня з'являються спочатку темно-фіолетові бутони, а потім розкриваються кобальтово-сині махрові квітки.
Щоб виростити бузок на дачі, вам не потрібно буде докладати немалих зусиль і довго навчатися агротехніці бузку, вам достатньо буде засвоїти кілька простих правил, про які ми і поговоримо сьогодні.
Кущі бузку віддають перевагу добре освітлені місця, а тому, висаджувати їх рекомендується на сонечку. Це може бути і місце близько дачної будівлі, і місце біля огорожі, на вході на ділянку, де бузок буде зустрічати вас всю весну пишним цвітом. Потрібно тільки постаратися підібрати розташування рослини так, щоб бузок не обдувалась холодними вітрами і не зростала на протязі.
Дуже небажано вирощувати бузок в тих місцях, де часто відбувається застій води, не варто вибирати заболочені місця з важкими грунтами.
Якщо говорити про ґрунті для бузку, ми б порадили кожному дачникові підібрати для рослини родючий, добре дренований, помірно вологе й з високим вмістом гумусу ґрунт. Правильно вибрати місце з глибоким заляганням ґрунтових вод, а також нейтральною або слабокислою грунтом, який найбільш підійде для вирощування бузку та її постійного розвитку.
Висадка бузку відбувається на ділянці з середини липня до початку вересня, тобто, у вас є пара тижнів для розмноження або посадки бузку на дачі. Можна спробувати висадити бузок і трохи в інший час, восени або навесні, але тоді є ймовірність, що бузок погано приживеться, а на наступний рік практично не дасть приросту.
Певної схеми посадки у бузку немає, головне, щоб між кущами бузку була відстань у кілька метрів, так як поблизу посаджені кущі будуть затінювати один одного, переплітатися і погано рости.
Ями під бузок не роблять пологими, стінки ям повинні бути прямовисними. Якщо ви збираєтеся посадити бузок на среднеплодородных грунтах, то необхідно буде викопати яму 50х50х50 см, якщо ж ґрунти бідні або піщані, то необхідно буде значно збільшити посадочні ями до 100х100х100 див.
Кожна посадкова яма під бузок наповнюється спеціальним субстратом, щоб бузок прижилася і нормально розвивалася. Склад субстрату: 20 кг компосту, 250 г деревної золи, 25-30 г суперфосфату. Всі компоненти необхідно буде добре перемішати. Якщо посадка бузку відбувається на кислих грунтах, то рекомендується, збільшити порцію золи в субстраті, так як суперфосфат додатково підкислює її. Загальна кислотність готової суміші під посадку повинна становити 6,6-7,5 pH.
Для посадки необхідно вибирати здоровий і добре розвинений посадковий матеріал, щоб ваші зусилля не виявилися марними, коли саджанці загинуть. Вибирайте матеріал з розгалуженою кореневою системою, хорошим верхи, правильно зрізаним до стану 2-3 парних нирок.
Зробіть зріз до необхідної норми і приберіть у саджанця хворі та сухі частини кореневища, якщо такі є.
Найкращий час для посадки рослини - вечір, коли сонце практично село, або ж похмура погода. Бузок висаджується в посадочні ями досить просто - саджанці встановлюються в самий центр, коренева система акуратно розправляється і прокидається готовим субстратом, який потім злегка утрамбовывается.е
Відразу після посадки бузок слід ретельно полити, а після того, як вода вбереться в грунт, необхідно провести мульчування перегноєм або торфом, не більше 7 див. В період вегетації рекомендується проводити розпушування ґрунту навколо бузку, глибиною в 5-7 см, всього 3-4 рази.
Перші кілька років після посадки бузок не вимагає добрив, так як ми посадили її в добротну поживну суміш. Винятком може бути тільки азот, якого потрібно зовсім небагато. З другого року після посадки, азот вноситься у вигляді сечовини - 50 г або ж селітри аміачної, не більше 70-80 г на кожну рослину. Ефективною і більш корисною вважається органіка - близько 1 відра гною на кожен кущ.
З кінця другого або вже з третього року бузок можна підгодовувати розчином коров'яку, пропорції 1:5, який необхідно вносити в грунт на відстані не менше 50 см від стовбура рослини.
Можна використовувати і мінеральні добрива, але не частіше, ніж 1 раз у кілька років. Досить буде удобрити бузок калійними і фосфорними добривами, закладаючи їх в грунт у пристовбурних кіл на глибину близько 5 див. В грунт вноситься подвійний суперфосфат - 30-40 г і калійна селітра - 30 р. Якщо ви хочете використовувати комплексне добриво, то можна вибрати найбільш підходящу і недороге - деревна зола з водою (200 г золи на 7-8 л води). В цей же час необхідно рихлити грунт, видаляти бур'яни, проводити помірний полив в посушливі періоди.
Обрізка бузку необхідно для того, щоб підтримати її приріст і щорічне цвітіння. Обрізка відбувається з третього року після посадки бузку, коли рослина формує скелетні гілки.
В основі куща бузку є близько десятка сильних гілок, які й слід залишити, інші ж просто видаляються. Робити це необхідно ранньої навесні, коли рослина ще не прокинулося, але при необхідності обрізка проводиться в будь-який момент вегетаційного періоду.
Дуже корисно зрізати квітучі пагони бузку, так як це стимулює зростання і подальше цвітіння. Бажано зрізати не менше 70% всіх квітучих пагонів.
Як і всі рослини, бузок схильна до негативного впливу шкідників і деяких захворювань. Трохи далі, дуже коротко про те, які шкідники і хвороби можливі і як з ними боротися.
Боротися з бактеріальною гниллю можна за допомогою хлороокису міді, якої слід обприскувати рослину кожен 10-12 днів при прояві даного захворювання.
Досить непогано справляється з фітофторозом нирок бордоська рідина, якої слід обприскувати весь кущ.
Позбутися від молі-п'ядуна допоможе хлорофос або ротор. Даними препаратами необхідно обробляти повністю вся рослина.
Помітивши шкідника на бузкових кущах, терміново обробіть їх фталофосом (0,1%).
Якщо ви хочете розмножити бузкові кущі на дачі, вам не доведеться прикладати серйозні зусилля, достатньо буде вибрати найбільш підходящий спосіб розмноження і слідувати нашим радам.
Зелені живці для розмноження необхідно знімати з материнського рослини в період його цвітіння. У даний момент припиняється і зростання самого живця. Вибирають пагони з 4-6 листям, не здерев'янілі.
Далеко не всі живці укорінюються і будьте готові до того, що ви отримаєте тільки близько 50% рослин, які посадили, тим більше, якщо врахувати той момент, що деякі сорти і взагалі не можна розмножувати живцями. Але, якщо у вас на дачі посаджені бузок Хавемейре, Сейнт Маргарет, Індія, Мулатка, Надія чи Олімпіада, то все повинно вийти досить непогано.
Для зрізу черешка бажано вибрати кущ молодший, зрізати з нього необхідну кількість живців (обов'язково під кутом) і обробити живців стимуляторами коренеутворення. Далі залишиться тільки висадити живці у підготовлені ямки з субстратом з перліту, торфу і піску (висаджувати необхідно вертикально). Якщо бузок висаджується в парничок, необхідно підвищити там вологість, наблизити її до 100%.
Якщо хочете отримати різнобарвне рослина, ви завжди можете виконати стандартну щеплення. Вибираєте живці сортів бузку, які не показують гарного вкорінення, і проводите просту щеплення на дорослу рослину. Вже в наступному році ви не тільки самі здивуєтеся, але і здивуйте сусідів по дачі.
Бузок можна розмножувати і відводками, прикапывая однорічні гілки рослини, які знаходяться в нижній частині куща. Їх обов'язково слід пришпилити, інакше відводки підійметься. Добре зафіксувавши відводки, їх необхідно прикопати родючим грунтом і постійно намагатися тримати дану ділянку зволоженим. Якщо вирощується сорт здатний розмножуватися відводками, то вже під кінець осені відводок можна буде відокремити і пересадити.
Сортову бузок можна розмножувати насінням, зібраним з дозрілих бутонів. Збір необхідно зробити в кінці осені, бажано в листопаді, коли розкриються коробочки. Готові волоті необхідно буде зрізати з куща і висушити, а після просто вибити насіння бузку.
Посадка насінням може статися під зиму, але можна притримати їх до весняного періоду, провівши стратифікацію. Подібні сіянці починають цвісти тільки на 4-5 рік, і найчастіше не відтворюють вихідних якостей материнської рослини. Фахівці стверджують, що бузок може зрости більш симпатичною, а може бути і зовсім непримітним кущем.
Постарайтеся приділити бузку належну увагу на перших порах, далі ж вона не вимагає особливого догляду, так як не є вибагливим рослиною. Всього лише за кілька поливів в рік, розпушування грунту та своєчасну обрізку, вона готова дуже довго радувати вас яскравими квітами і приємними ароматами.
Виростити кущ бузку, дійсно гарний і пишний кущ, дуже просто, і причиною тому характер рослини, який не вимагає від вас практично ніяких зусиль. А тому, якщо ви хочете бачити на власній ділянці бузок, обов'язково посадіть її вже зараз, адже завжди приємно спостерігати настільки симпатична рослину і розуміти, що вирощено воно своїми руками.
Яке вибрати покриття для садових доріжок, щоб воно було і естетичним і одночасно практичним? Відповідей може бути декілька, одне з рішень &ndas...
Орхідеї роду Целогина за простотою змісту займають практично перше місце серед орхідей, які вирощуються в кімнатах. Ці орхідеї в природі п...
Спокійною гармонією віє від композиції з займаних сивиною листя полину, вписаних між коралово-червоним кентрантусом і фіолетовою монардой. В е...
Вибрати басейн для дачі досить складно, особливо, враховуючи види басейнів, їх розмір, дизайн та вартість. Але, пройшовши цей непростий етап, вам...
Сьогодні в нашій рубриці ми покажемо відеозапису, в яких розповідається про створення газону на садовій ділянці своїми руками, про те, як його вибирати і...
Мабуть, всі сорти полуниці можна розділити на три основні групи: сорти, що дають один урожай за сезон; сорти, які плодоносять протягом усього сезону...
Поряд з времянки, підсобними приміщеннями, підвалом, сараєм та іншими спорудами, туалет на дачі є досить важливою спорудою. Ми не будемо...
Взимку на дачі холодно, а тим більше в неопалюваних приміщеннях, які ми добудували в літній час. Тому, сьогодні ми вивчаємо, як утеплити веранду...
Внесення добрив у ґрунт під висадку різноманітних культур дуже важливо, але не менш важливий і сам спосіб, який застосовується для внесення. Якщо ви яв...
Здорова і якісна розсада - запорука правильного розвитку рослини, своєчасного і вагомого врожаю. Про це знає кожен дачник, але не всі ...
Весняний догляд за трояндами дуже важливий, і не тільки для поліпшення картинки ділянки, але і для самих рослин, які прокидаються від зимового холоду. З ч...
Клумби з каменю стали дуже популярними в оформленні дачних територій, а тому ми вважаємо своїм обов'язком розповісти кожному читачеві, як зробити клум...
Питання від Наталії: "Порадьте, будь ласка, найбільш доступну за ціною, зрозумілу для англо-неговорящих і нерозуміючих програму для проектування...
Вибрати правильний сорт помідорів для теплиць може не кожен дачник, і причина цього зрозуміла - недолік знань і професіоналізму. Щоб виправить...
Традиційним вважається розміщення садових вазонів для квітів на дачі на ділянці в районі доріжок, що ведуть до будинку. У більшості випадків вони покр...
Перші природні сади, або натургардены, виникли в Німеччині та Нідерландах, коли тамтешні ландшафтні дизайнери вирішили поекспериментувати з па...
Використання гербіцидів на дачі все частіше стає виправданим, адже боротьба з бур'янами щороку забирає багато часу і сил. Але для правильного ...
Загартовування розсади потрібно проводити обов'язково, так як умови зростання у відкритому грунті суттєво різняться з умовами зростання в закритому грунті. ...
Використання габіонів стає все більш популярним в різних сферах. І тому ми вирішили сьогодні більш детально ознайомити вас з подібними конструкц...
Тут ви зможете ознайомитися з різними технологіями створення альпійських гірок на дачних ділянках своїми руками. Подивіться приклади альпінаріїв, по...
Відповідаємо нам запитання Тетяни: «Як правильно обрізати черешні та абрикосу? Так само, як і інші кісточкові культури чи є особливі нюанси?&raq...
В залежності від виду бальзаміни бувають як багаторічними, так і однорічними, Для них характерний прямий стебло, який може вирости до 50 см, вельми...
Садова доріжка служить не тільки прикрасою вашого будинку, але і виконує значну практичну роль по захисту вашого взуття від бруду і води. Вона прос...
Про Азарине чи інакше Маурандии (ASARINA - MAURANDIA), рослині з сімейства Норчиковых, серед садівників відомо мало, а деякі про неї й не чули ...
Рослини з яскравими, надзвичайно смачними плодами давно завоювали всесвітню популярність. Тепер вже мало хто згадує, що вони були вивезені з Південної...
Плетений паркан здавна вважався одним з основних видів огорожі власній території. Технологія його плетіння не так складна, тому такий тип...
Газонокосарка - садова техніка, призначена для стрижки газонної трави. Конструкція газонокосарки залежно від її моделі, виробника, різноман...
Гарний палісад на дачі - це ціле мистецтво і справжній відмітний знак дачної території, а тому сьогодні ми вирішили приділити час, щоб наук...
Англійські троянди є справжньою класикою, яка знову ожила в руках кваліфікованого майстра. Тисячі годин праці, а також правильна гибридиза...
Багато дачники вважають, що на дачі достатньо звичайного душу, але ми з цим ніяк не згодні. Ванна кімната на дачі може значно змінити у...
Догляд за дачною ділянкою і за власним зеленим газоном зокрема, вимагає систематичного покосу трави. Але, у багатьох випадках, дуже незручно раб...
Страшні паркани з підручних матеріалів або загрозливі огорожі з колючого дроту вже відходять у минуле. Таке «оформлення» дачі або саду ...
З кожним роком, з троянди стають все більш популярними. Адже як добре мати вдома практично досконалий квітка, чудово доповнює ко...
Ламінат один із найпопулярніших підлогових матеріалів, його часто застосовують і в дачних і заміських будинках через його численних переваг. Тому...
Дерев'яні арки на дачі є не тільки прикрасою території і загального екстер'єру, але і практичними конструкціями для створення тіні, вирощування ра...
Правильний вибір місця для розміщення басейну - це один з головних кроків при його проектуванні. Цей вибір залежить від багатьох факторів, наприклад так...
10.09.2014
Утеплення підлоги в гаражі багато вважають необязательном процесом, але ж саме через пів всередину гаража надходить величезна кількість холоду взимку і про...
08.09.2014
Про зиму говорити ніколи не пізно, адже даний період переноситься дачею досить складно. Тому, з наближенням холодної пори року, ми починаємо...
06.09.2014
У кожного дачника достатньо турбот, і в осінній час їх не менше. Але тут виникає додаткова складність - холодна і сира погода. ...
03.09.2014
Дачні роботи змушують нас замислюватися про відповідних будівельних матеріалах, і краще це зробити заздалегідь, ніж під час строкової будівництва або оформлений...
02.09.2014
Волгоградський Виставковий Центр «Регіон» запрошує Вас прийняти участь у XVIII спеціалізованій виставці ландшафтного дизайну, садово-п...
30.08.2014
Умови зберігання овочів і фруктів в дачних сховищах дуже суворі, і тому дотримувати їх потрібно по максимуму. Відноситься це до самих приміщень, ...
29.08.2014
Як і обіцяли, DachaDecor.com.ua представляє Вашій увазі сад одного з наших постійних відвідувачок сайту, яка любить красу і природу, стежить ...
28.08.2014
Питання: "Підкажіть, будь ласка, що зробити з ділянкою перед початком озеленення. Зараз була зроблена вирубка лісу, торфовище, місцевість &n...
26.08.2014
З самого початку літа ми збираємо урожай з саду та городу на власній дачі. Багато плоди вживаються відразу, в сирому вигляді, деякі консервуються...
25.08.2014
З 18 по 21 вересня в Красноярську в МВДЦ «Сибір» пройде виставка-ярмарок «Осінь на дачі». Проект, присвячений закриттю дачно...
23.08.2014
Що можна зробити зі старих речей на дачі? На цю тему ми спілкувалися неодноразово і надавали нашим читачам безліч цікавих ідей, за що і...
21.08.2014
Використання габіонів стає все більш популярним в різних сферах. І тому ми вирішили сьогодні більш детально ознайомити вас з подібними конструкц...
20.08.2014
Облаштування дачного будинку включає в себе безліч робіт по підвищенню зовнішньої естетики будівлі, а також обладнання його необхідними системами. Однією...
20.08.2014
Про Азарине чи інакше Маурандии (ASARINA - MAURANDIA), рослині з сімейства Норчиковых, серед садівників відомо мало, а деякі про неї й не чули ...
20.08.2014
Бріонія (BRYONIA) відома також під назвою Переступень. Належить вона до сімейства Гарбузових. Це трав'яниста багаторічна рослина з дуже товстим...
19.08.2014
Гіностемма (Gynostemma) - багаторічна ліана, що відноситься до сімейства Гарбузових. Налічується понад 30 видів, найвідомішим з яких є...