Боротьба з гризунами на дачі: миші та пацюки

Боротьба з гризунами на дачі: як знищити щурів і мишей?Боротьба з гризунами на дачі: як знищити щурів і мишей?Боротьба з гризунами на дачі приводить нас до нових і більш досконалих рішень, так як стандартні способи позбавлення вже практично не діють. Сьогодні фахівці DachaDecor.com.ua підкажуть кожному бажаючому, як позбавитися від мишей і щурів на території ділянки.

 

Незамінні способи ще багато років тому перетворилися для гризунів в простенькі лякалки. Коти не хочуть ловити мишей, капкани багато гризуни обходять стороною, отруту не їдять... але це ніяк не причина відкидати подібні методи, так як, нехай вони і не виведуть гризунів повністю, але допоможуть помітно зменшити популяцію. Варто раз і назавжди запам'ятати, що тільки комплекс активних заходів допоможе вам позбавитися від гризунів на дачі!

Боротьба з мишами і щурами на дачній ділянці обов'язково має бути комплексноюБоротьба з мишами і щурами на дачній ділянці обов'язково має бути комплексною

Навіщо потрібно боротися з гризунами?

Багато дачники, які стали власниками ділянки та будиночка тільки нещодавно, не замислюються про подібні проблеми. Головне для них - малина в саду, стигле яблучко без гусениць, помідори та огірочки протягом сезону. Все ж наші проблеми, про які ми говоримо роками, приходять трохи пізніше, коли новачки набираються досвіду і відчувають на собі і власному врожаї всі негативні фактори. Щоб не надто перевантажувати вас інформацією, ми вирішили поговорити сьогодні тільки про мишах і щурах, кротів ж, кроликів, зайців та інших непроханих гостей ми залишимо на наступний раз.

Як і навіщо знищувати дрібних гризунів на території дачної ділянки?Як і навіщо знищувати дрібних гризунів на території дачної ділянки?

Миші і щури - серйозні шкідники, які поїдають врожаї, корм ваших дачних тварин, інфікують зернові в ангарах і сараях, плодяться в будь-яких зручних для цього місцях. Не звертаючи уваги на гризунів, ви даєте їм можливість розмножуватися з неймовірною швидкістю, а це загрожує і тим, що страх у дрібних шкідників швидко проходить, і незабаром ви будете спостерігати сірих злодюжок на столах з їжею, прогулюються по двору або альтанці і так далі. Ми не збираємося нікого лякати, а просто говоримо фактами, адже саме така ситуація реальна, якщо вчасно не взятися за боротьбу з мишами і щурами на дачі.

Спочатку деякі дачники шкодують мишок, інші бояться, треті просто ігнорують, але вже після першого сезону на дачі, коли ви побачите реальну шкоду від гризунів, боротися буде куди складніше. А тому, якщо ви тільки відчули, помітили чи зрозуміли по деяким продуктам, що миші і щурі десь є на дачі, чи то будиночок, сарай або зерносховище, починайте робити активні заходи!

Буквально пара десятків гризунів можуть серйозно зіпсувати весь ваш урожайБуквально пара десятків гризунів можуть серйозно зіпсувати весь ваш урожай

Своєчасна боротьба та профілактика з гризунами - кращий спосіб не допустити "зловмисників" та територію дачі. Зробивши все правильно і своєчасно, ви вже не злякаєтеся нічних відвідувачів та їх легкого шуму в шафі, не почуєте неприємних запахів, не позбудетеся врожаю.

Як боротися з гризунами?

Практика показує, що існує безліч способів боротьби з гризунами, від установки пасток і до запуску на ділянку спеціально навчених на вбивство свого виду тих же гризунів. Але кожен спосіб зживає себе, і це також доведено. До отрути гризуни адаптуються, спеціальні сильні отрути можуть просто обходити стороною, електричні відлякувачі діють далеко не завжди так добре, як сказано в інструкції, але все одно кожен подібний спосіб необхідно пробувати, поки не буде знайдений найбільш ефективний.

Боротьба з гризунами механічними способами

Капкани і пастки - всім відомий спосіб, але варто відразу зауважити, що велика кількість гризунів ним знищити не вийде. Капкани, а вірніше, наживку, потрібно постійно змінювати, правильно розставляти їх по території, вчасно прибирати мертвих тварин і коректно утилізувати. Крім цього, потрібно вміти користуватися пастками і капканами, адже, як показує практика, травматизм самих дачників тут досить високий.

Саморобна пастка для мишей і щурів допоможе вивести гризунівСаморобна пастка для мишей і щурів допоможе вивести гризунів

Хімічні способи: боротьба з допомогою отрут

Використання отрут досить виправдано, але ви повинні розуміти, проти кого боретеся і якого типу боротьба буде найефективнішою. Просто накидати отруєної їжі буде мало, та й небезпечно, адже домашні тварини також можуть поїдати таку приманку. Вибрати правильно потрібно не тільки вид боротьби, але і стратегію, отруйна речовина.

Стратегія - це вірне дослідження шляхів гризунів і розкладка отрут, формування точок отруєної їжі, яка в будь-якому випадку попадеться мишам і щурам. Вибір же отруйної речовини - ще більш важливе завдання. Сильно діючий препарат може вбити шкідника відразу, але може вбити і домашнього вихованця, який ненавмисно з'їсть наживку чи мертвого звіра. Менше ж отруйні препарати повинні довго накопичуватися в організмі, щоб убити гризуна, а для цього миші і щури повинні поїдати наживку з отрутою далеко не один раз. Якщо ж не оновлювати приманки систематично, може статися і адаптація до хімії, за рахунок чого боротьба стане неефективною і просто спричинить розтрату коштів.

Не соромтеся використовувати хімічні засоби проти дрібних гризунів, але будьте гранично обережніНе соромтеся використовувати хімічні засоби проти дрібних гризунів, але будьте гранично обережні

Боротьба з гризунами із застосуванням відлякувачів

Хтось вважає цей метод дуже дієвим, але є і розчаровані люди, які лаються на виробників подібних апаратів і красиву рекламу. Існує думка, що відлякувачі не працюють належною мірою, але також відзначені і позитивні відгуки про отпугивателях гризунів. Як стверджують фахівці, треба брати не те, що подобається або підходить по грошах, а правильне кількість апаратів на ділянку, з коректною хвилею звуку під певний вид гризунів. Крім того, потрібно не вимикати прилад тижнями, і тільки тоді буде досягнутий результат.

З цього приводу попросили наших читачів висловитися в коментарях, так як відгуки про отпугивателях дуже суперечливі. Якщо є досвід використання, позитивний або негативний, просимо розповісти про нього нижче.

Відлякувачі - сучасний засіб для ефективної війни з гризунамиВідлякувачі - сучасний засіб для ефективної війни з гризунами

Також хочемо зауважити, що звук небезпеки для гризунів, джерелом якого є спеціальний відлякувач, не до кінця вивчений, і його вплив на людину чи домашніх тварин не можна вважати абсолютно безпечним.

Біологічна боротьба з гризунами

Всі розуміють, про що тут піде мова... про знищення щурів і мишей з допомогою кішок і навіть собак. Азартні мисливці легко ловлять гризунів і можуть всього за день наскладировать їх десяток-інший. Кішки - більш спритні мисливці, але і вони не завжди мають успіх або бажання займатися подібною справою, а тому, один кіт у дворі - далеко не запорука успішної операції зачистки!

Не забувайте і про класичному методі боротьби з мишами і щурами - кішкахНе забувайте і про класичному методі боротьби з мишами і щурами - кішках

Використовувати біологічний захист можна і в іншому вигляді, висаджуючи спеціальні рослини. Миші, наприклад, не переносять ароматів чорної бузини і чорнокореня лікарського.

Кращі методи знищення мишей і пацюків

Перепробувати абсолютно всі методи, щоб вибрати найбільш ефективний, звичайно, можна, але на це потрібно витратити багато часу, сил, а також нервів і коштів. Тому ми провели деякі роботи та виявили самі унікальні методи, які допоможуть вивести гризунів на дачі.

Отже, опишемо всього кілька способів, починаючи з найбільш безпечних:

  • Поєднання роботи кішок і відлякувача. Як стверджують продавці, хвиля ультразвуку така, що відлякує тільки щурів і мишей. Так от, встановивши на ділянці кілька таких приладів, залишається тільки чекати, поки гризуни підуть, а інших добью домашні котики. Таким чином, постраждають тільки непрохані гості;
  • Наступний спосіб - робота з капканами та іншими механічними пастками, які слід встановити під підлогою, за шафами і меблями, тобто, там, де домашня живність, і діти не зможуть пошкодитися про дані прилади. Не забувайте залишати щодня всередині пасток смачний прикорм, а також менше годувати котів, які тепер повинні активніше реагувати на шерехи в сараях. Щоб спосіб став більш активним, можна також залишати в закритих спорудах отруту для гризунів;
  • Найбільш небезпечний спосіб - знищення щурів і мишей крайніми заходами. Але використовувати його варто тільки в тому випадку, якщо іншого виходу немає, а також тоді, коли на дачі немає людей і домашніх тварин. Можна викликати спеціальну службу, яка отруйної газового або порошкового обробкою знизить або повністю зведе популяції гризунів. Використовувати сильнодействующую хімію можна і самостійно, але тільки робити це акуратно, з застосуванням спеціального захисту.

Не можете впоратися з гризунами на дачі простими методами? Викликайте фахівців!Не можете впоратися з гризунами на дачі простими методами? Викликайте фахівців!

Що варто знати про знищення гризунів?

Існує кілька дорогих, але досить ефективних і гарантованих методів знищення мишей та щурів, і, до речі, не тільки на дачі, але навіть на промислових об'єктах. Це запилення і газація. Перший метод працює з допомогою спеціальних порошкоподібних отрут - оксиду цинку і кумарину, другий - за рахунок отруєння певних зон отруйними газами, які вбивають все живе.

Отруйні принади, а також мертві гризуни - причина частої загибелі домашніх вихованців і отруєння людей. Будьте дуже обережні і завбачливі, обираючи подібні методи впливу.

Вибираючи спосіб знищити щурів і мишей на дачі, не забувайте про власну безпеку!Обираючи спосіб знищити щурів і мишей на дачі, не забувайте про власну безпеку!

Вибравши будь-який з способів і знищення шкідників на дачі, в будівлях і на розташованих неподалік ділянках, не варто особливо радіти, адже вже через місяць-другий проблема може повернутися. Особливо уважним до гризунів варто бути саме в цей час, наприклад, відразу встановити на ділянці відлякувачі, щоб нові особини навіть не заходили на територію, ну, або вибрати більш прийнятні методи.

Пастка для гризунів своїми руками (відео)

Боротися з шкідниками такого роду складно, але обов'язково необхідно, так як скептичне ставлення і лінь дачників призводять до зростання популяції і серйозних проблем у майбутньому.

Prev Next
Утеплення підлоги в гаражі на дачі

10.09.2014

Утеплення підлоги в гаражі на дачі

Утеплення підлоги в гаражі багато вважають необязательном процесом, але ж саме через пів всередину гаража надходить величезна кількість холоду взимку і про...

Підготовка до зими на дачі: корисні поради

08.09.2014

Підготовка до зими на дачі: корисні поради

Про зиму говорити ніколи не пізно, адже даний період переноситься дачею досить складно. Тому, з наближенням холодної пори року, ми починаємо...

Як облаштувати робоче місце в гаражі

06.09.2014

Як облаштувати робоче місце в гаражі

У кожного дачника достатньо турбот, і в осінній час їх не менше. Але тут виникає додаткова складність - холодна і сира погода. ...

Як використовувати сипучі матеріали на дачі

03.09.2014

Як використовувати сипучі матеріали на дачі

Дачні роботи змушують нас замислюватися про відповідних будівельних матеріалах, і краще це зробити заздалегідь, ніж під час строкової будівництва або оформлений...

Виставка "Зелений тиждень", осінь 2014, Волгоград

02.09.2014

Виставка "Зелений тиждень", осінь 2014, Волгоград

Волгоградський Виставковий Центр «Регіон» запрошує Вас прийняти участь у XVIII спеціалізованій виставці ландшафтного дизайну, садово-п...

Правильні умови зберігання овочів і фруктів

30.08.2014

Правильні умови зберігання овочів та фруктів

Умови зберігання овочів і фруктів в дачних сховищах дуже суворі, і тому дотримувати їх потрібно по максимуму. Відноситься це до самих приміщень, ...

Прогулянки по саду наших читачів: сад Любові Теплової

29.08.2014

Прогулянки по саду наших читачів: сад Любові Теплової

Як і обіцяли, DachaDecor.com.ua представляє Вашій увазі сад одного з наших постійних відвідувачок сайту, яка любить красу і природу, стежить ...

Відсипання ділянки перед озелененням

28.08.2014

Відсипка ділянки перед озелененням

Питання: "Підкажіть, будь ласка, що зробити з ділянкою перед початком озеленення. Зараз була зроблена вирубка лісу, торфовище, місцевість &n...

Де зберігати овочі і фрукти на дачі

26.08.2014

Де зберігати овочі і фрукти на дачі

З самого початку літа ми збираємо урожай з саду та городу на власній дачі. Багато плоди вживаються відразу, в сирому вигляді, деякі консервуються...

Професійні садівники і красноярські дачники, охочі «похвалитися» урожаєм, зберуться на ярма...

25.08.2014

Професійні садівники і красноярські дачники, охочі «похвалитися» урожаєм, зберуться на ярмарку «Осінь на дачі»

З 18 по 21 вересня в Красноярську в МВДЦ «Сибір» пройде виставка-ярмарок «Осінь на дачі». Проект, присвячений закриттю дачно...

Що можна зробити зі старих речей на дачі

23.08.2014

Що можна зробити зі старих речей на дачі

Що можна зробити зі старих речей на дачі? На цю тему ми спілкувалися неодноразово і надавали нашим читачам безліч цікавих ідей, за що і...

Як використовувати габіони на дачі

21.08.2014

Як використовувати габіони на дачі

Використання габіонів стає все більш популярним в різних сферах. І тому ми вирішили сьогодні більш детально ознайомити вас з подібними конструкц...

Вибираємо водостічну систему для дачного будинку

20.08.2014

Вибираємо водостічну систему для дачного будинку

Облаштування дачного будинку включає в себе безліч робіт по підвищенню зовнішньої естетики будівлі, а також обладнання його необхідними системами. Однією...

Азаріна: сорти рослин і вирощування

20.08.2014

Азаріна: сорти рослин і вирощування

Про Азарине чи інакше Маурандии (ASARINA - MAURANDIA), рослині з сімейства Норчиковых, серед садівників відомо мало, а деякі про неї й не чули ...

Бріонія: вирощування і догляд

20.08.2014

Бріонія: вирощування і догляд

Бріонія (BRYONIA) відома також під назвою Переступень. Належить вона до сімейства Гарбузових. Це трав'яниста багаторічна рослина з дуже товстим...

Гіностемма: посадка й догляд, застосування

19.08.2014

Гіностемма: посадка й догляд, застосування

Гіностемма (Gynostemma) - багаторічна ліана, що відноситься до сімейства Гарбузових. Налічується понад 30 видів, найвідомішим з яких є...