Вольєр для собаки: будуємо житло для вихованця своїми руками

Вотльер для собаки - житло для вихованця можна зробити самостійноВотльер для собаки - житло для вихованця можна зробити самостійноВ літній період ми не просто часто буваємо на дачі, але іноді і переїжджаємо туди повністю, забираючи з собою своїх вихованців. Добре, коли це кіт або папужка, але що ж робити, якщо ми беремо з собою собаку? Природно, в даному випадку піднімається питання про те, як побудувати вольєр для собаки.

 

Собака - друг людини, а отже, ставитися до подібної живності потрібно з повагою і усією серйозністю. Якщо у вільний час собака може знаходитися поряд з вами, лежати біля ніг або грітися на теплій майданчику, то коли ви зайняті, чотириногий друг може і побешкетувати. Щоб цього не сталося, собаку потрібно визначати в спеціальне місце, наприклад, вольєр.

Вже давно не модно садити собак на ланцюг, та багато з них і не призначені для цього, наприклад, службові собаки, які на прив'язі відчуває себе дуже некомфортно. Їм необхідно організувати спеціальне місце для життя, ночівлі, харчування, і найкраще для цього підходить вольєр для собак. Це вам не стандартного типу будка, маленька і незатишна, а справді великої площі об'ємний простір, де вашому вихованцеві було б приємно знаходитися.

Вольєри для собак зараз дуже дорогі, так як це вже давно комерційна тема. Природно, можна дозволити собі придбати подібну конструкцію і не маятися з даними турботами, але платити практично тисячу доларів за те, що можна зробити своїми руками, не дуже цікаво. Тому, починаючи писати цей матеріал, ми зловили себе на ідеї, що просто зобов'язані довести статтю до кінця і розповісти всім бажаючим, як можна побудувати вольєр для собаки своїми руками.

Як побудувати вольєр для собаки?

Для людини, який неодноразово мав досвід роботи з деревом або металом, у якого в гаражі або спеціальному сарайчику є все необхідне для початку будівництва, спорудження вольєра для собак - нікчемна справа. Але далеко не всі ми володіємо необхідними знаннями і досвідом, потрібним інструментом і матеріалами, а тому уважно читаємо рекомендації фахівців і тільки потім, будуємо вольєр для собаки.

Нашим основним завданням є будівництво вольєра для собаки об'ємного, зручного та недорогого, щоб місце проживання вихованця вийшло для нього комфортним, а для нас - Прийнятним з фінансів. Отже, з чого ж почати будівництво вольєра для собаки?

В першу чергу, необхідно визначити, якого розміру буде вольєр, так як великий вольєр для собаки відрізняється від споруди для дрібного вихованця не тільки розмірами, але і технологією виробництва, матеріалами і загальними витратами. Але, так як більшість з нас віддає перевагу службових собак або явних захисників себе і майна, то ми орієнтуємося на вівчарок, доберманів, ротвейлерів та інші великі породи.

Як побудувати вольєр для собаки своїми руками?Як побудувати вольєр для собаки своїми руками?

Проект вольєра для собаки

Як і в будь-якому будівництві, нам необхідно буде спочатку підготуватися і зібрати воєдино всі дані, які й визначать витрати фінансові і тимчасові. Креслення вольєр для собаки, загальна схема вольєри для собак (розташування на ділянці і так далі), кошторис на матеріали і відсутній інструмент, загальна бухгалтерія витрат.

У цьому процесі немає нічого складного, потрібно тільки на око вибрати місце для розташування конструкції, її загальний розмір, матеріал виробництва і витратні матеріали. Далі, за цими даними, скласти кошториси та закупити все необхідне, підготуватися до роботи і приступати.

Фундамент під вольєр

Встановлювати фундамент під подібну конструкцію чи ні, ваше особиста справа, але так як ми будуємо великий вольєр, у спорудженні якого буде брати участь бетон, метал, дерево і навіть покрівля, то ми воліємо посилити несучу основу. Необхідно, щоб сам вольєр не стояв на землі і не псувався від природної вологи, а також, не просідав з сезонними коливаннями рівня грунту та грунтових вод.

Отже, фундамент під вольєр для собаки ми вибираємо найпростіший, з двох бетонних стовпів, укладених паралельно один одному або ж стрічковий фундамент, заливати який ми навчилися вже на багатьох інших дачних проектах. Робити глибокі траншеї, дорогу просыпку і перев'язку не варто, треба лише залити фундамент на подушку з гравію і підняти його над рівнем землі на 10-15 див. Також бажано зробити найпростішу гідроізоляцію, щоб металеві деталі вольєра не піддавалися корозії, а дерев'яні - гниття.

Не варто витрачати на фундамент багато сил і грошей, головне щоб він витримував вагу вольєр для собаки.

Визначення матеріалу виробництва

Ми вже говорили про те, що хочемо задіяти в споруді вуличного вольєр для собаки бетон, метал і дерево, а також, оформити якісну покрівлю отриманого собачого будиночка, але також ми хочемо підказати вам, які ще можливі вольєри, бути може, вам більше до душі інший варіант. Отже, на даний момент, можливі наступні варіанти:

  • Вольєр для собаки з дерева - простий варіант, який обійдеться дуже дорого, але він може бути вкрай ненадійним, якщо пес любить пустувати. Також, даний вольєр не прослужить дуже довго і вже до свого десятиріччя з цілісністю його конструкції можуть початися проблеми;
  • Металевий вольєр для собаки. Більш надійний, але і більш дорогий варіант вольєра, який, до речі, може бути представлений відразу в декількох видах: вольєри для собак розбірні та вольєри для собак готові, так би мовити, капітальні. Перші вольєри для собак збірно-розбірні, можна перевозити з місця на місце, встановлювати в різних місцях, складати на зиму і так далі. Другі ж, продаються в повністю готовому вигляді, і їх необхідно тільки встановити в обраному на дачі місці.

Ми ж вибираємо третій, може трохи складний, але дуже надійний і вже точно зручний для вихованців комбінований вольєр.

Вольєр для собаки своїми руками: як правильно визначити процес, підібрати матеріал, почати будівництво?Вольєр для собаки своїми руками: як правильно визначити процес, підібрати матеріал, почати будівництво?

Установка підстави вольєра

Ми вирішили зробити його масивним і важким, так сказати, назавжди. Для цього ми вибрали швелера, дошку, просыпку і заливку бетоном, покриття зверху деревом. Тобто, підлога у вольєрі для собак буде дерев'яним, але з капітальною бетонною основою.

Для цього ми встановлює швелера на фундамент, зварює їх по периметру, щоб отримати прямокутну форму. На нижню полицю швелера укладаємо оброблений антисептиком дошку, далі, накриваємо її руберойдом і робимо просыпку гравієм. Після, можна виробляє заливання цементним розчином і вирівнювання. Під час того, як розчин почне "братися", в нього потрібно вкласти дерев'яні бруси для лагів підлоги, приблизно через кожні 40-50 см, поперек конструкції.

Зведення стін вольєра

Для літнього варіанту і для спокійних собак відмінно підійшла б наступна конструкція - металевий каркас і сітка для вольєрів собаки, але так як ми намагаємося зробити вольєр для великих собак, і він повинен бути дійсно надійним ніяку сітку ми використовувати не будемо, а візьмемо матеріали більш практичні і надійні.

В першу чергу, необхідно встановити основний периметр, який у нас буде з профільної труби. Встановлюється вона по кутах майбутнього вольєра і кріпиться до швелеру, на зварювання або тугі болти, як вам угодною. Тепер, між кутовими несучими натягуємо металевий "скелет" - звичайний каркас під конструкцію. Тут обов'язковий до застосування рівень і висок.

Не забувайте і про те, що у вольєр вихованця повинні бути двері, широке вікно і взагалі відкрита частина конструкції для літнього періоду. Тому, продумати конструкцію і весь каркас необхідно так, щоб не втратити у майбутньому такі необхідні елементи.

Рекомендується споруджувати каркас для вольєра великої собаки наступним чином - по всьому периметру, з горизонтальним кроком 10 см натягувати металевий прут, наприклад, арматуру. Він посилить конструкцію, дозволить знімати частину обшивки на літо і не давати собаці вийти з вольєра навіть у тому випадку, якщо буде зіпсована внутрішня обробка.

В результаті спорудження каркаса, у вас повинна вийти якісна конструкція з профільної труби з частою нашивкою прута, дверним прорізом, отвором для вікна, місцем для знімної конструкції на літо, а також, посиленим периметром з профільної труби під дах.

Установка вольєр для собаки на дачній ділянціУстановка вольєр для собаки на дачній ділянці

Обшивка вольєр для собаки

Обшивка вольєра зовні може бути найрізноманітнішою, починаючи деревом і металом, і закінчуючи сучасними атмосферостійкими панелями. Але всередині ми б рекомендували дерево - класичний матеріал, який добре зберігає тепло, а також, буде приємним для вашого вихованця своєю екологічністю. Крім того, багато тварини страждають від холоду, наприклад, тим же ревматизм, а тому, дерево стане відмінною перепоною для холоду.

Спочатку проводиться зовнішня обшивка, далі, закладка утеплювач (пінопласт або мінеральна вата), і тільки потім внутрішня обшивка вольєра. Всі роботи можна укласти в один-два дні, якщо працювати з бажанням і азартом, а саме так і потрібно будувати житло для свого чотириногого друга.

Під час обшивки необхідно закласти коробку під вікно і двері, а також, постаратися зробити один шматок знімним. Зробити це просто, необхідно лише встановити обшивку зовні і всередині на окремий каркас і не на глухий кріплення, а наприклад, на болти і гайки. В результаті, у вас вийде відмінний будиночок для собаки, теплий взимку і добре провітрюваний в теплу пору року.

Після установки обшивки, залишається останній і найбільш простий етап - установка вікна і установка дверей з замком. Тут ми не будемо вдаватися в подробиці, оскільки подібний монтаж простий навіть для новачка і зробити його можна буквально протягом години.

Вольєр для собаки на дачі (відео)

Якими ще можуть бути вольєри для собак?

Звичайно, запропонований нами варіант, далеко не остаточний, і завжди можна вибрати інший, більш простий і недорогий або ж навпаки, сучасний і модний, комфортний для собаки та навіть для її господаря, якому варто тільки раз заплатити гроші і можна не тратити час на роботу руками. Але визначати серед даних варіантів найбільш підходящий тільки вам, а тому, можете сміливо їх розглядати. На даний момент найпопулярнішими видами вважаються:

Готові вольєри для собак з комбінованих матеріалів;

  • Вуличні вольєри для собак з простих матеріалів - листового заліза і прутів;
  • Вольєр-тент для собак - безумовно літній варіант, якого цілком достатньо для дачі;
  • Клітина-вольєр для собак - простий і недорогий варіант, але не дуже практичний і надійний;
  • Вольєр для двох собак, якщо вам необхідно десь містити пару вихованців.

Звичайно, можна ще довго перебирати варіанти і розглядати вольєри для службових собак, для дворових і приблудних (як би недорогі і неякісні, але вольєри), вольєри для маленьких собак з дерева та інші. Але ми не вважаємо це особливою необхідністю, так як найбільш правильні і практичні варіанти вже розглянуті, а один з них детально розписаний в плані побудови.

Тепер, звернувшись до списку дій і деяким нашим рекомендаціям, ви зможете не тільки самостійно виготовити вольєр для собаки, але й підказати сусідам, друзям або родичам, як зробити вольєр для собаки на їх ділянці. Головне, це порекомендувати вчасно зняти розміри вольєра, визначити матеріал виготовлення, не економити кошти на вихованця, але і не сильно витрачатися, адже сьогодні існує маса альтернативних і досить якісних матеріалів.

Prev Next
Утеплення підлоги в гаражі на дачі

10.09.2014

Утеплення підлоги в гаражі на дачі

Утеплення підлоги в гаражі багато вважають необязательном процесом, але ж саме через пів всередину гаража надходить величезна кількість холоду взимку і про...

Підготовка до зими на дачі: корисні поради

08.09.2014

Підготовка до зими на дачі: корисні поради

Про зиму говорити ніколи не пізно, адже даний період переноситься дачею досить складно. Тому, з наближенням холодної пори року, ми починаємо...

Як облаштувати робоче місце в гаражі

06.09.2014

Як облаштувати робоче місце в гаражі

У кожного дачника достатньо турбот, і в осінній час їх не менше. Але тут виникає додаткова складність - холодна і сира погода. ...

Як використовувати сипучі матеріали на дачі

03.09.2014

Як використовувати сипучі матеріали на дачі

Дачні роботи змушують нас замислюватися про відповідних будівельних матеріалах, і краще це зробити заздалегідь, ніж під час строкової будівництва або оформлений...

Виставка "Зелений тиждень", осінь 2014, Волгоград

02.09.2014

Виставка "Зелений тиждень", осінь 2014, Волгоград

Волгоградський Виставковий Центр «Регіон» запрошує Вас прийняти участь у XVIII спеціалізованій виставці ландшафтного дизайну, садово-п...

Правильні умови зберігання овочів і фруктів

30.08.2014

Правильні умови зберігання овочів та фруктів

Умови зберігання овочів і фруктів в дачних сховищах дуже суворі, і тому дотримувати їх потрібно по максимуму. Відноситься це до самих приміщень, ...

Прогулянки по саду наших читачів: сад Любові Теплової

29.08.2014

Прогулянки по саду наших читачів: сад Любові Теплової

Як і обіцяли, DachaDecor.com.ua представляє Вашій увазі сад одного з наших постійних відвідувачок сайту, яка любить красу і природу, стежить ...

Відсипання ділянки перед озелененням

28.08.2014

Відсипка ділянки перед озелененням

Питання: "Підкажіть, будь ласка, що зробити з ділянкою перед початком озеленення. Зараз була зроблена вирубка лісу, торфовище, місцевість &n...

Де зберігати овочі і фрукти на дачі

26.08.2014

Де зберігати овочі і фрукти на дачі

З самого початку літа ми збираємо урожай з саду та городу на власній дачі. Багато плоди вживаються відразу, в сирому вигляді, деякі консервуються...

Професійні садівники і красноярські дачники, охочі «похвалитися» урожаєм, зберуться на ярма...

25.08.2014

Професійні садівники і красноярські дачники, охочі «похвалитися» урожаєм, зберуться на ярмарку «Осінь на дачі»

З 18 по 21 вересня в Красноярську в МВДЦ «Сибір» пройде виставка-ярмарок «Осінь на дачі». Проект, присвячений закриттю дачно...

Що можна зробити зі старих речей на дачі

23.08.2014

Що можна зробити зі старих речей на дачі

Що можна зробити зі старих речей на дачі? На цю тему ми спілкувалися неодноразово і надавали нашим читачам безліч цікавих ідей, за що і...

Як використовувати габіони на дачі

21.08.2014

Як використовувати габіони на дачі

Використання габіонів стає все більш популярним в різних сферах. І тому ми вирішили сьогодні більш детально ознайомити вас з подібними конструкц...

Вибираємо водостічну систему для дачного будинку

20.08.2014

Вибираємо водостічну систему для дачного будинку

Облаштування дачного будинку включає в себе безліч робіт по підвищенню зовнішньої естетики будівлі, а також обладнання його необхідними системами. Однією...

Азаріна: сорти рослин і вирощування

20.08.2014

Азаріна: сорти рослин і вирощування

Про Азарине чи інакше Маурандии (ASARINA - MAURANDIA), рослині з сімейства Норчиковых, серед садівників відомо мало, а деякі про неї й не чули ...

Бріонія: вирощування і догляд

20.08.2014

Бріонія: вирощування і догляд

Бріонія (BRYONIA) відома також під назвою Переступень. Належить вона до сімейства Гарбузових. Це трав'яниста багаторічна рослина з дуже товстим...

Гіностемма: посадка й догляд, застосування

19.08.2014

Гіностемма: посадка й догляд, застосування

Гіностемма (Gynostemma) - багаторічна ліана, що відноситься до сімейства Гарбузових. Налічується понад 30 видів, найвідомішим з яких є...