Все про абрикосах: посадка і догляд

Абрикосові знанняАбрикосові знанняАбрикос звичайний - дерево, що належить до одного з видів роду Слив сімейства Рожеві. Дуже часто абрикос називають морелью, курагою, урюком, жерделью або желтосливником.

 

Таємниця походження абрикоса

Походження абрикосів пояснюють кілька теорій. За однією, найбільш вірогідною, вперше ця рослина з'явилася на території Тянь-Шаню в Китаї. Але доказів на користь цієї теорії досить мало. У давнину батьківщиною абрикоса вважали Вірменію. Так, на думку біолога Де Поэрдерле, що жив в XVIII столітті, назва рослини походить з Вірменії, де воно зустрічається, і звідки привезено в Європу. Поширений варіант появи абрикоса в Європі пов'язаний з Олександром Македонським, який, на думку живуть в XIX столітті біологів, і привіз цю рослину з Вірменії, Греції вперше. Але ось письмових римських або грецьких джерел підтверджують даний факт не спостерігається. Тим не менш, в Росії абрикос з'явився в XVII столітті, і був завезений з Заходу.

Звідки родом абрикосЗвідки родом абрикос

На Кавказ, Крим і Україну рослина було завезено безпосередньо з Близького і Середнього Сходу.

Назва «абрикос» запозичена з нідерландської мови. Латинська назва виду з'явилося в 1700 році завдяки французькому ботаніку де Турнефору, а в 1737 Лінней назвав рослина як Prunus foliis ovato-cordatis, а як синонім вказав назву колеги - Malus armeniaca і Armeniaca malus.

Як виглядає абрикос?

Так що ж собою являє ця рослина - абрикос? Це листопадне дерево, середня висота якого сягає 5-8 м. Кора на старих стовбурах має сіро-бурий відтінок, поздовжньо растрескивающаяся. Молоді пагони дерева голі, блискучі і червоно-коричневі. Також на них є безліч маленьких опробковілих сочевичок.

Як виглядає абрикосЯк виглядає абрикос

Листя абрикоса чергові, округлі, яйцевидні, черешкові. На верхівці є відтягнутими, дрібнозубчастими або подвоєна-зубчастими. Довжина листя дорівнює 6-9 див. Черешки у рослини тонке, жолобчасті, при підставі з залозками.

Квіточки у абрикоса одиночні, розташовані на коротких квітконіжках, пятімерной, розміром 25-30 мм. Пелюстки найчастіше білого кольору з рожевими прожилками, або рожеві, округлі за формою, еліптичні, інколи обернено-яйцевидні. Всього в квітці налічується 25-45 тичинок.

Квіточки розпускаються до появи листків, а цвітіння припадає на березень-квітень.

Плоди абрикоса являють собою соковиті однокостянки, переважно жовтувато-червоного кольору. За своєю формою округлі, еліптичні або обернено-яйцевидні, мають поздовжню борозенку. Кісточка плода гладка або шорстка, товстостінна. Шкірка у абрикоса від жовтого до оранжевого кольору, нерідко має односторонній червонуватий «засмага», бархатисто-опушена. М'якоть солодка і дуже соковита, у дикорослих абрикосів - трохи гіркувата.

Цвітіння абрикосаЦвітіння абрикоса

Дерево абрикоса має довгий термін життя. В теплому місці проживання він може досягати 100 років. Велика кількість сортів морозостійкі рослини, а також досить терпимі до посухи. Саме тому абрикос зустрічається у багатьох країнах, що володіють помірним теплим кліматом. У Росії часто зустрічаються в європейській частині, а також на Кавказі.

Для чого абрикос використовується?

Плоди абрикоса, в першу чергу, активно використовуються в якості їжі, як в свіжому, так і в сушеному вигляді. З них готують кайса, урюк, курагу, пастилу. Також сік абрикоса використовується для бродіння і перегонки, в підсумку виходить абрикосова горілка. Насіння абрикоса також можна вживати в їжу, як і мигдаль. А можна вичавити з них молоко. Насіння застосовуються для виготовлення жирної олії, яка використовується як розчинник в медичних цілях для приготування розчину для ін'єкцій та як основа для мазей.

З допомогою гірких насіння виготовляється мигдальний вода, з кісточок - туш. Китайська національна медицина рекомендує вживати насіння абрикоса в якості заспокійливого засобу для усунення кашлю, гикавки. При поєднанні цього інгредієнта з іншими травами в цій країні лікують також бронхіт, трахеїт, коклюш, ларингіт.

Використання абрикосаВикористання абрикоса

Деревина абрикосового дерева жителями багатьох народностей Кавказу використовується для створення музичних інструментів: дудук, зурна, балан, шві та інших.

Сорти абрикоса

Всього у абрикоса виділяється близько 20 сортів, які розмножуються насінням і щепленням. Наприклад, урюком називають середньоазіатські сорти дерева, які володіють малими за розміром плодами. У Росії такий сорт вимерзає, оскільки є дуже теплолюбних. В Японії особливою популярністю користуються спеціальні сорти абрикоса, плоди яких кисло-гіркі, несмачні й зеленого кольору. А застосовуються вони в тій же якості, що в Росії огірки, квашені в солоній заливці. Абрикос маньчжурський крім своїх плодів славиться декоративною кроною, яка навесні підкреслюється надзвичайно красивим цвітінням, а восени чарівної забарвленням листя.

Різноманітність сортівРізноманітність сортів

Особливості вирощування абрикосів

Абрикоси - красиве і дуже корисна рослина, яке прикрасить будь-який сад і принесе радість своєму господареві. Але для того, щоб насолодитися цим прекрасним деревом на своїй ділянці необхідно дотримуватися безліч нюансів і володіти деякими спеціальними знаннями. Наприклад, по-перше, для вирощування абрикоса кращі пологі південні або південно-західні схили, які забезпечуються хорошим повітряним дренажем. Таке місце буде краще прогріватися навесні. Пік активності росту коренів настає при температурі 5-6 °С на глибині 20-30 див.

Вирощування абрикосВирощування абрикос

В якості грунту найбільш придатною є земля з легким механічним складом і нещільним складанням, в якій немає надлишку азоту і токсичних солей. Найкращими ґрунтами стануть суглинні, легкосуглинкові, слабокарбонатные. Також вони повинні бути добре водо - і повітропроникні. Абрикос не любить близького розташування грунтових вод, вони повинні знаходитися не ближче, ніж в 2-2,5 метра від нього.

Для ефективного вирощування абрикоса допускається вміст гумусу в досить широкому діапазоні. Також необхідно високий вміст калію, який виходить разом з урожаєм, і тому його запаси слід регулярно поповнювати за допомогою добрив. В умовах нестачі калію спостерігається висока схильність рослини хвороб, немає нормального плодоношення, дерева починають швидко старіти. Абрикосове дерево дуже чутливо до вмісту хлору в грунті, що може негативно позначитися на його стані. Тому найкращою формою добрив для цього рослини стане сульфат калію, а от від хлористого калію краще утриматися.

Також у абрикосів є найвища серед плодових культур потреба в марганці, заліза і бору.

Вчимося садити абрикос

Оптимальним періодом для висадки абрикосового дерева є 3-я декада квітня. До цього часу ґрунт вже непогано прогрілася завдяки весняному сонечку, так і заморозки вже не очікуються. Головне, здійснити посадку до набухання плодових бруньок. Якщо ваш саджанець був придбаний восени, то до його посадці слід поставитися дуже серйозно і ретельно. Щоб під час зимового сезону коренева система рослини не була пошкоджена, необхідно здійснити мульчування грунту пристовбурового кола. Шар трофяной крихти, тирси або соломи допоможе зберегти ваше деревце від холодів. Після випадання першого стабільного шару снігу, необхідно його утрамбувати навколо рослини.

Як виростити саджанці абрикоса (відео)

 

Посадочна яма повинна бути глибиною до 70 см, шириною - 70 см, і довгою також у 70 див. Найкраще підготувати її ще восени, наповнивши перегноєм, 1-2 відром коров'яку, склянкою золи, 700 г суперфосфату гранульованого і 400 г сірчанокислого калію. Навесні все це необхідно витягти і вже в яму садити дерево.

Посадка повинна проводитися двома людьми. Одній людині необхідно тримати саджанець за штаб, інший же його присипає землею. Після висадки саджанців, ущільнення землі навколо кореневої системи, рослина потрібно рясно полити замульчувати.

Prev Next
Як зробити сухий струмок своїми рукамиЯк зробити сухий струмок своїми руками

У сучасному ландшафтному дизайні все більшу популярність набуває створення сухих струмків. Це досить красива споруда, спочатку такі руч...

Вирощування волоського горіха в СибіруВирощування волоського горіха в Сибіру

Питання від Надії. Доброго дня! Підкажіть, чи можна в Сибіру посадити навесні насіннєвий волоський горіх? Заздалегідь дякую за відповідь. ...

Вирощування перцю в теплиціВирощування перцю в теплиці

Виростити перець на власному дачному ділянці може кожен, але ось отримати хороший і якісний урожай перцю по закінченню сезону, можуть тільки єдиний...

Навіс для автомобіля на дачі: споруда своїми рукамиНавіс для автомобіля на дачі: споруда своїми руками

Дачні навіси для автомобілів стають справжнім порятунком від спекотного сонця і дощу, якщо на території заміського ділянки не є стоянки або...

Рабатка - унікальний декоративний елементРабатка - унікальний декоративний елемент

Тільки уявіть, як гарно може розтягнутися просторами саду рабатка. Вона буде нагадувати довгий вінок, сплетений з польових квітів. Рабатка...

Декоративний лук і його особливостіДекоративний лук і його особливості

Декоративний лук, він же Аллиум, відрізняється своєю красою і різноманітністю - їм дійсно можна легко прикрасити будь-який сад або ділянку. Кулясті з...

Штучний газон: переваги і застосуванняШтучний газон: переваги і застосування

Штучний газон - це практичне сучасне покриття для спортивних майданчиків, стадіонів, фасадних майданчиків адміністративних будівель, а також для...

Мавританський газон на дачній ділянці: підготовка ґрунту, посівМавританський газон на дачній ділянці: підготовка ґрунту, посів

Мавританський газон - оригінальне і дуже симпатичне рішення для території дачі. З його допомогою можна не тільки прикрасити ділянку, але і внести в нього ...

Підготовка до зими на дачі: корисні порадиПідготовка до зими на дачі: корисні поради

Про зиму говорити ніколи не пізно, адже даний період переноситься дачею досить складно. Тому, з наближенням холодної пори року, ми починаємо...

Як правильно вибрати насос для дачіЯк правильно вибрати насос для дачі

Насоси особливо актуальні в заміських будинках, що не обслуговуються загальною системою водопроводу, з їх допомогою можна добувати воду з колодязя, проводити орош...

Догляд за ламінатом: що радять фахівці Догляд за ламінатом: що радять фахівці

Ламінат один із найпопулярніших підлогових матеріалів, його часто застосовують і в дачних і заміських будинках через його численних переваг. Тому...

Шестигранна альтанка: переваги, етапи будівництваальтанка Шестигранна: переваги, етапи будівництва

Альтанка шестигранна є на всі 100% безпрограшним варіантом для вашого заміського будинку або дачі, навіть якщо ваш двір не відрізняється гігантськими ...

Сад Рикугиэн - ландшафтне втілення поетичних образів Сад Рикугиэн - ландшафтне втілення поетичних образів

Рикугиэн - це чарівний ландшафтний парк, виконаний в традиційному японському стилі, відрізняється вишуканістю і неповторним шармом пейза...

Бентамия Коуза: загальні відомості Бентамия Коуза: загальні відомості

Бентамия Коуза має кілька назв - бентамия японська, дерен японський, циноксилон Куза. Але всі ці імена мають на увазі одне єдине р...

Як вибрати сходи для басейну?Як вибрати сходи для басейну?

Встановлюючи на дачній ділянці каркасний або простий надувний басейн, а також починаючи будівництво капітального басейну, ви повинні обов'язково позаботить...

Захворювання овочів в теплиці: визначення та профілактикаЗахворювання овочів в теплиці: визначення та профілактика

Вирощуючи овочі в теплиці, ми сподіваємося на хороший врожай і високу якість отриманих плодів. Але нерідко ми отримуємо лише збитки і поганий настрій...

Що робити взимку на дачі: ігри та розвагиЩо робити взимку на дачі: ігри та розваги

Зимова дача - це чудово, нехай і не кожний з цим погодиться. Звичайно, навколо сніг і холод, але ми обов'язково придумаємо, що робити взимку на дачі...

Як побудувати альтанку з колодиЯк побудувати альтанку з колоди

Мабуть, зараз з кожним днем все частіше і частіше використовуються на сучасних дачах і поруч з котеджами альтанки з брусу, створені та/або обладнані ...

Як побудувати каркас альтанкиЯк побудувати каркас альтанки

Альтанка сьогодні є не просто рядовий прибудовою на дачній або присадибній ділянці, а своєрідною родзинкою архітектурного або ландшафтного ді...

Боротьба з запятовидной щитівкою на рослинахБоротьба з запятовидной щитівкою на рослинах

Яблунева запятовидная щитівка - поширений шкідник плодових, ягідних, декоративних і лісових листяних порід. Зустрічається повсюдно в СНД, до...

Чому не цвіте груша?Чому не цвіте груша?

Питання: "Підкажіть, будь ласка, чому не цвіте груша (вік 4 роки), хоча приріст дає сильний, але жодної квітки. ...

Як купити дачу: найбільш правильні рішенняЯк купити дачу: найбільш правильні рішення

Придбання дачі - відповідальний крок у житті кожного. І не важливо, для чого ви робите таку серйозну покупку - для праці, відпочинку або про...

Як зробити опудало для дачі своїми рукамиЯк зробити опудало для дачі своїми руками

Як захистити весняні посіви від птахів? Яким чином відлякати цілі зграї, які готові буквально за годину зіпсувати багатоденні праці по висадці колір...

Правила обладнання квітникаПравила обладнання квітника

Квітники на дачі є найліпшою прикрасою саду. В даний час на ринку велика кількість різних фірм ландшафтного дизайну пропонують свої...

Що робити, якщо йошта сильно розростаєтьсяЩо робити, якщо йошта сильно розростається

Питання: "Здрастуйте! У нас маленький дачний ділянку. Багато землі немає. Наша йошта сильно розростається. Як зробити так, що б вона менше разрасталас...

Як перемогти цибульну муху?Як перемогти цибульну муху?

Доброго всім дня. Підкажіть, будь ласка, як боротися і нарешті перемогти цю напасть - цибульну муху. Я чула, що застосовувати при цьому инсектиц...

Головні хитрощі установки парканівГоловні хитрощі установки парканів

Сайт DachaDecor.com.ua представляє безліч корисних матеріалів про встановлення огорож на дачі. Але сьогодні в нас з'явилася ідея дати вам список рад, а...

Як зберегти троянди взимкуЯк зберегти троянди взимку

Збереження ваших троянд в зимовий період - один з найбільш важливих питань, про який потрібно замислюватися ще при покупці саджанців садових троянд. По-перше...

Створення теплиці з труб своїми рукамиСтворення теплиці з труб своїми руками

Існуємо безліч варіантом створення теплиць на власній земельній ділянці, і кожен з нас вибирає більш відповідний і прийнятний за ціною. Неско...

Захист деревини на дачній ділянці: види захисту і основні вимогиЗахист деревини на дачній ділянці: види захисту і основні вимоги

Захист деревини на дачі - важливий процес, який допоможе зберегти безліч споруд та елементів декору у відмінній якості на довгі роки. ...

Культиватори vs мотоблоки: який агрегат потрібніше садівниковіКультиватори vs мотоблоки: який агрегат потрібніше садівникові

Кожному дачникові доводиться регулярно копати землю на своїй ділянці і зазвичай вірною помічницею у цій справі виступає звичайнісінька лопата. І якщо ділянка...

Підігрів води в басейні: нагрівальні пристрої і характеристикиПідігрів води в басейні: нагрівальні пристрої і характеристики

Покупка невеликого басейну для дачі або споруда капітального басейну на території власної ділянки завжди пов'язані з виникненням деяких ...

Як зберегти бутони на розсаді помідорів і перців?Як зберегти бутони на розсаді помідорів і перців?

Сергій поставив нас питання: «На моїй розсаді перчиком і помідор вже утворилися бутони. Їх можна зберегти, пересаджуючи в землю?» ...

Паркан з профнастилу своїми рукамиПаркан з профнастилу своїми руками

Розглянемо ряд певних порад, які з успіхом допоможуть вам зробити паркан з профнастилу своїми руками. Для того щоб створити повноцінний забо...

Композитна черепиця: універсальний покрівельний матеріал для заміського будинкуКомпозитна черепиця: універсальний покрівельний матеріал для заміського будинку

Який саме матеріал є універсальним? - запитаєте ви. Таким матеріалом є черепиця. Основним фактором, що дає композитної ...

Опалення теплиць: основні види та перевагиОпалення теплиць: основні види та переваги

Побудувавши теплицю на власній ділянці, кожен з нас не раз замислювався про те, як продовжити термін її корисної дії і витягти з цього макс...



Утеплення підлоги в гаражі на дачі

10.09.2014

Утеплення підлоги в гаражі на дачі

Утеплення підлоги в гаражі багато вважають необязательном процесом, але ж саме через пів всередину гаража надходить величезна кількість холоду взимку і про...

Підготовка до зими на дачі: корисні поради

08.09.2014

Підготовка до зими на дачі: корисні поради

Про зиму говорити ніколи не пізно, адже даний період переноситься дачею досить складно. Тому, з наближенням холодної пори року, ми починаємо...

Як облаштувати робоче місце в гаражі

06.09.2014

Як облаштувати робоче місце в гаражі

У кожного дачника достатньо турбот, і в осінній час їх не менше. Але тут виникає додаткова складність - холодна і сира погода. ...

Як використовувати сипучі матеріали на дачі

03.09.2014

Як використовувати сипучі матеріали на дачі

Дачні роботи змушують нас замислюватися про відповідних будівельних матеріалах, і краще це зробити заздалегідь, ніж під час строкової будівництва або оформлений...

Виставка "Зелений тиждень", осінь 2014, Волгоград

02.09.2014

Виставка "Зелений тиждень", осінь 2014, Волгоград

Волгоградський Виставковий Центр «Регіон» запрошує Вас прийняти участь у XVIII спеціалізованій виставці ландшафтного дизайну, садово-п...

Правильні умови зберігання овочів і фруктів

30.08.2014

Правильні умови зберігання овочів та фруктів

Умови зберігання овочів і фруктів в дачних сховищах дуже суворі, і тому дотримувати їх потрібно по максимуму. Відноситься це до самих приміщень, ...

Прогулянки по саду наших читачів: сад Любові Теплової

29.08.2014

Прогулянки по саду наших читачів: сад Любові Теплової

Як і обіцяли, DachaDecor.com.ua представляє Вашій увазі сад одного з наших постійних відвідувачок сайту, яка любить красу і природу, стежить ...

Відсипання ділянки перед озелененням

28.08.2014

Відсипка ділянки перед озелененням

Питання: "Підкажіть, будь ласка, що зробити з ділянкою перед початком озеленення. Зараз була зроблена вирубка лісу, торфовище, місцевість &n...

Де зберігати овочі і фрукти на дачі

26.08.2014

Де зберігати овочі і фрукти на дачі

З самого початку літа ми збираємо урожай з саду та городу на власній дачі. Багато плоди вживаються відразу, в сирому вигляді, деякі консервуються...

Професійні садівники і красноярські дачники, охочі «похвалитися» урожаєм, зберуться на ярма...

25.08.2014

Професійні садівники і красноярські дачники, охочі «похвалитися» урожаєм, зберуться на ярмарку «Осінь на дачі»

З 18 по 21 вересня в Красноярську в МВДЦ «Сибір» пройде виставка-ярмарок «Осінь на дачі». Проект, присвячений закриттю дачно...

Що можна зробити зі старих речей на дачі

23.08.2014

Що можна зробити зі старих речей на дачі

Що можна зробити зі старих речей на дачі? На цю тему ми спілкувалися неодноразово і надавали нашим читачам безліч цікавих ідей, за що і...

Як використовувати габіони на дачі

21.08.2014

Як використовувати габіони на дачі

Використання габіонів стає все більш популярним в різних сферах. І тому ми вирішили сьогодні більш детально ознайомити вас з подібними конструкц...

Вибираємо водостічну систему для дачного будинку

20.08.2014

Вибираємо водостічну систему для дачного будинку

Облаштування дачного будинку включає в себе безліч робіт по підвищенню зовнішньої естетики будівлі, а також обладнання його необхідними системами. Однією...

Азаріна: сорти рослин і вирощування

20.08.2014

Азаріна: сорти рослин і вирощування

Про Азарине чи інакше Маурандии (ASARINA - MAURANDIA), рослині з сімейства Норчиковых, серед садівників відомо мало, а деякі про неї й не чули ...

Бріонія: вирощування і догляд

20.08.2014

Бріонія: вирощування і догляд

Бріонія (BRYONIA) відома також під назвою Переступень. Належить вона до сімейства Гарбузових. Це трав'яниста багаторічна рослина з дуже товстим...

Гіностемма: посадка й догляд, застосування

19.08.2014

Гіностемма: посадка й догляд, застосування

Гіностемма (Gynostemma) - багаторічна ліана, що відноситься до сімейства Гарбузових. Налічується понад 30 видів, найвідомішим з яких є...