Флокси: сорти, посадка і догляд

Флокси - садові квітиФлокси - садові квітиФлокси є однією з найбільш декоративних багаторічних культур, що застосовуються для формування садового ландшафтного дизайну. Ці квіти мають найрізноманітнішу забарвлення: починаючи від яскравої білої і закінчуючи червоною, червоною. У цій статті ми хотіли б розповісти вам про особливості посадки і догляду флоксів.

Підготовка грунту

До літньо-осінній посадці грунт необхідно готувати заздалегідь. Тільки так ґрунт зможе накопичити достатню кількість вологи. Однак, що робити, якщо перед посадкою стоїть посушлива погода? В даному випадку перед початком посадки ділянку необхідно рясно полити водою.

Після цього дайте грунті трохи підсохнути, а потім - розпушіть її культиваторами не більше ніж на 13-15 див. Посадку слід проводити одне - двох або трехстрочными стрічками. Проміжок між рослинами повинна становити 30-40 см, між малими стрічками - не більше 35-50 см, а між стрічками - 60-80 див.

Посадка рослин

Під час посадки акуратно розправте корінці кореневища, а деленку посадіть так, щоб очі, що формуються після осідання ґрунту, виявилися заглибленими на 4-5 див. Якщо заглиблення виявиться занадто великим, то рослини будуть погано розвиватися.

Якщо деленку розташувати високо, то основа стебла біля розвивається рослини, а також вегетативні бруньки опиняться на одному рівні з грунтом. Крім того, рослини будуть занадто вразливими в зимовий період часу (з-за впливу низьких температур та інших факторів).

Часто флокси висаджують куртинами, так як це сприяє вдалому озеленення території. Однак при посадці дотримуйтесь суворе правило - на один квадратний метр має припадати не більше шести флоксів.

Після висадки флоксів рясно пролийте їх водою. На один квадратний метр необхідно витрачати близько 15 літрів води. Через деякий час (коли грунт трохи осяде і підсохне) акуратно розпушіть грунт навколо рослин. Після цього необхідно мульчувати посадку шаром торфокомпост або торфу. Товщина шару повинна становити 4-5 див.

Флокси на садовій ділянціФлокси на садовій ділянці

Якщо ви проводите осінню посадку рослин з невеликим запізненням, то для мульчування використовуйте дрібну стружку, солому або торф. Цей шар чудово утеплить кореневу систему рослин і захистить її від зимової холоднечі.

У цей же період часу висаджують у грунт розвиваються весняні живці. Живці, заготовлені влітку, висаджують у грунт лише на наступний рік. У перші дні посадки ретельно контролюйте рівень вологості грунту. Слід запам'ятати, що часта поливання невеликими дозами сприяє ущільненню ґрунту, а аж ніяк не рівномірному зволоженню. Не потрібно зловживати рыхлениями, так як вони можуть зашкодити рослинам. Завдяки мульчують шару значно поліпшується аерація верхнього шару грунту.

Якщо літньо-осінню посадку проводити своєчасно, то рослини встигають вкоренитися протягом осіннього періоду. Ранньою весною у рослин починається активний ріст, що переходить в рясне цвітіння влітку.

Рожеві багаторічні флоксиРожеві багаторічні флокси

Восени або навесні можна проводити поділ кущів. У весняний час квітникарі можуть розділити кущі цінних сортів на дрібні частини. У кожній частині обов'язково повинна бути вегетативна брунька або втеча, йде в ріст і невелика кількість кореневої системи.

Рекомендуємо переглянути відео - "Як розмножувати флокси":

Догляд за рослинами після посадки

Флокс шилоподібнийФлокс шилоподібнийПісля посадки рослин необхідно стежити за рівномірним і регулярним зволоженням ґрунту. Своєчасний догляд за рослинами - запорука зміцнення кореневої системи. Посаджені навесні рослини зацвітають лише восени. Суцвіття таких рослин найчастіше бувають більш дрібними на відміну від деленок, посаджених восени. Однак багато дачники воліють пізнім осіннім посадкам - весняні.

У флоксів рано розвиваються вегетативні бруньки, і формується коренева система. Пагони, стрімко йдуть у ріст, можна побачити після танення снігу. Велика кількість тонких, розгалужених коренів розташовується у верхньому шарі ґрунту (3-15 см). Однак коренева система не досягає довжини, що перевищує 25 см. Для флоксів вкрай важливим є збереження в грунті достатньої кількості вологи. Саме тому після підсихання грунту необхідно провести культивацію грунту і розпушування.

Перед культивацією грунту доцільно провести підгодівлю мінеральними добривами. На один квадратний метр потрібно взяти 20-25 р. аміачної селітри або 10 гр. карбаміду, 15 гр. суперфосфату і 15 гр. хлористого калію.

Калійно-фосфорні добрива сприяють розвитку кореневої системи, вегетативної маси, а також збільшують кількість корінців у підстави стебла. Таким чином, можна зробити висновок, що своєчасне внесення добрив значно покращує і прискорює ріст рослин.

Після проведення поливу необхідно вкрай обережно рихлити грунт, не пошкоджуючи молодих корінців, розташованих у верхньому шарі грунту. Підживлення рослин повинна проводитися тільки при регулярному постачанні водою.

Флокси 2012Флокси 2012

Флокси прекрасно ростуть і розвиваються на аерованих, родючих і добре зволожених грунтах.

Після того, як навесні пагони відростають на 5-7 см, їх необхідно нормувати, виламуючи слабкі пагони. Периферійні пагони набагато краще снабжабтся водою і поживними мікроелементами, а центральні стебла розвиваються гірше, дрібнішають.

Виламуючи зайві або слабкі пагони, намагайтеся не пошкодити кореневу шийку, так як це може привести до відмирання частини кореневища. Дотримуючи ці нехитрі правила, ви зможете вирощувати гарні декоративні рослини, що володіють яскравим забарвленням і великими суцвіттями. У травні досвідчені квітникарі деякі пагони прищипують, завдяки чому цвітіння рослини збільшується на 3,4 і навіть 5 тижнів. Прищипнутый стебло володіє двома-трьома пагонами. Кожен з цих стебел має невеликі за розміром суцвіття. Також прищипування пагонів може відсувати термін цвітіння куща.

Флокс волотистийФлокс волотистий

Під час стрімкого розвитку листкового апарату і пагонів рослин необхідна рідка органо-мінеральна підгодівля. Таку підгодівлю слід проводити у другій декаді травня. Для приготування добрива візьміть : 0,5 л. курячого посліду або 1 л. коров'яку, 20 гр. фосфорного добрива, 20 гр. калійного добрива, 25 гр. селітри аміачної і розчиніть всі складові підгодівлі в 10 літрах води.

Даний розчин необхідно розподілити на 1,5 - 2 квадратних метрах всій площі посадок. Наступний період для проведення підживлення рослин - початок червня. В даному випадку дозу калійних і фосфорних добрив можна збільшити до 30 гр. на кожний елемент.

Приблизно з середини червня слід обмежити кількість азоту в підживлення для молодих посадок. Виключити додавання азоту можна при внесенні великої кількості органічного добрива або регулярному мульчування.

На даному періоді рослинам потрібно в 1, 5 рази більше фосфору, ніж калия.Для приготування прикормки розчиніть 80 грам фосфорних і калійних добрив у 10 літрах води. Якщо грунт не достатньо зволожена - пролийте її на ¾ від загальної норми, і тільки після цього починайте прикормку.

Prev Next
Утеплення підлоги в гаражі на дачі

10.09.2014

Утеплення підлоги в гаражі на дачі

Утеплення підлоги в гаражі багато вважають необязательном процесом, але ж саме через пів всередину гаража надходить величезна кількість холоду взимку і про...

Підготовка до зими на дачі: корисні поради

08.09.2014

Підготовка до зими на дачі: корисні поради

Про зиму говорити ніколи не пізно, адже даний період переноситься дачею досить складно. Тому, з наближенням холодної пори року, ми починаємо...

Як облаштувати робоче місце в гаражі

06.09.2014

Як облаштувати робоче місце в гаражі

У кожного дачника достатньо турбот, і в осінній час їх не менше. Але тут виникає додаткова складність - холодна і сира погода. ...

Як використовувати сипучі матеріали на дачі

03.09.2014

Як використовувати сипучі матеріали на дачі

Дачні роботи змушують нас замислюватися про відповідних будівельних матеріалах, і краще це зробити заздалегідь, ніж під час строкової будівництва або оформлений...

Виставка "Зелений тиждень", осінь 2014, Волгоград

02.09.2014

Виставка "Зелений тиждень", осінь 2014, Волгоград

Волгоградський Виставковий Центр «Регіон» запрошує Вас прийняти участь у XVIII спеціалізованій виставці ландшафтного дизайну, садово-п...

Правильні умови зберігання овочів і фруктів

30.08.2014

Правильні умови зберігання овочів та фруктів

Умови зберігання овочів і фруктів в дачних сховищах дуже суворі, і тому дотримувати їх потрібно по максимуму. Відноситься це до самих приміщень, ...

Прогулянки по саду наших читачів: сад Любові Теплової

29.08.2014

Прогулянки по саду наших читачів: сад Любові Теплової

Як і обіцяли, DachaDecor.com.ua представляє Вашій увазі сад одного з наших постійних відвідувачок сайту, яка любить красу і природу, стежить ...

Відсипання ділянки перед озелененням

28.08.2014

Відсипка ділянки перед озелененням

Питання: "Підкажіть, будь ласка, що зробити з ділянкою перед початком озеленення. Зараз була зроблена вирубка лісу, торфовище, місцевість &n...

Де зберігати овочі і фрукти на дачі

26.08.2014

Де зберігати овочі і фрукти на дачі

З самого початку літа ми збираємо урожай з саду та городу на власній дачі. Багато плоди вживаються відразу, в сирому вигляді, деякі консервуються...

Професійні садівники і красноярські дачники, охочі «похвалитися» урожаєм, зберуться на ярма...

25.08.2014

Професійні садівники і красноярські дачники, охочі «похвалитися» урожаєм, зберуться на ярмарку «Осінь на дачі»

З 18 по 21 вересня в Красноярську в МВДЦ «Сибір» пройде виставка-ярмарок «Осінь на дачі». Проект, присвячений закриттю дачно...

Що можна зробити зі старих речей на дачі

23.08.2014

Що можна зробити зі старих речей на дачі

Що можна зробити зі старих речей на дачі? На цю тему ми спілкувалися неодноразово і надавали нашим читачам безліч цікавих ідей, за що і...

Як використовувати габіони на дачі

21.08.2014

Як використовувати габіони на дачі

Використання габіонів стає все більш популярним в різних сферах. І тому ми вирішили сьогодні більш детально ознайомити вас з подібними конструкц...

Вибираємо водостічну систему для дачного будинку

20.08.2014

Вибираємо водостічну систему для дачного будинку

Облаштування дачного будинку включає в себе безліч робіт по підвищенню зовнішньої естетики будівлі, а також обладнання його необхідними системами. Однією...

Азаріна: сорти рослин і вирощування

20.08.2014

Азаріна: сорти рослин і вирощування

Про Азарине чи інакше Маурандии (ASARINA - MAURANDIA), рослині з сімейства Норчиковых, серед садівників відомо мало, а деякі про неї й не чули ...

Бріонія: вирощування і догляд

20.08.2014

Бріонія: вирощування і догляд

Бріонія (BRYONIA) відома також під назвою Переступень. Належить вона до сімейства Гарбузових. Це трав'яниста багаторічна рослина з дуже товстим...

Гіностемма: посадка й догляд, застосування

19.08.2014

Гіностемма: посадка й догляд, застосування

Гіностемма (Gynostemma) - багаторічна ліана, що відноситься до сімейства Гарбузових. Налічується понад 30 видів, найвідомішим з яких є...