Як зробити палісадник своїми руками?

Як оформити палісад на дачі?Як оформити палісад на дачі?Гарний палісад на дачі - це ціле мистецтво і справжній відмітний знак дачної території, а тому сьогодні ми вирішили приділити час, щоб навчитися створювати палісадник своїми руками.

Заміський ділянку - полотно, на якому можна творити. Деякі люди, зайняті посадкою і збором овочів і фруктів, рідко звертають увагу на загальну красу дачі, багато хто, навпаки, вирощують квіти і декоративні рослини, нам же цікаво стати універсалами в дачному справі і вміти все.

Гарний палісадник на дачі створити нескладно, особливо, якщо ви присвячуєте своїм земельного наділу і вивчення рослин достатньо часу. У даному випадку необхідно тільки схопити музу за хвіст, дати розігратися фантазії, знайти реальне бажання творити, і приступити до справи.

Як створити палісадник на дачі своїми руками?

Насправді, створення і прикраса палісадника своїми руками - справа дуже цікаве і захоплююче. Варто тільки раз замислитися про те, як облагородити територію, змінити в кращу сторону ландшафтний дизайн дачі і створити чудово квітне і пахне куточок на дачі, як одразу дана думка захопить вас на тривалий час. Тепер потрібно тільки знайти вільні години, визначити перелік робіт і приступити до їх виконання.

Вибір території для палісаду

Визначити місце розташування палісадника на території дачі можна і без спеціальних знань. Для цього вам не потрібно буде викликати дорогих ландшафтників або купувати спеціальне обладнання, цілком достатньо знань, отриманих з нашого матеріалу, адже ми зібрали тут поради кращих фахівців.

Отже, вибирати місце під палісадник на дачі слід у тій частині території, яка не має єдиної площини, і з якою не потрібно буде прибирати споруди або дерева для облаштування чудового ділянки. Це може бути центр дачі, її околиця або навіть ділянку перед основною спорудою, адже можливий і палісадник перед будинком, своїми руками створити який буде дуже приємно. Бажано, щоб територія була не на відкритій місцевості, а в півтіні, адже не всі рослини вільно переносять літню спеку, а тому, якщо на ділянці вже буде кілька дерев, це тільки на краще.

Ландшафт повинен бути дуже різноманітним - рівна територія не цікава естетично, так як більш підходить під класичний газон, западина буде збирати вологу, а піднесення не дасть необхідного захисту рослин. Тому, набагато краще, якщо територія буде з невеликими пагорбами і схилами, частково рівнинної.

Грунт повинен бути досить середній, не важкою, але і не дуже легкою, кислотність її повинна відповідати середньому рівню, тобто, підбираємо ділянку універсальний, де буде рости більшість рослин. Рівень грунтових вод особливого значення не має, але краще б йому залягати на відстані не менше одного метра від поверхні грунту. Сама ж земля повинна бути чистою, з мінімальною засміченість, більш-менш доглянута, практично готова для обробки під палісад.

Перед формуванням палісадника, необхідно правильно підібрати територіюПеред формуванням палісадника, необхідно правильно підібрати територію

Вибирати територію для облаштування палісаду слід заздалегідь, щоб ви встигли її не тільки прибрати і ретельно підготувати під оформлення рослинами і аксесуарами, але і удобрити грунт, що дуже важливо для росту квітів і чагарників.

Дизайн палісадника своїми руками

Ландшафтний дизайн будь-якої ділянки - штука важка, але так як нам не потрібен професійний рівень, то ми легко впораємося із завданням. Постарайтеся спочатку визначити той дизайн, в якому будете працювати до отримання результату. Для цього можна навіть накидати на папері легкий план дій, де ви визначите для палісадника стиль. споруди, архітектуру, вироби і фігурки, огорожі і доріжки, колірну політику і рослини, які будуть прикрашати територію.

Звичайно, в даному випадку краще відштовхуватися від певного стилю ландшафтного дизайну, але це тільки зі спеціальними знаннями, інакше можна створити взагалі не те, про що ви мріяли, і зіпсувати в результаті багато години роботи.

Головне, вибрати загальну форму палісаду, уявити собі, яким він має бути по завершенню, і йти до мети, не відступаючи назад і навіть в бік. А ось для постановки такої мети можна скористатися навіть зображеннями в Мережі, підглянути цікаві варіанти у сусідів, або ж запустити на повну ресурс власної фантазії.

Ідеальний дизайн палісадника своїми рукамиІдеальний дизайн палісадника своїми руками

Огорожу палісадника своїми руками

Ми вирішили підняти питання огорожі для палісаду, якщо він, звичайно, буде закритого типу. Ну, щодо відкритого палісаду все зрозуміло - головне зробити плавний перехід між ландшафтом палісадника і рештою території дачі, а ось про закритому хочеться поспілкуватися.

Огорожу палісадника своїми руками - тема цікава, але спірна. Багато хто стверджує, що палісад повинен виділятися тільки кольоровим фоном і рослинами, але тоді він буде нагадувати клумбу або ж якийсь рокарій, нам же цікаво саме виділити палісад із загальної площі, поставити на ньому грандіозний акцент, створити гарний палісадник своїми руками, який буде видно здалеку, але буде тихим місцем для відпочинку і роздумів, ігор з дітьми або бесід в дружній компанії.

Ну, це все філософія, а ось паркан для палісадника своїми руками зробити просто необхідно. Відштовхуватися тут коштує від дерева - натурального матеріалу, теплого, цілком природного. Це може бути невисокий тин, символічна огорожа з штахетника, або низька, але грунтовна рублена огорожа для палісадника. Своїми руками створити подібне дуже просто, потрібно тільки мати на дачі мінімальний набір інструменту і матеріал (який, до речі, завжди можна придбати).

Паркани й тини встановлюються просто в землю, без будь-яких фундаментів і великих будівництв, колод або капітальні огорожі - так само, тільки вони більш йдуть у землю, щоб мати більшу стійкість. Огорожа палісаду може бути повним, тобто відокремлювати його від решти дачної території, або циклічним, обривками, у вигляді симпатичних, навіть казкових парканчиків. Тут вже варто повністю розібратися з вашою фантазією, так як наша вже диктує нам мінімум з десяток оригінальних варіантів.

Як зробити огорожу палісаду своїми руками?Як зробити огорожу палісаду своїми руками?

Рослини для палісаду на дачі

Щоб правильно сформувати палісадник, ми радимо не нехтувати рослинами і навіть деякими їх видами, а задіяти територію по максимуму, якщо, звичайно, вона дозволяє. Але, якщо ми говорили про кількох деревах у палисаде, які вже є для створення деякої тіні, то залишається тільки розбавити ділянку травами, квітами, кущами і декоративними рослинами.

Відразу хочемо сказати, що найбільш доцільно буде висаджувати в палисаде ті квіти і рослини, які не перестануть радувати око вже на наступний рік, тобто, максимум території орієнтуємо під багаторічники.

У палисаде обов'язково повинні бути присутніми ранньоквітучі і поздноцветущие рослини, щоб краса та аромат квітів могли радувати господаря дачі на протязі всього сезону.

  • Трави і квіти в палісаднику. Не варто захоплюватися дорогими рослинами з розплідників або з-за кордону, адже простий і натуральний палісад набагато душевніше пихатого місця для відпочинку, де будуть тільки троянди і бонсай. Чергуйте ранньо - і поздноцветущие квіти, висаджуйте газонну траву по каймі палісаду, не забувайте про дикорослих травах, польових квітах. Робіть легкий мікс в колірних рішеннях, адже різкий поділ відтінків позначиться на м'якості стилю і може перетворити палісад в строгий відділ для вирощування сортових рослин. Найбільш правильно буде підібрати ті рослини, про яких ми згадували або писали оглядові матеріали, адже так вам буде набагато простіше виростити їх правильно: Гербери, Флокси, Примули, Орхідеї, Настурції, Лобелії, Дельфініум, Герань, Волошки та багато інших.
  • Чагарники для палісаду. Тут не варто особливо розганятися, так як чагарників у палисаде повинно бути в міру. Природно, на великій території можна організувати живопліт, виростити формені вічнозелені кущі під обрізку, висадити декоративні рослини. Але, якщо говорити про заданої простоті і пишності, то можна організувати вхід на територію палісаду з декоративних хвойників, під огорожу запустити вічнозелені декоративні рослини, а саме місце відпочинку (там, де в палисаде буде розміщуватися красива лава і, наприклад, ліхтар) засадити розлогими трояндами). Вибирайте серед наших пропозицій Вейгелу, Барбарис, Жимолость, Скумпию, Будлею, Спирею, а також Кипарисовики і симпатичний бонсай.
  • Дерева для палісадника. Про деревах говорити складно, так як виростити їх протягом року-двох нереально, тому доведеться задовольнятися тими рослинами, які вже є на дачі, або ж висаджувати і довго доглядати за тими велетнями з розкидними кронами, які ви собі оберете.

Рослини для палісадника: правильний вибір і поєднанняРослини для палісадника: правильний вибір і поєднання

Оформлення палісадника своїми руками

Як оформити палісадник своїми руками? Питання цікаве, але складність відповіді на нього залежить від наявності вільного часу, фантазії і фарб певного бюджету. Давайте швиденько розглянемо два варіанти оформлення.

Стандартне оформлення палісадника полягає в огородженні території, висадці рослин і створення найпростішого комфорту. Звичайно, на тлі загальної гармонії, можливе оформлення скульптурою, садовими фігурами, ландшафтним освітленням та аксесуарами першої необхідності. Це може бути арка, лава, невеликий навіс, щадний від сонця і дощів. За великим рахунком, щоб особливо не витрачатися і отримати відмінний результат, цього буде цілком достатньо. Якщо ж душа вимагає розкоші та забезпечення максимального комфорту, варто розглянути і такий варіант.

Дороге оформлення палісадника на дачі дозволяє перетворити його в якусь зону відпочинку. Таким чином, палісад перетворюється в окрему територію великої площі, можливо навіть в стилі, який різко відрізняється від стилізації основної території. У таких палісадниках часто розташовуються малі архітектурні форми, сучасні, або навпаки, класичні античні, елементи ландшафту. Тут є автоматичні системи освітлення, бруковані доріжки, спеціальні сливи і дренажі, що запобігають застій води, численні аксесуари і фрагменти декору, які кардинально змінюють картину.

Природно, серед наших варіантів оформлення палісаду вибирати тільки вам. Цілком можливо, що ваш палісад буде і взагалі особливим, на його території будуть розташовані тільки рослини, невелика галявина для пікніка, вироби для палісадника, створені своїми руками і тільки самі необхідні аксесуари, адже дійсно, це тільки ваш вибір.

Відео про формування найпростішого палісаду

Тепер, коли ви знаєте і повністю розумієте, як зробити палісадник своїми руками, оригінально її оформити і зробити не тільки привабливою зовні, але і зручним для відпочинку зсередини, вам залишається тільки правильно розрахувати власні сили і призначити термін початку та закінчення робіт по його формуванню. Пам'ятайте, створити і прикрасити палісадник своїми руками досить просто, головне, мати бажання і трохи часу для реалізації ідей.

Prev Next
Утеплення підлоги в гаражі на дачі

10.09.2014

Утеплення підлоги в гаражі на дачі

Утеплення підлоги в гаражі багато вважають необязательном процесом, але ж саме через пів всередину гаража надходить величезна кількість холоду взимку і про...

Підготовка до зими на дачі: корисні поради

08.09.2014

Підготовка до зими на дачі: корисні поради

Про зиму говорити ніколи не пізно, адже даний період переноситься дачею досить складно. Тому, з наближенням холодної пори року, ми починаємо...

Як облаштувати робоче місце в гаражі

06.09.2014

Як облаштувати робоче місце в гаражі

У кожного дачника достатньо турбот, і в осінній час їх не менше. Але тут виникає додаткова складність - холодна і сира погода. ...

Як використовувати сипучі матеріали на дачі

03.09.2014

Як використовувати сипучі матеріали на дачі

Дачні роботи змушують нас замислюватися про відповідних будівельних матеріалах, і краще це зробити заздалегідь, ніж під час строкової будівництва або оформлений...

Виставка "Зелений тиждень", осінь 2014, Волгоград

02.09.2014

Виставка "Зелений тиждень", осінь 2014, Волгоград

Волгоградський Виставковий Центр «Регіон» запрошує Вас прийняти участь у XVIII спеціалізованій виставці ландшафтного дизайну, садово-п...

Правильні умови зберігання овочів і фруктів

30.08.2014

Правильні умови зберігання овочів та фруктів

Умови зберігання овочів і фруктів в дачних сховищах дуже суворі, і тому дотримувати їх потрібно по максимуму. Відноситься це до самих приміщень, ...

Прогулянки по саду наших читачів: сад Любові Теплової

29.08.2014

Прогулянки по саду наших читачів: сад Любові Теплової

Як і обіцяли, DachaDecor.com.ua представляє Вашій увазі сад одного з наших постійних відвідувачок сайту, яка любить красу і природу, стежить ...

Відсипання ділянки перед озелененням

28.08.2014

Відсипка ділянки перед озелененням

Питання: "Підкажіть, будь ласка, що зробити з ділянкою перед початком озеленення. Зараз була зроблена вирубка лісу, торфовище, місцевість &n...

Де зберігати овочі і фрукти на дачі

26.08.2014

Де зберігати овочі і фрукти на дачі

З самого початку літа ми збираємо урожай з саду та городу на власній дачі. Багато плоди вживаються відразу, в сирому вигляді, деякі консервуються...

Професійні садівники і красноярські дачники, охочі «похвалитися» урожаєм, зберуться на ярма...

25.08.2014

Професійні садівники і красноярські дачники, охочі «похвалитися» урожаєм, зберуться на ярмарку «Осінь на дачі»

З 18 по 21 вересня в Красноярську в МВДЦ «Сибір» пройде виставка-ярмарок «Осінь на дачі». Проект, присвячений закриттю дачно...

Що можна зробити зі старих речей на дачі

23.08.2014

Що можна зробити зі старих речей на дачі

Що можна зробити зі старих речей на дачі? На цю тему ми спілкувалися неодноразово і надавали нашим читачам безліч цікавих ідей, за що і...

Як використовувати габіони на дачі

21.08.2014

Як використовувати габіони на дачі

Використання габіонів стає все більш популярним в різних сферах. І тому ми вирішили сьогодні більш детально ознайомити вас з подібними конструкц...

Вибираємо водостічну систему для дачного будинку

20.08.2014

Вибираємо водостічну систему для дачного будинку

Облаштування дачного будинку включає в себе безліч робіт по підвищенню зовнішньої естетики будівлі, а також обладнання його необхідними системами. Однією...

Азаріна: сорти рослин і вирощування

20.08.2014

Азаріна: сорти рослин і вирощування

Про Азарине чи інакше Маурандии (ASARINA - MAURANDIA), рослині з сімейства Норчиковых, серед садівників відомо мало, а деякі про неї й не чули ...

Бріонія: вирощування і догляд

20.08.2014

Бріонія: вирощування і догляд

Бріонія (BRYONIA) відома також під назвою Переступень. Належить вона до сімейства Гарбузових. Це трав'яниста багаторічна рослина з дуже товстим...

Гіностемма: посадка й догляд, застосування

19.08.2014

Гіностемма: посадка й догляд, застосування

Гіностемма (Gynostemma) - багаторічна ліана, що відноситься до сімейства Гарбузових. Налічується понад 30 видів, найвідомішим з яких є...