Самостійний ремонт дачі: споруди, комунікації, ландшафт

Як зробити якісний ремонт дачі та прилеглої території своїми рукамиЯк зробити якісний ремонт дачі та прилеглої території своїми рукамиЧасом, навіть сама красива, зручна, практична і доглянута дача потребує ремонту. Стосується це не тільки основних будівель, але і ландшафтного дизайну, а тому сьогодні ми б хотіли підняти серйозну тему і поговорити про те, як зробити ремонт дачі і привести територію в порядок.

 

Кожен дачник повинен розуміти, що дачний будинок і вся прилегла територія - це серйозна відповідальність і багато годин копіткої праці. Навіть ті люди, які купують будинок та ділянку не для вирощування овочів на закачування, а для веселих вечірніх посиденьок на природі, повинні час від часу приводити своє майно в порядок, адже час бере своє, і все має властивість псуватися, занепадати, приймати не дуже симпатичний вигляд, а значить, просто гинути.

Щоб поправити ситуацію своїми силами, ми вирішили зробити невеликий огляд, де ми хочемо нагадати вам про роботи, які обов'язкові на дачі. Звичайно, не потрібно кожен рік робити ремонт дачі "під ключ", але от підтримувати все в робочому, прийнятному і хорошому стані, дуже б не завадило.

Ремонт дачі своїми руками - відмінний спосіб повернути будинку і території практичність і приємний зовнішній виглядРемонт дачі своїми руками - відмінний спосіб повернути будинку і території практичність і приємний зовнішній вигляд

Ремонт дачного будинку своїми руками

Ми звикли на всьому економити, і це не показник скупості, а тільки практичності, адже витрат на дачі дуже багато, і правильно їх мінімізувати, тим більше що працювати руками завжди цікавіше, ніж отримувати вже готове.

Отже, давайте розглянемо ремонт дачі зсередини, адже щороку матеріали псуються і деякі приміщення потребують оновлення.

Ремонт веранди на дачі

Веранда, коридор і передпокій - це ті приміщення, які зустрічають нас в будинку. В цей же час, вони є своєрідними вимикачами літньої спеки, зимового холоду і навіть мух, яких можна швидко вигнати з приміщення, щоб вони не пішли далі в будинок. Тому ми вважаємо, що тут все повинно бути в повному порядку завжди. В першу чергу, потрібно провести утеплення веранди, обробити двері і вікна, щоб створити герметичність і не пускати в будинок протяги. Далі, підлогу і стелю, а відповідно, і дах веранди. Щодо оформлення говорити ми не будемо, адже у кожного з нас різний смак.

Ремонтує і утеплюємо веранду на дачі своїми рукамиРемонтує і утеплюємо веранду на дачі своїми руками

Ремонт кухні на дачі

На кухні постійно повинна працювати пічка, текти вода, відбуватися випаровування і зміни температури, чого повинні відповідати і матеріали обробки. Тут вони можуть приходити в стан непридатності ще швидше, ніж в інших приміщеннях. Тому, як тільки в дачному будинку стає тепло, необхідно проводити профілактику цвілі і грибка, інфекцій і комах, підфарбовувати поверхні, підкручувати шафи, столи і стільці. Дуже важливо стежити і за каналізацією, водопроводом, електрикою, адже з комунікаціями і поготів все має бути в порядку.

Звичайно, можуть бути дуже різні варіанти, наприклад, не електрична піч, а газова, або навіть піч опалення, де необхідна буде чищення сажі, а може бути, це взагалі літня кухня, де іноді потрібен ремонт цегляної печі на дачі або навіть протікання даху. Тому, будьте уважні до нюансів.

Ремонтуємо, приводям в порядок і якісно облаштовуємо дачну кухнюРемонтуємо, приводям в порядок і якісно облаштовуємо дачну кухню

Ремонт спальних приміщень і вітальні

Тут немає особливих вимог, окрім тих, що ви самі виставляєте даними приміщень. Тому, просто щорічно проводите косметику та профілактику, шпаклюйте тріщини, білите або фарбуйте стіни, лакуйте дерев'яну обробку, намагайтеся захистити деревину на дачі, з якої виконана меблі, а також інші матеріали оснащення і оформлення.

Дуже бажано привести в порядок і інші внутрішні приміщення дачного будинкуДуже бажано привести в порядок і інші внутрішні приміщення дачного будинку

Ремонт дачі всередині закінчено, а тому виходимо на вулицю і уважно оглядаємо будинок та інші споруди.

Ремонт дачного будинку зовні

Виходячи на вулицю, можна помітити дуже багато дефектів, яких потребує наша дачна будівля. Нам здається, кожен з них необхідно усувати по мірі надходження грошей і за свободу часу, але і затягувати не варто, бо багато серйозні елементи дачі просто не можна запускати.

Ремонт фундаменту дачі

Обов'язково зверніть увагу на фундамент, адже це дійсно самий важливий елемент будівлі, на якому тримається весь будинок. Фундамент повинен бути цілісним, добре обштукатурених, без тріщин, щоб не пропускати вологу і не псуватися. Крім того, він повинен бути захищений спеціальним просоченням або матеріалами. У більш серйозних і дорогих будівлях цю роль може виконувати камінь природний або штучний, але іноді допоможе і смола чи бітум, яким можна обробити навіть весь цоколь.

Ремонт фундаменту дачного будинку - один з найважливіших процесівРемонт фундаменту дачного будинку - один з найважливіших процесів

Ремонт покрівлі дачі

Кожен теплий сезон звертайте увагу на покрівлю, адже не важливо, що на даху будівлі - шифер, черепиця або ондулін, головне, щоб дах була цілісною. Можна спеціально почекати дощику і подивитися, де дах протікає і, навіть якщо протікання немає, ремонт даху на дачі може знадобитися. Причина в тому, що далеко не весь матеріал покрівлі спокійно переживає літо, і дефектний, надбитый або надламаний краще замінити відразу.

Не забувайте вчасно оцінювати якість покрівлі дачного будинку та вчасно ремонтувати покрівлюНе забувайте вчасно оцінювати якість покрівлі дачного будинку та вчасно ремонтувати покрівлю

Ремонт стін на дачі

 • Якщо вам необхідно виконати ремонт дерев'яної дачі зовні, постарайтеся одночасно утеплити фасади. Спочатку підготовчі роботи і обробка захисними розчинами, потім утеплювач і ізоляційна плівка за вимогами, потім обробка або ж спеціальні фасадні панелі, штукатурка і декоративний цегла.
 • Якщо необхідно провести ремонт дачі з цегляними стінами, можна використати той же метод і алгоритм, тільки підібрати більш відповідний матеріал.
 • Ремонт же старої дачі необхідно проводити строго за тією технологією, за якою вона була споруджена, адже цілком реально, що будиночок на дачі - старенька мазанка, де потрібно буде використовувати глину і навіть гній.

Ремонт і утеплення стін дачного будинку своїми руками: швидко, нескладно і досить недорогоРемонт і утеплення стін дачного будинку своїми руками: швидко, нескладно і досить недорого

Утеплення дачного будинку - завжди добре, головне не забути в даному процесі відремонтувати стіни, які дали тріщини або полущились.

Ремонт дачних комунікацій

 • На даному етапі слід добре вивчити електрику, перевірити, чи немає небезпечних оголених проводів, замінити деякі кабелі, вимикачі, автомати і так далі.
 • Не завадить і ревізія водопроводу на дачі, бути може, необхідний ремонт колодязів на дачі, ремонт насосних станцій, заміна кранів або навіть труб.
 • Безсумнівно, на даному етапі варто подбати і про каналізації на дачі, почистити її, осушити стічну яму, перевірити септик.
 • Спробуйте прив'язати до даних робіт та опалення на дачі, адже набагато простіше зробити дрібний ремонт і профілактику в теплу пору року, ніж нервувати, коли в будинку вже холодно і нічого не працює стабільно.

Не забудьте звернути увагу на септик, водопровід, каналізацію, розводку електрики по дачній ділянціНе забудьте звернути увагу на септик, водопровід, каналізацію, розводку електрики по дачній ділянці

Обов'язково проводити будь-подібний ремонт в повній безпеці, наприклад, з відключеною подачею струму, води і так далі.

Розібравшись, як зробити капітальний ремонт на дачі або просто все підправити до робочого стану, можна переходити від будинку до ландшафту і прилеглим територіям. Звичайно, ми забули поговорити про багатьох будівлях, типу сараї, літні кухні, тимчасові будівлі і гаражі, але по суті, це той же дрібний ремонт на дачі або більш великий, адже всі споруди практично ідентичні, мають стіни, дах, підлога і внутрішні приміщення... не переживайте, щось із списку ми ще обов'язково порушимо.

Дачний двір: ремонт, виправлення, поновлення

Погодьтеся, після ремонту підлоги, печі і даху на дачі, після ревізії і поправок комунікацій, а також додаткових робіт по утепленню та деякого внутрішнього дооснащення дачного будинку, виникають самі оригінальні ідеї ремонту дачі. Але зараз не час відволікатися, адже оригінальні та корисні ідеї для дачі, як то дровник або дитячий майданчик, ми ще встигнемо оформити, а от ремонт дачної території не чекає.

Роботи з ландшафтним дизайном дачної території: прибирання, оновлення, оформленняРоботи з ландшафтним дизайном дачної території: прибирання, оновлення, оформлення

Ремонт паркану на дачі

Огорожа дачі завжди повинно бути якісним і надійним, і іржавий металевий паркан або нахилений від старості штахетник - це не діло. Беремо в руки інструмент і наводимо порядок, вирівнюємо, заварюємо, забиваємо і обов'язково захищаємо від атмосферних явищ спеціальними складами, ну, хоча б простий фарбою.

Звичайно, завжди можна поставити новий паркан на дачі, якщо старий вже не можна вважати гідним огорожею, але якщо бюджет на це не розрахований, то можна і просто реставрувати його.

Ремонт і відновлення дачного забору: наводимо в порядок огорожі дачіРемонт і відновлення дачного забору: наводимо в порядок огорожі дачі

Альтанка, теплиця, сарай... дрібний ремонт будівель

Звичайно, ми домовилися максимум часу приділити будинку і території, але дані споруди також давалися нам потом і кров'ю, щоб так просто взяти і кинути їх напризволяще. Ні-ні, такого не станеться, а тому наводимо всі в повний порядок.

 • Альтанку зачищаємо від вологи, розкриваємо лаком або морилкою і лаком, перевіряємо дах на протікання.
 • Теплицю обов'язково готуємо до нового сезону або ж ремонтуємо її протягом літа. Гарна дах, герметичність, стабільні температура і вологість, освітлення, полиці і горщики - все повинно бути якісним і надійним, адже від цього залежить урожай, якого ми всі так чекаємо.
 • Сарай слід просушити і провітрити, обов'язково продезінфікувати, навіть просто побілити вапном зсередини і підфарбувати двері і наличники, обов'язково переглянути весь дачний інструмент і обладнання, провести профілактику.
 • Дачний душ повинен бути подсыпан, щоб під ногами не утворювалася бруд від води, водопровід перевірений, а лійку можна і замінити, якщо забули зняти її на зиму. Також, обов'язково почистіть і вимийте дезинфікуючим розчином бак для душа.
 • З туалетом, думаємо, ви впораєтеся самі, головне не забути, щоб тут завжди було світло і двері зачинялися. Також, зверніть увагу, не підтопили чи туалет весняні сходи снігу, бути може, необхідна екстрена чищення туалету.

Увагу варто приділити і кожної дачної будівлі, в числі яких сарай, альтанка, сарай, погрібУвагу варто приділити і кожної дачної будівлі, в числі яких сарай, альтанка, сарай, погріб

Будівель на дачі багато і у кожного вони різні, а тому просто підкажемо вам, що кожній з них необхідний уважний огляд і легкий ремонт, вже повірте.

Ремонт дачного ландшафту

Природно, після ремонту водопроводу на дачі, дерев'яної підлоги і дверей в літню кухню, дуже хочеться дістатися і до клумб і газонів.

Перевірте доріжки, бути може, їх розмило дощем і снігом, підправте їх, підлийте розчином або просто забийте відійшла плитку тому гумовим молотком.

Обов'язково огляньте огорожі клумб, подсейте газон, укатайте його і переходьте до більш значущим архітектурним формам. Розповідати про них ми не будемо, так як не у кожного на дачі вони є, але ось ваше обов'язково звернемо на перголи , арки, зелений дах і живопліт, дачний ставок і дачний фонтан, містки і зони відпочинку, де вже є барбекю, мангал і коптильня.

Слідкуйте за чистотою території, вчасно ремонтуйте клумби і малі архітектурні формиСлідкуйте за чистотою території, вчасно ремонтуйте клумби і малі архітектурні форми

Ремонт на дачі дешево - це не так вже й складно, просто треба все робити самостійно.

Ремонт дачі своїми руками (відео)

Ремонт дачного будинку, прилеглої території та ландшафту, може виконати кожен з нас, адже саме в наших інтересах підфарбувати вікна в будинку, навісити нові двері на сарай і навіть відрегулювати шпаківня на дачі, який з'їхав з кріплень.

Prev Next
Утеплення підлоги в гаражі на дачі

10.09.2014

Утеплення підлоги в гаражі на дачі

Утеплення підлоги в гаражі багато вважають необязательном процесом, але ж саме через пів всередину гаража надходить величезна кількість холоду взимку і про...

Підготовка до зими на дачі: корисні поради

08.09.2014

Підготовка до зими на дачі: корисні поради

Про зиму говорити ніколи не пізно, адже даний період переноситься дачею досить складно. Тому, з наближенням холодної пори року, ми починаємо...

Як облаштувати робоче місце в гаражі

06.09.2014

Як облаштувати робоче місце в гаражі

У кожного дачника достатньо турбот, і в осінній час їх не менше. Але тут виникає додаткова складність - холодна і сира погода. ...

Як використовувати сипучі матеріали на дачі

03.09.2014

Як використовувати сипучі матеріали на дачі

Дачні роботи змушують нас замислюватися про відповідних будівельних матеріалах, і краще це зробити заздалегідь, ніж під час строкової будівництва або оформлений...

Виставка "Зелений тиждень", осінь 2014, Волгоград

02.09.2014

Виставка "Зелений тиждень", осінь 2014, Волгоград

Волгоградський Виставковий Центр «Регіон» запрошує Вас прийняти участь у XVIII спеціалізованій виставці ландшафтного дизайну, садово-п...

Правильні умови зберігання овочів і фруктів

30.08.2014

Правильні умови зберігання овочів та фруктів

Умови зберігання овочів і фруктів в дачних сховищах дуже суворі, і тому дотримувати їх потрібно по максимуму. Відноситься це до самих приміщень, ...

Прогулянки по саду наших читачів: сад Любові Теплової

29.08.2014

Прогулянки по саду наших читачів: сад Любові Теплової

Як і обіцяли, DachaDecor.com.ua представляє Вашій увазі сад одного з наших постійних відвідувачок сайту, яка любить красу і природу, стежить ...

Відсипання ділянки перед озелененням

28.08.2014

Відсипка ділянки перед озелененням

Питання: "Підкажіть, будь ласка, що зробити з ділянкою перед початком озеленення. Зараз була зроблена вирубка лісу, торфовище, місцевість &n...

Де зберігати овочі і фрукти на дачі

26.08.2014

Де зберігати овочі і фрукти на дачі

З самого початку літа ми збираємо урожай з саду та городу на власній дачі. Багато плоди вживаються відразу, в сирому вигляді, деякі консервуються...

Професійні садівники і красноярські дачники, охочі «похвалитися» урожаєм, зберуться на ярма...

25.08.2014

Професійні садівники і красноярські дачники, охочі «похвалитися» урожаєм, зберуться на ярмарку «Осінь на дачі»

З 18 по 21 вересня в Красноярську в МВДЦ «Сибір» пройде виставка-ярмарок «Осінь на дачі». Проект, присвячений закриттю дачно...

Що можна зробити зі старих речей на дачі

23.08.2014

Що можна зробити зі старих речей на дачі

Що можна зробити зі старих речей на дачі? На цю тему ми спілкувалися неодноразово і надавали нашим читачам безліч цікавих ідей, за що і...

Як використовувати габіони на дачі

21.08.2014

Як використовувати габіони на дачі

Використання габіонів стає все більш популярним в різних сферах. І тому ми вирішили сьогодні більш детально ознайомити вас з подібними конструкц...

Вибираємо водостічну систему для дачного будинку

20.08.2014

Вибираємо водостічну систему для дачного будинку

Облаштування дачного будинку включає в себе безліч робіт по підвищенню зовнішньої естетики будівлі, а також обладнання його необхідними системами. Однією...

Азаріна: сорти рослин і вирощування

20.08.2014

Азаріна: сорти рослин і вирощування

Про Азарине чи інакше Маурандии (ASARINA - MAURANDIA), рослині з сімейства Норчиковых, серед садівників відомо мало, а деякі про неї й не чули ...

Бріонія: вирощування і догляд

20.08.2014

Бріонія: вирощування і догляд

Бріонія (BRYONIA) відома також під назвою Переступень. Належить вона до сімейства Гарбузових. Це трав'яниста багаторічна рослина з дуже товстим...

Гіностемма: посадка й догляд, застосування

19.08.2014

Гіностемма: посадка й догляд, застосування

Гіностемма (Gynostemma) - багаторічна ліана, що відноситься до сімейства Гарбузових. Налічується понад 30 видів, найвідомішим з яких є...