Кипарисовик - декоративне хвойна рослина для прикраси вашого ділянки

кипарисовик - декоративне хвойна рослина для садукипарисовик - декоративне хвойна рослина для садуМожна довгий час формувати сад, висаджувати квіти і чагарники, укладати газони і створювати малі архітектурні форми для оформлення певного стилю ландшафтного дизайну, але вся ця робота буде залишатися незавершеної до тих пір, поки на вашій ділянці не з'являться хвойні. Давайте ж розглянемо хоча б один приклад з хвойних рослин, який чудово впишеться в оформлення кожного саду - кипарисовик.

Кипарисовик (фото на сайті) - представник роду хвойних однодомных вічнозелених рослин, що відносяться до сімейства кипарисових. Рід являє сім основних видів і кілька сотень селекційних сортів. У природних умовах кипарисовик найчастіше зустрічається в Східній Азії і Північній Америці, але нормально почувається і в Європі. Крона кипарисовика конусоподібна, з довгими широкими або ж спадають гілками. Стовбур хвойного рослини покритий коричневою або коричнево-бурою корою, яка являє собою дрібні лусочки. Листя щільно притиснуті, загострені, зеленого, жовтувато-зеленого, темно-зеленого або навіть блакитно-димчастого кольору. Плід кипарисовика - шишки, які досягають 12 мм в діаметрі і готові видати зрілі насіння вже в перший рік посадки. В залежності від виду, кипарисовик може досягати 70 м у висоту.

Посадка

Висаджувати кипарисовик слід в півтіні. Якщо ж ви вибрали для посадки форми з жовтими листям, постарайтеся підібрати для них сонячне місце. Фахівці не рекомендують висаджувати хвойна рослина в низинах, де може затримуватися холодне повітря. При висадці кипарисовика на території ділянки намагайтеся витримувати між рослинами певну відстань, від 1 до 4 м. Посадка кипарисовика повинна відбуватися в багату грунт. Змішати її можна з піску, торфу, листової землі і перегною, в пропорції 2:1:2:3. Рослина віддає перевагу легкому, вологий грунт, дуже погано відноситься до важких глинистих грунтів, і уникає вапняні.

Кипарисовик Элвуди висаджується в спеціальну посадкову яму, глибина якої 70-100 см. Дно ями повинно бути обладнане дренажем з битої цегли і піску. Під час посадки в яму потрібно внести мінеральні добрива, приблизно 5-6 кг торфокомпост, ретельно перемішаного із звичайною землею.

Догляд

догляд за кипарисовикомдогляд за кипарисовикомКипарисовик потребує правильного догляду. Хоча хвойна рослина і здатне рости в дикій природі, із застосуванням деяких добрив і повноцінного поливу воно відчуває себе набагато краще. Навесні потрібно удобрити землю комплексним добривом, наприклад, "Кемирой", з розрахунку 100-150 г на кожен квадратний метр посадки. Розсипають "Кемиру" у пристовбурних кіл. Після цього грунт слід розпушити і полити. Кипарисовик також чутливо ставиться до вологи і любить своєчасний полив, не менше 8 л води за раз. Норму можна збільшити при сухому кліматі. Фахівці рекомендують і обприскування рослини, яке слід проводити раз на тиждень. Молоді рослини слід притіняти і обприскувати додатково, так як високі температури діють на них згубно. Грунт навколо кипарисовика мульчують тирсою або торфом, розсипаючи на поверхні ґрунту шар до 7 см Після мульчування полив можна робити трохи рідше, тільки в тому випадку, коли пересихає верхній шар мульчі.

Навесні потрібно видалення зламаних і сухих гілок, які заважають розвитку та загущивают рослина. При необхідності, можна додати кипарисовику форму.

Обрізка рослини відбувається тільки ранньою весною. В цей же момент постарайтеся ретельно оглянути рослина. Якщо його кора розтріскалася , її необхідно стягнути і притиснути до стовбура, якщо ж з'явилися явні оголені частини і кипарисовик засихає, хворі місця варто змастити садовим варом.

Хвороби і шкідники

Вирощування кипарисовика - досить складний процес, тому варто постійно стежити за тим, щоб його не зіпсували шкідники і хвороби рослин. Кипарисовик може вражатися щитівкою і павутинним кліщем. Проти них слід застосовувати класичні препарати. З хвороб найбільш часто зустрічається коренева гниль, яка вражає кореневу систему кипарисовика при надмірному застій вологи. В даній ситуації актуальною буде тільки пересадка кипарисовика на нове місце. Під час пересадки бажано провести обрізку хворих коренів. Якщо ж уражена велика частина кореневої системи, то рекомендується знищення рослини.

Прочитати більш докладно про захворювання хвойних рослин можна тут: "Хвороби хвойних рослин: шютт, ржавчинные захворювання, профілактика".

Розмноження

посадка кипарисовика, розмноженняпосадка кипарисовика, розмноженняРозмноження кипарисовика відбувається трьома способами - живцями, відводками та насінням. При висадці насіння використовуйте стратифікацію, яка значно підвищує схожість. Якщо ж ви працюєте з декоративними формами, то розмножуються вони вегетативно. Добре вкорінюються при живцюванні. Живці необхідно підготувати наступним способом - нарізати їх з верхівок, видалити хвою з нижньої частини і висадити в спеціальні квіткові горщики, наповнені легким субстратом. Рекомендовано створювати і парниковий ефект. який значно збільшує швидкість укорінення. Для цього горщики з живцями накривають поліетиленом. Можна отримати молоденькі рослини і за допомогою відводок. Відбувається це стандартним методом - пагони акуратно пригинають до поверхні грунту і прикопують на рівні нирок і роблять косий надріз. На цьому місці незабаром утворюються корені. Щоб надріз не закривався, в нього можна вставити камінчик, шматочок кори і так далі. Зафіксувавши втечу і присипавши його ґрунтом, верхівку пагона слід підв'язати до кілка. Після утворення коренів, відводки потрібно відокремити від основної рослини і висадити в необхідному місці.

Використання

Насправді, форми кипарисовиков дуже декоративні, так що з легкістю підійдуть для будь-якого саду або дачної ділянки. Фахівці рекомендують висаджувати кипарисовики невеликими групами, по кілька рослин, або ж поодиноко. Кипарисовики часто використовуються для оформлення парків, садів, оранжерей, але можуть вирощуватися і в контейнерній культурі.

Види кипарисовиков

У світі налічується безліч видів кипарисовиков. Ось деякі з них:

  • види кипарисовиковвиди кипарисовиковкипарисовик Лавсона, кипарисовик горохоплодный;
  • кипарисовик Элвуди, кипарисовик тупий;
  • кипарисовик Нана, кипарисовик кімнатний;
  • кипарисовик Івонна, кипарисовик Лавсона сноу вайт;
  • кипарисовик Филифера, кипарисовик формозский;
  • кипарисовик Булевард, кипарисовик траурний;
  • кипарисовик колумнарис, кипарисовик Эрикойд;
  • кипарисовик зелений, кипарисовик туевидный;
  • кипарисовик санголд;
  • кипарисовик сноу уайт;
  • кипарисовик драхт.

Це лише невеликий список з декількох сотень видів і сортів, виведених у всьому світі для декоративного використання. Тепер трохи докладніше про найбільш популярних і поширених видах кипарисовика:

  • Кипарисовик Лавсона - досить високу хвойне дерево, яке запросто досягає висоти в 60-70 м. Узкоконусовидное, з розширюється в нижній частині кроною. З-за великої висоти і ваги, дерево найчастіше схиляється набік. Кипарисовик має толстой, червонувато-коричневою, трохи розтрісканої корою і блискучою зеленуватою або навіть яскраво-салатового хвоєю. Кипарисовик Лавсона є дуже красивою хвойної породою, але рідко використовується в ландшафті через поганий морозостійкості. Рослина часто можна зустріти у регіонах з м'яким кліматом, в яких кипарисовик Лавсона широко використовується для прикраси алей, парків, лісових насаджень;
  • Кипарисовик горохоплодный - красиве, з горизонтально розкинутими гілками, хвойне дерево, досягає зростання в 30 м. Кора рослини розпадається на смуги, червонувато-коричнева. Хвоя темно-зелена з верхньої частини, і світло-димчаста або навіть біляста на нижній стороні. Листя кипарисовика шаблеподібний, сплюснуті. Рослина має безліч сортів, які добре ростуть у м'якому кліматі. Завдяки плідній роботі селекціонерів, кипарисовик горохоплодный має різноманітне використання;
  • Кипарисовик нутканський - хвойне дерево з дуже повільним ростом, яке може досягати 40 м у висоту. Має конічну, густу і дуже витончену крону, яка може трохи нахилитися до землі. Кора пластинчаста, темно-коричневого або навіть сіруватого кольору, хвоя темно-зелена. Кипарисовик нутканський дуже світлолюбний і, на відміну від багатьох інших сортів, морозостійкий. Підмерзає тільки у найсуворіші зими. Кипарисовик декоративний в одиничних або небагатьох посадках, часто застосовується в парках і в облаштуванні ландшафту на великих територіях;
  • Кипарисовик тупий. Чудова декоративна рослина, яке користується великою популярністю серед ландшафтних дизайнерів. Вид зимостійкий, але потребує спеціального захисту, особливо в перші роки посадки. Любить світлі місця з родючим грунтом. Кипарисовик тупий може досягати висоти 30 м, має конусоподібну, густу крону. Кора гладка, коричневий або червонувато-коричнева. Гілки повисають, густі, стисненого виду. Хвоя блискуча, жовтувато-зелена або яскраво-зелена.

Як бачите, існує безліч видів кипарисовиков, які з задоволенням оселяться на вашій ділянці. Варто тільки завжди пам'ятати про правильний догляд за хвойними рослинами та їх обов'язковим захистом в зимовий період.

Prev Next
Утеплення підлоги в гаражі на дачі

10.09.2014

Утеплення підлоги в гаражі на дачі

Утеплення підлоги в гаражі багато вважають необязательном процесом, але ж саме через пів всередину гаража надходить величезна кількість холоду взимку і про...

Підготовка до зими на дачі: корисні поради

08.09.2014

Підготовка до зими на дачі: корисні поради

Про зиму говорити ніколи не пізно, адже даний період переноситься дачею досить складно. Тому, з наближенням холодної пори року, ми починаємо...

Як облаштувати робоче місце в гаражі

06.09.2014

Як облаштувати робоче місце в гаражі

У кожного дачника достатньо турбот, і в осінній час їх не менше. Але тут виникає додаткова складність - холодна і сира погода. ...

Як використовувати сипучі матеріали на дачі

03.09.2014

Як використовувати сипучі матеріали на дачі

Дачні роботи змушують нас замислюватися про відповідних будівельних матеріалах, і краще це зробити заздалегідь, ніж під час строкової будівництва або оформлений...

Виставка "Зелений тиждень", осінь 2014, Волгоград

02.09.2014

Виставка "Зелений тиждень", осінь 2014, Волгоград

Волгоградський Виставковий Центр «Регіон» запрошує Вас прийняти участь у XVIII спеціалізованій виставці ландшафтного дизайну, садово-п...

Правильні умови зберігання овочів і фруктів

30.08.2014

Правильні умови зберігання овочів та фруктів

Умови зберігання овочів і фруктів в дачних сховищах дуже суворі, і тому дотримувати їх потрібно по максимуму. Відноситься це до самих приміщень, ...

Прогулянки по саду наших читачів: сад Любові Теплової

29.08.2014

Прогулянки по саду наших читачів: сад Любові Теплової

Як і обіцяли, DachaDecor.com.ua представляє Вашій увазі сад одного з наших постійних відвідувачок сайту, яка любить красу і природу, стежить ...

Відсипання ділянки перед озелененням

28.08.2014

Відсипка ділянки перед озелененням

Питання: "Підкажіть, будь ласка, що зробити з ділянкою перед початком озеленення. Зараз була зроблена вирубка лісу, торфовище, місцевість &n...

Де зберігати овочі і фрукти на дачі

26.08.2014

Де зберігати овочі і фрукти на дачі

З самого початку літа ми збираємо урожай з саду та городу на власній дачі. Багато плоди вживаються відразу, в сирому вигляді, деякі консервуються...

Професійні садівники і красноярські дачники, охочі «похвалитися» урожаєм, зберуться на ярма...

25.08.2014

Професійні садівники і красноярські дачники, охочі «похвалитися» урожаєм, зберуться на ярмарку «Осінь на дачі»

З 18 по 21 вересня в Красноярську в МВДЦ «Сибір» пройде виставка-ярмарок «Осінь на дачі». Проект, присвячений закриттю дачно...

Що можна зробити зі старих речей на дачі

23.08.2014

Що можна зробити зі старих речей на дачі

Що можна зробити зі старих речей на дачі? На цю тему ми спілкувалися неодноразово і надавали нашим читачам безліч цікавих ідей, за що і...

Як використовувати габіони на дачі

21.08.2014

Як використовувати габіони на дачі

Використання габіонів стає все більш популярним в різних сферах. І тому ми вирішили сьогодні більш детально ознайомити вас з подібними конструкц...

Вибираємо водостічну систему для дачного будинку

20.08.2014

Вибираємо водостічну систему для дачного будинку

Облаштування дачного будинку включає в себе безліч робіт по підвищенню зовнішньої естетики будівлі, а також обладнання його необхідними системами. Однією...

Азаріна: сорти рослин і вирощування

20.08.2014

Азаріна: сорти рослин і вирощування

Про Азарине чи інакше Маурандии (ASARINA - MAURANDIA), рослині з сімейства Норчиковых, серед садівників відомо мало, а деякі про неї й не чули ...

Бріонія: вирощування і догляд

20.08.2014

Бріонія: вирощування і догляд

Бріонія (BRYONIA) відома також під назвою Переступень. Належить вона до сімейства Гарбузових. Це трав'яниста багаторічна рослина з дуже товстим...

Гіностемма: посадка й догляд, застосування

19.08.2014

Гіностемма: посадка й догляд, застосування

Гіностемма (Gynostemma) - багаторічна ліана, що відноситься до сімейства Гарбузових. Налічується понад 30 видів, найвідомішим з яких є...