Півонії: посадка й догляд, розмноження, вирощування, сорти

ПівоніїПівоніїПионарий по красі і аромату поступається лише саду з троянд. Це - одні з найбільш красивих квітів на садовій ділянці, тому вони дуже популярні серед садівників.

Півонії - улюблені садові квіти, і це не дивно. Пишне і яскраве цвітіння триває зазвичай два-три тижні, але у різних сортів настає в різний час. Тому цвітіння добре підібраної колекції може тривати до трьох місяців. Починаючи з перших чисел травня і закінчуючи останньою декадою липня ваш сад буде наповнений яскравими фарбами і чудовим ароматом.

В цьому квітнику велика колекція трав'янистих півоній організована на газоні у формі концентричних півкіл. На зиму листки цих квітів повністю відмирають і підлягають обрізці, тому рослини чудово зимують під снігом. Єдине, чого вони не люблять, так це сезонного вимокання та свіжої органіки. І те і інше може привести до загибелі квітки.

Ці садові квіти розрізняються за кольором, розміром і формою квітки, можуть бути простими та махровими. Вони володіють багатим спектром ароматів, у більшості сильно вираженим і надзвичайно приємним. Листя даних квіток ажурні, орнаментальны, декоративні вже ранньою весною: ще в порожньому саду, до цвітіння, вони виділяються червоними і фіолетовими відтінками. Їх привабливість зберігається і влітку, після цвітіння - обрізані кущі чудово тримають форму. А восени з настанням холодів листи півоній знову набувають червонуваті, бронзові і фіолетові відтінки.

Останнім часом фаворитом заслужено є деревовидні піони. Умови їх культивування дещо відрізняються від тримання в саду трав'янистих півоній. Колекцію деревовидних півоній необхідно розміщувати на злегка затінених в полуденний час і добре захищена від вітру ділянках, так як їх зимостійкість і загальна стійкість на вентильованих місцях помітно знижується. З даних квіток ще добре виходять арабески.

Вирощування півоній

Існує думка, що при правильній агротехніці та подальшому догляді, піони можуть рости на одному місці більше 20 років, при цьому кожен рік обдаровуючи дачну ділянку своїм чудовим цвітінням. Це дає нам стимул створити для півоній хороші умови і забезпечити квітам гідний догляд.

Як виростити квіти на дачній ділянці?Як виростити квіти на дачній ділянці?

Грунт для піонів

Пионарий може бути розташований практично на будь-якому грунті, але більшу перевагу віддає суглинкам, чистим і окультурених. Не переносять півонії тільки заболочені і дуже сирі грунту. Слід звернути увагу і на рівень ґрунтових вод, який повинен бути на відстані не менше 50-70 см від поверхні грунту. Якщо ж УГВ ближче, то піони можна висаджувати на штучних грядках більшої висоти, або ж влаштовувати навколо пионария спеціальні дренажні канави. Ігнорування подібних фактів і дій веде до загнивання кореневої системи та загибелі рослин.

Місце розташування півоній в саду

Фахівці рекомендують висаджувати квіти на сонячних місцях, так як ці рослини дуже світлолюбні, але, можливо і вирощування в півтіні. Будьте уважні при виборі місця, так як кількість сонця регулює цвітіння півоній і його інтенсивність.

Бажано визначати місце для посадки півоній в декількох метрах від дерев або чагарників, так як їм потрібна повна свобода, а ось нестача вологи чи поживних речовин, за рахунок розвитку рядом інших великих рослин, може позначитися на зростанні і цвітінні. Також, місце посадки півоній повинно бути добре захищене від вітрів і різких протягів.

Підготовка до посадки півоній

Схема посадки півоній дуже проста, а самі роботи не заберуть у вас багато часу і сил, але слід провести ретельну підготовку перед посадкою пионария, так як від цього залежить зростання рослини, його розвиток, цвітіння і тривалість життя.

Отже, насамперед готуємо ями під посадку. Зробити це слід за місяць-півтора до висадки, щоб земля всередині добре осіла. Ями копаються на відстані 80-100 см один від одного, глибиною 60-70 см, діаметром 55-70 див. Правильна схема посадки півоній допоможе не тільки самим рослинам у розвитку, але й хазяїнові пионария у догляді за квітами.

Тепер, коли ями готові, необхідно внести в них спеціальну суміш - компост, торф і перепрілий гній з домішками 150 г сульфату калію, 350 г кісткового борошна і 170-200 г суперфосфату, якщо грунти глинисті, можна додати 140-170 г гашеного вапна (подрібненої). Весь подібний склад перемішується з верхнім шаром землі, знятим заздалегідь, і утрамбовується. В результаті, ви повинні отримати приблизно половину ями живильної суміші, яка і стане запасом потрібної кількості поживних речовин на майбутнє.

Оригінальний пионарий на дачі: посадка і доглядОригінальний пионарий на дачі: посадка і догляд

Посадка півоній

Найкращим часом для посадки півоній вважається період з середини серпня і до кінця вересня. Якщо посадити півонії в даний час, то зимових холодів рослина встигне прижитися і розвинути кореневу систему, а це дуже важливо.

Далі, підготовлений посадковий матеріал висаджують в заздалегідь викопані за схемою ями, і регулюють глибину посадки. Потрібно помістити посадковий матеріал в ґрунт так, щоб бруньки відновлення йшли в грунт не більше ніж на 3-4 см, при умови вирощування на суглинках, і не більше ніж на 5-6 см на пісковиках.

Не варто при посадці утрамбувати грунт навколо нового куща, що не поламати молоді корені, а також, не змінити поглиблення куща в ґрунт, що може позначитися на його розвитку і цвітінні в майбутньому.

Догляд за півоніями

Якщо перед посадкою ями і грунт у них були підготовлені вірно, то перші два роки ваш пионарий не потребує підгодівлях і може добре розвиватися за рахунок добрив, внесених заздалегідь. Те, що найбільш потрібно в даний період - це своєчасне розпушування грунту, полив і прополка.

Розпушування проводиться дуже обережно, щоб не пошкодити кущ. Глибина розпушування - не більше 5-7 см, відстань від куща - 20 см, загальна смуга розпушування по діаметру - близько 15 див. Розпушування бажано проводити після поливу або дощу, це виключить утворення кірки і створить навколо рослини аэрированный мульчуючий шар.

Важливий також своєчасний і систематичний полив, приблизно раз в тиждень, по 25-40 літрів води на кожен дорослий кущ півонії. Особливо важливий полив на початку літа, в період активного росту рослини та бутонізації. Уважно стежте за підсихання грунту навколо кущів під час літньої спеки, за рахунок високого випаровування вологи може знадобитися додатковий полив півоній. Якщо полив відбувається в канавки, можна застосувати ту ж тимчасову схему, якщо ж полив з лійки, то він можливий і щодня.

Намагайтеся і вчасно видаляти бур'яни в пионарии, що позитивно позначається не тільки на зовнішньому вигляді рослин, але і на їх розвитку.

Вирощування півоній в саду: посадка, догляд, розмноженняВирощування півоній в саду: посадка, догляд, розмноження

Добриво півоній

Підгодівля півоній проводиться вже на третій рік після посадки, коли рослини починають активно цвісти. Всього проводиться три підживлення за сезон.

Перша підгодівля півоній - азотно-калієва, ранньою весною, можливо, відразу після сходу снігу. Навколо куща розсипається 10-15 г азоту і 10-15 г калію. Добриво слід сипати тільки на грунт, уникаючи попадання на кущ.

Друга підгодівля - азот, калій і фосфор. Проводиться вона в період бутонізації півоній, щоб поліпшити якість цвітіння. Кількість добрив азотно-калієво-фосфорної підживлення по 10 г, 12 м і 15 м, відповідно.

Третя підгодівля проводиться через 12-15 днів після цвітіння, необхідна вона для стимулювання утворення великих бруньок відновлення, що забезпечить хороший ріст і цвітіння на наступний рік. Підгодівля калієво-фосфорна, по 12 г і 20 г добрива, відповідно.

Відео про посадку і вирощуванні півоній на ділянці

Розмноження півоній

Розмноження півоній можливо кількома способами, але найбільш часто нами використовується найпростіший і найпоширеніший - розмноження півоній поділом.

В першу чергу, обрізається дорослий кущ білого піона, щоб його можна було викопати. Стовбур зі стеблами обв'язують і, акуратно обкопавши, щоб не пошкодити коріння і нирки, виймають з лунки. Далі, коренева система омивається слабким струменем води з шланга, щоб вам було легше розібратися з розподілом.

Тепер, за допомогою дерев'яного кола і молотка, кущ ділиться навпіл, потім кожну частину ще навпіл, і вже садовими ножицями на повноцінний посадковий матеріал. Формується якісна деленка, без старих або зіпсованих коренів, завдовжки близько 30 см, з 1-2 хорошими корінням і кількома нирками.

Деленко червоного півонії поміщаються в підготовлені посадкові лунки, після осыпки землею верхня брунька має бути під її шаром на кілька сантиметрів.

Після посадки не потрібно трамбувати землю навколо, важливо рясно полити саджанець півонії і замульчувати грунт навколо майбутнього куща торфом або перегноєм.

Сорти півонії

Трав'янисті півонії і деревовидні півонії налічують безліч сортів, не кажучи вже про те, що кожен рік ця кількість значно зростає. Ми вирішили підказати вам деякі з них, щоб ви точно знали, від чого відштовхуватися під час закладки пионария або розмноження півоній на власній ділянці.

Кращі сорти півонії для вашої садової ділянкиКращі сорти півонії для вашої садової ділянки

Отже, найпопулярнішими, на сьогоднішній день, по праву можна вважати: Новина Алтаю, Фестива Максима, Крейсер Аврора, Коріна Версан, Півонія жовтий, рожевий Піон, Сара Бернар, Пінк Рейдианс, Мерседес, Альбер Крусс, Монблан, Лонгфелло, Ежен Вардье, Філіп Ревуар, Клемансо, Аншантресс, Півонія вузьколиста і багато інші сорти, які не просто користуються попитом у садівників, але і якісно доповнять будь-який сад.

Білі квіти на дачі

Одними з найпопулярніших в нашій країні вважаються білі півонії, тому ми вирішили виділити під них невеликий розділ нашої статті.

Фахівці радять дуже серйозно ставитися до даних квітам і приділяти їм достатньо часу, адже тільки дотримуючись правил агротехніки і забезпечуючи білим півонії коректний догляд, ви зможете домогтися не тільки правильної кущистості рослини, але і красивого, тривалого цвітіння.

Отже, рекомендації фахівців з вирощування білих півоній:

  • Білі півонії слід висаджувати в півтіні або навіть на сонячному місці, так як вони вимагають мінімум 4-6 годин на добу прямого сонячного світла;
  • При висадці білих півоній в грунт простежте за тим, щоб їх коренева система не перебувала занадто глибоко, так як це неправильно. Якщо коріння рослини будуть йти далеко в землю, то цвітіння може бути короткочасним, болючим, також, це негативно позначиться на розвитку рослини в цілому;
  • Обов'язково забезпечте білі півонії систематичним і правильним доглядом. Красиві і величні рослини воліють своєчасний полив, розпушування грунту та правильні підгодівлі, які сприятливо впливають на внутрішні біоритми рослини і його зовнішність, зокрема, цвітіння куща;
  • Коли білі півонії досягають віку в 7-10 років, їх необхідно розсаджувати, або ж просто оновлювати кущ. Рослину викопують і акуратно поділяють на кілька сильних частин, залишаючи тільки 3-4 кореня, довжиною не більше 15 см;
  • Намагайтеся стежити не тільки за цвітінням і розвитком півоній, але і за якістю кольорів. Воно буде поліпшуватися, а, відповідно, і покращувати зовнішній вигляд куща білого піона, якщо вчасно прибирати відцвілі і підсохлі бутони;
  • В період цвітіння уважно поставтеся до завязям бутонів. Слід залишати на квітконосі тільки один, самий великий і сильний бутон. В даному випадку, йому вистачить соків і життєвої енергії, щоб показати красивий квітка. Інші ж, маленького розміру і сили бутони, будуть тільки заважати йому розвиватися, і не показуючи особливих результатів.

Білі півонії - прекрасні рослини для вашого садуБілі півонії - прекрасні рослини для вашого саду

Цей невеликий список порад досвідчених дачників допоможе вам не тільки виростити білі півонії на власній ділянці, але і, з часом, створити цілий пионарий, який буде радувати рясним цвітінням і приємними ароматами довгі роки.

Prev Next
Утеплення підлоги в гаражі на дачі

10.09.2014

Утеплення підлоги в гаражі на дачі

Утеплення підлоги в гаражі багато вважають необязательном процесом, але ж саме через пів всередину гаража надходить величезна кількість холоду взимку і про...

Підготовка до зими на дачі: корисні поради

08.09.2014

Підготовка до зими на дачі: корисні поради

Про зиму говорити ніколи не пізно, адже даний період переноситься дачею досить складно. Тому, з наближенням холодної пори року, ми починаємо...

Як облаштувати робоче місце в гаражі

06.09.2014

Як облаштувати робоче місце в гаражі

У кожного дачника достатньо турбот, і в осінній час їх не менше. Але тут виникає додаткова складність - холодна і сира погода. ...

Як використовувати сипучі матеріали на дачі

03.09.2014

Як використовувати сипучі матеріали на дачі

Дачні роботи змушують нас замислюватися про відповідних будівельних матеріалах, і краще це зробити заздалегідь, ніж під час строкової будівництва або оформлений...

Виставка "Зелений тиждень", осінь 2014, Волгоград

02.09.2014

Виставка "Зелений тиждень", осінь 2014, Волгоград

Волгоградський Виставковий Центр «Регіон» запрошує Вас прийняти участь у XVIII спеціалізованій виставці ландшафтного дизайну, садово-п...

Правильні умови зберігання овочів і фруктів

30.08.2014

Правильні умови зберігання овочів та фруктів

Умови зберігання овочів і фруктів в дачних сховищах дуже суворі, і тому дотримувати їх потрібно по максимуму. Відноситься це до самих приміщень, ...

Прогулянки по саду наших читачів: сад Любові Теплової

29.08.2014

Прогулянки по саду наших читачів: сад Любові Теплової

Як і обіцяли, DachaDecor.com.ua представляє Вашій увазі сад одного з наших постійних відвідувачок сайту, яка любить красу і природу, стежить ...

Відсипання ділянки перед озелененням

28.08.2014

Відсипка ділянки перед озелененням

Питання: "Підкажіть, будь ласка, що зробити з ділянкою перед початком озеленення. Зараз була зроблена вирубка лісу, торфовище, місцевість &n...

Де зберігати овочі і фрукти на дачі

26.08.2014

Де зберігати овочі і фрукти на дачі

З самого початку літа ми збираємо урожай з саду та городу на власній дачі. Багато плоди вживаються відразу, в сирому вигляді, деякі консервуються...

Професійні садівники і красноярські дачники, охочі «похвалитися» урожаєм, зберуться на ярма...

25.08.2014

Професійні садівники і красноярські дачники, охочі «похвалитися» урожаєм, зберуться на ярмарку «Осінь на дачі»

З 18 по 21 вересня в Красноярську в МВДЦ «Сибір» пройде виставка-ярмарок «Осінь на дачі». Проект, присвячений закриттю дачно...

Що можна зробити зі старих речей на дачі

23.08.2014

Що можна зробити зі старих речей на дачі

Що можна зробити зі старих речей на дачі? На цю тему ми спілкувалися неодноразово і надавали нашим читачам безліч цікавих ідей, за що і...

Як використовувати габіони на дачі

21.08.2014

Як використовувати габіони на дачі

Використання габіонів стає все більш популярним в різних сферах. І тому ми вирішили сьогодні більш детально ознайомити вас з подібними конструкц...

Вибираємо водостічну систему для дачного будинку

20.08.2014

Вибираємо водостічну систему для дачного будинку

Облаштування дачного будинку включає в себе безліч робіт по підвищенню зовнішньої естетики будівлі, а також обладнання його необхідними системами. Однією...

Азаріна: сорти рослин і вирощування

20.08.2014

Азаріна: сорти рослин і вирощування

Про Азарине чи інакше Маурандии (ASARINA - MAURANDIA), рослині з сімейства Норчиковых, серед садівників відомо мало, а деякі про неї й не чули ...

Бріонія: вирощування і догляд

20.08.2014

Бріонія: вирощування і догляд

Бріонія (BRYONIA) відома також під назвою Переступень. Належить вона до сімейства Гарбузових. Це трав'яниста багаторічна рослина з дуже товстим...

Гіностемма: посадка й догляд, застосування

19.08.2014

Гіностемма: посадка й догляд, застосування

Гіностемма (Gynostemma) - багаторічна ліана, що відноситься до сімейства Гарбузових. Налічується понад 30 видів, найвідомішим з яких є...