Лох: види, розмноження та догляд

Лох на дачній ділянціЛох на дачній ділянціЛох - вічнозелений або листопадний чагарник або дерево сімейства Лохів (Elaeagnaceae), що виростає в Китаї, Японії, Європі, Північній Америці, Росії. Має більше 50 видів. Широко використовується при озелененні парків, садів.

 

Значення назви рослини

Грецьке слово «elaiagnos» складається з двох термінів: «elaia» перекладається «маслина», «agnos» - означає «Авраамове дерево». Таку назву лох отримав, завдяки схожості плодів і листя. У Середній Азії ця рослина відомо як «джида», «джигида», «джигда».

Лох - не тільки декоративну рослину

Дерева лоха часто ростуть кустовидно. У них красиві сріблясті листя, дуже запашні квіти та їстівні плоди. Можуть бути колючими. Сріблясте листя лоха короткочерешчатые, чергові. Квіти можуть рости поодиноко або збиратися в пучки, не мають пелюсток, чашечка трубчасто-колокольчатая, чотирилопатева. Плід представляє собою костянку з кісточкою у формі еліпса і терпко-солодкою м'якоттю. Плоди можна вживати в їжу.

Лох - невибаглива рослина, любить світло, стійкий до посухи, непоганий медонос. На коренях дерева утворюються бульбочки, в яких є азотофиксирующие бактерії, і лох здатний рости на дуже бідних ґрунтах і покращувати їх.

Лох - не тільки декоративну рослинуЛох - не тільки декоративну рослину

Як розмножується лох

Лох розмножуються різними способами: кореневими нащадками, насінням, живцями. Кращим вважається насіннєвий спосіб. Насіння сіють у вересні-жовтні. Якщо посів проводиться навесні, то насінню корисна стратифікація протягом 3-4 місяців при температурі 10-150С. Живцями розмножують вічнозелені види.

Поширені види лоха

Парасольковий лох (Elaeagnus umbellata Thunb) росте в Східній Азії. Він досягає висоти 4 м. Зацвітає в червні, жовтні дозрівають плоди. Плодоносити дерево починає з 9-річного віку. При розмноженні живцями вкорінюється 25% саджанців. Насіння стратифікують у торфі або піску 4 місяці, температура - 50С.

Японія є батьківщиною Лоха колючого (з лат. Elaeagnus pungens Thunb). Це листяний вічнозелений чагарник, що досягає висоти 7 м. розлогі Гілки, мають короткі товсті колючки. Часто виростають пагони з направленими вниз бічними гілочками. Завдяки їм лох чіпляється за предмети або інші рослини, може піднятися на висоту в 10 м. Молоді пагони вкриті лусочками коричневого кольору. Листя еліптичні, 10 см завдовжки. Зверху листки темно-зелені, блискучі.

Різновиди лохаРізновиди лоха

Нижня сторона у ліста - сріблясто-бура. Дрібні квіточки збираються по 2-3 в пучки. Квіти всередині золотистого кольору, зовні - сріблясто-білого. Видають дуже духмяний запах. Плід у незрілому стані зеленувато-коричневий, при дозріванні стає червонуватим. Червонуваті плоди ефектні на тлі сріблястої листя, це додає лоху казковість і робить його прекрасним декоративним рослиною. Цьому сприяє також невибагливість до грунту, швидка пристосовуваність до міських умов, легкість формування, тіньовитривалість. Його використовують в якості живої огорожі і для декорування огорож і стін.

В Японії та Китаї можна зустріти в природних умовах лох багатоквітковий (лат. Elaeagnus multiftora Thunb). Він має ще одну назву - гуммі. Це невисокий чагарник, не більше 1,5 м заввишки. Його молоді пагони в коричнево-червоних лусочках.

Овальні листя зверху теж мають сріблясті лусочки, нижня сторона - срібляста і коричнева. Квіти у формі дзвіночка, жовтувато-білі. Цвіте в червні. Великі і соковиті плоди червоного кольору, смак приємний, трохи кислуватий, дозрівають в серпні. Рясно плодоносить. Дуже добре переносить зиму і досить посухостійкий.

Сріблястий лох (Elaeagnus argentea Pursh ) виростає в Північній Америці. Це листопадний чагарник або невисоке деревце, що виростає до 4 м, з широкою кроною.

Цей лох неколючий, молоді пагони буро-червоні з-за лусочок, що покривають їх, стара кора - сірувато-бура. Яйцевидні листки сріблясті, причому з обох сторін, шкірясті, на нижній стороні мають коричневі лусочки. Дрібні квіточки дуже ароматні, зовні вони сріблястого кольору, всередині жовті. Цвіте до 20 днів у червні та липні. Плоди кулясті або овальні, м'якоть солодка, борошниста, сухувата. Плоди густо вкриті сріблястими лусочками. Плодоносити починає з 8 років, дозрівання плодів відбувається у вересні. Володіє високою зимостійкістю, порівняно з лохом вузьколистим, але гірше переносить посуху. Віддає освітлені місця і невибагливий до грунту, добре росте на піщаних грунтах, суглинках. Краще, ніж лох вузьколистий, переносить міські умови. Росте повільно. Розмножують цей вид насінням, кореневими нащадками і живцями, легко переносить пересадки, обрізку. Дає рясну поросль, розростаючись у зарості.

Насіння висівають навесні після стратифікації або восени. При видаленні эндокарпия проростають 80-100% насіння за 10 діб. При посадці живцями вкорінюється 30% після обробки фитоном.

Є прекрасним декоративним рослиною завдяки срібним листям і плодами.

Його садять в групах і поодинці, чудово поєднується з краснолистыми і золотистими деревами, а також з хвойними породами. Вдало застосовується при закріпленні укосів.

Лох вузьколистий (Elaeagnus angustifolia ) поширений на Кавказі, півдні Росії, в Казахстані, Малої і Середньої Азії. Зростає зазвичай по берегах озер і річок. Являє собою невисоке листопадне деревце і розкидистою асиметричної кроною або чагарник. Виростає до 10 м, червоно-бура кора вкрита колючками довжиною 3 см. Стовбур зазвичай викривлений. Пагони покриті звездчато-лускатими сріблястими волосками.

Листя м'які, ланцетні з гострою вершиною, довжина досягає 8 див. Зверху листочки сіро-зелені, знизу вкрита сріблясто-білими лусочками. Квіти дуже ароматні, зовні вони оранжево-жовті, всередині сріблясті. Цвіте лох вузьколистий до 20 днів. Спочатку плід-кістянка сріблястого кольору, потім, дозрівши, стає жовтувато-бурим. М'якоть солодкувата, борошниста.

Цей вид відрізняється швидким ростом, глибокою кореневою системою. Він добре витримує міські умови, такі як загазованість і задимленість повітря, посухостійкий. Досить добре переносить морози. Використовується при створенні живоплотів, так як дає рясну поросль. Добре переносить обрізку і стрижку. Дуже красиво виглядає на тлі темної зелені.

Особливості лохаОсобливості лоха

Схожість насіння зберігається до 4 років, зберігають на стелажах в дерев'яних ящиках.

Насіння не потребують стратифікації перед посадкою, але якщо висівати їх навесні, то частина зійде тільки на наступний рік. Найкраще сходять свіжозібрані, очищені насіння при осінньому посіві. При весняному посіві бажано їх попередньо замочити у воді на 4 діб або витримати 3 місяці у вологому піску/торфі при 16-20 градусів за Цельсієм.

Де застосовується лох

Всі види лоха зазвичай використовуються в якості декоративного рослини. Він прекрасно поєднується з золотистими і червоними листяними чагарниками, з хвойними деревами. З лоха створюють живі огорожі, контрастні групи.

Кісточки одного з різновидів лоха - бухарської джиды - мають смугасту забарвлення. З них діти роблять намиста.

Лох - відмінний медонос і має унікальні лікарські здібності. У лікувальних цілях використовують плоди, квіти, кора, листя і смола.

Листя заготовляють у першій половині літа, квіти - у травні або на початку червня. Сушити їх рекомендує DachaDecor.com.ua у спеціальних пристосуваннях або під навісом.

Лох використовують як в'яжучий, антибактеріальний, противірусний засіб. З листя виготовляють відвари і настої, які знижують температури при застуді і лихоманці. Як зовнішній засіб використовують при ревматизмі, подагрі, радикуліті.

Плоди лоха мають властивість поліпшувати пам'ять, мають відхаркувальний і сечогінний ефект. Ягоди також є смачним загальнозміцнюючу і тонізуючу продуктом, дуже корисні при серцево-судинних захворюваннях. Відвар з ягід рекомендується при проносах і колітах, знімає запальні процеси, знищує патогенні мікроби. З деревини дерева роблять музичні інструменти і вироби, з камеді - клей.

Де застосовується лохДе застосовується лох

Догляд за рослиною

Незважаючи на невибагливість, лох все ж потребує догляду. Щорічно рослину необхідно підгодовувати, навесні потрібно видаляти сухі гілки. У 15-річному віці проводять омолоджуючу обрізку.

Незважаючи на посухостійкість, в дуже спекотне літо рекомендується полив. Після поливу грунт потрібно промульчировать. Розпушують неглибоко стовбурову зону і видаляють бур'яни. На зиму лох перев'язують шпагатом, вкривають хмизом. Інший укривний матеріал не рекомендується застосовувати, щоб уникнути випрівання рослин.

Лох вузьколистий (відео)

 

Prev Next
Методи боротьби з сараною на дачіМетоди боротьби з сараною на дачі

Людство завжди робило великі ставки на створення і підтримку сільськогосподарських культур. У минулі століття рослинна їжа служила основним істо...

Як облаштувати сад в середземноморському стиліЯк облаштувати сад в середземноморському стилі

Сад в середземноморському стилі схожий на південні міста з їх чарівними невеличкими вуличками, усадженими приємно пахне зеленню, красивими і затишними...

Адлумия: як доглядати за рідкісною рослиноюАдлумия: як доглядати за рідкісною рослиною

Адлумия - рідкісна рослина, в Росії занесена в Червону Книгу як виду вразливого, з низькою конкурентоспроможністю. Свою назву ADLUMIA...

Мініатюрний водойма на дачі своїми руками: як його влаштувати і озеленитиМініатюрний водойма на дачі своїми руками: як його влаштувати і озеленити

Водойма на дачі додає чарівності в пейзаж, ландшафт стає більш різноманітним і привабливим. По цілі і розмірами водоймища мають відмінності, у д...

Як правильно обрізати абрикос і черешню?Як правильно обрізати абрикос і черешню?

Відповідаємо нам запитання Тетяни: «Як правильно обрізати черешні та абрикосу? Так само, як і інші кісточкові культури чи є особливі нюанси?&raq...

Як правильно вибрати пилосос з аквафільтромЯк правильно вибрати пилосос з аквафільтром

Пилососи з аквафільтром порівняно зі звичайними моделями пилососів для багатьох ще в новинку. Принцип їх роботи має значні відмінності, які обу...

Як провести якісне облаштування дачі самостійноЯк провести якісне облаштування дачі самостійно

Облаштування знову придбаної дачі може стати досить складним завданням для власника, адже далеко не завжди нам дістається доглянутий і готовий до іс...

Як зробити плетений паркан своїми рукамиЯк зробити плетений паркан своїми руками

Плетений паркан здавна вважався одним з основних видів огорожі власній території. Технологія його плетіння не так складна, тому такий тип...

Прикрашаємо пні і спіли дерев на дачіПрикрашаємо пні і спіли дерев на дачі

Спил дерев в саду призводить до появи грубих і не дуже симпатичних пнів. Вирішити питання можна двома способами - вивчити корчевку пнів і прис...

Основні правила вирощування здорової розсадиОсновні правила вирощування здорової розсади

Здорова і якісна розсада - запорука правильного розвитку рослини, своєчасного і вагомого врожаю. Про це знає кожен дачник, але не всі ...

Ліани для саду: види та рекомендації по доглядуЛіани для саду: види та рекомендації по догляду

Для простоти всі видове різноманіття ліан поділимо на багаторічні й однолітні ліани для саду. В обох групах є як декоративні, так і плодовы...

Вирощування айстри на садовій ділянціВирощування айстри на садовій ділянці

Айстри - це опушені кореневищні багаторічні рослини, що досягають висоти 20-150 см, блакитно-фіолетового, рожевого або лілового кольору з жовтою серединою...

Цинія - чудове прикраса вашого садуЦинія - чудове прикраса вашого саду

Цинія вважається одним з найпопулярніших однорічних квітів для саду, які вирощуються в нашій країні. Тому, поговорити про агротехніку цинії...

Оригінальні світильники для дачі: ТОП 7Оригінальні світильники для дачі: ТОП 7

Дачне освітлення відіграє серйозну роль в ландшафтному дизайні. Але основною проблемою є висока вартість декоративних світильників і электрическ...

Підбір рослин для клумбиПідбір рослин для клумби

Квіткове оформлення присадибних ділянок відіграє досить важливу роль. Квіти саду дозволяють безперервно змінюватися, вони наповнюють його яскравими фарбами і ...

Програми для проектування ландшафту: плюси і мінуси

Кожна людина може створити собі власний, індивідуальний дизайн садової ділянки. Програма для ландшафтного дизайну онлайн є комп'ютерні кур...

Лаванда: особливості вирощування та доглядуЛаванда: особливості вирощування та догляду

Лаванда являє собою ефіроолійну культуру у вигляді вічнозеленого чагарника з характерними колосоподібними суцвіттями і вузькими сіро-зеленими лис...

Збірні басейни для дачіЗбірні басейни для дачі

Одним з видів басейнів, які можна встановити на дачній ділянці, є збірні басейни. Цей тип споруд найбільш простий в установці і не т...

Як зробити проект дачі, саду своїми рукамиЯк зробити проект дачі, саду своїми руками

Самостійно виготовити проект заміського, присадибної чи дачної ділянки досить непросто, але цілком можливо! І за допомогою наших рекомендації...

Спорудження дерев'яної перголи своїми рукамиСпорудження дерев'яної перголи своїми руками

Перед будівлею альтанки або перголи потрібно взяти до уваги інтенсивність використання такої споруди і його функції. Альтанкою називають мо...

Вирощування цвітної капусти: розсада, посадка й догляд, сортиВирощування цвітної капусти: розсада, посадка й догляд, сорти

Ми вже розповідали про звичайну капусту, і багато городників задаються питанням: "Як виростити цвітну капусту?" Незважаючи на всю очевидність процесу, ...

Як доглядати за трояндами: практичні рекомендаціїЯк доглядати за трояндами: практичні рекомендації

Багато дачники, які вирощують троянди на власній ділянці, добре розуміють, як доглядати за трояндами. Але всі їхні методи засновані на власних зна...

Вирощування гацании і догляд за неюВирощування гацании і догляд за нею

Чудова рослина гацания дуже нагадує за зовнішнім виглядом і цвітінню звичайну ромашку, з тією відмінністю, що квіти бувають всіляких оттенко...

Орхідеї: сорти, особливості вирощування, доглядОрхідеї: сорти, особливості вирощування, догляд

Багато хто погодиться, що орхідея - квітка, завжди викликає захват. Але мало хто знає про те, що їх почали розводити випадково, а на Заході їх до недав...

Кущі бузку на дачній ділянціКущі бузку на дачній ділянці

Бузок - один з найулюбленіших садових чагарників, з яким пов'язаний найбільш романтичний і красивий період весняного цвітіння - бузковий. Востей...

Переваги піноблоку для будівництва дачного будинкуПереваги : для будівництва дачного будинку

На сучасному ринку надано безліч різних матеріалів для будівництва. Зупинимося трохи докладніше на такому матеріалі як п...

Барвінок: особливості вирощування, сорти, використанняБарвінок: особливості вирощування, сорти, використання

Барвінок вважається не тільки оригінальним і симпатичним зовні рослиною, але і магічним квіткою, який володіє великою силою любові, багатства і з...

Водопостачання дачі: види, характеристики, пристрій своїми рукамиВодопостачання дачі: види, характеристики, пристрій своїми руками

Без води на дачі просто нікуди, а тому, сьогодні ми розглядаємо водопостачання дачі і намагаємося забезпечити його найкращим чином, щоб мати воду і ...

Професійне обладнання для фонтанів на дачіПрофесійне обладнання для фонтанів на дачі

Встановлення фонтану на дачі - це не тільки прикраса ландшафтного дизайну, але і певний перелік вимог. Спочатку, запускаючи фонтан в роботу...

Які рослини відлякують комах від плодових деревЯкі рослини відлякують комах від плодових дерев

Питання від Евеліни. Здрастуйте, чула, що деякі рослини мають властивість відганяти мурах і тлю від плодових дерев, підкажіть, які їм...

Як зробити живопліт? Покрокова інструкціяЯк зробити живопліт? Покрокова інструкція

Напевно Ви замислювалися про те, що кожному садового або дачного ділянки необхідний паркан - навіть не варто вказувати його переваги. Але деякі дач...

Де зберігати овочі і фрукти на дачіДе зберігати овочі і фрукти на дачі

З самого початку літа ми збираємо урожай з саду та городу на власній дачі. Багато плоди вживаються відразу, в сирому вигляді, деякі консервуються...

Дитяча пісочниця на дачі і вибір якісного піску для заповненняДитяча пісочниця на дачі і вибір якісного піску для заповнення

Діти - наше щастя і радість, а на дачі це може бути і не зовсім так, адже крихітки часто відволікають від основних справ, вередують, хочуть гра...

Як правильно доглядати за драценоюЯк правильно доглядати за драценою

Драцена прийшла в нашу країну з далеких тропічних і субтропічних лісів Південної Азії і Африки. Сама по собі драцена являє собою своєрідну м...

Бальзамін: особливості вирощування та доглядуБальзамін: особливості вирощування та догляду

В залежності від виду бальзаміни бувають як багаторічними, так і однорічними, Для них характерний прямий стебло, який може вирости до 50 см, вельми...

Місячний посівної календар городника 2013Місячний посівної календар городника 2013

Вже дуже давно люди стали помічати, що Місяць впливає на все живе, тому, використовуючи ці знання, ми можемо вирощувати садові рослини з більшою ефек...



Утеплення підлоги в гаражі на дачі

10.09.2014

Утеплення підлоги в гаражі на дачі

Утеплення підлоги в гаражі багато вважають необязательном процесом, але ж саме через пів всередину гаража надходить величезна кількість холоду взимку і про...

Підготовка до зими на дачі: корисні поради

08.09.2014

Підготовка до зими на дачі: корисні поради

Про зиму говорити ніколи не пізно, адже даний період переноситься дачею досить складно. Тому, з наближенням холодної пори року, ми починаємо...

Як облаштувати робоче місце в гаражі

06.09.2014

Як облаштувати робоче місце в гаражі

У кожного дачника достатньо турбот, і в осінній час їх не менше. Але тут виникає додаткова складність - холодна і сира погода. ...

Як використовувати сипучі матеріали на дачі

03.09.2014

Як використовувати сипучі матеріали на дачі

Дачні роботи змушують нас замислюватися про відповідних будівельних матеріалах, і краще це зробити заздалегідь, ніж під час строкової будівництва або оформлений...

Виставка "Зелений тиждень", осінь 2014, Волгоград

02.09.2014

Виставка "Зелений тиждень", осінь 2014, Волгоград

Волгоградський Виставковий Центр «Регіон» запрошує Вас прийняти участь у XVIII спеціалізованій виставці ландшафтного дизайну, садово-п...

Правильні умови зберігання овочів і фруктів

30.08.2014

Правильні умови зберігання овочів та фруктів

Умови зберігання овочів і фруктів в дачних сховищах дуже суворі, і тому дотримувати їх потрібно по максимуму. Відноситься це до самих приміщень, ...

Прогулянки по саду наших читачів: сад Любові Теплової

29.08.2014

Прогулянки по саду наших читачів: сад Любові Теплової

Як і обіцяли, DachaDecor.com.ua представляє Вашій увазі сад одного з наших постійних відвідувачок сайту, яка любить красу і природу, стежить ...

Відсипання ділянки перед озелененням

28.08.2014

Відсипка ділянки перед озелененням

Питання: "Підкажіть, будь ласка, що зробити з ділянкою перед початком озеленення. Зараз була зроблена вирубка лісу, торфовище, місцевість &n...

Де зберігати овочі і фрукти на дачі

26.08.2014

Де зберігати овочі і фрукти на дачі

З самого початку літа ми збираємо урожай з саду та городу на власній дачі. Багато плоди вживаються відразу, в сирому вигляді, деякі консервуються...

Професійні садівники і красноярські дачники, охочі «похвалитися» урожаєм, зберуться на ярма...

25.08.2014

Професійні садівники і красноярські дачники, охочі «похвалитися» урожаєм, зберуться на ярмарку «Осінь на дачі»

З 18 по 21 вересня в Красноярську в МВДЦ «Сибір» пройде виставка-ярмарок «Осінь на дачі». Проект, присвячений закриттю дачно...

Що можна зробити зі старих речей на дачі

23.08.2014

Що можна зробити зі старих речей на дачі

Що можна зробити зі старих речей на дачі? На цю тему ми спілкувалися неодноразово і надавали нашим читачам безліч цікавих ідей, за що і...

Як використовувати габіони на дачі

21.08.2014

Як використовувати габіони на дачі

Використання габіонів стає все більш популярним в різних сферах. І тому ми вирішили сьогодні більш детально ознайомити вас з подібними конструкц...

Вибираємо водостічну систему для дачного будинку

20.08.2014

Вибираємо водостічну систему для дачного будинку

Облаштування дачного будинку включає в себе безліч робіт по підвищенню зовнішньої естетики будівлі, а також обладнання його необхідними системами. Однією...

Азаріна: сорти рослин і вирощування

20.08.2014

Азаріна: сорти рослин і вирощування

Про Азарине чи інакше Маурандии (ASARINA - MAURANDIA), рослині з сімейства Норчиковых, серед садівників відомо мало, а деякі про неї й не чули ...

Бріонія: вирощування і догляд

20.08.2014

Бріонія: вирощування і догляд

Бріонія (BRYONIA) відома також під назвою Переступень. Належить вона до сімейства Гарбузових. Це трав'яниста багаторічна рослина з дуже товстим...

Гіностемма: посадка й догляд, застосування

19.08.2014

Гіностемма: посадка й догляд, застосування

Гіностемма (Gynostemma) - багаторічна ліана, що відноситься до сімейства Гарбузових. Налічується понад 30 видів, найвідомішим з яких є...