Спірея - декоративний чагарник для оформлення саду

вирощування спіреївирощування спіреїВирощувати красиві і корисні чагарники на власній ділянці мріє кожен дачник, але часом, вибрати їх досить складно. Хтось робить акцент на ягідні чагарники і отримує в сезон смачні і соковиті плоди, хтось дбає про зовнішньому вигляді і висаджує на ділянці чагарники, підходящі для живоплотів і "живого декорування". Сьогодні ми поговоримо про спиреї, чагарнику, який відноситься до декоративної групі. Інформація про вирощування спіреї, догляду та розмноження рослини в нашій статті.

Спірея - багаторічний чагарник, який вже давно став популярним серед садівників, а все тому, що сортів і видів цієї рослини налічується більше сотні. Тобто кожен може вибрати для себе рослина саме того виду, який найбільш підходить для оформлення ділянки.

Спірея відноситься до відомого сімейства рослин - Розовоцветным, і може значно відрізнятися за формою і розмірами куща, залежно від сорти і різновиди. Тривала, сезонна естафета цвітіння бере свій початок весни, перехоплюють її рослини, які зацвітають влітку і можуть радувати погляд господаря саду до самих холодів. Квітки спіреї зібрані в щитковидні, пірамідальні або конусоподібні суцвіття, можуть бути всіх відтінків рожевого або білого, залежно від виду. Правильно підібравши спіреї для свого саду, ви можете забезпечити безперервне цвітіння прекрасного рослини на весь теплий сезон.

Сорти спіреї

Весеннецветущие сорту

спірея-гібридспірея-гібридСпірея дубравколистная досягає двох метрів заввишки, кущ має трохи плакучу форму. Цвісти чагарник починає трохи раніше інших видів, що цвітуть навесні, з середини травня. На даному етапі спірея повністю покривається великими суцвіттями білого кольору. Дубравколистная спірея, як і інші види чагарнику, потребує обрізання, провести яку потрібно влітку, після закінчення цвітіння. Рослини воліє освітлене місце розташування і родючий ґрунт. Рослина не боїться зимових холодів. Часто використовується для прикраси заміських ділянок або паркових зон.

Спірея Аргута - наступний вигляд спіреї, яка відноситься до розряду весеннецветущих. Це високорослий кущ, який може вирости до півтора метрів. Гілки никнуть, з величезною кількістю невеликих, вузьких листя яскраво-зеленого, соковитого кольору. Спірея Аргута починає цвісти наприкінці травня, цвітіння довгий і рясне. Рослина використовується для цільових насаджень в межах міста або ж на приватних, садових ділянках, на розсуд власників.

Спірея попеляста (сіра) дуже схожа з видом, який ми описали трохи вище. Основна відмінність рослин тільки в кольорі листя, у даного виду вони сіро-зелені і трохи опушені. Рослина також має декоративне призначення, але часто його можна зустріти неокультуренным у лісосмугах чи на околицях листяних лісів.

Спірея ніпонська - густий, кулястий чагарник, який досить просто формувати. Рослина досить невисока, всього лише близько одного метра. Зацвітає ніпонська спірея в кінці травня-початку червня, білі квіти рясно покривають весь чагарник. Ніпонська спірея не вимоглива до місця розташування і може рости навіть в затіненні, на грунті середньої якості, але відрізняється від дубравколістной спіреї і боїться зимових холодів.

Летнецветущие спіреї

Летнецветущие спіреї характеризуються рожевим цвітом, яке зібрано в пірамідальні або щитковидні суцвіття і утворюється на краях молодих пагонів. Цвітіння починається в середині літа і може тривати до холодного часу року.

Спірея японська - представлена безліччю видів і сортів. Більшість з них чудово підходить для декорування альпійських гірок. Зростання цієї рослини в середньому 50-80 см, квітки дуже дрібні, але густі, рожевого, а іноді і пурпурного кольору. У зв'язку з непередбачуваним запиленням, деякі сорти можуть мати білі квіти.

Спірея Бумальда - гібрид двох сортів спирей, белоцветковой та японської. Кущ середньорослий, висота 0,8-1.3 м, листя яйцевидної форми. Спірея Бумальда погано переносить холоду, тому, перед настанням зими, її слід правильно утеплити. Даний вид характерний різноманітним кольором листя і квіток в різний час сезону цвітіння.

Спірея верболистна - високорослий кущ, іноді більше двох метрів. Характерний прямими гілками і світло-зеленими, великими листками, які досить часто, в осінній період, стають бурими або червоними. Верболистна спірея цвіте світло-рожевими квітками на кінцях пагонів, відрізняється зимостійкістю. Рослина трохи примхлива, тому варто йому створити правильні умови - світле місце розташування, родючий ґрунт і помірний полив протягом сезону цвітіння.

Посадка спіреї

спірея - декоративний кущ для садуспірея - декоративний кущ для садуВисаджувати спирею у грунт можна ранньою весною, вже в той період, коли сніг щойно зійшов, або ж восени, до початку холодів. Докладніше про посадки смородини та інших чагарників восени - в нашій статті "Осіння посадка чагарників в саду". Потрібно вибрати правильне, добре освітлене місце і підготувати посадкову яму. Розмір її повинен бути 50х50 см, викопується прямовисно, не заужая дно, яке повинно бути взрыхлено на глибину близько 10 див. Якщо грунт важкий, глинистий, то буде потрібен дренаж з піску і битої цегли, прошарок близько 15 див. Яма повинна простояти у відкритому вигляді кілька днів, щоб трохи просохнути. Далі вона заповнюється певної грунтовою сумішшю - дернова або листова земля, торф і пісок, пропорції 2:1:1. Перед посадкою варто уважно оглянути коріння саджанця - вкоротити довгі, тонкі відростки, видалити поламані коріння. Перед самим приміщенням саджанця в грунт, її корені необхідно занурити у розчин глини, далі опустити кущ в яму і акуратно присипати грунтом. Під час даного процесу кущ спіреї слід трохи струшувати, а по закінченню засипки посадкової ями грунтом, грунт необхідно трохи ущільнити. Після посадки рослину слід полити чистою водою, 1-2 відра і мульчувати грунт торфом, шаром не менше 7 див.

Полив спіреї

Поливати спирею слід помірно, але після обрізування або під час посухи, полив повинен бути не рідше двох разів в місяць. Норма, близько 10 літрів води на одну рослину. Після поливу обов'язково потрібно рихлити грунт, а також бажано мульчувати.

Обрізка спіреї

Характер обрізки кущів безпосередньо залежить від того, до якої групи відноситься чагарник. Раноквітнучі види обрізають відразу після цвітіння. Пагони, на яких були суцвіття, в увазі відновлення декоративності рослини, обрізають наполовину. Також видаляють бічні і слабкі гілки, що ростуть усередину і загущують кущ. Слід прибирати і старі гілки, яким більше 7 років. Летнецветущие види спіреї обрізають лише ранньою весною. При цьому видаляються верхівки старих гілок, на яких були минулорічні суцвіття, а також частині молодих пагонів, які примерзли взимку. Вирізують слабкі і старі гілки, а також пагони, що загущують кущ.

Добриво

Рослина підгодовують один раз в рік, ранньою весною. В грунт вноситься комплексне добриво, розрахунок не більше 100-130 г на кожен квадратний метр ділянки, де росте чагарник.

Розмноження спіреї

Дорослі кущі спіреї розмножуються поділом, але якщо кущ молодий і невеликого розміру, то можливо застосувати і інший спосіб. Наприклад, розмноження спіреї проводять кореневою порослю або ж відводками.

Можна використовувати для розмноження і живці, які добре вкорінюються в легкому, вологому субстраті. Нарізку живців прийнято проводити в період обрізки кущів.

Розмножують спирею і насінням, але так як даний процес досить тривалий і не особливо ефективний, радити вам ми його не будемо, адже є способи набагато простіше і швидше.

Використання спіреї в дизайні садової ділянки

спірея на дачній ділянціспірея на дачній ділянцінасправді, знайти рослина, яка буде більш функціональним у плані використання в ландшафтному дизайні - досить нелегко. Спірея підходить для цього по всім параметрам, в першу чергу, за рахунок величезного сортового різноманіття.

Мініатюрні кущі спіреї, зріст яких не перевищує 50-70 см, можна розмістити в рокарії. Також можна використовувати групи рослин різного сорту та строків цвітіння на фоні будівлі або трав'янистої газону, або ж зробити з допомогою чагарників деякі відокремлені зони. Також спірея буде доречною і в міксбордерах, а також в якості живої огорожі. Розгляньте і варіант посадки разносортовых спирей в компанії з іншими декоративними рослинами - дерен, вейгела, скумпія, дейція, жоржинами. Відмінний малюнок вийде і у того чоловіка, який не побоїться висадити спіреї поруч з хвойниками - ялівцем, туями, сосною і ялиною.

На даний момент, спірея користується величезною популярністю серед садівників-аматорів і професійних ландшафтних дизайнерів. причиною цього є не тільки надзвичайна краса рослини, але і його невибагливість. Спробуйте посадити спирею на своїй ділянці, і вже найближчим часом цей чагарник стане гідною прикрасою вашого саду.

Prev Next
Утеплення підлоги в гаражі на дачі

10.09.2014

Утеплення підлоги в гаражі на дачі

Утеплення підлоги в гаражі багато вважають необязательном процесом, але ж саме через пів всередину гаража надходить величезна кількість холоду взимку і про...

Підготовка до зими на дачі: корисні поради

08.09.2014

Підготовка до зими на дачі: корисні поради

Про зиму говорити ніколи не пізно, адже даний період переноситься дачею досить складно. Тому, з наближенням холодної пори року, ми починаємо...

Як облаштувати робоче місце в гаражі

06.09.2014

Як облаштувати робоче місце в гаражі

У кожного дачника достатньо турбот, і в осінній час їх не менше. Але тут виникає додаткова складність - холодна і сира погода. ...

Як використовувати сипучі матеріали на дачі

03.09.2014

Як використовувати сипучі матеріали на дачі

Дачні роботи змушують нас замислюватися про відповідних будівельних матеріалах, і краще це зробити заздалегідь, ніж під час строкової будівництва або оформлений...

Виставка "Зелений тиждень", осінь 2014, Волгоград

02.09.2014

Виставка "Зелений тиждень", осінь 2014, Волгоград

Волгоградський Виставковий Центр «Регіон» запрошує Вас прийняти участь у XVIII спеціалізованій виставці ландшафтного дизайну, садово-п...

Правильні умови зберігання овочів і фруктів

30.08.2014

Правильні умови зберігання овочів та фруктів

Умови зберігання овочів і фруктів в дачних сховищах дуже суворі, і тому дотримувати їх потрібно по максимуму. Відноситься це до самих приміщень, ...

Прогулянки по саду наших читачів: сад Любові Теплової

29.08.2014

Прогулянки по саду наших читачів: сад Любові Теплової

Як і обіцяли, DachaDecor.com.ua представляє Вашій увазі сад одного з наших постійних відвідувачок сайту, яка любить красу і природу, стежить ...

Відсипання ділянки перед озелененням

28.08.2014

Відсипка ділянки перед озелененням

Питання: "Підкажіть, будь ласка, що зробити з ділянкою перед початком озеленення. Зараз була зроблена вирубка лісу, торфовище, місцевість &n...

Де зберігати овочі і фрукти на дачі

26.08.2014

Де зберігати овочі і фрукти на дачі

З самого початку літа ми збираємо урожай з саду та городу на власній дачі. Багато плоди вживаються відразу, в сирому вигляді, деякі консервуються...

Професійні садівники і красноярські дачники, охочі «похвалитися» урожаєм, зберуться на ярма...

25.08.2014

Професійні садівники і красноярські дачники, охочі «похвалитися» урожаєм, зберуться на ярмарку «Осінь на дачі»

З 18 по 21 вересня в Красноярську в МВДЦ «Сибір» пройде виставка-ярмарок «Осінь на дачі». Проект, присвячений закриттю дачно...

Що можна зробити зі старих речей на дачі

23.08.2014

Що можна зробити зі старих речей на дачі

Що можна зробити зі старих речей на дачі? На цю тему ми спілкувалися неодноразово і надавали нашим читачам безліч цікавих ідей, за що і...

Як використовувати габіони на дачі

21.08.2014

Як використовувати габіони на дачі

Використання габіонів стає все більш популярним в різних сферах. І тому ми вирішили сьогодні більш детально ознайомити вас з подібними конструкц...

Вибираємо водостічну систему для дачного будинку

20.08.2014

Вибираємо водостічну систему для дачного будинку

Облаштування дачного будинку включає в себе безліч робіт по підвищенню зовнішньої естетики будівлі, а також обладнання його необхідними системами. Однією...

Азаріна: сорти рослин і вирощування

20.08.2014

Азаріна: сорти рослин і вирощування

Про Азарине чи інакше Маурандии (ASARINA - MAURANDIA), рослині з сімейства Норчиковых, серед садівників відомо мало, а деякі про неї й не чули ...

Бріонія: вирощування і догляд

20.08.2014

Бріонія: вирощування і догляд

Бріонія (BRYONIA) відома також під назвою Переступень. Належить вона до сімейства Гарбузових. Це трав'яниста багаторічна рослина з дуже товстим...

Гіностемма: посадка й догляд, застосування

19.08.2014

Гіностемма: посадка й догляд, застосування

Гіностемма (Gynostemma) - багаторічна ліана, що відноситься до сімейства Гарбузових. Налічується понад 30 видів, найвідомішим з яких є...