Сток-каналізація своїми руками

Новітні дачні ідеї: сток-каналізація для скидання водиНовітні дачні ідеї: сток-каналізація для скидання водиІнженерні комунікації дуже важливі для дачної ділянки, і важливу роль у загальній системі займає каналізація. Не всім вдається відразу встановити на дачі септик і дорогу систему водовідведення, а тому ми пропонуємо розглянути більш прийнятний варіант - сток-каналізацію своїми руками.

 

Весна і літо - активний дачний сезон, під час якого робота кипить не тільки на грядках і в саду, а також в будинку та біля нього. У зв'язку з цим, практично завжди використовується вода, відпрацьовану частина якої необхідно скидати в каналізацію. Далеко не всім нам дістався ділянку з готовою системою водовідведення або централізованими комунікаціями, а тому проблема вигрібних ям і септиків на дачі дуже актуальна. Сьогодні ми пропонуємо економічний варіант водовідведення, з яким впорається навіть починаючий дачник. Єдина проблема і самий серйозний мінус нашої системи - вимоги щодо мінімального скидання води. Але, навіть у цьому випадку, в будинку можна буде встановити раковину для миття посуду, приготування їжі, прання рушників і ганчірок.

Наш варіант являє собою тимчасову систему водовідведення або ж систему на більш тривалий термін, але з дуже малими можливостями поглинання стічних вод.

Спочатку, ми б хотіли нагадати варіанти, які можливі на дачі, і яким ми обов'язково приділимо більше уваги уже в найближчому майбутньому.

Якісний дачний септик

Спеціальний елемент локального очисної споруди, який можна застосувати для скидання і очищення вод. Сьогодні серед безлічі пропозицій на ринку, можна вибрати септик на будь-які вимоги і суму, але все одно він набагато дорожче нашої простої системи, про яку ми поговоримо вже зовсім скоро.

Саме коректне рішення для дачі - якісний септик!Саме коректне рішення для дачі - якісний септик!

Вигрібна яма на дачі

Вигрібна яма - спрощений варіант для скидання стічних вод, який легко можна зробити на дачній ділянці. Викласти вигрібну яму можна з цегли, старих автомобільних покришок, вилити з бетону або ж спорудити з бетонних кілець.

На практиці, подібне очисна споруда нормально справляється з усіма поставленими завданнями, але, в певний момент, яму все одно доведеться чистити.

Вигрібна яма своїми руками - більш дешевий варіант з каналізацієюВигрібна яма своїми руками - більш дешевий варіант з каналізацією

Найпростіша сток-каналізація на дачі

Якщо бюджет розписаний під нуль, і в ньому немає розподілених коштів на дорогий септик або навіть більш дешеву вигрібну яму, ми пропонуємо вам приступити до будівництва простий каналізації, на яку піде мінімальна сума і всього день роботи, що по максимуму. Взагалі, побудувати стік можна і поодинці, але щоб робота йшла швидше і веселіше, краще приступати до неї вдвох.

Що являє собою сток-каналізація?

Це найелементарніше каналізаційне споруда, яка може бути на дачі. Воно являє собою каналізаційну перфоровану трубу, встановлену вертикально в пробуренном в землі отворі. Принцип дії простий - вода йде в трубу, а через перфорацію потрапляє в дренажний шар, далі ж вода просто йде в грунт. За параметрами ви можете вибирати самі, і об'єм стічних вод буде розраховуватися від діаметра труби і її глибини установки в грунт, але сьогодні ми будемо вести розмову, відштовхуючись саме від нашого прикладу, на якому ми і зрозуміли всі особливості системи.

Особливі вимоги для дачної каналізації

Напевно, цю систему можна легко назвати каналізацією, так як вона не тільки бере участь в скиданні відпрацьованих стічних вод, але і є пунктом призначення. На жаль, система має ряд вимог, які попередять її поломку і вихід із робочого стану, а також не дадуть забруднювати навколишню територію нечистотами і запахами.

Обов'язково зверніть увагу на вимоги подібної каналізаціїОбов'язково зверніть увагу на вимоги подібної каналізації

Отже, обов'язково виконуйте такі вимоги:

  • Не скидайте в стік води більше розрахункових норм;
  • Максимально очищайте воду перед скиданням (встановлюйте на отвори в раковині сіточки, мити посуд від залишків їжі перед ополіскуванням, намагайтеся не спускати в сток жири);
  • Обов'язково очищайте сток раз на два-три тижні, так як перфорація, необхідна для догляду води в грунт, може забиватися;
  • Намагайтеся використовувати даний сток тільки для більш-менш чистих стічних вод, ні в якому разі не підключайте до нього пральну машину і туалет.

Як побудувати сток-каналізацію своїми руками?

Інструмент і матеріали

Відразу нам необхідно вибрати інструмент і матеріали, але тут немає нічого складного, а тому відразу обіцяємо, що можна буде обійтися стандартним набором.

В першу чергу, бур для отвору в землі. Це може бути мотобур або навіть бур цікавіше, від мотоблока або спецтехніки, але знайти такий на годину-дві роботи досить складно.

Обладнання для буріння отвору під трубу, яке полегшить роботуОбладнання для буріння отвору під трубу, яке полегшить роботу

Або ж простий ручний бур, з яким, звичайно, доведеться попрацювати.

Можна використовувати і звичайний садовий бур, але процес трохи затягнетьсяможна Використовувати і звичайний садовий бур, але процес трохи затягнеться

Також нам знадобиться ножівка, молоток, дриль зі свердлом, лопата і лом. Говорячи ж про матеріали - це пластикова каналізаційна труба, бита цегла та гравій, шматок руберойду або гуми для накриття верхньої частини каналізаційного стоку.

Буріння отвору під трубу

Починаємо бурити отвір тим буром, який у вас є, вибравши попередньо місце на ділянці біля будинку, куди простіше буде вивести стік з раковини.

Дуже важливо правильно визначити місце для буріння та встановлення стокуДуже важливо правильно визначити місце для буріння та встановлення стоку

Під час нашого експерименту, буріння відбувалося на 1 метр в глибину, відповідно, шматок труби для подальшої закладки ми взяли трохи більше, близько 1,2 м.

Отвір у землі для встановлення каналізаційної труби для скидання водиОтвір в землі для встановлення каналізаційної труби для скидання води

Спочатку бурити було досить легко, до півметра, тобто той шар, який добре проникає лопата при перекопуванні, розпушують грунт добрива і вода. Далі стало дуже складно, і на роботу пішло близько 3 годин. Але при цьому отвір під трубу було пробурено набагато ширше діаметра труби, щоб після її установки, ми могли по колу просипати отвір битою цеглою і гравієм.

Бажано робити отвір діаметром побільше, щоб була можливість влаштування дренажного шаруБажано робити отвір діаметром побільше, щоб була можливість влаштування дренажного шару

Відповідно, коли бур не справлявся, ми використовували лом для розхитування шарів грунту сильними ударами, а також лопату. В самому кінці роботи, бур використовувався вже тільки для того, щоб діставати землю з ями.

Перфорування каналізаційної труби

Мабуть, самий простий і навіть цікавий процес - перфорування пластикової труби, яку ми обрали під стік. На все діло пішло близько 15 хвилин, адже будь свердло бере матеріал дуже просто. Отворів в трубі ми наробили грунтовно, щоб вода йшла швидше. Але завжди можна було і позбавити себе від подібних турбот, купивши спеціальну перфоровану трубу в готовому вигляді.

Трубу можна просвердлити, або ж спочатку купити перфоровану трубу!Трубу можна просвердлити, або ж спочатку купити перфоровану трубу!

Установка труби в яму

Також нескладний процес, однак, вимагає уваги. Отже, перед установкою труби, насипаємо на дно ями приблизно 10-15 см битої цегли і гравію. Далі, встановлюємо трубу строго по центру і, притримуючи її, обсипаємо по всім сторонам тим же гравієм і битим цеглою. Дані матеріали і затримують трубу у вертикальному положенні в ямі.

Пластикова труба для каналізації після установки у грунтПластикова труба для каналізації після установки в грунт

За великим рахунком, основною процес закінчений, залишається тільки зробити висновок від раковини дачного будинку.

Підключення до каналізації виведення

Висновок зробити дуже просто, а якщо він готовий, залишиться тільки під'єднати його до труби. Висновок проводиться через отвір у стіні, обов'язково під нахилом. Через висновок пропускається гофрована труба сифона, яка через перехідник і підключається до встановленої трубі. На даному етапі, саморобна каналізація з труби готова.

Всередині приміщення слід використовувати стандартний сифон, стік якого виводиться в каналізаціюВсередині приміщення слід використовувати стандартний сифон, стік якого виводиться в каналізацію

Обсяг води, що приймається каналізацією

Вам буде потрібно економити на стоці, щоб вода встигала йти в грунт, але це навіть плюс, так як в даному випадку ви будете економити витрати на воду!

За нашими підрахунками, які вироблялися на трубі діаметром 11 см і довжиною близько 1,2 м, в неї поміщається приблизно відро води. Коли ми просвердлили отвори в трубі і встановили її в землю, обсипав по сторонах відпрацьованими будівельними матеріалами, це збільшило допустимий обсяг відразу до 3-4 відер води, тобто приблизно до 40 к. В суху і жарку погоду, якщо ця ділянка не поливається, в день в таку каналізацію можна сміливо скидати до 150 л води, а то й більше, адже вода постійно вбирається в землю. Цього, як нам здається, цілком достатньо для миття посуду, готування і інших дрібних кухонних справ.

У подібний каналізаційний стік можна скидати достатню кількість стічних водУ подібний каналізаційний стік можна скидати достатню кількість стічних вод

Збільшення можливостей стоку-каналізації

Ми б не радили вкладати особливі гроші або власне дорогоцінний час у збільшення потужностей даної каналізації, так як набагато правильніше буде зайнятися септиком або вигрібною ямою, але якщо у вас є бажання, то у нас є і спрощений варіант.

Отже, вам необхідно тільки влаштувати щось на зразок полів зрошення біля труби. Зробити це просто - можна вирити яму, скажімо, 0,5х1 м і глибиною 30-40 см біля труби стоку-каналізації, і в самій трубі зробити надріз зверху, в напрямку цієї ями. Яму слід закидати битою цеглою або гравієм, і зверху накрити листом металу, руберойдом, засипати шаром грунту.

Матеріал для заповнення додаткової ями каналізації, а також для встановлення стоку-каналізаціїМатеріал для заповнення додаткової ями каналізації, а також для встановлення стоку-каналізації

Таким чином, при перенаполненіі труби стоку, коли вода вже не зможе йти в грунт через перфорацію, стічні води будуть доходити до спрямованого на яму верхнього отвору і йти в саму яму. Звичайно, можна влаштувати все і симпатичніше, без зрізу, а з установкою перехідника і викидом патрубка в яму. Але, як би ви вчинили, це збільшить можливості скидання води відразу в кілька разів!

Збільшити можливості саморобної каналізації можна дуже простоЗбільшити можливості саморобної каналізації можна дуже просто

Ми в черговий раз довели, що економія на дачі може бути практичною і зручною, адже погодьтеся, що сток-каналізація - дуже потрібна система, яка не вимагає практично ніяких витрат. У цьому сезоні ми будемо постійно постачати вас подібною інформацією, адже фахівці DachaDecor.com.ua постійно працюють над поліпшенням дачних ділянок та розробкою нових і цікавих можливостей. Якщо ж і ви зможете нам щось підказати, то будемо дуже раді ідей або коментарям в спеціальній графі нижче!

Prev Next
Утеплення підлоги в гаражі на дачі

10.09.2014

Утеплення підлоги в гаражі на дачі

Утеплення підлоги в гаражі багато вважають необязательном процесом, але ж саме через пів всередину гаража надходить величезна кількість холоду взимку і про...

Підготовка до зими на дачі: корисні поради

08.09.2014

Підготовка до зими на дачі: корисні поради

Про зиму говорити ніколи не пізно, адже даний період переноситься дачею досить складно. Тому, з наближенням холодної пори року, ми починаємо...

Як облаштувати робоче місце в гаражі

06.09.2014

Як облаштувати робоче місце в гаражі

У кожного дачника достатньо турбот, і в осінній час їх не менше. Але тут виникає додаткова складність - холодна і сира погода. ...

Як використовувати сипучі матеріали на дачі

03.09.2014

Як використовувати сипучі матеріали на дачі

Дачні роботи змушують нас замислюватися про відповідних будівельних матеріалах, і краще це зробити заздалегідь, ніж під час строкової будівництва або оформлений...

Виставка "Зелений тиждень", осінь 2014, Волгоград

02.09.2014

Виставка "Зелений тиждень", осінь 2014, Волгоград

Волгоградський Виставковий Центр «Регіон» запрошує Вас прийняти участь у XVIII спеціалізованій виставці ландшафтного дизайну, садово-п...

Правильні умови зберігання овочів і фруктів

30.08.2014

Правильні умови зберігання овочів та фруктів

Умови зберігання овочів і фруктів в дачних сховищах дуже суворі, і тому дотримувати їх потрібно по максимуму. Відноситься це до самих приміщень, ...

Прогулянки по саду наших читачів: сад Любові Теплової

29.08.2014

Прогулянки по саду наших читачів: сад Любові Теплової

Як і обіцяли, DachaDecor.com.ua представляє Вашій увазі сад одного з наших постійних відвідувачок сайту, яка любить красу і природу, стежить ...

Відсипання ділянки перед озелененням

28.08.2014

Відсипка ділянки перед озелененням

Питання: "Підкажіть, будь ласка, що зробити з ділянкою перед початком озеленення. Зараз була зроблена вирубка лісу, торфовище, місцевість &n...

Де зберігати овочі і фрукти на дачі

26.08.2014

Де зберігати овочі і фрукти на дачі

З самого початку літа ми збираємо урожай з саду та городу на власній дачі. Багато плоди вживаються відразу, в сирому вигляді, деякі консервуються...

Професійні садівники і красноярські дачники, охочі «похвалитися» урожаєм, зберуться на ярма...

25.08.2014

Професійні садівники і красноярські дачники, охочі «похвалитися» урожаєм, зберуться на ярмарку «Осінь на дачі»

З 18 по 21 вересня в Красноярську в МВДЦ «Сибір» пройде виставка-ярмарок «Осінь на дачі». Проект, присвячений закриттю дачно...

Що можна зробити зі старих речей на дачі

23.08.2014

Що можна зробити зі старих речей на дачі

Що можна зробити зі старих речей на дачі? На цю тему ми спілкувалися неодноразово і надавали нашим читачам безліч цікавих ідей, за що і...

Як використовувати габіони на дачі

21.08.2014

Як використовувати габіони на дачі

Використання габіонів стає все більш популярним в різних сферах. І тому ми вирішили сьогодні більш детально ознайомити вас з подібними конструкц...

Вибираємо водостічну систему для дачного будинку

20.08.2014

Вибираємо водостічну систему для дачного будинку

Облаштування дачного будинку включає в себе безліч робіт по підвищенню зовнішньої естетики будівлі, а також обладнання його необхідними системами. Однією...

Азаріна: сорти рослин і вирощування

20.08.2014

Азаріна: сорти рослин і вирощування

Про Азарине чи інакше Маурандии (ASARINA - MAURANDIA), рослині з сімейства Норчиковых, серед садівників відомо мало, а деякі про неї й не чули ...

Бріонія: вирощування і догляд

20.08.2014

Бріонія: вирощування і догляд

Бріонія (BRYONIA) відома також під назвою Переступень. Належить вона до сімейства Гарбузових. Це трав'яниста багаторічна рослина з дуже товстим...

Гіностемма: посадка й догляд, застосування

19.08.2014

Гіностемма: посадка й догляд, застосування

Гіностемма (Gynostemma) - багаторічна ліана, що відноситься до сімейства Гарбузових. Налічується понад 30 видів, найвідомішим з яких є...